"Duygu Sedefoğlu" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Duygu Sedefoğlu" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Duygu Sedefoğlu

“Ağabeyim beni kaleci yaptı…”

11 Ağustos 2017

Fotoğraf: Ali GÜLERYÜZ

 

 

 

 

Esra Karagöz ile bir araya gelip hem spor psikolojisini hem de Türk Futbolunda yaşanan durumları, Türk futbolcularının hallerini konuştuk…

Kadınların futbol anlaması on numara bir şey, Karagöz hem anlıyor hem de içlerinde onların psikolojisiyle ilgileniyor.

Yazının devamı...

TEGV Adana’da çocukları bekliyor…

19 Haziran 2017

Küçük yaşlarda başlayan eğitimin önemini artık tartışmaya gerek yok. Türk Eğitim Gönülleri Vakfı da kurulduğu günden bu yana çizgi bozmadan hedeflerini gerçekleştiriyor.

 

2000 yılından bu yana Adana TEGV olarak toplam 13.091 çocuk hem eğitimlerden hem de etkinliklerden faydalanmış.

Şimdi yaz tatilinin başlamasıyla yeni eğitim dönemine merhaba dediler. Yaklaşık 9 hafta süreç eğitim programları da dolu dolu.

 

Buyurun birlikte devam edelim…

 

Yazının devamı...

Adana’da sanatsal çalışmalar hızla devam ediyor

29 Mayıs 2017

 

Fotoğraf: Sude UÇAROĞLU - DHA

 

 

 

 

10 Heykeltıraş Adana Galeria’da buluştu. 9’u yabancı biri Türk sanatçı bir araya gelip ortaya müthiş eser çıkarıp Adana’ya bırakacaklar. Adana büyükşehir belediye ve Çukurova Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi hocaları olmak üzere bu işin perde arkasında da birçok isim var.

Biz Özlem Kulak ile bir araya gelip hem bu sempozyumu hem de Adana Kent Estetiği hakkında konuştuk. Estetik deyince böyle bir işin içinde kadının yer alıyor olması bence büyük avantaj… Hem kadın gözüyle hem de kişisel olarak özlem Hanım heyecanlı ve de sürekli bir şeyler üretme çabasında.

Yazının devamı...

“Şefkatin olduğu yerde şehvet olmaz”

23 Mayıs 2017

 

Fotoğraf: Sude UÇAROĞLU – DHA

 

İlişkilerden, evliliğe ve çocuğa ve çocuk sonrası süreçte neler yaşanıyor gibi konuları ele aldık…

 

Buyurun birlikte devam edelim.

 

Hande Nacar kimdir, biraz sizi tanıyalım?

Yazının devamı...

“ Bedenimi değil de ruhumu sevmeyi öğrendim!”

15 Mayıs 2017Fotoğraf: Sude UÇAROĞLU – DHA

  

Merve’nin aynı zamanda hemşire olması da acımasız eleştirilerle baş başa kalmasına sebep oldu… Hatta “Öl sen” diye beddua eden bile olmuş… Kadın erkek neredeyse hepimiz güzellik meraklısıyız. Gidip bu tip işlemler yaptırmasak bile mutlaka evimizde yüzümüze maske yapmışlığımız vardır…

 

Ve sadece Merve Hemşire değil, beraberinde birçok mağdur insan var.

Yazının devamı...

Balık yüzer, kelebek uçar, Adanalı kebap yer…

15 Mayıs 2017

 

Fotoğraf: Halil Can ÖNDEMİR

 

 

ADANALININ KALP ATIŞIDIR KEBAP

 

Türk Dil Kurumu “Doğrudan doğruya ateşte veya kap içinde susuz olarak pişirilmiş et” diye tanımlıyor ama şüphesiz bir Adanalı için kebap, bundan çok daha öte bir anlam ifade ediyor. Hele de usta eller tarafından hazırlanmışsa…

Hatta bu işin içinde olanlar için bile bu tanım böyle değil… 96 yıllık tarihi olan Kebapçı Mesut’un torunu Hakim Yenigün’e “Sizin için nedir kebap?” diye sorduğumda aldığım cevap, “Adana’nın sıcağı, portakalı, insanların sıcaklığı, güler yüzlülüğü, mertliği nasıl bize özgüyse Adana kebabı da bunlardan biri.”

Yazının devamı...

Adanalı kadınlar özel çocuklar için podyumda!

8 Mayıs 2017


 Fotoğraf: Sude UÇAROĞLU – DHA

 

“Engel Olma Destek Ol”

 

Bu haftaki röportaj konuğum Adanalı İşkadını Fatoş Başak Şen… Aynı zamanda Artı Eğitim Gönülleri Dernek Başkanı…

Bir süredir Artı Eğitim Gönülleri Derneği olarak, Modacı Ertan Kayıtken ile ortaklaşa yaptıkları proje üzerinde çalışıyorlar.

16 Mayıs’ta Erkan Kayıtken’in tasarladığı kıyafetleri Adanalı kadınlar podyumda sergileyecek… Bu gece için satışa çıkarılan biletler özel çocuklar için kullanılacak. Aynı zamanda podyumda sergilenecek kıyafetlerden satın almak isteyen olursa o kıyafetlerden elde edilecek gelirin de bir kısmı özel gereksinimli çocuklar için kullanılacak…

Yazının devamı...

“Umarım bir gün herkes kendine kavuşur”

24 Nisan 2017

Fotoğraf: Mustafa ERCAN (DHA)

 

 

 

Bir adam düşünün hayatı dibine kadar yaşamış, okurken bulaşıkçılık yapmış ve hatta çobanlık bile yapmış. Ama şimdi çok iyi bir girişimci… Müthiş bir hikâyesi var. Adı Aşkın Tangiz…

Adanalı fakat Mersin’de yaşıyor. O bir mekân açıyor, patlatıyor sonra bırakıp başka mekân açıyor. “Sebep?” diyorum. “Mutlu olamıyorum” diyor. Yalnız kimse de onu yargılamıyor aksine onun açtığı mekânlara bayıla bayıla gidiyorlar.

Onun yanına giderken bir sürü başarı, planlama ve işletmecilik üzerine soru hazırladım fakat röportaj bambaşka bir hal aldı. Hayatını ikiye ayırmış. Tam da röportaj orada başlıyor. Mesela diyor ki “Para filan biriktirmem. Biriktirdiğimiz için zaten ekonomiyi canlandıramıyoruz” bambaşka pencerelerden bakıyor.

Şuanda Midpoint Mersin’in ortaklarından ki bir başarısı da işte buradan geliyor. Midpoint yönetimi franchising’e karşı ama yönetim kurulu ile bir araya geliyor sonra franchising vermeye karar veriyorlar. Hatta başka şubeleri ama için teklif bile veriyorlar.

Yazının devamı...