Aramanız :
Aradığınız kelime : "

turkiye_ziraatcilar_dernegi

"
Tarih Aralığı
Tüm Sonuçlar
Son 24 Saat
Son 7 Gün
Son 30 Gün
Son 12 Ay

Bölümlere göre
Devamı

Yazarlara göre
Devamı

Sırala :
En Yeni
| En Eski

178  adet haber bulundu.


 • Dolardaki yükselişle artan yem fiyatları, kırmızı eti vurdu - turkiye_ziraatcilar_dernegi
  Dolardaki yükselişle artan yem fiyatları, kırmızı eti vurdu25.03.2015
  EkonomiKuşbaşı etin fiyatı Mart ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 33 artarak 36 lira oldu.DHA'ya değerlendirmelerde bulunan Türkiye Ziraatçılar Derneği Genel Başkanı İbrahim Yetkin, artışın nedeni olarak yükselen yem fiyatlarını gösterdi.
 • Yağışlar hububat üretimine yaradı - turkiye_ziraatcilar_dernegi
  Yağışlar hububat üretimine yaradı21.02.2015
  EkonomiTürkiye Ziraatçılar Derneği Genel Başkanı İbrahim Yetkin, kış dönemindeki yağışların hububat üretimini olumlu etkilediğini belirtti.
 • Sadece kayıtdışılığı azaltır - turkiye_ziraatcilar_dernegi
  Sadece kayıtdışılığı azaltır20.01.2015
  EkonomiPİRİNCE uygulanan yüzde 8’lik KDV’nin yüzde 1’e indirilmesinin sadece kayıtdışılığı azaltacağını ifade eden Türkiye Ziraatçılar Derneği Başkanı İbrahim Yetkin, pirinçte çok rekabet olmadaığı için firmaların bu indirimi fiyatlara yansıtmayacağını iddia etti.Sektör temsilcileri ise “Hemen olmasa da indirimler olacaktır” diyor.
 • Olağanüstü hal - turkiye_ziraatcilar_dernegi
  Olağanüstü hal16.01.2015
  EkonomiTürkiye’de, olumsuz hava koşulları en çok tarımı vurdu.
 • Soğuk hava pazarı vurdu - turkiye_ziraatcilar_dernegi
  Soğuk hava pazarı vurdu12.01.2015
  AnkaraYoğun kar yağışı sonrası dondurucu soğuklar, pazar esnafının satışlarını olumsuz etkiledi.
 • Bahçede 25 kuruş rafta 2.5 TL - turkiye_ziraatcilar_dernegi
  Bahçede 25 kuruş rafta 2.5 TL07.01.2015
  EkonomiRusya ekonomik krizle beraber Türkiye’den yaş meyve sebze alımını azaltında olan üreticiye oldu.Elde kalınca bahçede mandalina portakal fiyatı 25 kuruşa kadar düştü.Ancak aracılar ve marketlerin tarifesi değişmeyince raftaki fiyatlar 2.5 TL’de kaldı.
 • Yetkin: 'Gıda ihracatı yara alır' - turkiye_ziraatcilar_dernegi
  Yetkin: 'Gıda ihracatı yara alır'19.12.2014
  EkonomiTürkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Başkanı İbrahim Yetkin, Rusya'daki ekonomik krizin Türk Lirasının dolar karşısındaki değer kaybını hızlandırdığını belirterek, bu durumun Türkiye'nin gıda ve tarım ürünleri ihracatını olumsuz etkileyeceğini bildirdi.
 • Gıda fiyatları dünyada dibe indi Türkiye'de hala yüksek - turkiye_ziraatcilar_dernegi
  Gıda fiyatları dünyada dibe indi Türkiye'de hala yüksek05.12.2014
  EkonomiBirleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü’nün (FAO) Gıda Fiyatları Endeksi Kasım’da 192.6 puan ile üçüncü ayda da yatay gelişmesini sürdürürken, geçen yılın aynı dönemine göre, 13 puan ya da yüzde 6.4 geriledi.Gıda fiyatlarının dünya üzerinde dibe inmesine rağmen Türkiye'de yükseliyor olması dikkatleri çekti.
 • Tarım Bakanlığı elde kalan kurbanlıkların kilogramını 10.50 TL'den alacak - turkiye_ziraatcilar_dernegi
  Tarım Bakanlığı elde kalan kurbanlıkların kilogramını 10.50 TL'den alacak08.10.2014
  EkonomiTarım Bakanlığı bu yıl elde kalan kurbanlıkların Et ve Süt Kurumu tarafından kilogramı 10.5 liraya alınabileceğini açıkladı.Kurban pazarlarında 13 liradan satılan kurbanlıklar için belirlenen fiyatın düşük olduğunu belirten sektör temsilcileri, açıklanan rakamla üreticinin zarar edeceğini ancak özel sektörün fiyatları daha da aşağı çekmesinin engellenmiş olduğu belirtildi.
 • İbrahim Yetkin: Küçükbaş 600-900 lira, büyükbaş kurbanlık 3 bin-9 bin lira olacak - turkiye_ziraatcilar_dernegi
  İbrahim Yetkin: Küçükbaş 600-900 lira, büyükbaş kurbanlık 3 bin-9 bin lira olacak14.09.2014
  EkonomiTürkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Başkanı İbrahim Yetkin, bu yıl kurbanlık fiyatlarında geçen seneye göre yüzde 10-15 arasında bir fiyat farkı yaşanacağını belirterek, bunun da enflasyon çizgisinde makul bir oran olduğunu söyledi.
 • Besilik dana ithalatına destek açıklamaları - turkiye_ziraatcilar_dernegi
  Besilik dana ithalatına destek açıklamaları11.09.2014
  EkonomiTürkiye Ziraatçılar Derneği ve Türkiye Kasaplar, Besiciler, Et ve Et Ürünleri Esnaf ve Sanatkarları Federasyonu, Bakanlığın gündeme aldığı besilik dana ithalatına destek açıklaması yaptı.
 • Sanayicilerden düşük büyüme tepkisi - turkiye_ziraatcilar_dernegi
  Sanayicilerden düşük büyüme tepkisi10.09.2014
  EkonomiYılın ikinci yarısında yüzde 2.1 ile beklentilerin altında kalan Türkiye büyüme rakamını değerlendiren sanayiciler ve iş adamları ekonomide yeniden büyüme temposu yakalanması için sanayi lehine yeni bir modelin gündeme gelmesini öneriyor.İşte işadamlarının büyüme yorumları.
 • Besilik dana ithalatına izin çıktı - turkiye_ziraatcilar_dernegi
  Besilik dana ithalatına izin çıktı09.09.2014
  EkonomiGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda besicilerin ve hayvancılık sektörü temsilcilerinin katıldığı toplantıda, besilik dana ithalatına izin verilmesi kararı çıktı.Buna göre işletmesinde 100 hayvanı olan bir besici 40 hayvan ithal edebilecek.İthal edilecek hayvanların azami ağırlığı 300 kilo olacak ve en fazla 12 aylık olması gerekiyor.
 • Söylenti stoku - turkiye_ziraatcilar_dernegi
  Söylenti stoku22.08.2014
  EkonomiTÜRKİYE Gıda ve İçecek Sanayii Dernekleri Federasyonu (TGDF) Başkanı Şemsi Kopuz’un önceki gün yaptığı, “Çiftçiye, köylüye milletin efendisi derler, ama bence çiftçi milletin efendisi olmaktan çıkmış spekülatörlerin, stokçuların efendisi olmuş” açıklaması tarım ve gıda sektörünü karıştırdı.Ardı ardına açıklamalar yapan sektör temsilcileri Şemsi Kopuz’un yanlış bilgiler verdiğini iddia etti.
 • Türk görünümlü Avrupalı domates - turkiye_ziraatcilar_dernegi
  Türk görünümlü Avrupalı domates20.08.2014
  EkonomiAvrupalı gıda üreticileri Rusya’nın uyguladığı ambargoyu delmek için ürünlerine ‘Made in Turkey’ damgası basmaya başladı.Rus yetkililerin açıklamasına göre Avrupalılar bu tip ürünleri Beyaz Rusya üzerinden sokmaya çalışıyor.
 • Rus pazarı tam açılıyor - turkiye_ziraatcilar_dernegi
  Rus pazarı tam açılıyor08.08.2014
  EkonomiRusya’nın batılı ülkelerden aldığı tarım, gıda ve süt ürünlerine ambargo uygulayacağını duyurması sonrası en büyük ürün tedarikçisi konumuna Türkiye geldi.Rusya’ya 1.5 milyar dolarlık yaş meyve-sebze satan Türkiye’nin, tüm gıda üreticileri Rusya’nın kararının fırsat olduğunu düşünüyor.
 • Bosna etinde ESK tartışması - turkiye_ziraatcilar_dernegi
  Bosna etinde ESK tartışması24.07.2014
  EkonomiBakanlar Kurulu kararıyla Bosna Hersek’te yaşanan sel felaketi sonrası ülkeye destek olmak için bu ülkeden yapılacak hayvan ithalatında gümrük vergileri sıfırlandı.
 • Hayvan ithalatında vergiler ‘sıfırlandı’ - turkiye_ziraatcilar_dernegi
  Hayvan ithalatında vergiler ‘sıfırlandı’23.07.2014
  EkonomiBOSNA Hersek’ten yaşanan sel felaketi sonrası söz konusu ülkeye destek olmak amacıyla bu ülkeden yapılacak hayvan ithalatında gümrük vergilerini sıfırladı.Ancak bu karar piyasayı karıştırdı.Sektör temsilcileri kararın hayvancılık sektörüne büyük zarar vereceğini söyledi.
 • TZD Başkanı Yetkin: Türkiye'nin fındık fiyatı belirlenmesinde etkinliği ortadan kalkacak - turkiye_ziraatcilar_dernegi
  TZD Başkanı Yetkin: Türkiye'nin fındık fiyatı belirlenmesinde etkinliği ortadan kalkacak19.07.2014
  EkonomiTürkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Genel Başkanı İbrahim Yetkin, Oltan Gıda'nın, çikolata üreticisi İtalyan Ferrero'ya satılmasının, Türkiye'nin uluslararası fındık fiyatlarının belirlenmesinde etkili olma imkanını büyük ölçüde ortadan kaldıracağını savundu.
 • Sessiz müdahale - turkiye_ziraatcilar_dernegi
  Sessiz müdahale15.07.2014
  EkonomiYÜZDE 25 rekolte kaybı yaşanan buğdayda alım fiyatı 72 kuruştan 90 kuruşa çıktı.
 • Fındıkta ortalığı karıştıran haber - turkiye_ziraatcilar_dernegi
  Fındıkta ortalığı karıştıran haber10.07.2014
  EkonomiNUTELLA’nın sahibi İtalyan dev Ferrero’nun, fındık ihracatçısı Oltan Gıda’yı satın alacağı iddiası piyasayı karıştırdı.Sektör ikiye bölündü.Bir yanda TEKEL oluştuğunu iddia edenler bulunurken, diğer yanda üreticinin daha fazla kazanacağını söyleyenler var.
 • Saman fiyatları 10 kuruştan 40 kuruşa çıktı - turkiye_ziraatcilar_dernegi
  Saman fiyatları 10 kuruştan 40 kuruşa çıktı08.07.2014
  EkonomiBu yıl kış aylarında yaşanan kuraklığa bağlı olarak saman fiyatları 3-4 katına çıktı ve 40 kuruşa ulaştı.İç piyasada fiyatların bu kadar artmasının ardından ithalatın da yolu açıldı.Hayvancılık yapanların besin olarak kullandığı samanın fiyatı şimdi üretcileri kara kara düşündürüyor.
 • Toptancılar ve besiciler zam için piyasaya et vermiyor - turkiye_ziraatcilar_dernegi
  Toptancılar ve besiciler zam için piyasaya et vermiyor05.07.2014
  EkonomiET ve Süt Kurumu’nda et bulunamadığı gündeme gelirken, sektör temsilcileri piyasada hayvan sayısında sıkıntı yaşanmadığını, ancak besici ve toptancının et satışını yavaşlattığını iddia etti.Türkiye Ziraatçılar Derneği Başkanı İbrahim Yetkin, “Kurban bayramı gelmeden et ve hayvan ithalatının önü açılmak isteniyor” dedi.
 • Ziraatçılardan Hürriyet’e ödül - turkiye_ziraatcilar_dernegi
  Ziraatçılardan Hürriyet’e ödül29.06.2014
  EkonomiTürkiye Ziraatçılar Derneği’nin (TZD) 65.kuruluş yıldönümü ve geleneksel ödül töreni toplantısı Ankara’da gerçekleştirildi.
 • Kırmızı mercimek üretimi yüzde 25 arttı - turkiye_ziraatcilar_dernegi
  Kırmızı mercimek üretimi yüzde 25 arttı17.06.2014
  EkonomiBuğday, arpa, ceviz, kayısı ve elma üreticileri deyim yerindeyse bu yıl 'kan ağlıyor'.Don ve olumsuz hava koşulları kimi yerlerde tüm tarlaları kuruttu.Sıcak ve kurak iklimi seven kırmızı mercimek başta olmak üzere diğer bakliyatların ise üretimi bu yıl rekora koşuyor.Kırmızı mercimeğin üretiminin ise yüzde 25'lik artışla 450 bin tonu aşması bekleniyor.
 • Buğdayda
  Buğdayda "pas hastalığı" tehlikesi09.06.2014
  EkonomiTZD Genel Başkanı Yetkin "Fazla yağış nedeniyle buğdayda 'Pas hastalığı' çıktı.Bu mantar benzeri hastalık, buğday danelerini hasat edilmeden un gibi yapıyor.Ciddi verim kaybına neden oluyor" dedi.
 • Elde ne tütün kaldı, ne zeytin - turkiye_ziraatcilar_dernegi
  Elde ne tütün kaldı, ne zeytin17.05.2014
  EkonomiSoma’da tarım yabancıların eline geçti, tek çare maden kaldı.
 • Ekmeğimiz tehlikede - turkiye_ziraatcilar_dernegi
  Ekmeğimiz tehlikede09.05.2014
  EkonomiTürkiye’de kurak geçen kış döneminin ilk sıkıntısı ortaya çıktı.Buğday kuraklık ve dondan en çok etkilenen ürünler arasında yer alırken, bazı bölgelerde rekolte kaybı yüzde 50’yi aştı.
 • Bu haber herkesi ilgilendiriyor - turkiye_ziraatcilar_dernegi
  Bu haber herkesi ilgilendiriyor29.04.2014
  EkonomiBu yıl yaşanan kuraklığa bağlı olarak artan gıda fiyatları herkesin gündeminde.Don afetinin de fiyatlar üzerinde yarattığı olumsuz hava bu sefer patatesi vurdu.Patatesin kilosu büyük kentlerde 3.5 liraya kadar çıkıyor.Kimi üreticiler patatesin fiyatının 2-3 ay içerisinde normale döneceğini söylerken kimileri ise fiyatların zaten 15 gün önce normalleştiğini savunuyor.
 • Buğday ithalatı uyarısı - turkiye_ziraatcilar_dernegi
  Buğday ithalatı uyarısı26.04.2014
  EkonomiTürkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Başkanı İbrahim Yetkin, bu yıl yaşanan kuraklık nedeniyle buğday üretiminde geçen yılki seviyelerin yakalanamayacağını belirterek, "Buğday üretimi anlamında Türkiye'nin kendi kendine yetemeyeceği ve ithalatın olabileceği yönündeki belirtiler netleşti" dedi.
 • 'Buğdayda felaketin eşiğinden dönüldü' - turkiye_ziraatcilar_dernegi
  'Buğdayda felaketin eşiğinden dönüldü'23.04.2014
  EkonomiTürkiye genelinde yaşanan kuraklık ve don olaylarının tarımsal üretim üzerindeki olumsuz etkisinin artmasından endişe ediliyor.Hububatta rekolte yüzde 10-20 oranında düşük bekleniyor.Türkiye Ziraatçılar Derneği'nin hazırladığı rapora göre ise buğdayda büyük bir felaketin eşiğinden dönüldü.Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği Genel Başkanı Kiraz "Tarım sektöründe yaşananlar sadece kış mevsiminin kurak geçmesi değildir.Sulama göletleri ve barajlar boş kaldı.Yeterince beslenemediği için yeraltı sularıda yükselmedi.Bu durum sulanması gereken yazlık bitkileri olumsuz etkileyecek" dedi.
 • Pamuk ekim alanı 1 yılda 377 bin dekar azaldı - turkiye_ziraatcilar_dernegi
  Pamuk ekim alanı 1 yılda 377 bin dekar azaldı05.03.2014
  EkonomiTÜRKİYE’de pamuk üretiminin düşmesi ve çiftçilerin başka ürüne yönelmesi tekstilcileri korkuttu.TİGSAD Başkanı İrfan Özhamaratlı, “Eğer devlet önlem almazsa 2015’te sektörde büyük bir pamuk sıkıntısı yaşanabilir” diye konuştu.
 • Meyve-sebzede korkunç tahmin - turkiye_ziraatcilar_dernegi
  Meyve-sebzede korkunç tahmin26.02.2014
  EkonomiTürkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Genel Başkanı İbrahim Yetkin, devam eden kuraklık ile ilgili “Kritik bir eşikten geçiyoruz.Bu işin şakası yok” diyerek, özellikle meyve ve sebzede yaşanacak fiyat artışlarına dikkat çekti.Yetkin, bir dizi meyvede en az yüzde 25 üretim düşüşü olacağına işaret ederek fiyatların yüzde 20 artacağına dikkat çekti.Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker de dün yaptığı açıklamada "“Yağış olmazsa kuraklık yaşanabilir” demişti.
 • Yağdır mevlam su! - turkiye_ziraatcilar_dernegi
  Yağdır mevlam su!22.02.2014
  EkonomiSıcak havalar ve kurak kış birçok sektörü derinden vuruyor.
 • 4-5 gün ucuz kelimesini unutun - turkiye_ziraatcilar_dernegi
  4-5 gün ucuz kelimesini unutun25.01.2014
  EkonomiTürkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Başkanı İbrahim Yetkin, Antalya'dan İstanbul'a sebze ve meyve taşıyan kamyoncuların, "kontak kapatacakları" yönündeki açıklamalara ilişkin, "İstanbul'da meyve ve sebze fiyatları artacak.İstanbullular, 4-5 gün pahalıya meyve ve sebze yiyecek" dedi.
 • Çin’den japonika, Kırgızistan’dan battal, Mısır’dan horoz - turkiye_ziraatcilar_dernegi
  Çin’den japonika, Kırgızistan’dan battal, Mısır’dan horoz17.01.2014
  EkonomiKilosu 10 lirayı aşan kuru fasulye fiyatlarındaki artış devleti harekete geçirdi.Devlet gümrük duvarlarını yüzde 20 aşağı çekerken ithalatçılara gün doğdu.Türkiye Kırgızistan’dan gelen Battal, Çin’den gelen Japonika ve Mısır’dan gelen Horoz tipi fasulyeyle sofralarını donatacak.
 • İthal edecekler ama. - turkiye_ziraatcilar_dernegi
  İthal edecekler ama.14.01.2014
  EkonomiSon dönemlerde pahalanan gıda fiyatları vatandaşın cebini yakmaya başladı.Dönemin ilgi odağı kuru fasulye zamlar öncesinde kilosu 4-4.5 liradan satışa sunulurken zam sonrasında kilosu 8 liradan başlayıp 16-17 liraya kadar çıkıyor.Hükümet ise piyasayı düzenlemek için ithalatı teşvik edici önlem alıp gümrük duvarlarını düşürdü.Kuru fasulye ithalatıyla birlikte fiyatların düşüp düşmeyeceği ise merak konusu.Ette son yıllarda yaşananlar vatandaşın ithalata temkinli yaklaşmasına neden oluyor.
 • Artık yemek çok zor - turkiye_ziraatcilar_dernegi
  Artık yemek çok zor10.01.2014
  EkonomiTürk halkının en çok tükettiği ürünlerden biri olan kuru fasulyede inanılmaz bir fiyat artışı yaşanıyor.Yurtdışındaki kuraklık ve Türkiye'deki ekim alanlarının darlığı nedeniyle sadece son üç ayda fiyatlar yüzde 59 artış gösterdi.Kilosu 12 liraya çıkan kuru fasulye, karka etin 16 lira olan kilogram fiyatına da yaklaştı.
 • Kur artışı ile bakliyatı daha pahalıya yiyeceğiz - turkiye_ziraatcilar_dernegi
  Kur artışı ile bakliyatı daha pahalıya yiyeceğiz01.01.2014
  EkonomiTürkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Genel Başkanı İbrahim Yetkin, "Şu anda bakliyat üreticiden çıktı, tamamen stok halinde.Fiyatların yükselmesine göre piyasaya sürüyorlar.Bu şekilde devam ederse bakliyatı 2014'te daha pahalıya yiyeceğiz gibi görünüyor" dedi.Ekimde kilosu 4 lira olan kuru fasulyenin kilosu, kasımda yüzde 60 zamlandığını belirten Yetkin kur farkının yansımasıyla 2014'te bakliyatı daha pahalıya yiyeceğimizi söyledi.
 • TZD Başkanı Yetkin: 'Beyaz ete zam kapıda' - turkiye_ziraatcilar_dernegi
  TZD Başkanı Yetkin: 'Beyaz ete zam kapıda'09.12.2013
  EkonomiTürkiye Ziraatçılar Derneği Genel Başkanı İbrahim Yetkin, beyaz etteki KDV oranının yüzde 1'den yüzde 8'e çıkmasının, beyaz ete zam geleceği anlamına geldiğini bildirdi.
 • İhracata Ortadoğu damgası - turkiye_ziraatcilar_dernegi
  İhracata Ortadoğu damgası18.11.2013
  EkonomiGÜNEYDOĞU Anadolu Bölgesi’nden bu yılın 10 aylık döneminde gerçekleştirilen 7 milyar 623 milyon dolarlık ihracatın 4 milyar 723 milyon dolarlık kısmını Ortadoğu ülkeleri oluşturdu.
 • Kurban için 5.5 milyar lira harcandı - turkiye_ziraatcilar_dernegi
  Kurban için 5.5 milyar lira harcandı23.10.2013
  EkonomiTürkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Genel Başkanı İbrahim Yetkin, Kurban Bayramı'nda geçen seneye göre daha fazla hayvanın kesildiğini belirterek, bayramda yaklaşık 5,5 milyar liralık kurbanlık satışı gerçekleştiğini bildirdi.
 • Ramazan alışverişi uyarısı: İhtiyacınız kadar alın - turkiye_ziraatcilar_dernegi
  Ramazan alışverişi uyarısı: İhtiyacınız kadar alın29.06.2013
  EkonomiHemen her Ramazan öncesi, gıda ürünlerindeki fiyat artışları gündeme gelir.Kırmızı etten, beyaz peynire, pirinçten salçaya dek uzanan geniş bir yelpazedeki gıda ürünlerine 'zam' tartışmaları gündeme gelir.Çoğu zaman 'fırsatçılık' olarak yorumlanan bu durumun, bir de tüketici boyutunun olduğu anlaşılıyor.Uzmanların bu konudaki uyarısı net: "İhtiyacınız kadar alın.Fazla talep fiyat artışlarına neden oluyor."
 • Tarım Bakanı Mehdi Eker buğday alım fiyatını açıkladı - turkiye_ziraatcilar_dernegi
  Tarım Bakanı Mehdi Eker buğday alım fiyatını açıkladı07.06.2013
  EkonomiGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, 2013 müdahale alım fiyatının, Anadolu kırmızı sert ekmeklik buğday için ton başına 720 lira olarak belirlendiğini açıkladı.
 • Buğdayda rekolte tahmini 20-21 milyon ton - turkiye_ziraatcilar_dernegi
  Buğdayda rekolte tahmini 20-21 milyon ton19.05.2013
  EkonomiTürkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Başkanı İbrahim Yetkin, Türkiye'de buğday üretiminin bu yıl 20-21 milyon ton olmasının beklendiğini ve üretim açığı olmayacağını bildirdi.
 • Çiftçilere ucuz kredi - turkiye_ziraatcilar_dernegi
  Çiftçilere ucuz kredi08.05.2013
  EkonomiBaşbakan Tayyip Erdoğan, çiftçiye de düşük faiz müjdesi verdi.
 • Çiftçiye faiz indirimi - turkiye_ziraatcilar_dernegi
  Çiftçiye faiz indirimi07.05.2013
  EkonomiZiraat Bankası'nın çiftçilere uyguladığı kredi faiz oranının düşürülmesi olumlu yankı buldu.Türkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Genel Başkanı İbrahim Yetkin, "Ziraat Bankasının çiftçilere uyguladığı kredi faiz oranlarını düşürmesi olumlu, kredi kullanımında belli bir rahatlığı getirecektir" dedi.
 • Yerli pirinç 1 haftada yüzde 30 arttı - turkiye_ziraatcilar_dernegi
  Yerli pirinç 1 haftada yüzde 30 arttı15.04.2013
  EkonomiTürkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Genel Başkanı İbrahim Yetkin, "Biz 1 hafta, 10 gündür GDO'lu pirinç meselesini tartışıyoruz.Türkiye'de eğer pirinçte kendi kendimize yetecek üretim olsaydı, bunlara hiç maruz kalmazdık.İthal etmenin nedeni ortadan kalkardı ve böyle bir tehlike söz konusu olmazdı" dedi.Yetkin, yerli pirinç fiyatının 1 haftada yüzde 30 arttığını açıkladı.
 • Biberin 'acısı' Mayıs'ta sönecek - turkiye_ziraatcilar_dernegi
  Biberin 'acısı' Mayıs'ta sönecek03.04.2013
  EkonomiTürkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Başkanı İbrahim Yetkin, gıda fiyatlarındaki artış nedenlerinin başında mevsimsel etkinin geldiğini belirterek, “İki aydır zam şampiyonu olan sivri biber fiyatları, mevsimsel etkiyle Mayıs ayında düşmeye başlayacak” dedi.
 • Yetkin: Ramazan'da zam daha insaflı olmalı - turkiye_ziraatcilar_dernegi
  Yetkin: Ramazan'da zam daha insaflı olmalı29.07.2012
  EkonomiTürkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Genel Başkanı İbrahim Yetkin, “Ramazan ayının 7 günlük fiyat artışı yüzde 8 ile yüzde 15 arasında değişiyor.Bu işi yapanların daha insaflı olmaları lazım” dedi.
««İlk Sayfa
«Önceki
1 | 2 | 3 | 4
Sonraki»
Son Sayfa»»