Türkiye Ziraatçılar Derneği


 • Gıda fiyatları dünyada dibe indi Türkiye'de hala yüksek - Türkiye Ziraatçılar Derneği

  Gıda fiyatları dünyada dibe indi Türkiye'de hala yüksek04.12.2014

  EKONOMİ

  Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü’nün (FAO) Gıda Fiyatları Endeksi Kasım’da 192.6 puan ile üçüncü ayda da yatay gelişmesini sürdürürken, geçen yılın aynı dönemine göre, 13 puan ya da yüzde 6.4 geriledi.Gıda fiyatlarının dünya üzerinde dibe inmesine rağmen Türkiye'de yükseliyor olması dikkatleri çekti.
 • Tarım Bakanlığı elde kalan kurbanlıkların kilogramını 10.50 TL'den alacak - Türkiye Ziraatçılar Derneği

  Tarım Bakanlığı elde kalan kurbanlıkların kilogramını 10.50 TL'den alacak06.10.2014

  Ekonomi

  Tarım Bakanlığı bu yıl elde kalan kurbanlıkların Et ve Süt Kurumu tarafından kilogramı 10.5 liraya alınabileceğini açıkladı.Kurban pazarlarında 13 liradan satılan kurbanlıklar için belirlenen fiyatın düşük olduğunu belirten sektör temsilcileri, açıklanan rakamla üreticinin zarar edeceğini ancak özel sektörün fiyatları daha da aşağı çekmesinin engellenmiş olduğu belirtildi.
 • İbrahim Yetkin: Küçükbaş 600-900 lira, büyükbaş kurbanlık 3 bin-9 bin lira olacak - Türkiye Ziraatçılar Derneği

  İbrahim Yetkin: Küçükbaş 600-900 lira, büyükbaş kurbanlık 3 bin-9 bin lira olacak12.09.2014

  Ekonomi

  Türkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Başkanı İbrahim Yetkin, bu yıl kurbanlık fiyatlarında geçen seneye göre yüzde 10-15 arasında bir fiyat farkı yaşanacağını belirterek, bunun da enflasyon çizgisinde makul bir oran olduğunu söyledi.
 • Besilik dana ithalatına destek açıklamaları - Türkiye Ziraatçılar Derneği

  Besilik dana ithalatına destek açıklamaları10.09.2014

  Ekonomi

  Türkiye Ziraatçılar Derneği ve Türkiye Kasaplar, Besiciler, Et ve Et Ürünleri Esnaf ve Sanatkarları Federasyonu, Bakanlığın gündeme aldığı besilik dana ithalatına destek açıklaması yaptı.
 • Sanayicilerden düşük büyüme tepkisi - Türkiye Ziraatçılar Derneği

  Sanayicilerden düşük büyüme tepkisi09.09.2014

  Ekonomi

  Yılın ikinci yarısında yüzde 2.1 ile beklentilerin altında kalan Türkiye büyüme rakamını değerlendiren sanayiciler ve iş adamları ekonomide yeniden büyüme temposu yakalanması için sanayi lehine yeni bir modelin gündeme gelmesini öneriyor.İşte işadamlarının büyüme yorumları.
 • Besilik dana ithalatına izin çıktı - Türkiye Ziraatçılar Derneği

  Besilik dana ithalatına izin çıktı08.09.2014

  Ekonomi

  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda besicilerin ve hayvancılık sektörü temsilcilerinin katıldığı toplantıda, besilik dana ithalatına izin verilmesi kararı çıktı.Buna göre işletmesinde 100 hayvanı olan bir besici 40 hayvan ithal edebilecek.İthal edilecek hayvanların azami ağırlığı 300 kilo olacak ve en fazla 12 aylık olması gerekiyor.
 • Söylenti stoku - Türkiye Ziraatçılar Derneği

  Söylenti stoku21.08.2014

  Ekonomi

  TÜRKİYE Gıda ve İçecek Sanayii Dernekleri Federasyonu (TGDF) Başkanı Şemsi Kopuz’un önceki gün yaptığı, “Çiftçiye, köylüye milletin efendisi derler, ama bence çiftçi milletin efendisi olmaktan çıkmış spekülatörlerin, stokçuların efendisi olmuş” açıklaması tarım ve gıda sektörünü karıştırdı.Ardı ardına açıklamalar yapan sektör temsilcileri Şemsi Kopuz’un yanlış bilgiler verdiğini iddia etti.
 • Türk görünümlü Avrupalı domates - Türkiye Ziraatçılar Derneği

  Türk görünümlü Avrupalı domates19.08.2014

  Ekonomi

  Avrupalı gıda üreticileri Rusya’nın uyguladığı ambargoyu delmek için ürünlerine ‘Made in Turkey’ damgası basmaya başladı.Rus yetkililerin açıklamasına göre Avrupalılar bu tip ürünleri Beyaz Rusya üzerinden sokmaya çalışıyor.
 • Rus pazarı tam açılıyor - Türkiye Ziraatçılar Derneği

  Rus pazarı tam açılıyor07.08.2014

  Ekonomi

  Rusya’nın batılı ülkelerden aldığı tarım, gıda ve süt ürünlerine ambargo uygulayacağını duyurması sonrası en büyük ürün tedarikçisi konumuna Türkiye geldi.Rusya’ya 1.5 milyar dolarlık yaş meyve-sebze satan Türkiye’nin, tüm gıda üreticileri Rusya’nın kararının fırsat olduğunu düşünüyor.
 • Bosna etinde ESK tartışması - Türkiye Ziraatçılar Derneği

  Bosna etinde ESK tartışması23.07.2014

  Ekonomi

  Bakanlar Kurulu kararıyla Bosna Hersek’te yaşanan sel felaketi sonrası ülkeye destek olmak için bu ülkeden yapılacak hayvan ithalatında gümrük vergileri sıfırlandı.
 • Hayvan ithalatında vergiler ‘sıfırlandı’ - Türkiye Ziraatçılar Derneği

  Hayvan ithalatında vergiler ‘sıfırlandı’22.07.2014

  Ekonomi

  BOSNA Hersek’ten yaşanan sel felaketi sonrası söz konusu ülkeye destek olmak amacıyla bu ülkeden yapılacak hayvan ithalatında gümrük vergilerini sıfırladı.Ancak bu karar piyasayı karıştırdı.Sektör temsilcileri kararın hayvancılık sektörüne büyük zarar vereceğini söyledi.
 • TZD Başkanı Yetkin: Türkiye'nin fındık fiyatı belirlenmesinde etkinliği ortadan kalkacak - Türkiye Ziraatçılar Derneği

  TZD Başkanı Yetkin: Türkiye'nin fındık fiyatı belirlenmesinde etkinliği ortadan kalkacak18.07.2014

  Ekonomi

  Türkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Genel Başkanı İbrahim Yetkin, Oltan Gıda'nın, çikolata üreticisi İtalyan Ferrero'ya satılmasının, Türkiye'nin uluslararası fındık fiyatlarının belirlenmesinde etkili olma imkanını büyük ölçüde ortadan kaldıracağını savundu.
 • Sessiz müdahale - Türkiye Ziraatçılar Derneği

  Sessiz müdahale13.07.2014

  Ekonomi

  YÜZDE 25 rekolte kaybı yaşanan buğdayda alım fiyatı 72 kuruştan 90 kuruşa çıktı.
 • Fındıkta ortalığı karıştıran haber - Türkiye Ziraatçılar Derneği

  Fındıkta ortalığı karıştıran haber07.07.2014

  Ekonomi

  NUTELLA’nın sahibi İtalyan dev Ferrero’nun, fındık ihracatçısı Oltan Gıda’yı satın alacağı iddiası piyasayı karıştırdı.Sektör ikiye bölündü.Bir yanda TEKEL oluştuğunu iddia edenler bulunurken, diğer yanda üreticinin daha fazla kazanacağını söyleyenler var.
 • Saman fiyatları 10 kuruştan 40 kuruşa çıktı - Türkiye Ziraatçılar Derneği

  Saman fiyatları 10 kuruştan 40 kuruşa çıktı06.07.2014

  Ekonomi

  Bu yıl kış aylarında yaşanan kuraklığa bağlı olarak saman fiyatları 3-4 katına çıktı ve 40 kuruşa ulaştı.İç piyasada fiyatların bu kadar artmasının ardından ithalatın da yolu açıldı.Hayvancılık yapanların besin olarak kullandığı samanın fiyatı şimdi üretcileri kara kara düşündürüyor.
 • Toptancılar ve besiciler zam için piyasaya et vermiyor - Türkiye Ziraatçılar Derneği

  Toptancılar ve besiciler zam için piyasaya et vermiyor01.07.2014

  Ekonomi

  ET ve Süt Kurumu’nda et bulunamadığı gündeme gelirken, sektör temsilcileri piyasada hayvan sayısında sıkıntı yaşanmadığını, ancak besici ve toptancının et satışını yavaşlattığını iddia etti.Türkiye Ziraatçılar Derneği Başkanı İbrahim Yetkin, “Kurban bayramı gelmeden et ve hayvan ithalatının önü açılmak isteniyor” dedi.
 • Ziraatçılardan Hürriyet’e ödül - Türkiye Ziraatçılar Derneği

  Ziraatçılardan Hürriyet’e ödül28.06.2014

  Ekonomi

  Türkiye Ziraatçılar Derneği’nin (TZD) 65.kuruluş yıldönümü ve geleneksel ödül töreni toplantısı Ankara’da gerçekleştirildi.
 • Kırmızı mercimek üretimi yüzde 25 arttı - Türkiye Ziraatçılar Derneği

  Kırmızı mercimek üretimi yüzde 25 arttı16.06.2014

  Ekonomi

  Buğday, arpa, ceviz, kayısı ve elma üreticileri deyim yerindeyse bu yıl 'kan ağlıyor'.Don ve olumsuz hava koşulları kimi yerlerde tüm tarlaları kuruttu.Sıcak ve kurak iklimi seven kırmızı mercimek başta olmak üzere diğer bakliyatların ise üretimi bu yıl rekora koşuyor.Kırmızı mercimeğin üretiminin ise yüzde 25'lik artışla 450 bin tonu aşması bekleniyor.
 • Buğdayda "pas hastalığı" tehlikesi - Türkiye Ziraatçılar Derneği

  Buğdayda "pas hastalığı" tehlikesi06.06.2014

  Ekonomi

  TZD Genel Başkanı Yetkin "Fazla yağış nedeniyle buğdayda 'Pas hastalığı' çıktı.Bu mantar benzeri hastalık, buğday danelerini hasat edilmeden un gibi yapıyor.Ciddi verim kaybına neden oluyor" dedi.
 • Elde ne tütün kaldı, ne zeytin - Türkiye Ziraatçılar Derneği

  Elde ne tütün kaldı, ne zeytin16.05.2014

  Ekonomi

  Soma’da tarım yabancıların eline geçti, tek çare maden kaldı.
 • Ekmeğimiz tehlikede - Türkiye Ziraatçılar Derneği

  Ekmeğimiz tehlikede08.05.2014

  Ekonomi

  Türkiye’de kurak geçen kış döneminin ilk sıkıntısı ortaya çıktı.Buğday kuraklık ve dondan en çok etkilenen ürünler arasında yer alırken, bazı bölgelerde rekolte kaybı yüzde 50’yi aştı.
 • Bu haber herkesi ilgilendiriyor - Türkiye Ziraatçılar Derneği

  Bu haber herkesi ilgilendiriyor27.04.2014

  Ekonomi

  Bu yıl yaşanan kuraklığa bağlı olarak artan gıda fiyatları herkesin gündeminde.Don afetinin de fiyatlar üzerinde yarattığı olumsuz hava bu sefer de patatesi vurdu.Patatesin kilosu büyük kentlerde 3.5 liraya kadar çıkıyor.Kimi üreticiler patatesin fiyatının 2-3 ay içerisinde normale döneceğini söylerken kimileri ise fiyatların zaten 15 gün önce normalleştiğini savunuyor.
 • Buğday ithalatı uyarısı - Türkiye Ziraatçılar Derneği

  Buğday ithalatı uyarısı25.04.2014

  Ekonomi

  Türkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Başkanı İbrahim Yetkin, bu yıl yaşanan kuraklık nedeniyle buğday üretiminde geçen yılki seviyelerin yakalanamayacağını belirterek, "Buğday üretimi anlamında Türkiye'nin kendi kendine yetemeyeceği ve ithalatın olabileceği yönündeki belirtiler netleşti" dedi.
 • 'Buğdayda felaketin eşiğinden dönüldü' - Türkiye Ziraatçılar Derneği

  'Buğdayda felaketin eşiğinden dönüldü'22.04.2014

  Ekonomi

  Türkiye genelinde yaşanan kuraklık ve don olaylarının tarımsal üretim üzerindeki olumsuz etkisinin artmasından endişe ediliyor.Hububatta rekolte yüzde 10-20 oranında düşük bekleniyor.Türkiye Ziraatçılar Derneği'nin hazırladığı rapora göre ise buğdayda büyük bir felaketin eşiğinden dönüldü.Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği Genel Başkanı Kiraz "Tarım sektöründe yaşananlar sadece kış mevsiminin kurak geçmesi değildir.Sulama göletleri ve barajlar boş kaldı.Yeterince beslenemediği için yeraltı sularıda yükselmedi.Bu durum sulanması gereken yazlık bitkileri olumsuz etkileyecek" dedi.
 • Pamuk ekim alanı 1 yılda 377 bin dekar azaldı - Türkiye Ziraatçılar Derneği

  Pamuk ekim alanı 1 yılda 377 bin dekar azaldı03.03.2014

  Ekonomi

  TÜRKİYE’de pamuk üretiminin düşmesi ve çiftçilerin başka ürüne yönelmesi tekstilcileri korkuttu.TİGSAD Başkanı İrfan Özhamaratlı, “Eğer devlet önlem almazsa 2015’te sektörde büyük bir pamuk sıkıntısı yaşanabilir” diye konuştu.
 • Meyve-sebzede korkunç tahmin - Türkiye Ziraatçılar Derneği

  Meyve-sebzede korkunç tahmin23.02.2014

  Ekonomi

  Türkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Genel Başkanı İbrahim Yetkin, devam eden kuraklık ile ilgili “Kritik bir eşikten geçiyoruz.Bu işin şakası yok” diyerek, özellikle meyve ve sebzede yaşanacak fiyat artışlarına dikkat çekti.Yetkin, bir dizi meyvede en az yüzde 25 üretim düşüşü olacağına işaret ederek fiyatların yüzde 20 artacağına dikkat çekti.Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker de dün yaptığı açıklamada "“Yağış olmazsa kuraklık yaşanabilir” demişti.
 • Yağdır mevlam su! - Türkiye Ziraatçılar Derneği

  Yağdır mevlam su!21.02.2014

  Ekonomi

  Sıcak havalar ve kurak kış birçok sektörü derinden vuruyor.
 • 4-5 gün ucuz kelimesini unutun - Türkiye Ziraatçılar Derneği

  4-5 gün ucuz kelimesini unutun24.01.2014

  Ekonomi

  Türkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Başkanı İbrahim Yetkin, Antalya'dan İstanbul'a sebze ve meyve taşıyan kamyoncuların, "kontak kapatacakları" yönündeki açıklamalara ilişkin, "İstanbul'da meyve ve sebze fiyatları artacak.İstanbullular, 4-5 gün pahalıya meyve ve sebze yiyecek" dedi.
 • Çin’den japonika, Kırgızistan’dan battal, Mısır’dan horoz - Türkiye Ziraatçılar Derneği

  Çin’den japonika, Kırgızistan’dan battal, Mısır’dan horoz14.01.2014

  Ekonomi

  Kilosu 10 lirayı aşan kuru fasulye fiyatlarındaki artış devleti harekete geçirdi.Devlet gümrük duvarlarını yüzde 20 aşağı çekerken ithalatçılara gün doğdu.Türkiye Kırgızistan’dan gelen Battal, Çin’den gelen Japonika ve Mısır’dan gelen Horoz tipi fasulyeyle sofralarını donatacak.
 • İthal edecekler ama. - Türkiye Ziraatçılar Derneği

  İthal edecekler ama.12.01.2014

  Ekonomi

  Son dönemlerde pahalanan gıda fiyatları vatandaşın cebini yakmaya başladı.Dönemin ilgi odağı kuru fasulye zamlar öncesinde kilosu 4-4.5 liradan satışa sunulurken zam sonrasında kilosu 8 liradan başlayıp 16-17 liraya kadar çıkıyor.Hükümet ise piyasayı düzenlemek için ithalatı teşvik edici önlem alıp gümrük duvarlarını düşürdü.Kuru fasulye ithalatıyla birlikte fiyatların düşüp düşmeyeceği ise merak konusu.Ette son yıllarda yaşananlar vatandaşın ithalata temkinli yaklaşmasına neden oluyor.
 • Artık yemek çok zor - Türkiye Ziraatçılar Derneği

  Artık yemek çok zor04.01.2014

  Ekonomi

  Türk halkının en çok tükettiği ürünlerden biri olan kuru fasulyede inanılmaz bir fiyat artışı yaşanıyor.Yurtdışındaki kuraklık ve Türkiye'deki ekim alanlarının darlığı nedeniyle sadece son üç ayda fiyatlar yüzde 59 artış gösterdi.Kilosu 12 liraya çıkan kuru fasulye, karka etin 16 lira olan kilogram fiyatına da yaklaştı.
 • Kur artışı ile bakliyatı daha pahalıya yiyeceğiz - Türkiye Ziraatçılar Derneği

  Kur artışı ile bakliyatı daha pahalıya yiyeceğiz27.12.2013

  Ekonomi

  Türkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Genel Başkanı İbrahim Yetkin, "Şu anda bakliyat üreticiden çıktı, tamamen stok halinde.Fiyatların yükselmesine göre piyasaya sürüyorlar.Bu şekilde devam ederse bakliyatı 2014'te daha pahalıya yiyeceğiz gibi görünüyor" dedi.Ekimde kilosu 4 lira olan kuru fasulyenin kilosu, kasımda yüzde 60 zamlandığını belirten Yetkin kur farkının yansımasıyla 2014'te bakliyatı daha pahalıya yiyeceğimizi söyledi.
 • TZD Başkanı Yetkin: 'Beyaz ete zam kapıda' - Türkiye Ziraatçılar Derneği

  TZD Başkanı Yetkin: 'Beyaz ete zam kapıda'08.12.2013

  Ekonomi

  Türkiye Ziraatçılar Derneği Genel Başkanı İbrahim Yetkin, beyaz etteki KDV oranının yüzde 1'den yüzde 8'e çıkmasının, beyaz ete zam geleceği anlamına geldiğini bildirdi.
 • İhracata Ortadoğu damgası - Türkiye Ziraatçılar Derneği

  İhracata Ortadoğu damgası15.11.2013

  Ekonomi

  GÜNEYDOĞU Anadolu Bölgesi’nden bu yılın 10 aylık döneminde gerçekleştirilen 7 milyar 623 milyon dolarlık ihracatın 4 milyar 723 milyon dolarlık kısmını Ortadoğu ülkeleri oluşturdu.
 • Kurban için 5.5 milyar lira harcandı - Türkiye Ziraatçılar Derneği

  Kurban için 5.5 milyar lira harcandı22.10.2013

  Ekonomi

  Türkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Genel Başkanı İbrahim Yetkin, Kurban Bayramı'nda geçen seneye göre daha fazla hayvanın kesildiğini belirterek, bayramda yaklaşık 5,5 milyar liralık kurbanlık satışı gerçekleştiğini bildirdi.
 • Ramazan alışverişi uyarısı: İhtiyacınız kadar alın - Türkiye Ziraatçılar Derneği

  Ramazan alışverişi uyarısı: İhtiyacınız kadar alın28.06.2013

  Ekonomi

  Hemen her Ramazan öncesi, gıda ürünlerindeki fiyat artışları gündeme gelir.Kırmızı etten, beyaz peynire, pirinçten salçaya dek uzanan geniş bir yelpazedeki gıda ürünlerine 'zam' tartışmaları gündeme gelir.Çoğu zaman 'fırsatçılık' olarak yorumlanan bu durumun, bir de tüketici boyutunun olduğu anlaşılıyor.Uzmanların bu konudaki uyarısı net: "İhtiyacınız kadar alın.Fazla talep fiyat artışlarına neden oluyor."
 • Tarım Bakanı Mehdi Eker buğday alım fiyatını açıkladı - Türkiye Ziraatçılar Derneği

  Tarım Bakanı Mehdi Eker buğday alım fiyatını açıkladı06.06.2013

  Ekonomi

  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, 2013 müdahale alım fiyatının, Anadolu kırmızı sert ekmeklik buğday için ton başına 720 lira olarak belirlendiğini açıkladı.
 • Buğdayda rekolte tahmini 20-21 milyon ton - Türkiye Ziraatçılar Derneği

  Buğdayda rekolte tahmini 20-21 milyon ton18.05.2013

  Ekonomi

  Türkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Başkanı İbrahim Yetkin, Türkiye'de buğday üretiminin bu yıl 20-21 milyon ton olmasının beklendiğini ve üretim açığı olmayacağını bildirdi.
 • Çiftçilere ucuz kredi - Türkiye Ziraatçılar Derneği

  Çiftçilere ucuz kredi07.05.2013

  Ekonomi

  Başbakan Tayyip Erdoğan, çiftçiye de düşük faiz müjdesi verdi.
 • Çiftçiye faiz indirimi - Türkiye Ziraatçılar Derneği

  Çiftçiye faiz indirimi06.05.2013

  Ekonomi

  Ziraat Bankası'nın çiftçilere uyguladığı kredi faiz oranının düşürülmesi olumlu yankı buldu.Türkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Genel Başkanı İbrahim Yetkin, "Ziraat Bankasının çiftçilere uyguladığı kredi faiz oranlarını düşürmesi olumlu, kredi kullanımında belli bir rahatlığı getirecektir" dedi.
 • Yerli pirinç 1 haftada yüzde 30 arttı - Türkiye Ziraatçılar Derneği

  Yerli pirinç 1 haftada yüzde 30 arttı13.04.2013

  Ekonomi

  Türkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Genel Başkanı İbrahim Yetkin, "Biz 1 hafta, 10 gündür GDO'lu pirinç meselesini tartışıyoruz.Türkiye'de eğer pirinçte kendi kendimize yetecek üretim olsaydı, bunlara hiç maruz kalmazdık.İthal etmenin nedeni ortadan kalkardı ve böyle bir tehlike söz konusu olmazdı" dedi.Yetkin, yerli pirinç fiyatının 1 haftada yüzde 30 arttığını açıkladı.
 • Biberin 'acısı' Mayıs'ta sönecek - Türkiye Ziraatçılar Derneği

  Biberin 'acısı' Mayıs'ta sönecek02.04.2013

  Ekonomi

  Türkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Başkanı İbrahim Yetkin, gıda fiyatlarındaki artış nedenlerinin başında mevsimsel etkinin geldiğini belirterek, “İki aydır zam şampiyonu olan sivri biber fiyatları, mevsimsel etkiyle Mayıs ayında düşmeye başlayacak” dedi.
 • Yetkin: Ramazan'da zam daha insaflı olmalı - Türkiye Ziraatçılar Derneği

  Yetkin: Ramazan'da zam daha insaflı olmalı28.07.2012

  Ekonomi

  Türkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Genel Başkanı İbrahim Yetkin, “Ramazan ayının 7 günlük fiyat artışı yüzde 8 ile yüzde 15 arasında değişiyor.Bu işi yapanların daha insaflı olmaları lazım” dedi.
 • Ramazan’da açık satılan süt ürüleri alınmamalı - Türkiye Ziraatçılar Derneği

  Ramazan’da açık satılan süt ürüleri alınmamalı16.07.2012

  Ankara

  TÜRKİYE Ziraatçılar Derneği Genel Başkanı İbrahim Yetkin, ramazan ayında vatandaşların, açık satılan peynir, tereyağ gibi ürünleri almamaları, denetimsiz ve kontrolsüz ürünlerden kaçınmaları gerektiğini söyledi.
 • 'Açık satılan peynir ve tereyağ satın almayın' - Türkiye Ziraatçılar Derneği

  'Açık satılan peynir ve tereyağ satın almayın'13.07.2012

  Ekonomi

  Türkiye Ziraatçılar Derneği Genel Başkanı İbrahim Yetkin, ramazan ayında vatandaşların, açık satılan peynir, tereyağ gibi ürünleri almamaları, denetimsiz ve kontrolsüz ürünlerden kaçınmaları gerektiğini söyledi.
 • Hile yapan firmalar teşhir ediliyor - Türkiye Ziraatçılar Derneği

  Hile yapan firmalar teşhir ediliyor27.05.2012

  Ankara

  TÜRKİYE Ziraatçılar Derneği Başkanı İbrahim Yetkin, gıda maddesi üretiminde hile yapan firmaların teşhir edildiğini belirterek, “gecekondu” olarak nitelendirdiği bazı firmaların ise isim ve marka değişikliğine giderek alışkanlıklarını sürdürdüğünü söyledi.
 • Yalçın BAYER

  Ekmeğe dikkat - Türkiye Ziraatçılar Derneği

  Ekmeğe dikkat24.03.2012

  Yazarlar

  ‘SAĞLIK ve Gıda Güvenliği Hareketi’, sağlık ve gıda güvenliği sorunlarına karşı çözüm üretmek ve tüketiciyi bilinçlendirmek için oluşturulmuş bir araştırma, bilgilendirme ve belgelendirme hareketi.
 • Kantinlerde asitli içecekler yasaklandı, ondan sonra süte saldırılar başladı - Türkiye Ziraatçılar Derneği

  Kantinlerde asitli içecekler yasaklandı, ondan sonra süte saldırılar başladı21.01.2012

  Gündem2008

  Türkiye Ziraatçılar Derneği Başkanı İbrahim Yetkin, “Son zamanlarda süte karşı bir kampanya başlatıldı.Okul kantinlerinde asitli içecekler yasaklandı, ondan sonra saldırılar başladı.Bu tartışmada süte alternatif bir takım sektörlerin rahatsızlığının da bir neden olduğunu düşünüyorum” dedi.
 • Büyükanıt’a dokunulmaz - Türkiye Ziraatçılar Derneği

  Büyükanıt’a dokunulmaz11.01.2012

  Gündem2008

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ‘hükümete muhtıra veren eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Yaşar Büyükanıt’ın yargılanması gerektiğini’ defalarca söylediğini belirterek, “Bu yola başvurulursa Dolmabahçe görüşmeleri de ortaya çıkar.Dolmabahçe olduğu sürece Büyükanıt’ın dokunulmazlığı bitmez” dedi.
 • "2 yıldır Bakan ile görüşemiyorum" - Türkiye Ziraatçılar Derneği

  "2 yıldır Bakan ile görüşemiyorum"10.01.2012

  Ekonomi

  Türkiye Ziraatçılar Derneği Genel Başkanı İbrahim Yetkin, 1.5-2 yıldır Tarım ve Köyişleri Bakanı ile görüşemediğini belirterek, “Ben Bulgaristan'ın, Romanya'nın veya Macaristan'ın ziraatçılar derneği genel başkanı değilim.Ben bu ülkede, Türkiye Cumhuriyeti devletinin kamu yararına çalışan bir meslek kuruluşunun genel başkanıyım” dedi.
içinde

Türkiye Ziraatçılar Derneği


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz