Arşiv
Yazarlara Göre
Cengiz ÇANDAR459Yalçın BAYER435Mehmet Ali BİRAND333Ferai TINÇ291Cüneyt ÜLSEVER284Ertuğrul ÖZKÖK247Enis BERBEROĞLU221Yalçın DOĞAN209Emin ÇÖLAŞAN206Oktay EKŞİ185Ahmet HAKAN173Fatih ÇEKİRGE160Hadi ULUENGİN153Gila BENMAYOR150İlter TÜRKMEN145Sedat ERGİN138Mehmet Y. YILMAZ133Erdal SAĞLAM110Taha AKYOL100Tolga TANIŞ97Tufan TÜRENÇ85Verda ÖZER85Fatih ALTAYLI84Vahap MUNYAR84Yılmaz ÖZDİL76Özdemir İNCE74Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ68Doğan HIZLAN67Bekir COŞKUN65Murat BARDAKÇI61Şükrü KÜÇÜKŞAHİN59Ayşe ARMAN54Akif BEKİ48Pako'nun Sayfası46Rauf TAMER46Nurten ERK TOSUNER41Cengiz SEMERCİOĞLU40İsmet BERKAN39Rahmi TURAN38Soner YALÇIN38Doğan ULUÇ36Uğur CEBECİ36Sahrap SOYSAL34Mehmet Barlas33Pakize SUDA32Ege CANSEN28Kanat ATKAYA27Ayşe ÖZEK KARASU26Yener SÜSOY25Mehmet Ali Birand - English24Mehmet YAŞİN24Onur BAŞTÜRK24Deniz BAYRAMOĞLU23Eyüp CAN22Mümtaz SOYSAL22İsmet SOLAK22Zeynep GÖĞÜŞ21Ali Atıf BİR20Serdar TURGUT20Yaşar SÖKMENSÜER19Naci Cem Öncel18Erkan ÇELEBİ16Ömür GEDİK16Cengiz Çandar - English15Kubilay KESKİN15Mehmet Nuri YILMAZ15Melis ALPHAN15İrem Köker15Hüseyin YAYMAN14Muharrem SARIKAYA14Oral Çalışlar14Ayçe DİKMEN13Burak Bekdil13Yusuf Kanlı13Kurthan FİŞEK12Nuray MERT12Okan Aybar12Tolga Tanış12İzzet ÇAPA12Ercan KUMCU11Erdal İPEKEŞEN11Şükrü KIZILOT11Cüneyt Ülsever - English10 Ebru ÇAPA10Sefer LEVENT10Selim Türsen10Yaşar Nuri Öztürk10Yonca TOKBAŞ10Gülse BİRSEL9Güzin Abla9Mustafa Akyol9Sevil ATASOY9Adnan KAYA8Haluk KALAFAT8Mesude ERŞAN8Nihat DEMİRKOL8Tuna KİREMİTÇİ8Uğur GÜRSES8Banu TUNA7Barçın Yinanç7

İran

İran ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İran haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 45.271 İran haberi bulunmuştur.

İran , resmî adı İran İslam Cumhuriyeti, Güneybatı Asya'da ülke. Güneyde Fars Körfezi ve Umman Körfezi, kuzeyde ise Hazar Denizi ile çevrilidir. Türkiye, Azerbaycan, Ermenistan, Irak, Pakistan, Afganistan ve Türkmenistan ile kara sınırına sahiptir. Başkenti Tahran'dır. Resmî dili Farsçadır. Şii İslamiyet ülkenin resmî dinidir.

İran, MÖ 4000'lere dayanan tarihi ve var olan yerleşmeleriyle dünyadaki en eski sürekli uygarlıklardan birine ev sahipliği yapmaktadır.Tarih boyunca İran Avrasya'daki merkezî konumu nedeniyle jeostratejik öneme sahip olmuştur ve bir bölgesel güçtür.

İran BM, Bağlantısızlar Hareketi, İslam Konferansı Örgütü ve OPEC üyesidir. İran siyasal sistemi 1979'da kabul edilen anayasaya göre oluşturulan birkaç karmaşık yönetim yapısına göre işlemektedir. En yüksek devlet makamı şimdiki Ayetullah Ali Hamaney'in üstlendiği İran dinî liderliğidir (Velayet-i Fakih).

İran, uluslararası enerji güvenliği ve dünya ekonomisinde geniş petrol ve doğal gaz kaynakları sonucu önemli bir konuma sahiptir.

İran Haberleri

Kut'ül Amare zaferinin 100. yıldönümü: Basra’daki Osmanlı zaferi

Kut'ül Amare zaferinin 100. yıldönümü: Basra’daki Osmanlı zaferi

Osmanlı İmparatorluğu Birinci Dünya Savaşı’nı kaybetti, Almanya ve Avusturya-Macaristan imparatorlukları gibi yenilginin ardından, tarihe karıştı. 1914’ten 1918’e kadar devam aden büyük savaşta sekiz cephede birden savaşmak zorunda kalan Osmanlı Ordusu, müttefikleriyle birlikte büyük yenilgilerin yanısıra, önce Çanakkale’de, sonra da Irak’taki başarılarıyla askeri tarihe iki de büyük zafer armağan etmişti. 29 Nisan 1916’da Osmanlı Ordusu’nun Büyük Britanya Ordusu’nu hezimete uğratarak, beşi general binlerce askerin teslim alındığı Kut’ül-Amare zaferinin üstünden tam 100 yıl geçti. Türkiye’ye artık çok uzak olan bir bölgede kazanılan bu zafer, büyük savaşın gidişatını ise sadece kısa bir süre etkileyebilmişti. İstanbul ve Berlin’deki büyük karargahların yanlış kararları 10 ay sonra İngiliz Ordusu’nun ilerleyişi durdurulamamış, büyük çöküş önlememişti.

29.4.2016Hayat
Kefalet kararı 10 gün sonra

Kefalet kararı 10 gün sonra

Reza Zarrab’ın suçlamalarının okunduğu ve kefalet talebinin değerlendirildiği dava dün New York’ta gerçekleşti. Zarrab’ın avukatı Benjamin Brafman, 10 gün içinde kefalet için mahkemeden oturum isteyeceklerini açıkladı. Zarrab ise hakkındaki suçlamaları reddetti.

28.4.2016Ekonomi
Trump: Rusya ve Çin'e mahkum değiliz

Trump: Rusya ve Çin'e mahkum değiliz

ABD'deki başkanlık yarışında Cumhuriyetçi Parti'nin adayı olmak için kampanya yürüten iş adamı Donald Trump, dış politika Çin ve Rusya ile iyi ilişkiler kurmak istediğini, NATO müttefiklerinden savunma için daha fazla katkı yapmasını isteyeceğini, Ortadoğu'da ise bölgesel istikrarı destekleyeceğini söyledi.

27.4.2016Dünya
Reza Zarrab'ın Vodafone Arena'daki locasının değiştiğini Beşiktaş onayladı

Reza Zarrab'ın Vodafone Arena'daki locasının değiştiğini Beşiktaş onayladı

Geçtiğimiz günlerde ABD'de tutuklanan İran asıllı işadamı Reza Zarrab'ın Vodafone Arena'daki locası karşılıklı anlaşma sonucu el değiştirdiği Beşiktaş yönetimi tarafından da doğrulandı.

27.4.2016Spor
ABD'de yargılanan Zarrab'ın avukatından ilk açıklama

ABD'de yargılanan Zarrab'ın avukatından ilk açıklama

ABD'nin New York kentinde yargılanan İran asıllı Türk işadamı Reza Zarrab'ın avukatı, ilk duruşmanın ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu.

27.4.2016Dünya
ABD'de hakim karşısına çıkan Reza Zarrab, suçlamaları reddetti

ABD'de hakim karşısına çıkan Reza Zarrab, suçlamaları reddetti

ABD'de tutuklanan ve bugün New York'ta yargılanmasına başlanan İran asıllı Türk işadamı Reza Zarrab, hâkim karşısına çıktı. Zarrab'ın suçlamaları reddettiği duruşmanın başında ABD'li hâkim Richard Berman, 2014 yılında yaptığı İstanbul seyahatini anlattı.

27.4.2016Dünya
ABD İran’ın 2 milyar dolarlık varlığına el koydu

ABD İran’ın 2 milyar dolarlık varlığına el koydu

ABD İran Merkez Bankası’nın ülkedeki 2 milyar dolarlık mal varlığına tazminat gerekçesiyle el koydu. İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani olayı ‘hırsızlık’ olarak değerlendirirken, “Hırsız, karşı saldırıdan muaf tutulacağını düşünüyorsa yanılıyor " diye konuştu

27.4.2016Ekonomi
İşte Reza Zarrab'ı yargılayan hâkim Richard Berman

İşte Reza Zarrab'ı yargılayan hâkim Richard Berman

ABD'de tutuklanan ve bugün New York'ta yargılanmasına başlanan Reza Zarrab, hâkim Richard Berman'ın karşısına çıktı.

27.4.2016Dünya
Türkiye ve İran arasında dev takas

Türkiye ve İran arasında dev takas

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, İran ile 80 milyon euroluk takas esasına göre bir sözleşme imzalandığını açıkladı. Buna göre Türkiye İran’dan petrol, İran ise Türkiye’den tren rayı alacak.

27.4.2016Ekonomi
Tekrar yürümeye başladığımda ruhum değişmişti

Tekrar yürümeye başladığımda ruhum değişmişti

Nazan Aşkalli’nin hayatı geçirdiği bir kaza sonucu değişti. Bir süre yürüyemedi. Tekrar ayağa kalktığında ise artık farklı bir dünyası vardı. İşini bıraktı, kendini gezmeye, yeni yerler keşfetmeye adadı.

27.4.2016Seyahat
Reza Zarrab, bugün mahkemeye çıkacak

Reza Zarrab, bugün mahkemeye çıkacak

İran'a karşı uygulanan ABD ambargosunu delme, banka sahteciliği yapma ve kara para aklama suçlamaları ile, ABD’nin Miami kenti havalimanından ülkeye giriş yapmak isterken gözaltına alındıktan sonra, çıkarıldığı mahkemede tutuklanan İran asıllı Türk işadamı Reza Zarrab, yargılanmak üzere, bugün New York’ta mahkemeye çıkarılacak. New York Güney Bölge Başsavcısı Preet Bharara, resmi Twitter hesabı üzerinden açıklama yaptı.

27.4.2016Dünya
İşte laik ülkelerin listesi

İşte laik ülkelerin listesi

TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın yeni Anayasa'ya ilişkin sözleri epey tartışma kopardı. Kahraman, "Laiklik bir kere yeni Anayasa'da olmamalıdır. Dünyada üç Anayasa'da laiklik var. Fransa, İrlanda, bir de Türkiye... Tarifi de yok. İsteyen, istediği gibi bunu yorumluyor. Böyle bir şey olmamalıdır. Dindar Anayasa meselesinden Anayasamızın kaçınmaması lazım” demişti. Ancak Kahraman’ın dediği gibi Anayasalarında “laiklik” ifadesi geçmese de gelişmiş ülkelerin hemen hepsi “seküler devlet” olarak tanımlanıyor.

26.4.2016Dünya
ABD Avrupa'ya doğalgaz satacak

ABD Avrupa'ya doğalgaz satacak

Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) ilk defa Avrupa'ya sıvılaştırılmış doğalgaz (LNG) göndereceğinin açıklanması, Avrupa'da doğalgaz fiyatlarının yeniden belirlenme ihtimalini gündeme getirdi. Uzmanlar doğalgaz fiyatlarının ucuzlayabileceğini belirtiyor. Avrupa’nın en büyük Doğalgaz ihracatçılarından olan Rusya’nın ABD’nin pazara girmesine nasıl tepki vereceği merak konusu.

26.4.2016Ekonomi
Çavuşoğlu: ABD açıklama yapsın

Çavuşoğlu: ABD açıklama yapsın

DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, terörle mücadelenin yoğun bir şekilde sürdüğü bu dönemde Türkiye’den PKK ile müzakerelerin yeniden başlatılmasını isteyen ülkelere tepki gösterirken, “O ülkeler bize müzakereleri yeniden başlatın önerisi vereceklerine PKK’nın silah bırakması garantisi verebiliyorlar mı, ona bakmak lazım. Biz bu siyasi riski çok aldık” dedi.

25.4.2016Dünya
Knidos'ta festival havası

Knidos'ta festival havası

MUĞLA'nın Datça İlçesi'nde, Uluslararası Knidos Kültür ve Sanat Akademisi (UKKSA), Uluslararası Knidos'un Sır'ı Sanat Festivali'nin bu yıl altıncısını düzenliyor. Kırgızistanlı sanatçıların katıldığı festivalin ana temasının 'savaş ve barış' olduğu belirtildi.

25.4.2016Ege
PKK, Suriye’de çocuk kaçırmaya başladı!

PKK, Suriye’de çocuk kaçırmaya başladı!

Eleman sıkıntısı çeken terör örgütü PKK, Suriye'de "zorunlu askerlik" adı altında her evden 1 kişiyi zorla kamplara götürüyor.

25.4.2016Gündem
IŞİD Suriye-İsrail sınırında 'güç kazanıyor'

IŞİD Suriye-İsrail sınırında 'güç kazanıyor'

İngiliz Times gazetesi, IŞİD'e bağlı bir grubun İsrail-Suriye sınırında, Golan Tepeleri yakınlarında ilerleme sağladığını bildirdi.

25.4.2016Dünya
‘Kara gücü ile olmaz’

‘Kara gücü ile olmaz’

İngiltere ziyaretini tamamlayan ABD Başkanı Barack Obama, İngiliz BBC yayın kuruluşuna verdiği mülakatta, “ABD, İngiltere veya herhangi bir Batılı güç kombinasyonunun Suriye’ye kara gücü göndermesi ve Esad rejimini devirmesi hata olurdu” ifadelerini kullandı.

24.4.2016Dünya
Obama: Kara birliği gönderip Esad'ı devirmek hata olur

Obama: Kara birliği gönderip Esad'ı devirmek hata olur

ABD Başkanı Barack Obama, Suriye'ye kara birliği gönderme seçeneğini dışladı.

24.4.2016Dünya
Ekvador’da koordinasyon Türk gönüllülerde

Ekvador’da koordinasyon Türk gönüllülerde

EKVADOR’da geçtiğimiz hafta Cumartesi günü meydana gelen ve 507 kişinin ölümüne neden olan 7.8 büyüklüğündeki depremin ardından, gönüllülerden oluşan GEA Arama-Kurtarma Ekibi’nin 4 üyesi özel davetle ülkeye gitti. Geçtiğimiz yıl Ekvador’un AFAD’ı sayılan ECU 911 ekibine teorik ve pratik eğitimler veren GEA ekibi, depremden sonra yardım ulaşmayan Portoviejo kentindeki köylerde insani yardım, sağlık ve yardım dağıtımında çalışmaya başladı. Ekvadorlu yetkililer, Ekvadorlu gönüllü doktor, akademisyen ve mühendislerden oluşan gönüllü ekiplerin koordinasyonunu da GEA’ya verdi.

24.4.2016Gündem
Ruhani: İran olmasaydı IŞİD 2 devlet kurardı

Ruhani: İran olmasaydı IŞİD 2 devlet kurardı

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, yaptığı açıklamada "İran olmasaydı IŞİD Suriye ve Irak'ta iki devlet kurardı" dedi.

23.4.2016Dünya
23 Nisan’da çocuklara bol eğlence seçenekleri var

23 Nisan’da çocuklara bol eğlence seçenekleri var

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 96’ncı yılı şenlikler, gösteriler ve seminerler eşliğinde çocuklar ile kutlanacak. Etkinliklere aileler de eşlik edebilecek.

23.4.2016Eğitim
İran'dan ABD'ye nükleer satış

İran'dan ABD'ye nükleer satış

İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Abbas Arakçi, ABD'ye 32 ton "ağır su" satışı için bir Amerikan şirketiyle anlaşma imzalandığını açıkladı.

22.4.2016Ekonomi
Peşmerge, İstanbul Maratonu'na hazırlanıyor

Peşmerge, İstanbul Maratonu'na hazırlanıyor

Pazar günü düzenlenecek olan İstanbul Yarı Maratonu’na ilginç bir isim katılmayı düşünüyor. İlk defa bir maratoncu, Peşmerge adına yarışmak için hazırlık yapıyor. Krekar Abdullah daha önce de İran'daki maratonda üçüncü, Irak'ta ise ikinci olmuştu.

22.4.2016Gündem
Tolga Karel 'Nasıl düğün yapacağım' deyip ağladı

Tolga Karel 'Nasıl düğün yapacağım' deyip ağladı

Tolga Karel, rol aldığı dizinin yapımcısından parasını alamayınca “Nasıl düğün yapacağım” diyerek gözyaşı döktü.

22.4.2016Paparazzi
Obama Riyad'da güven tazeliyor

Obama Riyad'da güven tazeliyor

ABD Başkanı Barack Obama, ABD'nin Körfez ülkeleriyle aralarında on yıllara dayanan tutarlı ilişkiler olduğunu, söz konusu geriliminin de "abartıldığını" söyledi.

21.4.2016Dünya
Dünyanın en güzel 7 tapınağı

Dünyanın en güzel 7 tapınağı

Muhteşem mimarileri, devasa boyutları ile bu yedi tapınak dünyanın en güzel yapıları arasında değerlendiriliyor ve her yerden ziyaretçi çekiyor. İşte Hindistan'dan Kudüs'e dünyanın en güzel 7 tapınağı

21.4.2016Seyahat
Van'dan İran'a turistik geziler başlayacak

Van'dan İran'a turistik geziler başlayacak

Türkiye ile İran arasında gelişen ticari ilişkiler, komşu ülkeye yaklaşık 300 kilometre sınırı bulunan Van'da turizm alanında da etkisini hissettirmeye başladı

21.4.2016Ekonomi
ABD mahkemesinden İran'ın tazminat kararı

ABD mahkemesinden İran'ın tazminat kararı

ABD Yüksek Mahkemesi, İran’ın, 1983 yılında Beyrut’taki bombalı ve diğer saldırılarda ölen Amerikan askerlerinin ailelerine ödeyeceği yaklaşık 2,6 milyar dolar tazminatın, İran merkez bankasının ABD’deki dondurulmuş fonlarından ödemesine hükmetti.

20.4.2016Dünya
Denizlili kickboksçular madalyalarla döndü

Denizlili kickboksçular madalyalarla döndü

DENİZLİ’de Doruk Spor Merkezi ve Pamukkale Üniversitesi’nin 4 kickboks sporcusu, Antalya’da düzenlenen turnuvadan 2 altın ve 2 gümüş madalyayla döndü.

20.4.2016Ege
Jirki aşiretinin liderinden PKK'ya sert sözler

Jirki aşiretinin liderinden PKK'ya sert sözler

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu yaralanan Jirki aşiretinin temsilcisi olarak tanınan Tahir Adıyaman, saldırıyı gerçekleştiren terör örgütü mensuplarının sivilleri kalkan yaparak kaçtığını belirterek, "Teröristler sivilleri kendilerine kalkan yapıp oradan gasbettikleri bir otomobil ile uzaklaştı. Eğer siviller olmasaydı hepsinin kellesini alacaktık" dedi

20.4.2016Gündem
36 saatte Haydarabad / Hindistan

36 saatte Haydarabad / Hindistan

Hindistan'ın en büyük şehirlerinden Haydarabad, geleneksel kültüre yeterince tanık olmak için şahane bir tercih. Haziran ayına denk gelen Ramazan Haydarabad'ı görmek için büyük fırsat. Haydarabad'da gündüz oruç tutuluyor, gece anıtsal yapılardan Charminar’ın bulunduğü tarihi bölgede rengârenk pazar kuruluyor.

20.4.2016Seyahat
Reza Zarrab Oklahoma City Federal Cezaevi’ne götürüldü

Reza Zarrab Oklahoma City Federal Cezaevi’ne götürüldü

İran'a karşı uygulanan ABD ambargosunu delme, banka sahteciliği yapma ve kara para aklama suçlamaları ile, ABD’nin Miami kenti havalimanından ülkeye giriş yapmak isterken gözaltına alındıktan sonra, çıkarıldığı mahkemede tutuklanan İran asıllı Türk işadamı Reza Zarrab’ın, yargılanmak üzere New York’a getirilme yolculuğu beklenenden uzun sürmeye başladı.

19.4.2016Ekonomi
Dünyanın efsane First Ladyleri

Dünyanın efsane First Ladyleri

Onlar, başkanlık ya da kraliyet saraylarının ev sahipleri. Kimi farklı yaşam tarzı kimi de sosyal konulara ilgisiyle öne çıkıyor. İşte geçmişten bugüne dünyanın unutulmaz efsane First Ladyleri.

19.4.2016Dünya
Tahran'da 7 bin 'ahlak ajanı'

Tahran'da 7 bin 'ahlak ajanı'

İran'ın başkenti Tahran'da başörtüsü kontrolü yapmak, kadına yönelik tacizleri ve yasadışı eylemleri önlemek amacıyla 7 bin ajanın görev başında olduğu açıklandı.

19.4.2016Dünya
Bahar geldi, karpuz tezgaha düştü

Bahar geldi, karpuz tezgaha düştü

Baharın gelmesiyle yaz meyveleri olarak bilinen karpuz, kavun, çilek ve erik de raflarda yerini almaya başladı. Büyük süpermarketlerde karpuzun kilosu 3-4 TL arasında değişirken, eriğin kilogramı 10-20 TL, sera kavunun fiyatı 5-9 TL ve çileğin kilogram fiyatı 4-5 TL arasında değişiyor. Fiyatlar şimdilik el yakıyor...

19.4.2016Ekonomi
Halkalı’ya otel yaptı Çin’e ‘bot’la girecek

Halkalı’ya otel yaptı Çin’e ‘bot’la girecek

MACRO Ayakkabı ve Otelcilik Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Şerafettinoğlu, hem ayakkabı üreticisi bir sanayici hem de gayrimenkul yatırımcısı olarak işlerini büyütüyor.

19.4.2016Kobi
ABD'den İsrail'e çok sert eleştiri

ABD'den İsrail'e çok sert eleştiri

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, İsrail’in son dönemdeki politikalarını eleştirerek, Binyamin Netanyahu hükümetinin bazı kararlarının ülkeyi “yanlış yöne” götürdüğünü söyledi.

19.4.2016Dünya
Yeni iddianameye Türkiye'yi ekledi

Yeni iddianameye Türkiye'yi ekledi

New York Güney Bölgesi Başsavcısı Preet Bharara, Miami'de tutuklanan Reza Zarrab'a ilişkin hazırladığı iddianameyi yenileyerek mahkemeye sundu. Başsavcı, iddianameye ''New York ile birlikte, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri ve her nerede bu suçlar işlendiyse'' ifadesini ekledi.

19.4.2016Ekonomi
100 bin treyler İstanbul’dan

100 bin treyler İstanbul’dan

Türkiye, Almanya, İtalya, Romanya, Fransa, Yunanistan, Ukrayna, Bosna, Macaristan, İspanya, Polonya ve Bulgaristan’daki 12 şirketleri hizmet verdiklerini söyleyen Ekol Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Musul, 2016’da Çek Cumhuriyeti, Slovakya ve İran’da şirket açmayı plandıklarını söyledi. Musul, Yalova’daki Ro-Ro terminali yatırımı ile de İstanbul trafiğinden yılda 100 bin treyleri çekmeyi hedeflerini belirtti.

18.4.2016Ekonomi
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: AB sözünde durmazsa anlaşmaları iptal ederiz

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: AB sözünde durmazsa anlaşmaları iptal ederiz

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, insani trajedilere son vermeyi istediklerini belirterek, "Eğer AB sözünde durmazsa, biz de Geri Kabul Anlaşması dahil diğer anlaşmaları iptal ederiz." dedi.

18.4.2016Dünya
Yaz meyveleri cep yakıyor

Yaz meyveleri cep yakıyor

MANİSA’daki pazar tezgahlarında karpuz, kiraz, erik ve kavun gibi yaz meyveleri yerini alırken; fiyatları cep yaktı. Sezonda 50 kuruşa kadar düşen karpuzun kilosu 3, eriğin 8, kavunun 5, limonun 5, çileğin 3 lira olduğu görüldü.

18.4.2016Ege
Ürdün İran Büyükelçisini çağırdı

Ürdün İran Büyükelçisini çağırdı

Ürdün'ün İran büyükelçisini istişare için çağırdığı bildirildi.

18.4.2016Dünya
Air France, Paris-Tahran seferlerine yeniden başladı

Air France, Paris-Tahran seferlerine yeniden başladı

İran'a yönelik ambargonun kalkmasıyla bugün başlayan uçak seferlerinde görev alacak hosteslerden başörtüsü takmak istemeyenler zorlanmayacak ve başka hatlarda görevlendirilecek.

18.4.2016Dünya
Petrol kararı sonrası dolarda son durum

Petrol kararı sonrası dolarda son durum

Katar'ın başkenti Doha'da gerçekleşen toplantı sonrasında petrol üretiminin dondurulması konusunda anlaşılaşamadı. Merkez Bankası'nın Çarşamba günü kararlarını açıklayacağı Nisan ayı Para Politikası Kurulu toplantısı bu haftanın en önemlini gündem maddesini oluştururken, iç ve dış veri gündeminin zayıf olduğu haftanın ilk gününde piyasalarda yurtdışı gelişmelere paralel bir seyir bekleniyor. Dolar 2,86'nın üzerinde işlem görüyor.

18.4.2016Ekonomi

Yazar Sonuçları

Namaz kılan bir anayasa mı?

Namaz kılan bir anayasa mı?

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, yeni yapılacak anayasada laiklik tarifine yer verilmemesi gerektiğini söyledi.

26.4.2016Haber Yazıları
Sıra laikliğe mi geldi?

Sıra laikliğe mi geldi?

Meclis Başkanı İsmail Kahraman da 68 kuşağından, biliyor muydunuz?

26.4.2016Haber Yazıları
Çözümün yol haritası

Çözümün yol haritası

ŞEHİT cenazelerinin gölgesinde biraz ürkek, biraz umutla çözüm sürecini konuşmaya çalışıyoruz.

24.4.2016Haber Yazıları
Zarrab takas havuzuna girecek

Zarrab takas havuzuna girecek

DOLAŞTIRIYORLAR.

23.4.2016Haber Yazıları
Otoriterlikten dönüş değilse ne!

Otoriterlikten dönüş değilse ne!

İRAN ve Suudi Arabistan’dan üst üste gelen haberleri takip ediyor musunuz?

20.4.2016Haber Yazıları