MENÜ
Arşiv

Doğan Grubu

Doğan Grubu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Doğan Grubu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 10.024 Doğan Grubu haberi bulunmuştur.

Doğan Grubu Haberleri

FETÖ’den Doğan Grubu’na 4.5 milyar dolarlık vergi kumpası

FETÖ’den Doğan Grubu’na 4.5 milyar dolarlık vergi kumpası

DOĞAN Grubu’na 2009 yılında astronomik düzeyde toplam 6.8 milyar lira tutarında vergi cezası kesen vergi müfettişlerinin FETÖ mensubu olduğu ortaya çıktı. Bu tasarrufları yapan vergi müfettişlerinin görevde olanlarının tümü 15 Temmuz darbe girişiminden sonra “FETÖ örgütü üyeliği, mensubiyeti, iltisakı ya da irtibatı olduğu” gerekçesiyle kanun hükmünde kararnamelerle devlet memuriyetinden çıkarıldı. Bu müfettişler arasında gözaltına alınan ve firari durumda olanlar da var. 2009 yılında ortalama dolar kurunun 1.55 TL olduğu hatırlandığında, o tarihte Doğan Grubu’na kesilen cezanın toplamı 4.5 milyar dolara ulaşmaktaydı. Bir süredir Doğan Grubu’na  Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile işbirliği içinde olduğu yolunda yöneltilen bütün dayanaksız suçlamalara karşılık,  gün ışığına çıkan yeni olgular yaşanan gerçekliğin bunun tam tersi yönde olduğunu, FETÖ’nün vergi denetim mekanizmasını istismar ederek  Doğan Grubu’nu çok ağır bir maddi zarara soktuğunu gözler önüne seriyor.

5.12.2016Ekonomi
Doğan Grubundan açıklama: FETÖnün mağduruyuz

Doğan Grubu'ndan açıklama: FETÖ'nün mağduruyuz

DOĞAN Grubu’na operasyon yapıldığı yönündeki iddialar üzerine Kurumsal İletişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ahter Kutadgu imzasıyla bir açıklama yapıldı. Doğan Grubu adına yapılan açıklama şöyle:

1.12.2016Gündem
Köşe yazısından gözaltına

Köşe yazısından gözaltına

DOĞAN Holding Ankara Temsilcisi Barbaros Muratoğlu, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü bir soruşturma kapsamında dün sabah gözaltına alındı.

1.12.2016Gündem
Doğan Grubu’ndan açıklama

Doğan Grubu’ndan açıklama

Doğan Grubu’na operasyon yapıldığı şeklinde yalan haberler üzerine Doğan Grubu bir açıklama yayınladı. Kurumsal İletişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ahter Kutadgu imzasıyla Doğan Grubu adına yapılan açıklama şöyle:

1.12.2016Gündem
Yalanlamalar da yalanlanır

Yalanlamalar da yalanlanır

RESMİ makamlardan gelen yalanlamalar, araştırma haberlerinin ve perde arkası haberciliğinin belalısıdır.

27.11.2016OkurTemsilcisi
Suriyeli gençlerle birlikte başaracağız

Suriyeli gençlerle birlikte başaracağız

15’inci Young Guru Academy (YGA) Zirvesi Haliç Kongre Merkezi’nde yapıldı. YGA Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Yaman, “Görme engelliler, eşit fırsatlara sahip olmayan çocuklar ve Suriyeli mültecilerle ilgili projeleri hayata geçiriyoruz. Her şeyden önemlisi birlikte başarmak” dedi.

19.11.2016Ekonomi
Begümhan Doğan Faralyalıdan gençlere: Bizi biz yapan değerlerin farkına varalım

Begümhan Doğan Faralyalı'dan gençlere: "Bizi biz yapan değerlerin farkına varalım"

Begümhan Doğan Faralyalı'dan gençlere: "Bizi biz yapan değerlerin farkına varalım"

19.11.2016İstanbul
Petrol Ofisine 3 teklif

Petrol Ofisi'ne 3 teklif

OMV'nin satışa çıkardığı Petrol Ofisi'ne ikinci tur teklif verenler arasında Saudi Aramco, SOCAR ve OPET bulunuyor. Saudi Aramco dünyanın en büyük petrol ihracatçısı konumunda yer alıyor.

10.11.2016Ekonomi
‘Türkiye’nin Ortak Değerleri-Müştereklerimizi Keşfedelim, Geleceğe Birlikte Yürüyelim’

‘Türkiye’nin Ortak Değerleri-Müştereklerimizi Keşfedelim, Geleceğe Birlikte Yürüyelim’

Doğan Grubu’nun bir yıl önce başlattığı ‘Türkiye’nin Ortak Değerleri-Müştereklerimizi Keşfedelim, Geleceğe Birlikte Yürüyelim’ projesinde farklı kesimlere yönelttiğimiz “Sahi nedir bizim müştereklerimiz” sorusuna verilen yanıtları yayımlamaya devam ediyoruz. Proje, ortak değerlerimizin, müştereklerimizin yeniden konuşulmaya başlanmasını, geliştirilmesini amaçlıyor. İsteyen okurlarımız, görüşlerini proje için açılan sosyal medya hesaplarına gönderebilir.

30.10.2016Gündem
Geleceğe birlikte yürüyelim

Geleceğe birlikte yürüyelim

Doğan Grubu’nun bir yıl üzerinde çalıştığı, Hürriyet’in 12 ve 13 Eylül’de kamuoyuna duyurduğu ‘Türkiye’nin Ortak Değerleri-Müştereklerimizi Keşfedelim, Geleceğe Birlikte Yürüyelim” projesi önemli bir diyalog zemini başlattı. Ortak değerlerimizin, müştereklerimizin yeniden konuşulmaya başlanması, hatırlanması, önemsenmesi ve geliştirilmesini amaçlayan proje kapsamında, Türkiye’nin kanaat önderleri, sanatçıları, sporcuları, akademisyenleri, gazetecileri, yazarları, hukukçularına “Sahi nedir bizim müştereklerimiz” sorusunu sormaya devam ettik. Aldığımız yanıtların ve projeye katkı veren okurlarımızın mesajlarının bir bölümünü bugün yayımlıyoruz. Diğer bölüm ise yarın.

29.10.2016Gündem
Bekir Bozdağ ABDde Kuran-ı Kerim sergisini ziyaret etti

Bekir Bozdağ ABD'de Kuran-ı Kerim sergisini ziyaret etti

 Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, ABD'nin başkenti Washington'da açılan "Kur’an-ı Kerim Sanatı: Türk ve İslam Eserleri Müzesi'nin Hazineleri" sergisine ziyarette bulundu.

28.10.2016Dünya
FETÖ ile ByLock ilişkisinin kanıtı

FETÖ ile ByLock ilişkisinin kanıtı

HÜRRİYET Daily News Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Yetkin, Hürriyet’in Facebook hesabında okuyuculardan Emre Kızılkaya’ya gelen soruları yanıtladı.

27.10.2016Gündem
Bu hazineler diyaloğa hizmet edecek

Bu hazineler diyaloğa hizmet edecek

Amerikan başkanlık seçimlerine sadece birkaç hafta kaldı. İslamofobi, eş zamanlı olarak özellikle ABD’de kampanyaların baş tartışma konusu olmayı sürdüredursun, başkent Washington’da kıymetli bir sergiyle buna karşılık verildi.

22.10.2016Keyif
İslam hoşgürü dini

İslam hoşgürü dini

KOÇ Holding ile 1846 yılında kurulmuş olan dünyanın en büyük müze ve araştırma enstitüsü Smithsonian Vakfı arasında 2005 yılında imzalanan ve Türk kültürünü dünyaya tanıtmak için işbirliğini içeren anlaşma kapsamında ‘Kuran-ı Kerim Sanatı: Türk ve İslam Eserleri Müzesi’nden Hazineler’ adıyla düzenlenen serginin açılış galası, önceki akşam Washington’daki Smithsonian Castle’da gerçekleşti.

20.10.2016Gündem
Doğan Grubundan ABDde tarihi panel: İslamofobi zehirlidir, yenmemiz gerek

Doğan Grubu'ndan ABD'de tarihi panel: İslamofobi zehirlidir, yenmemiz gerek

Washington’daki İslamofobi panelinin açılışını yapan Hürriyet Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı, İslamofobinin Batı nefreti doğurduğunu bunun da dönüp İslamofobiyi beslediğini belirtip “İslamofobi zehirlidir. İslamofobiyi yenmemiz gerekir” dedi. Doğan Grubu'nun Atlantik Konseyi ile birlikte düzenlediği, ABD başkentinin etkin isimlerinin izlediği panele, alanında dünyaca ünlü uzmanlar katıldı.

20.10.2016Gündem
İslamofobiye karşı Washingtonda tarihi sergi

İslamofobiye karşı Washington'da tarihi sergi

Washington’da "Kuran-ı Kerim Sanatı: Türk ve İslam Eserleri Müzesi’nin Hazineleri" sergisi açıldı.

20.10.2016Gündem
İslamofobiye karşı kayıtsız kalınmamalı

'İslamofobi'ye karşı kayıtsız kalınmamalı'

Hürriyet Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı ve Doğan Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Vekili Vuslat Doğan Sabancı, Doğan Grubu’nun İslamofobi ile mücadele amacıyla ABD başkentinde imza attığı iki tarihi etkinliği bu akşam CNN Türk’e anlattı. Sabancı, DEAŞ terörünün arttığı ve ABD'nin seçim ortamına girdiği bir dönemde İslamofobi tehdidine karşı Doğan Grubu'nun kayıtsız kalmadığını vurguladı.

19.10.2016Gündem
Doğan Grubundan İslamofobiye karşı iki uluslararası etkinlik

Doğan Grubu'ndan İslamofobi'ye karşı iki uluslararası etkinlik

Doğan Grubu İslamofobi’ye karşı ABD'de iki tarihi etkinliğe imza atıyor. İslam'a dair yanlış inanışlar ve önyargılarla küresel düzeyde mücadele etmeyi amaçlayan etkinliklerin ilki yarın Washington DC’de düzenlenecek.

19.10.2016Dünya
ABD’de tarihi Kuran-ı Kerim sergisi

ABD’de tarihi Kuran-ı Kerim sergisi

ABD’nin başkenti Washington tarihi bir sergiye evsahipliği yapmaya başlıyor. Doğan Grubu’nun sponsorları arasında yer aldığı, “Kur’an-ı Kerim’in Sanatı: Türk ve İslam Eserleri Müzesi'nin Hazineleri” başlıklı sergi, dünyanın en saygın kültür kurumlarından Smithsonian'a bağlı ünlü galeri Sackler'da kapılarını açıyor.

19.10.2016Keyif
Süper ihale

Süper ihale

Süper Lig’in yayın ihalesi için geri sayım başladı. Kasımda düzenlenecek ihaleye, Digiturk, D-Smart gibi TV yayın platformlarının yanı sıra iletişim operatörleri Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone da girecek. İhaledeki en tartışmalı konu ise “Alt lisans verilecek mi, verilmeyecek mi?”

18.10.2016Ekonomi
Süper ihale için geri sayım başladı

Süper ihale için geri sayım başladı

Süper Lig’in yayın ihalesi için geri sayım başladı. Kasım ayında düzenlenecek olan ihaleye, Digiturk, D-Smart gibi televizyon yayın platformlarının yanı sıra iletişim operatörleri Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone da girecek. İhaledeki en tartışmalı konu ise ‘alt lisans’ verilecek mi, verilmeyecek mi?

18.10.2016Ekonomi
Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Begümhan Doğan Faralyalı: Müştereklerimizi yeniden keşfedelim

Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Begümhan Doğan Faralyalı: Müştereklerimizi yeniden keşfedelim

'Ortak Değerler Hareketi - Müştereklerimizi Keşfedelim ve Geleceğe Birlikte Yürüyelim’ projesi ile ortak bir Türkiye hayali için harekete geçtiklerini belirten Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Begümhan Doğan Faralyalı, “Güven ve iyi niyet tohumlarını da müştereklerimizi konuşarak, hatırlayarak ekebiliriz. Bizi biz yapan, Türkiyeli yapan ortak değerimiz” dedi.

5.10.2016Gündem
(yeniden) Mehmet Ali Yalçındağdan açıklama

(yeniden) Mehmet Ali Yalçındağ'dan açıklama

(yeniden) Mehmet Ali Yalçındağ'dan açıklama

30.9.2016İstanbul
(yeniden) Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğandan Mehmet Ali Yalçındağın görevden alınmasıyla ilgili açıklama

(yeniden) Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan'dan Mehmet Ali Yalçındağ'ın görevden alınmasıyla ilgili açıklama

(yeniden) Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan'dan Mehmet Ali Yalçındağ'ın görevden alınmasıyla ilgili açıklama

30.9.2016İstanbul
Aydın Doğandan açıklama

Aydın Doğan'dan açıklama

Aydın Doğan'dan açıklama

30.9.2016İstanbul
Mehmet Ali Yalçındağdan açıklama

Mehmet Ali Yalçındağ'dan açıklama

Mehmet Ali Yalçındağ'dan açıklama

30.9.2016İstanbul
Aydın Doğandan Mehmet Ali Yalçındağ açıklaması

Aydın Doğan'dan Mehmet Ali Yalçındağ açıklaması

Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, Mehmet Ali Yalçındağ'ın görevinden ayrılmasıyla ilgili bir açıklama yaptı, "Mehmet Ali Yalçındağ herhangi bir yanlış anlamaya meydan vermemek adına, bu yılın başından beri başarı ve özveri ile yürüttüğü görevinden ayrılma kararını verdi. Mehmet Ali'nin bu hassasiyetine ve kararına saygı duyuyor, tüm hizmetleri için kendisine teşekkür ediyorum" dedi. Aydın Doğan'ın açıklamasında "Doğan Grubu medyası, 40 yıla yakın bir süredir evrensel standartlarda bağımsız ve objektif yayıncılığın gayreti içinde oldu. Cumhuriyetimize ve demokrasimize bağlılık içinde milletimizin ve devletimizin çıkarlarını savundu.Demokrasinin askıya alındığı dönemler dahil her türlü dayatmaya direndi ve ağır bedeller ödedi. Biz bu yayın politikasını dün olduğu gibi bugün de ilkelerimize uygun biçimde sürdürmeye kararlıyız" ifadeleri yer aldı.

30.9.2016Gündem
Mehmet Ali Yalçındağdan açıklama

Mehmet Ali Yalçındağ'dan açıklama

Doğan Yayın Grubu'nda yayın politikalarının koordinasyonundan sorumlu olan Mehmet Ali Yalçındağ bugün bir açıklama yaparak görevinden ayrıldığını duyurdu. Yalçındağ, "Şahsıma yönelik saldırıların Doğan Grubu'nun itibarına hiçbir şekilde zarar vermemesi maksadı ile bugün itibariyle bırakma kararı aldım" dedi.

30.9.2016Gündem
Mehmet Ali Yalçındağdan açıklama

Mehmet Ali Yalçındağ'dan açıklama

Mehmet Ali Yalçındağ'dan açıklama

30.9.2016İstanbul
Allah korkusu yardımlaşma hak ve adalet duygusu için kendimizden başlamalıyız

Allah korkusu yardımlaşma hak ve adalet duygusu için kendimizden başlamalıyız

Doğan Grubu’nun Türkiye’nin ortak değerleri ve müştereklerinin yeniden konuşulması, önemsenmesi ve geliştirilmesi amacıyla başlattığı projede bugün, tartışmaya katılan saygın isimlerin görüşlerini yayımlamaya devam ediyoruz. Önümüzdeki dönemde saha çalışmalarıyla da desteklenecek olan bu proje öncelikle toplumun en geniş kesimlerinin katılacağı bir diyalog zemini oluşturmayı hedefliyor. Bu yönüyle proje aslında bir ‘büyük sohbet’ olarak tasarlanıyor. Dolayısıyla, her vatandaşın katılımı, katkısı bu tartışmanın zenginliği, projenin başarısı açısından büyük önem taşıyor. İsteyen bütün okurlarımız proje için açılan sosyal medya adreslerine görüşlerini gönderebilirler.

12.9.2016Gündem
Psikanalist Prof. Dr. Vamık D. Volkan: 1950’lerde ‘arkadaş’tık ‘komşu’yduk ‘beraber’dik

Psikanalist Prof. Dr. Vamık D. Volkan: 1950’lerde ‘arkadaş’tık ‘komşu’yduk ‘beraber’dik

1950-1956 yılları boyunca, Ankara Üniversitesi’nde tıp eğitimindeydim. Türkiye’nin birçok bölgesinden gelen arkadaşlarım olmuştu. Türkçeyi konuşma şivemden dolayı arkadaşlarım, Kıbrıslı bir Türk olduğumu hemen fark ederlerdi. “Sen Alevi misin? Sen Kürt müsün? Sen Hemşinli misin? Cuma günleri camiye gider misin?”gibi sorularla bir meşguliyetimiz yoktu. 

12.9.2016Gündem
Geleceğe birlikte yürüyelim

Geleceğe birlikte yürüyelim

Doğan Grubu, bir yıldır önemli bir proje üzerinde çalışıyor. Projenin amacı ortak değerlerimizin, müştereklerimizin yeniden konuşulmaya başlanması, hatırlanması, önemsenmesi ve geliştirilmesi. Hürriyet, Kurban Bayramı’nda bu projenin bir adımı olarak Türkiye’nin bir grup kanaat önderi, farklı alanlardan seçkin temsilcileri ve aynı zamanda kültür sanat insanlarıyla ortak değerlerimiz üzerinde bir diyalog zeminini başlattı. Bu çerçevede “Sahi nedir bizim müştereklerimiz” sorusuna aldığımız birbirinden ilginç yanıtların bir bölümünü bugün yayımlıyoruz. Diğer bölüm ise yarın. İyi bayramlar Türkiye.

11.9.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Cumhurbaşkanının görev süresi

Cumhurbaşkanı'nın görev süresi

BAŞBAKAN Binali Yıldırım’ın açıklamasına göre “Türk usulü başkanlık sistemine” geçirecek Anayasa değişikliği 12 maddelik bir paket ile çok sayıda geçici ve geçiş maddelerinden oluşuyor.

8.12.2016Haber Yazıları
Doğan Grubu’na vergi cezası kesen 11 maliyeci bugün nerede

Doğan Grubu’na vergi cezası kesen 11 maliyeci bugün nerede

1- METİN ÖLÇEK: FETÖ’den işten atıldı.

7.12.2016Haber Yazıları
Maliyede uykudan uyandırılan FETÖ hücresinin hikâyesi

Maliye'de uykudan uyandırılan FETÖ hücresinin hikâyesi

KAMPANYAYA ben de katılıyor ve Türk Lirası’na dönüyorum...

6.12.2016Haber Yazıları
Bu fotoğrafta Gül’ün elindeki dergiye dikkat

Bu fotoğrafta Gül’ün elindeki dergiye dikkat

BUNDAN 6 yıl önceydi...

5.12.2016Haber Yazıları
Erdoğan’a yeni kumpas mı

Erdoğan’a yeni kumpas mı?

HER okuduğumda derinden etkilendiğim bir kıssadır, “Çocuğun Gerçek Annesi”...

4.12.2016Haber Yazıları
Doğan Grubu FETÖ’cü mü dediniz, pardon bir dakika

Doğan Grubu FETÖ’cü mü dediniz, pardon bir dakika!

BU yaygaraları gözüm bir yerden ısırıyor.

3.12.2016Haber Yazıları
At izi it izine karışmamalı

At izi it izine karışmamalı

TÜRKİYE Cumhuriyeti, tarihinin en büyük tehlikesini 15 Temmuz’da yaşadı.

2.12.2016Haber Yazıları
Dağ 2’nin başarısı

Dağ 2’nin başarısı

“Dağ 2” filmi, sezonun en büyük başarısına imza attı.

28.11.2016Kelebek Yazıları
Yalanlamalar da yalanlanır

Yalanlamalar da yalanlanır

RESMİ makamlardan gelen yalanlamalar, araştırma haberlerinin ve perde arkası haberciliğinin belalısıdır.

27.11.2016Haber Yazıları
Darbenin röntgeni

Darbenin röntgeni

HANDE Fırat, yeni çıkan “24 Saat, 15 Temmuz’un Kamera Arkası” adlı kitabında, gerçekten 15 Temmuz’un bilinmeyen yönlerine ışık tutuyor.

8.11.2016Haber Yazıları
Meğer ByLock’u kimler kullanıyormuş

Meğer ByLock’u kimler kullanıyormuş

ARKADAŞIMIZ İsmail Saymaz’ın, Fetullahçı çetenin kendi arasında haberleşmek için kullandığı ByLock’un sahibi David Keynes ile konuşarak yaptığı haber, yandaş basında “FETÖ propagandası” denilerek trollenmişti, hatırlarsınız.

2.11.2016Haber Yazıları
Genelkurmay Başkanı Meclis’e gidecek mi

Genelkurmay Başkanı Meclis’e gidecek mi?

CUMHURBAŞKANLIĞI Külliyesi’ndeki 29 Ekim resepsiyonunu tek bir cümlede özetle deseniz, son dönemlerin en anlamlı resepsiyonlarından biri derdim. 15 Temmuz duruşu yansımıştı.

30.10.2016Haber Yazıları
Dünyanın bu korkusunu ancak biz aşabiliriz

Dünyanın bu korkusunu ancak biz aşabiliriz

DÜNYA Musul’da insanlık katili DAEŞ’a karşı savaşırken...

24.10.2016Haber Yazıları
İslamofobinin politik sorumluluğu

İslamofobinin politik sorumluluğu

İSLAMOFOBİ, 20. yüzyılın başlarında Batı literatürüne girmiş olmakla birlikte özellikle New York’ta İkiz Kuleler’e 11 Eylül 2001’de yapılan saldırıdan sonra yaygın olarak kullanılan bir kavram haline geldi.

21.10.2016Haber Yazıları
Obama FETÖ imamı mı Barlas şaka mı yapıyor Başsavcılık ne diyor

Obama FETÖ imamı mı? Barlas şaka mı yapıyor? Başsavcılık ne diyor?

MEHMET Barlas, yazısına şu başlığı atmış:

20.10.2016Haber Yazıları
Kız çocuklarımıza sahip çıkalım

Kız çocuklarımıza sahip çıkalım

DÜNYADAKİ eşitsizliğin, adaletsizliğin temel kaynaklarından biri erkeğin kadına tahakkümüdür.

11.10.2016Haber Yazıları
Müştereklerimizi keşfedelim

Müştereklerimizi keşfedelim

NİCEDİR mili ve dini bayramlarımızı ağız tadıyla kutlayamıyoruz.

12.9.2016Haber Yazıları
Dost acı söyler Tarkan

Dost acı söyler Tarkan

Açıkhava’daki konser serisi bittiğine, herkesten de övgü dolu yorumlar aldığına göre bir dostu olarak Tarkan’ı uyarmak bana düştü...

12.9.2016Kelebek Yazıları