Arşiv
Yazarlara Göre
Yalçın BAYER430Erdal SAĞLAM144Emin ÇÖLAŞAN102Yalçın DOĞAN94Vahap MUNYAR51Yaşar SÖKMENSÜER47Erkan ÇELEBİ45Yılmaz ÖZDİL44Gila BENMAYOR32Şükrü KIZILOT29Enis BERBEROĞLU27Ferai TINÇ25Fatih Tekeci24Fatih ALTAYLI20Tufan TÜRENÇ19Ayşe ARAL18Nurten ERK TOSUNER18Bekir COŞKUN17Cengiz ÇANDAR16Cüneyt ÜLSEVER16Deniz SİPAHİ16Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ15Şükrü KÜÇÜKŞAHİN15Fatih ÇEKİRGE14Mehmet Ali BİRAND14Muharrem SARIKAYA14Ertuğrul ÖZKÖK13Mehmet Y. YILMAZ13Ayşen GÜR12Rahmi TURAN12Deniz Gürel11Melis ALPHAN11Nedim BUBİK11Ateş Yalazan10Sedat ERGİN10Verda ÖZER10İbrahim IRMAK10İsmet BERKAN10Cemal TÜKEL8Mete Tamer OMUR8Oktay EKŞİ8Ercan KUMCU7Kanat ATKAYA7Melike Karakartal7Oya ARMUTÇU7Prof.Dr. Mikdat KADIOĞLU7Ahmet HAKAN6 Onur BAŞTÜRK6Tolga TANIŞ6Ali Atıf BİR5Ayşe ARAL - Kelebek5Bünyamin SÜRMELİ5Ege CANSEN5Erdal İPEKEŞEN5Erdem SEVGİ5Gülse BİRSEL5Pakize SUDA5Rauf TAMER5Taha AKYOL5Akif BEKİ4Cengiz SEMERCİOĞLU4Doğan HIZLAN4Eray GÖRGÜLÜ4Güzin Abla4Selim Türsen4Yener SÜSOY4Yorgo KIRBAKİ4Yurtsan ATAKAN4Çiğdem TOKER4İrem Köker4Ayşe ARMAN3Banu TUNA3Ebru ÇAPA3Güler BİLGEN3Hadi ULUENGİN3Levent SEĞMEN3Mümtaz SOYSAL3Veli ŞAKIR3İlter TÜRKMEN3Adnan KAYA2Banu ŞEN2Deniz BAYRAMOĞLU2Ethem GENİM2Ezgi Başaran2Ferzane ZENAN2Meriç ENERCAN2Mevlüt TEZEL2Noyan Doğan2Oya BERBEROĞLU2Selahattin DUMAN2Serdar TURGUT2Tuğrul ŞAVKAY2Uğur GÜRSES2Zeynep GÖĞÜŞ2Özdemir İNCE2İsmet SOLAK2Şenay DÜDEK2Adam Adam1Ahmet KARABIYIK1Aydın CANDABAK1

Doğalgaz

Doğalgaz ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Doğalgaz haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 12.657 Doğalgaz haberi bulunmuştur.

Doğal gaz yer kabuğunun içindeki fosil kaynaklı bir çeşit yanıcı gaz karışımıdır. Bir petrol türevidir. Yakıt olarak önem sıralamasında ham petrolden sonra ikinci sırayı alır. Doğal gazın büyük bölümü (%70-90'ı), Metan gazı (CH4) adı verilen hidrokarbon bileşiğinden oluşur. Diğer bileşenleri; etan (C2H6), propan(C3H8), bütan (C4H10) gazlarıdır. İçeriğinde eser miktarda karbondioksit (CO2), azot (N2), helyum(He) ve hidrojen sülfür (H2S) de bulunur. Doğalgaz konvansiyoneldir ve konvansiyonel olmayan doğal gaz türleri arasında kaya gazı, kum gazı ve kömür gazı bulunur.

Doğal gazı oluşturan hidrokarbon bileşikleri, yeraltındaki petrolün de bileşenleridir. Doğal gaz geçmişte petrol üretimi esnasında ortaya çıkan yararsız bir atık olarak görülmüş ve petrol üretim tesislerinde yakılarak uzaklaştırılmıştır. Günümüzde ise değerli ve stratejik bir enerji kaynağı olarak sıklıkla evlerde ve endüstride kullanılmaktadır.

Dünya üzerinde Antarktika dışında tüm kıtalarda doğal gaz üretilmektedir. Dünyadaki en büyük üretici Bağımsız Devletler Topluluğu'dur. ABD, Kanada ve Hollanda ve İran da önemli doğal gaz üreticileri ülkelerdendir.

 

Devamı...

Doğalgaz Haberleri

Türkiye, anlaşma sonrası İsrail doğalgazına çok yakın olacak

Türkiye, anlaşma sonrası İsrail doğalgazına çok yakın olacak

26 Haziran’da Türkiye ve İsrail’in anlaşmaya vardıklarını duyurması bekleniyor. Bu adımın ardından, İsrail gazını Türkiye’ye getirmek için düğmeye basılabilir. Kıbrıs ve İsrail karasularında keşfedilen gazın, yeni boru hatlarıyla Avrupa pazarına Türkiye üzerinden nakli, bölgenin stratejik dengelerini değiştirebilir. 

23.6.2016Ekonomi
Türkiye-İsrail ilişkisinde dev adım! Bu yakınlaşma Rusya'yı vuracak

Türkiye-İsrail ilişkisinde dev adım! Bu yakınlaşma Rusya'yı vuracak

26 Haziran’da Türkiye ve İsrail’in anlaşmaya vardıklarını duyurması bekleniyor. Bu adımın ardından, İsrail gazını Türkiye’ye getirmek için düğmeye basılabilir. Kıbrıs ve İsrail karasularında keşfedilen gazın, yeni boru hatlarıyla Avrupa pazarına Türkiye üzerinden nakli, bölgenin stratejik dengelerini değiştirebilir. İsrail ve Kuzey Irak gibi yeni kaynaklardan Türkiye’ye gaz aktarılması, Rusya ve İran gibi diğer kaynaklar üzerinde pazar baskısı yaratarak, fiyatlarda elini güçlendirebilir.

23.6.2016Ekonomi
240 tekerlekli TIR

240 tekerlekli TIR

Hamitabat Doğalgaz Kombine Çevrim Santralinde kullanılmak üzere Almanya'dan getirilen 480 ton ağırlığındaki doğalgaz türbini, 240 tekerleği bulunan TIR'la taşınıyor

21.6.2016Gündem
Gazze barışı

Gazze barışı

Mavi Marmara baskınıyla kopan, uzun süredir de yılan hikâyesine dönen Türkiye-İsrail ‘normalleşme’ süreci temmuz ayında yapılacak anlaşma ile normale dönecek. Gazze’de inşa edilen hastaneyle ilgili prosedürler de tamamlanacak. Türkiye’nin ilaç, personel takviyesi konusunda ise İsrail sorun çıkarmayacak.

20.6.2016Dünya
Putin 'en kıymetlisini' satıyor

Putin 'en kıymetlisini' satıyor

Rus petrol devi Rosneft'in hisselerinin bir kısmı Çin ve Hindistan'a rekor fiyata satılacak.

20.6.2016Ekonomi
İsrailli bakan ABD'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüştüğünü iddia etti

İsrailli bakan ABD'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüştüğünü iddia etti

İsrail Enerji Bakanı Yuval Steinitz, geçen Mart ayında ABD'de düzenlenen Nükleer Güvenlik Zirvesi'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüğünü söyledi.

20.6.2016Dünya
Putin: Zorluklara rağmen Türkiye’ye gaz sevkiyatı durdurulmadı

Putin: Zorluklara rağmen Türkiye’ye gaz sevkiyatı durdurulmadı

RUSYA Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’nın tüm zorluklara rağmen "Mavi Akım" üzerinden Türkiye’ye doğalgaz sevkiyatını bir gün bile durdurmadığını söyledi.

18.6.2016Ekonomi
Başkent’te yol çökerten firmaya 1 milyon 273 bin 410 TL ceza

Başkent’te yol çökerten firmaya 1 milyon 273 bin 410 TL ceza

ANKARA Büyükşehir Belediyesi, Büyükesat Mercan Caddesi’nde hatalı inşaatın sonucunda yolun çökmesine neden olan firmaya, 1 milyon 273 bin 410 lira para cezası kesti.

16.6.2016Gündem
Ankara'da çöken yola Belediye'den açıklama geldi

Ankara'da çöken yola Belediye'den açıklama geldi

Başkent’te bir inşaatın temel açma çalışmaları sırasında inşaatın üst tarafında bulunan yolda çökme meydana geldi. Yol trafiğe kapatıldı. Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı yetkilileri, “Gerekli yasal işlemler başlatıldı. Büyükşehir Belediyesi’nce çöküntüde sorumluluğu olan firmaya en yüksek ceza uygulanacak” açıklamasında bulundu.

15.6.2016Gündem
Siirt'te doğalgaz hattına sabotaj

Siirt'te doğalgaz hattına sabotaj

BOTAŞ'ın Siirt ve Kurtalan bölgesini besleyen doğalgaz ana iletim hattına bu akşam saat 20.20'de sabotaj düzenlendiği bildirildi.

14.6.2016Gündem

"Petrol fiyatlarında yeni bir artış, Türkiye ekonomisini zor durumda bırakacak"

Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) İcra Direktörü Dr. Fatih Birol, petrol fiyatlarında yeni bir yükseliş karşısında Türkiye ekonomisinin zor durumda kalabileceğini söyledi ve enerji politikalarında tedbirler alınması gerektiği uyarısında bulundu.

14.6.2016Ekonomi
Ambargo sonrası İran ekonomisinde hava nasıl?

Ambargo sonrası İran ekonomisinde hava nasıl?

Son olarak Ünal Aysal’ın 4.2 milyar dolarlık anlaşma imzaladığı İran, ambargolar sonrası yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor. Ancak her şey güllük gülistanlık değil. Tahran’da ambargo sonrası yaşamın nabzını tuttuk…

13.6.2016Ekonomi
Cihangir'deki patlama için flaş açıklama

Cihangir'deki patlama için flaş açıklama

İstanbul Cihangir'de meydana gelen ve bir kişinin yaşamını yitirdiği patlamayla ilgili İGDAŞ'tan yazılı bir açıklama geldi. Patlama meydana gelen apartman dairesinde İGDAŞ’ın bilgisi ve kontrolü dışında doğalgaz tesisatına müdahalede bulunulduğu belirtildi.

12.6.2016Gündem
BP‘den yeni doğalgaz keşfi

BP‘den yeni doğalgaz keşfi

İngiliz enerji şirketi BP, Mısır’ın kuzeyindeki Baltim bölgesinde yüksek kalitede doğalgazın bulunduğu yeni bir sahanın keşfedildiğini açıkladı.

9.6.2016Ekonomi
Putin, Türk Akımı'ndan vazgeçmiyor

Putin, Türk Akımı'ndan vazgeçmiyor

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, güney Avrupa ülkelerine çekilmesi planlanan doğalgaz boru hatları projelerinde iki sandalyeye oturarak, “Ne Bulgaristan geçişli Güney Akım, ne de Türkiye geçişli Türk Akımı’ndan vazgeçmiş değiliz” dedi.

8.6.2016Ekonomi
Rusya’nın doğalgaz geliri yüzde 28,9 azaldı

Rusya’nın doğalgaz geliri yüzde 28,9 azaldı   

Rusya’nın doğalgaz ihracat geliri bu yılın ocak-nisan döneminde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 28,9 azalarak 10,7 milyar dolara geriledi.           

7.6.2016Ekonomi
2 bin daireye saatlerce gaz verilemedi

2 bin daireye saatlerce gaz verilemedi

Karaman'da bir inşaatın önünde kazı yapan kepçe, üç mahalleye doğalgaz veren ana boruyu patlattı. Olayın ardından yaklaşık 2 bin konuta 6 saat boyunca gaz verilemedi. 

5.6.2016Gündem
Ambargodan sonra gelen 4 milyar dolarlık imza

Ambargodan sonra gelen 4 milyar dolarlık imza

Galatasaray eski Başkanı Ünal Aysal, ambargodan sonra İran’la yapılan en büyük anlaşmaya imza attı. Aysal, İran’ın yedi ayrı bölgesinde yedi ayrı doğalgaz santrali inşa etmek üzere İran Enerji Bakanlığı ile 4 milyar dolarlık anlaşma yaptı.

5.6.2016Ekonomi
Ünal Aysal, İran'da 7 doğalgaz kombine çevrim santrali kuracak

Ünal Aysal, İran'da 7 doğalgaz kombine çevrim santrali kuracak

Yönetim Kurulu Başkanlığını, Galatasaray'ın eski Kulüp Başkanlığını da yapan Ünal Aysal'ın yürüttüğü Unit International, İran'a 4,2 milyar dolara 7 doğal gaz kombine çevrim santrali kuracak. Aysal konu ile ilgili yaptığı açıklamada "Santraller tamamlandığında İran'ın elektrik enerjisi ihtiyacının yaklaşık yüzde 10'unu karşılayacak" - "Bu zamana kadar İran'da bu tip yatırımları devlet desteğiyle sadece İranlı yerel yatırımcılar yapabiliyordu. Bu yönüyle anlaşma İran'ın yabancı sermaye açılımı konusunda bir ilki temsil ediyor" dedi.

4.6.2016Ekonomi
Binali Yıldırım'dan Almanya'ya tepki: Tarihi bir hata

Binali Yıldırım'dan Almanya'ya tepki: Tarihi bir hata

Başbakan Binali Yıldırım, Almanya Parlamentosu'nda 1915 Ermeni tehcirini, “soykırım” diye niteleyen tasarının kabul edilmesiyle ilgili açıklama yaptı. Karar için 'tarihi bir hata' diyen Yıldırım, Almanya Başbakanı Merkel ile henüz bir görüşme yapmadıklarını belirtti. Almanya ve Türkiye'nin önemli iki müttefik olduğunu söyleyen Yıldırım, ''Almanya'ya karşı hangi adımlar atılacak?'' sorusuna da şu yanıtı verdi:''Bu ve buna benzer kararlarla birlikte birdenbire Almanya ile ilişkilerimizin tamamen kötüleşmesini kimse beklememeli. Ya buna tepkisiz kalacağız da değil. Biz bu yanlıştan dönülmesi gerektiğini düşünüyoruz.''

3.6.2016Gündem
Binali Yıldırım: Kılıçdaroğlu'nu mahçup etmediğiniz için size teşekkür ediyorum

Binali Yıldırım: Kılıçdaroğlu'nu mahçup etmediğiniz için size teşekkür ediyorum

Başbakan Binali Yıldırım, İzmir'de sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle bir araya geldi. Yıldırım konuşmasında "Ana muhalefet partisinin lideri "İzmir başbakan çıkaracak" dedi. Onu mahçup etmediğiniz için size teşekkür ediyorum." diye konuştu.

31.5.2016Gündem
Ülker sürdürülebilirlik raporunu açıkladı

Ülker sürdürülebilirlik raporunu açıkladı

 Ülker Bisküvi, kurumsal sürdürülebilirlik performansını anlatan 'Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayımladı.

30.5.2016Ekonomi
Putin Ankara’ya neden göz kırptı

Putin Ankara’ya neden göz kırptı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in uçak krizinin patlak vermesinden bu yana ilk defa ılımlı üslupta açıklamalar yapması şüphesiz Ankara’ya “Göz kırpma” anlamına geliyor. Peki Putin’in bu yeni tutumunun nedenleri nedir?

28.5.2016Dünya
Bursa'da gaz kokusu paniği

Bursa'da gaz kokusu paniği

Bursa'da şehir merkezindeki gaz kokusu heyecana sebep oldu.

28.5.2016Gündem
Putin'den 'Türkiye' açıklaması

Putin'den 'Türkiye' açıklaması

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya-Türkiye ilişkilerine ilişkin, "Bu konuda açıklamalar aldık ama hiçbir zaman bir özür gelmedi. Biz ilişkilerimizi düzeltmek istiyoruz" dedi.

28.5.2016Dünya
Erdoğan açıkladı: MGK Fethullah Gülen için karar aldı

Erdoğan açıkladı: MGK Fethullah Gülen için karar aldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Grubu'nda kendisine yönelik sloganlara "Bunlar Meclis'te Cumhurbaşkanı'na milletvekillerine küfredecek kadar alçaldılar. Bunlarda ahlak diye bir şey yok, haysiyet diye bir şey yok. Çünkü bunlar haysiyet celladıdır, bunlar kan emicidir" diyerek tepki gösterdi. Erdoğan 'paralel yapı'yla ilgili olarak MGK'da tavsiye kararı aldıklarını belirterek "Legal görünüm altındaki illegal terör örgütü” dedik, Fetullahçı Terör Örgütü olarak tavsiye kararını aldık ve hükümete gönderdik.Terör örgütü olarak tescil edilmesini bekliyoruz" diye konuştu

27.5.2016Gündem
Asılı olduğu yerden eşi kurtardı

Asılı olduğu yerden eşi kurtardı

KOCAELİ’nin Darıca İlçesi’nde psikolojik tedavi gören 57 yaşındaki Mustafa K., kendisini elektrik kablosu ile doğalgaz borusuna astı. Eve gelen eşi tarafından asıldığı yerden aşağı indirilen Mustafa K. tedavi altına alındı.

27.5.2016Gündem
Fore kazık 33 aileyi sokağa döktü

Fore kazık 33 aileyi sokağa döktü

Çankaya Bağcılar Mahallesi’ndeki bir inşaat için dikilen fore kazıklar önceki akşam 22.30 sıralarında büyük bir görültüyle yıkıldı. Kayan zemin yolu çökertirken, deprem olduğunu sanan iki apartmandaki 33 aile, evlerini apar topar boşalttı.

24.5.2016Ankara
102 yaşındaki Şabat Levi ile çocukları arasında 'bakıcı' krizi

102 yaşındaki Şabat Levi ile çocukları arasında 'bakıcı' krizi

Uzun yıllar, Türkiye’nin en köklü züccaciye firmalarından birinin başında bulunan Şabat Levi, çocukları ile davalık oldu. Levi’nin kızı, 102 yaşındaki babasına vasi atanması için dava açtı. Davanın sebebi, Levi’nin 40 yaşındaki bakıcısı E. D. Dava dilekçesinde, "Babamız, E. D.’ye tutku ile bağlı. Bakıcı; babama, 1,5 milyon dolarlık dairesini sattırmak istiyor. Babamız, E. D. yüzünden bize de tavırlı” denildi. Mahkeme, Nişantaşı’ndaki daireye tedbir koydurdu.

20.5.2016Ekonomi
TANAP'ta iş güvenliğinden taviz yok

TANAP'ta iş güvenliğinden taviz yok

Azerbaycan'dan Türkiye ve Avrupa'ya doğalgaz taşıyacak Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi (TANAP) Genel Müdürü Saltuk Düzyol, projede çalışan herkesin eksiksiz eğitimden geçirildiğini belirterek, "İşçi sağlığı ve iş güvenliği konusunda asla taviz vermiyoruz." dedi.

18.5.2016Ekonomi
Doğalgaz ithalatı martta azaldı

Doğalgaz ithalatı martta azaldı

Türkiye'nin doğalgaz ithalatı martta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 10,8 azalarak 3 milyar 812 milyon metrekübe düştü. Bu dönemde Rusya'dan gaz ithalatı ise yüzde 25,2 geriledi.

17.5.2016Enerji
Gazprom'un Türkiye'ye ihracatı azaldı

Gazprom'un Türkiye'ye ihracatı azaldı

Rus enerji şirketi Gazprom’un bu yılın ilk çeyreğinde Türkiye’ye doğalgaz ihracatı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 18 azalarak 6,4 milyar metrekübe geriledi.

17.5.2016Ekonomi
Şüpheli paketten el yapımı bomba çıktı

Şüpheli paketten el yapımı bomba çıktı

İstanbul Kağıthane'de bir vatandaşın kenarından sarkan kablolar yüzünden şüphelenerek, otobüs durağından alıp boş alandaki bir çöp konteynerine bıraktığı kutudan el yapımı bomba çıktı. Çevrede geniş güvenlik önlemi alan polis, şüpheli kutuyu iki kez kontrollü şekilde patlattı.

17.5.2016Gündem
Şüpheli paketten el yapımı bomba çıktı

Şüpheli paketten el yapımı bomba çıktı

Kağıthane'de, bir vatandaşın kenarından sarkan kablolar yüzünden şüphelenerek, otobüs durağından alıp boş alandaki bir çöp konteynerine bıraktığı kutudan el yapımı bomba çıktı. Çevrede geniş güvenlik önlemi alan polis, şüpheli kutuyu iki kez kontrollü şekilde patlattı.

16.5.2016Gündem
Enerji devi Türkiye'de doğalgaz arayacak

Enerji devi Türkiye'de doğalgaz arayacak

Norveçli enerji şirketi Statoil, Türkiye'de doğalgaz arama ve üretim faaliyetlerinde bulunmak için Kanadalı şirket Valeura ile iki keşif lisansı için bağlayıcı anlaşma yaptı.

16.5.2016Ekonomi
Ukrayna gaz depolarını Türkiye'ye açmaya hazır

Ukrayna gaz depolarını Türkiye'ye açmaya hazır

Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Sergiy Korsunsky, Kiev'in, ihtiyacı dışındaki mevcut doğalgaz depolama kapasitesini Türkiye'ye kullandırmaya hazır olduğunu belirterek, "Türk şirketlerle Batı Ukrayna’daki depolarımızı kullanmaları konusunda çalışıyoruz. Şu anda bir anlaşma olmasa da şirketimiz Naftogaz ile BOTAŞ'ın temasları sürüyor." dedi.

16.5.2016Ekonomi
Belgesi olmayan 500 bin kişi için süre daralıyor

Belgesi olmayan 500 bin kişi için süre daralıyor

Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) Başkan Yardımcısı Metin Karaman, Karaman, 25 Mayıs 2016'ya kadar "Mesleki Yeterlilik Belgesi" almasının zorunlu olduğunu anımsattı. Tüm İnşaat Müteahhitleri Genel Başkanı Tahir Tellioğlu ise, Hurriyet.com.tr'ye yaptığı açıklamada, anılan tarihe kadar gerekli belgenin alınmaması durumu için "Birilerinin canı yanabilir" dedi.

13.5.2016Ekonomi
Ancak birlikte başarabiliriz

Ancak birlikte başarabiliriz

Şu anda İsrail’in Türkiye’deki en üst düzey temsilcisi olan Shai Cohen, Hürriyet’e konuştu.

11.5.2016Dünya
Kayıp-kaçakta şirketleri de tüketiciyi de koruduk

Kayıp-kaçakta şirketleri de tüketiciyi de koruduk

Yeni elektrik kanunu tasarısında kayıp-kaçak bedellerinin yeniden tüketicilere yansıtılması tartışma yaratırken, bu sayede şirketlerin mağduriyeti önlenmiş oldu. EPDK Başkanı Yılmaz, kayıp-kaçak meselelerinde şirketleri mağdur etmemek için kendilerini ortaya koyduklarını belirterek, “Kayıp-kaçağı şirketlerden almıyorlar’ diye hakkımda savcılığa yapılmış dünya kadar şikayet var” diye konuştu.

9.5.2016Ekonomi
Cezayir'de petrol üretiminin düşüş nedenleri

Cezayir'de petrol üretiminin düşüş nedenleri

Cezayir'de üretimin zirveye ulaştığı 2007 yılına kıyasla petrol üretimindeki düşüşün yaklaşık 80 milyon varil civarında olduğu ve bunun arkasında üç temel nedenin yattığı belirtildi.

4.5.2016Ekonomi
Freni boşalan TIR'ı börekçi durdurdu

Freni boşalan TIR'ı börekçi durdurdu

Esenler’de iş makinesi yüklenildiği sırada freni boşalan park halindeki TIR dehşet saçtı. Yaklaşık 100 metre sürüklenen TIR, bir binanın altındaki börek salonuna girerek ancak durabildi.

4.5.2016Gündem
TANAP'ta aslan payı Türk müteahhitlerin

TANAP'ta aslan payı Türk müteahhitlerin

Azerbaycan'dan Avrupa'ya doğalgaz taşıyacak Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi (TANAP) Genel Müdürü Saltuk Düzyol, kaybedeni olmayan projede en büyük payı yüzde 80'e yakın iş hacmiyle Türk müteahhitlik sektörünün aldığını söyledi.

4.5.2016Ekonomi
Bilal Doğan'a

Bilal Doğan'a "Katkı" madalyası

İZMİR Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili ve aynı zamanda Odak Döviz Kıymetli Madenler Anonim Şirketi Genel Müdürü ve Ortağı Bilal Doğan, 2014 yılı içerisinde yüksek ticari kazanç beyan ederek ülke ekonomisine yaptığı katkı ve başarılarından dolayı İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş tarafından altın madalya ve takdirname ile ödüllendirildi.

4.5.2016Ege
Gazprom Belarus'a dava açtı

Gazprom Belarus'a dava açtı

Rusya’nın en büyük doğalgaz şirketi Gazprom'un, Belarus'taki kamu şirketlerinden tahsil edemediği doğalgaz borçları nedeniyle Uluslararası Tahkim Mahkemesi nezdinde dava açtığı bildirildi.

4.5.2016Ekonomi

İzmirgaz TSM Korosu 8'nci kez sahnede

TRT Ankara Radyosu ses sanatçısı Şef Akif Özüşen yönetimindeki İzmir Doğalgaz Türk Sanat Müziği Korosu, Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi'nde konser verdi.

3.5.2016Ege
Doğalgazda tasarruf yüzde 43 oldu

Doğalgazda tasarruf yüzde 43 oldu

İGDAŞ, İstanbullunun doğalgaz tasarruf miktarının yüzde 43’lere ulaştığını açıkladı.

3.5.2016Ekonomi
İsrail, Batı Şeria'da petrol buldu

İsrail, Batı Şeria'da petrol buldu

İsrail, Filistin yönetimine arama yapmak için izin vermediği Batı Şeria'da, oluşturduğu konsorsiyum aracılığıyla petrol rezervi tespit etti.

3.5.2016Ekonomi
İran'dan Türkiye'ye 'Otomobil yapıp dünyaya ihraç edelim' teklifi

İran'dan Türkiye'ye 'Otomobil yapıp dünyaya ihraç edelim' teklifi

İstanbul Sanayi Odası’nın Tahran ziyaretinde Türkiye’ye ortak otomobil üretme önerisi geldi. İran Sanayi, Maden ve Ticaret Bakanı Mohammad Reza Nematzadeh, “Yüzde 50-50 ortaklıkla yeni bir otomobil tasarımı yaparak, tüm dünyaya ihraç edebiliriz” dedi.

3.5.2016Ekonomi

Yazar Sonuçları

Simitçi amcanın ölümü

Simitçi amcanın ölümü

Aklıma gelmezdi bir simitçinin ölümüne ağlayacağım...

13.6.2016Kelebek Yazıları
Ancak Birlikte Başarabiliriz

Ancak Birlikte Başarabiliriz

Şu anda İsrail’in Türkiye’deki en üst düzey temsilcisi olan Shai Cohen, Hürriyet’e konuştu.

10.5.2016Haber Yazıları