Arşiv
Yazarlara Göre
Yalçın BAYER430Erdal SAĞLAM144Emin ÇÖLAŞAN102Yalçın DOĞAN94Vahap MUNYAR51Yaşar SÖKMENSÜER47Erkan ÇELEBİ45Yılmaz ÖZDİL44Gila BENMAYOR32Şükrü KIZILOT29Enis BERBEROĞLU27Ferai TINÇ25Fatih Tekeci24Fatih ALTAYLI20Tufan TÜRENÇ19Ayşe ARAL18Nurten ERK TOSUNER18Bekir COŞKUN17Cengiz ÇANDAR16Cüneyt ÜLSEVER16Deniz SİPAHİ16Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ15Şükrü KÜÇÜKŞAHİN15Fatih ÇEKİRGE14Mehmet Ali BİRAND14Muharrem SARIKAYA14Ertuğrul ÖZKÖK13Mehmet Y. YILMAZ13Ayşen GÜR12Rahmi TURAN12Deniz Gürel11Melis ALPHAN11Nedim BUBİK11Ateş Yalazan10Sedat ERGİN10Verda ÖZER10İbrahim IRMAK10İsmet BERKAN10Cemal TÜKEL8Mete Tamer OMUR8Oktay EKŞİ8Ercan KUMCU7Kanat ATKAYA7Melike Karakartal7Oya ARMUTÇU7Prof.Dr. Mikdat KADIOĞLU7Ahmet HAKAN6Onur BAŞTÜRK6Tolga TANIŞ6Ali Atıf BİR5Ayşe ARAL - Kelebek5Bünyamin SÜRMELİ5Ege CANSEN5Erdal İPEKEŞEN5Erdem SEVGİ5Gülse BİRSEL5Pakize SUDA5Rauf TAMER5Taha AKYOL5Akif BEKİ4Doğan HIZLAN4Eray GÖRGÜLÜ4Güzin Abla4Selim Türsen4Yener SÜSOY4Yorgo KIRBAKİ4Yurtsan ATAKAN4Çiğdem TOKER4İrem Köker4Ayşe ARMAN3Banu TUNA3Cengiz SEMERCİOĞLU3Ebru ÇAPA3Güler BİLGEN3Hadi ULUENGİN3Levent SEĞMEN3Mümtaz SOYSAL3Veli ŞAKIR3İlter TÜRKMEN3Adnan KAYA2Banu ŞEN2Deniz BAYRAMOĞLU2Ethem GENİM2Ezgi Başaran2Ferzane ZENAN2Meriç ENERCAN2Mevlüt TEZEL2Noyan Doğan2Oya BERBEROĞLU2Selahattin DUMAN2Serdar TURGUT2Tuğrul ŞAVKAY2Uğur GÜRSES2Zeynep GÖĞÜŞ2Özdemir İNCE2İsmet SOLAK2Şenay DÜDEK2Adam Adam1Ahmet KARABIYIK1Aydın CANDABAK1

Doğalgaz

Doğalgaz ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Doğalgaz haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 12.629 Doğalgaz haberi bulunmuştur.

Doğal gaz yer kabuğunun içindeki fosil kaynaklı bir çeşit yanıcı gaz karışımıdır. Bir petrol türevidir. Yakıt olarak önem sıralamasında ham petrolden sonra ikinci sırayı alır. Doğal gazın büyük bölümü (%70-90'ı), Metan gazı (CH4) adı verilen hidrokarbon bileşiğinden oluşur. Diğer bileşenleri; etan (C2H6), propan(C3H8), bütan (C4H10) gazlarıdır. İçeriğinde eser miktarda karbondioksit (CO2), azot (N2), helyum(He) ve hidrojen sülfür (H2S) de bulunur. Doğalgaz konvansiyoneldir ve konvansiyonel olmayan doğal gaz türleri arasında kaya gazı, kum gazı ve kömür gazı bulunur.

Doğal gazı oluşturan hidrokarbon bileşikleri, yeraltındaki petrolün de bileşenleridir. Doğal gaz geçmişte petrol üretimi esnasında ortaya çıkan yararsız bir atık olarak görülmüş ve petrol üretim tesislerinde yakılarak uzaklaştırılmıştır. Günümüzde ise değerli ve stratejik bir enerji kaynağı olarak sıklıkla evlerde ve endüstride kullanılmaktadır.

Dünya üzerinde Antarktika dışında tüm kıtalarda doğal gaz üretilmektedir. Dünyadaki en büyük üretici Bağımsız Devletler Topluluğu'dur. ABD, Kanada ve Hollanda ve İran da önemli doğal gaz üreticileri ülkelerdendir.

 

Devamı...

Doğalgaz Haberleri

Fore kazık 33 aileyi sokağa döktü

Fore kazık 33 aileyi sokağa döktü

Çankaya Bağcılar Mahallesi’ndeki bir inşaat için dikilen fore kazıklar önceki akşam 22.30 sıralarında büyük bir görültüyle yıkıldı. Kayan zemin yolu çökertirken, deprem olduğunu sanan iki apartmandaki 33 aile, evlerini apar topar boşalttı.

24.5.2016Ankara
102 yaşındaki Şabat Levi ile çocukları arasında 'bakıcı' krizi

102 yaşındaki Şabat Levi ile çocukları arasında 'bakıcı' krizi

Uzun yıllar, Türkiye’nin en köklü züccaciye firmalarından birinin başında bulunan Şabat Levi, çocukları ile davalık oldu. Levi’nin kızı, 102 yaşındaki babasına vasi atanması için dava açtı. Davanın sebebi, Levi’nin 40 yaşındaki bakıcısı E. D. Dava dilekçesinde, "Babamız, E. D.’ye tutku ile bağlı. Bakıcı; babama, 1,5 milyon dolarlık dairesini sattırmak istiyor. Babamız, E. D. yüzünden bize de tavırlı” denildi. Mahkeme, Nişantaşı’ndaki daireye tedbir koydurdu.

20.5.2016Ekonomi
TANAP'ta iş güvenliğinden taviz yok

TANAP'ta iş güvenliğinden taviz yok

Azerbaycan'dan Türkiye ve Avrupa'ya doğalgaz taşıyacak Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi (TANAP) Genel Müdürü Saltuk Düzyol, projede çalışan herkesin eksiksiz eğitimden geçirildiğini belirterek, "İşçi sağlığı ve iş güvenliği konusunda asla taviz vermiyoruz." dedi.

18.5.2016Ekonomi
Doğalgaz ithalatı martta azaldı

Doğalgaz ithalatı martta azaldı

Türkiye'nin doğalgaz ithalatı martta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 10,8 azalarak 3 milyar 812 milyon metrekübe düştü. Bu dönemde Rusya'dan gaz ithalatı ise yüzde 25,2 geriledi.

17.5.2016Enerji
Gazprom'un Türkiye'ye ihracatı azaldı

Gazprom'un Türkiye'ye ihracatı azaldı

Rus enerji şirketi Gazprom’un bu yılın ilk çeyreğinde Türkiye’ye doğalgaz ihracatı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 18 azalarak 6,4 milyar metrekübe geriledi.

17.5.2016Ekonomi
Şüpheli paketten el yapımı bomba çıktı

Şüpheli paketten el yapımı bomba çıktı

İstanbul Kağıthane'de bir vatandaşın kenarından sarkan kablolar yüzünden şüphelenerek, otobüs durağından alıp boş alandaki bir çöp konteynerine bıraktığı kutudan el yapımı bomba çıktı. Çevrede geniş güvenlik önlemi alan polis, şüpheli kutuyu iki kez kontrollü şekilde patlattı.

17.5.2016Gündem
Şüpheli paketten el yapımı bomba çıktı

Şüpheli paketten el yapımı bomba çıktı

Kağıthane'de, bir vatandaşın kenarından sarkan kablolar yüzünden şüphelenerek, otobüs durağından alıp boş alandaki bir çöp konteynerine bıraktığı kutudan el yapımı bomba çıktı. Çevrede geniş güvenlik önlemi alan polis, şüpheli kutuyu iki kez kontrollü şekilde patlattı.

16.5.2016Gündem
Enerji devi Türkiye'de doğalgaz arayacak

Enerji devi Türkiye'de doğalgaz arayacak

Norveçli enerji şirketi Statoil, Türkiye'de doğalgaz arama ve üretim faaliyetlerinde bulunmak için Kanadalı şirket Valeura ile iki keşif lisansı için bağlayıcı anlaşma yaptı.

16.5.2016Ekonomi
Ukrayna gaz depolarını Türkiye'ye açmaya hazır

Ukrayna gaz depolarını Türkiye'ye açmaya hazır

Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Sergiy Korsunsky, Kiev'in, ihtiyacı dışındaki mevcut doğalgaz depolama kapasitesini Türkiye'ye kullandırmaya hazır olduğunu belirterek, "Türk şirketlerle Batı Ukrayna’daki depolarımızı kullanmaları konusunda çalışıyoruz. Şu anda bir anlaşma olmasa da şirketimiz Naftogaz ile BOTAŞ'ın temasları sürüyor." dedi.

16.5.2016Ekonomi
Belgesi olmayan 500 bin kişi için süre daralıyor

Belgesi olmayan 500 bin kişi için süre daralıyor

Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) Başkan Yardımcısı Metin Karaman, Karaman, 25 Mayıs 2016'ya kadar "Mesleki Yeterlilik Belgesi" almasının zorunlu olduğunu anımsattı. Tüm İnşaat Müteahhitleri Genel Başkanı Tahir Tellioğlu ise, Hurriyet.com.tr'ye yaptığı açıklamada, anılan tarihe kadar gerekli belgenin alınmaması durumu için "Birilerinin canı yanabilir" dedi.

13.5.2016Ekonomi
Ancak birlikte başarabiliriz

Ancak birlikte başarabiliriz

Şu anda İsrail’in Türkiye’deki en üst düzey temsilcisi olan Shai Cohen, Hürriyet’e konuştu.

11.5.2016Dünya
Kayıp-kaçakta şirketleri de tüketiciyi de koruduk

Kayıp-kaçakta şirketleri de tüketiciyi de koruduk

Yeni elektrik kanunu tasarısında kayıp-kaçak bedellerinin yeniden tüketicilere yansıtılması tartışma yaratırken, bu sayede şirketlerin mağduriyeti önlenmiş oldu. EPDK Başkanı Yılmaz, kayıp-kaçak meselelerinde şirketleri mağdur etmemek için kendilerini ortaya koyduklarını belirterek, “Kayıp-kaçağı şirketlerden almıyorlar’ diye hakkımda savcılığa yapılmış dünya kadar şikayet var” diye konuştu.

9.5.2016Ekonomi
Cezayir'de petrol üretiminin düşüş nedenleri

Cezayir'de petrol üretiminin düşüş nedenleri

Cezayir'de üretimin zirveye ulaştığı 2007 yılına kıyasla petrol üretimindeki düşüşün yaklaşık 80 milyon varil civarında olduğu ve bunun arkasında üç temel nedenin yattığı belirtildi.

4.5.2016Ekonomi
Freni boşalan TIR'ı börekçi durdurdu

Freni boşalan TIR'ı börekçi durdurdu

Esenler’de iş makinesi yüklenildiği sırada freni boşalan park halindeki TIR dehşet saçtı. Yaklaşık 100 metre sürüklenen TIR, bir binanın altındaki börek salonuna girerek ancak durabildi.

4.5.2016Gündem
TANAP'ta aslan payı Türk müteahhitlerin

TANAP'ta aslan payı Türk müteahhitlerin

Azerbaycan'dan Avrupa'ya doğalgaz taşıyacak Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi (TANAP) Genel Müdürü Saltuk Düzyol, kaybedeni olmayan projede en büyük payı yüzde 80'e yakın iş hacmiyle Türk müteahhitlik sektörünün aldığını söyledi.

4.5.2016Ekonomi
Bilal Doğan'a

Bilal Doğan'a "Katkı" madalyası

İZMİR Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili ve aynı zamanda Odak Döviz Kıymetli Madenler Anonim Şirketi Genel Müdürü ve Ortağı Bilal Doğan, 2014 yılı içerisinde yüksek ticari kazanç beyan ederek ülke ekonomisine yaptığı katkı ve başarılarından dolayı İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş tarafından altın madalya ve takdirname ile ödüllendirildi.

4.5.2016Ege
Gazprom Belarus'a dava açtı

Gazprom Belarus'a dava açtı

Rusya’nın en büyük doğalgaz şirketi Gazprom'un, Belarus'taki kamu şirketlerinden tahsil edemediği doğalgaz borçları nedeniyle Uluslararası Tahkim Mahkemesi nezdinde dava açtığı bildirildi.

4.5.2016Ekonomi
İzmirgaz TSM Korosu 8'nci kez sahnede

İzmirgaz TSM Korosu 8'nci kez sahnede

TRT Ankara Radyosu ses sanatçısı Şef Akif Özüşen yönetimindeki İzmir Doğalgaz Türk Sanat Müziği Korosu, Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi'nde konser verdi.

3.5.2016Ege
Doğalgazda tasarruf yüzde 43 oldu

Doğalgazda tasarruf yüzde 43 oldu

İGDAŞ, İstanbullunun doğalgaz tasarruf miktarının yüzde 43’lere ulaştığını açıkladı.

3.5.2016Ekonomi
İsrail, Batı Şeria'da petrol buldu

İsrail, Batı Şeria'da petrol buldu

İsrail, Filistin yönetimine arama yapmak için izin vermediği Batı Şeria'da, oluşturduğu konsorsiyum aracılığıyla petrol rezervi tespit etti.

3.5.2016Ekonomi
İran'dan Türkiye'ye 'Otomobil yapıp dünyaya ihraç edelim' teklifi

İran'dan Türkiye'ye 'Otomobil yapıp dünyaya ihraç edelim' teklifi

İstanbul Sanayi Odası’nın Tahran ziyaretinde Türkiye’ye ortak otomobil üretme önerisi geldi. İran Sanayi, Maden ve Ticaret Bakanı Mohammad Reza Nematzadeh, “Yüzde 50-50 ortaklıkla yeni bir otomobil tasarımı yaparak, tüm dünyaya ihraç edebiliriz” dedi.

3.5.2016Ekonomi
Tüp yüklü araç polisi alarma geçirdi

Tüp yüklü araç polisi alarma geçirdi

KARABÜK’te İl Emniyet Müdürlüğü binasına yaklaşık 100 metre uzaklıkta cadde kenarına bırakılan ve içerisinde tüpler bulunan plakasız otomobil bomba paniğine neden oldu. Şüpheli aracın sahibinin olay yerine gelmesi fünyeyle patlatılmasını önledi.

2.5.2016Gündem
Evleri gaz dolan anne ve oğlu kayıp

Evleri gaz dolan anne ve oğlu kayıp

BOLU’da, anne ve oğlunun oturduğu apartman dairesinden gelen gaz kokusunu fark eden komşuları polise haber verdi. Balkondan içeriye giren ekipler mutfaktaki ocağın açık, doğalgaz borusunun da yerinden çıkarıldığını fark etti. İçerideki gaz miktarının patlama derecesine geldiği tespit edilince 4 katlı bina tahliye edilirken, kayıp anne ve oğlu aranıyor.

29.4.2016Gündem
Norveç'te helikopter kazası

Norveç'te helikopter kazası

Norveç'in batı kıyıları açıklarında, 13 kişi taşıyan bir helikopter düştü. Denizde insanların olduğu yönünde haberler gelirken, kazadan kurtulan olmadığı tahmin ediliyor. Arama-kurtarma ekiplerinin 11 kişinin cansız bedenine ulaştığı belirtiliyor.

29.4.2016Dünya
Çekmeköy’de veri merkezi ve fiber optik santral üretip ihraç ediyor

Çekmeköy’de veri merkezi ve fiber optik santral üretip ihraç ediyor

İstanbul Çekmeköy’deki Canovate Group,  veri merkezi üretiminde dünyada ilk beş, uçtan uca fiber optik santral üretiminde ise ilk yedi firma arasında. 72 ülkeye ihracat yapan firmanın ürünlerini 40 ülkenin telekom şirketleri kullanıyor. 

28.4.2016Kobi
Canlı bombanın kaldığı sitenin sakinleri şokta

Canlı bombanın kaldığı sitenin sakinleri şokta

Bursa'da canlı bombanın bir süre kaldığı sitenin sakinleri haberin ardından büyük şaşkınlık yaşadı.

28.4.2016Gündem
TANAP'a 3 milyar dolarlık kredi desteği

TANAP'a 3 milyar dolarlık kredi desteği

Avrupa'nın doğalgaz arz güvenliğine önemli katkı sağlayacak Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesine (TANAP) 3 önemli uluslararası kuruluşun sağlamayı planladığı toplam 3 milyar 120 milyon dolarlık proje kredisinin, bu yaz aylarından itibaren karara bağlanması bekleniyor.

27.4.2016Ekonomi
Doğalgazın yarısını 5 şehir tüketti

Doğalgazın yarısını 5 şehir tüketti

Türkiye'de bu yılın ilk iki ayında toplam doğalgazın yarısından fazlası İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Kocaeli'de kullanıldı.

27.4.2016Ekonomi
Akkuyu Nükleer Santrali'nin yüzde 49'u satışa çıkarıldı

Akkuyu Nükleer Santrali'nin yüzde 49'u satışa çıkarıldı

Türkiye'nin ilk nükleer santral projesi olan ve çalışmalarına devam edilen Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin (NGS) hisselerinin yüzde 49'u satışa çıkarıldı.

27.4.2016Ekonomi
Şırnak Doğalgaz Boru Hattı ihalesine 6 teklif verildi

Şırnak Doğalgaz Boru Hattı ihalesine 6 teklif verildi

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ'nin (BOTAŞ), tahmini bedelin üzerinde teklifler geldiği için yenilenmesine karar verdiği Şırnak Doğalgaz Boru Hattı’nın yapım ihalesinde en düşük teklif bu kez 24,4 milyon dolar oldu.

26.4.2016Ekonomi
ABD Avrupa'ya doğalgaz satacak

ABD Avrupa'ya doğalgaz satacak

Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) ilk defa Avrupa'ya sıvılaştırılmış doğalgaz (LNG) göndereceğinin açıklanması, Avrupa'da doğalgaz fiyatlarının yeniden belirlenme ihtimalini gündeme getirdi. Uzmanlar doğalgaz fiyatlarının ucuzlayabileceğini belirtiyor. Avrupa’nın en büyük Doğalgaz ihracatçılarından olan Rusya’nın ABD’nin pazara girmesine nasıl tepki vereceği merak konusu.

26.4.2016Ekonomi
Doğalgaz ithalatı şubatta azaldı

Doğalgaz ithalatı şubatta azaldı

Türkiye'nin doğalgaz ithalatı şubatta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 14,5 azalarak 3 milyar 964 milyon metrekübe geriledi. Bu dönemde Rusya'dan gaz ithalatı ise yüzde 26,45 düştü.

26.4.2016Enerji
Adana'da Yüreğir ilçesinde doğalgaz bulundu

Adana'da Yüreğir ilçesinde doğalgaz bulundu

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) tarafından arama çalışmalarının yoğunlaştırıldığı Adana'da Yüreğir ilçesinde de doğalgaz bulundu.

25.4.2016Ekonomi
Vergilerimiz nereye gidiyor?

Vergilerimiz nereye gidiyor?

Türkiye dolaylı vergiler toplam vergi gelirlerinde yüzde 70’lik payıyla zirvede. Tüm vatandaşlar aynı oranda dolaylı vergi ödüyoruz, peki devlet bunu nereye harcıyor? 100 liralık vergimizin 22 lirası sosyal güvenliğe, 18 lirası ise eğitime aktarılıyor. 9.90 liramız faiz ödemelerine giderken polisin üstlendiği güvenlik hizmetlerine 5.22 lira, askeri savunmaya ise 4.87 lira harcanıyor.

25.4.2016Ekonomi
Bayındır'da 4 müjde birden

Bayındır'da 4 müjde birden

ULAŞTIRMA, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, İzmir Bayındır’da 3.5 milyon lira ödenekle restore edilen Hacı Sinan Külliyesi ve Medresesi’nin açılışını yaptı, Büyükşehir Belediyesi ile Bayındır Çiçek Kooperatifi arasında 2016 için 1 milyon 720 bin TL’lik alım sözleşmesi imza törenine de katıldı. Yıldırım ile Başkan Aziz Kocaoğlu arasında ÇED ve çöp tesisi yerlerinde yaşanan uzlaşma Bayındır’da da sürdü.

24.4.2016Ege
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İthal kömür gelmesine karşıyım

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İthal kömür gelmesine karşıyım

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin özel sektör tarafından gerçekleştirilen en büyük linyit termik santrali olan Sabancı Holding’e bağlı Enerjisa tarafından yapılan Tufanbeyli Termik Santrali’ni, Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı ile birlikte açtı.

24.4.2016Ekonomi
Bakan Yıldırım’dan açılış mesaisi

Bakan Yıldırım’dan açılış mesaisi

ULAŞTIRMA Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım yarın (Pazar) Bayındır ve Ödemiş’te bazı açılış ve törenlere katılacak.

23.4.2016Ege
Hasta çocukların Suzan annesi

Hasta çocukların Suzan annesi

İZMİR’e kent dışından tedavi olmak için gelen, ancak maddi yetersizlik nedeniyle kalacak yer bulamayan çocuklar ve aileleri için yapılan hasta çocuk evlerinin sayısı 5’i buldu. 90 yaşındaki Suzan Kızılgök’ün hedefi ise köy kurmak. 23 Nisan 2006’da ilk hasta çocuğa kapısını açan evler, 10’uncu yılını kutlamaya hazırlanırken, hayırseverlerden de destek bekliyor.

21.4.2016Ege
“ Mühendislik eğitiminde kaliteyi hedefliyoruz”

“ Mühendislik eğitiminde kaliteyi hedefliyoruz”

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ergül Yaşar, mühendislik eğitiminde kaliteyi artırmayı amaçladıklarını söyledi.

21.4.2016Eğitim
Meteorolojiden bu kentlere kar uyarısı geldi

Meteorolojiden bu kentlere kar uyarısı geldi

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü, Erzurum, Kars, Ağrı ve Ardahan çevrelerinde karla karışık yağmur ve yüksek kesimlere kar yağacağı uyarısında bulundu.

21.4.2016Gündem
Merkel: Türkiye'ye yapacağım ziyaretin amacı...

Merkel: Türkiye'ye yapacağım ziyaretin amacı...

Almanya Başbakanı Angela Merkel, AB Konseyi Başkanı Donald Tusk ve AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Frans Timmermans ile Gaziantep’e yapacağı ziyaretin orada bulunan çok sayıda sığınmacının durumunu görme amacını taşıdığını söyledi.

21.4.2016Dünya
İzmir’e Yıldırım ziyaret

İzmir’e Yıldırım ziyaret

ULAŞTIRMA, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, cumartesi ve pazar günü İzmir’de başarılı öğrencilere bisiklet dağıtacak, gençlerle ’Yeni Türkiye’yi konuşacak. Ödemiş’e doğalgaz verilmesini sağlayacak boru hattının kaynağını yapacak, Beydağ’da köy düğününe katılacak.

20.4.2016Ege
Adana'da doğalgaz bulundu

Adana'da doğalgaz bulundu

Adana'da, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) tarafından yapılan aramada doğalgaz bulundu.

20.4.2016Ekonomi
Kuveyt'te petrol ve doğalgaz işçilerinin 3 günlük grevi sona erdi

Kuveyt'te petrol ve doğalgaz işçilerinin 3 günlük grevi sona erdi 

Kuveyt'teki petrol ve doğalgaz işçilerinin ülkede petrol üretimini geçici olarak yarı yarıya düşüren üç günlük grevi sona erdi. İşçilerin eylemi petrol fiyatlarının yükselmesine neden olmuştu. Grevin sonlandırmasının ardından petrolde yüzde 2'nin üzerinde düşüş yaşandı.

20.4.2016Ekonomi
Gözler Çetinkaya'da... Yeni görevinde ilk kararını verecek

Gözler Çetinkaya'da... Yeni görevinde ilk kararını verecek

Enflasyondaki düşüşün yanı sıra gelişmekte olan piyasalar lehine seyreden global koşullar Merkez Bankası'nın Mart'ta başladığı faiz indirimlerine devam etmesi için uygun ortam sunarken, yeni başkan yönetiminde ilk kez toplanacak Para Politikası Kurulu'nun (PPK) faiz koridorunun üst bandında 50 baz puan indirim yapması bekleniyor. Kuveyt'teki grev sonrası petrol fiyatlarındaki toparlanma ile gelişmekte olan ülkelere yönelik risk iştahının iyileşmesiyle dolar/TL de bugün bir miktar gevşerken, piyasada yarınki PPK toplantısına odaklı seyir sürüyor.

19.4.2016Ekonomi
Milyar dolarlık anlaşmalar Hollande'a darbeyi unutturdu

Milyar dolarlık anlaşmalar Hollande'a darbeyi unutturdu

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, gerçekleştirdiği Mısır ziyaretinde, Mısır Devlet Başkanı Abdülfettah El Sisi ile milyarlarca dolarlık anlaşma imzaladı.

19.4.2016Dünya
Rusya'nın petrolde hedefi 540 milyon ton

Rusya'nın petrolde hedefi 540 milyon ton

Rusya Enerji Bakan Yardımcısı Kiril Molodtsov, yıl sonuna kadar 537-540 milyon ton petrol üretmeyi hedeflediklerini bildirdi

19.4.2016Enerji
Kuveyt'teki petrol işçileri eylemi fiyatları yukarı çekti

Kuveyt'teki petrol işçileri eylemi fiyatları yukarı çekti

Kuveyt'in ham petrol üretimi, işçilerin grevine rağmen günlük 1.5 milyon varil seviyesinde gerçekleşti. Ülkedeki petrol yetkilileri grevden rahatsız olmadıklarını belirtirken, eylemin ne kadar süreceği henüz netlik kazanmadı. İşçilerin eylemi nedeniyle ülkede 2,8 milyon varil olan üretim şimdi 1,5 milyon varile gerilemesi petrol fiyatlarını etkiledi. Brent petrolün varili 43 dolara yükseldi.

19.4.2016Ekonomi
Dolar yarını bekliyor /(Dolarda son durum)

Dolar yarını bekliyor /(Dolarda son durum)

Petrol üreten ülkelerin arzın dondurulması için anlaşamaması sonrası dün düşen fiyatların tekrar toparlanmasıyla risk iştahında görülen iyileşme gelişmekte olan ülke para birimlerine olumlu yansırken, piyasalarda yarınki PPK toplantısına odaklı seyrin sürmesi bekleniyor. Dolar ise petrol fiyatlarındaki harekete bağlı olarak iki günde resmen çakıldı. Dolar 2,85 sınırından 2,82 seviyesine geriledi. Dolar/TL, 2,8257 ile son bir haftanın en düşük seviyesini gördü.

19.4.2016Ekonomi

Yazar Sonuçları

Ancak Birlikte Başarabiliriz

Ancak Birlikte Başarabiliriz

Şu anda İsrail’in Türkiye’deki en üst düzey temsilcisi olan Shai Cohen, Hürriyet’e konuştu.

10.5.2016Haber Yazıları