EKSTRA
MENÜ

İgdaş

İgdaş ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İgdaş haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.447 İgdaş haberi bulunmuştur.

İstanbul Gaz Dağıtım Sanayii ve Ticaret A.Ş., kısaca İGDAŞ, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İETT ve bazı iştiraklerin katılımıyla 25 Aralık 1986[1] tarihinde, İstanbul'un doğalgaz alt yapısını, dağıtımını ve işletimini sağlamak amacı ile kurulmuş bir şirkettir. Bünyesinde çalışanların %42'sı üniversite, %48'sı lise, %10'u ise ilköğretim mezunudur. 2013 yılı toplam çalışan sayısı 5420'dir. Şirketin %94,46 sı İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne, %5,46'sı İETT'ye, %0,03'ü Hamidiye A.Ş.'ye, %0,03'ü İstanbul İmar A.Ş.'ye ve %0,02'si İsbak'a aittir.

DEVAMI

İgdaş Haberleri

Paket paket destek

Paket paket destek

Pandeminin yarattığı sorunlara çare olmak için pek çok kurum ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek oluyor. Hayırsever kurumlara yardım etmek de sizin elinizde.

Tazminatı 16 yıllık faizle alacak

Tazminatı 16 yıllık faizle alacak

Ünlü söz yazarı Aysel Gürel’in mirasçısı Mehtap Ar, annesinin bestelediği, Sezen Aksu’nun söylediği “Sen Ağlama” şarkısını İGDAŞ (İstanbul Gaz Dağıtım AŞ) telefonda bekleme müziği olarak kullandığı iddiasıyla İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’ne 4 yıl önce dava açtı.

21.01.2021Magazin
60. Yıl Parkı’na BOTAŞ ipoteği

60. Yıl Parkı’na BOTAŞ ipoteği

İstanbul’a doğalgaz dağıtımı yapan ve yaklaşık 6.7 milyon abonesi bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) şirketlerinden İGDAŞ’ın, BOTAŞ AŞ’ye olan vadesi geçmiş borcuna istinaden, BOTAŞ, İGDAŞ’dan ipotek talep etti.

16.01.2021Ekonomi
Depremden 22 yıl sonra Avcılardaki 199 bina için süre bitti

Depremden 22 yıl sonra Avcılar'daki 199 bina için süre bitti

22 yıl önce Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde meydana gelen 7.4 büyüklüğündeki deprem, çok geniş alanda hissedilmiş ve İstanbul'un Avcılar ilçesinde de yıkımlara neden olmuştu. Deprem sırasında Avcılar'da orta hasarlı olduğu belirlenen 245 bina için güçlendirme yapılması veya kentsel dönüşüme girmeleri için tanınan süre doldu. Bu binalardan 46'sı kentsel dönüşüm sürecine girerken, 199'unun doğalgaz, su, elektrik gibi altyapı hizmetlerinin kesilmesine başlandı.

2.01.2021 Gündem
Maltepede doğalgaz kaçağı paniği

Maltepe'de doğalgaz kaçağı paniği

Maltepe'de doğalgaz kutusundan koku ve sesler çıktığını gören mahalle sakinleri önce komşularını uykudan uyandırdı daha sonra da durumu polis, itfaiye ve İGDAŞ ekiplerine haber verdi. Mahallede büyük korku ve panik yaşatan olay ekiplerin gazı kesmesiyle son buldu.

21.12.2020Gündem
Son dakika... Esenyurtta yangın sırasında dairede patlama

Son dakika... Esenyurt'ta yangın sırasında dairede patlama

Esenyurt'ta gece saatlerinde 3 katlı bir binanın ikinci katında çıkan yangın sırasında dairede henüz bilinmeyen bir nedenle patlama meydana geldi. Patlama sonrası dairede bulunan bir kişi vücudunun çeşitli yerlerinde oluşan yanıklar nedeniyle ağır yaralanırken, etraftaki binaların camları kırıldı.

2.12.2020Gündem
Erken uyarı sistemi afet riskini azaltacak

Erken uyarı sistemi afet riskini azaltacak

"Asrın felaketi" olarak nitelendirilen 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi'nde en ağır yıkımın yaşandığı illerden Kocaeli'de pilot bölgelerde kurulacak "erken uyarı" ve "yapı sağlığı izleme" sistemleriyle olası afetlerde zararların azaltılması amaçlanıyor.

16.11.2020Teknoloji
8’inci rapor reddedildi

8’inci rapor reddedildi

12 Haziran 2016’da doğalgaz borusunun patlamasıyla üzerine klima parçası düşen Veysi Bulut yatağa bağımlı hale gelmişti. 7 bilirkişi raporunun ardından davada sorumlular hakkında alt sınırdan ceza verildi. Kararın bozulmasının ardından görülen ilk duruşmada mahkeme 8’inci rapor talebini reddetti.

7.10.2020Gündem
Fatih Dönmez kimdir İşte Enerji Bakanı Fatih Dönmezin biyografisi

Fatih Dönmez kimdir? İşte Enerji Bakanı Fatih Dönmez'in biyografisi

Fatih Dönmez, Cumhurbaşkanlığı Hükümeti Sistemi'nin ilk Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı görevine getirildi. 2018'den bu yana görevine devam eden Fatih Dönmez, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik Mühendisliği Bölümünden mezun bir isim. 2008'de Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) kurul üyeliğine atanan Dönmez, 2015'te Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarlığı görevine atanmıştı. İşte, İşte Enerji Bakanı Fatih Dönmez'in biyografisi...

21.08.2020Gündem
Kağıthanede faciadan dönüldü; Kayan iş makinası eve girdi

Kağıthane'de faciadan dönüldü; Kayan iş makinası eve girdi

Kağıthane'de kepçeyle yokuş yukarı çıkarılan iş makinesi, halatı kopunca binanın duvarına çarparak içeri girdi. Duvarı yıkılan dairedeki yatağa mahkum hasta kadın ölümden dönerken apartmanda hasar meydana geldi.

19.08.2020Gündem
Mehmet Hilmi Güler kimdir Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler’in biyografisi

Mehmet Hilmi Güler kimdir? Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler’in biyografisi

Mehmet Hilmi Güler ile ilgili son dakika açıklaması yapıldı. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler trafik kazası geçirdi. Güler’in sağlık durumunun iyi olduğu, vücudunda herhangi bir yaralanma olmadığı bildirildi. Peki Mehmet Hilmi Güler kimdir, kaç yaşında?

19.08.2020Gündem
‘Metan kokusu vardı’

‘Metan kokusu vardı’

İstanbul Bahçelievler ilçesi Cumhuriyet Mahallesi’nde önceki gün, bir kişinin öldüğü 10 kişinin ise yaralandığı bir binanın bodrum katındaki tekstil atölyesinde meydana gelen patlamaya ilişkin iş yeri sahibi Kazım Pehlivan ve gayri resmi ortağı Nusret Taş gözaltına alındı.

29.06.2020Gündem
İstanbulda hafta sonu öğrenci ve YKS görevlilerine toplu ulaşım ücretsiz mi olacak İBBden açıklama geldi

İstanbul'da hafta sonu öğrenci ve YKS görevlilerine toplu ulaşım ücretsiz mi olacak? İBB'den açıklama geldi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), hafta sonu düzenlenecek Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) dolayısıyla toplu ulaşımın öğrenci ve sınav görevlileri için ücretsiz olacağını bildirdi.

26.06.2020Gündem
İSKİ hatasını anladı, fatura değişti

İSKİ hatasını anladı, fatura değişti

Kullanmadığı Silivri’deki yazlığına gönderilen su faturasına itiraz ettiği için ,partisinden İSKİ’nin önünde ’özür’ açıklaması yapması istendiğini belirten Fahrettin Yürek’in 257 liralık faturası düzeltildi. Sultangazi’de 847 kişinin daha faturasının İSKİ tarafından düzeltildiğini öğrendiğini söyleyen Yürek, " Kurumun sahtekarlığı ve benim haklılığım ortaya çıktı. Ben il başkanlığının bize sahip çıkmasını bekliyordum. Tehditvari ’Ya istifa et, ya özür dile ya da ihraç edeceğiz’ dediler. Bu söylemler hoş değil." dedi. Yürek, hala kendisinden özür beklendiğini söyledi.

9.06.2020Ekonomi
İSKİye tepki gösteren CHPli üye Fahrettin Yürek toplantıya çağrıldı

İSKİ'ye tepki gösteren CHP'li üye Fahrettin Yürek toplantıya çağrıldı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Fahrettin Yürek, oturmadığı eve İSKİ tarafından gönderilen 257 TL'lik faturaya ilişkin sosyal medyada tepki gösterdi. Tepkinin basında yer alması üzerine Yürek, bugün partisi tarafından ilçe binasına çağrıldı.

2.06.2020Gündem
‘Fatura isyanı ifade özgürlüğü’

‘Fatura isyanı ifade özgürlüğü’

Doğalgaz faturasının yüksek geldiğini iddia eden bir Twitter kullanıcısı İGDAŞ’a “isyan” etti:

14.05.2020Gündem
İBB Meclisinde borçlanma talepleri karara bağlandı

İBB Meclisinde borçlanma talepleri karara bağlandı

Olağanüstü gündemle toplanan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) meclisinde borçlanma taleplerinin birçoğu revize edilerek meclisten geçti.

11.05.2020Gündem
EPDKnın uyarısı üzerine İGDAŞ faturaları yeniden düzenleyecek

EPDKnın uyarısı üzerine İGDAŞ faturaları yeniden düzenleyecek

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu'nun (EPDK), 30 günden fazla doğal gaz faturası düzenlenemeyeceği uyarısı üzerine İGDAŞ, abonelere gönderdiği 30 günden fazla süreyi kapsayan faturaları yeniden düzenleyecek.

10.05.2020Ekonomi
Son dakika... EPDK Başkanından faturalarla ilgili önemli açıklama

Son dakika... EPDK Başkanı'ndan faturalarla ilgili önemli açıklama

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, "İGDAŞ tarafında mevzuata aykırı fatura düzenlenmiş. 75 günlük fatura kesilmiş. Güvensiz bir ortamda hizmetin yürütülmesi mümkün değil " ifadelerini kullandı.

8.05.2020Ekonomi
İGDAŞa milyarlık haksız gelir EPDK Başkanı: Vatandaşı üzeni misliyle üzeriz

İGDAŞ'a milyarlık haksız gelir! EPDK Başkanı: Vatandaşı üzeni misliyle üzeriz

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraki İGDAŞ, 6.5 milyon haneye usulsüz fatura kesti. Her faturada en az 150 TL’lik oynama İGDAŞ’a milyarlık haksız gelir sağladı...

8.05.2020Gündem
EPDK’dan İGDAŞ’a ‘faturaları iptal et’ yazısı

EPDK’dan İGDAŞ’a ‘faturaları iptal et’ yazısı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), İGDAŞ’a bir yazı göndererek mevzuata aykırı olarak kesilen ve tüketici mağduriyetine sebep olan bütün faturaların iptal edilmesini istedi.

8.05.2020Ekonomi
İGDAŞ açılımı nedir İGDAŞ kimin

İGDAŞ açılımı nedir? İGDAŞ kimin?

Pek çok vatandaşın merak ettiği konulardan birisi olan İGDAŞ açılımı, yıllardır İstanbul'da doğalgaz dağıtım hizmeti veren kurum hakkında bilgi edinmek isteyen vatandaşlarca araştırılıyor. İGDAŞ kimin sorusu ile de kurumun özel olup olmadığı hakkında bilgi almak isteyen vatandaşların araştırdığı hususlardan birisi oluyor. İşte, İGDAŞ açılımı ve İGDAŞ kimin sorularının cevabı

7.05.2020Gündem
EPDKdan flaş İGDAŞ açıklaması... Faturaların iptali istendi

EPDK'dan flaş İGDAŞ açıklaması... Faturaların iptali istendi

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, İGDAŞ’a bir yazı göndererek mevzuata aykırı olarak kesilen ve tüketici mağduriyetine sebep olan bütün faturaların iptal edilmesini istedi. EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, “Şimdi İGDAŞ’tan bu hatayı telafi etmesini bekliyoruz.” dedi.

7.05.2020Ekonomi
İGDAŞa fatura soruşturması

İGDAŞ'a fatura soruşturması

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, doğalgaz dağıtım şirketi İGDAŞ hakkında soruşturma başlattı. EPDK, kesilecek faturanın 35 günden fazla olmaması gerektiğini ifade ederek, İGDAŞ’ın 45 günlük fatura düzenlediğini açıkladı. İGDAŞ ise korona nedeniyle sayaç okumalarının geciktiğini, yaşanan durumu EPDK’ya bildirdiklerini söyledi.

7.05.2020Ekonomi
İGDAŞ’A soruşturma EPDK Başkanı CNN TÜRK canlı yayınında anlattı

İGDAŞ’A soruşturma! EPDK Başkanı CNN TÜRK canlı yayınında anlattı

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, CNN Türk'te Başak Şengül'ün sorularını yanıtladı. EPDK Başkanı Yılmaz katıldığı canlı yayında, "Geçen hafta yoğun bir şikayet almaya başladık. Faturaların yüzde 50'yi geçen oranlarda kabarık faturaların olduğu yönünde bize vatandaşlardan yoğun şikayet geldi. Biz buna kayıtsız kalamazdık" açıklamasında bulundu ve yapılacakları anlattı.

6.05.2020Haber
Son dakika... İGDAŞ’A soruşturma EPDK Başkanı CNN TÜRK canlı yayınında anlattı

Son dakika... İGDAŞ’A soruşturma! EPDK Başkanı CNN TÜRK canlı yayınında anlattı

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, CNN Türk'te Başak Şengül'ün sorularını yanıtladı. EPDK Başkanı Yılmaz katıldığı canlı yayında, "Geçen hafta yoğun bir şikayet almaya başladık. Faturaların yüzde 50'yi geçen oranlarda kabarık faturaların olduğu yönünde bize vatandaşlardan yoğun şikayet geldi. Biz buna kayıtsız kalamazdık" açıklamasında bulundu ve yapılacakları anlattı.

6.05.2020Ekonomi
Gelen yüksek faturalar sonrası EPDKya  şikayet yağdı, İGDAŞa soruşturma açıldı

Gelen yüksek faturalar sonrası EPDK'ya şikayet yağdı, İGDAŞ'a soruşturma açıldı

İSTANBUL'da doğal gaz faturaları hakkındaki şikayetlerin ardından 'mevzuata aykırı sürelerde faturalandırma' yapılması gerekçesiyle Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), İstanbul Gaz Dağıtım Sanayii ve Ticaret A.Ş. (İGDAŞ) 'ye soruşturma başlattı. Konu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu, "Pandemi ya da sokağa çıkma yasağı bahaneleri ileri sürerlerse bu geçerli değil. EPDK bununla ilgili de bir düzenleme yaptı. Bir önceki yılın aynı döneme ait tüketiminin ortalamasını tahakkuk ettirebilirlerdi" dedi. Vatandaşlar da gelen faturalardan şikayet etti.

6.05.2020Haber
Son dakika: İGDAŞa soruşturma Aydın Ağaoğlu: Aboneler EPDKya şikâyet yağdırdılar

Son dakika: İGDAŞ'a soruşturma! Aydın Ağaoğlu: Aboneler EPDK'ya şikâyet yağdırdılar

İSTANBUL'da doğal gaz faturaları hakkındaki şikayetlerin ardından 'mevzuata aykırı sürelerde faturalandırma' yapılması gerekçesiyle Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), İstanbul Gaz Dağıtım Sanayii ve Ticaret A.Ş. (İGDAŞ) 'ye soruşturma başlattı. Konu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu, “Pandemi ya da sokağa çıkma yasağı bahaneleri ileri sürerlerse bu geçerli değil. EPDK bununla ilgili de bir düzenleme yaptı. Bir önceki yılın aynı döneme ait tüketiminin ortalamasını tahakkuk ettirebilirlerdi" dedi. Vatandaşlar da gelen faturalardan şikayet ederek 'Tüm yılların en yüksek faturasını ödedik' dedi...

6.05.2020Ekonomi
Son dakika... EPDK açıkladı İGDAŞa soruşturma başlatıldı

Son dakika... EPDK açıkladı! İGDAŞ'a soruşturma başlatıldı

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz "Mevzuata aykırı fatura düzenlediği gerekçesiyle İGDAŞ'a soruşturma açtık" dedi.

6.05.2020Ekonomi
İstanbullular doğal gaz faturalarına isyan etti

İstanbullular doğal gaz faturalarına isyan etti

İstanbullular doğal gaz faturalarının havaların ısınmasına rağmen yüksek gelmesine tepki gösterdi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin iştiraki olan İGDAŞ'ın gönderdiği faturalar şok etkisi yarattı.

3.05.2020Ekonomi
Son dakika... Beylikdüzünde doğal gaz borusu patladı

Son dakika... Beylikdüzü'nde doğal gaz borusu patladı!

Beylikdüzü Gürpınar'da İSKİ çalışmaları sırasında doğalgaz borusu patladı. Olayda yaralanan 2 kişi hastaneye kaldırıldı. İstanbul Valiliği'nden olayla ilgili yapılan açıklamada ise "Alınan ilk bilgilere göre, olaydan etkilenen 15 kişiye 112 Acil Sağlık ekiplerimizce olay yerinde müdahale edilmiş, yaralanan 2 kişi ambulans ile hastaneye sevk edilmiştir." denildi.

28.04.2020Gündem
Metrobüs şoförleri tulum giyecek

Metrobüs şoförleri tulum giyecek

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), toplu ulaşımda koronavirüse karşı önlemleri arttırırken, metrobüs şoförlerine virüs tehdidine karşı koruyucu tulum giydirdi.

12.04.2020Gündem
350 İBB çalışanında corona virüs tespit edildi

350 İBB çalışanında corona virüs tespit edildi

İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi'nin(İBB) şirketlerinden İSTAÇ çalışanı Ahmet Çulban, yakalandığı koronavirüs(corona virüs) salgın hastalığı nedeniyle hayatını kaybetti. İBB bünyesinde şimdiye kadar 3 kişi, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. İBB çalışanı toplam 350 kişide koronavirüs tespit edildiği öğrenildi.

11.04.2020Gündem
Son dakika haberler: Esenyurtta patlama Valilikten açıklama geldi

Son dakika haberler: Esenyurt'ta patlama! Valilikten açıklama geldi

İstanbul Esenyurt'ta alınan son dakika bilgisine göre bir binada patlama meydana geldi. Öte yandan Esenyurt Kaymakamı Vural Karagül yaşanan patlamanın doğal gaz kaynaklı olduğunun tespit edildiğini açıkladı. Karagül, olayda 2'si ağır 3 kişinin yaralandığını söyledi.

7.04.2020Gündem
İmamoğlu: Ne yazık ki ikinci kurbanımızı da verdik

İmamoğlu: Ne yazık ki ikinci kurbanımızı da verdik

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Koronavirüs salgınında ikinci belediye çalışanının hayatını kaybettiğini açıkladı.

6.04.2020Gündem
Murat Ongun Twitterdan açıkladı İBBde koronavirüsten bir kişi hayatını kaybetti

Murat Ongun Twitter'dan açıkladı! İBB'de koronavirüsten bir kişi hayatını kaybetti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Sözcüsü Murat Ongun, İGDAŞ çalışanı Bengül Demirel'in yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle vefat ettiğini bildirdi.

2.04.2020Gündem
İBBnin 90 personelinin Kovid-19 testi pozitif çıktı

İBB'nin 90 personelinin Kovid-19 testi pozitif çıktı

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin (İBB) 90 personelinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testlerinin pozitif çıktığı belirtildi.

1.04.2020Gündem
Vali Yerlikayadan son dakika açıklaması: Enkazın altında yaşam belirtisi bulunmadı

Vali Yerlikaya'dan son dakika açıklaması: Enkazın altında yaşam belirtisi bulunmadı

İstanbul Bahçelievler'de 7 katlı bir bina çöktü. İlk belirlemelere göre olayda ölü ya da yaralı olmadığı belirtilirken, olay yerindeki çok sayıda itfaiye ve AFAD ekiplerinin çalışması sürüyor. Vali Yerlikaya "Enkazın altında bir yaşam belirtisi bulunmadı. Hiç kimsenin olmadığını düşünüyoruz." dedi. Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır, "Çökmenin nedeni boşaltılan binadaki kolon demirlerinin satılmak üzere alınması." ifadelerini kullandı. İstanbul Valiliği binanın 1 ay önce risk nedeniyle boşaltıldığını duyurdu. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, Bahçelievler'de daha önce boşaltılan binanın çökmesine ilişkin soruşturma başlatırken, İstanbul Valiliği yaptığı açıklamada, yıkılan binanın yanındaki 5 binanın tedbiren boşaltıldığını duyurdu.

14.02.2020Gündem
Şişlide korkunç olay 6 yaşındaki kız ölü bulundu, annesi hastaneye kaldırıldı

Şişli'de korkunç olay! 6 yaşındaki kız ölü bulundu, annesi hastaneye kaldırıldı

İstanbul Şişli'de 6 yaşındaki kız çocuğu evde ölü bulundu, annesi hastaneye kaldırıldı.

10.02.2020Gündem
Esenyurt’ta iş makinesi doğal gaz borusunu patlattı, alevler metrelerce yükseldi

Esenyurt’ta iş makinesi doğal gaz borusunu patlattı, alevler metrelerce yükseldi

ESENYURT’ta Saadetdere Mahallesi 7. Sokak’ta altyapı çalışması sırasında iş makinesi 4 katlı binanın önündeki doğal borusunu patlattı.

19.01.2020Gündem
Son dakika.. Güngörende patlama Büyük panik yaşandı…

Son dakika.. Güngören'de patlama! Büyük panik yaşandı…

Güngören'de 5 katlı bir apartmanın ikinci katında bulunan dairede doğalgaz patlaması meydana geldi. Patlamada bir kişi yaralanırken, vücudunda yanıklar oluştuğu öğrenildi. Yaralı kişi hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Gelen son dakika bilgisine göre çevrede paniğe neden olan patlama sonucu, bina ve dairede büyük çapta hasar meydana gelirken, çevredeki ev ve işyerleri zarar gördü. İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, patlamanın doğal gaz kaynaklı olduğu ve yapılan incelemelerde mutfak ocağının 2 gözünün açık olduğu belirtildi.

17.01.2020Gündem
İBBden yılbaşı önlemleri... 6 metro hattı sabaha, diğer metro hatları 02.00’a kadar hizmet verecek

İBB'den yılbaşı önlemleri... 6 metro hattı sabaha, diğer metro hatları 02.00’a kadar hizmet verecek

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) yılbaşı kutlamaları nedeniyle bazı önlemler aldı. Etkinlikler kapsamında Ortaköy Sahili’nde havai fişek gösterisi yapılacak. İETT yılbaşı gecesi 672 ek sefer düzenleyecek. 6 metro hattı sabaha kadar diğer metro hatları ise gece 02.00’a kadar uzatıldı.

26.12.2019Gündem
Ekrem İmamoğlu’ndan Kanal İstanbul açıklaması

Ekrem İmamoğlu’ndan Kanal İstanbul açıklaması!

İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu yapılması planlanan Kanal İstanbul projesiyle ilgili konuştu.

25.12.2019Gündem
Son dakika haberi: Şişlide 5 katlı binanın çatısında çökme

Son dakika haberi: Şişli'de 5 katlı binanın çatısında çökme

ŞİŞLİ Gülbağ Mahallesi'nde 6 katlı bir binanın çatı katı büyük gürültüyle çöktü. 6. katta bulunan iki dairede büyük hasara yol açan olayda yola dökülen molozlar nedeniyle 3 kişi yaralandı. Çökme sırasında dairede olan iki kişi ise olayı yara almadan atlattı.

13.12.2019Gündem
22.7 milyon liradan satıştaydı Ünlü sahilin parkına alıcı çıkmadı

22.7 milyon liradan satıştaydı! Ünlü sahilin parkına alıcı çıkmadı

İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi’nce (İBB) bütçeye kaynak aktarılması için 5 arsa satış ihalesi düzenlendi. Şile Kumbaba sahilinde bulunan park alanının satış ihalesine teklif veren çıkmadı. Diğer 4 araziyi ise ihalede tek alıcı olarak bulunan İGDAŞ aldı. İBB’nin şirketlerinden olan İGDAŞ, Fatih, Pendik ve Arnavutköy’deki arazileri toplam 425 milyon 360 TL’ye satın aldı.

4.12.2019Ekonomi
İmamoğlu, gazetecilerle bir araya geldi

İmamoğlu, gazetecilerle bir araya geldi

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, gazetecilerle  bir araya geldi.

24.11.2019Gündem
İBBden kış hazırlığı...  400 müdahale noktası belirlendi, 6 bin 882 personel görev yapacak

İBB'den kış hazırlığı...  400 müdahale noktası belirlendi, 6 bin 882 personel görev yapacak 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), olumsuz hava koşulları ile mücadele kapsamında kışa hazırlık toplantısını dün gerçekleştirdi. Sorumluluk alanındaki 4 bin 23 kilometrelik yol ağında 400 müdahale noktası belirleyen İBB, kar küreme ve tuzlama ekiplerini yolların açık kalması için hazır tutacak. Kış hazırlıkları kapsamında 6 bin 882 personel  görev yapacak, bin 373 araç kullanılacak.

22.11.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Ulus’taki arsa göz kamaştırıyor

Etiler Ulus’ta son derece değerli bir arsa üzerinden büyük pazarlıklar yapılmış. Bu bakımdan siyasetçiler ve imar rantçılarının özel ilgisini çektiğinden ortalık çalkalanıyor.

11.12.2020

Ordu, Sivas ve Kayseri’den göç alıyor... Çikolatanın adı ‘Kibele’

ORDU Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, Erdoğan’ın önerdiği ‘havza projesi’ne o kadar ‘kafa yormuş’ ki...

28.11.2019