Binbaşı


 • Her dört uçaktan üçü boşa dönüyor - binbaşı

  Her dört uçaktan üçü boşa dönüyor27.11.2014

  DÜNYA

  ABD’nin IŞİD ile savaşı: Nevada’dan hedef belirliyor, Kuveyt’ten vuruyor.
 • Silvan saldırısında bilirkişi raporu: Erden tabur komutanına kadar herkes hatalı - binbaşı

  Silvan saldırısında bilirkişi raporu: Erden tabur komutanına kadar herkes hatalı27.11.2014

  GÜNDEM

  Diyarbakır’ın Silvan İlçesi’nde üç yıl önce PKK’lı teröristlerin 13 askeri şehit ettiği, 7 askeri yaraladığı saldırıyla ilgili bölgedeki 4 komutan hakkında, 'görevi ihmal' iddiasıyla Askeri Mahkeme’de açılan davanın duruşmasına devam edildi.Dosyaya sunulan bilirkişi raporunda, arazide görev yapan erden tabur komutanına kadar tüm personelin yapmış olduğu hataların birleşmesi sonucu olayın meydana geldiği belirtildi.
 • Nikah şahitleri Baykal - binbaşı

  Nikah şahitleri Baykal21.11.2014

  Ege

  CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal ile TBMM İdare Amiri ve MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak, Didim eski Belediye Başkanı Mümin Kamacı'nın kızının düğününde nikah şahitliği yaptı.
 • Hayalet gemi Büyükada tatbikatta - binbaşı

  Hayalet gemi Büyükada tatbikatta09.11.2014

  GÜNDEM

  TÜRKİYE’nin ev sahipliğinde NATO, ABD, İngiltere ve Pakistan Deniz Kuvvetleri unsurları ile Türkiye’den Deniz, Hava Kuvvetleri ve Sahil Güvenlik Komutanlığı unsurlarının katılımıyla 6 -14 Kasım 2014 tarihleri arasında Doğu Akdeniz’de gerçekleştirilen ’Mavi Balina- 14 Fiili Deniz Davet Tatbikatı’nda deniz periyodu başladı.Sabah erken saatlerde Aksaz Deniz Üs Komutanlığı’ndan ayrılan gemiler tatbikat alanına hareket etti.Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu helikopterle Büyükada Gemisi’ne gelerek tatbikatı izledi.
 • Yüz yıllık Türk-Alman dostluğu sergileniyor - binbaşı

  Yüz yıllık Türk-Alman dostluğu sergileniyor09.11.2014

  Avrupa

  Osmanlı İmparatorluğu ve Almanya arasında 19.Yüzyıl’ın sonlarında başlayan siyasi, askeri ve ekonomik ilişkilerin bilinmeyen yönleri fotoğraf ve belgelerle sergileniyor.
 • Emekli maaşını sarılarak çaldı - binbaşı

  Emekli maaşını sarılarak çaldı03.11.2014

  Ankara

  Kırıkkale’de Şehit Binbaşı babası 74 yaşındaki Mehmet Dikmen’e, selam verip, hatırını sorma bahanesiyle sarılan bir kişi, yaşlı adamın 800 lirasını çaldı.
 • Kartepe’de düşen helikopterin enkazı kaldırılıyor - binbaşı

  Kartepe’de düşen helikopterin enkazı kaldırılıyor21.10.2014

  GÜNDEM

  KOCAELİ’nin Kartepe İlçesi havalandıktan Karaardıçlı mevkisinde 12 Ekim Pazar günü öğle saatlerinde düşen ve 2’si pilot subay 2’si teknisyen astsubay 4 askerin şehit olduğu helikopterin enkazını kaldırma çalışmaları başladı.
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: TSK boyun eğmez - binbaşı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: TSK boyun eğmez18.10.2014

  GÜNDEM

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Afganistan'da görev yapan Türk askerlerini ziyaret etti.Ziyareti sırasında bir konuşma yapan Erdoğan, "Bazı densizler çıkıp Mehmetçik'e taş atıyor olabilirler.Bazı alçaklar çıkıp Mehmetçik'e kurşun sıkıyor olabilirler.Barış için görev yaptığımız yerlerde bazıları çıkıp düşmanca tavırlar sergiliyor olabilirler.Dünyanın en büyük ve en kadim ordularında biri olan Türk Silahlı Kuvvetleri, bu insanlık dışı saldırıların hiç birine boyun eğmez, hiç birinden etkilenmez ve vazifesini kararlılıkla yerine getirme idealinden asla vazgeçmez" dedi.
 • Son bakış - binbaşı

  Son bakış14.10.2014

  Gündem2008

  İZMİT Cengiz Topel Havaalanı’nda bulunan Deniz Hava Üs Komutanlığı’ndan havalandıktan 7 dakika sonra Kartepe’de düşen helikopterde şehit olan 2 pilot subay, 2 teknisyen astsubay, dün düzenlenen askeri törenle memleketlerine gönderildi ve toprağa verildi.
 • 4 gün okul 3 gün tatil - binbaşı

  4 gün okul 3 gün tatil14.10.2014

  Eğitim

  İSTANBUL’da Şehit Binbaşı Bedir Karabıyık Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde okuyan 9, 10 ve 11’inci sınıf öğrencileri haftaiçi okula 5 yerine 4 gün gidiyor.
 • 4 gün okul 3 gün tatil - binbaşı

  4 gün okul 3 gün tatil13.10.2014

  Gündem2008

  İSTANBUL’da Şehit Binbaşı Bedir Karabıyık Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde okuyan 9, 10 ve 11’inci sınıf öğrencileri haftaiçi okula 5 yerine 4 gün gidiyor.
 • Sikorsky’nin 7 dakikası araştırılıyor - binbaşı

  Sikorsky’nin 7 dakikası araştırılıyor13.10.2014

  Gündem2008

  Kocaeli’de bulunan Cengiz Topel Deniz Hava Üssü’nden havalandıktan 7 dakika sonra Kartepe’de düşen ve 4 askerin şehit olduğu Sikorsky S-70B Sea Hawk helikopterinin kaza kırım incelemesine başlandı.
 • Helikopter şehitleri için askeri tören düzenlendi - binbaşı

  Helikopter şehitleri için askeri tören düzenlendi13.10.2014

  Gündem2008

  Kocaeli'nin Kartepe ilçesindeki Cengiz Topel Havalimanı'ndan kalktıktan bir süre sonra düşen S-70B Skorsky tipi helikopterde şehit olan görevli personel için askeri tören düzenlendi.
 • Şehidin mahallesi Türk bayraklarıyla donatıldı - binbaşı

  Şehidin mahallesi Türk bayraklarıyla donatıldı12.10.2014

  Gündem2008

  İZMİT’te bulunan Cengiz Topel Havaalanı’ndaki Deniz Hava Üs Komutanlığı’ndan eğitim için Konya’ya gitmek üzere dün havalandıktan sora Kartepe’ye düşen ve 4 askerle birlikte Sikorsky helikopterde şehit olan Radar Kıdemli Üstçavuş Mehmet Karakaşoğlu Ankara’daki evine ateş düştü.
 • Sır bu cihazlarda - binbaşı

  Sır bu cihazlarda12.10.2014

  Gündem2008

  Dün Cengiz Topel Havalimanı'ndan eğitim amaçlı havalanan ve düşen S-70B Sikorsky tipi helikopterin yeri belirlendi.Saat 21.00 sıralarında arama kurtarma ekiplerinin bir bölümünün kaydırıldığı Kartepe'nin kayak merkezi ve otel bölgesinin arka bölümündeki ağaçlarla kaplı olan Karaardıçlı mevkiine helikopterin düştüğü anlaşıldı.Helikopterde bulunan 4 mürettebatın cansız bedenine ulaşılığı bildirildi.Askeri bir ekip helikopter enkazından çıkan parçaları incelemek üzere aldı.İncelemeden sonra kazanın neden yaşandığı anlaşılacak.
 • Erdoğan'dan şehit ailelerine telefon - binbaşı

  Erdoğan'dan şehit ailelerine telefon12.10.2014

  Gündem2008

  CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, İzmit’te düşen askeri helikopterde şehit olan 4 asker ile Gümüşhane programından Malatya’ya dönerken Sivas yakınlarında otobüslerinin devrilmesi sonucu şehit olan 3 polisin yakınlarını telefonla arayarak başsağlığı diledi.
 • Helikopter enkazında kaza kırım incelemesi - binbaşı

  Helikopter enkazında kaza kırım incelemesi12.10.2014

  Gündem2008

  İZMİT’te bulunan Cengiz Topel Havaalanı’ndaki Deniz Hava Üs Komutanlığı’ndan eğitim için Konya’ya gitmek üzere dün havalandıktan sonra Kartepe’ye düşen ve 4 askerin şehit olduğu Sikorsky helikopterin enkazında, kaza kırım ekibi incelemelere başladı.1’i binbaşı, 1’i üsteğmen, 2’si astsubay olan 4 şehidin cenazeleri yarın Deniz Hava Üs Komutanlığı’nda yapılacak törenin ardından toprağa verilecek.
 • Askeri helikopter radardan kayboldu - binbaşı

  Askeri helikopter radardan kayboldu11.10.2014

  Gündem2008

  İZMİT Cengiz Topel Havaalanı’ndan Konya’ya gitmek üzere havalanan askeri helikopter radarda kayboldu.Arama kurtarma çalışması başlatıldı.
 • Biliyorsunuz özür dilendi - binbaşı

  Biliyorsunuz özür dilendi05.10.2014

  Gündem2008

  BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden’ın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’dan özür dilemesiyle ilgili, “Sayın Cumhurbaşkanımız da gerekli tepkiyi gösterdi ve biliyorsunuz özür dilendi.Hakkını vermeyen özür dileyecek.Hak teslim edilinceye kadar başımız dik tarihte yürümeye devam edeceğiz” dedi.
 • 'Türkiye'yi eleştirmek kimsenin hakkı değildir' - binbaşı

  'Türkiye'yi eleştirmek kimsenin hakkı değildir'04.10.2014

  Gündem2008

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, kurban bayramının 2.gününde Ak Parti İstanbul İl Başkanlığı'nın bayramlaşma törenine katıldı.Haliç Kongre merkezi'nde gerçekleştirilen törende konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, Amerikan Başkan Yardımcısı Joe Biden'in tartışılan sözlerine ilişkin, "Bu aziz milletin yaptığı fedakarlıkları görmeyerek Türkiye'yi eleştirmek kimsenin hakkı da haddi de değildir" diye konuştu.
 • Başbakan Ahmet Davutoğlu: Biliyorsunuz özür dilendi - binbaşı

  Başbakan Ahmet Davutoğlu: Biliyorsunuz özür dilendi04.10.2014

  Gündem2008

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, (Joe Biden’in tartışılan sözleri) "Bir kez daha söylüyorum.Bu aziz milletin yaptığı fedakarlığı görmeyip Türkiye’yi eleştirmek kimsenin hakkı da haddi de değildir.Biz eğer Suriyeli, Iraklı kardeşlerimizin yanında duruyorsak bu aziz bayramı bir gün onlar için de yaşanabilir kılmak içindir.Sayın cumhurbaşkanımız da gerekli tepkiyi gösterdi ve biliyorsunzu özür dilendi." dedi.
 • Davutoğlu'ndan Biden'e cevap - binbaşı

  Davutoğlu'ndan Biden'e cevap03.10.2014

  Gündem2008

  "Milletimizin bayramınızı tebrik ediyorum" diye konuşmasına başlayan Davutoğlu, "Bu sene mübarek Kurban Bayramı bir çok açıdan hepimiz için hüzünlü, buruk bir bayram oldu.Ancak milletimiz, ülkemiz açısından, İslam dünyası ve bütün insanlık açısından hayırlara vesile olmasını diliyorum.Tabi bir taraftan bayramımızı eda ederken diğer taraftan da Suriye’de, Irak’ta, Filistin’de, Somali’de, dünyanın her bir köşesindeki mazlumların acılarını yüreğimizde hissediyoruz" dedi.Davutoğlu, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'ın açıklamaları için "Sözlerini kabul etmek mümkün değil" dedi.
 • Soma'da buruk Bayramlaşma - binbaşı

  Soma'da buruk Bayramlaşma03.10.2014

  Ege

  MANİSA’nın Soma İlçesi’nde, Kurban Bayramı’nı babaları olmadan kutlayan çocuklar, maden şehitlerinin mezarını ziyaret etti.
 • Zirve’nin gizli tanığı Çınar'dan 57 sayfalık dilekçe - binbaşı

  Zirve’nin gizli tanığı Çınar'dan 57 sayfalık dilekçe03.10.2014

  Gündem2008

  MALATYA Zirve Yayınevi katliamının tanık koruma programına alınan sanığı İlker Çınar, Malatya 1.Ağır Ceza Mahkemesi’ne 57 sayfalık bir dilekçe sundu.Davanın tutuklu sanığı, Malatya eski İl Jandarma Komutanı emekli Albay Mehmet Ülger’in ceza evinde verdiği röportajda cinayetlerin Gülen Cemaatinin yönlendirmesiyle işlendiği iddiasına yanıt niteliğiki dilekçede, hükümetin 'Paralel Yapı operasyonu' dediği Selam Tevhid örgütüne dair iddialar var.
 • IŞİD’i vuran kadın pilot - binbaşı

  IŞİD’i vuran kadın pilot24.09.2014

  Planet

  Birleşik Arap Emirlikleri'nin ilk kadın savaş pilotu olan Binbaşı Mariam Al Mansouri, IŞİD'e karşı düzenlenen hava operasyonunda görev alıyor.
 • 'IŞİD Felluce'de kimyasal saldırı düzenledi' iddiası - binbaşı

  'IŞİD Felluce'de kimyasal saldırı düzenledi' iddiası21.09.2014

  Planet

  Anadolu Ajansı, Irak'ın Felluce kentinde IŞİD'in düzenlediği klor gazı saldırısı düzenlediği ve 300 askerin öldüğü şeklinde iddialar olduğunu duyurdu.
 • Gazi Binbaşı Uluçlu: Ses çıkarmayan yöneticileri de gördük - binbaşı

  Gazi Binbaşı Uluçlu: Ses çıkarmayan yöneticileri de gördük18.09.2014

  Gündem2008

  Genelkurmay Başkanlığınca bu yıl ilk defa gaziler için Genelkurmay Karargahında tören düzenlendi.Törende Gazi Jandarma Binbaşı Mehmet Bedri Aluçlu söz aldı.Gazi Uluçlu 'Günlerce açılmayan yollara, yakılan okullara ses çıkarmayan yöneticileri de gördük, duyduk ve ıstırabını çektik' dedi.
 • Genelkurmay: 'Sizler için yapılan hiçbir şey.' - binbaşı

  Genelkurmay: 'Sizler için yapılan hiçbir şey.'17.09.2014

  Gündem2008

  Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Gaziler Günü nedeni ile bir mesaj yayımladı.Yaptığı yazılı açıklamada Özel, "'Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır.Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır.' düşüncesiyle cepheye koşan, 'Vatan sağ olsun!' nidalarıyla canlarını seve seve feda etmeyi göze alarak girdikleri muharebeler sonucunda "Gazi"lik unvanını hak eden kahraman vatan evlatlarımızın 'Gaziler Günü' kutlu olsun" dedi
 • Gazi binbaşı: Asıl işi yapan şehitler - binbaşı

  Gazi binbaşı: Asıl işi yapan şehitler16.09.2014

  Gündem2008

  SİİRT’te 28 Ekim 2007 tarihinde PKK’lı teröristlerin tuzakladığı mayının patlaması sonucu gözleri ve ellerini kaybeden Gazi Jandarma Binbaşı Mehmet Bedri Aluçlu'nun sözleri yürekleri dağladı.Kendi durumunu unutan Mehmet binbaşı "Bizim yaptığımız bir şey yok, asıl işi yapanlar şehitler.Biz sadece gittik, geldik o kadar.Bizim sadece kolumuz, bacağımız kopmuş ama öbürleri şehit oldular; öldüler.Bizim kaybımız bir şey değil.Allah onların ailelerine sabır versin, bize değil" dedi.
 • İzmir, kurtuluşunun 92.yıldönümünü kutluyor - binbaşı

  İzmir, kurtuluşunun 92.yıldönümünü kutluyor08.09.2014

  Gündem2008

  92 yıl önce işgalden kurtulan İzmir, bu anlamlı günün yıldönümünü yine bayram havasında kutladı.Türk kadınının Kurtuluş Savaşı’ndaki fedakarlıklarına ve katkısına vurgu yapılan oyunda, erkek efelerle birlikte sahneye çıkan Sena Zade isimli folklorcü fesini çıkarıp saçlarını açarak sürpriz yaptı.
 • Rusya lideri Putin, Ukrayna için kendi barış planını açıkladı - binbaşı

  Rusya lideri Putin, Ukrayna için kendi barış planını açıkladı02.09.2014

  Planet

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, kendisi tarafından hazırlandığını söylediği yedi maddelik Ukrayna barış planını açıkladı.
 • MİT müdürüne beraat bozuldu - binbaşı

  MİT müdürüne beraat bozuldu31.08.2014

  Gündem2008

  Türkiye’ye sığınan iki muhalifin Esad rejimine teslim edilmesi davasında, MİT Antakya Müdürü M.A.A.hakkında görevi kötüye kullanma suçundan verilen beraat kararı Yargıtay’ca bozuldu.Bozma kararı M.A.A.’nın, ‘MİT Mütercimi Ö.S.’nin kaçırılan Yarbay Harmuş ile görülen son kişi olduğu bilgisini MİT Adana Bölge Başkanlığı’ndaki sıralı amirlerine bildirmediği’ gerekçesiyle verildi.
 • EGE'DE ZAFER GURURU - binbaşı

  EGE'DE ZAFER GURURU29.08.2014

  Ege

  30 Ağustos Zafer Bayramı dün Ege’de törenlerle kutlandı.Atatürk anıtlarına çelenkler sunuldu, protokol üyeleri vatandaşya bayramlaştı, tören geçişleri gerçekleştirildi, asker ve gaziler alkışlandı.
 • TSK tanıtım standında ilginç anlar - binbaşı

  TSK tanıtım standında ilginç anlar28.08.2014

  Gündem2008

  ERZURUM’da Zafer Haftası etkinlikleri kapsamında Yakutiye Kent Meydanı’nda Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) açtığı tanıtım sergisinde stanttaki ’pusula’yı gören bir vatandaş, almak için fiyatını sordu.Kıbleyi bulmak için pusulayı kullanacağını söyleyen vatandaşa komutan "Amcacım, bu ürünler satılık değil" dedi.
 • Haksızlığı bitirin - binbaşı

  Haksızlığı bitirin25.08.2014

  Gündem2008

  İSTANBUL Askeri Casusluk davası sanıklarınca adil yargılama hakkının ihlali gerekçesiyle Anayasa Mahkemesi’ne (AYM) yapılan başvurunun 8 aydır sonuca bağlanmaması; Ergenekon, Balyoz ve Askeri Casusluk davasında sanık bazı askerler ve yakınları tarafından ellerinde kelepçeler ve temsili parmaklıklarla protesto edildi.
 • Anneye asker künyesi jesti - binbaşı

  Anneye asker künyesi jesti23.08.2014

  Gündem2008

  Mersin’de 16 yaşındaki ehliyetsiz sürücünün çarparak ölümüne yol açtığı üniversite son sınıf öğrencisi Mehmet Deniz Sınar’ın annesi Muazzez Sınar’a, Milli Savunma Bakanlığı’ndan anlamlı bir destek geldi.
 • 2 polise Zirve davası - binbaşı

  2 polise Zirve davası22.08.2014

  Gündem2008

  Malatya’da 2007’nin nisan ayında 1’i Alman 3 kişinin ölümüyle sonuçlanan Zirve Yayınevi cinayetinin İstanbul ayağına ilişkin soruşturmada görevlendirilen 2 polis hakkında, ‘resmi belgede sahtecilik’, ‘görevi kötüye kullanmak ve iftira’ suçlarından 4 yıldan 12 yıla kadar hapis cezası istendi.
 • Zirve Yayınevin'de 95.duruşma - binbaşı

  Zirve Yayınevin'de 95.duruşma17.08.2014

  Gündem2008

  Zirve Yayınevi Davasının 95.duruşması dün Malatya 1.Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü.Sabah saatlerinde alınan güvenlik önlemlerinden sonra başlayan 95.duruşma sanık savunmaları ile devam etti.Darende'de bulunan Cuma Özdemir'in ve Elbistan'da bulunan Hamit Çeker'in katılmadığı duruşmaya emekli Orgeneral Hurşit Tolon katıldı.Bundan sonraki duruşmalar için bağışık tutulma talebinde bulunan Tolon, "Bu duruşmadan sonra yasal olarak bulunmam gereken duruşmalarda tabii ki bulunacağım.Ancak bundan sonraki duruşmalar için bağışık tutulmamı talep ediyorum.Yalancı bir sanık, tanık ve müfterinin yüzünden çekilen bu azaba son verilmesini talep ediyorum.Mahkeme heyetinin bunu dikkate alacağından eminim" dedi.
 • Kim hangi sandıkta sıfır çekti? - binbaşı

  Kim hangi sandıkta sıfır çekti?14.08.2014

  Ege

  İZMİR’de Cumhurbaşkanlığı seçim sonucuna sandık bazlı bakıldığında etnik kimlik üzerinden yapılan propagandanın etkisi görüldü.Recep Tayyip Erdoğan, yüzde 94 ile en çok oyu Ödemiş Yılanlı’dan aldı.Ekmeleddin İhsanoğlu ise Aleviler’in yaşadığı Tire Çayırlı’dan yüzde 94 oy aldı.Selahattin Demirtaş’a en çok oy, Kürt mahallesi olan Bayındır Havuzbaşı’nda yüzde 87 ile verildi.Erdoğan, Kınık’ta Aleviler’in yerleşim yeri olan Taştepe’de yüzde 2 alırken, İhsanoğlu Aliağa Şehit Kemal’de yüzde 4’e kadar düştü.Demirtaş, 30 mahallede sıfır çekti.
 • Anafartalar Zaferi'nin 99'ncu yıldönümde film gibi kutlama - binbaşı

  Anafartalar Zaferi'nin 99'ncu yıldönümde film gibi kutlama09.08.2014

  Ege

  ANAFARTALAR Zaferi'nin 99'ncu yıldönümü, Çanakkale'de Conkbayırı'ndaki Atatürk Anıtı'nda coşkuyla kutlandı.Askerler, yaptığı canlandırmayla töreni izleyenlere Çanakkale Geçilmez Destanı'nın dönüm noktası olan zaferi bir kez daha yaşattı.
 • Asker atların ‘acemi birliği’ - binbaşı

  Asker atların ‘acemi birliği’30.07.2014

  Gündem2008

  BURSA'nın Gemlik ilçesinde bulunan Askeri Veteriner Okulu ve Eğitim Merkezi, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) tören, top çeker, at terbiyesi, atlı dayanıklılık, engel atlama ve 3 günlük yarışmalarında kullandığı atlara acemi birliği eğitimi veriyor.
 • 22 ay sonra yeniden keşif - binbaşı

  22 ay sonra yeniden keşif22.07.2014

  Gündem2008

  AFYONKARAHİSAR’da 25 askerin şehit olduğu mühimmat deposu patlamasıyla ilgili dava, dün Eskişehir Askeri Mahkemesi’nde devam etti.Mahkeme, olay yerinde yeniden keşif yapılmasına karar verdi.
 • Hamas iki İsrail askerini öldürdü - binbaşı

  Hamas iki İsrail askerini öldürdü18.07.2014

  Planet

  İsrail ordusu, 1'i subay 2 İsrail askerinin, Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları tarafından öldürüldüğünü duyurdu.
 • Malezya Havayolları'nın uçağı Ukrayna'nın doğusunda düşürüldü - binbaşı

  Malezya Havayolları'nın uçağı Ukrayna'nın doğusunda düşürüldü17.07.2014

  Planet

  Malezya Havayolları’na ait 298 kişi taşıyan ve Amsterdam'dan Kuala Lumpur’a gitmekte olan bir yolcu uçağı, Ukrayna’nın doğusunda düşürüldü.Ukrayna ve Rusya yanlısı ayrılıkçılar birbirini suçlarken ABD istihbaratının, uçağın karadan atılan fırlatılan 'Buk' füzesiyle vurulduğunu düşündüğü bildirildi.
 • Sedat ERGİN

  Hilmi Özkök’ün Balyoz davasına bakışının seyri - binbaşı

  Hilmi Özkök’ün Balyoz davasına bakışının seyri16.07.2014

  Yazarlar

  ESKİ Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök’ün önümüzdeki kasım ayında yeniden görülmeye başlanacak olan Balyoz davasında tanık olarak dinlenecek olması, bu davanın seyri bakımından önemli bir dönemeç noktası oluşturacak.
 • Pilottan karısına şiddet davası - binbaşı

  Pilottan karısına şiddet davası14.07.2014

  Gündem2008

  Pilot Arif E.eşinin kendisine şiddet uyguladığı iddiasıyla koruma istedi.Asıl şiddeti kendisini gördüğünü söyleyen kadına nafaka bağlandı.
 • Asker kökenli pilot koca: Eşim beni dövüyor - binbaşı

  Asker kökenli pilot koca: Eşim beni dövüyor13.07.2014

  Gündem2008

  Hava Kuvvetleri Komutanlığı’ndan pilot binbaşı rütbesiyle emekli olup, Türk Hava Yolları (THY) pilot filosuna katılan 48 yaşındaki Arif E.boşanma davası açtığı eşi 42 yaşındaki Elif Halide Uğur E.’nün kendisine şiddet uyguladığı iddiasıyla koruma tedbiri istedi.Elif Halide Uğur E.ise asıl şiddet görenin kendisi olduğunu savunarak 200 bin lira tazminat ve ayda 3 bin lira nafaka talep etti.
 • Balyoz ikizleri - binbaşı

  Balyoz ikizleri12.07.2014

  Gündem2008

  ONLAR bizzat Başbakan’ın TSK’ya kumpas olduğunu söylediği 365 sanıklı Balyoz davasının emekli, ikiz amiralleri.Hasan ve Hüseyin Hoşgit kardeşler 96-97 numaralı sanıklar olarak yargılandılar, 18 yıla hüküm giydiler, 4 yıllık hapis hayatının ardından AYM’nin son kararı ile özgürlüklerine kavuştular.
 • Balıkesir'de maden ocağı girişinde toprak kayması - binbaşı

  Balıkesir'de maden ocağı girişinde toprak kayması11.07.2014

  Gündem2008

  Balıkesir'in İvrindi ilçesinde bir maden ocağının girişindeki toprak kaymasında ölen işçilerden 37 yaşındaki Ramazan Baraç'ın cenazesi, Kütahya'nın Simav ilçesinde defnedildi.
 • Jandarma ‘Hayata Dönüş’te yargılanmaktan endişe etmiş - binbaşı

  Jandarma ‘Hayata Dönüş’te yargılanmaktan endişe etmiş09.07.2014

  Gündem2008

  F tipi cezaevlerindeki koşulları protesto etmek için yapılan ölüm orucu ve açlık grevini sona erdirmek amacıyla 19 Aralık 2000’de 20 cezaevinde eş zamanlı yapılan ve 28’i tutuklu ve hükümlü 2’si asker toplam 30 kişinin ölümü ile sonuçlanan ‘Hayata Dönüş’ operasyonuyla ilgili davaya Jandarma Genel Komutanlığı’ndan gönderilen keşif raporu damgasını vurdu.
içinde

Binbaşı


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz