binbasi

haberleri ve son dakika gelişmeleri
2.902  adet haber bulundu.

Merkeze alma şifreleri

Merkeze alma şifreleri

Merkeze alınan Bitlis Valisi Orhan Öztürk’ün hakkında İçişleri Bakanlığı müfettişlerinin hazırladığı “5 milyon liralık usulsüz harcama yaptığı” iddia edilen raporun etkili olduğu belirtiliyor.

26.08.2015Gündem
Geriye nişan hatırası kaldı

Geriye nişan hatırası kaldı

DİYARBAKIR’ın Kulp ilçesi Panak Köyü bölgesinde HES barajı emniyetini sağlayan askerlere dün sabaha karşı 05.50’de teröristlerce ateş açıldı.

24.08.2015Gündem
Mardin ve Diyarbakır'dan acı haber: İki şehit

Mardin ve Diyarbakır'dan acı haber: İki şehit

Mardin’in Nusaybin İlçesi’nde uğradığı silahlı saldırıda ağır yaralanan polis memuru Yakup Mete, kaldırıldığı Mardin Devlet Hastanesi’nde yapılan tüm müdahaleye rağmen şehit oldu.Diyarbakır’ın Kulp ilçesi Panak Köyü bölgesinde de HES barajı emniyetini sağlayan askerlere dün sabaha karşı 05.50’de teröristlerce ateş açıldı.Açılan ateş sonrası yaralı olarak hastaneye kaldırılan Uzman Onbaşı Mehmet Kara şehit oldu.

23.08.2015Gündem
Diyarbakır'da bombalı saldırı: 1 asker şehit

Diyarbakır'da bombalı saldırı: 1 asker şehit

Diyarbakır'ın Kulp İlçesi'nde bugün sabah saatlerinde, HES güvenliğini sağlayan askerlere uzun namlulu silahlarla saldırı düzenleyen PKK'lılar ile askerler arasında çıkan çatışmada, 1 asker şehit oldu, 3 asker de yaralandı.

23.08.2015Gündem
40 günlük terör bilançosu

40 günlük terör bilançosu

Türkiye'nin barış ve huzurunu hedef alan terör örgütlerinin son 40 gündeki saldırılarında asker, polis ve korucuların aralarında bulunduğu 42 güvenlik görevlisi şehit edildi, 13 kişi yaşamını yitirdi, 154 kişi yaralandı.Çatışmalarda 43 terörist öldürüldü, 9 terörist yaralı ele geçirildi.Türkiye'de son 24 saatte yaşanan terör olaylarında 6 asker şehit oldu, 12'si asker, 4'ü polis 10 kişi yaralandı, bir sivil asker kaçırıldı.

15.08.2015Gündem
Bingöl ve Şemdinli'den acı haber: 4 şehit

Bingöl ve Şemdinli'den acı haber: 4 şehit

Türkiye daha şehitlerini toprağa verirken, yeni şehit haberleriyle sarsılıyor.Şehit ateşi her gün memleketin başka bir noktasına düşüyor, düştüğü yeri kavurup, dağlıyor.Önceki gün Dağlıca, dün Karlıova ve Şemdinli.İlk acı haber akşam saatlerinde geldi.Bingöl'ün Karlıova İlçesi'nde PKK'lılar yola önceden düzenledikleri bombayı askeri zırhlı aracın geçişi sırasında uzaktan kumanda ile patlattı.Patlamada 3 asker şehit oldu, 6 asker yaralandı.Şemdinli'de ise 1 özel harekat komiseri şehit oldu.Daha 3 şehidin kara haberi evlerine ulaşmadan, bir şehit haberi de Hakkari'den geldi.Şemdinli ilçesinde hendek açarak yolu kapatmak isteyen PKK'lı teröristler ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada bir polis şehit düştü.Türkiye 40 günde 42 evladını teröre kurban vermiş oldu.

15.08.2015Gündem
Deniz Kuvvetleri Kupası’nda hüzün ve gurur birarada

Deniz Kuvvetleri Kupası’nda hüzün ve gurur birarada

BODRUM’da, 44’üncü Deniz Kuvvetleri Kupası Ertuğrul Açık Deniz Yat Yarışı, ödül töreni ile son buldu.Ödül törenine, adlarına kupa verilen Balyoz Davası’nda tutuklanan, kaldırıldıkları hastanede vefat eden Tuğamiral Cem Aziz Çakmak ile Kurmay Albay Murat Özenalp’ın eşlerinin sözleri ve gözyaşları damga vurdu.

14.08.2015Ege
Deniz Kuvvetleri Kupası’nda hüzün ve gurur birarada

Deniz Kuvvetleri Kupası’nda hüzün ve gurur birarada

Bodrum'da 44’üncü Deniz Kuvvetleri Kupası Ertuğrul Açık Deniz Yat Yarışı, ödül töreni ile son buldu.Ödül törenine, adlarına kupa verilen Balyoz Davası’nda tutuklanan ve kaldırıldıkları hastanede vefat eden Tuğamiral Cem Aziz Çakmak ile Kurmay Albay Murat Özenalp’ın eşlerinin sözleri ve gözyaşları damga vurdu.Albay Özenalp'in eşi Sema Özenalp 'Onlar düşürüldükleri duruma katlanamadılar.Kötülükleri bırakıp gittiler' dedi.

14.08.2015Gündem
Türkiye üç haftada karıştı

Türkiye üç haftada karıştı

Türkiye’de 7 Haziran genel seçimlerinden bu yana çok şey değişti.Seçimlerin ardından toplumun geneline hakim olan iyimser hava ve seçmenin siyasetçilere verdiği “uzlaşın” mesajı; kısa sürede yerini terörün zirve yaptığı, kutuplaşmanın daha da arttığı bir ortama bıraktı.Dört yıldır devam eden barış sürecinin de fiilen sona erdiği Türkiye’de artık her güne yeni ölüm haberleriyle uyanıyoruz.Her gün bir ya da birden fazla ailenin ocağına ateşler düşüyor.Peki ne oldu da Türkiye bu kadar kısa sürede bu hale geldi? İşte 20 Temmuz’daki Suruç Katliamı’ndan sonra Türkiye’de yaşananlar:

12.08.2015Gündem
36 günde 33 şehit

36 günde 33 şehit

Terör saldırılarının son 36 günlük bilançosu çıkarıldı.Ülkenin barış ve huzuru hedef alan terör örgütlerinin, son 36 gündeki saldırılarında asker, polis ve korucuların aralarında bulunduğu 33 güvenlik görevlisi şehit edildi, 11 kişi yaşamını yitirdi, 117 kişi yaralandı - Çatışmalarda 24 terörist öldürüldü, 8 terörist yaralı olarak ele geçirildi.

11.08.2015Gündem
Fikret Otyam: O suskun halkın dili olmak istedim

Fikret Otyam: O suskun halkın dili olmak istedim

“Öldü” demek zor.Yaşadı Fikret Otyam.Denizin, dağın, ormanın, insanın bir olduğu noktada yaşamı ciddiye alarak yaşadı.Yaşattı da.Türkiye’nin en uzak köşelerinde, kuytularında akıp giden yaralı, çileli, çelebi yaşamları memleketin geri kalanına bağladı.

11.08.2015Keyif
'Celal Doğan Bulvarı' şehit ismiyle değiştirildi

'Celal Doğan Bulvarı' şehit ismiyle değiştirildi

Gaziantep Büyükşehir Belediye Meclisi, 'Celal Doğan Bulvarı' ismini 'Şehit Astsubay Mehmet Yalçın Nane Bulvarı' olarak değiştirdi.Bir caddeye de Şehit Binbaşı Arslan Kulaksız'ın ismi verildi.

10.08.2015Gündem
Sivil görünümlü pragmatik paşa: Hulusi Akar

Sivil görünümlü pragmatik paşa: Hulusi Akar

Genelkurmay Başkanlığı görevine getirilen Hulusi Akar sıradışı bir profile sahip.Ordu komutanından çok yeni nesil bir akademisyene benziyor.Asker mantığını sorgulayan bir pragmatizme sahip.Uludere faciası, Balyoz Davası gibi son yılların en çetrefil meselelerinin tam göbeğindeydi.Dört yıl içinde yara almadan, hızla kariyerini zirveye taşımayı başardı.

09.08.2015Hayat
Patrondu şebbiha oldu

Patrondu şebbiha oldu

Hatim Ali otomobil satıcısıydı.250 arabası yağmalandı.Alevileri hedef alan saldırılar üzerine rejim yanlısı Ulusal Savunma Komiteleri’ne katıldı.Muhaliflerin ‘şebbiha’ dediği milis güçlerinin birinin komutanı olarak birçok cephede savaştı.

09.08.2015Dünya
33 günlük bilanço: 26 şehit

33 günlük bilanço: 26 şehit

Teröristlerin düzenlediği hain saldırılanda asker, polis ve korucu olmak üzere 23 güvenlik görevlisi şehit oldu, 11 kişi yaşamını yitirdi, 101 kişi yaralandı.Operasyonlarda, yaklaşık bin 600 kişi gözaltına alındı ve bunlardan 314'ü tutuklandı.Önceki gün, Şırnak Cizre'deki çatışma ile bilanço 24 şehit 104 yaralıya çıktı.Bugün de Silopi ve Midyat'tan gelen şehit haberleri ile Şehit sayısı 26'ya yaralı sayısı ise 105'e yükseldi.

08.08.2015Gündem
Dün de üç şehidi uğurladık

Dün de üç şehidi uğurladık

5 Temmuz'dan beri gün geçmesin ki Türkiye'ye şehit acısı düşmesin.Dün de Şırnak’ta PKK'lı teröristlerin döşediği mayının patlaması sonrası çıkan çatışmada şehit düşen Uzman Çavuş Mehmet Acar, şehit Er Abdulhalik Araz ve şehit Jandarma Er Abdülkadir Pektaşson yolculuklarına uğurlandı.

05.08.2015Gündem
Vücudundaki mermi günler sonra çıkarıldı

Vücudundaki mermi günler sonra çıkarıldı

Muş'un Malazgirt İlçesi'nde Binbaşı Arslan Kulaksız'ın şehit olduğu PKK saldırısında yaralanan eşi Sibel Kulaksız'ın vücudundaki mermi, Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yapılan başarılı operasyonla çıkarıldı.Bir gazetecinin "Vurulduğunuz gün neden ameliyat olma ihtiyacı duymadınız" sorusu üzerine Sibel Kulaksız, "Öncelik eşimindi.Benimki tehlike arz etmiyordu" diye konuştu.

04.08.2015Gündem
Göğsünü bana siper etti

Göğsünü bana siper etti

TERÖR örgütü PKK tarafından otomobilinde uğradığı saldırı sonucu şehit olan Malazgirt İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Arslan Kulaksız’ın, saldırıda kolundan yaralanan çocukluk aşkı eşine kendisini siper ettiği ortaya çıktı.

31.07.2015Gündem
TBMM Şafak Pavey başkanlığında olağanüstü toplandı

TBMM Şafak Pavey başkanlığında olağanüstü toplandı

CHP'nin olağanüstü toplantı çağrısı üzerine CHP'li Meclis Başkanvekili Şafak Pavey'in başkanlığında toplandı.Kürsüye ilk olarak hükümet adına söz alan Bülent Arınç çıktı.Konuşma süresi biten Arınç'a ilk kez TBMM Genel Kurulu'nda oturum yöneten Pavey 2 dakika ek süre verdi.Pavey'e sitem eden Arınç "Çok hasis davrandınız" dedi.Arınç 2.kez kürsüye gedliğinde HDP'yi eleştirdi.HDP sıralarından bir kadın milletvekilinin tepkisine ise Arınç, "Hanımefendi sus.Bir kadın olarak sus" cevabını verdi.Bu tepkisiyle çok konuşulan Arınç, Twitter hesabından bir açıklama yaptı.

29.07.2015Gündem
Hava harekatında kullanan füzelere şehitlerin isimleri yazıldı

Hava harekatında kullanan füzelere şehitlerin isimleri yazıldı

Türk Silah Kuvvetleri'nin PKK ve IŞİD hedeflerine düzenlediği hava harekatında kullanılan füzelere terör saldırılarında şehit olan güvenlik görevlilerinin isimleri yazıldı.

29.07.2015Gündem
PKK'ya hava operasyonu

PKK'ya hava operasyonu

Düzenlenen hava operasyonunda PKK’ya ait 6 nokta vuruldu.Operasyona geçtiğimiz gün şehit edilen Binbaşı Arslan Kulaksız’ın adı verildi.

29.07.2015Gündem
Doğubeyazıt'ta çatışma: 1'i ağır 3 yaralı

Doğubeyazıt'ta çatışma: 1'i ağır 3 yaralı

Doğubeyazıt-Gürbulak karayolunda seyir halinde yol kontrol devriyesi görevini yaparken, taktik tekerlikli zırhlı kobra aracına roketli saldırı düzenlendi.Saldırıdan sonra çıkan çatışmada 1'i ağır, 3 asker yaralandı.

29.07.2015Gündem
Bin kişilik terör zirvesi

Bin kişilik terör zirvesi

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Sivil Toplum Kuruluşları olarak huzur ve güvenlik konularını görüşmek üzere cuma günü Ankara’da toplanacaklarını belirterek, “Daha geniş bir istişare zemini için kuruluşlarımızın illerdeki temsilcileri de bu toplantıya dahil olacak.

29.07.2015Ekonomi
Acı üstüne acı

Acı üstüne acı

Türkiye, Malazgirt İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Arslan Kulaksız'ın şehit edilmesinin acısını yaşarken, bir şehit haberi de dün Hakkari'den geldi.Piyade Uzman Çavuş Ziya Sarpkaya, sivil kıyafetle çıktığı çarşıda bir teröristin kurşunlarıyla şehit oldu.

29.07.2015Gündem
Devlet Bahçeli: Türkiye sevdalıları henüz ölmedi

Devlet Bahçeli: Türkiye sevdalıları henüz ölmedi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, son günlerde yaşanan terör olaylarıyla ilgili olarak, “Devlet sokakta bulunmadı, inlerinde pusu planları yapan, şehirlerde saldırı ve provokasyon çetelesi tutan eşkıya sürüsüne bırakılmayacaktır.En zor an ve darboğazlarda sağına soluna bakıp da kim var diye soran olursa; bilsinler ki, Türkiye sevdalıları henüz ölmedi” dedi.

28.07.2015Gündem
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan şehit ailelerine taziye mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan şehit ailelerine taziye mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehit Binbaşı Arslan Kulaksız ile şehit Piyade Uzman Çavuş Salim Sarpkaya'nın ailelerine taziye telgrafı gönderdi.

28.07.2015Gündem

"Şimdi kenetlenme zamanı"

İZMİR Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 30 ilçe belediyesine 128 temizlik aracı dağıtım töreninde ilçe belediye başkanlarına yatırımların önlerinde bulunan tahsis engellerinin kaldırılması, Ankara’da takip edilmesi gereken işlerle ilgili dosya hazırlamalarını istedi.Kocaoğlu, "Hükümet kurulur kurulmaz veya öncesinde ihtiyaçlarımızı, takip edilecek işlerimizi bu dosyada toplayalım.Dosyaları 26 İzmir milletvekiline verelim" dedi.

28.07.2015Ege
Şehit Binbaşı Arslan Kulaksız’ın memleketi Merzifon’da yas

Şehit Binbaşı Arslan Kulaksız’ın memleketi Merzifon’da yas

MUŞ’un Malazgirt İlçesi’nde uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit düşen İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Arslan Kulaksız’ın memleketi Amasya’nın Merzifon İlçesi’ndeki baba evinde gözyaşları sel oldu.Şehidin babası, annesi ve oğlu, birbirlerine sarılarak cenazenin getirilmesini acıyla bekledi.

28.07.2015Gündem
Genelkurmay Başkanlığı'nın sitesindeki önemli olaylar listesi

Genelkurmay Başkanlığı'nın sitesindeki önemli olaylar listesi

Türk Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanlığı'nın resmi internet sitesinde, önemli yurtiçi olaylar başlığı altında 28 Temmuz - 22 Temmuz 2015 tarihlerinin dosyaları paylaşıldı.20 Temmuz - 27 Temmuz (7 gün) arasındaki saldırıların çokluğu dikkat çekti.

28.07.2015Gündem
Şehit Binbaşı Arslan'a ağlatan selam

Şehit Binbaşı Arslan'a ağlatan selam

Otomobilinde uğradığı silahlı saldırıda şehit düşen Malazgirt ilçe Jandarma Komutanı Binbaşı Arslan Kulaksız'ıyı (46) eşi Sibel Kulaksız ve silah arkadaşları selam vererek uğurladı.Bayrağa sarılı tabutunun başında "O benim Arslan'ım, bütün milletin Arslan'ı, bütün vatanın Arslan'ı" diyen Sibel Kulaksız, olay sırasında yanlarında bulunmayan 15 yaşındaki kızı İrem'le Binbaşı Kulaksız'ın şapkasını taktı hatta hiç çıkarmadı.İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Osman Nuri Çevik ise "Ruhun bizimle beraber, bedenin rahat uyusun.Çünkü biz artık uyumayacağız" dedi.Şehit Binbaşı'nın naaşı az önce memleketi Amasya'ya ulaştı.Binlerce kişi, Şehit Arslan Kulaksız'ın cenazesine eşlik ediyor.

28.07.2015Gündem
Şehit Binbaşı, Rizede tatlı dili ile herkesin sevgisini kazanmıştı

Şehit Binbaşı, Rizede tatlı dili ile herkesin sevgisini kazanmıştı

MUŞ’un Malazgirt İlçesi’nde uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit düşen Malazgirt İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Arslan Kulaksız, 3 yıl süreyle Merkez Asayiş Komutanı olarak görev yaptığı Rize’de tatlı dili ile herkesin sevgisini kazanmıştı.

28.07.2015Gündem
Arslan Binbaşı'nın ağabeyinin ölümü de Türkiye’yi sarsmıştı

Arslan Binbaşı'nın ağabeyinin ölümü de Türkiye’yi sarsmıştı

Muş’ta teröristlerin hain saldırısında şehit edilen Binbaşı Arslan Kulaksız tüm Türkiye’yi yasa boğdu.Şehidin ağabeyi Dursun Kulaksız’ın da 1990 yılında maden kazasında şehit olduğu öğrenildi.

28.07.2015Gündem
MHP'li Halaçoğlu: Yüzde 41 oy verirken böyle olacağını bilmiyor muydunuz?

MHP'li Halaçoğlu: Yüzde 41 oy verirken böyle olacağını bilmiyor muydunuz?

MUŞ’un Malazgirt İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Arslan Kulaksız’ın sehit edilmesinin ardından açıklama yapan MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, AK Parti seçmenlerine seslenerek, ‘’Yüzde 41 oy verirken böyle olacağını bilmiyor muydunuz? Bütün yalanlarını görmezden geldiniz.Vatan toprağını terk ettiler, ceplerini doldurdular, lüks içinde bir hayat sürdüler, görmediniz” dedi.

28.07.2015Gündem
Dolar/TL, 2,77'nin altında / Dolar ne kadar oldu?

Dolar/TL, 2,77'nin altında / Dolar ne kadar oldu?

Dolardaki küresel iyimserlikle kur güne sınırlı düşüşle başladı, güvenlik, siyaset ve Fed takip edilecek.

28.07.2015Ekonomi
Malazgirt Jandarma Komutanı şehit oldu

Malazgirt Jandarma Komutanı şehit oldu

Muş’un Malazgirt İlçe Garnizon Komutanı Arslan Kulaksız, eşi ve kızının yanında PKK'lı teröristlerin saldırısına uğradı.Kulaksız, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.Uzun boyu ve düzgün fiziğiyle dikkat çeken şehit Jandarma Binbaşı Kulaksız, çocukları çok seviyordu.Oğluna, 1990'daki grizu patlamasında kaybettiği ağabeyi Dursun'un adını vermişti.Sık sık vatandaşlarla bir araya geliyordu, ailesine düşkündü.Akrabaları, acı haberi yaşlı oldukları için anne ve babasına uzun süre söyleyemedi.Saldırı sonrası başlatılan operasyonda önce aranan siyah otomobildeki 4 kişi daha sonra ise 6 kişi gözaltına alındı.

27.07.2015Gündem
İstanbul'da 5 ilçede elektrik kesintisi

İstanbul'da 5 ilçede elektrik kesintisi

Anadolu Yakası'ndaki Pendik, Ümraniye, Üsküdar, Kartal ve Beykoz'un bazı mahallelerinde 28 Temmuz'da elektrik kesintisi yapılacak.

26.07.2015Gündem
Tutsaklığımın resimli romanı

Tutsaklığımın resimli romanı

Teğmeninden generaline yüzlerce subayın yıllarca hapis yattığı Balyoz davası sadece acı ve öfke biriktirmedi.Mağdurların nitelemesiyle ‘kumpas’, birçok yazar ve sanatçı da çıkardı.Bunlardan biri de 3 yıl cezaevinde yatan emekli Deniz Kurmay Albay Mehmet Örgen.Emekli Albay Örgen’in “Mektuplarımın resmedilmiş halleri” dediği çalışmalar, öyküleriyle beraber “Güneş Doğacak, Babam Çıkacak” adıyla kitaplaştı.

20.07.2015Gündem
Askeri lise öğrencilerinin büyük başarısı

Askeri lise öğrencilerinin büyük başarısı

Bursa'da faaliyet gösteren Işıklar Askeri Hava Lisesi öğrencileri tarafından "Milli Kalkan: Sodyum Pentaborat Projesi" kapsamında geliştirilen radyasyondan korunmaya yönelik materyal, Dünya Liselerarası Proje Yarışması'nda kimya dalında ikinci seçilerek, NASA ödülüne layık görüldü.

08.07.2015Dünya
Cephanelik patlaması davasında şehit yakınlarından bilirkişi ücretine tepki

Cephanelik patlaması davasında şehit yakınlarından bilirkişi ücretine tepki

AFYONKARAHİSAR’da 5 Eylül 2012 tarihinde 25 askerin şehit olduğu mühimmat deposundaki patlama olayının tutuksuz sanıkları Kıdemli Albay Veysel Özbay, Binbaşı Ali Duran ve Üsteğmen Tuncay Aydın’ın yargılanmalarına Eskişehir’de devam edildi.Şehit yakınları bilirkişi heyetine 67 bin 500 lira verilmiş olmasının haksızlık olduğunu öne sürerek, bu paranın geri iade edilmesini istedi.

08.07.2015Gündem
Ceyhan’da şehit acısı

Ceyhan’da şehit acısı

HAKKARİ’nin Şemdinli İlçesi’nde askeri aracın şarampole yuvarlanması sonucu şehit olan jandarma er Şahabettin Atak’ın Adana’nın Ceyhan İlçesi’ndeki ailesi yasa büründü.

07.07.2015Çukurova
Silah sesleri duyulduğu öne sürülen Donanma'ya ait tersanede son durum

Silah sesleri duyulduğu öne sürülen Donanma'ya ait tersanede son durum

ABD'de sıcak saatler.Başkent Washington'da Donanma'ya ait bir tersane binasında silah sesleri duyulduğu öne sürüldü.Polis olay mahalline çıkan tüm yolları kapadı.Geniş çaplı arama yapan güvenlik güçleri, bölgede bir saldırgan olmadığını belirledi.2013 yılında aynı tersanede silahlı bir saldırgan, 12 sivil işçiyi öldürmüştü.

02.07.2015Dünya
‘Işıklar’ dünya birincisi

‘Işıklar’ dünya birincisi

IŞIKLAR Askeri Hava Lisesi öğrencilerinden Seyit Alp Herdem ve Tahsin Elmas, ABD’nin New York şehrindeki Oswego Üniversitesi’nde düzenlenen “GENIUS Olimpiyat Dünya Proje Yarışması”na katıldı.

30.06.2015Gündem
AİHM’den Ergenekon ve DEP kararı

AİHM’den Ergenekon ve DEP kararı

AVRUPA İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), Ergenekon operasyonları kapsamında 2009’da tutuklanan ve hükümeti zorla ve şiddet yoluyla devirme amaçlı aktivitelere dahil olmakla suçlanan SAT komandosu emekli binbaşı Levent Bektaş’ın 2010’da açtığı davada Türkiye’nin insan hakları ihlalinde bulunduğuna hükmetti.

17.06.2015Dünya
AİHM’den Ergenekon kararı

AİHM’den Ergenekon kararı

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), Ergenekon operasyonları kapsamında 2009’da tutuklanan ve hükümeti zorla ve şiddet yoluyla devirme amaçlı aktivitelere dahil olmakla suçlanan SAT komandosu emekli binbaşı Levent Bektaş’ın 2010’da açtığı davada Türkiye’nin insan hakları ihlalinde bulunduğuna hükmetti.

16.06.2015Dünya
Mustafa Topaloğlu: Romantik olmak istediğimde hindi götürüyorum

Mustafa Topaloğlu: Romantik olmak istediğimde hindi götürüyorum

‘Oy Oy Emine’ 30 sene sonra rütbe aldı: O artık ‘Sultan Emine’.Mustafa Topaloğlu yeni albümüyle karşınızda.Sadece albüm mü? Öncekileri aratmayacak felsefeler; sosyal medya, selfie gibi yeni kavramlara karşı türlü yeni fikirlerle.Bay Topaloğlu’nun tuhaf ama renkli ve eğlenceli dünyasına hoş geldiniz.

13.06.2015Hayat
Hayvanseveri çiçeksever kurtardı

Hayvanseveri çiçeksever kurtardı

Sahipsiz köpeğe kulübe yaptırdığı için ‘manevi menfaat’ ve ‘askeri eşyayı hususi kullanmak’tan yargılanan Topçu Yüzbaşı O.G., avukatının “Ceza isteyen savcı bey de çiçek besliyor” savunmasının ardından beraat etti.

12.06.2015Gündem
Silvan saldırısı davasında 4 subaya beraat

Silvan saldırısı davasında 4 subaya beraat

DİYARBAKIR’ın Silvan İlçesi’nde 13 askerin şehit olduğu, 7 askerin de yaralandığı PKK saldırıyla ilgili haklarında ’İhmal suretiyle görevini kötüye kullanmak’ suçundan 6 aydan 2 yıla kadar hapisle cezalandırılmaları istemiyle dava açılan 4 komutanın beraatine karar verildi.

03.06.2015Gündem
Times: Esad IŞİD'e karşı paralı askerleri cepheye sürüyor

Times: Esad IŞİD'e karşı paralı askerleri cepheye sürüyor

İngiliz Times gazetesi; İran'ın, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın iktidarını sürdürmesi için Afgan ve Pakistanlı paralı askerler topladığını, bu askerlerin Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütü ile savaşmaları için cepheye sürüldüğünü yazdı.

02.06.2015Dünya
Pereira nasıl yapacak?

Pereira nasıl yapacak?

Rakip daha hazır, hafta sonu Ukrayna Ligi başlıyor.Tamam.

16.07.2015İlker YASİN