Binbaşı

 • Cephanelik patlaması davasında yeniden keşif kararı - binbaşı
  Cephanelik patlaması davasında yeniden keşif kararı20.01.2015
  GündemAFYONKARAHİSAR'da 5 Eylül 2012 tarihinde meydana gelen 25 askerin şehit olduğu mühimmat deposundaki patlamayla ilgili davada, tutuksuz sanıklar Kıdemli Albay Veysel Özbay, Binbaşı Ali Duran ve Üsteğmen Tuncay Aydın'ın yargılanmalarına Eskişehir'de devam edildi.Askeri Mahkeme, patlamanın sabotaj olduğunu söyleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na gönderilen yazıya gelecek cevabın davayı uzatacağı gerekesiyle, bunun beklenmesi talebini rededetti.Heyet, şehit yakınlarının DSP Genel Başkanı Masum Türker'in tanık olarak dinlenmesi talebini de kabul etmedi.
 • Poyrazköy davasında ara karar - binbaşı
  Poyrazköy davasında ara karar20.01.2015
  Gündem"Kafes eylem planı", "Amirallere suikast", "Gölcük'te ele geçirilen belgeler" ile Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) ve Çağdaş Eğitim Vakfı (ÇEV) yöneticileri hakkındaki iddialara ilişkin dosyaların birleştiği, 86 tutuksuz sanığın yargılandığı "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat" davasında mahkeme ara kararını açıkladı.
 • Zirve Yayınevi davasında 3 tutuklu sanığa tahliye - binbaşı
  Zirve Yayınevi davasında 3 tutuklu sanığa tahliye20.01.2015
  GündemMALATYA’daki Zirve Yayınevi’nde 18 Nisan 2007 tarihinde 1’i Alman 3 kişinin boğazlarının kesilerek öldürülmesiyle ilgili davanın 101’inci duruşmasında, tutuklu yargılanan sanıklar emekli Albay Mehmet Ülger, emekli Binbaşı Haydar Yeşil ile İnönü Üniversitesi öğretim görevlisi Ruhi Abat tahliye edildi.Böylece davada tutuklu yargılanan sanık kalmadı.
 • Uğur VARDAN

  ‘Kuvayı Milliye’ saflarında bir ‘Gladyatör’ - binbaşı
  ‘Kuvayı Milliye’ saflarında bir ‘Gladyatör’01.01.2015
  YazarlarRussell Crowe ilk yönetmenlik deneyimi ‘Son Umut’ta, Çanakkale Savaşı sırasında üç oğlunu kaybeden acılı bir babanın hikâyesini anlatıyor.Filmde rol alan Yılmaz Erdoğan ve Cem Yılmaz, başarılı performanslarıyla dikkat çekiyor.
 • Silvan saldırısı sanığı binbaşıdan flaş açıklamalar - binbaşı
  Silvan saldırısı sanığı binbaşıdan flaş açıklamalar25.12.2014
  GündemDiyarbakır'ın Silvan İlçesi’nde 13 askeri şehit olduğu, 7 askerin yaraladığı saldırıyla ilgili bölgedeki 4 komutan hakkında, ’görevi ihmal’ iddiasıyla açılan davada, bilirkişi raporuna karşı yazılı dilekçe gönderen sanık Binbaşı Milbay Şahin, "Plan teröristlerin etkisiz hale getirilmesini sağlayacak şekilde değil, teröristlere bölgeden sıyrılma imkanı verecek şekildeydi" dedi.
 • 2.Ordu Komutanı Huduti ve 7.Kolordu Komutanı Yılmaz Akçakale'de - binbaşı
  2.Ordu Komutanı Huduti ve 7.Kolordu Komutanı Yılmaz Akçakale'de25.12.2014
  Gündem2.Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti ve 7.Kolordu Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz Akçakale ilçesinde incelemelerde bulundu.
 • Malul Sayılmayan Gazilerin haklarını savunuyor - binbaşı
  Malul Sayılmayan Gazilerin haklarını savunuyor24.12.2014
  EgeMANİSA'da bir süre önce kurulan Malul Sayılmayan Gaziler Derneği'nin avukatlığını üstlenen emekli binbaşı Vecdi Okşaşoğlu, terörle mücadeledeki görevleri sırasında yaralanan, ancak malul sayılmayan gazilerin haklarını almaları için mücadele veriyor.Bu durumda Türkiye'de yaklaşık 10 bin kişi bulunduğunu belirten Avukat Okşaşoğlu, "Şu anda derneğe kayıtlı üye sayısı bin civarında.Bu insanlar terörle mücadele edip malul sayılmayan ve kendilerine hiçbir hak verilmeyenlerdir.Bu insanlara karşı pozitif ayırımcılık yapmak gerekiyor" dedi.
 • Çocuklar için oyuncak toplayacaklar - binbaşı
  Çocuklar için oyuncak toplayacaklar24.12.2014
  EgeİZMİR'in Foça İlçesi'nde Kızılay Haftası nedeniyle düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim dalında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.Kızılay İzmir Şube Başkanı Prof.Dr.Aslı Özer, 'Oyuncaklar Firarda' adlı kampanya düzenlediklerini toplanan oyuncakların ihtiyaç sahiplerine dağıtılacağını söyledi.
 • Şehit binbaşının anıtına saldırı - binbaşı
  Şehit binbaşının anıtına saldırı22.12.2014
  GündemBURSA’nın Mudanya İlçesi’nde, terör örgütüne karşı yürütülen operasyonda şehit olan Binbaşı Ercüment Türkmen’in anısına yaptırılan bronz heykelin yanındaki kitabenin alt bölümünün taşla kırılması ve üzerinin sprey boya ile çizilmesi tepkilere neden oldu.Mudanya Belediye Başkanı CHP’li Hayri Türkyılmaz, olayı kınadığını belirterek, "Yeni kitabenin hazırlanması yönünde talimat verdim.En kısa sürede yenisini hazırlayıp yerine koyacağız" dedi.
 • Suikastçı Özbek Sobir’i herkes biliyormuş - binbaşı
  Suikastçı Özbek Sobir’i herkes biliyormuş21.12.2014
  Gündem‘Özbek Hoca’ lakaplı Abdullah Buhari’nin Zeytinburnu’nda 10 Aralık’ta öldürülmesiyle ilgili önemli detaylar ortaya çıktı.Özbek Hoca’nın da olduğu 9 kişiyi öldürmek için Özbek istihbaratçı Sobir Shukurov’dan talimat aldıklarını iddia eden 4 kişi isimleri polis ve savcıya verdi.3 ay sonra cinayet oldu.Polis ise cinayetten sonra azmettirici olarak Sobir Shukurov’u yakaladı.
 • ‘Yıldız’lı nasihat - binbaşı
  ‘Yıldız’lı nasihat18.12.2014
  AnkaraTSK’ya bağlı akrobasi timi Türk Yıldızları’nda görevli Binbaşı Bülent Savaş, “Bu mesleği yapmak cesaret, uçma tutkusu, vatan sevgisi, ‘ben’ değil ‘biz’ olma duygusunu gerektirir.Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır” dedi.
 • Eskimolara Noel Baba - binbaşı
  Eskimolara Noel Baba14.12.2014
  PlanetAmerİkan Ordusu, Noel Baba’yı Eskimo çocuklarla buluşturdu.
 • Akif BEKİ

  Bak Sinan Akçıl Osmanlıca biliyor mu hiç! - binbaşı
  Bak Sinan Akçıl Osmanlıca biliyor mu hiç!10.12.2014
  YazarlarMİLLİ Eğitim Bakanı Nabi Avcı hançere patlatıyor, “Peyami Safa’nın ‘Doğu-Batı Sentezi’ni, Atillâ İlhan’ın ‘Hangi Batı’sını, Cemil Meriç’in ‘Bu Ülke’sini, Şevket Süreyya’nın ‘Suyu Arayan Adam’ını okusunlar” diye.
 • ‘Son Umut’a Olağanüstü güvenlik - binbaşı
  ‘Son Umut’a Olağanüstü güvenlik05.12.2014
  PaparazziRussell Crowe’un ‘Son Umut’ filmi için basın gösterimi yapıldı.Gösterime katılan basın mensuplarına filmden görüntü almamaları için gizlilik sözleşmesi imzalatıldı.Ayrıca cep telefonları toplatıldı.
 • TCG-Ayvalık mayın gemisi yuvasına demirledi - binbaşı
  TCG-Ayvalık mayın gemisi yuvasına demirledi04.12.2014
  EgeDÜNYANIN en modern mayın avlama gemisi olarak nitelendirilen ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nın gurur kaynağı olan TCG-Ayvalık Mayın Gemisi bugün Balıkesir'in Ayvalık İlçesi'ne geldi.
 • 'Devamı çekilirse benim pek şansım yok' - binbaşı
  'Devamı çekilirse benim pek şansım yok'04.12.2014
  PaparazziSon Umut (Water Diviner) ’un basın gösteriminin ardından Russell Crowe, Cem Yılmaz , Yılmaz Erdoğan ve Olga Kurylenko gazetecilerin sorularını yanıtladı.
 • The Water Diviner'ın ilk galası Sidney'de - binbaşı
  The Water Diviner'ın ilk galası Sidney'de02.12.2014
  KeyifRussel Crowe’un hem başrol oyuncusu hem de yönetmen olarak imzasını attığı “The Water Diviner”ın galası, geçtiğimiz gün Avustralya-Sidney’de yapıldı.Filmin Türk oyuncularından Yılmaz Erdoğan da galadaydı.
 • Pentagon'dan WSJ'ye yalanlama - binbaşı
  Pentagon'dan WSJ'ye yalanlama01.12.2014
  PlanetWall Street Journal’ın Türkiye ve ABD’nin Suriye’nin kuzeyinde güvenli bölgeler oluşturulması yolunda görüşmeler yaptığı iddiasının ardından Pentagon’dan ‘Suriye’deki insani krize tampon bölgenin çözüm olmayacağı’ açıklaması geldi.ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Jen Psaki ise güvenli bölge konusunda Türkiye’yle görüşmelerin sürdüğünü ancak henüz bir karar vermediklerini belirtti.
 • Silvan saldırısında bilirkişi raporu: Erden tabur komutanına kadar herkes hatalı - binbaşı
  Silvan saldırısında bilirkişi raporu: Erden tabur komutanına kadar herkes hatalı26.11.2014
  GündemDiyarbakır’ın Silvan İlçesi’nde üç yıl önce PKK’lı teröristlerin 13 askeri şehit ettiği, 7 askeri yaraladığı saldırıyla ilgili bölgedeki 4 komutan hakkında, 'görevi ihmal' iddiasıyla Askeri Mahkeme’de açılan davanın duruşmasına devam edildi.Dosyaya sunulan bilirkişi raporunda, arazide görev yapan erden tabur komutanına kadar tüm personelin yapmış olduğu hataların birleşmesi sonucu olayın meydana geldiği belirtildi.
 • Nikah şahitleri Baykal - binbaşı
  Nikah şahitleri Baykal21.11.2014
  EgeCHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal ile TBMM İdare Amiri ve MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak, Didim eski Belediye Başkanı Mümin Kamacı'nın kızının düğününde nikah şahitliği yaptı.
 • Yüz yıllık Türk-Alman dostluğu sergileniyor - binbaşı
  Yüz yıllık Türk-Alman dostluğu sergileniyor08.11.2014
  AvrupaOsmanlı İmparatorluğu ve Almanya arasında 19.Yüzyıl’ın sonlarında başlayan siyasi, askeri ve ekonomik ilişkilerin bilinmeyen yönleri fotoğraf ve belgelerle sergileniyor.
 • Hayalet gemi Büyükada tatbikatta - binbaşı
  Hayalet gemi Büyükada tatbikatta08.11.2014
  GündemTÜRKİYE’nin ev sahipliğinde NATO, ABD, İngiltere ve Pakistan Deniz Kuvvetleri unsurları ile Türkiye’den Deniz, Hava Kuvvetleri ve Sahil Güvenlik Komutanlığı unsurlarının katılımıyla 6 -14 Kasım 2014 tarihleri arasında Doğu Akdeniz’de gerçekleştirilen ’Mavi Balina- 14 Fiili Deniz Davet Tatbikatı’nda deniz periyodu başladı.Sabah erken saatlerde Aksaz Deniz Üs Komutanlığı’ndan ayrılan gemiler tatbikat alanına hareket etti.Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu helikopterle Büyükada Gemisi’ne gelerek tatbikatı izledi.
 • Emekli maaşını sarılarak çaldı - binbaşı
  Emekli maaşını sarılarak çaldı03.11.2014
  AnkaraKırıkkale’de Şehit Binbaşı babası 74 yaşındaki Mehmet Dikmen’e, selam verip, hatırını sorma bahanesiyle sarılan bir kişi, yaşlı adamın 800 lirasını çaldı.
 • Kartepe’de düşen helikopterin enkazı kaldırılıyor - binbaşı
  Kartepe’de düşen helikopterin enkazı kaldırılıyor20.10.2014
  GündemKOCAELİ’nin Kartepe İlçesi havalandıktan Karaardıçlı mevkisinde 12 Ekim Pazar günü öğle saatlerinde düşen ve 2’si pilot subay 2’si teknisyen astsubay 4 askerin şehit olduğu helikopterin enkazını kaldırma çalışmaları başladı.
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: TSK boyun eğmez - binbaşı
  Cumhurbaşkanı Erdoğan: TSK boyun eğmez17.10.2014
  GündemCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Afganistan'da görev yapan Türk askerlerini ziyaret etti.Ziyareti sırasında bir konuşma yapan Erdoğan, "Bazı densizler çıkıp Mehmetçik'e taş atıyor olabilirler.Bazı alçaklar çıkıp Mehmetçik'e kurşun sıkıyor olabilirler.Barış için görev yaptığımız yerlerde bazıları çıkıp düşmanca tavırlar sergiliyor olabilirler.Dünyanın en büyük ve en kadim ordularında biri olan Türk Silahlı Kuvvetleri, bu insanlık dışı saldırıların hiç birine boyun eğmez, hiç birinden etkilenmez ve vazifesini kararlılıkla yerine getirme idealinden asla vazgeçmez" dedi.
 • Son bakış - binbaşı
  Son bakış14.10.2014
  GündemİZMİT Cengiz Topel Havaalanı’nda bulunan Deniz Hava Üs Komutanlığı’ndan havalandıktan 7 dakika sonra Kartepe’de düşen helikopterde şehit olan 2 pilot subay, 2 teknisyen astsubay, dün düzenlenen askeri törenle memleketlerine gönderildi ve toprağa verildi.
 • 4 gün okul 3 gün tatil - binbaşı
  4 gün okul 3 gün tatil13.10.2014
  GündemİSTANBUL’da Şehit Binbaşı Bedir Karabıyık Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde okuyan 9, 10 ve 11’inci sınıf öğrencileri haftaiçi okula 5 yerine 4 gün gidiyor.
 • Sikorsky’nin 7 dakikası araştırılıyor - binbaşı
  Sikorsky’nin 7 dakikası araştırılıyor13.10.2014
  GündemKocaeli’de bulunan Cengiz Topel Deniz Hava Üssü’nden havalandıktan 7 dakika sonra Kartepe’de düşen ve 4 askerin şehit olduğu Sikorsky S-70B Sea Hawk helikopterinin kaza kırım incelemesine başlandı.
 • 4 gün okul 3 gün tatil - binbaşı
  4 gün okul 3 gün tatil13.10.2014
  EğitimİSTANBUL’da Şehit Binbaşı Bedir Karabıyık Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde okuyan 9, 10 ve 11’inci sınıf öğrencileri haftaiçi okula 5 yerine 4 gün gidiyor.
 • Helikopter şehitleri için askeri tören düzenlendi - binbaşı
  Helikopter şehitleri için askeri tören düzenlendi13.10.2014
  GündemKocaeli'nin Kartepe ilçesindeki Cengiz Topel Havalimanı'ndan kalktıktan bir süre sonra düşen S-70B Skorsky tipi helikopterde şehit olan görevli personel için askeri tören düzenlendi.
 • Düşen helikopterde dört şehit - binbaşı
  Düşen helikopterde dört şehit12.10.2014
  GündemCengiz Topel Havaalanı'ndan Konya'ya eğitim maksadıyla gitmek üzere havalandıktan kısa süre sonra radarda kaybolan S-70B Sikorsky tipi helikopterin yeri belirlendi.Saat 21.00 sıralarında arama kurtarma ekiplerinin bir bölümünün kaydırıldığı Kartepe'nin kayak merkezi ve otel bölgesinin arka bölümündeki ağaçlarla kaplı olan Karaardıçlı mevkiine helikopterin düştüğü anlaşıldı.Helkopterde bulunan 4 mürettebatın cansız bedenine ulaşılığı bildirildi.
 • Helikopter enkazında kaza kırım incelemesi - binbaşı
  Helikopter enkazında kaza kırım incelemesi12.10.2014
  GündemİZMİT’te bulunan Cengiz Topel Havaalanı’ndaki Deniz Hava Üs Komutanlığı’ndan eğitim için Konya’ya gitmek üzere dün havalandıktan sonra Kartepe’ye düşen ve 4 askerin şehit olduğu Sikorsky helikopterin enkazında, kaza kırım ekibi incelemelere başladı.1’i binbaşı, 1’i üsteğmen, 2’si astsubay olan 4 şehidin cenazeleri yarın Deniz Hava Üs Komutanlığı’nda yapılacak törenin ardından toprağa verilecek.
 • Sır bu cihazlarda - binbaşı
  Sır bu cihazlarda12.10.2014
  GündemDün Cengiz Topel Havalimanı'ndan eğitim amaçlı havalanan ve düşen S-70B Sikorsky tipi helikopterin yeri belirlendi.Saat 21.00 sıralarında arama kurtarma ekiplerinin bir bölümünün kaydırıldığı Kartepe'nin kayak merkezi ve otel bölgesinin arka bölümündeki ağaçlarla kaplı olan Karaardıçlı mevkiine helikopterin düştüğü anlaşıldı.Helikopterde bulunan 4 mürettebatın cansız bedenine ulaşılığı bildirildi.Askeri bir ekip helikopter enkazından çıkan parçaları incelemek üzere aldı.İncelemeden sonra kazanın neden yaşandığı anlaşılacak.
 • Şehidin mahallesi Türk bayraklarıyla donatıldı - binbaşı
  Şehidin mahallesi Türk bayraklarıyla donatıldı12.10.2014
  GündemİZMİT’te bulunan Cengiz Topel Havaalanı’ndaki Deniz Hava Üs Komutanlığı’ndan eğitim için Konya’ya gitmek üzere dün havalandıktan sora Kartepe’ye düşen ve 4 askerle birlikte Sikorsky helikopterde şehit olan Radar Kıdemli Üstçavuş Mehmet Karakaşoğlu Ankara’daki evine ateş düştü.
 • Erdoğan'dan şehit ailelerine telefon - binbaşı
  Erdoğan'dan şehit ailelerine telefon12.10.2014
  GündemCUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, İzmit’te düşen askeri helikopterde şehit olan 4 asker ile Gümüşhane programından Malatya’ya dönerken Sivas yakınlarında otobüslerinin devrilmesi sonucu şehit olan 3 polisin yakınlarını telefonla arayarak başsağlığı diledi.
 • Askeri helikopter radardan kayboldu - binbaşı
  Askeri helikopter radardan kayboldu11.10.2014
  GündemİZMİT Cengiz Topel Havaalanı’ndan Konya’ya gitmek üzere havalanan askeri helikopter radarda kayboldu.Arama kurtarma çalışması başlatıldı.
 • Biliyorsunuz özür dilendi - binbaşı
  Biliyorsunuz özür dilendi05.10.2014
  GündemBAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden’ın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’dan özür dilemesiyle ilgili, “Sayın Cumhurbaşkanımız da gerekli tepkiyi gösterdi ve biliyorsunuz özür dilendi.Hakkını vermeyen özür dileyecek.Hak teslim edilinceye kadar başımız dik tarihte yürümeye devam edeceğiz” dedi.
 • 'Türkiye'yi eleştirmek kimsenin hakkı değildir' - binbaşı
  'Türkiye'yi eleştirmek kimsenin hakkı değildir'04.10.2014
  GündemBaşbakan Ahmet Davutoğlu, kurban bayramının 2.gününde Ak Parti İstanbul İl Başkanlığı'nın bayramlaşma törenine katıldı.Haliç Kongre merkezi'nde gerçekleştirilen törende konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, Amerikan Başkan Yardımcısı Joe Biden'in tartışılan sözlerine ilişkin, "Bu aziz milletin yaptığı fedakarlıkları görmeyerek Türkiye'yi eleştirmek kimsenin hakkı da haddi de değildir" diye konuştu.
 • Başbakan Ahmet Davutoğlu: Biliyorsunuz özür dilendi - binbaşı
  Başbakan Ahmet Davutoğlu: Biliyorsunuz özür dilendi04.10.2014
  GündemBaşbakan Ahmet Davutoğlu, (Joe Biden’in tartışılan sözleri) "Bir kez daha söylüyorum.Bu aziz milletin yaptığı fedakarlığı görmeyip Türkiye’yi eleştirmek kimsenin hakkı da haddi de değildir.Biz eğer Suriyeli, Iraklı kardeşlerimizin yanında duruyorsak bu aziz bayramı bir gün onlar için de yaşanabilir kılmak içindir.Sayın cumhurbaşkanımız da gerekli tepkiyi gösterdi ve biliyorsunzu özür dilendi." dedi.
 • Davutoğlu'ndan Biden'e cevap - binbaşı
  Davutoğlu'ndan Biden'e cevap03.10.2014
  Gündem"Milletimizin bayramınızı tebrik ediyorum" diye konuşmasına başlayan Davutoğlu, "Bu sene mübarek Kurban Bayramı bir çok açıdan hepimiz için hüzünlü, buruk bir bayram oldu.Ancak milletimiz, ülkemiz açısından, İslam dünyası ve bütün insanlık açısından hayırlara vesile olmasını diliyorum.Tabi bir taraftan bayramımızı eda ederken diğer taraftan da Suriye’de, Irak’ta, Filistin’de, Somali’de, dünyanın her bir köşesindeki mazlumların acılarını yüreğimizde hissediyoruz" dedi.Davutoğlu, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'ın açıklamaları için "Sözlerini kabul etmek mümkün değil" dedi.
 • Soma'da buruk Bayramlaşma - binbaşı
  Soma'da buruk Bayramlaşma03.10.2014
  EgeMANİSA’nın Soma İlçesi’nde, Kurban Bayramı’nı babaları olmadan kutlayan çocuklar, maden şehitlerinin mezarını ziyaret etti.
 • Zirve’nin gizli tanığı Çınar'dan 57 sayfalık dilekçe - binbaşı
  Zirve’nin gizli tanığı Çınar'dan 57 sayfalık dilekçe03.10.2014
  GündemMALATYA Zirve Yayınevi katliamının tanık koruma programına alınan sanığı İlker Çınar, Malatya 1.Ağır Ceza Mahkemesi’ne 57 sayfalık bir dilekçe sundu.Davanın tutuklu sanığı, Malatya eski İl Jandarma Komutanı emekli Albay Mehmet Ülger’in ceza evinde verdiği röportajda cinayetlerin Gülen Cemaatinin yönlendirmesiyle işlendiği iddiasına yanıt niteliğiki dilekçede, hükümetin 'Paralel Yapı operasyonu' dediği Selam Tevhid örgütüne dair iddialar var.
 • IŞİD’i vuran kadın pilot - binbaşı
  IŞİD’i vuran kadın pilot24.09.2014
  PlanetBirleşik Arap Emirlikleri'nin ilk kadın savaş pilotu olan Binbaşı Mariam Al Mansouri, IŞİD'e karşı düzenlenen hava operasyonunda görev alıyor.
 • 'IŞİD Felluce'de kimyasal saldırı düzenledi' iddiası - binbaşı
  'IŞİD Felluce'de kimyasal saldırı düzenledi' iddiası22.09.2014
  PlanetAnadolu Ajansı, Irak'ın Felluce kentinde IŞİD'in düzenlediği klor gazı saldırısı düzenlediği ve 300 askerin öldüğü şeklinde iddialar olduğunu duyurdu.
 • Gazi Binbaşı Uluçlu: Ses çıkarmayan yöneticileri de gördük - binbaşı
  Gazi Binbaşı Uluçlu: Ses çıkarmayan yöneticileri de gördük19.09.2014
  GündemGenelkurmay Başkanlığınca bu yıl ilk defa gaziler için Genelkurmay Karargahında tören düzenlendi.Törende Gazi Jandarma Binbaşı Mehmet Bedri Aluçlu söz aldı.Gazi Uluçlu 'Günlerce açılmayan yollara, yakılan okullara ses çıkarmayan yöneticileri de gördük, duyduk ve ıstırabını çektik' dedi.
 • Genelkurmay: 'Sizler için yapılan hiçbir şey.' - binbaşı
  Genelkurmay: 'Sizler için yapılan hiçbir şey.'17.09.2014
  GündemGenelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Gaziler Günü nedeni ile bir mesaj yayımladı.Yaptığı yazılı açıklamada Özel, "'Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır.Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır.' düşüncesiyle cepheye koşan, 'Vatan sağ olsun!' nidalarıyla canlarını seve seve feda etmeyi göze alarak girdikleri muharebeler sonucunda "Gazi"lik unvanını hak eden kahraman vatan evlatlarımızın 'Gaziler Günü' kutlu olsun" dedi
 • Gazi binbaşı: Asıl işi yapan şehitler - binbaşı
  Gazi binbaşı: Asıl işi yapan şehitler16.09.2014
  GündemSİİRT’te 28 Ekim 2007 tarihinde PKK’lı teröristlerin tuzakladığı mayının patlaması sonucu gözleri ve ellerini kaybeden Gazi Jandarma Binbaşı Mehmet Bedri Aluçlu'nun sözleri yürekleri dağladı.Kendi durumunu unutan Mehmet binbaşı "Bizim yaptığımız bir şey yok, asıl işi yapanlar şehitler.Biz sadece gittik, geldik o kadar.Bizim sadece kolumuz, bacağımız kopmuş ama öbürleri şehit oldular; öldüler.Bizim kaybımız bir şey değil.Allah onların ailelerine sabır versin, bize değil" dedi.
 • İzmir, kurtuluşunun 92.yıldönümünü kutluyor - binbaşı
  İzmir, kurtuluşunun 92.yıldönümünü kutluyor08.09.2014
  Gündem92 yıl önce işgalden kurtulan İzmir, bu anlamlı günün yıldönümünü yine bayram havasında kutladı.Türk kadınının Kurtuluş Savaşı’ndaki fedakarlıklarına ve katkısına vurgu yapılan oyunda, erkek efelerle birlikte sahneye çıkan Sena Zade isimli folklorcü fesini çıkarıp saçlarını açarak sürpriz yaptı.
 • Rusya lideri Putin, Ukrayna için kendi barış planını açıkladı - binbaşı
  Rusya lideri Putin, Ukrayna için kendi barış planını açıkladı02.09.2014
  PlanetRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, kendisi tarafından hazırlandığını söylediği yedi maddelik Ukrayna barış planını açıkladı.
 • MİT müdürüne beraat bozuldu - binbaşı
  MİT müdürüne beraat bozuldu31.08.2014
  GündemTürkiye’ye sığınan iki muhalifin Esad rejimine teslim edilmesi davasında, MİT Antakya Müdürü M.A.A.hakkında görevi kötüye kullanma suçundan verilen beraat kararı Yargıtay’ca bozuldu.Bozma kararı M.A.A.’nın, ‘MİT Mütercimi Ö.S.’nin kaçırılan Yarbay Harmuş ile görülen son kişi olduğu bilgisini MİT Adana Bölge Başkanlığı’ndaki sıralı amirlerine bildirmediği’ gerekçesiyle verildi.
içinde

Binbaşı


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz