Akdeniz


 • İlk başkanlıkta MGK rekoruakdeniz -

  İlk başkanlıkta MGK rekoru31.10.2014

  GÜNDEM

  MİLLİ Güvenlik Kurulu (MGK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında ilk kez toplandı.Kurulun, Çankaya Köşkü’ndeki Ekim ayı olağan toplantısı saat 14.25’te başladı, gece yarısı saat 00.50'de sona erdi.Böylece toplam 10 saat 25 dakika süren rekor MGK toplantısı Türkiye tarihine en uzun toplantı olarak geçti.
 • Hayal edebileceğiniz her şey Monako'daakdeniz -

  Hayal edebileceğiniz her şey Monako'da31.10.2014

  Seyahat

  Akdeniz'e kıyısı olan Fransa'nın bağımsız şehir devleti Monako Prensliği tatilcilere pek çok ilginç deneyim vaat ediyor.
 • Futbolda haftanın programıakdeniz -

  Futbolda haftanın programı31.10.2014

  Futbol

  Futbolda Spor Toto Süper Lig ve PTT 1.Lig'e 8.hafta maçlarıyla devam edilecek.Spor Toto 2.Lig'de 11.hafta, Spor Toto 3.Lig'de ise 10.hafta maçları oynanacak.
 • Meteoroloji'den kuvvetli yağış uyarısıakdeniz -

  Meteoroloji'den kuvvetli yağış uyarısı31.10.2014

  GÜNDEM

  METEOROLOJİ Genel Müdürlüğü, öğlen saatlerine kadar Marmara’nın doğusu ile Batı Karadeniz kıyıları için kuvvetli yağış uyarısında bulundu.Akdeniz'in doğusundaki 5 ilde de kuvvetli ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.
 • Isparta'da midibüs kazası: 17 ölüakdeniz -

  Isparta'da midibüs kazası: 17 ölü31.10.2014

  GÜNDEM

  Türkiye bu sabah da Isparta'dan gelen bir felaket haberiyle uyandı.Karaman'ın Ermenek İlçesi'nde madende yerin altında suyun içinde 18 işçi 4 gündür mahsur.İşçilerden 16'sı evli ve çocuklu.Yerin altındaki babalara ağlarken Isparta’nın Yalvaç İlçesi’nden elma bahçesinde çalışan işçileri Gelendost’a götüren midibüs kaza yaptı.Kazada 17 kişi öldü, 28 kişi yaralandı.Ölü ve yaralıların çoğu evlerine ekmek götürmek için didinen kadınlar.
 • Huzursuzluk çözülürse Türkiye öne çıkarakdeniz -

  Huzursuzluk çözülürse Türkiye öne çıkar30.10.2014

  Ege

  AYDIN’ın Kuşadası İlçesi’nde gelecek yılın broşürlerini tanıtan, dünyanın en büyük tur operatörlerinden Thomas Cook’un Almanya Ceo’su Michael Tenzer, sınırda yaşanan huzursuzluklar olmazsa Türkiye’nin turizmde İspanya’yı geride bırakabileceğini söyledi.
 • Ordu'nun dereleri turizme açılıyorakdeniz -

  Ordu'nun dereleri turizme açılıyor30.10.2014

  GÜNDEM

  Avrupa Birliği ve Turizm Bakanlığı’nın desteği ile hazırlanan 'Dere Turizmi' projesiyle, Ordu'nun türkülere konu olan dereleri turizmin hizmetine açılıyor.Projenin iki yılda bitirilmesi hedefleniyor.
 • Türkiye’ye karşı Doğu Akdeniz’de üçlü cephe: Rum, Yunan, Mısırakdeniz -

  Türkiye’ye karşı Doğu Akdeniz’de üçlü cephe: Rum, Yunan, Mısır29.10.2014

  DÜNYA

  Yunanistan, Mısır ve Kıbrıs Rum yönetimi dışişleri bakanları, Lefkoşa’da bir araya gelerek Türkiye’ye Barbaros Hayreddin Paşa araştırma gemisinin sismik araştırmalarına son vermesi ve Rumların münhasır ekonomik alanına saygı göstererek bir daha bölgeye gelmemesi çağrısında bulundu.
 • "Haydi oynayalım"akdeniz -

  "Haydi oynayalım"29.10.2014

  Ege

  İZMİR Büyükşehir Belediyesi Akdeniz Akademisi, Polonya ile Türkiye arasındaki diplomatik ilişkilerin 600.yıldönümü dolayısıyla Polonya’dan getirilen "Çocuklar İçin Tasarım" sergisine evsahipliği yapacak."Haydi Oynayalım" adlı sergi, 31 Ekim-30 Kasım 2014 tarihleri arasında Tarihi Havagazı Fabrikası’nda gezilebilecek.
 • Üniversitelilere Erasmus anlatıldıakdeniz -

  Üniversitelilere Erasmus anlatıldı29.10.2014

  Eğitim

  Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Uluslararası İlişkiler Ofisi tarafından, 2014-2020 yılları arasında uygulanacak Erasmus Plus (Yurt Dışı Öğrenim ve Staj) Öğrenci Hareketliliği Programı kapsamında, Finike Meslek Yüksekokulu (MYO) öğrencilerine bilgilendirme toplantısı düzenledi.
 • Yalçın DOĞAN

  Bütün varlığımla Cumhuriyetakdeniz -

  Bütün varlığımla Cumhuriyet28.10.2014

  YAZARLAR

  CUMHURİYET’in ilan tarihi tesadüf değil, 29 Ekim’i seçerken Mustafa Kemal çok özenli.
 • Yalçın BAYER

  Cumhuriyet’i anlayabilmekakdeniz -

  Cumhuriyet’i anlayabilmek28.10.2014

  YAZARLAR

  Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun.
 • İstanbul'da hava durumu nasıl olacak?akdeniz -

  İstanbul'da hava durumu nasıl olacak?28.10.2014

  GÜNDEM

  İstanbul’da bu hafta içi hava durumu nasıl olacak? Türkiye genel olarak fırtınalı ve soğuk, bol yağışlı bir havanın etkisi altına giriyor.Özellikle Akdeniz ve Ege’de dün geceden beri fırtınalı ve aşırı kuvvetli yağışlar baş gösterdi.
 • Müezzinoğlu: Kilis ve Suruç'ta göçmen nüfus yerli nüfusu geçtiakdeniz -

  Müezzinoğlu: Kilis ve Suruç'ta göçmen nüfus yerli nüfusu geçti28.10.2014

  GÜNDEM

  SAĞLIK Bakanı Dr.Mehmet Müezzinoğlu İtalya’da, “Göç ve İnsan” başlıklı bir konferansta yaptığı konuşmada, Türkiye’nin 1,5 milyondan fazla Suriyeli göçmene kucak açtığını hatırlatarak, “Kilis, Suruç gibi sınırdaki bazı yerleşim alanlarımızdaki göçmen nüfus, yerli nüfusu geçmiş durumda” dedi.TÜİK verilerine göre Suruç'ta 101 bin 366, Kilis'te ise 128 bin 586 kişi yaşıyor.
 • ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden 'özür'den sonra Türkiye'ye geliyorakdeniz -

  ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden 'özür'den sonra Türkiye'ye geliyor28.10.2014

  DÜNYA

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik sözlerinin ardından üç hafta önce Erdoğan’dan özür dileyen ABD Başkan Yardımcısı Biden, üç hafta sonra Türkiye’ye geliyor.Biden’ın Erdoğan’la da bir araya gelmesi planlanıyor.
 • Gila BENMAYOR

  Arkas: Memleket sevgisi sadece savaşa gitmek değilakdeniz -

  Arkas: Memleket sevgisi sadece savaşa gitmek değil27.10.2014

  YAZARLAR

  ARKAS Holding Yönetim Kurulu Başkanı Lucien Arkas, medyada pek sık görünmese de iş dünyasının en renkli, en bilge simalarından biridir.
 • Ertuğrul ÖZKÖK

  Şimdi Laik Müslüman Baharı başlıyorakdeniz -

  Şimdi Laik Müslüman Baharı başlıyor27.10.2014

  YAZARLAR

  “Arap Baharı” demiştik.
 • Ağız yaraları romatizmal hastalıktan olabilirakdeniz -

  Ağız yaraları romatizmal hastalıktan olabilir27.10.2014

  Sağlık

  Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Dahiliye-Romotoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr.Ali Şahin, "Ağız bölgesinde sık sık tekrarlayan yaralar romatizmal hastalığın habercisi olabilir." dedi.
 • Balon Balığı'na dikkatakdeniz -

  Balon Balığı'na dikkat27.10.2014

  Ege

  MUĞLA'nın Bodrum İlçesi'nde, Deniz Ticaret Odası (DTO) Bodrum Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Arif Yılmaz, ölümlere yol açabilecek derecede zehirli olan balon balığına karşı vatandaşları uyardı.
 • Renk ve Heavy Sky aynı sahnedeakdeniz -

  Renk ve Heavy Sky aynı sahnede27.10.2014

  Ankara

  Başkent’in başarılı rock gruplarından Renk ve Heavy Sky, Noxus Bar’da 31 Ekim gecesi sahne alacak.
 • 81 vilayette üretim 217 ülkeye ihracatakdeniz -

  81 vilayette üretim 217 ülkeye ihracat27.10.2014

  EKONOMİ

  Küresel çapta en rekabetçi sanayi sektörümüz konumunda bulunan ‘hazırgiyim ve konfeksiyon’ ulaştığı üretim, istihdam ve ihracat gücüyle ekonominin lokomotifi konumunda.81 vilayette üretim yapabilen ve ürettiklerini 217 ülkeye satabilen sektör, 2014’ü 20 milyar dolarlık ihracatla tamamlamaya hazırlanıyor.
 • Türkiye'nin büyük başarısıakdeniz -

  Türkiye'nin büyük başarısı27.10.2014

  Diger

  Türkiye'nin ilk seri üretim yelkenlisi Azuree 33, Rolex Middle Sea Race'te birinci oldu.
 • Marmaris'te yat şenliğiakdeniz -

  Marmaris'te yat şenliği27.10.2014

  Diger

  Doğu Akdeniz'in en büyük yelkenli yat yarışları başladı.25.Marmaris Uluslararası Yarış Haftası'na 17 ülkeden 150 tekne katılıyor.
 • Antibiyotik yerine önce elinizi yıkayınakdeniz -

  Antibiyotik yerine önce elinizi yıkayın27.10.2014

  Sağlık

  Ebola ve MERS gibi salgın hastalıklar bir yandan dünyada korkuya yol açarken diğer yandan gelecek 10 yılda antibiyotik direncinin, en basit enfeksiyonlar karşısında bile insanlığı tehdit edeceği bildiriliyor.
 • Recep Sert'ten 'Seda Sayan' tepkisiakdeniz -

  Recep Sert'ten 'Seda Sayan' tepkisi27.10.2014

  GÜNDEM

  TÜRKİYE’nin beşinci yüz nakli yapılan Recep Sert, nişanlısı Esma Akyurt ile kendisini programında konuk eden Seda Sayan’ın, ’evliliklerine yönelik herşeyi kendisi yapıyor gibi’ kamuoyunda oluşan algı nedeniyle rahatsız olduklarını dile getirdi.
 • Toroslar’da cinayet!akdeniz -

  Toroslar’da cinayet!27.10.2014

  GÜNDEM

  Bu fotoğraf Toroslar’ın zirvesinde, Saklıkent’te çekildi.Artık bu zirvede kızılçam, karaçam ve sedir ağaçlarının muhteşem güzelliği değil, dağları peynir gibi kesen mermer ocaklarının korkunç görüntüsü konuşuluyor.
 • İnsanlık kurtardıakdeniz -

  İnsanlık kurtardı26.10.2014

  GÜNDEM

  ANTALYA’da yaralı halde yat limanında kayalıklar arasına sıkışan 90 santimetre uzunluğundaki yavru Akdeniz fokunu balıkçılar kurtardı.
 • Gökyüzüne çıkan merdivenleri keşfettimakdeniz -

  Gökyüzüne çıkan merdivenleri keşfettim26.10.2014

  Seyahat

  Ankaralı Hikmet Kadir Bozok (24) bu yıl, Akdeniz Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu.Güney Kore kültürüne ilgi duyan Bozok, Korece öğreniyor, Kore Yemekleri Kursu’na gidiyor.“Anadolu’dan Kore’ye Ebru” adında bir sergisi bulunuyor.Bozok, ülkeyi ziyaret ettiği sırada hayran kaldığı, rengârenk tarihi evleriyle dikkat çeken Güney Kore’nin ikinci büyük kenti Busan’daki Gamcheon köyünü anlattı.
 • Sürgün değil ömürlük maceraakdeniz -

  Sürgün değil ömürlük macera26.10.2014

  Seyahat

  Sibirya Ekspresi’ne binmek, ‘hayal yolculuklar’ listesinde bir klasik, asla eskimiyor, tahtından inmiyor.‘Çar’ın Altını’ olarak anılan özel trenle Sibirya turuna çıktığınızda, bavulunuzu toplamadan 8 bin kilometre yol yapıyor, iki kıta, üç ülke, farklı iklimler ve coğrafyalar görüyorsunuz.Duraklarımız Moskova, Kazan, Yekaterinburg, Novosibirsk, İrkutsk üzerinden Baykal Gölü, Ulan Ude, Ulan Batur, Gobi Çölü, Erlian ve Pekin.
 • Expatlar en çok iklimi ve Türk mutfağını seviyorakdeniz -

  Expatlar en çok iklimi ve Türk mutfağını seviyor25.10.2014

  IK

  HSBC’nin 100 ülkeden 9.288 yabancı çalışanla yaptığı The Expat Explorer araştırmasına göre, yabancıların çalışmak için tercih ettiği ülkelerin başında İsviçre geliyor.Türkiye ise iklimi ve yemekleriyle öne çıkıyor.
 • 22 temmuz operasyonu'nda 4 polise tahliyeakdeniz -

  22 temmuz operasyonu'nda 4 polise tahliye25.10.2014

  GÜNDEM

  22 Temmuz soruşturması kapsamında Silivri Cezaevinde tutuklu bulunan 4 emniyet mensubu tahliye edildi.
 • Akdeniz'de bulunan ceset Makedonyalı kadına ait çıktıakdeniz -

  Akdeniz'de bulunan ceset Makedonyalı kadına ait çıktı25.10.2014

  DÜNYA

  AKDENİZ’de Yunanistan’ın Kerpe Adası yakınlarında 1.5 ay önce bulunan kadın cesedinin Rus gemisinde görevli mürettebat Makedonyalı 23 yaşındaki Denise Markoska’ya ait olduğu anlaşıldı.
 • AB’den Türkiye’ye itidal çağrısıakdeniz -

  AB’den Türkiye’ye itidal çağrısı24.10.2014

  DÜNYA

  Avrupa Birliği Zirvesi’nden Türkiye’ye “itidal” çağrısı çıktı.
 • Yarımada planına destekakdeniz -

  Yarımada planına destek24.10.2014

  Ege

  İZMİR Büyükşehir Belediyesi önderliğinde bir araya gelen belediye başkanları, akademisyenler, kooperatifler ve bölgede üretim yapan girişimciler, 171 bin hektarlık Yarımada’nın hızlı kalkınması için hazırlanan stratejik plana destek verdi.Başkan Kocaoğlu, "Bu yolda bir sürü engelle karşılaşacağız, birileriyle menfaat çekişmesi olacak.Ama biz inançla yürümeye devam edeceğiz" diye konuştu.
 • Bayram tatili için en lezzetli adreslerakdeniz -

  Bayram tatili için en lezzetli adresler24.10.2014

  Seyahat

  Bu hafta size önümüzdeki Kurban Bayramı’nda tatil yapacaklar için lezzetli adresler önereceğim.Biliyorsunuz iyi bir tatilin tadı, lezzetli yemeklerle birlikte çıkar.Sokak sokak lokanta arayıp, tatilinizi ziyan etmemeniz için çeşitli bölgelerdeki bildiğim lezzet duraklarının adını sizlerle paylaşacağım.
 • ‘Caretta caretta’lar!.ilk hedefiniz Akdenizakdeniz -

  ‘Caretta caretta’lar!.ilk hedefiniz Akdeniz24.10.2014

  Seyahat

  ‘Caretta caretta’lar, nesli tükenme tehlikesinde olan nadir canlılardan.Belek kıyıları Akdeniz’in ikinci, Türkiye’ninse en büyük yumurtlama alanı.Bin yumurtadan sadece üçü ergin olabiliyor.Bu canlıların mücadelesini yakından izlemek, yaşama dönmelerine ve rehabilite edilmelerine katkı sağlamak muhteşem bir deneyimdi.
 • Gaudi’nin bahçesinde.oynar mısın benimle?akdeniz -

  Gaudi’nin bahçesinde.oynar mısın benimle?24.10.2014

  Seyahat

  Mevsim sonbahar.Gidilecek en güzel yerlerden biri Barcelona.Oraya kadar gitmişken ihmal etmeyin, "Girona'yı da görün".Eğlenceyse eğlence, sanatsa sanat, lezzetse lezzet.Hadi bavulunuzu hazırlayın, yola çıkıyoruz.
 • Baklavadan sonra yeni krizakdeniz -

  Baklavadan sonra yeni kriz24.10.2014

  EKONOMİ

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) Türk Patent Enstitüsü’nden (TPE) Kıbrıs adasının ürünü olarak tescil ettirdiği hellim peyniri için, Güney Kıbrıs’ın AB düzeyinde sadece Güney için yaptığı coğrafi işaret tescil başvurusu, KKTC’deki üreticiyi zora soktu.Geçmiş yıllarda Yunanistan'la Türkiye arasında baklava ve Türk kahvesinin tescili konusunda gerginlikler yaşanmştı.
 • Kore Antalya'ya geliyorakdeniz -

  Kore Antalya'ya geliyor24.10.2014

  Keyif

  Türkiye'de Kore kültürüne ilişkin etkinlikler ilgi görmeye devam ediyor.31 Ekim Cuma günü Antalya'da düzenlenecek olan Kore Kültür Günü de bunlardan biri.
 • Olaylara müdahale etmeyen giderakdeniz -

  Olaylara müdahale etmeyen gider23.10.2014

  GÜNDEM

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, milletvekilleriyle yaptığı seri kahvaltıları dün Akdeniz Bölgesi’yle tamamladı.
 • Hasta yatağında Türkiye ile uğraştıakdeniz -

  Hasta yatağında Türkiye ile uğraştı23.10.2014

  DÜNYA

  AB Zirvesi’ne katılmak için geldiği Brüksel’de yüksek tansiyona bağlı durdurulamayan burun kanaması gerekçesiyle kısa süreliğine hastaneye kaldırılan Güney Kıbrıs Rum Yönetimi lideri Nikos Anastasiades, hasta yatağında Türkiye aleyhine karar çıkması için uğraştı.
 • Ege'de şiddetli yağmur ve fırtına uyarısıakdeniz -

  Ege'de şiddetli yağmur ve fırtına uyarısı23.10.2014

  Ege

  METEOROLOJİ 2'nci Bölge Müdürlüğü, bu akşamdan başlayıp pazar gününe kadar Ege Bölgesi'nde şiddetli fırtına, yağmur uyarısı yaptı.
 • Merkel umutsuz konuştuakdeniz -

  Merkel umutsuz konuştu23.10.2014

  Avrupa

  Avrupa Birliği (AB) devlet ve hükümet başkanları enerji ve ekonomi ağırlıklı gündemle toplandı.Almanya Başbakanı Angela Merkel, zirveye girerken basına yaptığı açıklamada, "Müzakereler kolay olmayacak ve sonuca ulaşabileceğimizi henüz söyleyemem" dedi.
 • Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul & Gülçin Çengelakdeniz -

  Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul & Gülçin Çengel23.10.2014

  Stil

  Gülçin Çengel’in Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul'da gerçekleştirdiği mini defilede “Gün Doğumu” adlı İlkbahar/Yaz 2015 koleksiyonu tanıtıldı.
 • Rum lider Anastasiadis Brüksel'de hastaneye kaldırıldıakdeniz -

  Rum lider Anastasiadis Brüksel'de hastaneye kaldırıldı23.10.2014

  DÜNYA

  Avrupa Birliği devlet ve hükümet başkanları zirvesine katılmak için Brüksel'e gelen Rum lider Nikos Anastasiadis, yüksek tansiyon nedeniyle burnu kanayınca hastaneye kaldırıldı.
 • Uzmanlar uyardı: “Şarja takılı cep telefonu kullanmayın”akdeniz -

  Uzmanlar uyardı: “Şarja takılı cep telefonu kullanmayın”23.10.2014

  Avrupa

  Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç.Dr.Şükrü Özen, cep telefonları ve diğer taşınabilir cihazların doğru şarj edilmemelerinin ölümle sonuçlanan kazalara neden olabileceğini belirtti.
 • Tencereden geçmişi okumakakdeniz -

  Tencereden geçmişi okumak23.10.2014

  Gurme

  Yöresel yemeklerin yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılması son derece önemli bir konu.Mutfağımızı tanıtmak kadar, değerlerimizi geleceğe taşımaya da önem göstermeliyiz.
 • Barbaros’a karşı AB’de Rum vetosuakdeniz -

  Barbaros’a karşı AB’de Rum vetosu22.10.2014

  EKONOMİ

  Rumlar İsrail’le ortak tatbikat başlattı.
 • Antalya için kuvvetli sağanak uyarısıakdeniz -

  Antalya için kuvvetli sağanak uyarısı22.10.2014

  GÜNDEM

  METEOROLOJİ 4.Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Antalya Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi’nden yapılan açıklamada, bölgenin bugün akşam saatlerinden itibaren Akdeniz üzerinden gelen yağışlı hava kütlesinin etkisine gireceği kaydedildi.
 • Balkanlar'dan Türkiye'ye kar yağışı ve soğuk hava dalgası uyarısıakdeniz -

  Balkanlar'dan Türkiye'ye kar yağışı ve soğuk hava dalgası uyarısı22.10.2014

  GÜNDEM

  Balkanlardan gelen soğuk hava dalgası.Her kış sıkça duymaya alıştığımız bu uyarı sonbaharın son günlerinde geldi.Başta Bosna Hersek olmak üzere Balkanlar'da etkili olan kar yağışı ve soğuk hava dalgasının Türkiye'yi de etkisi altına alacağı bildirildi.Ege için fırtına, Antalya ve Muğla için ise şiddetli yağmur uyarısı yapan Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün verilerine bakıldığında da hava sıcaklıklarının önümüzdeki günlerde azalacağı açıkça görülüyor.
içinde

Akdeniz


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz