Akdeniz


 • Siz durdurursanız biz de durdururuz - akdeniz

  Siz durdurursanız biz de durdururuz25.11.2014

  EKONOMİ

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Akdeniz’de sondajla ilgili “Madem devletler birbirini muhatap almak istemiyor, özel şirket kurulsun, çalışmaları o yürütsün.Onlar çalışma yapınca biz gemiyi gönderiyoruz.Onlar durdurursa biz de durdururuz.”
 • Gidin bunları Dersim’de söyleyin - akdeniz

  Gidin bunları Dersim’de söyleyin25.11.2014

  GÜNDEM

  BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, “Sayın Bahçeli’ye çağrıda bulunuyor, hodri medyan diyorum.Buyurun gidin bu söylediklerinizi Dersim’de söyleyin.Onların torunlarının gözlerine bakın ve ‘Hepsi vatan hainiydi’ deyin” dedi.
 • Hukuk öğretimi masaya yatırıldı - akdeniz

  Hukuk öğretimi masaya yatırıldı25.11.2014

  Ankara

  Hacettepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi, 2’inci Uluslararası Hukuk Öğretimi Kongresi’ne ev sahipliği yapıyor.
 • İZİKAD Akdeniz’in yıldızı - akdeniz

  İZİKAD Akdeniz’in yıldızı25.11.2014

  Ege

  GEÇTİĞİMİZ günlerde Ankara Merkezli Kamu-Der tarafından Başkanı Candan Çilingiroğlu’nun yılın iş kadını seçildiği İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) şimdi de 24 ülkeden, 44 derneğin üye olduğu olan Akdeniz İş Kadınları Federasyonu (AFAEMME) üyeliğine kabul edildi.
 • Mavi beyaz bir Akdeniz esintisi - akdeniz

  Mavi beyaz bir Akdeniz esintisi25.11.2014

  Ege

  RESSAM ve fotoğraf sanatçısı Berna Kızıltan’ın “Mavi Beyaz Bir Akdeniz Esintisi” adlı kişisel sergisi, İzmir Devlet Resim Heykel Müzesi Şeref Akdik Salonu’nda açıldı.
 • Okyanusa hoş bulduk - akdeniz

  Okyanusa hoş bulduk25.11.2014

  Seyahat

  Televizyon yok.Haberler yok.Dedikodu, çekiştirme, intikam, öfke, karamsarlık yok.Sadece palamarları çözüp atıldığımız müthiş bir macera ve Atlantik’in suları var.Başka bir dünyada, başka bir zaman diliminde en büyük hayalimi gerçekleştirdim.Size de aynısını, hayallerinize izin vermenizi tavsiye ediyorum.
 • Balkanları destekledi Türkiye’yi es geçti - akdeniz

  Balkanları destekledi Türkiye’yi es geçti25.11.2014

  DÜNYA

  SOĞUK Savaş’ın son demlerinin yaşandığı 1988’de Papa 2’nci Jean Paul’ü ağırlayan Avrupa Parlamentosu ve Avrupa Konseyi, Papa Françesko’ya Avrupa karşıtlığının ve aşırı sağın yükseldiği, bir dönemde ev sahipliği yaptı.
 • Türk gemisi Yunanistan'ı alarma geçirdi - akdeniz

  Türk gemisi Yunanistan'ı alarma geçirdi25.11.2014

  GÜNDEM

  TÜRK kuru yük gemisi ’Barış’ın içindeki yaklaşık 700 kaçak ile Girit Adası açıklarında sürüklenmesi üzerine Yunanistan alarma geçti.Bölgeye gönderilen Yunan Deniz Kuvvetlerine ait Super Puma helikopteri tekneyle irtibata geçti.Bir firkateynin tekneyi Girit'e çekmeye çalıştığı ve kurtarma çalışmalarının kötü hava koşulları nedeniyle en az 10 saat sürebileceği bildirildi
 • 3 kardeş babalarının iş yerini yaktı - akdeniz

  3 kardeş babalarının iş yerini yaktı25.11.2014

  GÜNDEM

  Mersin'de babalarına kızan 3 kardeş, alacak verecek meselesini görüşmek için geldikleri babalarının iş yerini ateşe vererek ellerindeki satır ve bıçaklarla pencereye çıktı.
 • Başbakan Ahmet Davutoğlu: Irak'la ortak kabine toplantısı İstanbul'da - akdeniz

  Başbakan Ahmet Davutoğlu: Irak'la ortak kabine toplantısı İstanbul'da25.11.2014

  GÜNDEM

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti grubunda Irak ile 24-25 Aralık’ta ortak kabine toplantısını İstanbul’da yapacaklarını açıkladı.''Eğer Beşar Esad bizi dinleseydi Halep yıkım içinde olmayacaktı'' diyen Davutoğlu, ''Şu anda Halep ile Gaziantep arasına mülteciler değil hızlı tren gidip gelecekti'' ifadelerini kullandı.CHP lideri Kılıçdaroğlu'na kayınvalidesini kaybettiği için Tunceli'de cevap vermediğini vurgulayan Davutoğlu, ''Sayın Kılıçdaroğlu’nun bugünkü tutumuna bakacağım ve ona göre yarın Şanlıurfa’da gereken cevabı vereceğim'' dedi.Davutoğlu ayrıca 'Kemal Kılıçdaroğlu'na borcumu ödemeliyim.Irak Türkmenlerine 'sizin idealiniz bizim idealimizdir' demiş.El hak doğru, takdir ettim' diye konuştu.
 • Enerji Bakanı Yıldız'dan termik santral açıklaması - akdeniz

  Enerji Bakanı Yıldız'dan termik santral açıklaması24.11.2014

  EKONOMİ

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Irak'tan sevkedilen petrole ilişkin, "34-35.tankerini şu anda yüklüyor.27 milyon varillik yükleme ve 2 milyar dolarlık ciroya ulaşıldı" dedi.
 • İzmir'in umudu kongre turizminde - akdeniz

  İzmir'in umudu kongre turizminde24.11.2014

  Ege

  BÜYÜK kongre organizasyonlarının ev sahipliğinde dünya birinciliğine yükselen İstanbul, kongre turizminde tüm şehirlere örnek oldu.Kongre turizmi amacıyla gelen yabancı konukların ülkede bıraktıkları yüksek döviz miktarına dikkat çeken turizm uzmanları İzmir ekonomisinin de tamamlanacak yatırımların ardından hızla yükselişe geçeceğini savundu.
 • Dört bir yandan Türkiye’yi istila etmek için geldiler! Tehlikenin farkında mısınız? - akdeniz

  Dört bir yandan Türkiye’yi istila etmek için geldiler! Tehlikenin farkında mısınız?24.11.2014

  Hayat

  Sayıları hızla artan yabancı türler denizlerimizi, tarlalarımızı, ormanlarımızı tehdit ediyor.
 • Kasım sonunda Antalya’ya gitmek için 5 neden - akdeniz

  Kasım sonunda Antalya’ya gitmek için 5 neden24.11.2014

  Seyahat

  Türkiye kışı karşılarken Antalya ikinci baharı yaşıyor.Caddelerde begonviller, jakarandalar açmış, hava sıcaklığı 20, deniz suyu 22 derece.Uçaklar, oteller ucuzlamış.Üstelik şehrin sesine piyano karışmış.
 • Meteoroloji'den fırtına uyarısı - akdeniz

  Meteoroloji'den fırtına uyarısı24.11.2014

  GÜNDEM

  Burdur ve Afyonkarahisar, Isparta'nın batı çevreleri, Konya, Karaman ve Isparta'nın doğu çevreleri ile Antalya ve Mersin'in yüksek kesimlerinde kar yağışı, Antalya'nın doğu ilçeleri ve Mersin'de sağanak, Marmara, Güney Ege ve Batı Akdeniz'de fırtına bekleniyor.
 • Kar Balkanlar'dan geldi - akdeniz

  Kar Balkanlar'dan geldi24.11.2014

  GÜNDEM

  Balkanlar üzerinden gelen soğuk havanın etkisine giren Kırklareli'nin Dereköy İlçesi'nde kar yağışı başladı.Kısa sürede çatıları ve yüksek noktaları beyaza bürüyen kar yağışının gece boyunca devam etmesi bekleniyor.
 • Taha AKYOL

  Sormak lazım - akdeniz

  Sormak lazım23.11.2014

  YAZARLAR

  GÖRÜŞLERİMİZİ savunurken bilgilerimizin yanlış ya da eksik olabileceğini hiç kendimize soruyor muyuz?
 • Son anda kurtarıldılar - akdeniz

  Son anda kurtarıldılar23.11.2014

  DÜNYA

  Mersin’den İtalya’ya gitmek üzere yola çıkan 235 mülteciyi taşıyan gemi, motoru bozulunca batma tehlikesi geçirdi.
 • Gökyüzüne çıkan merdivenleri keşfettim - akdeniz

  Gökyüzüne çıkan merdivenleri keşfettim23.11.2014

  Seyahat

  Ankaralı Hikmet Kadir Bozok (24) bu yıl, Akdeniz Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu.Güney Kore kültürüne ilgi duyan Bozok, Korece öğreniyor, Kore Yemekleri Kursu’na gidiyor.“Anadolu’dan Kore’ye Ebru” adında bir sergisi bulunuyor.Bozok, ülkeyi ziyaret ettiği sırada hayran kaldığı, rengârenk tarihi evleriyle dikkat çeken Güney Kore’nin ikinci büyük kenti Busan’daki Gamcheon köyünü anlattı.
 • Merve Oflaz’ın tatil sırları - akdeniz

  Merve Oflaz’ın tatil sırları23.11.2014

  Seyahat

  Survivor’dan ve Muhteşem Yüzyıl’dan tanıdığımız oyuncu Merve Oflaz, şimdilerde Güzel Köylü dizisinde rol alıyor.Bunun yanında kendi açtığı pilates stüdyosuyla ilgilenen Oflaz, seyahat kelimesinin özgürlükle eşanlamlı olduğunu düşünüyor.Seyahat etmekten asla yorulmadığını söyleyen Oflaz’ın favori mekânları şöyle.
 • Soğuk havayı ısıtan parti - akdeniz

  Soğuk havayı ısıtan parti23.11.2014

  Ankara

  Kış kenti Ankara’da iş ve cemiyet hayatının önde gelen isimleri, ‘Kışa Merhaba’ partisinde buluştu.
 • İstanbul'a ne zaman kar yağacak? (Yurt geneli hava durumu) - akdeniz

  İstanbul'a ne zaman kar yağacak? (Yurt geneli hava durumu)23.11.2014

  GÜNDEM

  İstanbul'da hava durumu nasıl olacak? Hafta sonu ile birlikte yurdumuzda etkisi gösterecek olan soğuk hava dalgası için vatandaşların dikkatli olması gerekiyor.Meteoroloji bazı şehirlerimize kuvvetli yağışlar konusunda uyardı.İşte İstanbul hava durumu.
 • Davutoğlu'ndan Biden'a: Kendisini gençleşmiş olarak geri göndereceğiz - akdeniz

  Davutoğlu'ndan Biden'a: Kendisini gençleşmiş olarak geri göndereceğiz22.11.2014

  DÜNYA

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye'deki temaslarına bugün de devam eden ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'a "İstanbul'un gizemli etkileyici bir tarafı vardır.Kim İstanbul' gelirse en az 10 yıl gençleşir.Dolayısıyla gençleşmiş olarak kendisini göndereceğiz" dedi.Davutoğlu'ndan önce konuşmasını yapan Joe Biden ise Davutoğlu için "Beni hala seviyor kendisi, ben de onu halen seviyorum" diyerek yanıt verdi.Biden’in bu sözleri salonda gülüşmelere neden oldu.
 • Erdoğan ve Biden Beylerbeyi Sarayı'nda bir araya geldi - akdeniz

  Erdoğan ve Biden Beylerbeyi Sarayı'nda bir araya geldi22.11.2014

  DÜNYA

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden ile çalışma yemeğinde bir araya geldi.İkili, 1,5 saat sürmesi beklenirken yaklaşık 4 saat süren görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.
 • Denizlispor ikide iki peşinde - akdeniz

  Denizlispor ikide iki peşinde22.11.2014

  Ege

  PTT 1'inci Lig'deki son maçında Adan Demirspor'u yenerek 6 haftalık galibiyet hasretine son veren Denizlispor, yarın Antalyaspor deplasmanında ikide iki yapmak için sahaya çıkacak.Akdeniz Üniversitesi Stadı'nda saat 15.00'te başlayacak müsabakayı Yunus Yıldırım yönetecek, yardımcılıklarını ise Volkan Narinç ile Baran Eraslan yapacak.Karşılaşma TRT Web TV'den naklen yayınlanacak.
 • ABD ile çözemeyiz - akdeniz

  ABD ile çözemeyiz22.11.2014

  GÜNDEM

  Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ABD’nin Çözüm Süreci’ne 3’üncü göz olarak katılması konusunda, “Oslo’da da yaşadık.3’üncü göz, 4’üncü göz ne olursa olsun.Kürt’ü, Türk’ü, Laz’ı, Çerkez’i biz bu sorunu kendi aramızda çözeriz.Amerika’yla çözemeyiz.Kendi göbeğimizi kendimiz kesmeliyiz” dedi.2’nci Türkiye-Afrika Ortak Zirvesi dönüşü, uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan’ın çeşitli konulardaki değerlendirmeleri özetle şöyle:
 • Zirveden dünyaya 'Kıbrıs' mesajı - akdeniz

  Zirveden dünyaya 'Kıbrıs' mesajı22.11.2014

  EKONOMİ

  BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, Atlantik Konseyi Zirvesi’nde Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’ne çağrıda bulunarak, “Sanki bu kaynak sadece onlara aitmiş gibi ihalelere çıkarak Kıbrıs Türklerinin de hakkı olduğu o kaynakları tek taraflı olarak dünya piyasalarına sunmak isterlerse, biz de aynı yerde Kıbrıs Türkleriyle beraber araştırma yapar ve aynı hakkı kullanırız” dedi.
 • Rusya oyunu doğru oynamalı - akdeniz

  Rusya oyunu doğru oynamalı22.11.2014

  EKONOMİ

  ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, Rusya’yı enerjiyi bir silah olarak kullanmakla suçladı ve “Rusya bundan sonra oyunu doğru oynamalı” dedi.
 • Meteoroloji'den kar ve fırtına uyarısı - akdeniz

  Meteoroloji'den kar ve fırtına uyarısı22.11.2014

  GÜNDEM

  Doğu Anadolu bölgesinde akşam saatlerinde kar yağışı, Akdeniz'de ise şiddetli fırtına bekleniyor.
 • Davutoğlu'ndan Kıbrıs Rum Kesimi'ne uyarı - akdeniz

  Davutoğlu'ndan Kıbrıs Rum Kesimi'ne uyarı22.11.2014

  EKONOMİ

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kıbrıs Rum Kesimi ile petrol ve doğalgaz gerginliğini değerlendirdi.Davutoğlu "Kıbrıs Rum yönetimine çağrıda bulunuyorum.Tek taraflı olarak, sanki bu kaynak sadece onlara aitmiş gibi ihalelere çıkarak, Kıbrıs Türklerinin de hakkı olduğu o kaynakları tek taraflı olarak dünya piyasalarına sunmak isterse, biz de aynı yerde Kıbrıs Türkleriyle beraber araştırma yapar ve orada biz de aynı hakkı kullanırız" diye konuştu.
 • Joe Biden'a havadan, denizden, karadan koruma - akdeniz

  Joe Biden'a havadan, denizden, karadan koruma22.11.2014

  GÜNDEM

  Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden ile birlikte Atlantik Konseyi Oturumu’nda yapacağı konuşma öncesi Sarıyer’de bulunan Grand Tarabya Otel çevresinde geniş güvenlik önlemi alındı.
 • Antalya’ya yeni meslek yüksekokulu - akdeniz

  Antalya’ya yeni meslek yüksekokulu22.11.2014

  Eğitim

  Antalya’nın Demre İlçesi’nde ‘Demre Hizmet ve Eğitim Vakfı’ tarafından yaptırılacak olan Akdeniz Üniversitesi’ne bağlı Demre Meslek Yüksekokulu’nun temeli törenle atıldı.
 • Ayşe ARMAN

  Yoksa siz Minoa’ya.gitmediniz mi? - akdeniz

  Yoksa siz Minoa’ya.gitmediniz mi?22.11.2014

  YAZARLAR

  Bu yeni numaram, bir şeyi beğenince ya da çok etkilenince ağlıyorum.Mutluluktan ağlamak da pek hoşuma gidiyor.O kitapçıda ağladım.
 • Yalçın BAYER

  Türkiye geç kalıyor - akdeniz

  Türkiye geç kalıyor22.11.2014

  YAZARLAR

  2015 yılı Ermeni soykırım yalanının 100 yılı.Ermeni diyasporası bu konuda her ülkede lobi faaliyeti yapmaktadır.
 • 2015, Türk turistin yılı olacak - akdeniz

  2015, Türk turistin yılı olacak21.11.2014

  EKONOMİ

  TÜRKİYE’nin en büyük tur operatörlerinden ETS Tur, geçen yılı yüzde 10 büyüme ile kapattı.2015’ten de bir hayli umutlu olduklarını ifade eden ETS Tur Yurtiçi Turlar Müdürü Suat Özbek, “Otel yatırımları arttı.Bu yüzden 2015 Türklerin yılı olacak” dedi.
 • Güneydoğulunun parası gıdaya gidiyor - akdeniz

  Güneydoğulunun parası gıdaya gidiyor21.11.2014

  EKONOMİ

  Hanehalkı Bütçe Araştırması’nın 2011-2012-2013 yıllarına ait verilerinin birleştirilmiş sonuçlarına göre toplam tüketim harcamasının yüzde 23,5’i İstanbul’da oturan hanehalkları tarafından yapıldı.Ege yüzde 15’lik oranla ikinci sırada yer aldı, onu yüzde 11,9 oranı ile Akdeniz izledi.Harcamaların sadece yüzde 1,8’i Kuzeydoğu Anadolu'daki hanehalkları tarafından gerçekleştirildi.Gıda harcaması hanehalkı bütçesi içinde oransal olarak en çok Güneydoğu Anadolu'da yapıldı.
 • Mersin'de dev balık yakalandı - akdeniz

  Mersin'de dev balık yakalandı21.11.2014

  EKONOMİ

  Mersin’de balıkçılık yapan Adnan Polat’ın ağına 20 kilo ağırlığında bir lagos balığı takıldı.Dev balık İstanbul’da bir lüks balık lokantasına satıldı.Balık bir lokantaya 1.400 liraya satıldı.
 • 10 yılda 2.5 milyon futbol sahası büyüklüğünde tarım arazisi yok oldu - akdeniz

  10 yılda 2.5 milyon futbol sahası büyüklüğünde tarım arazisi yok oldu21.11.2014

  GÜNDEM

  TÜRKİYE’de son 10 yılda, 2 milyon 573 bin futbol sahasına denk gelen 27 milyon 825 bin 64 dekar tarım arazisinin, imara, inşaata kurban gittiği ortaya çıktı.
 • "Türkler duyguları daha yoğun yaşıyor" - akdeniz

  "Türkler duyguları daha yoğun yaşıyor"21.11.2014

  Avrupa

  Son yıllarda zorlaşan yaşam koşullarının Türkiye’de depresyon hastalarının oranını artırdığı belirtildi.Türk insanının, çeşitlilik gösteren sosyolojik ve kültürel konumu nedeniyle duygularını daha yoğun yaşamaya meyilli olduğunu belirten Acıbadem Bursa Hastanesi Psikiyatri Bölüm'nden Dr.Bekir Tasalı, mutluluktan üzüntüye tüm duyguları normalden yoğun yaşamanın depresyona neden olabildiğini söyledi.
 • Yalçın BAYER

  AB’ye girecek ilk ilçe Kumluca - akdeniz

  AB’ye girecek ilk ilçe Kumluca20.11.2014

  YAZARLAR

  KUMLUCA, Antalya’ya 90 km uzaklıkta; Batı Antalya’da, Beydağları’nın eteğinde alüvyon topraklarının oluşturduğu verimli ovası ve mikro klima özelliği sayesinde örtüaltı (sera) üretimin ‘cazibe merkezi’.
 • Mersin’de kırmızı et operasyonundan sonra ’kırmızı hat’ uygulamasına geçildi - akdeniz

  Mersin’de kırmızı et operasyonundan sonra ’kırmızı hat’ uygulamasına geçildi20.11.2014

  EKONOMİ

  MERSİN’de Orta Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’nde ortaya çıkartılan ithal kırmızı et vurgunundan sonra, ’kırmızı hat’ uygulamasına geçildi.Bu sistemle konteynerler fiziki incelemeye tabi tutulup kayıtları merçek altına alınmış olacak.
 • Kadınlar Eurocup'ta 3 galibiyet 1 mağlubiyet - akdeniz

  Kadınlar Eurocup'ta 3 galibiyet 1 mağlubiyet20.11.2014

  Basketbol

  Kadınlar Eurocup'ta Mersin Bşb., Adana Botaş ve Beşiktaş rakiplerini mağlup ederken İstanbul Üniv.B.G.D.Litvanya'nın BC Utena takımına yenildi.
 • SOĞUK VE YAĞIŞLI HAVA GELİYOR - akdeniz

  SOĞUK VE YAĞIŞLI HAVA GELİYOR20.11.2014

  GÜNDEM

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yurdumuzun yarın akşam saatlerinden itibaren Trakya, Marmara'nın Batısı ve Kıyı Ege’de başlayacak yağışlı sistemin etkisine gireceğinin tahmin edildiğini, Perşembe günü Batı bölgelerde (Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı ve Batı Karadeniz) görülecek yağışların Cuma günü ve hafta sonunda Marmara'nın batısı ile Kıyı Ege dışında ülke genelinde etkili olacağının tahmin edildiğini açıkladı.
 • Ömer Ulusoy: Asıl mağdur benim - akdeniz

  Ömer Ulusoy: Asıl mağdur benim20.11.2014

  GÜNDEM

  AKDENİZ Üniversitesi’nde 6 yıl önce karşıt görüşlü öğrenciler arasında çıkan olaylar sırasında tabancayla rasgele ateş eden ve 5 yıl 9 ay hapis cezası alan 40 yaşındaki Ömer Ulusoy, Yargıtay tarafından cezanın az bulunması üzerine yeniden yargılanıyor.Başka bir suçtan 44 aydır cezaevinde olan Ulusoy, "Asıl mağdur benim, beraatimi istiyorum" dedi.
 • Meteoroloji'nun uyarısını dikkate almayanlar zorda kaldı - akdeniz

  Meteoroloji'nun uyarısını dikkate almayanlar zorda kaldı20.11.2014

  GÜNDEM

  METEOROLOJİ Genel Müdürlüğü’ne bağlı Analiz ve Tahminler Şube Müdürlüğü dün Marmara, Ege ve Batı Akdeniz’de kuvvetli yağış uyarısı yaptı.Bugün bu bölgelerdeki çoğu şehir yağmura teslim oldu.Tüm uyarılara rağmen tedbir almayan vatandaşlar zor anlar yaşadı.
 • Altın portakal diyorlar kilosu 20 lira - akdeniz

  Altın portakal diyorlar kilosu 20 lira20.11.2014

  EKONOMİ

  Antalya’da ’turunçgillerin mücevheri’, ’altın portakal’ olarak da adlandırılan kamkat meyve vermeye başladı.Kamkat, kilosu 20 TL’den satışa sunuldu.
 • Yalçın BAYER

  Amerika’yı Müslümanlar keşfetmedi - akdeniz

  Amerika’yı Müslümanlar keşfetmedi20.11.2014

  YAZARLAR

  GAZETELERDE birkaç günden beri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bey’in Amerika’yı Müslümanların keşfettiği iddiası çalkalanıp durmaktadır.
 • Marmara, Ege ve Batı Akdeniz'e yağış uyarısı - akdeniz

  Marmara, Ege ve Batı Akdeniz'e yağış uyarısı19.11.2014

  GÜNDEM

  METEOROLOJİ Genel Müdürlüğü’ne bağlı Analiz ve Tahminler Şube Müdürlüğü, Marmara, Ege ve Batı Akdeniz’de kuvvetli yağış uyarısı yaptı.Bugün akşam 18:00'de başlaması beklenen yağışların yarın aynı saate kadar süreceği açıklaması yapıldı.Yağışlı havanın mesai saati bitimine denk gelmesi, özellikle İstanbul için trafik yoğunluğunu da gündeme getirdi.
 • Irak petrolü sevkiyatı yeniden başlıyor - akdeniz

  Irak petrolü sevkiyatı yeniden başlıyor19.11.2014

  EKONOMİ

  ENERJİ ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, merkezi Irak hükümetiyle Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) petrol konusunda anlaşmaya varmasının ardından, merkezi hükümetin petrolünün Mart ayından beri yapılmayan sevkiyatının ilk kez bu günlerde başlayacağını söyledi.Söz konusu sevkiyat, Kerkük-Yumurtalık Boru Hattı'ndan dünyaya yapılacak.
 • Antalya'da Organize Sanayi Bölgesi'nde patlama - akdeniz

  Antalya'da Organize Sanayi Bölgesi'nde patlama19.11.2014

  GÜNDEM

  Antalya’da Organize Sanayi Bölgesi'ndeki bir fabrikada kazan patlaması sonucu ilk belirlemelere göre iki işçi öldü, ayakta tedavi gören 4 kişi ile birlikte 17 kişi yaralandı.
içinde

Akdeniz


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz