Akdeniz

 • Akademisyenlerinden oda konseri - akdeniz
  Akademisyenlerinden oda konseri26.02.2015
  EgeDENİZLİ'de Pamukkale Üniversitesi'nin (PAÜ) önderliğinde dört ayrı üniversitenin öğretim üyeleri oda müziği konseri verdi.
 • Karacabey'de öğrenci ve işçi servisleri çarpıştı:1 ölü, 30 yaralı - akdeniz
  Karacabey'de öğrenci ve işçi servisleri çarpıştı:1 ölü, 30 yaralı26.02.2015
  GündemBURSA’nın Karacabey İlçesi yakınlarında, köylerden taşımalı eğitim gören öğrencileri alan servis midibüsü ile Mudanya’daki bir fabrikanın işçi servisini yapan midibüs çarpıştı.Kazada 1i öğrenci 2 kişi öldü, 35 kişi ise yaralandı.
 • ITB Berlin 4 Mart’ta başlıyor - akdeniz
  ITB Berlin 4 Mart’ta başlıyor26.02.2015
  AvrupaDünyanın en büyük turizm fuarı Uluslararası Berlin Turizm Borsası (ITB), bu yıl 4- 8 Mart günleri arasında yapılacak.Fuara 189 ülkeden turizm sektörü temsilcileri katılacak.
 • Fantomlar çarpıştı: 4 şehit - akdeniz
  Fantomlar çarpıştı: 4 şehit25.02.2015
  GündemMalatya 7.Ana Jet Üssü’nden gece uçuş eğitimi için dün akşam havalanan iki RF-4E tipi (Fantom) keşif uçağı Akçadağ İlçesi İkinciler Köyü yakınlarında iniş için havaalanına yaklaşırken çarpışarak düştü.Kazada 4 subay şehit oldu.
 • Turizmciler ITB Berlin’e çıkarma yapacak - akdeniz
  Turizmciler ITB Berlin’e çıkarma yapacak25.02.2015
  AvrupaDünyanın en büyük turizm fuarı olarak bilinen Uluslararası Turizm Borsası (ITB Berlin-2015), bu yıl 4- 8 Mart tarihleri arasında 189 ülkenin turizm sektörü temsilcilerini ağırlayacak.Bu yıl 49’uncu kez kapılarını açacak ITB Berlin Turizm Fuarı’na Antalyalı turizmciler, kent yöneticileri ve gazeteciler çıkartma yapıyor.
 • Semih Yalçın: Genelkurmay Başkanları eskiden istifa ederek hem kendi onurlarını hem de ordunun prestijini korurlardı - akdeniz
  Semih Yalçın: Genelkurmay Başkanları eskiden istifa ederek hem kendi onurlarını hem de ordunun prestijini korurlardı25.02.2015
  GündemMHP Genel Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Milletvekili Semih Yalçın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve Genelkurmay Başkanı Necdet Özel’in MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yönelik sözleri ile ilgili yazılı açıklama yaptı.İsmet Yalçın açıklamasında, "Genelkurmay başkanları eskiden Türkiye’nin milli çıkarları açısından mahzurlu gördükleri kararlar hakkında siyasi liderlere karşı koyacak yürekliliği gösterirler ve gerekirse istifa ederek hem kendilerinin onurlarını hem de ordunun prestijini korurlardı.Orgeneral Necdet Özel ise bunu yapmak yerine Erdoğan’ın Kaçak Saraydan yaptığı gibi işgal ettiği konuma aykırı bir üslupla Genel Başkanımıza laf yetiştirmeye çalışmaktadır" dedi.
 • Uçan tabut RF-4E: 12 uçak 12 şehit - akdeniz
  Uçan tabut RF-4E: 12 uçak 12 şehit25.02.2015
  GündemKAMUOYU tarafından Suriye'de uluslararası hava sahasında düşürülmesi ile gündeme gelen RF-4E uçaklarının yıl sonunda emekli edilmesi planlanıyordu.Burnunda özel kamera taşıyan ve keşif amaçlı kullanılan RF-4E'lerin kazalarında 35 yılda 12 uçak düştü.12 pilot şehit oldu.Halen Hava Kuvvetleri’nin envanterinde kalan uçak sayısı ise 13.
 • Polis bulamadı Özge buldu - akdeniz
  Polis bulamadı Özge buldu25.02.2015
  GündemAntalya’da motosikletle posta dağıtımı yapan Engin Çelikkaya, Antalyaspor Kavşağı’nda geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti.Ortada ne MOBESE görüntüsü, ne de görgü tanığı vardı.Ancak ailesi olayın peşini bırakmadı, dedektif gibi iz sürdü.Antalya’da trafik kazası sonucu ölen gencin akrabası dedektif gibi çalışıp, kaza görüntüsünü buldu.Ölen gencin, olay yerinde yaralı halde 45 dakika ambulans beklediği ortaya çıktı.
 • Syriza: HDP'yi destekliyoruz - akdeniz
  Syriza: HDP'yi destekliyoruz25.02.2015
  GündemSYRIZA Dış İlişkiler Sorumlusu Panos Trigazis, kadın hakları, ekoloji mücadelesi ve barışı kendilerine hedef seçmiş sol görüşün her yerde zaferini istediklerini ve 2015 genel seçimlerinde HDP'nin yanında durduklarını söyledi.
 • Güney Kıbrıs Rum Yönetimi ve Rusya arasında kritik anlaşma - akdeniz
  Güney Kıbrıs Rum Yönetimi ve Rusya arasında kritik anlaşma25.02.2015
  PlanetGüney Kıbrıs Rum Yönetimi ile Rusya, aralarında Rus savaş gemilerine Akdeniz’de kolaylık sağlayacak anlaşmanın da bulunduğu 11 devletlerarası anlaşma imzaladı.
 • Erkekler daha çok selfie çekiyor - akdeniz
  Erkekler daha çok selfie çekiyor24.02.2015
  HayatHTC’nin Somera ile işbirliği yaparak gerçekleştirdiği “Türkiye’de Selfie Araştırması”nın sonuçları açıklandı.HTC Türkiye Ülke Müdürü Canan Taşar, Serdar Kuzuloğlu ve ‘ilk selfie stilisti’ olarak tanımlanan Alexis Knox’un katılımıyla yapılan toplantıda ilginç veriler ortaya kondu.
 • Ne kadar tolerans o kadar çok zulüm - akdeniz
  Ne kadar tolerans o kadar çok zulüm24.02.2015
  GündemKararlarında kadınlar namına ‘pozitif ayrımcı’ eski aile mahkemesi hâkimi Eray Karınca, Özgecan cinayeti için ‘Bağıra bağıra geldi’ deyip ekledi: Tahrik indiriminde kantarın topuzu kaçtı.
 • Gila BENMAYOR

  Türk Kahvesi deyip geçmeyin - akdeniz
  Türk Kahvesi deyip geçmeyin24.02.2015
  Yazarlar40 YILLIK hatırı olduğu söylenen Türk kahvesi’siz tek günümüz geçmez ama bu geleneğimizin arkasındaki 500 yıllık kültürü pek de iyi bilmeyiz.
 • 'Her gün aynı korkuyu yaşıyorum' - akdeniz
  'Her gün aynı korkuyu yaşıyorum'24.02.2015
  Sağlıkİzmir’de 22 yıl önce baş ağrısı şikayeti ve kafasında bulunan yağ bezesi nedeniyle gittiği hastanede beyninde tümör olduğunu öğrenen Murat Simsar, ameliyat olabilmek için hayırseverlerden yardım bekliyor.Kafatasının yarısı alınan ve kafatası çürüyen eşinin ameliyat olması için 200 bin lira gerektiğini belirten Neriman Simsar, “Her gün eşimi kaybetme korkusu yaşıyorum.Devlet ve hayırseverlerden yardım bekliyoruz.İki oğlum için babalarını yaşatın” diyerek gözyaşı döktü.
 • Tarihi eserler kız öğrenci yurdunda muhafaza ediliyor - akdeniz
  Tarihi eserler kız öğrenci yurdunda muhafaza ediliyor24.02.2015
  EgeİZMİR'in Aliağa İlçesi'ndeki Kyme Arkeoloji Müzesi ve Kazıevi'nin belediye tarafından sağlam olmadığı gerekçesiyle boşaltıldıktan sonra yerinin başka amaçla kullanılacak olması tepkilere neden oldu.Müze ve kazı evindeki 3 bine yakın tarihi buluntunun ise belediye ait kız öğrenci misafirhanesinin sığınağında saklanmak üzere taşınması Şehir Plancıları Odası İzmir Şubesi Kurucu Başkanı Ahmet Tuncay Karaçorlu'yu isyan ettirdi.Karaçorlu, eserlerin bu şekilde olumsuz koşullarda, yetkisiz kişilerce taşınmasının suç olduğunu belirtip, savcılığa suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.
 • Üniversiteliler ‘nazar’a inanıyor - akdeniz
  Üniversiteliler ‘nazar’a inanıyor24.02.2015
  EğitimKaradeniz Teknik Üniversitesi'nde (KTÜ) 445 öğrenci üzerinde halk inanışlarıyla ilgili yapılan bir araştırmaya göre katılımcıların çoğu nazara inanırken, uğur, büyü ve fala ise itibar edilmiyor.
 • İzmit’te Sanayi Sitesi’nde patlama: 1 yaralı - akdeniz
  İzmit’te Sanayi Sitesi’nde patlama: 1 yaralı24.02.2015
  GündemİZMİT’te Körfez Sanayi Sitesi’nde yanıcı madde taşıyan bir tankerde bakım yapıldığı sırada genleşme sonucu meydana gelen patlamada 1 kişi yaralandı.
 • Bir insan tacirinin itirafları - akdeniz
  Bir insan tacirinin itirafları24.02.2015
  Avrupaİtalyan gazeteciler Andrea Di Nicola ile Giampaolo Musumeci, umut yolcularının geçiş yollarını takip ederek yaptıkları araştırmayı kitaba döktü.‘Bekenntnisse eines Menschenhaendlers’ (Bir İnsan Tacirinin İtirafları) adıyla Almanca yayınlanan kitap, umut yolcularını Avrupa’ya taşıyan çok güçlü bir yeraltı dünyası olduğunu ortaya koyuyor.
 • Kader birliği - akdeniz
  Kader birliği24.02.2015
  EgeTürkiye'deki çeşitli odalarla pek çok ortak çalışmaya imza atan Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO), Adana Sanayi Odası (ADASO) ile ortak meclis toplantısı düzenledi.Toplantıda iki kentin teşvik adaletsizliğinden işsizlik oranlarına kadar pek çok yönün benzer olduğuna vurgu yapılarak Hükümet'e iletilecek taleplerde aynı dosyanın altına iki imza atılması ve 'kader birliği' kararı alındı.
 • Ülkeyi anlatan küçük köy: Poble - akdeniz
  Ülkeyi anlatan küçük köy: Poble23.02.2015
  SeyahatBarselona'da 1929'da bir sergi için tasarlanmış İspanyol Köyü, zamanla şehrin en çok turist çeken yerlerinden biri olmuş.
 • 36 saatte Makao - akdeniz
  36 saatte Makao23.02.2015
  SeyahatHong Kong’un yanı başındaki Makao, uslanmaz bir teşhirci gibi; güzelliğini sergilemekten vazgeçmiyor.
 • Yavaş yavaş seyredeceksin bu sularda. - akdeniz
  Yavaş yavaş seyredeceksin bu sularda.23.02.2015
  SeyahatLimandan demir alma vakti yaklaştıkça her yaştan insan rıhtımda belirmeye başlıyor.Üzerlerinde güneşli günlere ve açık denizlere yaraşır tiril tiril kıyafetler ve çoşkulu bir ruh hali var.Devasa kruvaziyerin evrenine teker teker adım atıyorlar.
 • Bodrum-Kaş arası denizde fırtına bekleniyor - akdeniz
  Bodrum-Kaş arası denizde fırtına bekleniyor23.02.2015
  GündemMuğla için kuvvetli yağış ve Bodrum-Kaş arası denizde fırtına uyarısında bulunuldu.
 • The Market’in gala yemeği 19 ülkeyi buluşturdu - akdeniz
  The Market’in gala yemeği 19 ülkeyi buluşturdu23.02.2015
  EgeAKDENİZ çanağında yer alan toplantı taleplerine cevap verebilecek ürün çeşitliliğine sahip tedarikçilerle, bu bölgede iş potansiyeli olan alıcıları buluşturan ’The Market’ etkinliği, Swiss“tel Büyük Efes’te gerçekleşen gala yemeğiyle son buldu.
 • Özgecan’ın adı Gençlik Merkezi’ne asıldı - akdeniz
  Özgecan’ın adı Gençlik Merkezi’ne asıldı23.02.2015
  GündemANTALYA’da Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Mersin’de katledilen Özgecan Aslan’ın adının verileceğini açıkladığı Gençlik Merkezi’ne tabela asıldı.Antalya Özgecan Aslan Gençlik Merkezi, çarşamba günü kapılarını açacak.
 • Sıtkı ŞÜKÜRER

  Bundan kötüsü var mı? - akdeniz
  Bundan kötüsü var mı?22.02.2015
  Yazarlar
 • Mete Tamer OMUR

  Girişim duası - akdeniz
  Girişim duası22.02.2015
  Yazarlar
 • Güzin Abla

  Yürekli adam ve kızları - akdeniz
  Yürekli adam ve kızları21.02.2015
  YazarlarÖzgecan’ın acılı babası Mehmet Aslan, “Sevmekten başka bir çıkar yolumuz yok.Bu vahim olayı yapanlara zulmedilmesin, adaletin karşısına çıkıp cezalarını çeksinler.Allah onların analarına, babalarına da yardımcı olsun.Bu memlekette artık ikilik olmasın.Doğru yolu bulmak, doğru yolu seçmek, doğru yolda yürümek çok zor.Benim meleğimin kanadını kopardılar, yarın sizin meleğinizin kanadını koparmaya da gelecekler.Herkes kalbindeki sesi iyi dinlesin.Siz hiç mucize gördünüz mü? Şu an bir mucize gerçekleşiyor.Olayın tüm Türkiye’ye mal olmasının bir hikmeti var” sözleriyle herkesin yüreğini sızlattı ve adeta herkese insanlık dersi verdi.İşte o yürekli adam ve kızlarıyla ilgili gerçek bir öykü bu.
 • Yoğun kar meyve sebze hallerini etkiledi, bir çok esnaf kepenk açamadı - akdeniz
  Yoğun kar meyve sebze hallerini etkiledi, bir çok esnaf kepenk açamadı21.02.2015
  EkonomiKar yağışından dolayı hallere meyve sebze girişi bir hayli azalırken, bir çok esnaf kepenk dahi açamadı.İstanbul genelinde pazarcılar ise tezgahlarını kuramadı.Sektör temsicileri meyve sebze fiyatlarının yeni mahsül gelene kadar yüksek seyredeceği uyarısında bulundu.
 • Yalçın BAYER

  ‘Önseçim’ koşullu yarış - akdeniz
  ‘Önseçim’ koşullu yarış21.02.2015
  YazarlarİSTANBUL 2.bölgede CHP aday adaylığında ilginç isimler yer aldı.
 • Alanya Üniversitesi için ilk adım - akdeniz
  Alanya Üniversitesi için ilk adım21.02.2015
  EkonomiBAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu’nun Antalya’da verdiği ’Alanya’ya devlet üniversitesi’ müjdesinin ardından olağanüstü toplanan Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Senatosu tarihi bir karara imza attı.Senato, Alanya’da devlet üniversitesi kurulmasının uygun olduğunu oy birliğiyle kabul etti.
 • Üniversite tanıtım günleri başlıyor - akdeniz
  Üniversite tanıtım günleri başlıyor21.02.2015
  EğitimAntalya Kaleiçi Rotary Kulübü’nün, Antalya Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Akdeniz Üniversitesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü katkı ve desteğiyle 14 yıldır başarıyla düzenlediği Yüksek Öğretim Tanıtım ve Eğitim Günleri’nin 15’incisi bu yıl 19-21 Mart tarihlerinde yine Cam Piramit Sabancı Kongre ve Fuar Merkezi’nde yapılacak.
 • The Market'in gala yemeği 19 ülkeyi buluşturdu - akdeniz
  The Market'in gala yemeği 19 ülkeyi buluşturdu21.02.2015
  EgeAKDENİZ çanağında yer alan toplantı taleplerine cevap verebilecek ürün çeşitliliğine sahip tedarikçilerle, bu bölgede iş potansiyeli olan alıcıları buluşturan 'The Market' etkinliği, Swissôtel Büyük Efes'te gerçekleşen gala yemeğiyle son buldu.
 • Halkbank, Beşiktaş'ı kayıpsız geçti - akdeniz
  Halkbank, Beşiktaş'ı kayıpsız geçti21.02.2015
  VoleybolErkekler Voleybol 1.Ligi lideri Halkbank, Beşiktaş engelini kayıpsız geçti.
 • Antalya'da dehşeti yaşayan kadın konuştu - akdeniz
  Antalya'da dehşeti yaşayan kadın konuştu20.02.2015
  GündemAntalya'da 3 kişi tarafından sokak ortasında bayıltılarak kaçırılan ve tecavüze uğrayan 28 yaşındaki S.Y.U., Hürriyet’e konuştu.Yaşadığı korkunç olayın etkisinden kurtulamadığını ve çok zor günler geçirdiğini kaydeden S.Y.U., olayın failleri henüz yakalanamadığı için hayatının güvende olmadığını söyledi.
 • Kocaoğlu: "İzmir'e davet ediyoruz" - akdeniz
  Kocaoğlu: "İzmir'e davet ediyoruz"20.02.2015
  EgeİZMİR, 19 ülkeden alıcı ve tedarikçilerin Akdeniz’de düzenlenecek fuar ve kongreler için bir araya geldiği The Market Workshop" etkinliğine evsahipliği yaptı.Gala gecesinde konuşan İzmir Büyükşehir Başkanı Aziz Kocaoğlu, 1.5 milyar nüfusun çok kolay ulaşabileceği bir noktadayız.Sizleri fuarlarınızı, kongrelerinizi, seminerlerinizi İzmir’de yapmaya davet ediyorum" dedi.
 • Meteoroloji'den yeni açıklama! Hava durumu nasıl olacak? - akdeniz
  Meteoroloji'den yeni açıklama! Hava durumu nasıl olacak?20.02.2015
  GündemSibirya soğuklarının etkisine giren Türkiye beyaza büründü.Peribacalarından KKTC'ye Gaziantep'ten Bursa'ya kartpostallık görüntüler ortaya çıktı.Bu duruma en çok okulları tatil olan öğrenciler sevindi.Meteoroloji, önümüzdeki haftadan itibaren Akdeniz üzerinden yağışlı havanın geleceğini açıkladı ancak kar yağışı hala etkisini devam ettiriyor.Gündem, hava durumunun nasıl olacağı, soğukların ne kadar süreceği.Meteoroloji'nin tahminlerine göre; yağışlar yurdun büyük bölümünde karla karışık yağmur ve kar şeklinde devam edecek.Batı'da sıcaklıklar 2 ila 4 derece artacak Doğu'da ise 3 ila 6 derece azalacak.Akdeniz'de ise don ve fırtına görülecek.İşte Türkiye’den kar manzaraları ve hava durumu:
 • Didim sahillerine Avrupalı eli - akdeniz
  Didim sahillerine Avrupalı eli20.02.2015
  EgeAVRUPA Birliği Bakanlığı ve Türkiye Ulusal Ajansı Erasmus Gençlik Hareketlilik Programı çerçevesinde desteklenen Doğa İçin Gençlik - Yeşil Toplum Harekette (Youth for Nature - Green Society in Action) projesi kapsamında Aydın'ın Didim İlçesi'ne gelen 27 Avrupalı genç, kıyı temizliği yaptı.
 • Murat Kekilli, Özgecan'ın ailesini ziyaret etti - akdeniz
  Murat Kekilli, Özgecan'ın ailesini ziyaret etti19.02.2015
  PaparazziAdanalı ünlü sanatçı Murat Kekilli geçtiğimiz günlerde Mersin’in Tarsus ilçesinde kaçırıldıktan sonra vahşice öldürülen Özgecan Aslan’ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.
 • Almanların üçte ikisi AB dışı göçe karşı - akdeniz
  Almanların üçte ikisi AB dışı göçe karşı19.02.2015
  AvrupaAvrupa Birliği ülkeleri arasında yapılan bir araştırmaya göre, Almanların yaklaşık üçte ikisinin (yüzde 61) AB dışından gelen göçe karşı olduğu ortaya çıktı.
 • Sare Davutoğlu'ndan Özgecan Aslan'ın ailesine ziyaret - akdeniz
  Sare Davutoğlu'ndan Özgecan Aslan'ın ailesine ziyaret19.02.2015
  GündemBaşbakan Ahmet Davutoğlu’nun eşi Sare Davutoğlu, Mersin’in Tarsus İlçesi’nde vahşice öldürülen üniversite öğrencisi 20 yaşındaki Özgecan Aslan’ın ailesini ziyaret etti.
 • Savcı Zekeriya Öz: Allah'ın izniyle aç kalmayız - akdeniz
  Savcı Zekeriya Öz: Allah'ın izniyle aç kalmayız18.02.2015
  PlanetBBC Türkçe Savcı Zekeriya Öz ile yaptığı söyleşinin üçüncü ve son bölümünü yayınladı.Röportajın son bölümünde hükümetin darbe iddiaları, kendisinin meslekten ihraç olasılığı ve sosyal medyada sık sık dile getirdiği otoriterleşme iddiaları konuşuldu.
 • Rögar kazas: 1 ölü 1 yaralı - akdeniz
  Rögar kazas: 1 ölü 1 yaralı18.02.2015
  GündemANTALYA’da dün gece yarısı ateşlenen kızını eşiyle birlikte hastaneye götüren Ahmet Burunsuz, aniden önüne çıkan etrafı asfaltlanmış rögar kapağından kaçmak isterken otomobiliyle direğe çarptı.Yola fırlayan 43 yaşındaki Gülsüm Burunsuz öldü, kızı 8 yaşındaki Büşra ağır yaralandı.
 • Erkekler ‘selfie’yi daha çok seviyor - akdeniz
  Erkekler ‘selfie’yi daha çok seviyor18.02.2015
  TeknolojiSON dönemlerin en popüler teknoloji trendlerinden biri olan ‘selfie’ Türkiye’deki erkeklerin kadınlara göre daha çok ilgisini çekti.
 • Yarın okullar tatil mi? Merak edilen soruya İstanbul Valisi Vasip Şahin ne cevap verdi? - akdeniz
  Yarın okullar tatil mi? Merak edilen soruya İstanbul Valisi Vasip Şahin ne cevap verdi?18.02.2015
  GündemSibirya soğukları Türkiye'yi dondurdu.İstanbul dahil bazı illerde eğitime ara verildi ve tatil edildi.İstanbul'da kar kalınlıkları Çatalca'da 60, Beşiktaş, Üsküdar, Kadıköy'de 15, Maltepe, Beykoz'da 25 cm oldu.İstanbul Valiliği, zincirsiz araçların trafiğe çıkmasına izin verilmeyeceğini duyurdu ve vatandaşlardan zorunlu olmadıkça özel araçları ile trafiğe çıkmamalarını istedi.TEM Otoyolu’nun Sakarya Arifiye mevkiinde yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle 20 aracın karıştığı zincirleme kaza meydana geldi.İstanbul Valisi Vasip Şahin, "Okullar yarın da tatil olacak mı" sorusuna cevap verdi.
 • Sibirya soğukları ne kadar sürecek, hava durumu nasıl olacak? Meteoroloji açıkladı - akdeniz
  Sibirya soğukları ne kadar sürecek, hava durumu nasıl olacak? Meteoroloji açıkladı18.02.2015
  GündemTürkiye beyaza büründü, birçok ilde okullar tatil edildi.Öyle ki Antalya'da bile bu geceden itibaren kar yağışı bekleniyor.Peki ama yurdu etkisi altına alan Sibirya soğukları ne kadar sürecek? Önümüzdeki günlerde hava durumu nasıl olacak? Eğitime kar arası devam edecek mi? Meteoroloji son bilgileri açıkladı: Bugün etkisini daha da arttıran kar yağışı ve soğuk hava gelecek haftadan itibaren yerini Akdeniz üzerinden gelen ılık ve yağışlı hava sistemine bırakacak.Yani havalar önümüzdeki haftadan itibaden ısınacak.
 • Verda ÖZER

  ABD’den ilk yorumlar - akdeniz
  ABD’den ilk yorumlar17.02.2015
  YazarlarRUSYA Devlet Başkanı Putin, geçtiğimiz Aralık ayı başında İstanbul’da bomba haberi vermişti: “Güney Akım Boru Hattı’nı iptal ediyoruz.Bunun yerine Türkiye’den geçecek yeni bir hat kuruyoruz.”
 • İstanbul'da kar can aldı: 1 ölü - akdeniz
  İstanbul'da kar can aldı: 1 ölü17.02.2015
  Gündemİstanbul Büyükçekmece Belediyesi'ne bağlı çalışan, işçilerden ikisi bir saat önce kar küreme aracıyla kaza geçirdi.İşçilerden Seyfettin Öpçin yaşamını yitirdi.Ağır yaralı olan Reşat Bilmez ise özel bir hastaneye kaldırıldı.
 • “Libya’da askeri müdahale zamanı değil” - akdeniz
  “Libya’da askeri müdahale zamanı değil”17.02.2015
  Avrupaİtalya Başbakanı Matteo Renzi, ülkesini savaşın eşiğindeymiş gibi yansıtan açıklamalar yapan dışişleri, içişleri ve savunma bakanlarının aksine, Libya’da askeri bir çözümün zamanı olmadığını söyledi.Renzi, “Şu anki durum çok ciddi, ancak askeri müdahalenin zamanı değil.BM’nin kararlarını beklemeliyiz” dedi.
 • 36 saatte Anguilla - akdeniz
  36 saatte Anguilla16.02.2015
  SeyahatKuzey Yarımküre’deki kıştan bunalanlara rüya gibi adalar, güneşli kumsallar sunan Karayipler’de küçük bir ada… St.Martin’in yaklaşık 13 kilometre güneyinde… Bozcaada’nın iki katı genişliğindeki Anguilla, İngiltere’ye bağlı.Kuru ve düzlük.20 yıl önce başlayan turizm sayesinde hızla gelişti.Şimdi bölgenin Malliouhana, Zemi gibi lüks otelleri ve iddialı restoranlarından bazıları burada.Nefes kesici güzellikteki kumsallarında, mimarileriyle dikkat çeken pek çok villa, bu villaların Kevin Bacon, Jimmy Buffett gibi ünlü müdavimleri var.
içinde

Akdeniz


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz