MENÜ

Zehra Zümrüt Selçuk

Zehra Zümrüt Selçuk ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Zehra Zümrüt Selçuk haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 455 Zehra Zümrüt Selçuk haberi bulunmuştur.

Zehra Zümrüt Selçuk Haberleri

Son dakika... Ankara Emniyet Müdürlüğü yeni binası açılışında Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli mesajlar

Son dakika... Ankara Emniyet Müdürlüğü yeni binası açılışında Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli mesajlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara Emniyet Müdürlüğü Yeni Binası Açılış Töreni'ne katılarak vatandaşlara hitap etti.

15.07.2019Gündem
Bakan Selçuk: 15 Temmuzda millet Türkiye üstünde oynanan oyunlara gereken cevabı verdi

Bakan Selçuk: 15 Temmuz'da millet Türkiye üstünde oynanan oyunlara gereken cevabı verdi

Bakan Selçuk, "15 Temmuz gecesi, milletimiz, Türkiye üstünde oynanan bütün oyunlara gereken cevabı verdi. Biz o gün her anlamda alçaklığın, hainliğin dibini gördük. Ama her şeyden önemlisi milletimizin kahramanlığını, cesaretini gördük." dedi.

14.07.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Hak-İş Genel Kurulunda önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hak-İş Genel Kurulu'nda önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hak-İş'in 14. Olağan Genel Kurulu'nda önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan konuşmasında, "Bolu Belediyesinde, Genel Başkanlarının 'Hiç kimse dışarıya atılmayacak' dediği halde Hak-İş mensubu işçi kardeşlerimin seçimden hemen sonra kapıya konmasını kınıyorum ve bu akşam başka, sabah başka yalan söyleyenleri de tüm milletime şikayet ediyorum” dedi.

10.07.2019Gündem
Masada bitirelim

Masada bitirelim

Hükümet 200 bin kamu işçisini ilgilendiren ilk toplu iş görüşmelerinde ilk 6 ay için yüzde 5, ikinci 6 ay içinse yüzde 4 maaş zammı teklif etti. Türk-İş Başkanı Ergün Atalay “Enflasyonun yüzde 17 olduğu yerde bize yüzde 5 zam öneriyorlar. Bu teklifin konuşulabilir, müzakere edilebilir bir tarafı yok. Arzumuz bu işin masada bitmesi” dedi.

10.07.2019Ekonomi
Kamu işçisi ne kadar zam alacak İşçi zamları ne zaman belli olacak

Kamu işçisi ne kadar zam alacak? İşçi zamları ne zaman belli olacak?

Kamudaki yaklaşık 200 bin işçinin gözü, 2019-2020'deki ücret zammının belirleneceği Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerin yapılacağı tarihte. Görüşmelerde hükümet ve sendika temsilcileri zam tekliflerini masaya yatırılacak. Peki, kamu işçisinin alacağı zam ne zaman belli olacak? İşçiler ne kadar zaman alacak?

9.07.2019Gündem
Son dakika... Yüz binlerce çalışanı ilgilendiriyor Zam teklifi bugün açıklanacak

Son dakika... Yüz binlerce çalışanı ilgilendiriyor! Zam teklifi bugün açıklanacak

Kamudaki yaklaşık 200 bin işçinin 2019-2020'deki ücret zammının belirleneceği Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin ikincisi bugün yapılacak. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının ev sahipliğindeki toplantıda, hükümetin kamu işçisine yönelik zam teklifini sunması bekleniyor.

9.07.2019Ekonomi
Sosyal Çalışma Programı (SÇP)  zaman başlayacak Bakan açıkladı

Sosyal Çalışma Programı (SÇP) zaman başlayacak? Bakan açıkladı

Üniversite öğrencilerine iş imkanı tanıyan İŞKUR Sosyal Çalışma Programı (SÇP) sonuçları açıkladı. Sonuçların belli olmasında sonra başvuruda bulunan öğrenciler Sosyal Çalışma Programı'nın başlayacağı tarihi merak etmeye başladı. Peki, Sosyal Çalışma Programı (SÇP) sonuçları nasıl öğrenilir? SÇP ne zaman başlayacak? İşte, o konuya dair detaylar.

6.07.2019Ekonomi
Bağımlılıkla mücadelede yol haritası: Metruk binalar hızla yıkılacak

Bağımlılıkla mücadelede yol haritası: Metruk binalar hızla yıkılacak

CUMHURBAŞKANI Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında yeni yapısıyla ilk kez toplanan Bağımlılıkla Mücadele Yüksek Kurulu, yol haritasını belirledi.

5.07.2019Gündem
İŞKUR Sosyal Çalışma Programı sonuçları açıklandı SÇP kura sonuç sorgulama ekranı

İŞKUR Sosyal Çalışma Programı sonuçları açıklandı! SÇP kura sonuç sorgulama ekranı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından İŞKUR işbirliğiyle başlatılan Sosyal Çalışma Programı (SÇP) kura sonuçları açıklandı. İş imkanı yakalamak isteyen toplamda 200 binden fazla üniversite öğrencisinin başvurduğu kurada, 20 bin üniversite öğrencisi belirlenmişti. Peki, SÇP sonuçları nasıl öğrenilir? İşte, İŞKUR SÇP kura sonuç sorgulama ekranı.

4.07.2019Gündem
Tütünle mücadele için denetimler artırılacak

Tütünle mücadele için denetimler artırılacak

Bağımlılıkla Mücadele Yüksek Kurulu Toplantısı'nda, tütün, nargile ve elektronik sigara gibi yeni nesil tütün ürünlerini içerecek şekilde tütünle mücadele mevzuatındaki ihtiyaçlar tespit edilerek, güncellenmesinin önerilmesi ve denetimlerin kolluk kuvvetlerinin desteğiyle artırılması kararı alındı.

4.07.2019Gündem
SÇP kura sonuçları ne zaman açıklanacak İŞKUR Sosyal Çalışmalar Programı kurası tamamlandı

SÇP kura sonuçları ne zaman açıklanacak? İŞKUR Sosyal Çalışmalar Programı kurası tamamlandı

Doğa korumadan, restorasyon çalışmalarına kütüphanelerin düzeninden kamu kurumlarının daha pek çok sosyal ve kültürel faaliyetlerinde, haftada üç gün ve günlük 67 lira karşılığında çalışacak öğrenciler Ankara'da yapılan kura sonucu belirlendi. Peki, SÇP kura sonuçları ne zaman açıklanacak?

4.07.2019Gündem
Sosyal Çalışma Programı sonuçları ne zaman açıklanacak SÇP kura çekimi ne zaman

Sosyal Çalışma Programı sonuçları ne zaman açıklanacak? SÇP kura çekimi ne zaman?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının başlattığı Sosyal Çalışma Programlarına (SÇP), 200 binin üzerinde üniversite öğrencisi başvurdu. Gözler şimdi, SÇP sonuçlarının açıklanacağı tarihlerde. Peki, sosyal Çalışma Programı sonuçları ne zaman açıklanacak?

4.07.2019Gündem
Bakan açıkladı 570 bin kişi işe yerleştirildi

Bakan açıkladı! 570 bin kişi işe yerleştirildi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, özel sektörde işe yerleştirmelerin yüzde 30 arttığını söyledi.

4.07.2019Ekonomi
Bağımlılıkla Mücadele Yüksek Kurulu Toplantısı başladı

Bağımlılıkla Mücadele Yüksek Kurulu Toplantısı başladı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin sağladığı bütüncül bakış açısıyla bağımlılık konusunda gelecekte oluşabilecek toplumsal sorunları önlemek ve mevcut sorunlara müdahalede bulunmak amacıyla paydaşlar arasında çok boyutlu mücadele anlayışını yaygınlaştırmalıyız." dedi.

3.07.2019Gündem
Beştepe’de bağımlılıkla mücadele zirvesi

Beştepe’de bağımlılıkla mücadele zirvesi

Bağımlılıkla Mücadele Yüksek Kurulu (BMYK) bugün Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın başkanlığında Beştepe’de toplanacak.

3.07.2019Gündem
Üniversitelilerden Sosyal Çalışmaya büyük ilgi

Üniversitelilerden Sosyal Çalışmaya büyük ilgi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın başlattığı Sosyal Çalışma Programlarına 200 binin üzerinde üniversite öğrencisi başvurdu.

1.07.2019Ekonomi
Aİle, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımları ne zaman

Aİle, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımları ne zaman?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, 2019 yılı içerisinde bakanlık bünyesinde ASDEP dahil toplam 4 bin 321 personel alımı gerçekleştirilecek. Bakan Zehra Zümrüt Selçuk'un konuya dair yaptığı açıklamanın ardından, gözler başvuru sürecine çevrildi. Peki, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımları ne zaman? İşte, ASDEP personel alımlarıyla ilgili bilgiler.

28.06.2019Gündem
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımı başvuru şartları neler ASDEP başvuruları ne zaman

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımı başvuru şartları neler? ASDEP başvuruları ne zaman?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bakanlık bünyesinde personel alımı yapılacağını açıkladı. 1000'i ASDEP 1000'i işçi, 2 bin 321'i sözleşmeli personel olmak üzere toplam 4 bin 321 personel istihdamı duyurusunun ardından, başvuruda bulunmak isteyenler, başvuru şartlarını ve tarihlerini araştırmaya başladı. Peki, ASDEP başvuruları ne zaman? Başvuru şartları açıklandı mı? İşte, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımıyla ilgili detaylı bilgiler.

26.06.2019Gündem
İŞKUR 30 soruda Sosyal Çalışma Programını anlattı - SÇP nedir

İŞKUR 30 soruda Sosyal Çalışma Programı'nı anlattı - SÇP nedir?

Sosyal Çalışma Programı başvuru süreci İŞKUR üzerinden başladı. Haziran, temmuz, ağustos ve eylül aylarında toplumsal faydanın yüksek olduğu alanlarda kamu kurumlarıyla işbirliği halinde düzenlenecek olan SÇP’ye ilgi yoğun oldu. Peki, SÇP nedir, kimler başvuruda bulunabilir, nerede uygulanır, okulu uzayan öğrenci başvurabilir mi? İşte, 30 soruda Sosyal Çalışma Programı’nın detayları

25.06.2019Ekonomi
Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ASDEP ile personel alımı yapacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ASDEP ile personel alımı yapacak!

Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, ASDEP projesi dahilinde bünyesine 4 bin 321 personel alımı yapmaya hazırlanıyor. Bin kişi ASDEP, bin kişi işçi, 2 bin 321'i ise sözleşmeli personel olmak üzere toplamda 4 bin 321 kişiyi kadrosuna dahil edecek olan bakanlık, şartları erişime açtı. İşte, binlerce kişinin merakla araştırdığı Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı personel alımı hakkında detaylı bilgiler

22.06.2019Gündem
Anadolu eserine 500 bin TL

'Anadolu' eserine 500 bin TL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Atıktan Sanata Projesi, İstanbul Havalimanı inşaatı sırasında oluşan atık materyalin, sanat eserlerine dönüştürülmesi fikriyle oluştu. İlk kez bir inşaat sahasında, bir sanat atölyesi kuruldu. Bugüne kadar 10 ton atık geri dönüştürüldü. Bu çalışmalar sonucunda, 'botanik', 'moda', 'heykel' ve 'kullanılabilir ürün' kategorilerinde çeşitli eserler ortaya çıktı. Bunların satışından elde edilecek gelir, sosyal sorumluluk projelerine aktarılacak." dedi.

21.06.2019Gündem
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına personel alınacak Başvuru şartları neler

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına personel alınacak! Başvuru şartları neler?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına 4321 personel alınacağı açıklandı. Bu gelişmenin ardından, söz konusu personel alımının detayları, branş dağılımı ve başvuru şartları merak konusu oldu. Peki, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımı başvuru şartları neler?

21.06.2019Gündem
Hedef kamuda ‘asgari’ artış

Hedef kamuda ‘asgari’ artış

Türk-İş, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’a sunduğu toplu sözleşme teklifinde öncelikle taban ücrette artış istedi. Türk-İş’in teklifi kabul görürse kamu işçilerinde en düşük ücret yani asgari ücret aylık brüt 3 bin 500 liraya çekilecek. Ayrıca mevcut çalışanlara 300 TL seyyanen zam da talep edildi.

21.06.2019Ekonomi
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 4 bin 321 personel alımı yapacak | ASDEP başvuruları ne zaman yapılacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 4 bin 321 personel alımı yapacak | ASDEP başvuruları ne zaman yapılacak?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk,1000'i ASDEP, 1000'i işçi, 2 bin 321'i sözleşmeli personel olmak üzere toplam 4 bin 321 personel alımı yapılacağını açıkladı. Bakanın twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamanın ardından gözler başvuru şartları ve başvuru tarihlerine çevrildi. Peki, ASDEP personel alımı başvuruları ne zaman yapılacak? İşte, 4 bin 321 personel alımıyla ilgili detaylar....

20.06.2019Gündem
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı açıkladı: 4321 personel alınacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı açıkladı: 4321 personel alınacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Twitter hesabından "Bu yıl içerisinde alım ilanına çıkarak 1000’i ASDEP, 1000’i işçi, 2321’i sözleşmeli personel olmak üzere toplam 4321 personel istihdamı gerçekleştireceğiz." açıklamasında bulundu.

20.06.2019Gündem
Bakan Selçuk: Çalışma koşullarını iyileştirmeye çalışıyoruz

Bakan Selçuk: Çalışma koşullarını iyileştirmeye çalışıyoruz

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "İşçi kardeşlerimizin daha verimli çalışmaları ve daha mutlu bir yaşam sürmeleri için hem çalışma koşullarını hem de şartlarını iyileştirmeye çalışıyoruz" açıklamasında bulundu.

20.06.2019Ekonomi
Memurlara ne kadar zam yapılacak Temmuz zammı miktarı belli oldu mu

Memurlara ne kadar zam yapılacak? Temmuz zammı miktarı belli oldu mu?

Kamu işçisinin zam pazarlığı başladı. Milyonlarca memur temmuz ayında alacakları zammın miktarının ne zaman belli olacağını merak ediyor. Bu hususta son olarak, Türk-İş Genel Başkanı Atalay, 2019 Dönemi Kamu Kesimi Toplu İş Sözleşmesine dair taleplerini Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk'a sundu. Peki, memurlara ne kadar zam yapılacak? Temmuz zammı miktarı belli oldu mu?

20.06.2019Gündem
Seyyanen 300 TL  artı yüzde 15 zam

Seyyanen 300 TL artı yüzde 15 zam

KAMUDA toplusözleşme pazarlığında Türk-İş ilk teklifini sundu. Türk-İş, tüm kamu işçilerine seyyanen brüt 300 lira zam, ilk altı ay yüzde 15, iki, üç ve dördüncü 6 aylar enflasyon artı 3 puan refah payı talep etti.

20.06.2019Ekonomi
Türk-İşin kamu işçileri için istediği zam belli oldu

Türk-İş'in kamu işçileri için istediği zam belli oldu

Türk-İş Genel Başkanı Atalay, zam taleplerini Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'a sundu.

19.06.2019Ekonomi
Bakan Selçuk: 55 ilacı daha geri ödeme listesine aldık

Bakan Selçuk: 55 ilacı daha geri ödeme listesine aldık

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 55 ilacın daha geri ödeme listesine alındığını söyledi.

18.06.2019Ekonomi
Son dakika... Mursinin vefatının ardından Erdoğandan ilk sözler

Son dakika... Mursi'nin vefatının ardından Erdoğan'dan ilk sözler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mısır'ın demokratik yöntemlerle seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin mahkeme salonunda hayatını kaybetmesine ilişkin "Mursi kardeşimize, şehidimize, Allah'tan rahmet diliyorum." dedi.

17.06.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan ihracatçılara müjde

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ihracatçılara müjde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni ve Türkiye İhracatçılar Meclisi Olağan Genel Kurulu’na katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ihracatçılardan döviz alımlarında binde 1'lik kambiyo vergisi alınmayacağını söyledi.

16.06.2019Ekonomi
Kamu işçisinin zam pazarlığı başlıyor

Kamu işçisinin zam pazarlığı başlıyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ile Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, kamuda çalışan yaklaşık 200 bin işçinin 2019-2020 döneminde alacağı zam oranının belirleneceği Toplu İş Sözleşmeleriyle ilgili bir araya geldi.

16.06.2019Ekonomi
Bakan açıkladı 2019da 571 bin 266 kişi işe yerleştirildi

Bakan açıkladı! 2019'da 571 bin 266 kişi işe yerleştirildi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Zehra Zümrüt Selçuk, İŞKUR’un 2019 yılı Ocak-Mayıs dönemi verilerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Geçen yılın aynı dönemine göre işe yerleştirme rakamlarında yüzde 30,1’lik artış kaydettiklerini aktaran Selçuk, 571 bin 266 kişinin işe yerleşmesine aracılık ettiklerini söyledi.

15.06.2019Ekonomi
Bakan Selçuk: Türkiye insan kaynağı açısından şanslı bir ülke

Bakan Selçuk: Türkiye insan kaynağı açısından şanslı bir ülke

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk "Türkiye, insan sermayesi söz konusu olduğunda, güçlü bir kaynağa sahip olduğundan bu açıdan oldukça şanslıdır. 82 milyon nüfusa sahip olan ülkemizde ortalama yaşam beklentisi 76 yıldır. Nüfusumuzun yaklaşık yüzde 40'ı 24 yaşın altındadır. İş gücümüz 32 milyondan fazladır ve bu rakam dünyadaki 175 ülkenin nüfusundan daha fazla" dedi.

13.06.2019Ekonomi
Bakan Zehra Zümrüt Selçuk İsviçre’de

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk İsviçre’de

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Türkiye’nin Birleşmiş Milletler (BM) Cenevre Ofisi Nezdindeki Daimi Temsilciliği konutunda verilen resepsiyona katıldı. Bakan Selçuk, Uluslararası Çalışma Konferansı dolayısıyla Cenevre’de bulunan işçi ve işveren heyetleriyle görüş alışverişinde bulundu.

13.06.2019Avrupa
Türkiye İSG alanında Fasa örnek olacak

Türkiye İSG alanında Fas'a örnek olacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ILO'nun 108. Uluslararası Çalışma Konferansı kapsamında Fas ve Maltalı mevkidaşlarıyla ayrı ayrı görüştü. Fas Çalışma ve Mesleki Entegrasyon Bakanı Mohamed Yatım, Türkiye'nin İSG alanındaki tecrübesinden yararlanma talebinde bulundu.

12.06.2019Ekonomi
Singapurlu Bakandan İstanbul Havalimanına övgü

Singapurlu Bakandan İstanbul Havalimanı'na övgü

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ILO'nun 108. Uluslararası Çalışma Konferansı kapsamında Singapur Çalışma Bakanı Josephine Teo ile görüştü.

12.06.2019Ekonomi
Bakan Selçuk aileleri uyardı: 128 içeriğe müdahale edildi

Bakan Selçuk aileleri uyardı: 128 içeriğe müdahale edildi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın Sosyal Medya Çalışma Grubu tarafından son 9 ayda çocukları etkileyebileceği belirlenen 128 içeriğe müdahalede bulunuldu, 2 kişi gözaltına alındı.

5.06.2019Ekonomi
Yarım kalan hesabı vereceğiz

'Yarım kalan hesabı vereceğiz'

Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı Binali Yıldırım, “23 Haziran’da laf değil iş konuşacak, icraat konuşacak. Laf üstüne laf yapanlar değil, taş üstüne taş koyanların günü olacaktır” dedi.

4.06.2019Gündem
Bakan Selçuk duyurdu Hibe için son tarih 28 Haziran

Bakan Selçuk duyurdu! Hibe için son tarih 28 Haziran

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk “Kendi işini kurmak isteyen engellilerimiz ve eski hükümlü vatandaşlarımıza sağladığımız 50 bin TL’ye kadar hibe desteği için 2019 yılı 2. dönem başvurularını kabul etmeye başladık.” dedi.

3.06.2019Ekonomi
TİSK’in yarışmasında büyük ödül Coca-Cola’nın

TİSK’in yarışmasında büyük ödül Coca-Cola’nın

TÜRKİYE İşveren Sendikaları Konfederasyonu’nun (TİSK) Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülleri’ni (KSS) 2018 yılında kazanan şirketler belli oldu. Büyük Ödülü Coca-Cola Türkiye’nin “Geleceğin Tarımı” projesi aldı. Ödül alan şirketler arasında Danone, Mercedes-Benz ve Arçelik de yer aldı.

1.06.2019Ekonomi
İŞKUR işsizlik maaşı ne zaman yatırılacak İşsizlik maaşı bayramdan önce verilecek mi

İŞKUR işsizlik maaşı ne zaman yatırılacak? İşsizlik maaşı bayramdan önce verilecek mi?

Çalıştıkları kurumdan ayrılan vatandaşlara ödenen İŞKUR işsizlik maaşları, Ramazan Bayramı'nın yaklaşması ile vatandaşların gündeminde yer almaya başladı. Bayram öncesi işsizlik maaşının yatıp yapmayacağını merak eden vatandaşlar konu ile ilgili internet üzerinden araştırma yapıyor. Peki, İŞKUR işsizlik maaşı ne zaman yatırılacak? İşsizlik maaşı bayramdan önce verilecek mi? İşte, o konu ile ilgili detaylar.

31.05.2019Gündem
Emekli bayram ikramiyeleri yattı mı Maaşlar ne zaman ödenecek

Emekli bayram ikramiyeleri yattı mı? Maaşlar ne zaman ödenecek?

İlk kez geçtiğimiz yıl verilen emekli bayram ikramiyeleri, bu yıl da merak bekleniyordu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ikramiye ödemelerine ilişkin yaptığı yazılı açıklamada Ramazan Bayramı ikramiyelerinin 31 Mayıs’ta yatacağını belirtmişti. Peki, emekli bayram ikramiyeleri yattı mı?

31.05.2019Ekonomi
30 yeni iş kulübü

30 yeni iş kulübü

İş arayanların istihdama katılmalarına katkıda bulunan iş kulüplerinin sayısı arttırılıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yıl sonuna kadar 30 yeni iş kulübü açılacağını vurgulayarak “İş kulüpleri iş arayanlara motivasyon kazandırıyor, çalışmak isteyen herkese göre bir iş olduğu fikrini oluşturuyor” dedi.

31.05.2019Ekonomi
Emekli bayram ikramiyeleri ne zaman yatırılacak Emekli maaşları hangi tarihte ödenecek

Emekli bayram ikramiyeleri ne zaman yatırılacak? Emekli maaşları hangi tarihte ödenecek?

Ramazan Bayramı'nın yaklaşması ile beraber, milyonlarca, emekli dul ve yetimi kapsayan emeli bayram ikramiyeleri gündemdeki yerini aldı. Bayramdan önce emekli ikramiyelerinin yatırılacağı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Peki, Emekli bayram ikramiyeleri ne zaman yatırılacak? Emekli maaşları hangi tarihte ödenecek?

30.05.2019Gündem
Emekliye bayram ikramiyesi ne zaman yatırılacak Emekli ikramiyesi ayın kaçında ödenecek

Emekliye bayram ikramiyesi ne zaman yatırılacak? Emekli ikramiyesi ayın kaçında ödenecek?

Ramazan Bayramı'nın yaklaşması ile beraber, emekli, dul ve yetimleri kapsayan bayram ikramiyeleri gündeme gelmeye başladı. Yılda iki defa dini bayramlarda ödenen 1000 TL'lik emekli ikramiyeleri bayram öncesi vatandaşların hesabına yatırılacak. Bir süredir tarihi merak edilen emekliye bayram ikramiyesi için Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan açıklama geldi. İşte, 'Emekli ikramiyesi ayın kaçında ödenecek? Emekliye bayram ikramiyesi ne zaman yatırılacak?2 sorularının yanıtı...

28.05.2019Ekonomi
İşsizlik maaşları ne zaman yatırılacak Tarih belli oldu mu

İşsizlik maaşları ne zaman yatırılacak? Tarih belli oldu mu?

5 Haziran 2019 tarihinde ödenmesi gereken işsizlik ödeneğinin, Ramazan Bayramı'nın resmi tatil olması dolayısıyla, ne zaman yatırılacağı, işsizlik maaşı alan vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk işsiz ödeneğinin vatandaşların hesabına yatırılacağı tarihle ilgili açıklama yaptı. Peki, işsizlik maaşları ne zaman yatırılacak? İşte, konu ile ilgili detaylar.

27.05.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Geç gelen adalet adalet değildir

SCİPİO Africanus MÖ 236-182 yılları arasında yaşamış olan Romalı bir generaldir. Zama Savaşı ile meşhur Hannibal’ı yenmiştir. Hannibal Roma’yı defalarca yenmiş, filleri ile Alp dağlarını aşmış ve Roma’yı almasına ramak kalmış ve ülkesi tarafından Kartaca’ya çağrılınca dönmek durumunda kalmıştır. Scipio bu Hannibal’ı yenmiş, Roma’nın en büyük rakibi olan Kartaca’yı ortadan kaldırmıştır.

4.07.2019