MENÜ

Yatırım

Yatırım ile ilgili tüm haberleri, son dakika Yatırım haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Yatırım haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 132.022 Yatırım haberi bulunmuştur.

Yatırım Haberleri

Bakan Albayrak Davos’ta yatırımcı ilgisini değerlendirdi: Türkiye’ye güvenen kazandı

Bakan Albayrak Davos’ta yatırımcı ilgisini değerlendirdi: 'Türkiye’ye güvenen kazandı'

İLK gününde genç aktivist Thunberg ve Trump arasında sürdürülebilir çevre düellosuna sahne olan Davos Zirvesi’nin ikinci gününde gündem yeniden ekonomiye döndü. ABD ve AB arasındaki ticaret anlaşması ve dijital şirketlerin vergilendirilmesi konularının ağırlık kazandığı Davos’ta Türk Evi de özellikle lezzetli ikramlarla katılımcıların ilgi odağı oldu. Davos’taki temaslarına ilişkin açıklama yapan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Türkiye’ye ilişkin ilgiye dikkat çekerek, “Türkiye’ye güvenen kazandı” mesajı verdi.

23.01.2020Ekonomi
Mısır ve Irak yatırımı Türkiye’ye yaptı

Mısır ve Irak yatırımı Türkiye’ye yaptı

GAYRİMENKUL değerleme şirketi EVA, yabancıların son 2 yılda Türkiye’de gerçekleştirdikleri gayrimenkul yatırımlarını mercek altına aldı.

23.01.2020Ekonomi
Adil bir model şart

Adil bir model şart

İSTANBUL Sanayi Odası (İSO) Meclisi’nin bu yılın ilk aylık olağan toplantısı ‘Sürdürülebilir Büyüme İçin Nitelikli Üretim Ekonomisine Geçişte Eğitim, Kalite ve Ar-Ge’nin Önemi’ ana gündemi ile gerçekleştirildi.

23.01.2020Ekonomi
Üsküdarda arsa soygunu... Mağdurlardan kimi milyonluk evini kimi parasını kaybetti

Üsküdar'da arsa soygunu... Mağdurlardan kimi milyonluk evini kimi parasını kaybetti

Yapımı devam eden Çanakkale Köprü dolandırıcıların da iştahını kabarttı. Köprü’nün geçtiği bölgelerde, düşük fiyata arsa alıp sattığını söyleyen Ramazan B., Üsküdar’daki bir çok esnaftan para topladı. Ramazan B. topladığı paralarla sırra kadem basınca iş ortaya çıktı. Ne arsa ne tapuların ortada olduğunu gören mağdurlar soluğu savcılıkta aldı. Ramazan B.’nin, banka hesabını kullandığı İbrahim C. ise “Dolandırıcılık yaptığını biliyordum. Ben de ulaşamıyorum” dedi.

23.01.2020Ekonomi
ABden Davosta adil iş birliği çağrısı

AB'den Davos'ta adil iş birliği çağrısı

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, "Adaletli ve karşılıklı saygıya dayalı bir biçimde iş birliğinin gücünü yeniden keşfetmemiz gerekiyor." dedi.

22.01.2020Ekonomi
Berat Albayraktan Davos Zirvesinin ikinci gününde önemli açıklamalarda bulundu

Berat Albayrak'tan Davos Zirvesi'nin ikinci gününde önemli açıklamalarda bulundu

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan Davos Zirvesi'nin ikinci gününde önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Albayrak, "Türk varlıklarına güvenenlerin ciddi anlamda kazandığı bir süreç. 2020 yılı daha sakin geçen bir yıl olacak; küresel büyüme tahminleri üzerinde beklentilerin daha olumlu olduğu bir yıl. Bu olumlu bir gelişme. Tabi ki küresel istikrardan yana olduk" dedi.

22.01.2020Ekonomi
Davos Zirvesinde kurulan Türk Evine katılımcılardan yoğun ilgi

Davos Zirvesi'nde kurulan "Türk Evi"ne katılımcılardan yoğun ilgi

İsviçre'nin Davos kasabasında düzenlenen 50'nci Dünya Ekonomik Forum (WEF) toplantıları kapsamında kurulan Türk Evi yoğun ilgi görüyor.

22.01.2020Ekonomi
Son dakika... Davos Zirvesinde ikinci gün... Bakan Albayrak: Türk varlıklarına güvenenler ciddi anlamda kazandı

Son dakika... Davos Zirvesi'nde ikinci gün... Bakan Albayrak: Türk varlıklarına güvenenler ciddi anlamda kazandı

Son dakika... Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan Davos Zirvesi'nin ikinci gününde önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Albayrak, "Türk varlıklarına güvenenlerin ciddi anlamda kazandığı bir süreç. 2020 yılı daha sakin geçen bir yıl olacak; küresel büyüme tahminleri üzerinde beklentilerin daha olumlu olduğu bir yıl. Bu olumlu bir gelişme. Tabi ki küresel istikrardan yana olduk" dedi.

22.01.2020Ekonomi
Bakan Soylu: 2020de ana hedef, uyuşturucuyla topyekun seferberlik

Bakan Soylu: 2020'de ana hedef, uyuşturucuyla topyekun seferberlik

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 922 ilçede eş zamanlı düzenlenen uyuşturucuyla mücadele toplantılarıyla, 2020 yılının uyuşturucuyla topyekün mücadele yılı olacağını söyledi. Soylu, ailelere çağrıda bulunarak, "2020'de ana hedefimiz anneler, babalar ve ailelerdir ve topyekun bir seferberlik başlatmaktır. Çocuklarımızı, kuzularımızı, Dicle'nin, Fırat'ın Kızılırmak'ın kuzularını, uyuşturucu çakallarına kaptırmayalım" dedi.

22.01.2020Gündem
Sevgililer Günü ne zaman kutlanacak Sevgililer Gününe kaç gün kaldı

Sevgililer Günü ne zaman kutlanacak? Sevgililer Günü'ne kaç gün kaldı?

Uzun yıllar önce kutlanmaya başlanan Sevgililer Günü hakkında araştırmalar sürmeye devam ediyor. Ocak ayının son günlerinin gelmesiyle birlikte 2020 Sevgililer Günü'nün ne zaman kutlanacağı merak edildi. Peki, Sevgililer Günü ne zaman kutlanacak? Sevgililer Günü'ne kaç gün kaldı?

22.01.2020Gündem
Küresel ticaret 2020’de yüzde 2,3 büyüyecek

Küresel ticaret 2020’de yüzde 2,3 büyüyecek

Birleşmiş Milletler Ticaret ve Kalkınma Konferansı (UNCTAD) tarafından hazırlanan Dünya Ekonomik Durumu ve 2020 Beklentileri Raporu'na göre, küresel ticaret büyümesinin 2020’de kısıtlı toparlanmayla yüzde 2,3, 2021’de ise yüzde 3,2 seviyesine çıkması bekleniyor.

22.01.2020Ekonomi
Goldman Sachsten petrol tahmini

Goldman Sachs'ten petrol tahmini

ABD merkezli yatırım bankası Goldman Sachs, Çin’de ortaya çıkan coronavirüs salgınının küresel petrol talebinde büyümeyi ve fiyatları etkileyebileceği uyarısı yaptı. Goldman Sachs, virüs salgınının küresel petrol fiyatlarına etkisinin varil başına 2.9 dolar dolayında olacağını öngördü.

22.01.2020Ekonomi
İngiltere’nin hedefi post-Brexit döneminde Kara Kıtayla büyümek

İngiltere’nin hedefi post-Brexit döneminde "Kara Kıta"yla büyümek

Bir zamanların üzerinde “güneş batmayan krallığı”, son yıllardaki belirsizlik ortamını geride bırakarak, yüzünü bir kez daha demografisi, yer altı kaynakları ve yatırım fırsatları ile gelecek vadeden "Kara Kıta" Afrika’ya dönüyor.

22.01.2020Ekonomi
Bakan Varank açıkladı 2019da marka başvuru sayısı 134 bini geçti

Bakan Varank açıkladı! 2019'da marka başvuru sayısı 134 bini geçti

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türk Patent ve Marka Kurumuna (TÜRKPATENT) geçen yıl 8 bin 126 yerli patent, 2 bin 906 yerli faydalı model ve 119 bin 412'si yerli olmak üzere toplam 134 bin 353 marka başvurusu gerçekleştirildiğini bildirdi.

22.01.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Pekcandan AB açıklaması: 2020de adım atacağımıza inanıyorum

Son dakika... Bakan Pekcan'dan AB açıklaması: 2020'de adım atacağımıza inanıyorum

Son dakika... Bakan Pekcan Davos'ta gündemi değerlendirdi. Pekcan AB ile Gümrük Birliği anlaşmasıyla ilgili, "2020'de bu konuda adım atacağımıza inanıyorum" dedi.

22.01.2020Ekonomi
Facebook 1000 kişiyi işe alacak

Facebook 1000 kişiyi işe alacak

Sosyal paylaşım platformu Facebook, İngiltere’deki merkezinde 1000 kişiye istihdam sağlayacağını duyurdu.

22.01.2020Teknoloji
Türkiyenin Küçük Venediki yenilenen çehresiyle ziyaretçilerini ağırlayacak

Türkiye'nin 'Küçük Venedik'i yenilenen çehresiyle ziyaretçilerini ağırlayacak

Türkiye'de Uluslararası Sulak Alanların Korunması Sözleşmesi (RAMSAR) kapsamındaki 14 gölden biri olan ve 2001 yılından itibaren Uluslararası Yaşayan Göller Ağı'na dahil olan Uluabat Gölü'ne kıyı Gölyazı Mahallesi, yenilenen çehresiyle misafirlerini bekliyor.

22.01.2020Seyahat
Bir trilyon ağaç yetmez

Bir trilyon ağaç yetmez

Bu yıl 50. kez düzenlenen Davos Zirvesi’nin birinci gününde ABD Başkanı Donald Trump’ın konuşmasında iklim değişikliğine yeterince yer vermemesi çevreci aktivistler kadar katılımcılardan da eleştiri aldı. Trump’ın ABD’nin iklim değişikliği ile mücadele kapsamında 1 trilyon ağaç dikilmesini desteklediği yönündeki sözlerine zirvenin ilgi odağı 17 yaşındaki çevreci aktivist Greta Thunberg’in, “Boş sözler, boş vaatler” demesi dikkat çekti.

22.01.2020Ekonomi
Çeyrek altın kapanışta ne kadar oldu 21 Ocak Kapalıçarşı anlık altın fiyatları (Gram, tam, yarım, çeyrek)

Çeyrek altın kapanışta ne kadar oldu? 21 Ocak Kapalıçarşı anlık altın fiyatları (Gram, tam, yarım, çeyrek)

Piyasalara hafta başında yükselişle giriş yapan altın fiyatları, salı günü vatandaşların en fazla araştırdığı konular arasında yer aldı. Kapalıçarşı'da hareketine devam eden gram altının akşam saatlerinde ne kadara satıldığı vatandaşlar tarafından anlık takip ediliyor. Özellikle altını yatırım aracı olarak görenler, çeyrek ve gram altında yaşanan düşüş ve yükselişi anlık bazda öğrenmek istiyor. Peki, çeyrek altın kapanışta ne kadar oldu? İşte, 21 Ocak Kapalıçarşı gram, tam, yarım, çeyrek altın fiyatları.

21.01.2020Ekonomi
Alman ZEW Endeksi son 4,5 yılın en yükseğinde

Alman ZEW Endeksi son 4,5 yılın en yükseğinde

Almanya'nın ekonomik görünümüne ilişkin yatırım güveni, ABD ile Çin’in "birinci faz" ticaret anlaşması imzalamasının etkisiyle son 4,5 yılın en yükseğine çıktı.

21.01.2020Ekonomi
Facebook 1000 kişiyi işe alacak

Facebook 1000 kişiyi işe alacak

Sosyal paylaşım platformunun İngiltere merkezinde istihdam edilecek kişiler, zararlı online içeriklerin tespitinde görev alacak.

21.01.2020Ekonomi
La Ligada zirve ve transfer yarışı

La Liga'da zirve ve transfer yarışı

İspanya Ligi La Liga'da 20. haftanın sonunda 43'er puanı bulunan Barcelona birinci, Real Madrid ikinci sırada yer aldılar.

21.01.2020Futbol
Zor durumdaki Malaysia Airlinesa talip çıktı

Zor durumdaki Malaysia Airlines'a talip çıktı

Air France-KLM, Malezya Havayolları'nın yüzde 49'una, JAL ise yüzde 25'ine talip oldu.

21.01.2020Ekonomi
Altın fiyatları ne kadar oldu Gram ve çeyrek altın kaç TL oldu

Altın fiyatları ne kadar oldu? Gram ve çeyrek altın kaç TL oldu?

Altın fiyatları için araştırmalar haftanın ikinci gününde de devam ediyor. Hem yatırım amaçlı hem de düğün-nişan gibi organizasyonlar için altın alacak olan vatandaşlar, altın fiyatlarını anbean takip ediyor. Peki, altın fiyatları ne kadar oldu? Gram ve çeyrek altın kaç TL oldu?

21.01.2020Ekonomi
Çikolatada hedef büyüttü

Çikolatada hedef büyüttü

Eskişehir’de 60 yıllık geçmişi olan büskivi, kek, gofret, kraker gibi ürünlerin üreticisi Eti, son dönemde çikolata üretimiyle de atak yaptı. 2019 yılında 1.2 milyar Eti çikolatası satışına ulaşan marka, bitter kategorisinde lider oldu. 60 ülkeye ihracat yapan Eti, 2020’de çikolata cirosunu yüzde 50 büyütmeyi hedefliyor.

21.01.2020Ekonomi
İtalyan şirketleri Türkiyede yatırım yapmaktan memnun

İtalyan şirketleri Türkiye'de yatırım yapmaktan memnun

Roma merkezli Uluslararası Politikalar Çalışma Merkezi'nin Kasım-Aralık 2019 döneminde yaptırdığı "İtalyan şirketlerinin Türkiye'deki yatırımlarına ilişkin anket"in sonuçlarına ilişkin sunum düzenlendi.

21.01.2020Ekonomi
Haftanın ilk günü çeyrek altın ne kadar oldu Canlı tam, yarım, gram fiyatları (20 Ocak 2020)

Haftanın ilk günü çeyrek altın ne kadar oldu? Canlı tam, yarım, gram fiyatları (20 Ocak 2020)

Altın fiyatları bugün ne kadar sorusu haftanın ilk işlem gününde altın yatırımcıları tarafından en fazla merak edilen konular arasında yer aldı. Yüzde 0,4 yükselişle pazartesi gününe başlayan altın fiyatları canlı takip edildi. Akşam saatlerinde piyasalarda işlemini sonlandıran gram altının ne kadar olduğuna yönelik araştırmalar 20 Ocak akşamı hız kazandı. Peki, haftanın ilk günü çeyrek altın ne kadar oldu? İşte, canlı tam, yarım, gram fiyatları.

20.01.2020Ekonomi
İngilterenin gözü Brexit sonrası Afrikada

İngiltere'nin gözü Brexit sonrası Afrika'da

Başkent Londra'da düzenlenen yatırım zirvesinde 16 Afrika ülkesinin lideri yanı sıra büyük İngiliz şirketlerinin CEO'ları da yer alıyor. Başbakan Boris Johnson, Afrika'yı "tercih edilen yatırım ortağı" olarak tanımladı.

20.01.2020Ekonomi
Dünya Ekonomik Forumu: Fırsat eşitliği ülke ekonomileri için de faydalı

Dünya Ekonomik Forumu: Fırsat eşitliği ülke ekonomileri için de faydalı

Dünya Ekonomik Forumu, fırsat eşitliğinin sadece bir hak olmakla kalmayıp aynı zamanda ülke ekonomileri için de yararlı olduğuna işaret etti.

20.01.2020Ekonomi
İngilterenin gözü Brexit sonrası Afrikada

İngiltere'nin gözü Brexit sonrası Afrika'da

Başkent Londra'da düzenlenen yatırım zirvesinde 16 Afrika ülkesinin lideri yanı sıra büyük İngiliz şirketlerinin CEO'ları da yer alıyor.

20.01.2020Ekonomi
İngilterenin gözü Brexit sonrası Afrikada

İngiltere'nin gözü Brexit sonrası Afrika'da

İngiltere, Brexit'in ardından Afrika ile ticareti artırmak amacıyla başkent Londra'da İngiltere-Afrika Yatırım Zirvesi gerçekleştiriyor.

20.01.2020Dünya
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan o konuşmayı anlattı: Böyle saçmalık olur mu

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan o konuşmayı anlattı: Böyle saçmalık olur mu?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Berlin dönüşünde medya mensuplarıyla bir söyleşi gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, başta Libya olmak üzere gündemdeki birçok konuya ilişkin şu değerlendirmeleri yaptı:

20.01.2020Gündem
Küresel mal ve hizmet ticaretindeki büyüme 2020’de yüzde 1,9a ulaşacak

Küresel mal ve hizmet ticaretindeki büyüme 2020’de yüzde 1,9'a ulaşacak

Dünya Bankası Grubu tarafından hazırlanan “Küresel Ekonomik Beklentiler” raporuna göre, 2018 yılında yüzde 4 olan küresel mal ve hizmet ticaretindeki büyüme geçen yıl yüzde 1,4'e geriledi, 2020 yılında ise yüzde 1,9'a ulaşacak.

20.01.2020Ekonomi
Türkiyenin uluslararası yatırım pozisyonu gelişmeleri

Türkiye'nin uluslararası yatırım pozisyonu gelişmeleri

Türkiye'nin yurt dışı varlıkları ile yükümlülüklerinin farkı olarak tanımlanan net UYP, kasımda eksi 347 milyar dolar oldu

20.01.2020Ekonomi
Borsa haftaya yükselişle başladı

Borsa haftaya yükselişle başladı

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, haftaya yüzde 0,33 artışla 121.879,47 puandan başladı.

20.01.2020Ekonomi
Hobi amaçlı kurduğu harada, şampiyonlar yetiştiriyor

Hobi amaçlı kurduğu harada, şampiyonlar yetiştiriyor

İZMİR'de, tarihi Kemeraltı Çarşısı'nda uzun yıllar tekstil ticareti yapan iş insanı Harun Ateş'in, çocukluk sevdası olan atlar, yatırıma dönüştü. Torbalı ilçesinde hobi amaçlı kurduğu at çiftliğinde şampiyon atlar yetiştiren Harun Ateş, hedefinin Gazi Koşusu'nu kazanan atı yetiştirmek olduğunu söyledi.

20.01.2020Gündem
3 milyona yakın çocuğa ulaştık

3 milyona yakın çocuğa ulaştık

Yaklaşık çeyrek asırdır 3 milyona yakın çocuğa ulaşan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), 91 bini aşkın gönüllü ile 31 il ve 71 noktada ilköğretim çağındaki çocuklara okul sonrası ücretsiz eğitim desteği veriyor. Önümüzdeki hafta 25’inci kuruluş yılını kutlayacak TEGV’in Genel Müdürü Sait Tosyalı, uzun yıllar büyük holdinglerde üst düzey yöneticilik yaptıktan sonra sivil toplum hayatına geçti. Kendi deyimiyle her gün bu işine severek geliyor.

20.01.2020Eğitim
İngilterede Sisi hakkında tutuklanma emri çıkarılması istendi

İngiltere'de Sisi hakkında tutuklanma emri çıkarılması istendi

İngiltere'de Mısır'ın demokratik yollarla seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin hapishanede ölümüyle ilgili olarak darbeyle iktidara gelen Abdulfettah es-Sisi hakkında tutuklama emri çıkarılması istendi.

20.01.2020Dünya
En tehlikeli maddeleri o taşıyor

En tehlikeli maddeleri o taşıyor!

Lojistik sektörünün kadın patronlarından Damla Alişan, sektörde kimya-sallar ve patlayıcılar başta olmak üzere tehlikeli madde taşımacılığında lider bir şirketi yönetiyor. Alişan Lojistik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Damla Alişan, “Türkiye, lojistik köyler tam olarak hayata geçtiğinde ve tren hatları tamamladığında global şirketlerin lojistik üssü olur” diyor.

20.01.2020Gündem
Altın fiyatları ne kadar oldu Gram ve çeyrek altın alış satış fiyatı

Altın fiyatları ne kadar oldu? Gram ve çeyrek altın alış satış fiyatı

Yeni haftanın ilk işlem gününde ‘altın fiyatları ne kadar olacak?’ sorusu ana gündem konularından biri. Geçtiğimiz hafta 293 lira seviyelerinde seyreden gram altın, haftanın kapanışında 295 TL oldu. Peki, çeyrek altında son durum nasıl? Vatandaşların öncelikli yatırım tercihi olan çeyrek altın kaç TL’den alınıp satılıyor?

20.01.2020Ekonomi
Son dakika haberleri Tarihi zirvenin sonuç bildirgesi açıklandı

Son dakika haberleri! Tarihi zirvenin sonuç bildirgesi açıklandı

Libya'da kalıcı ateşkes ve siyasi sürecin başlatılması amacıyla Almanya'nın başkenti Berlin'de düzenlenen Libya Konferansı'nın sonuç bildirgesinde ateşkesin yanı sıra taraflara ve destekçilerine askeri faaliyetlerine son vermeleri ve Birleşmiş Milletlerin (BM) silah ambargosuna uyma çağrısında bulunuldu.

19.01.2020Dünya
2020 Sevgililer Günü ne zaman kutlanacak

2020 Sevgililer Günü ne zaman kutlanacak?

Her yıl 14 Şubat tarihinde kutlanan Sevgililer Günü'nün 2020'de hangi güne denk geleceği, eşlerine güzel sürprizler yapacak olan vatandaşlar tarafından sorgulanmaya başladı. Şimdiden planlamalara başlamak isteyen vatandaşlar, konuya dair tarih araştırmasını internette yapıyor. Peki, Sevgililer Günü ne zaman?

19.01.2020Gündem
Fabrika çatısına kurdu Ayda 100 bin TL kazanıyor

Fabrika çatısına kurdu! Ayda 100 bin TL kazanıyor

Çanakkale'de 8 bin 500 metrekarelik alana kurulu unlu mamuller fabrikasının çatısına güneş enerjisi santrali (GES) kuran iş insanı Ali Polat, fabrikanın aylık 15 bin TL'lik elektriğini buradan karşılıyor. Ürettiği elektriği devlete de satarak, her ay 100 bin TL'lik kazanç elde eden Ali Polat, "Güneş hem içimizi, hem cebimizi ısıtıyor" dedi.

19.01.2020Ekonomi
Bakan Varank, Silikon Vadisinden yatırım alan Türk şirketini ziyaret etti

Bakan Varank, Silikon Vadisi'nden yatırım alan Türk şirketini ziyaret etti

 Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Silikon Vadisi merkezli girişim sermayesi yatırımcısı Michael Moritz liderliğindeki bir grup yabancı girişimcinin 38 milyon dolarlık yatırım yaptığı Türk teslimat sitesi Getir'in Ar-Ge merkezinde incelemelerde bulundu.

19.01.2020Ekonomi
Türkiyede ham deri ihtiyacı sürse de ihracatın büyümesi bekleniyor

Türkiye'de ham deri ihtiyacı sürse de ihracatın büyümesi bekleniyor

Türkiye Deri Sanayicileri Derneği (TDSD) Yönetim Kurulu Başkanı Burak Uyguner, "Her yıl deri sektörü 6-6,5 milyon adet büyükbaş hayvan ham derisine ve 50 milyon adet küçükbaş hayvan ham derisine ihtiyaç duyuyor." dedi.

19.01.2020Ekonomi
Duruş bozukluğu olan yazılımcı dik durma alışkanlığı kazandıran cihaz üretti

Duruş bozukluğu olan yazılımcı dik durma alışkanlığı kazandıran cihaz üretti

Çocukluğundan itibaren duruş bozukluğu olan bilgisayar mühendisi, ürettiği dik durma uyarısı veren cihazla hem kendi sorununu çözdü hem de benzer sıkıntıları yaşayanlar için alternatif çözüm oluşturdu.

19.01.2020Teknoloji

Yazar Sonuçları

Teknolojik kalkınmanın önündeki büyük engel: Neo liberalizm masalı

Fizik kuralları bize serbest hareket halinde denge ararken aynı zamanda büyük bir sıçrama hareketi oluşturmanın mümkün olmadığını, ancak yaylanmanın mümkün olabileceğini söyler.

23.01.2020

Plaza bankacılığı mı piyasa bankacılığı mı?

2019’un özel bankacılık sektörünün faiz indirimleri açısından bakıldığında çok başarılı bir yıl olmadığını söyleyen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, “2020 yılı itibarıyla artık özel bankalar koordineli, senkronize bir şekilde bu sistemin bir parçası olmalı, onlar da değişmeli. Ben şunu diyorum. Artık plaza bankacılığı mı piyasa bankacılığı mı? Yani sahaya mı ineceğiz yoksa yüksek katlı binalardan gökyüzünü mü süzeceğiz” dedi.

21.01.2020

100 milyon liralık filmler çok yakında!

Yeni yasanın sinema sektörüne sınıf atlattığını söyleyen NuLook İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Yıldırım, “Artık hasılatı gerçekten yüzde 50-50 paylaşabiliyoruz. 3 yıl içinde 100 milyon lira bütçeli filmler, Oscar adayı yapımlar göreceğiz. Biz de iki Hollywood yapımına hazırlanıyoruz. Birinde Al Pacino’nun rol alması kesinleşmek üzere” dedi.

20.01.2020