EKSTRA
MENÜ

Kasko

Kasko haberleri sayfasında güncel ve son dakika Kasko hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.411 Kasko haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Kasko Haberleri

Sigortaya ‘katılım’ dopingi

Sigortaya ‘katılım’ dopingi

Sigortacılar, sene sonuna kadar yeni şirket kurarak katılım sigortacılığına giriyor. Neova Katılım Sigorta Genel Müdür Özgür Koç, bugün için iki katılım şirketi olduğunu, bir şirket daha kurulacağını belirterek, “Sene sonuna kadar iki şirket daha pazara girecek” dedi.

13.09.2021Ekonomi
Afetlerde sigortalıların hasar tutarı 200 milyon lirayı aştı

Afetlerde sigortalıların hasar tutarı 200 milyon lirayı aştı

Son dönemde yaşanan afetlerde hasar tutarı, Rize ve Artvin'de 35 milyon TL, Manavgat, Marmaris, Milas ve Bodrum’da 71 milyon TL, Kastamonu, Sinop ve Bartın’da 107 milyon TL olarak belirlendi.

5.09.2021Ekonomi
Bakan Soylu selzedelere seslendi: Ödediğimiz tazminat ve yapacağımız yatırım 3,5 milyarı aştı

Bakan Soylu selzedelere seslendi: Ödediğimiz tazminat ve yapacağımız yatırım 3,5 milyarı aştı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kastamonu, Sinop ve Bartın'daki sel afetinin karşılığında ödenen tazminat ve yapılacak yatırımın şu ana kadar yapılan hesaplamalarla 3,5 milyar lirayı aştığını söyledi.

4.09.2021Haber
Bakan Soylu selzedelere seslendi: Ödediğimiz tazminat ve yapacağımız yatırım 3,5 milyarı TLyi aştı

Bakan Soylu selzedelere seslendi: Ödediğimiz tazminat ve yapacağımız yatırım 3,5 milyarı TL'yi aştı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kastamonu, Sinop ve Bartın'daki sel afetinin karşılığında ödenen tazminat ve yapılacak yatırımın şu ana kadar yapılan hesaplamalarla 3,5 milyar lirayı aştığını söyledi.

4.09.2021Gündem
Afetlerin sigortaya bilançosu netleşti

Afetlerin sigortaya bilançosu netleşti

Türkiye Sigorta Birliği, orman yangınları nedeniyle oluşan toplam sigortalı hasarın 61.5 milyon lira, Artvin, Rize, Bartın, Kastamonu, Sinop’taki sel baskınında ise toplam hasarın 83 milyon lira olduğunu açıkladı.

30.08.2021Ekonomi
Son dakika… Galericiler şikayetçi İkinci elde al-satçılar fırsatçılık yapıyor

Son dakika… Galericiler şikayetçi! İkinci elde al-satçılar fırsatçılık yapıyor

İkinci el otomobil ticaretiyle uğraşan galericiler İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti Hakkındaki Yönetmeliğin tam anlamıyla yürürlüğe girmemesi nedeniyle ikinci el otomobil piyasasında fiyatların manipüle edildiğini söyledi. İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti Hakkındaki Yönetmeliğin bazı maddeleri son alınan karar ile 31/07/2022 tarihine ertelendi. Galerici Cumhur Halıcı “Yasa tam olarak yürürlüğe girmeden ikinci el piyasası toparlanamaz. Al-satçılar galericilerden daha çok iş yapıyor” dedi.

26.08.2021Ekonomi
Son dakika… Kaskolu otomobili olanlar dikkat Fiyatlar düştü… Pert durumunda ne olacak

Son dakika… Kaskolu otomobili olanlar dikkat! Fiyatlar düştü… Pert durumunda ne olacak?

Özel Tüketim Vergisi’ndeki güncelleme ile birlikte bazı otomobil fiyatlarında 50-60 bin lira gerileme yaşandı. Bu durum kasko teminatlarına olumsuz etki yarattı. 300 bin liralık otomobili ÖTV güncellemesinden önce alanlar bugün kaza yaparsa sigortadan yaklaşık 250 bin lira tazminat alabilecek.

18.08.2021Ekonomi
Selin sigortaya maliyeti 200 milyon lirayı bulacak

Selin sigortaya maliyeti 200 milyon lirayı bulacak

Ben de felaketler üzerine yazmak istemiyorum ama maalesef gündem bu; felaketlerin biri bitmeden diğeri başlıyor. Sadece bir ay içinde önce Rize ve Artvin’de sel felaketi, ardından orman yangınları, şimdi de Bartın, Kastamonu ve Sinop’ta sel felaketi yaşandı.

16.08.2021Ekonomi
Yangın bölgesinde poliçe yenilemelerine bir aylık ilave süre tanındı

Yangın bölgesinde poliçe yenilemelerine bir aylık ilave süre tanındı

SEDDK "Yangınlarda zarar gören mallara ait konut sigortası, kara araçları kasko sigortası gibi mal sigortalarına sahip vatandaşlarımızın zararların tazmninde, poliçelerde teminatı sınırlayan hususların sigortalı lehine yorumlanarak zarar gören vatandaşların teminatsız bırakılmaması faydalı olacaktır" açıklamasında bulundu.

11.08.2021Ekonomi
Sel hasarı 27.7 milyon lira

Sel hasarı 27.7 milyon lira

Türkiye Sigorta Birliği (TSB) Başkanı ve Türkiye Sigorta Genel Müdürü Atilla Benli, Rize ve Artvin’deki sel felaketinde sigorta şirketlerinin 27.7 milyon lira hasar ödeyeceklerini açıkladı.

9.08.2021Ekonomi
Şasi nedir Arabada şasi numarası sorgulama nasıl yapılır

Şasi nedir? Arabada şasi numarası sorgulama nasıl yapılır

Motorlu taşıtlarda bulunan şasi numarası sürücülerin en çok merak ettiği konulardan birisidir. Tüm dünyada motorlu taşıtlar için kullanılan şasi numarasının nerden ve nasıl öğrenileceği ise merak konusudur. Peki, şasi nedir? Arabada şasi numarası sorgulama nasıl yapılır? Sizlere motorlu araçların şasi numarasının nasıl öğrenileceği hakkında bilgileri detaylıca derledik.

19.07.2021Araştırma
Otobüsler, minibüsler karavana dönüşüyor... Peki nasıl | 7 SORU 7 YANIT

Otobüsler, minibüsler karavana dönüşüyor... Peki nasıl? | 7 SORU 7 YANIT

Geçtiğimiz yıl karavan piyasasında müthiş bir patlama yaşandı, bu yıl da aynen devam ediyor. Sıfır karavan fiyatları evlerle, kiralık karavan fiyatları ise lüks otellerle yarışıyor. Son dönemde özellikle öne çıkan trend ise 'kendi karavanını kendin yap'...

17.07.2021Gündem
Esenyurtta zincirleme kazaya neden olan sürücü kaskom yok diyerek kaçtı

Esenyurt'ta zincirleme kazaya neden olan sürücü kaskom yok diyerek kaçtı

ESENYURT'ta, sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği otomobil, zincirleme kazaya neden oldu.

9.07.2021Haber
ÖTV’siz otomobil satışı Engellilere kolaylık

ÖTV’siz otomobil satışı! Engellilere kolaylık

Otomobil fiyatlarında büyük pastayı alan Özel Tüketim Vergisi yüzde 90 engelli raporu olan kişiler ya da yakınlarından alınmıyor. SUV araç sahibi olmak isteyen engellilerin son zamlardan etkilenmeden otomobil sahibi olması için zaman kısalıyor.

29.06.2021Ekonomi
Otomobil sahipleri dikkat Bunu yapmadan uzun yola çıkmayın...

Otomobil sahipleri dikkat! Bunu yapmadan uzun yola çıkmayın...

Türkiye Otomobil Bakım Dernekleri Federasyonu (TOBFED) üyesi Auto King, periyodik bakım zamanı gelmemişse bile uzun yola çıkmadan önce başta araç sıvıları olmak üzere fren sistemi, klima ve lastiklerin gözden geçirilmesi gerektiğini belirtti.

24.06.2021Ekonomi
Son dakika... Su baskınında kalan otomobil sahipleri dikkat Kaskoda muafiyet yok

Son dakika... Su baskınında kalan otomobil sahipleri dikkat! Kaskoda muafiyet yok

Yoğun yağışlar nedeniyle İstanbul'un bazı bölgelerinde su baskınları görüldü. Otomobiller sular altında kalırken büyük masraflar ortaya çıktı. Kaskosu olanlar ise bu durumdan ceplerinden para çıkmadan kurtuldu. İşte su hasarlı otomobillere yapılması gerekenler...

22.06.2021Ekonomi
Ağır Hasar Kaydı Nedir, Kayıtlı Araç Alınır Mı Ağır Hasar Kaydı İle Pert Aynı Şey Mi

Ağır Hasar Kaydı Nedir, Kayıtlı Araç Alınır Mı? Ağır Hasar Kaydı İle Pert Aynı Şey Mi?

Araçlarla kaza yapılması sonucunda araçlarda bazı hasarlar meydana gelir. Meydana gelen hasaların seviyeleri vardır. Kişiler özellikle araç alırken, araçların hasar kaydını inceler. Ağır hasar kaydı nedir, kayıtlı araç alınır mı? Ağır hasar kaydı ile pert aynı şey mi? Ağır hasar kaydıyla ilgili merak edilenleri derledik.

9.06.2021Araştırma
Otomotivde yaz tarifesi

Otomotivde yaz tarifesi

2021’in başından bu yana yükselişteki otomotiv mayısta yavaşlarken, yaza zamlarla girdi. Pandemi, çip krizi, artan maliyetler ve döviz kuru artışta etkili oldu. Türkiye otomotiv pazarında en çok satılan 10 modelin fiyat karşılaştırmasını yaptık… 3 ayda 20 bin TL civarında fiyat artışları dikkat çekiyor. Markalar satışlara kampanyalar ile can vermeyi hedefliyor.

7.06.2021Ekonomi
Sigorta sektörü dev projeleri heyecanla bekliyor

Sigorta sektörü dev projeleri heyecanla bekliyor

Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Benli, “Yeni dönemde devletin veya özel sektörün yaptığı veya yapacağı şu an gündemde olan tüm dev projeler için sektörün gücü ve kapasitesi var. Biz de görevimizi büyük bir heyecan ve hevesle bekliyoruz.” dedi.

6.06.2021Ekonomi
Poliçe nedir ve ne işe yarar Poliçede bulunması gereken bilgiler nelerdir

Poliçe nedir ve ne işe yarar? Poliçede bulunması gereken bilgiler nelerdir

Sigorta şirketleri ile yapılan sözleşmeler poliçe olarak bilinmektedir. Poliçelerde yasal bakımdan karşılanması gereken hususlar belirlenmektedir. Poliçeler sigorta şirketleri ile sigortalılar arasında hazırlanan belgelerdir. Peki, bu poliçeler ne için yapılmaktadır? Sigortalılara ne gibi güvence verilmektedir? Poliçeler tamamen yasal dayanaklar ile mi belirlenmektedir? Devletin hangi kanunu tarafından bu işlemler standart hale getirilmektedir? Bir poliçenin hangi unsurları içermesi gerekmektedir? İşte, poliçe ve içerikleri hakkında bilinmesi gerekenler.

27.05.2021Araştırma
Salgında tahkime rekor başvuru

Salgında tahkime rekor başvuru

SEDDK Başkanı Türker Gürsoy, 2020’de Sigorta Tahkim Komisyonu’na 128 bin başvuru geldiğini belirterek, başvuruların yüzde 89’unun trafik sigortasından kaynaklandığını açıkladı.

19.04.2021Ekonomi
Alokasko’dan İzmir’e geçmiş olsun mesajı

Alokasko’dan İzmir’e geçmiş olsun mesajı

Son zamanlarda İzmir’de yaşanan Doğal afetler dolayısı ile bir açıklama yapan Alokasko Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Başarır İzmir halkına geçmiş olsun dileklerini iletti.

12.02.2021Sigorta
Tofaş, 2020 yılında başarılı finansal sonuçlara imza attı

Tofaş, 2020 yılında başarılı finansal sonuçlara imza attı

Tofaş, 2020 yılına ait finansal sonuçlarını açıkladı. Şirket, geçtiğimiz yıl 250 bin 630 adetlik üretim ve 118 bin adetlik ihracat gerçekleştirdi. Tofaş’ın gelirleri 23 milyar 557 milyon TL olarak gerçekleşirken, şirketin net karı ise 1 milyar 784 milyon TL olarak gerçekleşti.

5.02.2021Ekonomi
Sigorta büyüme yüzde 19.3

Sigorta büyüme yüzde 19.3

Sigorta pazarının 2020 yılı büyüme rakamı açıklandı. Buna göre sigortacılar geçen yıl 82.5 milyar lira prim üreterek, yüzde 19.3 büyüme gerçekleştirdiler. Hayat sigortaları ise yüzde 27 büyüdü.

1.02.2021Ekonomi
Sigorta sektörü 2020’de ‘sağlık’la büyüdü

Sigorta sektörü 2020’de ‘sağlık’la büyüdü

Türk sigorta sektörü, tüm dünya ile birlikte Türkiye'yi de etkileyen Covid-19 pandemisinin gölgesinde geçen 2020 yılında da reel büyümesini sürdürdü.

29.01.2021Sigorta
Binadan kopan beton parçaları otomobilin üzerine düştü

Binadan kopan beton parçaları otomobilin üzerine düştü

İzmir'de etkili olan fırtınada atıl durumdaki 2 katlı binadan kopan beton parçaları, park halindeki otomobilin üzerine düşerek, hasara neden oldu. Otomobilin sahibi Halit Sincar, "Bina sahibinden şikayetçi olacağım. Beton parçaları, birinin üzerine düşseydi ölümüne de neden olabilirdi" dedi.

27.01.2021Gündem
İkinci el otomobil fırsatçıları yine ortaya çıktı Sahte doktor satış yapıyor

İkinci el otomobil fırsatçıları yine ortaya çıktı! Sahte doktor satış yapıyor

Lansmanı yapılalı birkaç gün olan Peugeot 208 çok kısa sürede ikinci el ilan sitesine düştü. Sıfırı bayide 231 bin lira olan otomobil ikinci elde doktor tarafından 270 bin lira fiyattan satışa sunuldu. Doktorun yanında galericiler de yüksek fiyattan satış yapıyor.

26.01.2021Otomobil
Yapay zekâda sektörün lider şirketi olacağız

Yapay zekâda sektörün lider şirketi olacağız

Yapay zekâ uygulamasını sektörde ilk kullanan şirketlerden birisi olan Aksigorta, bunun olumlu yansımalarını şimdiden görmeye başladı.

22.01.2021Sigorta
Findeks acentelere doping etkisi yaptı

Findeks acentelere doping etkisi yaptı

Birkaç ay önce Kredi Kayıt Bürosu (KKB) ile Türkiye Sigorta Acenteleri Federasyonu’nun (TÜSAF) imzaladığı protokol sayesinde; Findeks ürün ve hizmetlerini satma yetkisine sahip olan acenteler, işe sıkı sarıldı.

15.01.2021Sigorta
Araç sahipleri dikkat Herkesin başına gelebilir… Cebinizden yüz binlerce lira çıkabilir

Araç sahipleri dikkat! Herkesin başına gelebilir… Cebinizden yüz binlerce lira çıkabilir

Zorunlu trafik sigortasını tüm araç sahiplerinin yaptırması gerekiyor. Trafikte karşı tarafa verilen zararın tazminini sağlayan zorunlu trafik sigortasında çok önemli bir detay bulunuyor. Günümüzde otomobil fiyatlarının yükselmesiyle birlikte ihtiyari mali mesuliyet poliçelerinin sayısında da artışlar gözlemlenmeye başladı.

14.01.2021Ekonomi
2020’de en çok DASK yaptırdık

2020’de en çok DASK yaptırdık

Generali Sigorta, 2020 yılında en çok tercih edilen sigorta ürün ve hizmetlerini açıkladı. Generali Sigorta verilerine göre Türkiye genelinde sigorta hizmeti alanların yüzde 20.2’si 30-39; yüzde 23’ü 40-49, yüzde 19’u 50-59, yüzde 12.2’si 60-69 yaş aralığındaki bireylerden oluştu.

12.01.2021Sigorta
Groupama’ya Kristal Elma’dan 2 ödül

Groupama’ya Kristal Elma’dan 2 ödül

Groupama Sigorta, yayınlandığı andan itibaren çok sevilen “Bizden isteyin” reklam filmi serisiyle 32. Kristal Elma Ödülleri’nde iki Kristal Elma’nın sahibi oldu. Reklam filmi, “Film, TV ve Sinema - Banka, Sigorta ve Finansal Hizmetler” kategorisinde gümüş ödül kazanırken, “Entegre Kampanyalar – Finans” kategorisinde ise bronz ödülün sahibi oldu.

4.01.2021Sigorta
TSB Başkanı Benli sigortacılık sektörünü değerlendirdi

TSB Başkanı Benli sigortacılık sektörünü değerlendirdi

TSB Başkanı Atilla Benli "Emeklilik Gözetim Merkezi’nin 18 Aralık 2020 verilerine göre BES ve otomatik katılımdaki toplam katılımcı sayısı 12,6 milyonu aştı. Devlet katkısı dahil toplam fon büyüklüğü ise yaklaşık 171 milyar TL’ye ulaştı" dedi.

2.01.2021Ekonomi
Sürüş Akademisi ile kaza riskini minimuma indirecek

Sürüş Akademisi ile kaza riskini minimuma indirecek

Groupama Sigorta, Türkiye’nin en büyük ve en donanımlı güvenli sürüş tesisinin yer aldığı Intercity İstanbul Park’ta ‘Groupama Sürüş Akademisi’ni başlatıyor.

26.12.2020Sigorta
Trafik sigortanız ve kaskonuzu bozdurmayın

Trafik sigortanız ve kaskonuzu bozdurmayın!

Trafikte hemen herkesin başına gelebilecek trafik kazaları sonucunda trafik sigortası ya da kasko devreye alınarak tamir süreci başlatılıyor. Çok küçük hasarlar için sigortanın devreye girmesi neticesinde primler yükseliyor.

18.12.2020Sigorta
İyi sürücünün kasko fiyatı da düşüyor

İyi sürücünün kasko fiyatı da düşüyor

Aksigorta, kasko poliçelerinde yeni bir dönem başlattı. Fiat Connect ile yapılan iş birliği neticesinde Türkiye’de bir ilk olarak kasko poliçeleri artık kişiye göre şekillenecek; aracın kullanım gün sayısı ve müşterinin sürüş skoru kasko fiyatına yansıyacak.

18.12.2020Sigorta

Yazar Sonuçları

DASK, sel ve orman yangınlarını da kapsayacak

Türkiye’de depremden sonra en fazla can ve mal kaybına yol açan afet, sel felaketi...

30.08.2021

PCR testinin ücretini kim ödemeli

Genelge yayınlandı, 6 Eylül’de yeni dönem başlıyor! Yüz yüze eğitim verecek öğretmen, personel, üniversite öğrencileri ve çalışanları ile konser, sinema tiyatro gibi etkinlikler ve de uçak, şehirlerarası otobüs yolculuklarında aşı olmayanlardan PCR testi istenecek. Öğretmen, üniversite öğrencileri ile çalışanları ücretsiz PCR testi yaptırabilecek ancak itirazlar var. Biliminsanlarının birçoğu kamu sağlığını tehlikeye atan aşısızların PCR testinin ücretini, Avrupa’daki gibi cebinden ödemesi gerektiğini söylüyor.

22.08.2021

Selin sigortaya maliyeti 200 milyon lirayı bulacak

Ben de felaketler üzerine yazmak istemiyorum ama maalesef gündem bu; felaketlerin biri bitmeden diğeri başlıyor. Sadece bir ay içinde önce Rize ve Artvin’de sel felaketi, ardından orman yangınları, şimdi de Bartın, Kastamonu ve Sinop’ta sel felaketi yaşandı.

16.08.2021

Orman yangınları sigorta kapsamında mı?

Orman yangınları sonrası okuyuculardan çokça soru alıyorum. Çoğunluk, ‘sigorta, orman yangınlarını kapsıyor mu, hasarımızı alabilir miyiz?’ diye soruyor. Orman yangının verdiği zararın sigorta kapsımda olup olmadığına detaylı değineceğim ama önce bir-iki tespitte bulunayım.

2.08.2021

Olmak ya da olmamak - Tüm mesele aşı

‘Toplumsal bağışıklık için halkın en az yüzde 70-80’i aşılanmalı.’ Bunu ben değil uzmanlar söylüyor... Bugüne kadar gerçekleşememesinin nedeni yeterli doz aşının olmamasıydı. Anlaşmalar imzalandı. Söz verilen BioNTech aşılarının bir kısmı dün geldi, gelmeye de devam edecek ama tünelin sonundaki ışık için bir fazlası lazım. O da aşı olmak! Sırası gelmesine rağmen yaptırmayanlar ile tereddüt yaşayanlar risk olur mu? İkna etmek için neler yapılmalı? Bilenlere sordum.

28.05.2021

Atatürk’e saldırmanın dayanılmaz hafifliği

Atatürkçü Düşünce Derneği, Orhan Pamuk’un son romanındaki Atatürk’ü küçümseyen ifadeler nedeniyle sert bir açıklama yaptı. Açıklamada özetle şöyle deniliyor:

15.04.2021

Bursa’daki TIR faciasının sonuçları ağır olacak

Bursa’daki TIR faciasının her boyutu konuşuldu, işin sigorta tarafı hiç gündeme gelmedi. Oysa bu kazadan hem ders çıkarmak hem de bundan sonra olası benzer kazalar için de önlem almak gerekiyor. Anlatacağım; ama önce ne olmuştu, hatırlayalım. Bursa’da freni boşalan TIR’ın, önündeki araçlara çarpması sonucu meydana gelen kazada 4 kişi ölmüş, 20 kişi yaralanmış, 20’den fazla da araç ağır hasar görmüştü. Kaza ile ilgili yargı süreci devam ediyor.

29.03.2021

Araç değer kaybı tazminatı nasıl alınır?

Kazadan önceki ikinci el piyasa değeriyle kazadan sonraki ikinci el piyasa değeri arasındaki düşüş farkı olan ‘araç değer kaybı’ tazminatı almak istiyorsanız, dikkat! Sigorta şirketinden talepte bulunun. Talep etmezseniz, ‘araç değer kaybı’ hiçbir şekilde karşılanmıyor. Tek taraflı bir kaza varsa, değer kaybı tazminatı istenemiyor. Yüzde 100 kusurlu taraf da değer kaybı tazminatı talep edemiyor.

18.01.2021

2021’de gündemde neler olacak?

2020, sigorta sektörünün yıldızının parladığı bir yıldı dersek, sanırım yanılmış olmayız. Sadece yıldızı da parlamadı, 2020, sigortanın öneminin ortaya çıktığı bir yıl oldu. Önce, Elazığ depremi ile başladı, hemen sonrasında koronavirüs sürecine girildi, salgın devam ederken afetler de durmadı ve son olarak da İzmir depremi yaşandı. Açıkçası tüm bu süreçte sigortacılar başarılı bir sınav verdi.

4.01.2021

Trafik kazası geçirdim, tazminat alabilir miyim?

Trafik kazaları organ, doku, uzuv kaybı ile sonuçlanabileceği gibi maalesef ölümle de sonuçlanabilmekte olup trafik kazası geçiren kişi veya ölümü halinde mirasçıları uğranılan maddi ve manevi zarar nedeniyle tazminat davası açma hakkına sahip olacaktır.

22.12.2020