MENÜ

Kasko

Kasko ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kasko haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.408 Kasko haberi bulunmuştur.

Kasko Haberleri

Siz evden çıkmayın, ücretsiz vale ve çekici hizmetiniz Axa Sigorta’dan

Siz evden çıkmayın, ücretsiz vale ve çekici hizmetiniz Axa Sigorta’dan

Koronavirüs salgını nedeniyle ‘Evdekalın’ sloganı ile hareket eden Axa Sigorta, bu dönemde araçlarını tamire götürmek isteyen müşterilerine de ücretsiz vale hizmetine başladı. Kasko müşterilerine yönelik bu dönemde önemli kolaylıklar sağlayan Axa Sigorta, yaptığı açıklamada sigortalılarına, “EvdeKalın, aracınızı tamire ücretsiz olarak biz götürelim” diyor.

27.03.2020Sigorta
İcraya düştü Lüks otomobil yarı fiyatına satılıyor...

İcraya düştü! Lüks otomobil yarı fiyatına satılıyor...

İstanbul’da 520 bin TL değerindeki Porsche marka otomobil icradan yarı fiyatı olan 260 bin TL’den satışa çıkarılacak.

17.03.2020Ekonomi
Kasko priminizin düşük çıkması için dikkat edin

Kasko priminizin düşük çıkması için dikkat edin

Kasko yaptırmak isteyenler en düşük fiyata en yüksek teminat veren sigorta şirketlerini tercih ediyor. Primi düşük tutmak ise sürücünün elinde.

5.03.2020Sigorta
İhtiyari Mali Mesuliyet ile risklerden kurtulun

İhtiyari Mali Mesuliyet ile risklerden kurtulun

Trafik sigortası ya da kaskolarda bulunan ve çok önemli olan İhtiyari Mali Mesuliyet limitinize dikkat edin. Büyük mağduriyetler yaşamamak için sınırsız İhtiyari Mali Mesuliyet talep edebilirsiniz.

5.03.2020Sigorta
Katılım sigortacılığı Ocak’ta yüzde 15.2 büyüdü

Katılım sigortacılığı Ocak’ta yüzde 15.2 büyüdü

Türkiye'de hızla büyümeyi sürdüren katılım sigortacılığı, 2020 yılına da iyi bir başlangıç yaptı.

2.03.2020Sigorta
Bağlantılı Araç Çözümleri ile otomobiller akıllanacak

Bağlantılı Araç Çözümleri ile otomobiller akıllanacak

Vodafone Business, Bağlantılı Araç Çözümleri ile otomobilleri akıllandırmayı hedefliyor. Vodafone Business Bağlantılı Araç Çözümleri, araç takip sistemleri, güvenli araç çözümleri ve kaza anında 112’yi arayan e-otomotiv ile işletmelere ve bireylere güvenli ve ekonomik sürüş imkanı sunmayı planlıyor. Bağlantılı Araç Çözümleri ile otomobillerdeki tüm veriler anlık olarak raporlanıyor. Elde edilen verilerle sürücülere sürüş puanı da veriliyor, bu puan kasko ve ilgili sigortalar için sürücülere avantaj sağlayabiliyor.

25.02.2020Teknoloji
Kasko yaptırın, güvende olun

Kasko yaptırın, güvende olun

Uzun yıllar yapılan birikimlerle alınan otomobilleri güvence altına almak için kasko sigortası yapılıyor. Kasko sigortası ile araçta meydana gelebilecek olan hasarlar çok kolay şekilde gideriliyor.

22.02.2020Sigorta
Kaskonuz var ama mini onarımdan yararlandınız mı

Kaskonuz var ama mini onarımdan yararlandınız mı?

Yol arkadaşı olan otomobillerde oluşabilecek küçük hasarların onarımı poliçedeki hasarsızlık indirimi bozulmadan sağlanabiliyor.

22.02.2020Sigorta
Çocuğunuzun geleceğini güvenceye alın

Çocuğunuzun geleceğini güvenceye alın!

Eğitim sigortası, velinin vefatı halinde çocuğun eğitim hayatının kaldığı yerden kesintisiz bir şekilde devam etmesini amaçlayan bir sigorta çeşitidir. Eğitim sigortası çocuğa sağladığı eğitim konusundaki desteğin yanı sıra, sunduğu vergi avantajıyla da destek sağlıyor.

22.02.2020Sigorta
Sigortalı olmak için 10 neden

Sigortalı olmak için 10 neden

Hayatta değer verdiğimiz varlıklar artıkça onları korumak için sigorta yaptırma ihtiyacı hissediyoruz. Bu değerleri bir de çok çalışarak zor edinmişsek sigorta yaptırmak vazgeçilmez bir unsur haline geliyor. Biz de sebeplerini 10 madde halinde sıralayalım istedik.

21.02.2020Sigorta
Ray Sigorta sektörün üzerinde büyüdü

Ray Sigorta sektörün üzerinde büyüdü

Ray Sigorta 2019 yılında başarılı büyüme gerçekleştirdi. Şirket 2019'u yüzde 37 oranında büyümeyle kapattı.

21.02.2020Sigorta
Sigorta şirketi peşinde düştü İstanbuldan çalınan araba Gürcistanda çıktı

Sigorta şirketi peşinde düştü! İstanbul'dan çalınan araba Gürcistan'da çıktı

İstanbul'da yaşanan hırsızlık olayını sigorta şirketi titizlikle takip etti. 2016 yılında İstanbul'da çalınan lüks araç Gürcistan'da ortaya çıktı.

18.02.2020Ekonomi
Yerli otomobile talibiz

Yerli otomobile talibiz

Axa CEO’su Yavuz Ölken, Türkiye’nin gelişimine katkı sağlayacak olan yerli otomobil projesini yakından takip ettiklerini belirterek, “Bu önemli yatırımın öncelikle inşaat döneminden işletme dönemine kadar tüm risklere karşı teminat altına alınması gerekiyor. Bu aşamada sigorta çözüm ortağı olarak yer almaya hazırız” dedi.

17.02.2020Ekonomi
İkinci el otomobil alacaklar buna dikkat Akılalmaz hasar kaydı oyunu

İkinci el otomobil alacaklar buna dikkat! Akılalmaz hasar kaydı oyunu

Türkiye Sigorta Birliği'nce ağır hasarlı araçları satın alırken öncelikle hangi parçaların değiştiğine dikkat edilmesi gerektiği belirtilerek, "Sigorta şirketinin hasar tutarını şişirmesi gibi bir durum sigorta şirketinin kasasından çıkacak parayı artıracağından sigortacılık mantığı açısından esasen makul bir açıklama değildir. Bu hususun da göz önünde bulundurulması gerekmektedir" ifadeleri kullanıldı.

14.02.2020Ekonomi
Deprem hasarları ödenmeye başladı

Deprem hasarları ödenmeye başladı

Elazığ ve Malatya’ya giden sigortacılar, açıklamalarda bulunarak hasarların ödenmeye başlandığını söyledi. Deprem sonrası DASK’a 15 bin konuttan hasar ihbarı gelirken, 350 konut için 2 milyon lira ödeme yapıldı. DASK dışında da sigorta şirketlerine bölgeden 355 konut ve 377 işyeri için ihbar geldi, 150 bin liraya yakın ödeme yapıldı. Şirketler, 10 milyon liranın üzerinde tazminat ayırdı.

10.02.2020Ekonomi
Kaza yapan sigortalı doktorla ‘online’ konuşabilecek

Kaza yapan sigortalı doktorla ‘online’ konuşabilecek

Tur Assist, aracı ile kaza yapan sigortalıya ‘dijital sağlık’ hizmetini sunmaya başlayacak. Sigortalı, söz konusu hizmette, doktorla online, görüntülü olarak konuşabilecek.

31.01.2020Sigorta
Filo kasko yaptıranlar kazançlı çıkıyor

Filo kasko yaptıranlar kazançlı çıkıyor

Araç sayısı fazla olan bireysel veya kurumsal sigortalılar için filo kasko yaptırmak önemli bir avantaj sağlıyor. Bireysel kaskoda yer alan genişletilmiş teminatlardan ve asistans hizmetlerinden tamamen yararlanan filo kasko müşterileri, günlük operasyonlar sırasında gerçekleşebilecek tüm risklere karşı da teminat alabiliyor.

31.01.2020Sigorta
Artık poliçe teklifleri ‘ŞipŞak’

Artık poliçe teklifleri ‘ŞipŞak’

Ray Sigorta, trafik ve kasko sigortalarında yeni bir uygulama başlatıyor. Kapsam ve kullanılan süreçler bakımından sektörde bir ilk olan yeni uygulama sayesinde Ray Sigorta acenteleri sadece ruhsat fotoğrafını e-posta üzerinden göndererek ‘şipşak’ fiyat teklifi alabiliyor.

24.01.2020Sigorta
Lüks aracımın 300 bin liralık  zararını Kasko’m sorunsuz karşıladı

Lüks aracımın 300 bin liralık zararını Kasko’m sorunsuz karşıladı

Aracıyla kaza yapan inşaat firması sahibi Selahattin Ertem, kaskosu sayesinde tüm zararını tazmin etti.

24.01.2020Sigorta
Memnun sigortalı: İlk teşekkürümü sigorta şirketine yaptım

Memnun sigortalı: İlk teşekkürümü sigorta şirketine yaptım

Sigortalı Nezahat Sönmez, bilinçli ve hakkını aramaktan geri durmayan bir tüketici. Birçok kez ürün şikayetlerinde bulunan ve hakkını her defasında geri alan Sönmez, ilk teşekkür mektubunu ise sigorta şirketine yazdı.

17.01.2020Sigorta
Bulut platformlarını kullanacak belli başlı IoT kategorileri

Bulut platformlarını kullanacak belli başlı IoT kategorileri

İnternette ve dijital yollarla bilgi ve veri alışverişinin hala önemli bir bölümü kişi ve kuruluşlar arasında gerçekleşiyor bugün. Mesajlaşma, e-posta, dosya paylaşımı, bankacılık işlemleri, günlük dijital işlem hacmimizin neredeyse tamamını oluşturuyor. Ancak teknoloji sektörü dışındaki profesyonellerin bile sıkça karşılaştığı Nesnelerin İnterneti (Internet of Things - IoT) teknolojileri veri trafiğinin kompozisyonunu, veriyi oluşturan, gönderen, alan ve işleyen tarafların profilini hızla değiştiriyor. Ve bu trafiğin büyük kısmı da bulutta gerçekleşiyor.

26.12.2019Teknoloji
Sigorta sektörü 2020 yılından umutlu

Sigorta sektörü 2020 yılından umutlu

Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Atilla Benli "Sigorta sektörünün 2020'de çok daha iyi bir yıl geçireceğini ve çok daha iyi sonuçlara ulaşacağını düşünüyoruz" dedi.

26.12.2019Ekonomi
Lüks aracın sahibini şoke eden hırsızlık

Lüks aracın sahibini şoke eden hırsızlık

İstanbul Eyüpsultan’da lüks bir aracın yanına gelen şüpheli şahıs, aracın dikiz aynalarını 10 saniyede çalarak kayıplara karıştı. Aracının 2 bin TL değerindeki aynalarının çalındığını oto yıkama servisinde öğrenen araç sahibi ise hayatının şokunu yaşadı. 10 saniyelik hırsızlık anı ise bir güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi.

24.12.2019Gündem
En fazla poliçe trafik ve BES’te

En fazla poliçe trafik ve BES’te

HDI Sigorta’nın İstanbul Üniversitesi işbirliğiyle yürüttüğü araştırmaya göre trafik, BES, kasko ve sağlık en fazla sahip olunan sigorta türleri. Yüzde 25 oranı ile en fazla trafik sigortası yaptırılıyor, bunu yüzde 23’lük pay ile BES izliyor. HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu, “Sonuçlar sigorta algısını ortaya koyuyor” dedi.

20.12.2019Ekonomi
Türkiyede en fazla trafik sigortası yaptırılıyor

Türkiye'de en fazla trafik sigortası yaptırılıyor

HDI Sigorta ve İstanbul Üniversitesi İstatistik Uygulama ve Araştırma Merkezi iş birliğiyle gerçekleştirilen "Sigorta ve Sigortalılık Algısı" araştırmasına göre, Türkiye'de yüzde 25 ile en fazla trafik sigortası yaptırılırken, trafik sigortasını, yüzde 23'lük pay ile BES ve yüzde 13 ile kasko sigortaları takip ediyor.

18.12.2019Ekonomi
Hasar olmazsa prim iade

Hasar olmazsa prim iade

Neova Sigorta Genel Müdürü Özgür Bülent Koç, katılım sigortacılığının en önemli özelliğinin bakiye iadesi olduğunu ve iadelerin başladığını belirterek, “Toplamda 50 bin kişiye 5 milyon prim iadesi yaptık. Ortalama sigortalı başına 100 lira ödedik. İadeler de daha çok kasko ve konut sigortalarında oluyor” dedi.

18.11.2019Ekonomi
1.7 milyon ağır hasarlı araç trafikte ama endişeye gerek yok

1.7 milyon ağır hasarlı araç trafikte ama endişeye gerek yok

Bir süredir, pert araçların trafikte dolaştığı yönünde tartışma sürüyor. İddiaya göre, sigorta şirketleri tarafından pert olarak tanımlanan ve trafikten çekilmesi gereken araçlar hızla trafiğe geri döndürülüyor ve güvenlik sorunu yaratıyor. Bu şekilde de 500 bine yakın araç trafikte dolaşıyor. Yine iddiaya göre; sigorta şirketleri, pert hale gelerek trafikten çekilen araçları, internet üzerinden ihale yoluyla satışa çıkarıyor ve bu yolla hasarlı araçlar yeniden yollara çıkıyor.

11.11.2019Ekonomi
Kaskoda küçüldük ticaride büyüdük

Kaskoda küçüldük ticaride büyüdük

Axa CEO’su Yavuz Ölken, otomobil satışlarındaki azalma nedeniyle kaskoda yüzde 4.5 küçülme yaşandığını, sigortalılık oranının azaldığını belirterek, “Buna karşılık tamamlayıcı sağlık sigortası ve ticari sigortalarda sigorta pazarı büyüdü. Şirketler iş sürekliliği açısından sigortadan vazgeçmiyor, bireyler de sağlıkları konusunda daha duyarlı” dedi.

11.11.2019Ekonomi
Noter cumartesi günü açık mı Noterler cumartesi günü çalışıyor mu

Noter cumartesi günü açık mı? Noterler cumartesi günü çalışıyor mu?

Tasdikleme, alım ve satım gibi alanlarda çok önemli bir yere sahip olan noterler cumartesi günü çalışıp çalışmadığı ile gündemde yer alıyor. Noterler cumartesi günü çalışıyor mu sorusuna alacakları cevaba göre hareket edecek olan vatandaşlar, işlemlerini gerçekleştirmek için hafta başını beklemeyecek. Peki, noterler cumartesi günü çalışıyor mu? İşte, alınan resmi bilgilere göre cumartesi günü noter açık mı sorusunun cevabı

1.11.2019Gündem
Otomobil sahipleri dikkat Bunu yapan yandı...

Otomobil sahipleri dikkat! Bunu yapan yandı...

Kasko sigortası, aracın yanması, çalınması ya da kaza sonucu oluşabilecek her türlü riske karşı sigortalıyı güvence altına alan bir sigorta türüdür. En yaygın sigorta türleri arasında yer almasına rağmen, kasko sigortasıyla ilgili araç sahiplerinin doğru bildiği bazı yanlışlar var.

27.10.2019Ekonomi
Nöbetçi Noter sorgulama ekranı Noterler bugün açık mı

Nöbetçi Noter sorgulama ekranı! Noterler bugün açık mı?

Nöbetçi noter sorgulama ekranı, pazar günü alım satım yapmak isteyen birçok kişinin araştırdığı konu olmaya başladı. 81 ilde nöbetçi olarak hizmet veren noterlerin adresleri, nöbetçi noter sorgulama ekranından öğrenilebiliyor. İşte, 13 Ekim Pazar günü için nöbetçi noter ekranı ve detaylı bilgiler

13.10.2019Gündem
Ekonomiye katkımız artacak

Ekonomiye katkımız artacak

Güneş Sigorta Genel Müdürü Atilla Benli, sigorta sektörünün gerekli büyüklüğe ulaşması halinde ekonomiye yapacağı katkının da artacağını ve kasko, trafik, konut, endüstriyel sigortalarda yapılacak işler olduğunu söyledi.

30.09.2019Ekonomi
Nöbetçi noterlere yoğun ilgi

Nöbetçi noterlere yoğun ilgi

Adalet Bakanlığı ile Türkiye Noterler Birliğinin çalışmasıyla 6 Nisan 2019'da faaliyete geçirilen nöbetçi noterlik uygulamasıyla bugüne kadar 265 bin 644 işlem yapıldı.

13.09.2019Ekonomi
Kaskodan para almak için arabasını uçuruma yuvarladı

Kaskodan para almak için arabasını uçuruma yuvarladı

Sakarya'da T.K. isimli şahıs sigorta şirketinden para almak için arabasını uçurumdan yuvarlayarak hasar görmesini sağladı. Jandarma ekiplerinin dikkatiyle birlikte T.K.'nın planları suya düştü.

13.09.2019Ekonomi
Küçük ev akımı Türkiyede yaygınlaşıyor

'Küçük ev' akımı Türkiye'de yaygınlaşıyor

Arabanın arkasına takarak istenilen her alana yerleşme imkanı sağlayan 'tiny house' (küçük ev) ABD, Kanada, Yeni Zelanda ve Avrupa'nın ardından Türkiye'de de ilgi görmeye başladı.

9.09.2019Seyahat
Hala sonuç yok...

Hala sonuç yok...

Rize’de şiddetli yağış nedeniyle bir binanın istinat duvarının çökmesi sonucu 3 araç toprak altında kaldı. 26 saatte ortalama 15 ton toprak taşıyan kamyonlarla 300 sefer gerçekleştirilmesine rağmen toprak altında kalan araçlara ulaşılamadı.

3.09.2019Gündem
Simgenin herkesten gizlediği bir çocuğu var demişti... Ünlü şarkıcı affetmedi

'Simge'nin herkesten gizlediği bir çocuğu var' demişti... Ünlü şarkıcı affetmedi

Simge Sağın, gizli bir çocuğu olduğunu öne süren sunucu Cem Aydınlı ile davalık oldu. Sağın, “Akülü sandalye bağışı yaparsan uzlaşırız” dedi. Şarta uymayan Aydınlı’ya dava açıldı.

23.08.2019Magazin
Sürpriz buluşma

Sürpriz buluşma

Bir dönem ilişki yaşayan Önder Öztarhan ve Elif Boyner, geçtiğimiz gün Kanyon’da bir araya geldi.

23.08.2019Magazin
Reynmene yasak geldi

Reynmen'e yasak geldi

"Ela" şarkısının klibi 100 milyondan fazla izlenen gerçek adı Yusuf Aktaş olan Reynmen, büyük bir sorunla karşı karşıya...Aktaş'ın Reynmen markasını kullanması yasaklandı.

22.08.2019Magazin
Yoğun istek üzerine ikinci kez

Yoğun istek üzerine ikinci kez

Temmuz’da Harbiye Açıkhava'da sahneye çıkan Cengiz Kurtoğlu ve Hakan Altun, yoğun istek üzerine önceki akşam Poll Production organizasyonu Demirören Tv medya sponsorluğunda gerçekleşen Turkish Airlines Harbiye Açıkhava Konserlerinde bir kez daha sevenleriyle buluştular.

22.08.2019Magazin
Kalbim dolu

Kalbim dolu

Nez önceki gün Nişantaşı’nda objektife takıldı.

22.08.2019Magazin
Harbiye’de horon zamanı

Harbiye’de horon zamanı

Şevval Sam, Harbiye Açıkhava konserinde Yoroz horon ekibini ağırladı, alanı dolduran binlerce müziksever horon oynayarak eğlendi.

22.08.2019Keyif

Yazar Sonuçları

Rekor büyüme

Sigortacılar 2019’da 69.2 milyar liralık sigorta primi üreterek pazarı yüzde 26.7 büyüttüler. Hayat sigortalarında ise yüzde 64’lük büyüme ile son 10 yılın rekoru kırıldı. Yeni açıklanan rakamlara göre de geçen yıl tüm branşlarda 52.4 milyonun üzerinde sigorta poliçesi satıldı.

3.02.2020

Kamu sigorta şirketlerinin birleşme süreci nasıl ilerliyor?

Kamuya ait sigorta, hayat ve emeklilik şirketlerinin Türkiye Varlık Fonu (TVF), çatısı altında birleşme kararı açıklandığından bu yana farklı kesimlerden hemen hemen her gün onlarca soru alıyorum. Birleşecek şirketlerin acente ve çalışanları, sürecin nasıl olacağını ve bu süreçte kimin, nasıl etkileneceğini soruyor. Halka açık kamu şirketlerine yatırım yapan küçük yatırımcılar ise kendi durumlarını merak ediyor. Bildiğim kadarıyla tüm kesimlerin merakını gidermeye çalışayım.

6.01.2020

Dengeler değişecek

Birleşme sonrası kamu, biri sigorta, diğeri hayat-emeklilik olmak üzere iki şirketle yola devam edecek. Kurulacak sigorta şirketi yüzde 12’nin üzerinde pazar payı ile sektörde ilk sıraya oturacak. Hayat sigortalarında ise kamu, yüzde 33’ün üzerinde payla açık ara sektör lideri konumuna gelecek. BES’te, devlet katkısı dahil 21 milyar liranın üzerinde fon büyüklüğü yaratılacak.

15.12.2019

İşletmelerin otomobil masraflarında vergi hesabı değişiyor

Mecliste komisyondan geçti. Yasa teklifinin genel kuruldan da geçip yasalaşması durumunda işletmelerin binek oto masraflarında matematik oldukça değişiyor.

15.11.2019

1.7 milyon ağır hasarlı araç trafikte ama endişeye gerek yok

Bir süredir, pert araçların trafikte dolaştığı yönünde tartışma sürüyor. İddiaya göre, sigorta şirketleri tarafından pert olarak tanımlanan ve trafikten çekilmesi gereken araçlar hızla trafiğe geri döndürülüyor ve güvenlik sorunu yaratıyor. Bu şekilde de 500 bine yakın araç trafikte dolaşıyor. Yine iddiaya göre; sigorta şirketleri, pert hale gelerek trafikten çekilen araçları, internet üzerinden ihale yoluyla satışa çıkarıyor ve bu yolla hasarlı araçlar yeniden yollara çıkıyor.

11.11.2019

Macera dolu ‘kavanoz’

‘Heyecan’ yemeğin alışveriş, hazırlık, pişirme ve tabii ki tatma aşamalarında hissettiğimiz duyguyu, en iyi tarif edeceğimiz kelime olsa gerek. Bilmediğimiz tatları, kokuları, değişik mutfakları, farklı sunum şekillerini tadarken de heyecanlanmaz mıyız?

27.09.2019

Selin faturası 60 milyon lira

İstanbul’da başta Fatih olmak üzere Eminönü ve Unkapanı’nı vuran sel felaketinin bilançosu netleşti. Bölgede sigortalanma oranı düşük olduğundan sigorta şirketlerine 5 bin hasar ihbarı geldi. Sigortacıların ödeyeceği hasar 60 milyon lirayı geçmeyecek. Devlet, zarar görenlere kredi desteği verecek, kira yardımı yapacak.

26.08.2019