MENÜ

Yargılama

Yargılama ile ilgili tüm haberleri, son dakika Yargılama haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Yargılama haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 17.030 Yargılama haberi bulunmuştur.

Yargılama Haberleri

1 Ocakta yürürlüğe girdi... Savcı, şüpheliye ceza önerecek

1 Ocak'ta yürürlüğe girdi... Savcı, şüpheliye ceza önerecek

Türkiye'de yargı sistemi, hükmün açıklanmasının geri bırakılması, tarafların uzlaşması gibi mahkemelerin dosya yükünü hafifletmeyi amaçlayan uygulamalarının ardından savcıların şüpheliler ile pazarlığa oturmasını sağlayacak olan yeni bir sistem için çalışmalara başladı.

7.01.2020Gündem
Doktor ve özel güvenlikçiyi darbeden sanıklara 8er yıl hapis istemi

Doktor ve özel güvenlikçiyi darbeden sanıklara 8'er yıl hapis istemi

Samsun'da 2 yıl önce özel hastanenin acil servisinde görevli doktor A.F.N.'nin yüzüne tekme atıp hastanedeki özel güvenlik görevlisi T.Y.'yi de darbeden 3 kişi hakkında 8'er yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Samsun Tabip Odası Başkanı Murat Erkan, davayı yakından takip ettiklerini belirterek, "Her gün 30 şiddet vakası yaşanıyor. Vaka sayısı her geçen gün artıyor. Bizim bu davalardaki amacımız, hiçbir suçun cezasız kaymayacağını göstermektir" dedi.

7.01.2020Gündem
Son dakika... Sinem Erköseoğlunun ölümünde yeni gelişme

Son dakika... Sinem Erköseoğlu'nun ölümünde yeni gelişme

İstanbul Beyoğlu'nda 10 yıl önce Boston Üniversitesi mezunu 24 yaşındaki Nazlı Sinem Erköseoğlu'nun 8. kattan apartman boşluğuna düşerek yaşamını kaybetmesine ilişkin Paksoy Holding'in veliahtları Mahmut Emre ve Can Paksoy kardeşlerin yargılandığı davada savcı mütalaasını açıkladı. Savcı, sanık Can Paksoy'un maktulü 8. katta bulunan odanın penceresinden atarak ölümüne sebebiyet verdiğini belirterek 'kasten öldürme' suçundan müebbet hapis cezasına çarptırılmasını talep etti. Mütalaada, diğer sanık Mustafa Emre Paksoy'un ise delil yetersizliğinden beraati istendi.

6.01.2020Gündem
Yargıtay o müebbeti bozdu

Yargıtay o müebbeti bozdu

Gerekçesi: Sanığın öldürme kararını ne zaman aldığı belli değil...

6.01.2020Gündem
Son dakika haberi: Adalet Bakanı Abdülhamit Gülden, CNN Türkte önemli açıklamalar

Son dakika haberi: Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'den, CNN Türk'te önemli açıklamalar

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, CNN Türk'te yayınlanan Hakan Çelik ile Hafta Sonu programına katıldı. Adalet Bakanı Gül; Nissan ve Renault’un eski CEO’su Ghosn’un kaçışı, Libya tezkeresi, yargıdaki son durum, FETÖ ile mücadele, süresiz nafaka ve infaz kanununda düzenlemeyle ilgili birçok konuda önemli açıklamalarda bulundu. İşte Gül'ün açıklamalarından satır başları:

4.01.2020Gündem
Hukukçular temkinli: 500 binden fazla dosya etkilenecek

Hukukçular temkinli: 500 binden fazla dosya etkilenecek

Yargı reform paketinde yer alan ‘basit yargılama’ ve ‘seri muhakeme’ usülleri 1 Ocak 2020 itibariyle yürürlüğe girdi. Önceki gün yeni yılın ilk mesaisine başlayan yargı teşkilatı bu usülleri ilk kez uygulamaya başladı. Hukukçular bu usüllerin yargılamayı hızlandıracağında hemfikir ancak uygulama konusunda temkinliler... Bu yeni uygulamalar 500 binden fazla dosyayı etkileyecek.

3.01.2020Gündem
‘Elektronik izleme’ yüzlerce kadının hayatını kurtardı

‘Elektronik izleme’ yüzlerce kadının hayatını kurtardı

KADINA şiddetin önlenmesi amacıyla önce Adalet Bakanlığı, ardından da İçişleri Bakanlığı genelgeler yayınlayarak, özel merkezler kurulduğunu açıkladı. Kadın cinayetlerinin önlenmesi için 15 ilde pilot uygulaması yapılan elektronik kelepçe takip sisteminin, Türkiye genelinde uygulanması için çalışmalar da başlatıldı. Uygulama hakkında DHA'nın sorularını yanıtlayan Ceza Tevkif Evleri Daire Başkanı Burak Ceyhan, “Bugüne kadar takibini yaptığımız yüzlerce kadından hiçbirinin başına bir şey gelmedi” dedi.

3.01.2020Gündem
Yargıtaydan son dakika şike davası kararı Aziz Yıldırım...

Yargıtay'dan son dakika şike davası kararı! Aziz Yıldırım...

Yargıtay 5. Ceza Dairesi, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin futbolda şike davasına dair kararlarını usulen bozdu. Aziz Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu sanıklar 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nden yeniden yargılanacak.

2.01.2020Futbol
FETÖcü akademisyenin kadınların gizli görüntülerini çektiği ortaya çıktı

FETÖ'cü akademisyenin kadınların gizli görüntülerini çektiği ortaya çıktı

FETÖ'den ihraç edilen Marmara Üniversitesinde görevli eski akademisyen A.S.B'in cep telefonunda yapılan incelemede, birçoğu üniversite içerisinde gizli olarak çekilen ve kayıt altına alınan uygunsuz görüntüler bulundu. Sanığın cep telefonundaki inceleme sonucunda hazırlanan raporda, gizli olarak kayıt altına alındığı anlaşılan görüntülerin bir çoğunun üniversitedeki öğrenci veya çalışanlardan olduğuna yer verildi.

1.01.2020Gündem
‘Bürgenin ölümüne neden olan sürücüye verilen ceza emsal’

‘Bürge'nin ölümüne neden olan sürücüye verilen ceza emsal’

İzmir'in Gaziemir ilçesinde, Bürge Yolbilir'e (17) hafif ticari aracıyla çarparak ölümüne neden olan tutuklu Bekir Karaaslan'a (24), 'Kasten öldürmek' suçundan 25 yıl hapis cezası verilmesi kararının bir emsal niteliğinde olduğunu belirten avukat Mehmet Bostancı, "Bürge'yi kurtaramıyoruz ama başka insanlara zarar gelmemesi için bu kararın caydırıcılık açısından önemli bir karar olduğunu düşünüyoruz" dedi.

31.12.2019Gündem
Yargı sisteminde yeni düzenlemeler yürürlüğe giriyor

Yargı sisteminde yeni düzenlemeler yürürlüğe giriyor

Yargı reform paketinin yasalaşmasıyla kabul edilen 'seri muhakeme usulü' ve 'basit yargılama usulü'nün uygulanmasına yeni yılla başlanıyor.

30.12.2019Gündem
FETÖ 10 milyar dolarlık yapıyla finanse ediliyordu

FETÖ 10 milyar dolarlık yapıyla finanse ediliyordu

FETÖ aidiyeti olan şirketleri devraldıktan sona aktif olarak yüzde 38 büyüttüklerini belirten TMSF Başkanı Muhiddin Gülal, “Bizdeki şirketlerin aktif büyüklüğü 60 milyar seviyesinde yani 10 milyar doların üzerinde. Hukuki süreç devam ediyor ama 10 milyar dolarlık bir yapıyla terör örgütü finanse ediliyordu ifadesi yanlış olmaz. Ama her birinde ayrı ayrı yapılan işlem var. Örneğin (X) firmasında tüm tedarikçilerden örgüte yüzde 10 para kesiliyordu” dedi.

30.12.2019Ekonomi
Fahrettin Altundan Cemal Kaşıkçı açıklaması: Cinayetin üstü örtülmeye çalışıldı

Fahrettin Altun'dan Cemal Kaşıkçı açıklaması: Cinayetin üstü örtülmeye çalışıldı

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Suudi Arabistan mahkemesi tarafından alınan Cemal Kaşıkçı cinayeti kararına ilişkin, "Göstermelik yargılamalarla cinayetin emrini veren, İstanbul'a infaz timini yollayan, maktulün cesedini yok eden kişiler aklandı. Basın özgürlüğü ve ifade hürriyeti hiçe sayıldı." ifadelerini kullandı.

29.12.2019Gündem
Vergi davasından vazgeçen mükellefe indirim

Vergi davasından vazgeçen mükellefe indirim

Vergi davalarından istinaf ya da temyiz sürecinde vazgeçen mükellefler, mahkeme lehine karar aldıysa vergi tutarının yüzde 60'ını, aleyhine kararda ise vergi tutarının tamamıyla cezanın yüzde 75'ini ödeyecek.

29.12.2019Ekonomi
İğrenç iddia Kız çocukları ile şişe çevirmece oynarken taciz...

İğrenç iddia! Kız çocukları ile şişe çevirmece oynarken taciz...

BURDUR'un Yeşilova ilçesinde bir okulun bahçesindeki parkta, şişe çevirmece oynadığı 5, 9 ve 11 yaşlarındaki üç kız çocuğuna 'Sevgilin var mı?', 'Memelerin büyüdü mü?' gibi sorular sorduğu öne sürülen R.D. (48) hakkında 'çocuğa karşı cinsel taciz' suçundan dava açıldı.

29.12.2019Gündem
The New York Times: Kaşıkçıyla ilgili örtbaslar devam ediyor

The New York Times: Kaşıkçı'yla ilgili örtbaslar devam ediyor

The New York Times Gazetesi, yayımladığı makalede Suudi Arabistan mahkemesi tarafından Cemal Kaşıkçı davasında 5 sanık hakkında alınan idam kararının bu haince işlenmiş cinayete yeni bir alçaklık boyutu eklediği ifade edildi.

27.12.2019Dünya
Antalyada akılalmaz olay 600 bin liraya leylek bağırsağı ve ceylan derisi aldım

Antalya'da akılalmaz olay! '600 bin liraya leylek bağırsağı ve ceylan derisi aldım'

Antalya'nın Manavgat ilçesinde eşiyle boşanma aşamasında olan Nazan E.'yi 'Sende büyü var, kocanla aranı düzelteceğiz' diyerek dini duygularını istismar etmek suretiyle yaklaşık 2 milyon lira dolandırdığı öne sürülen 4 kişinin, 16,5 yıldan 50 yıla kadar hapis istemiyle yargılanmasına başlandı. Nazan E., sanık Erol Ç.'nin kendisinden aldığı paranın 600 bin lirasıyla leylek bağırsağı ve ceylan derisi aldığını söylediğini anlattı.

27.12.2019Gündem
İşte Şule Çet davasının gerekçeli kararında yer alan soruşturmadaki 2 ihmal

İşte Şule Çet davasının gerekçeli kararında yer alan soruşturmadaki 2 ihmal

Üniversite öğrencisi Şule Çet’in tecavüz edilerek öldürülmesine ilişkin davanın gerekçeli kararı önceki gün açıklandı. Sanık Çağatay Aksu’ya müebbet ve 12 yıl 6 ay hapis, sanık Berk Akand’a ise 18 yıl 9 ay hapis cezası verilmesiyle sonuçlanan davanın gerekçeli kararında, soruşturma aşamasındaki ihmaller şöyle sıralandı:

27.12.2019Gündem
Reina saldırısı 3. yılında

Reina saldırısı 3. yılında

İstanbul Ortaköy’de 2017 yılında yılbaşı kutlamalarında Reina’da düzenlenen silahlı saldırının üzerinden 3 yıl geçti. Gözaltı aşamasında suçlamaları kabul eden saldırgan Abdulkadir Masharipov, yargılama aşamasında suçlamaları reddetmişti. Masharipov’un da aralarında bulunduğu 58 sanıklı davanın 27 Ocak’taki celsesinde mütalaanın açıklanması bekleniyor.

26.12.2019Gündem
Kaşıkçı cinayeti: Suudi Arabistan failleri saklıyor

Kaşıkçı cinayeti: Suudi Arabistan failleri saklıyor

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Suudi Arabistan Mahkemesi’nin Cemal Kaşıkçı cinayetinde failleri sakladığını belirterek, “Bu olay şeffaf şekilde soruşturulmalıdır. Bu yapılmadığı sürece yargılama tamamlanmış sayılmayacaktır” dedi.

26.12.2019Gündem
Kaşıkçı kararına büyük tepki: Suudiler utanmazca alay etti

Kaşıkçı kararına büyük tepki: Suudiler utanmazca alay etti

Suudi Arabistan yönetimi Washington Post yazarı Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesine ilişkin cinayetin kilit isimlerini serbest bırakırken dünyanın dört bir yanından tepki yağdı: Suudiler adaletle utanmazca alay etti...

25.12.2019Dünya
Maganda kurşunuyla hayatını kaybetmişti Yargılama başladı...

Maganda kurşunuyla hayatını kaybetmişti! Yargılama başladı...

Kırşehir'de, katıldığı sünnet düğününde halay çektiği sırada başına kurşun isabet etmesi sonucu hayatını kaybeden Gamze Boynuince'nin (21) ölümüyle ilgili 3 sanığın yargılanmasına başlandı.

24.12.2019Gündem
Selçuk Yönteme kötü haber... Tazminat 150 bine düştü

Selçuk Yöntem'e kötü haber... Tazminat 150 bine düştü

SELÇUK Yöntem’in Bambi Cafe’ye açtığı davadan kazandığı tazminatta indirime gidildi.

24.12.2019Magazin
Son dakika haberi... Kaşıkçı davasındaki karara tepki yağdı

Son dakika haberi... Kaşıkçı davasındaki karara tepki yağdı

Birleşmiş Milletler (BM) Yargısız ve Keyfi İnfazlar Özel Raportörü Agnes Callamard, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı davasındaki karara “Emri verenler özgürce dolaştığı gibi, soruşturma ve yargılama sürecine bile dahil edilmediler, adaletle örtüşmeyen gülünç bir karar” ifadeleriyle tepki gösterdi. İngiltere Kaşıkçı'nın öldürülmesinde rolü olan herkesten hesap sorulmasını talep ederken Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz de tepki gösterdi.

23.12.2019Dünya
Ömer Çelikten son dakika mülteci mesajı: Türkiye bu yükü tek başına kaldırmayacak

Ömer Çelik'ten son dakika mülteci mesajı: Türkiye bu yükü tek başına kaldırmayacak

AK Parti MYK toplantısı sonrası Sözcü Ömer Çelik açıklamalarda bulundu. Çelik, "Bundan sonra mülteci meselesinin Türkiye'den çok müttefiklerimizin meselesi Avrupa'nın meselesi haline geleceğini açık bir şekilde ifade ediyoruz.. Uluslararası toplumu uyarıyoruz. Türkiye bu yükü tek başına kaldırmayacak." ifadelerini kullandı.

23.12.2019Gündem
Gram altın 283 lira seviyelerinde

Gram altın 283 lira seviyelerinde

Gram altın 282,9 lira, çeyrek altın 465 lira ve Cumhuriyet altını 1.896 liradan işlem görüyor.

23.12.2019Ekonomi
Başkan Böcekin oğlu ve yeğenine 5 yıl hapis istemi

Başkan Böcek'in oğlu ve yeğenine 5 yıl hapis istemi

Antalya'da, yerel seçimden 2 gün önce ortaya çıkan, Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı AK Parti'li Menderes Türel'in eşi Ebru Türel'e ait ses kaydını hazırlayanlarla ilgili iddianamede, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in oğlu Mustafa Gökhan Böcek ve yeğeni Cemil Böcek'in de aralarında bulunduğu 6 şüpheli hakkında, 5 yıla kadar hapis cezası istendi. Türel'in şikayeti üzerine açılan davanın ilk duruşması, 26 Aralık'ta, Antalya 10. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülecek.

23.12.2019Gündem
Küresel piyasaların tatil haftasında sakin seyretmesi bekleniyor

Küresel piyasaların tatil haftasında sakin seyretmesi bekleniyor

Küresel piyasaların, geçen hafta pozitif görünümünü korumasının ardından bu hafta Noel tatili dolayısıyla dar bant içinde dalgalı bir seyir izlemesi bekleniyor.

23.12.2019Ekonomi
AK Partiden insan hakları oturumu

AK Parti'den insan hakları oturumu

AK Parti’nin hukukçu milletvekilleri insan hakları, demokrasi ve yargıya güven konularındaki eleştirileri ortadan kaldıracak bir çalışma için toplandı. Muhalefet, akademisyenler ve sivil toplum örgütlerinden de görüş alındıktan sonra çalışma kamuoyuyla paylaşılacak.

21.12.2019Gündem
İki ölümlü kazanın sanığı serbest kalınca adliye koridoru karıştı

İki ölümlü kazanın sanığı serbest kalınca adliye koridoru karıştı

ANTALYA'da trafik kazasında iki kişinin ölümüne neden olduğu gerekçesiyle 6 yıl 8 ay hapse mahkum edilen Elçin Özyurt, Bölge Adliye Mahkemesi'nce cezası düşürülüp tahliye edilince, ölenlerin yakınları karara tepki gösterdi. Aileler ile sanık avukatları arasında adliye koridorunda arbede yaşandı.

20.12.2019Gündem
FETÖcüyüm, uçağı patlatacağım diyen kadının avukatı konuştu

'FETÖ'cüyüm, uçağı patlatacağım' diyen kadının avukatı konuştu!

İSTANBUL'dan Kıbrıs’a gitmek için bindiği özel bir havayolu şirketine ait yolcu uçağında olay çıkaran Nikar D.'nin avukatı Furkan Lokman, "Tutuklandıktan sonra Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevine götürüldü. Öğrendiğimiz kadarıyla gece 11-12 gibi oradaki mahkumların ve gardiyanların önerisiyle tekrar hastaneye sevki yapılmış. Şu anda hastanede gözetim altında" dedi. Avukat Tuğba İncel ise , Nigar D’nin ulaşım araçlarının kaçırılması ve alıkonulmasına ait Türk Ceza Kanunu’nun ilgili maddesinin üçüncü fıkrasına göre yargılanabileceğini ve 5 ile 10 yıl arasında ceza alabileceğini söyledi.

20.12.2019Gündem
Adalet Bakanı Gül Hürriyet’e konuk oldu: Açık cezaevinde yeni model

Adalet Bakanı Gül Hürriyet’e konuk oldu: Açık cezaevinde yeni model

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Hürriyet’e, yeni çıkarılan şiddetle mücadele genelgesi, açık cezaevine geçişteki yeni model ve yargıdaki 2020 hedeflerini anlattı. Gül, şiddet mağduru kadına ücretsiz avukat görevlendirmeye dönük Türkiye Barolar Birliği ile çalışma yaptıklarını söyledi. Noterlerde kredi kartı uygulamasına da 1 Şubat 2020’de başlanacağını duyuran Bakan Gül’ün değerlendirmeleri özetle şöyle:

20.12.2019Gündem
Azil, Trump’a yaradı... Oyunu arttırdı

Azil, Trump’a yaradı... Oyunu arttırdı

ABD Temsilciler Meclisi, Başkan Trump’ın iki farklı suçlamadan azledilmesini onayladı. Şimdi top Cumhuriyetçilerin çoğunlukta olduğu Senato’da. Başkan’ın azledilmesi gerçekçi görülmezken, iki yeni anket azil sürecinin Trump’a yaradığına işaret ediyor.

20.12.2019Dünya
ABD bunu konuşuyor... Gerginlik yarattı

ABD bunu konuşuyor... Gerginlik yarattı

ABD'de Başkan Donald Trump'a yönelik azil maddelerinin Temsilciler Meclisinde onaylanmasının ardından, bu maddeleri içeren dava taslağının Senato'ya gönderilmemesi siyasi arenada tartışmalara yol açtı.

19.12.2019Dünya
Trumpın azil oylamasına damga vuran an

Trump'ın azil oylamasına damga vuran an

Temsilciler Meclisi'nin Demokrat Partili Başkanı Nancy Pelosi'nin Trump'ın azil oylamasının ardından gelen alkışları durdurduğu anlar internette viral oldu.

19.12.2019Dünya
Tecavüz zanlısına tutuksuz yargılama kızdırdı

Tecavüz zanlısına tutuksuz yargılama kızdırdı

Almanya’nın Schwalmtal Mahkemesi’nde bir hâkimin, 9 yaşındaki küçük kıza tecavüzle suçlanan sanık hakkında tutuksuz yargılama kararı alması şaşkınlık yarattı.

19.12.2019Avrupa
Ebru Gündeş’in Seren Serengil ve Deniz Akkaya’ya açtığı davada gerekçeli karar açıklandı

Ebru Gündeş’in Seren Serengil ve Deniz Akkaya’ya açtığı davada gerekçeli karar açıklandı

Sanatçı Ebru Gündeş’e hakaret ettikleri iddiasıyla yargılanan sunucu Seren Serengil ile manken Deniz Akkaya hakkındaki beraat kararının gerekçesi açıklandı. Mahkeme gerekçeli kararında suçun unsurunun oluşmadığını kaydetti.

19.12.2019Magazin
Küresel piyasalar karışık seyrediyor

Küresel piyasalar karışık seyrediyor

Küresel piyasalar, ABD Başkanı Donald Trump'a yönelik azil süreci ile ilgili gelişmelere odaklanırken, pay piyasalarında karışık bir seyir izleniyor.

19.12.2019Ekonomi
Trump’tan azil oylamasına sert tepki: ‘Cadılar bile daha adil yargılandı’

Trump’tan azil oylamasına sert tepki: ‘Cadılar bile daha adil yargılandı’

ABD Başkanı Trump, dünkü Temsilciler Meclisi genel kurulundaki azil oylaması öncesi, Meclis Başkanı Pelosi’ye çok sert bir mektup yolladı. Azil sürecini ‘partizan bir darbe girişimi’ olarak niteleyen Trump, 17’nci yüzyıldaki Salem Cadı Mahkemeleri’nde bile daha adil yargılama olduğunu savundu.

19.12.2019Dünya
Son dakika haberi... Trumpın azli Temsilciler Meclisinde kabul edildi Peki Trumpa şimdi ne olacak

Son dakika haberi... Trump'ın azli Temsilciler Meclisi'nde kabul edildi! Peki Trump'a şimdi ne olacak?

ABD Temsilciler Meclisi, oylama sonucunda ABD Başkanı Donald Trump'ın azline karar verdi. ABD Kongresi'nin iki bileşeninden biri olan Temsilciler Meclisi'nin azil kararı almasından sonra konu ABD Senatosu'na taşınacak. Trump'ın Cumhuriyetçilerin kontrolündeki ABD Senatosu'nda azledilmesi için 20 Cumhuriyetçi senatörün saf değiştirmesi gerekirken, bu senaryo gerçekçi gözükmüyor.

19.12.2019Dünya
Son dakika... Trump için tarihi oylama sonuçlandı: Karar açıklandı

Son dakika... Trump için tarihi oylama sonuçlandı: Karar açıklandı

ABD Temsilciler Meclisi Genel Kurulunda yapılan oylamada, Başkan Donald Trump'ın azline yönelik iki suçlamayı içeren dava dosyası onaylanarak, yargılama için Senato'ya gönderildi.

19.12.2019Dünya
Trumpa azil dopingi... Rüzgarı aldı

Trump'a 'azil' dopingi... Rüzgarı aldı

ABD Başkanı Donald Trump'a kamuoyu desteği, hakkında azil soruşturması başlatılmasının ardından yüzde 6 artış gösterdi.

18.12.2019Dünya
Tarihi oturum sürüyor Donald Trump...

Tarihi oturum sürüyor! Donald Trump...

Trump'a yönelik "görevin kötüye kullanılması" ve "Kongrenin işleyişini engellemek" başlıklarından oluşan azil maddeleri bu sabah itibarıyla Temsilciler Meclisi Genel Kurulunda görüşülmeye başlandı.

18.12.2019Dünya
Villayı, daireyi verdi yine de kurtulamadı İşçinin hesabında 17 milyonluk hareket…

Villayı, daireyi verdi yine de kurtulamadı! İşçinin hesabında 17 milyonluk hareket…

Kapatılan Kumkapı Hali’nde tefecilik yaptıkları iddiası ile 10 yıl önce yapılan operasyon sonrası açılan davada karar çıktı. Kapalıçarşı’da kuyumculuk yapan Varican Mor (65) ile bacanağı Arsen Çılbıyıkoğlu’nun (53) örgüt liderliği yaptığı iddia edilen davada 15 sanık için de beraat kararı çıktı. Mahkeme, örgüt suçlamasını, yeterli delil olmadığı için derken, ‘tefecilik’ suçlamasını ise zaman aşımına girdiği için düşürdü.

18.12.2019Gündem
Trumptan Pelosiye: Amerikan demokrasisine açık savaş ilan ettin

Trump'tan Pelosi'ye: Amerikan demokrasisine açık savaş ilan ettin

ABD Başkanı Donald Trump, Temsilciler Meclisi'nde yaklaşan azil oylaması öncesi, Temsilciler Meclisi'nin Demokrat Partili Başkanı Nancy Pelosi'ye kızgın bir mektup yazdı ve Pelosi'yi "Amerikan demokrasisine açık savaş ilan etmekle" suçladı.

18.12.2019Dünya

Yazar Sonuçları

Hapiste unutulan belediye başkanı!

CHP’li Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz FETÖ üyeliğinden tutuklandığından beri gelişmeleri yakından takip ediyorum.

6.01.2020

Yaşasaydı Ömer Halisdemir de yargılanıp cezalandırılır mıydı?

15 Temmuz gecesine ilişkin birçok kahramanlığa şahitlik ettik. Ama bazıları hiç gündeme gelmedi. Eğer o kahramanlığın bedeli 1 yıl 8 ay hapis cezası olmasaydı belki benim de haberim olmayacaktı. Şaşırdınız değil mi? İşte Siirt Eruh’tan o gece darbecilere direnen polis memuru G.Y.’nin hikâyesi...

3.01.2020

Nazmiye Hanım’ın intikamı: Merhamet

Bir kadın düşünün: Evliliğinin 18 yılında kumar düşkünü eşi tarafından hakarete uğramış, her itiraz ettiğinde şiddet görmüş. Gün gelmiş sözlü, gün gelmiş fiziki şiddeti yaşamış hatta bir gün kocası bıçakla boğazını kesip yaralamış. Bu da yetmemiş gibi kocası köfte satarak kazandığı üç-beş kuruşuna da göz dikmiş. Ve bir gün köfte tezgâhını da kumar borcuna karşılık satmış. Kumar alacaklılarını karşısında gören kadın, sokak ortasında kocasını üç yerinden vurup felç bırakmış.Sizce bu hikâye nasıl devam ediyordur? Ya da şöyle sorayım: Siz olsanız ne yapardınız?

1.01.2020

İnsan bu fotoğrafa bakıp utanır

1961 yılında Eskişehir’de kendilerine verilen üç aylık süre içinde Devrim otomobilini üreten mühendislerin başına ne geldiyse aynısı bugün tekrar ediyor. Üretici firma TOGG’un CEO’su Gürcan Karakaş son teknoloji elektrikli yerli otomobili tanıtmanın mutluluğunu yaşayacağına, aynı gün proje hakkındaki sinsi saldırılara karşı savunma yapıyor.

30.12.2019

Şiddet mağduru kadına iki avukat modeli

Adalet Bakanlığı, TBB ile protokol imzalayarak şiddetle mücadelede yeni bir dönem başlatıyor. Şiddet mağduru kadın artık yalnız kalmayacak. Yanında iki avukat birden olacak. Mağduru hastaneye, Adli Tıp’a, adliyeye gerekirse polis arabasıyla avukatı götürecek. Dosyalarını ise ŞÖNİM’deki nöbetçi kıdemli ve uzman kadın avukatı koordine edecek.

23.12.2019