MENÜ

Kadir Şeker

Kadir Şeker ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kadir Şeker haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 839 Kadir Şeker haberi bulunmuştur.

Kadir Şeker Haberleri

Kadir Şeker hakkında yeni gelişme

Kadir Şeker hakkında yeni gelişme!

KONYA'da sevgilisi Ayşe D.'yi (35) döven Özgür Duran'ı (32) engellemek isterken kalbinden bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan Kadir Şeker'in (20) dosya üzerinden yapılan incelemesinde tutukluluk halinin devamına karar verildi. Kadir Şeker'in 24 Haziran'da mahkeme huzuruna çıkarak detaylı savunma yapması bekleniyor.

27.05.2020Gündem
Kadir Şekerin ikinci koronavirüs testi negatif çıktı

Kadir Şeker'in ikinci koronavirüs testi negatif çıktı

KONYA'da sevgilisi Ayşe D.'yi  (35) döven Özgür Duran'ı (32) engellemek isterken kalbinden bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan  ve cezaevinde koronavirüse yakalanan Kadir Şeker'in (20) ikinci testi negatif çıktı. Şeker'in sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. 

10.05.2020Gündem
Kadir Şeker de pozitif çıktı

Kadir Şeker de pozitif çıktı

Sevgilisi Ayşe D.’ye şiddet uyguladığı öne sürülen Özgür Duran’ı engellemek isterken kalbinden bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanıp cezaevine konulan Kadir Şeker’in dün yargılanmasına başlandı. SEGBİS ile duruşmaya katılan Şeker, cezaevinde koronavirüs kaptığını söyledi. Mahkeme heyeti, Şeker’in tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı 24 Haziran’a erteledi.

29.04.2020Gündem
Kadir Şekerin avukatı ve Baro Başkanı Aladağdan adliye önünde açıklama

Kadir Şeker'in avukatı ve Baro Başkanı Aladağ'dan adliye önünde açıklama

Kadir Şeker'in avukatı ve Konya Baro Başkanı Mustafa Aladağ'dan adliye önünde açıklama

28.04.2020Haber
Kadir Şeker kimdir Kadir Şeker olayında yaşananlar

Kadir Şeker kimdir? Kadir Şeker olayında yaşananlar

28 Nisan'da ilk duruşmasına çıkacak olan Kadir Şeker, corona virüs şüphesiyle hastaneye kaldırıldığı öğrenildi. İlk duruşmada avukatların tahliye talebinde bulunması ve mahkeme de Kadir Şeker'in tutukluluk durumu ile ilgili değerlendirme yapılması bekleniyordu. Peki, Kadir Şeker kimdir? İşte Türkiye'nin konuştuğu Kadir Şeker olayında yaşananlar...

28.04.2020Gündem
Son dakika haberler: Kadir Şekerin, corona virüs testi pozitif çıktı

Son dakika haberler: Kadir Şeker'in, corona virüs testi pozitif çıktı

Konya'da, sevgilisi Ayşe D.'ye (35) şiddet uyguladığı öne sürülen Özgür Duran'ı (32) engellemek isterken kalbinden bıçaklayarak, öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan ve koronavirüs şüphesiyle hastaneye kaldırılan Kadir Şeker'in (20) 'Covid-19' testinin pozitif çıktığı öğrenildi. Şeker'in, karantinaya alınacağını belirtildi. Öte yandan Şeker'in ilk duruşmasından tutukluluğunun devamı kararı çıktı.

28.04.2020Gündem
Kadir Şekerin avukatından açıklama

Kadir Şeker'in avukatından açıklama

Konya'da, sevgilisi Ayşe D.'ye (35) şiddet uygulayan Özgür Duran'ı (32) engellemek istediği sırada kalbinden bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan Kadir Şeker (20), 28 Nisan günü, koronavirüs nedeniyle SEGBİS sistemi ile hakim karşısına çıkacak. Sadece tutukluluk hali görüşülecek olan Şeker'in avukatlarından Konya Baro Başkanı Mustafa Aladağ, ''Kadir'in kastı öldürmek değildi. Kaldı ki nefsi müdafaa hükümleri vardı. En azından bu sınırın aşılması vardı. Suçun vasıf ve mahiyetinin değiştirilmesi ihtimaline binaen, mümkünse en ağır adli kontrol şartlarını uygulamak kaydıyla Kadir'imizi salıverin diyeceğiz'' dedi.

23.04.2020Gündem
Corona Virüs tedbirleri Kadir Şeker davasını da etkiledi... İlk duruşmada yalnızca tutukluluğu görüşülecek

Corona Virüs tedbirleri Kadir Şeker davasını da etkiledi... İlk duruşmada yalnızca tutukluluğu görüşülecek

Konya'da şiddet gördüğünü düşündüğü bir kadına yardım etmek isterken sevgilisi Özgür Duran'ın ölümüne neden olan üniversiteye hazırlık öğrencisi Kadir Şeker, Corona Virüs tedbirleri nedeniyle hakkında açılan davanın ilk duruşmasında yalnızca tahliye talebinde bulunacak. Kadir Şeker mahkemeye tutuklu bulunduğu cezaevinden SEGBİS'le bağlanacak.

22.04.2020Gündem
Son dakika haberler: Kadir Şeker davasında flaş gelişme

Son dakika haberler: Kadir Şeker davasında flaş gelişme

Konya'da parkta sevgilisini darbettiğini düşündüğü kişiyi engellemek isterken öldüren Kadir Şeker hakkında, "haksız tahrik altında kasten öldürme" suçundan 12 yıldan 18 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

19.03.2020Gündem
18 yıla kadar hapsi istendi

18 yıla kadar hapsi istendi

Kadir Şeker kadına şiddetin önüne geçmek isterken çıkan arbede sonucunda Özgür Duran’ın ölümüne neden olmuştu. Olay Türkiye’nin gündemine oturmuştu. Düzenlenen iddianamede Kadir’in 12 yıldan 18 yıla kadar hapsi talep edildi.

19.03.2020Gündem
Konyada öldürülen Özgür Duranın babası: İstenen ceza acımızı hafifletti

Konya'da öldürülen Özgür Duran'ın babası: İstenen ceza acımızı hafifletti

Konya'da parkta sevgilisi Ayşe D.'yi (35) dövdüğü iddia edilen Özgür Duran'a (32) müdahale etmek isterken ölümüne neden olan tutuklu Kadir Şeker (20) hakkında hazırlanan iddianamede 12 yıldan 19 yıla kadar hapis cezası istendi. Baba Cengiz Duran istenen cezayla ilgili, ''Bir nebze de olsun acımızı hafifletti. Sonuçta benim oğlum öldü. Olayın nefsi müdafaaya sokulmaması doğru karardı. Çünkü benim oğlumun elinde Kadir'in hayatını tehlikeye sokacak bir şey yoktu'' dedi.

18.03.2020Gündem
Son dakika haberleri... Kadir Şeker için istenen ceza belli oldu

Son dakika haberleri... Kadir Şeker için istenen ceza belli oldu!

Konya'da parkta sevgilisi Ayşe D.'yi (35) dövdüğü iddia edilen Özgür Duran'a (32) müdahale etmek isterken ölümüne neden olan tutuklu Kadir Şeker (20) hakkında iddianame hazırlandı. İddianamede Şeker'in 'kasten adam öldürme' suçundan müebbet hapis cezasına kadar yargılanması talep edildi. Şeker'in suçu tahrik altında işlediği belirtilerek, Türk Ceza Kanunu'nun 29'uncu maddesine göre de indirim yapılması istendi. Şeker hakkındaki iddianame Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilirse 12 yıldan 18 yıla kadar hapis cezasıyla yargılanacak. Ayrıca yanında taşıdığı bıçak içinde 'Yasak Bıçaklar ve Diğer Aletlerle İlgili Suçlar ve Cezaları' kapsamında 6 aydan 1 yıla kadar yargılanacak.

18.03.2020Gündem
Kadir Şeker’in kaldığı cezaevine destek mektupları geliyor

Kadir Şeker’in kaldığı cezaevine destek mektupları geliyor

KONYA’da parkta sevgilisi Ayşe D.’yi (35) dövdüğü iddia edilen Özgür Duran’a (32) müdahale etmek isterken ölümüne neden olan Kadir Şeker’e (20), tutuklu bulunduğu cezaevine arkadaşlarından ve çok sayıda kişiden destek mektubu ile okuması için kitabın gönderildiği öğrenildi. Mektupları tek tek okuyan Şeker’in bazılarına da cevap yazdığı belirtildi.

11.03.2020Gündem
Kadir Şeker, cezaevinden üniversite sınavı için başvuru yaptı

Kadir Şeker, cezaevinden üniversite sınavı için başvuru yaptı

KONYA'da parkta sevgilisi Ayşe D.'yi (35) dövdüğü iddia edilen Özgür Duran'a (32) müdahale etmek isterken ölümüne neden olan Kadir Şeker (20), tutuklu bulunduğu cezaevinden üniversite sınavı için başvuruda bulundu.

9.03.2020Gündem
Kadir Şeker soruşturmasında titiz detay Çocukların bile ifadesi alındı

Kadir Şeker soruşturmasında 'titiz' detay! Çocukların bile ifadesi alındı

Konya'da şiddet gördüğünü düşündüğü bir kadına yardım etmek isterken, sevgilisi Özgür Duran’ın ölümüne neden olan üniversiteye hazırlık öğrencisi Kadir Şeker hakkındaki iddianamenin bu hafta başında açıklanması bekleniyor. Kadir Şeker’in avukatı Konya Barosu Başkanı Mustafa Aladağ, bugüne kadar yapılmış en titiz soruşturmalardan birinin sürdüğünü belirterek, “Parkta oynayan Suriyeli çocukların bile ifadeleri alındı. Tramvayda yanında oturan yolculardan, komşularına, Kadir’i gören tanıyan herkesin ifadeleri alındı. 112’ye ihbar yapan vatandaşlar bile bulunup ifadelerine başvuruldu” dedi.

7.03.2020Gündem
Bıçaklama olayına karıştı

Bıçaklama olayına karıştı

Konya’da Kadir Şeker çıkan tartışma ve arbede sonucu bıçakla yaralayarak Özgür Duran’ın ölümüne sebep olmuştu. Özgür Duran’ın kardeşi Gökhan Duran’ın da Antalya’da bıçaklı yaralama olayına karıştığı için geçtiğimiz hafta gözaltına alındığı ortaya çıktı.

1.03.2020Gündem
Konyada öldürülen Özgür Duranın aile avukatlarından açıklama

Konya'da öldürülen Özgür Duran'ın aile avukatlarından açıklama

Konya'da, Kadir Şeker'in (20) parkta sevgilisi Ayşe D.'yi (35) dövdüğü iddia edilen Özgür Duran'a (32) müdahale etmek isterken, ölümüne neden olduğu olayla ilgili Duran'ın aile avukatları, açıklama yayımladı.

25.02.2020Gündem
Kadir Şeker için sosyal araştırma raporu hazırlandı

Kadir Şeker için 'sosyal araştırma raporu' hazırlandı

Konya'da sevgilisi Ayşe D.'yi (35) döven Özgür Duran'ı (32) müdahale etmek istediği sırada kalbinden bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan Kadir Şeker (20) hakkında yakın çevresinden alınan bilgiler ile 'sosyal araştırma raporu' hazırlandı. Şeker'in mont ve sırt çantasında yapılan kriminal incelemeye dair raporun ise henüz tamamlanmadığı bildirildi.

24.02.2020Gündem
Son dakika haberleri: Kadir Şeker davasında Özgür Duran’ın annesi ilk kez konuştu

Son dakika haberleri: Kadir Şeker davasında Özgür Duran’ın annesi ilk kez konuştu

Konya’da bir parkta Kadir Şeker adlı öğrenciyle aralarında, bir kadının şiddete maruz kalmasından kaynaklı çıkan tartışma ve arbede neticesinde bıçaklanarak hayatını kaybeden Özgür Duran’ın annesi Hürriyet’e konuştu. Mübeyyen Güner Dalkılıç oğlu ile ‘evli bir kadın’ olan Ayşe D. ile birlikte olduğu için 5 aydır görüşmediğini anlatarak ‘Ayşe cenazeye gelmedi, madem Özgür onu evde dövdü, neden barışmak için parka çağırdı’ diyerek tepki gösterdi. Dalkılıç ‘Ben bilinçli bir cinayet olduğunu düşünüyorum. Sonuna kadar takip edeceğim’ dedi.

24.02.2020Gündem
Öldürülen Özgür Duranın babasından yeni açıklama

Öldürülen Özgür Duran'ın babasından yeni açıklama

Konya'da, üniversite sınavına hazırlanan Kadir Şeker'in (20), sevgilisi Ayşe D.'yi (35) dövmesine engel olmak isterken kalbinden bıçaklayarak öldürdüğü Özgür Duran'ın (32) otopsi raporunda, bıçağın kalbe 10 santimetre uzunluğunda ve 1,5 santimetre genişliğinde girdiği bilgisinin yer alması üzerine baba Cengiz Duran, "Bunun bir kaza olmadığı ortada. 10 santimetre bıçağın girmesi kazayla olacak iş değil. Bu düpedüz kasten adam öldürmedir" dedi.

22.02.2020Gündem
Son dakika haberler... Kadir Şeker davasında yeni gelişme Bıçak Özgür Duranın vücuduna 10 santim girmiş

Son dakika haberler... Kadir Şeker davasında yeni gelişme! Bıçak Özgür Duran'ın vücuduna 10 santim girmiş

Konya'da üniversite sınavına hazırlanan Kadir Şeker'in (20) kütüphane çıkışı parkta sevgilisi Ayşe D.'yi (35) döven Özgür Duran'a (32) müdahale etmek isterken ölümüne neden olduğu olayla ilgili yeni bilgiye ulaşıldı. Duran'ın adli tıp raporunda bıçağın vücuduna yaklaşık 10 santimetre uzunluğunda ve 1,5 santimetre genişliğinde girdiğinin belirlendiği kaydedildi. Bu arada olay günü Kadir Şeker'den önce kimliği belirlenemeyen bir kadının da tartışmayı gördüğü, Özgür Duran'ın tepki göstermesi üzerine oradan ayrıldığı öğrenildi.Polis, yaptığı araştırmada kadının izine rastlamadı.

21.02.2020Gündem
Kadir Şekerin sırt çantası kriminal incelemeye gönderildi

Kadir Şeker'in sırt çantası kriminal incelemeye gönderildi

Konya'da parkta sevgilisini darbeden kişiye müdahale ederken cinayet işleyen Kadir Şeker'in, "olay sırasında yere düştüğü" şeklindeki ifadesinin doğruluğunun tespiti için sırt çantasının üzerindeki toprak ve çim parçaları kriminal incelemeden geçirilecek.

21.02.2020Gündem
Son dakika haberler... Kadir Şeker dosyasında kriminal rapor tamamlandı Kadın tanığın ifadesi ortaya çıktı

Son dakika haberler... Kadir Şeker dosyasında kriminal rapor tamamlandı! Kadın tanığın ifadesi ortaya çıktı

Konya'da şiddet gördüğünü düşündüğü bir kadına yardım etmek isterken sevgilisi Özgür Duran’ın ölümüne neden olan üniversiteye hazırlık öğrencisi Kadir Şeker dosyasında sona gelindi. İlk incelemeler sonucu Kadir Şeker’in Özgür Duran’ı üzerine düşme veya arbede sırasında bıçakladığını gösterir bir tespit yapılamadı. Soruşturma kapsamında ifadesi alınan bir kadın tanık, Özgür Duran ile Kadir Şeker arasında itişmeler yaşandığını ancak yere düştüklerini görmediğini söyledi. Bu arada Kadir Şeker'in şiddet gördüğünü ve bu nedenle müdahale ettiğini söylediği Ayşe D.'nin muayene ve adli incelemelerde kadının olay yerinde darp edildiğine ilişkin bir bulguya rastlanmadı.

20.02.2020Gündem
Son dakika haberler: Kadir Şekerin sağlık raporunda dikkat çeken detaylar.. Kazaktaki kesik izi..

Son dakika haberler: Kadir Şeker'in sağlık raporunda dikkat çeken detaylar!.. Kazaktaki kesik izi..

Konya’da şiddete maruz kalan Ayşe D.’ye yardım etmek isterken çıkan arbedede Özgür Duran’ın bıçakla ölümüne sebep olan Kadir Şeker’in sağlık raporu ortaya çıktı. Hürriyet’in ulaştığı raporda, kavganın Kadir Şeker üzerinde bıraktığı izler detaylarıyla anlatıldı.Raporda Kadir’in bütün bu lezyonların ‘kavga sonucu olduğunu’ söylediği de belirtildi. Kriminal raporda ise Kadir’in üzerindeki kazak ve atletin sol göğüs bölgesinde kesikler bulunduğu, bunların bıçak ile meydana geldiği değerlendirildi.

20.02.2020Gündem
Türkiyenin konuştuğu Kadir, ailesinden bunları istedi

Türkiye'nin konuştuğu Kadir, ailesinden bunları istedi

Sevgilisi Ayşe D.'yi (35) dövdüğü iddia edilen Özgür Duran’ı (32) engellemek isterken çıkan arbedede Duran'ı kalbinden bıçaklayarak ölümüne sebep olan Kadir Şeker, tutuklanmasının ardından derslerinden geri kalmamak için ailesinden üniversiteye hazırlandığı ders kitapları ile sevdiği kitapları istediği öğrenildi. Şeker'in ayrıca cezaevindeki eğitim birimince üniversite sınavına hazırlanması için eğitmen eşliğinde destek verildiği öğrenildi. Şeker'in ayrıca psikolojik destek ile talebi üzerine dini eğitim de aldığı belirtildi.

18.02.2020Gündem
Arkadaşları Kadir Şeker’in doğum gününü unutmadı

Arkadaşları Kadir Şeker’in doğum gününü unutmadı

Türkiye’nin günlerdir konuştuğu olayın ardından arkadaşlarından Kadir Şeker’e sürpriz geldi. Arkadaşları Kadir’in doğum gününü unutmadı.

17.02.2020Gündem
Kadir Şekerin olay öncesi tramvaydaki görüntüleri ortaya çıktı

Kadir Şeker'in olay öncesi tramvaydaki görüntüleri ortaya çıktı

Konya'da üniversite sınavlarına hazırlanan Kadir Şeker (20), sevgilisi Ayşe D.'yi (35) dövdüğü iddia edilen Özgür Duran’ı (32) engellemek isterken çıkan arbedede Duran'ı kalbinden bıçaklayarak ölümüne sebep oldu. Şeker'in olay öncesi bindiği tramvaydaki görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde teyzesinin evine gitmek için tramvaya binen Şeker'in tramvayda oturduğu, daha sonra Piri Reis durağında inmek için ayağa kalktığı görülüyor.

17.02.2020Gündem
Son dakika haberler: Kadir Şekerin tramvayda kaydedilen görüntüleri ortaya çıktı

Son dakika haberler: Kadir Şeker'in tramvayda kaydedilen görüntüleri ortaya çıktı

Konya’da şiddete maruz kalan Ayşe D.’ye yardım etmek isterken çıkan arbedede Özgür Duran’ın ölümüne sebep olan Kadir Şeker’in son görüntüsü dava dosyasına girdi. Şeker'in montunda tespit edilen kan izleri, soruşturmaya yön verecek...

17.02.2020Gündem
Kadir Şeker davasında yeni gelişme Ölen Özgür Duran’ın akrabası konuştu

Kadir Şeker davasında yeni gelişme! Ölen Özgür Duran’ın akrabası konuştu

Konya’da şiddete maruz kalan Ayşe Dırla’ya yardım etmek isterken çıkan arbedede Özgür Duran’ın ölümüne sebep olan Kadir Şeker’in davasında önemli gelişme. Özgür Duran'ın akrabası konuştu.

16.02.2020Gündem
Konyada Kadir Şeker olayında, ölen Özgür Duranın kuzeni de ifade verdi

Konya'da Kadir Şeker olayında, ölen Özgür Duran'ın kuzeni de ifade verdi

KONYA'da, üniversite sınavlarına hazırlanan Kadir Şeker'in (20), sevgilisi Ayşe D.'yi (35) dövdüğü iddia edilen Özgür Duran’ı (32) engellemek isterken çıkan arbedede kalbinden bıçakladığı olayla ilgili, Duran'ın Eskişehir'de bir süre birlikte kaldığı amcasının oğlu B.D. ifade verdi. B.D. ifadesinde, Özgür ile Ayşe'nin arasında herhangi bir sıkıntının olmadığını ve severek birlikte olduklarını söylediği öğrenildi.

15.02.2020Gündem
Son dakika haberler: Kadir Şekerin ailesine ilk sözü bu oldu

Son dakika haberler: Kadir Şeker'in ailesine ilk sözü bu oldu!

Kadir Şeker, 40 dakikalık açık görüşte dün ilk kez ailesiyle buluştu. Kadir’le görüşmelerini Hürriyet’e anlatan ağabeyi Hidayet Şeker, “Üzgün ve yorgundu. Bizimle görüşünce morali yerine geldi. Kamu vicdanının ne düşündüğünü ona anlattık. ‘Suç ve Ceza’ adlı kitabı götürdüm” diye konuştu. Kadir ise saçlarının kesildiği için ağabeyine çok üzgün olduğunu söyledi.

14.02.2020Gündem
Son dakika haberleri: Cumhurbaşkanlığı’ndan ‘Kadir Şeker’ açıklaması

Son dakika haberleri: Cumhurbaşkanlığı’ndan ‘Kadir Şeker’ açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu Başkanvekili Mehmet Uçum, Türkiye’nin günlerdir konuştuğu ‘Kadir Şeker’ ile ilgili yaptığı açıklamasında ‘Adil olanın gerçekleşmesini istiyoruz. Adil olan; ortaya çıkan sonucun toplum vicdanını rahatsız etmemesi’ dedi.

13.02.2020Gündem
Kadirin ölümüne neden olduğu Özgürün babası konuştu

Kadir'in ölümüne neden olduğu Özgür'ün babası konuştu!

Konya'da üniversiteye hazırlanan Kadir Şeker'in (20), sevgilisini dövmesine engel olmak isterken kalbinden bıçaklayarak ölümüne neden olduğu Özgür Duran'ın babası, eşiyle ayrı oldukları için oğlunun sorunlu ve sevgisiz büyüdüğünü anlatarak, hakkındaki 19 suç kaydıyla ilgili "Kurtaramadık oğlumu o yola düştü. Kopuk bir aile olmasaydık, belki böyle olmazdı" dedi.

13.02.2020Gündem
Son dakika haberleri: Kadir Şeker’in yardım ettiği Ayşe D.’nin ifadelerindeki büyük çelişki

Son dakika haberleri: Kadir Şeker’in yardım ettiği Ayşe D.’nin ifadelerindeki büyük çelişki!

Konya’da Özgür Duran’ın ölümü, Kadir Şeker’in de hapse girmesiyle sonuçlanan olay tartışılmaya devam ediyor. Kadir Şeker’in, şiddet görmesine dayanamayarak yardım etmeye çalıştığı Ayşe D.’nin savcılık ifadesinden bir gün sonra basına yaptığı açıklamada kendisini kurtaran Kadir’i suçlayan ifadeler kullanması infial yarattı. Ayşe D.’nin basın açıklamasındaki bazı beyanları ile soruşturma aşamasında savcılığa verdiği ifadesindeki birbiriyle örtüşmeyen bölümleri karşılaştırdık.

13.02.2020Gündem
Türkiyenin konuştuğu olayda flaş gelişme İtiraz reddedildi

Türkiye'nin konuştuğu olayda flaş gelişme! İtiraz reddedildi

Konya'da, Özgür Duran’ı (32) sevgilisi Ayşe D.’yi (35) iddiaya göre, döverken engellemek istediği sırada çıkan arbedede kalbinden bıçaklayarak öldüren Kadir Şeker'in (20), tutukluluğuna itirazı, mahkemece reddedildi.

12.02.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Kadir Şeker açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Kadir Şeker' açıklaması

Konya'da şiddet gören kadını kurtarmak isterken katil olan Kadir Şeker'le ilgili soruya Erdoğan, “Şimdi orada Kadir insani, vicdani bir durum sergiledi. Bundan sonraki süreç tamamen yargı ile ilgili bir süreç. Temenni ederiz ki adil bir karara varırlar” cevabını verdi.

12.02.2020Haber
Son dakika haberler: Cumhurbaşkanı Erdoğandan Kadir Şeker açıklaması Türkiye onu konuşuyor...

Son dakika haberler: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Kadir Şeker' açıklaması! Türkiye onu konuşuyor...

Konya'da şiddet gören kadını kurtarmak isterken katil olan Kadir Şeker'le ilgili soruya Erdoğan, “Şimdi orada Kadir insani, vicdani bir durum sergiledi. Bundan sonraki süreç tamamen yargı ile ilgili bir süreç. Temenni ederiz ki adil bir karara varırlar” cevabını verdi.

12.02.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Putin ile yaptığı görüşmeye ilişkin açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Putin ile yaptığı görüşmeye ilişkin açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Putin ile yaptığı telefon görüşmesine ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan açıklamasında “Askerlerimizin Türkiye’de, Dışişleri, Savunma ve İstihbaratın da Moskova’da bir araya gelmeleri konusunda Putin ile mutabakata vardık” ifadelerini kullandı.

12.02.2020Gündem
Adalet Bakanı Gülden Kadir Şeker açıklaması

Adalet Bakanı Gül'den 'Kadir Şeker' açıklaması

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Konya'da sevgilisi Ayşe D.'yi döven Özgür Duran'ı müdahale etmek istediği sırada kalbinden bıçaklayarak, öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan Kadir Şeker (20) ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Gül, "Olay çok yeni zaman tanımak lazım. Kimse Kadir suçludur diyemez. Ama ortada bir ceset var. Cinayet soruşturması sürüyor. Hepimize düşen soruşturmanın sonucunu beklemektir." ifadelerini kullandı.

12.02.2020Haber
Son dakika haberler... Adalet Bakanı Gülden Kadir Şeker açıklaması

Son dakika haberler... Adalet Bakanı Gül'den 'Kadir Şeker' açıklaması

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Konya'da parkta Ayşe D.'ye şiddet uyguladığı iddia edilen Özgür Duran'ı çıkan arbedede bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan Kadir Şeker ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Gül, "Kimse 'Kadir suçludur’ diyemez ama ortada bir ceset var. Bir cinayet soruşturması sürüyor" dedi.

12.02.2020Gündem
Son 24 saatte ne oldu (11.02.2020) 2

Son 24 saatte ne oldu? (11.02.2020) 2

İşte Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..

11.02.2020Haber
Kadir Şeker ile ilgili son dakika gelişmesi: Hayatını kurtardığı  Ayşe D.den inanılmaz ifadeler

Kadir Şeker ile ilgili son dakika gelişmesi: Hayatını kurtardığı Ayşe D.'den inanılmaz ifadeler

Konya'da Özgür Duran’ı (32) sevgilisi Ayşe D.’yi (35) döverken engellemek istediği sırada çıkan arbedede kalbinden bıçaklayarak öldüren Kadir Şeker'in hayatını kurtardığı Ayşe D.'den inanılaz ifadeler geldi. Ayşe D. 'Olay günü Özgür alkollüydü. Tartışıyorduk, beni dövmüyordu. Oturduğumuz kameriyeye eliyle vuruyordu. İsmini sonradan öğrendiğimiz Kadir yanımıza geldi. Beni dövdüğünü düşünmüş ama Özgür bana vurmuyordu. Özgür ile çok güzel günlerimiz oldu. Bir insanı geçmişiyle yargılamamak gerekir. 19 suç kaydı olması, bir insanı kötü yapmaz' dedi. Şeker'in avukatı tarafından üst mahkemeye verilen itiraz dilekçesinde tahliye kararı alınması istendi.

11.02.2020Gündem
Son dakika haberi: Kadir Şekerin annesi o gün yaşananları anlattı

Son dakika haberi: Kadir Şeker'in annesi o gün yaşananları anlattı!

Konya’da üniversite sınavına hazırlanan Kadir Şeker, parkta dayak yiyen bir kadını kurtarmaya çalışırken katil oldu. O parkta yaşananlar Türkiye’nin gündemine oturdu. Kadir’in annesi Zeliha Şeker, oğlunu karakoldan hastaneye sevk edilirken gördü, aralarında geçenleri şöyle anlattı:

11.02.2020Gündem
Kadir’in öldürdüğü Özgür Duran’ın babası: Hukuk mücadelemizi vereceğiz

Kadir’in öldürdüğü Özgür Duran’ın babası: Hukuk mücadelemizi vereceğiz

Konya’da, sevgilisi Ayşe D.’yi (35) döverken, müdahale etmek isteyen Kadir Şeker’in (20) bıçakla öldürdüğü Özgür Duran’ın (32) babası Cengiz Duran (52), "Kadir, olay yerine elinde bıçakla gelmiş. Tek darbe neden kalbine? Bacağına, karnına, koluna değil de neden kalbine? Hukuk mücadelemizi sonuna kadar vereceğiz. Bu davanın takipçisiyiz" dedi.

10.02.2020Gündem
Baro başkanından Kadir Şeker açıklaması

Baro başkanından Kadir Şeker açıklaması

KONYA Barosu Başkanı Mustafa Aladağ, sevgilisi Ayşe D.'yi (35) döven Özgür Duran'ı (32) müdahale etmek istediği sırada kalbinden bıçaklayarak, öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan Kadir Şeker (20) ile ilgili açıklamalarda bulundu. Aladağ, Ayşe D.'nin ilk ifadesinde, Şeker'in elinde bıçak veya benzeri bir şeyle yanlarına geldiğini daha sonra alınan ifadesinde ise net göremediğini söylediğini belirtti. Aladağ, Ayşe D.'nin polis ve savcılık ifadelerinin çelişkili olduğunu söyledi.

10.02.2020Haber
Son dakika haberler... Konya Baro Başkanından Kadir Şekerle ilgili çok önemli açıklama

Son dakika haberler... Konya Baro Başkanı'ndan Kadir Şeker'le ilgili çok önemli açıklama

Konya'da sevgilisi Ayşe D.'yi (35) döven Özgür Duran'ı (32) müdahale etmek istediği sırada kalbinden bıçaklayarak, öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan Kadir Şeker (20) ile ilgili Konya Barosu Başkanı Mustafa Aladağ, açıklamalarda bulundu. Aladağ, Ayşe D.'nin polis ve savcılık ifadelerinin çelişkili olduğunu söyledi ve Şeker'in elinde bıçak veya benzeri bir şeyle yanlarına geldiğini daha sonra alınan ifadesinde ise net göremediğini söylediğini belirtti.

10.02.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Hıncal Uluç’un yazısı

BİZİM mesleğin duayen ismidir Hıncal Uluç...

19.02.2020

Güme gitti siyasi ayak

Nereden çıkmıştı siyasi ayak tartışması?

13.02.2020

Cinayet mi meşru müdafaa mı

DERSHANE sonrası çalışmak için kütüphanede kaldı ‘o’ gün.

11.02.2020