MENÜ

Tijen Karaş

Tijen Karaş ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tijen Karaş haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 25 Tijen Karaş haberi bulunmuştur.

Tijen Karaş Haberleri

Öğretmenlere diksiyon eğitimlerinin ilk etabı tamamlandı

Öğretmenlere diksiyon eğitimlerinin ilk etabı tamamlandı

Milli Eğitim Bakanlığınca başlatılan ve haber spikerleri tarafından öğretmenlere verilen Türkçenin kullanımı ve diksiyon eğitimlerini içeren ‘Önce Türkçe Projesi’ kapsamında, ilk eğitici eğitimleri tamamlandı. Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce Ankara Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü’nde gerçekleştirilen eğitici eğitimine, Ankara’da görev yapan sınıf öğretmenlerinin yanı sıra Türkçe ile Türk Dili ve Edebiyatı branşlarından toplam 200 öğretmen katıldı.

2.06.2019Eğitim
Yaverlerin işbölümü

Yaverlerin işbölümü

Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı’ndaki darbe faaliyetine katılan şüpheliler hakkında hazırlanan iddianamede, 15 Temmuz darbe girişimi öncesinde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın eski başyaveri Ali Yazıcı başkanlığında toplantılar yapıldığı ve eski hava, deniz ve kara yaverlerinin katıldığı belirtildi. Toplantılarda yaverler arasında görev dağılımı yapıldığı da iddianamede yer aldı.

8.05.2017Gündem
TRTde o gece yaşananları anlattı

TRT'de o gece yaşananları anlattı

İddianameye göre eski Kurmay Yarbay Ümit Gençer ve beraberindekiler, darbe bildirisini okutmak istedikleri spiker Tijen Karaş'ı zorla stüdyoya indirdi. Karaş, darbecilere 'Bana bunu yapmayın' dedi. Gençer, aşağı inerken Karaş'ı ikna etmek amacıyla "Sizi tanıyoruz, merak etmeyin. Türkiye daha iyi, daha güzel olacak, bildiriyi okuyun" dedi. Karaş ise darbeci komutana, "O işler öyle olmuyor. Herkesin canı çok yanacak" karşılığını verdi.

8.05.2017Gündem
Darbecinin kimyasını bozdunuz

'Darbecinin kimyasını bozdunuz'

Radyo ve Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği’nin (RATEM) düzenlediği ‘Demokrasi ve Medya’ ödül töreninde konuşan Başbakan Binali Yıldırım, 15 Temmuz’da medyanın rolüne değinerek “Bu kalkışmanın başladığı ilk saatten itibaren hiçbir telkin olmadan görsel, sosyal medya mecraları ağız birliği yapmış gibi net duruşlarını ortaya koymuştur ve darbecilerin kimyasını bozmuşlardır. Gösterdiğiniz büyük kahramanlık için teşekkür ediyorum” dedi.

14.02.2017Gündem
TRT spikeri Tijen Karaş: ’F’ tipi okumayı bırakın

TRT spikeri Tijen Karaş: ’F’ tipi okumayı bırakın!

TRT’de 15 Temmuz gecesi zorla darbe bildirisi okutulan haber sunucusu Tijen Karaş, yeni yetişen nesillerin sosyal medyada çok fazla zaman harcadığına ve okumaktan uzaklaştığına dikkat çekti. Karaş, "Gittikçe cahilleşiyoruz ve gittikçe ’F’ tipi okumalarla yetinen bir nesil yetişiyor. ’F’ harfi biçiminde, iki satır okuyoruz, sonra aşağı doğru sadece ara başlıklarına bakıyoruz. Alt metinleri okumuyoruz. Buna ’F’ tipi okuma deniyor. Bunun bırakılması lazım" dedi.

30.10.2016Gündem
Tijen Karaş panele konuk olacak

Tijen Karaş panele konuk olacak

15 Temmuz darbe girişimi gecesi TRT'de zorla bildiri okutturulan Tijen Karaş, 23 Ekim'de Sabancı Kültür Merkezi'nin 'Topluluk Önünde Konuşma ve Hitabet Sanatı' paneline konuk olacak. Panelin afişinde de Karaş'ın o gece çekilen fotoğrafı yer aldı.

13.10.2016Hayat
Gözaltına alındı iddiasına TRTden açıklama

"Gözaltına alındı" iddiasına TRT'den açıklama

15 Temmuz darbe girişimi gecesi TRT'de zorla bildiri okutturulan Tijen Karaş'ın gözaltına alındığı iddiaları için TRT'den açıklama geldi.

12.08.2016Gündem
Resmen işkence: 20 kere okutmuşlar

Resmen işkence: 20 kere okutmuşlar

Darbecilerin TRT'yi bastığı gece ile ilgili yeni bir ayrıntı ortaya çıktı. Darbeci askerler spiker Tijen Karakaş'a büyük baskı yapmış.

30.07.2016Gündem
Darbeci yarbay TRTde o gece yaşananları anlattı: Sen okuma, sivil okusun

Darbeci yarbay TRT'de o gece yaşananları anlattı: 'Sen okuma, sivil okusun'

TRT'de sözde darbe bildirisini okutan Yarbay Gençer'in ifadesi ortaya çıktı.

27.07.2016Gündem
Darbe bildirisini ona okuttular

Darbe bildirisini ona okuttular

Türkiye, televizyon karşısındaydı. Birdenbire TRT spikeri sert bir bildiri okumaya başladı. Metinde “Ülke yönetimine el konulmuştur” deniyordu. Tijen Karaş, o bildiriyi hangi şartlarda okuduğunu anlattı.

Darbe girişiminin  en kritik noktaları

Darbe girişiminin en kritik noktaları

En sıcak gecede yurdun tamamında çatışma ve direniş vardı. Ankara ve Diyarbakır’dan F-16’lar havalandı, darbeye katılmayı kabul etmeyen komutanlar rehin alındı, TBMM, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, MİT ve Özel Harekât Daire Başkanlığı başta olmak üzere pek çok nokta darbecilerin saldırısına uğradı. 15 Temmuz’un kritik noktalarını hatırlıyoruz.

Korsan darbe bildirisini okuyan spiker konuştu

'Korsan' darbe bildirisini okuyan spiker konuştu

'Silah zoruyla okuttular. En zor yayınımdı'..!! Türk Silahlı Kuvvetleri adına bu gece basın mensuplarına gönderilen mesajda, "Ülke yönetimine bütünüyle el konuldu" dedi. Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, açıklamayı "korsan bildiri" olarak niteledi. Ardından yine TSK adına bir grup asker TRT merkezine gelerek spiker Tijen Karaş'a bir bildiri okuttu. Halkın TRT'den askerleri çıkarmasının ardından Karaş, "Meslek hayatımın en zor yayınıydı" dedi.

16.07.2016Haber
Korsan bildiriyi okuyan spiker konuştu

Korsan bildiriyi okuyan spiker konuştu

İstanbul ve Ankara'daki silahlı kalkışmanın korsan bildirisini TRT ekranlarından canlı yayınla okuyan spiker Tijen Karaş açıklamalarda bulundu.

16.07.2016Gündem
Korsan darbe bildirisini okuyan spiker: Silah zoruyla okuttular. En zor yayınımdı

'Korsan' darbe bildirisini okuyan spiker: Silah zoruyla okuttular. En zor yayınımdı

Türk Silahlı Kuvvetleri adına bu gece basın mensuplarına gönderilen mesajda, "Ülke yönetimine bütünüyle el konuldu" dedi. Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, açıklamayı "korsan bildiri" olarak niteledi. Ardından yine TSK adına bir grup asker TRT merkezine gelerek spiker Tijen Karaş'a bir bildiri okuttu. Halkın TRT'den askerleri çıkarmasının ardından Karaş, "Meslek hayatımın en zor yayınıydı" dedi.

15.07.2016Gündem
TRT muhabiri canlı yayında olduğunu farketmeyince

TRT muhabiri canlı yayında olduğunu farketmeyince

TRT muhabiri Tijen Karaş, Çankaya Köşkü'nden yapacağı yayını bir anlığına unutunca ortaya böyle görüntüler çıktı.

29.08.2014Eğlence
Spiker canlı yayında fena yakalandı

Spiker canlı yayında fena yakalandı

TRT'nin başarılı spikeri Tijen Karaş'la canlı bağlantı sağlanıyor fakat yayından habersiz olan spikerin ilginç anları canlı canlı ekranlara yansıyor.

28.08.2014Haber

Yazar Sonuçları

Aziz Bey, 12 Temmuz gecesi söylediğinizi de anlatın

15 Temmuz darbesinden 3 gün sonra Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ı aradım ve şunu sordum:

13.08.2016

Mağrurlanma Ronaldo demokrasi kupası da bizim

Yer Kiev.. İkinci Dünya Savaşı yılları.. İşgalci Nazi Ordu'su kenti ele geçirir. Ünlü Dinamo Kiev futbol takımının futbolcularının bir kısmı fırınlarda çalışıyor.. Ünlü futbolcular  zaman Zaman kendi aralarında maç yapıyor. Propagandadan sorumlu Alman subayı onları görünce aklına parlak(!) bir fikir gelir. "Dinamo Kiev ile Alman ordusundan askerler bir maç yapsın" ve de maçı Almanlar kazansın.. Ordu moral bulsun.. Irkın üstünlüğü bir kez daha kanıtlansın.. Maç için herşey hazırlanır.. İşgalci güçlerin talimatı maçtan önce Kievlilere iletilir. "Ya yenilirsiniz ya da maçtan sonra kurşuna dizilirsiniz.."

24.07.2016

Bizi sevgi kurtaracak!

O girişim sadece sana değil; bana da yapıldı güzel kardeşim. Sen beni en ufak bir fırsatta itelersen, nasıl sarılabiliriz?

23.07.2016