MENÜ

Thy Tokyo

Thy Tokyo ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Thy Tokyo haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 235 Thy Tokyo haberi bulunmuştur.

Thy Tokyo Haberleri

Türkiye ve Japonya arasında havacılıkta iş birliği

Türkiye ve Japonya arasında havacılıkta iş birliği

Türkiye-Japonya arasında düzenlenen imza töreni ile THY'nin mevcut Tokyo Narita seferlerine ilave olarak Tokyo Haneda'ya da sefer gerçekleştirilebilecek

10.09.2019Ekonomi
Yolcu sayısı arttı THY duyurdu: Yeni uçuş noktaları geliyor

Yolcu sayısı arttı! THY duyurdu: Yeni uçuş noktaları geliyor

Türk Hava Yolları(THY) Uzak Doğu pazarında bu yılın ilk 5 ayında yolcu doluluk oranını yüzde 85’e, yolcu sayısını ise yüzde 4,3 artışla 2,3 milyona çıkardı. THY yeni geniş gövdeli uçakların filoya gelişiyle birlikte Uzak Doğu pazarında yeni hatlara da uçacak.

26.06.2019Ekonomi
THY, dünyayı Çinin 2 bin yıllık kilden askerlerine taşıyacak

THY, dünyayı Çin'in 2 bin yıllık kilden askerlerine taşıyacak

Türk Hava Yolları, Çin'de bulunan toprak askerlerin olduğu Xian kentine sefer düzenleyecek.

27.05.2019Ekonomi
Turkish Cargo, sarayın eserlerini Japonyaya taşıdı

Turkish Cargo, sarayın eserlerini Japonya'ya taşıdı

Turkish Cargo, Topkapı ve Dolmabahçe Sarayı’ndaki tarihi eserlerin "Osmanlı İmparatorluğu ve Lale Kültürü" sergisi için Japonya’ya taşınmasına sponsor oldu.

20.03.2019Ekonomi
Atatürk Havalimanında Slovenyalı ünlü profesörden şaşırtan hareket

Atatürk Havalimanı'nda Slovenyalı ünlü profesörden şaşırtan hareket

Atatürk Havalimanı’nda uçağının kalkışına 6 saat olan Slovenyalı ünlü ekonomi profesörü Milan Vodopivec, zamanını terminal içinde ilginç bir şekilde değerlendirdi. Spor kıyafetlerini giyen 66 yaşındaki profesör, önce yoga yaptı sonra da yolcuların ve çalışanların şaşkın bakışları arasında terminal içinde 1,5 saat boyunca tempolu bir şekilde 15 kilometre koştu. Çok sık seyahat ettiği için dünyanın dört bir yanındaki havalimanında koştuğunu söyleyen Prof. Dr. Milan Vodopivec, "19 yaşımdan beri her gün koşuyorum. Havalimanlarındaki boş vakitlerimi de aynı şekilde değerlendiriyorum. Hindistan, Endonezya, Tokyo, Singapur, Bangkok, Frankfurt’taki havalimanlarında koştum" dedi.

29.12.2018Gündem
Japonya ’tarihi uçuş’un mürettebatını unutmadı

Japonya ’tarihi uçuş’un mürettebatını unutmadı

İran-Irak savaşı sırasında Tahran’da mahsur kalan 215 Japon’u başarılı bir operasyonla Türkiye’ye getiren THY uçağının mürettebatı, üzerinden 33 yıl geçmesine rağmen Japonlar’dan büyük saygı görüyor.

7.12.2018Dünya
Kapadokya hamlesi

Kapadokya hamlesi

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Hürriyet’in gündeme getirdiği Kapadokya’daki kaçak yapılaşmanın önüne geçmek ve bölgeyi korumak amacıyla Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı benzeri bir ‘alan başkanlığı’ oluşturulacağını açıkladı. Ersoy, Plan ve Bütçe Komisyonu’nda özetle şunları kaydetti:

20.11.2018Gündem
Sen Nehri kıyısında 36 saat

Sen Nehri kıyısında 36 saat

Fransa’nın başkenti hayatını Sen Nehri’ne borçlu. Kentin ilk yerleşimi nehir üzerindeki adacıklardan Île de la Cité’e kurulmuştu. Bugün bu ünlü nehir 37 köprünün altından geçiyor ve Işık Kenti’nin etrafında 12 kilometrelik kavis yapıyor. UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne giren taş duvarların arasından akan nehir başlı başına bir cazibe merkezi. Tarih, mimari derseniz Notre Dame’ın ortaçağdan kalma kuleleri, 19. yy anıtı Eyfel Kulesi, Monde Arabe Enstitüsü gibi post modern yapılar... Sanat, tasarım derseniz Louvre ve Musee d’Orsay’ın yanı sıra dünya çapında eserlerin sergilendiği pek çok küçük müze... Yemek, festival derseniz hedonistleri cennete taşıyacak restoranlar... Bunların yanında kentin soluk aldığı Tuileries bahçeleri, Jardin des Plantes... Nehir kenarını takip eden 72 numaralı otobüse, nehirdeki Batobus’a atlayın ya da büyük bölümü trafiğe kapalı parkurda doyasıya yürüyün. Sonbaharda Sen kıyısında keşfedecek çok şey var.

16.09.2018Seyahat
36 saatte Budapeşte

36 saatte Budapeşte

Avrupa’nın en büyük kentlerinden Budapeşte, sanat, tasarım, mutfak açısından önemli merkez. Tekstil ve moda sektörü gelişmiş. Eski Doğu Bloku başkentleri arasında en çok Michelin yıldızlı restorana sahip. Keltlerden başlayan zengin tarihi Avusturya-Macaristan İmparatorluğu’nda zirveye çıkıyor. Çağdaş keyiflerin peşine düşecekler için de pek çok cazip seçenek var. Tuna Nehri’nin doğusundaki Peşt’in, tarihi merkezi, Saray Bölgesi, Yahudi Mahallesi kadar son zamanlarda açılan yeni bar, restoran ve butikleri de görülmeye değer. Nehrin diğer kıyısındaki Buda Kalesi restore edildi. Meşhur Osmanlı hamamları da bol yokuşlu bu bölgede.

7.04.2018Seyahat
36 saatte Bangkok

36 saatte Bangkok

Bangkok’ta ilk öğrenilen Tayca sözcüklerden biri farang, yani yabancı. Tayland’ın başkenti, kutsal yapıları kadar kışkırtıcı özellikleriyle her yıl 20 milyon farang çekiyor. Dünyanın en popüler turistik merkezlerinden. Otellerde, restoranlarda, Siam Square’deki klimalı dev AVM’lerde, Chatuchak pazarında, Budist tapınağı Wat Pho ya da Wat Arun’da tanıdıklarınıza rastlarsanız şaşırmayın.

27.02.2018Seyahat
36 saatte Tokyo

36 saatte Tokyo

Baş döndürücü hızla genişleyen dev Japon şehrinin belirgin bir merkezi yok. Gökdelenler farklı öbekler halinde yayılmış. Batıdaki Shibuya’dan doğudaki Ginza’ya en kalabalık semtler arı kovanı gibi. Zamanınız kısıtlıysa cepheleri video ekranına dönüştürülmüş binaların hipnotik etkisine kapılmadan kültürel çeşitlilik açısından zengin semtlere yönelin. İşte 36 saatte Tokyo...

36 saatte Mumbai (Hindistan)

36 saatte Mumbai (Hindistan)

20 milyonluk Mumbai şehrinde her beğeniye uygun bir yer bulmak mümkün. Orta halli aileler Chowpatty Sahili’ndeki pamuk helva tezgahlarının etrafında toplanırken moda meraklıları Kala Ghoda'nın restorasyondan geçirilmiş tarihi yapılarındaki özel butiklerde alışveriş yapıyor. Büyük ihtimalle hafta sonunu trafikte tampon tampona araçlarda geçireceksiniz, fakat biraz dikkatli planlamayla sanattan alışverişe görülmesi gereken her yeri üç günde keşfedebilirsiniz. İşte 36 saatte Mumbai (Hindistan)...

36 saatte Tokyo’nun doğusu

36 saatte Tokyo’nun doğusu

Yabancılara tokat etkisi yapan şehirlerden biri Tokyo. Duyular üzerinde adeta manik, hiperkaktif saldırı etkisi oluşturuyor. Dikkatinizi topladığınızda, Japon başkentinde geleneksel öğelerin de modern hayatın içinde akıp gittiğini görüyorsunuz. Sadece Doğu Tokyo’da, yani Kraliyet Sarayı’nın doğusundaki bölgede kalsanız bile büyüleyici bir metropolün tüm nimetlerinden yararlanabilirsiniz. Terk edilmiş binalara açılan şık butikler, ışıldayan gökdelenlerin gölgesindeki küçük, yerel hamurişi satan restoranlar…

23.10.2015Seyahat
Afrikadaki en etkin havayolu THY

Afrika'daki en etkin havayolu THY

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Temel Kotil, THY'nin Afrika'daki en etkili ve etkin havayolu olduğunu belirterek, "Afrika'yı dünyaya bağlama bakımından ise birinciyiz" dedi.

28.09.2015Ekonomi
THYde şok: O çalışan kovuldu ama...

THY'de şok: O çalışan kovuldu ama...

THY uçaklarına son birkaç ayda üst üste gelen 10’a yakın asılsız bomba ihbarı, havadaki paniği yere indirdi. Bir bomba notunda parmak izi bulunan kabin memuru işten atılsa da ihbarlar sürünce, polis ikinci ihbarcının peşine düştü.

20.07.2015Ekonomi
THY uçağında bomba notu

THY uçağında 'bomba' notu

Türk Hava Yolları’nın İstanbul-New York seferini yapmaya hazırlanan yolcu uçağında yolcu alımının ardından yapılan son kontrolde tuvalette bomba notu bulundu.

6.06.2015Gündem
Bomba notları aynı elden çıktı

Bomba notları aynı elden çıktı

THY uçaklarına 1 ayda 6 bomba ihbarı yapılmasının ardından kurulan özel ekip, notların aynı kişi tarafından konulduğu üzerinde duruyor.

22.04.2015Gündem
Kim bu ihbarcılar

Kim bu ihbarcılar

Son 1 ay içerisinde uçaklarına 6 defa bomba ihbarı yapılan Türk Hava Yolları’nın (THY) zararı artıyor. Asılsız ihbarlarla yüzlerce yolcusu da mağdur olan THY, şimdi bu ihbarcıların peşinde.

19.04.2015Ekonomi
Yolcu uçağında yine bomba var notu

Yolcu uçağında yine 'bomba var' notu

THYnin başı son günlerde yapılan bomba ihbarlarıyla dertte... Son 1 ay içinde THY uçaklarına yapılan 4’ü kağıtlara "bomba var" şeklinde yazılmış ve bir de sahipsiz cisim şeklindeki asılsız çıkan 5 ayrı bomba ihbarı nedeniyle 100 binlerce Euro zarara uğradığı açıklanmıştı. Bugün de THY'nin İstanbul-Tokyo seferini yapacak uçağı, tuvaletinde bulunan "bomba var" yazılı not nedeniyle yaklaşık 4,5 saat gecikmeli havalandı.

18.04.2015Gündem
THY uçağına bomba ihbarı

THY uçağına bomba ihbarı

Türk Hava Yolları (THY) İstanbul-Lizbon seferini yapan uçağında sahipsiz bir eşyanın bomba şüphesi oluşturması üzerine uçak Atatürk Havalimanı’na iniş yaptı.

1.04.2015Gündem
THY uçağı Kazablankaya acil iniş yaptı

THY uçağı Kazablanka'ya acil iniş yaptı

Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Sao Paulo seferini yapan Boeing 777 tipi yolcu uçağı, bomba notu bulunması nedeniyle acil durum ilan etti. Alçalmaya başlayan uçak, yakıt azalttıktan sonra saat 15.30’da Kazablanka’ya indi. TSİ 17.30 sularında yapılan açıklamada, uçaktaki aramalarda herhangi bir patlayıcıya rastlanmadığı belirtildi. Geçen yıl da aynı güzergahta yine bir THY uçağı yine Kazablanka'ya acil iniş yapmıştı.

31.03.2015Gündem
Tuvaletteki C-4 kargo yazısı uçağı geri döndürdü

Tuvaletteki 'C-4 kargo' yazısı uçağı geri döndürdü

Türk Hava Yolları'na (THY) ait İstanbul-Tokyo seferini yapmak üzere hareket eden uçak, tuvaletinde tespit edilen "C-4 kargo" yazısı nedeniyle Atatürk Havalimanı'na döndü. Yolcuları terminale alınarak, bomba prosedürü uygulanan uçakta herhangi bir bulguya rastlanılmadı.

29.03.2015Gündem
36 saatte Milano

36 saatte Milano

Ekimde başlayacak World Expo öncesinde Milano öylesine yenilendi ki, birkaç yıl önce görenler bile bugünkü manzara karşısında hayrete düşüyor. Şehri şantiyeye dönüştüren çalışmaların büyük bölümü devam ediyor. Kentsel projelerin yanı sıra daha organik bir gençleşme dalgası kenti boydan boya kaplamış. Eski banka, marangozhane, çiftlik, dökümhaneler yenilenip bar, restoran, mağaza ve kültür merkezine dönüştürülüyor. Yenilenmenin enerjisi uzun yıllar sürecek gibi...

15.02.2015Seyahat
36 saatte Kyoto

36 saatte Kyoto

Ne 36 saat ne 36 gün ne de 36 hafta yeter geçmişin imparatorluk başkenti Kyoto’nun Budist tapınaklarını, Şinto mabedlerini, Zen bahçelerini, saraylarını, pagodalarını, parklarını hakkıyla keşfetmeye.

16.03.2014Seyahat
Japonlar, Ertuğrul faciasını böyle andı

Japonlar, Ertuğrul faciasını böyle andı

Japonya'daki Kuşimoto kasabasında bulunan Ertuğrul Şehitliği'nde, 1985'te İran'ın başkenti Tahran'da mahsur kalan Japonları kurtaran THY uçağının pilotu merhum Orhan Suyolcu anısına tören düzenlendi.

22.02.2014Dünya
BAŞBAKAN ERDOĞAN VE EŞİNİ JAPON İMPARATOR AKİHİTO BÖYLE KARŞILADI

BAŞBAKAN ERDOĞAN VE EŞİNİ JAPON İMPARATOR AKİHİTO BÖYLE KARŞILADI

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Japon İmparatoru Akihito ile görüştü. Başbakan Erdoğan, Japonya'nın başkenti Tokyo'daki resmi programı kapsamında, İmparator Akihito ile İmparatorluk Sarayı'nda bir araya geldi. Basına kapalı gerçekleşen görüşme, yaklaşık 30 dakika sürdü. Erdoğan, Japonya'da temaslarını tamamlamasının ardından THY'ye ait uçakla TSİ 08.15'te Singapur'a hareket etti. Ümit KOZAN / TOKYO / DHA

8.01.2014Haber
Başbakan Erdoğan Japonyada

Başbakan Erdoğan Japonya'da

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, THY'ye ait uçakla TSİ 07.40'ta Japonya'nın başkenti Tokyo'ya geldi.

6.01.2014Gündem
Erdoğandan önemli açıklamalar

Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Havalimanı'ndan Japonya'ya hareket etmeden önce basın açıklaması yaptı.

5.01.2014Gündem
THYnin Erdoğan ile rekor uçuşu

THY'nin Erdoğan ile rekor uçuşu

Başbakan Erdoğan'ın Rusya'dan 2020 Olimpiyat Oyunları'nı düzenleyecek şehrin belirleneceği Buenos Aires'e 16 saat kesintisiz uçuşu, THY'nin bugüne kadar ara iniş yapmaksızın gerçekleştirdiği en uzun uçuş olarak tarihe geçti.

7.09.2013Gündem
Topbaş: 2020 için hazır ve güçlüyüz

Topbaş: 2020 için hazır ve güçlüyüz

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, 2020 Olimpiyatları'na ev sahipliği yapacak şehrin açıklanacağı Arjantin'e giderken iddialı konuştu: "Hazır ve güçlüyüz." IOC Başkanı Rogge'un yaptığı basın toplantısında ise gündem İspanyol basınında çıkan iddialardı.

5.09.2013Spor
Messiden Türkiyeyi üzen Olimpiyat açıklaması

Messi'den Türkiye'yi üzen 'Olimpiyat' açıklaması

Daha önce Madrid 2020 Olimpiyat Komitesi tarafından kendisine önerilen fahri elçilik görevini kabul etmediği bildirilen Arjantinli yıldız Lionel Messi, kritik oylamaya üç gün kala Türkiye'yi üzdü.

4.09.2013Spor Arena
Tarihi yolculuk başlıyor

Tarihi yolculuk başlıyor

İstanbul 2020 kafilesi hazır...Türkiye 2020 Olimpiyatları'na ev sahipliği yapacak ülkenin belirleneceği Buenos Aires'e tarihinin en güçlü isimleri ve en kalabalık kadrosu ile gidiyor..2020 Olimpiyatı'nın ev sahibinin belirleneceği Buenos Aıres'teki karar toplantısına, Türkiye, IOC üyeleri önünde son sunumunu ve elindeki tüm kozları kullanacak. Tarihi toplantıya St. Petersburg'daki G-20 zirvesinden özel uçakla geçecek olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yanı sıra Başbakan Yardımcısı Ali Babacan,Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar da katılacak. Ancak bir hayli hararetli geçmesi beklenen ve Başbakan Erdoğan'ın burada yapacağı konuşmanın şekline göre St. Petersburg zirvesinin gelişmesi, kendisinin Buenos Aires'e gelip gelmeyeceğini orada netleştirecek.

2.09.2013Spor
38 saatte Tokyo

38 saatte Tokyo

Japonya’nın nüfusu yaşlansa da Tokyo her zaman genç. Yüzyıllar boyunca depremler, yangınlar, seller ve nice felaketler atlatıp yenilenmiş. 1990’ların gökdelen yarışı yavaşlayıp yerini liman ve sahil sayfiyesi modasına bıraktı. 160 bin restoranı, alışveriş ve ibadet merkezleriyle keşfedilmeyi bekliyor.

12.05.2013Seyahat
Başbakandan Kızılcahamam kampında önemli mesajlar

Başbakan'dan Kızılcahamam kampında önemli mesajlar

Başbakan Erdoğan, partisinin Kızılcahamam’daki istişare toplantısının açılış konuşmasında çok önemli mesajlar verdi.

4.05.2013Gündem
İstanbul Tokyo’ya karşı

İstanbul Tokyo’ya karşı

2020 Olimpiyatları ve Paralimpik Oyunları’nı düzenleyecek ülkenin belirlenmesine sadece 6 ay kaldı. Üç aday şehir arasından Tokyo ve İstanbul şimdiden ön plana çıkıyor. Bu hafta boyunca Tokyo’daki havayı kokladık ve iki şehrin artılarını-eksilerini masaya yatırdık.

9.03.2013Spor Arena
Arat: İstanbul bu sefer hazır

Arat: İstanbul bu sefer hazır

TMOK Başkan Yardımcısı Hasan Arat, İstanbul'un 2020 Olimpiyatları'na adaylık statüsü kazanmasıyla ilgili olarak açıklamalar yaptı.

27.05.2012Spor

Yazar Sonuçları

737 Max Boeıng’i kemiriyor

Büyük ticari başarılar yakalayan Amerikan Boeing firması 737 MAX uçakları yüzünden çok zor duruma düştü. Birçok havayolu şirketi uçaklarla ilgili ödemeleri durdurmaya başladı. Aracı olan leasing şirketlerini de zorlayan 737 MAX’in uçuşunun 2020 yılının ilk çeyreğine hatta yarısına kadar uzayacağı iddiaları yaygınlaşıyor. 737 MAX yüzünden havacılık otoriteleri arasındaki görüş farklılıkları da artıyor. Kısaca ortalık toz duman.

25.09.2019

Yeni uçuşlar yakında

Türk Hava Yolları (THY) uçak sayısı arttıkça hem yeni ülkelere uçacak hem de Afrika hava sahasında lider olacak. 737 Max uçaklarının yasaklanması ile sıkıntı çeken THY hızlı çözümler üretiyor. Önce Anadolujet rahatlatılacak. Sonrasının planları ise çoktan hazır.

21.08.2019

Max’ın kaybı 200 milyon $

Türk Hava Yolları (THY), Boeing 737 Max 8-9 uçaklarını zorunlu olarak yere indirerek ciddi bir zararla karşılaştı. Bütün dünyada uçuşları durdurulan bu uçaklar yoğun yaz sezonu programında THY’yi çok zorlamaya başladı. Sadece haziran ayında 800 sefer iptal edildi. Ne zaman uçacakları net değil.

3.07.2019

Tokyo'da 30 yıl

Japonya çıkarması için müthiş bir hazırlık yapılıyor. THY, yakın gelecekte Tokyo Narita Havalimanı’nın yanı sıra şehre daha yakın olan Haneda Havalimanı’na da uçuşlara başlayacak. Böylece özellikle Afrika başta olmak üzere yolculara en uygun bağlantıları sunacak. Gelecek nisanda ise Osaka seferlerine yeniden başlanacak.

5.06.2019

Hürriyet, sır gibi saklanan yeni üniformalara ulaştı... İşte THY'nin yeni yüzü

THY’deki büyük değişim kabinden başladı. Gelecek zamanların üniformaları şimdiden hazırlandı. Hostesler antrasit, kabin amirleri kırmızı ağırlığı olan üniformalar giyecek. İtalyan modacı Ettore Bilotta prestijli, ikonik ve ayırt edici bir duruş yarattı. Boğazın köprülerindeki akış, semazenlerin bir döngü içerisindeki kesintisiz semahları ve hat sanatının akışkanlığı, özenli çalışma ile bir potaya döküldü. Kusursuz üniformalar bugün Türk ve dünya basınına tanıtılacak.

12.09.2018

Hırsızların hedefi yolcular

Ne kadar önlem alınsa da tüm dünyada özellikle havalimanları ve uçaklarda hırsızlık olayları önlenemiyor. Bir bakıyorsunuz, bagaj bölümünde bavullar parçalanıyor, içindekiler alınıyor. Veya uçakta çantanızdan paranız, cep telefonunuz el değiştiriveriyor.

19.06.2016

Hırsızların hedefi yolcular

Ne kadar önlem alınsa da tüm dünyada özellikle havalimanları ve uçaklarda hırsızlık olayları önlenemiyor. Bir bakıyorsunuz, bagaj bölümünde bavullar parçalanıyor, içindekiler alınıyor. Veya uçakta çantanızdan paranız, cep telefonunuz el değiştiriveriyor.

18.06.2016

Samuray uçuşu

Marka bilinirliği, uçak sayısı ve uçuş noktası her geçen gün büyüyen THY çıtayı iyice yukarı koydu.

13.01.2016

Tombul kuş hörgüçlü Jumbo’ya karşı

Bir tarafta ‘tombul kuş’ Airbus A380, diğer tarafta ‘hörgüçlü Jumbo’ Boeing 747-8. İki imalatçı, dev yolcu uçağı için THY’nin önünde bekliyor.

7.03.2015

Şimdi moda lezzetli yolculuklar

Leziz yemekleri, ilginç lokantaları sayesinde ülkelerinin turizmine avuç dolusu para kazandıran kentlerin sayısı her geçen gün biraz daha artıyor. Türkiye’de ise gurme turizmi henüz emekleme aşamasında.

19.05.2013