MENÜ

Teğmen Mehmet Ali Çelebi

Teğmen Mehmet Ali Çelebi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Teğmen Mehmet Ali Çelebi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Teğmen Mehmet Ali Çelebi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 157 Teğmen Mehmet Ali Çelebi haberi bulunmuştur.

Teğmen Mehmet Ali Çelebi Haberleri

Türkiye geneli 2018 seçim sonuçlarında son durum... İl il cumhurbaşkanı ve milletvekili seçim sonucu

Türkiye geneli 2018 seçim sonuçlarında son durum... İl il cumhurbaşkanı ve milletvekili seçim sonucu

Türkiye, bir seçimi daha geride bıraktı! Günlerdir sonucu üzerine tahminler yürütülen cumhurbaşkanı ve 27. dönem milletvekili seçimi 24 Haziran Pazar günü ülke çapında tamamlandı. Türkiye’nin 7 bölgesine ait seçim sonuçları kamuoyuyla paylaşıldı. İşte, il il milletvekili ve cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları!

24.06.2018Gündem
CHP büyük illerde riske girmedi

CHP büyük illerde riske girmedi

CHP yönetimi, büyük şehirler arasındaki yarışta İstanbul listesinde bölgesel farklılıkları gözetmekle birlikte genel merkezle uyumlu çalışan, geçmiş seçimlerde varlık gösteren siyasetçilere öncelik tanıdı.

22.05.2018Gündem
Üniformalarımıza talibiz

Üniformalarımıza talibiz

Eğitimleri sırasında şok mangalarına alındıktan sonra askeri okullardan atılan öğrenciler İstiklal Caddesi’nde yürüyüş yaptı. FETÖ üyesi askerler tarafından okuldan uzaklaştırıldıklarını söyleyen öğrenciler, askeriyeye geri dönme ve özlük haklarının iadesini talep etti.

27.08.2016Gündem
Necdet Özele: Al sana delil

Necdet Özel'e: Al sana delil

Balyoz davasında 3.5 yıl hapis yattıktan sonra beraat eden ve Haziran 2015’te Hürriyet’teki röportajında “TSK’da cemaatçiler var, Fetullah’ın amiraline selam vermem” dediği için hakkında bir dava daha açılan emekli Deniz Kurmay Albay Ali Türkşen, “Necdet Özel delil yok diye bana dava açmıştı. Delil var mıymış, yok muymuş şimdi görsün. Al sana delil işte. Cayır cayır insanların üzerine mermi sıktılar” dedi.

25.07.2016Gündem
Avukat ve polislerin ‘himmet’ ağı

Avukat ve polislerin ‘himmet’ ağı

Şike kumpası soruşturmasının dosyasına göre, soruşturmanın omurgasını 2 meslek grubunun oluşturduğu ortaya çıktı: Polisler ve avukatlar...

22.04.2016Gündem
Mustafa Kemal’in devrimci gençliğini temsil ediyorum

Mustafa Kemal’in devrimci gençliğini temsil ediyorum

CHP’nin 35. Olağan Kurultayı’nda Parti Meclisi (PM), yeni bir çehreye kavuştu.

19.01.2016Gündem
CHP kongresinin yıldızı: Selin Sayek Böke

CHP kongresinin yıldızı: Selin Sayek Böke

CHP 35. Olağan Kurultayı’nda Parti Meclisi yarışının yıldızı İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke oldu. 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerine damga vuran CHP’nin ekonomik programının mimarı Böke, 691 delegenin oyuyla birinci oldu. Kurultay gelişmeleri şöyle:

18.01.2016Gündem
CHP kurultayında PM ve YDK için rekor aday

CHP kurultayında PM ve YDK için rekor aday

CHP 35. Olağan Kurultayı’nın ikinci gününde Parti Meclisi (PM) ve Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) için kıyasıya yarış yaşandı. 60 kişilik PM’den sadece 17 isim yeni listede yerini korurken, bu isimlerin 8’inin Kılıçdaroğlu’nun MYK’da yakın çalışma arkadaşları olması dikkat çekti. Yüzde 33’lük kadın kotasına uyulmaması ise tepkilere neden oldu. PM seçimlerinde en fazla oyu Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke 691'le aldı. Prof. Mehmet Bekaroğlu’nun yer almadığı anahtar listede eski Has Parti Genel Başkan Yardımcısı Zeki Kılıçarslan’a Bilim Yönetim ve Kültür Platformu’nda (BYKP) yer verildi. Öte yandan, YDK üyeliği için yapılan seçimin sonucu belli oldu. Resmi sonuçlara göre, mevcut CHP YDK Başkanlığı'nı yürüten Artvin Milletvekili Bayraktutan en fazla oyu aldı.

17.01.2016Gündem
Ergenekon mağdurları: Suçlarının karşılığını alacaklar

Ergenekon mağdurları: Suçlarının karşılığını alacaklar

ERGENEKON davasında mağdur olanlar, Zekeriya Öz’ün, yurtdışına çıkışını değerlendirdi.

12.08.2015Gündem
Emekli Tuğamiral Cem Aziz Çakmak son yolculuğuna uğurlandı

Emekli Tuğamiral Cem Aziz Çakmak son yolculuğuna uğurlandı

Kanser teşhisi konulunca tahliye edilip tedavi altına alınan Balyoz sanığı emekli Tuğamiral Cem Aziz Çakmak, son yolculuğuna uğurlandı.

5.07.2015Gündem
Dursun Çiçek: CHP’yi cemaatçilere terk edemeyiz

Dursun Çiçek: CHP’yi cemaatçilere terk edemeyiz

Türkiye, Albay Dursun Çiçek ismiyle 2009’da tanıştı. Genelkurmay’da oluşturulduğu öne sürülen ‘İrtica ile Mücadele Eylem Planı’nda imzası olduğu gerekçesiyle 2 kez tutuklandı. 2010’da 3’üncü kez tutuklanışının ardından, Anayasa Mahkemesi’nin hak ihlali kararıyla 1555 gün sonra bırakıldı. Balyoz davasında 16 yıl ceza aldı, Ergenekon’da ‘müebbet’le yargılandı. Şimdi önseçimde 2. sırada çıktığı CHP saflarında.

31.03.2015Gündem
Zafer diye kakalıyor

Zafer diye kakalıyor

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Şah Fırat Operasyonu’yla ilgili “Sana ait olan topraktan kaçıp geliyorsun ve bunu da zafer diye satıyorsun” dedi.

24.02.2015Gündem
Rütbe önemsiz ama etkin olmayı isterim

Rütbe önemsiz ama etkin olmayı isterim

ERGENEKON davası nedeniyle 40 ay kaldığı cezaevinden çıktıktan sonra Hürriyet’e, “Belki TSK tarihinde ilk emekli teğmen olacağım ama bu gururdur” diyen Teğmen Mehmet Ali Çelebi artık emekli.

12.02.2015Gündem
Yine ‘sehven’ beraat

Yine ‘sehven’ beraat

Ergenekon davasından sonra bu kez Askeri Casusluk olarak bilinen davada da “sehven” beraatı. Ergenekon davasında 16.5 yıl hapis cezasına çarptırılan Teğmen Mehmet Ali Çelebi’nin telefonuna görüşmediği halde görüşüyormuş gibi Hizbut Tahrir örgütünden bazı kişilerin log kayıtları eklenmeye çalışılmıştı.

11.09.2014Gündem
İkinci Sehven Davasında polislere beraat

İkinci Sehven Davası'nda polislere beraat

Ergenekon davasında 16.5 yıl hapis cezasına çarptırılan Teğmen Mehmet Ali Çelebi'nin telefonuna 'sehven' yükleme yapan polislerin beraatinden sonra, “Askeri Casusluk" davasında 15 yıl 7 ay hapis cezasına çarptırılan emekli Albay İbrahim Sezer'in telefonu tapelerine “Fuhuş çetesinin lideri" olduğu öne sürülen bir kadının görüşmelerini ekleyen iki polis beraat etti. Mahkeme, polisler Haşim Gülal ve Sezai Akgün'ün kasıtlı hareket etmediklerini belirterek beraatlerine karar verdi.

11.09.2014Gündem
Ergenekon’da 16.5 yıl hapis cezası alan teğmen: Daha halkçı ve hümanist oldum Berkin Elvan’ın cenazesine katıldım

Ergenekon’da 16.5 yıl hapis cezası alan teğmen: Daha halkçı ve hümanist oldum Berkin Elvan’ın cenazesine katıldım

2008’de Kara Havacılık Okulu’ndan mezun olur olmaz birliğinde gözaltına alındı. Ergenekon operasyonlarında tutuklanan ilk subay oldu. Türkiye onu ‘sehven’ olayıyla tanıdı. Teğmen Mehmet Ali Çelebi’den söz ediyoruz. Dava dosyası Yargıtay’da bekleyen Çelebi, 2008’den bu yana yaşadıklarını ‘Teğmen’ adlı kitapta anlatınca bir araya geldik .

5.09.2014Hayat
Kılıçdaroğlu İstanbulda kutladı

Kılıçdaroğlu İstanbul'da kutladı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Maltepe Belediyesi'nin düzenlediği 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarına katıldı.

31.08.2014Gündem
Terfi etmedi istifa etti

Terfi etmedi istifa etti

YÜKSEK Askeri Şûra’nın 2014 Ağustos ayı toplantısındaki kararlarıyla orgeneralliğe terfi ettirilmeyen ancak görev süresi 1 yıl uzatılan Korgeneral Hüseyin Kenan Hüsnüoğlu istifa kararı aldı.

13.08.2014Gündem
Gözaltında telefona SEHVEN yükleme

Gözaltında telefona SEHVEN yükleme

22 Temmuz ‘casusluk ve yasadışı dinleme’ soruşturmasında gözaltında alınan ve mahkemeye sevk edildikten sonra serbest bırakılan Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nde görevli polislerden Abdullah Şahin, ‘gözaltında bulunduğu sırada telefonuna numara ve fotoğraf yüklendiğini’ iddia etti.

31.07.2014Gündem
Türkiyede sehven enflasyonu

Türkiye'de sehven enflasyonu

Sehven;Türk Dil Kurumu sözlüğüne göre, "dalgınlık veya unutkanlık sonucunda oluşan, yanlışlıkla" anlamına geliyor. Türkiye günlük hayatında ise "sehven" son dönemde, adaletten, enflasyon hesabına; YGS sınavından, SGK emekliliklerine kadar hayatın her alanında en çok duyulan kelime haline geldi. Son olarak, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na İstanbul Başsavcılığı'ndan gönderilen, "şüpheli sıfatıyla ifade vermesine" ilişkin çağrının "sehven" gönderildiği açıklandı. Ancak, aynı zamanda milletvekili de olan ve milletvekili dokunulmazlığı nedeniyle, savcıların ifadeye çağırması mümkün olmayan Kılıçdaroğlu'nun yaşadığı "sehven" olayı, Türkiye'de pekçok kişinin de başına geldi.

29.04.2014Gündem
Teşekkür ziyareti

Teşekkür ziyareti

Ergenekon davası kapsamında tutuklu bulunan ve daha sonra tahliye olan Teğmen Mehmet Ali Çelebi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret etti.

25.04.2014Gündem
‘Kumpas’ı bitirin

‘Kumpas’ı bitirin

Balyoz davası sanıklarının yakınları tarafından oluşturulan Vardiya Bizde Platformu, 81’inci haftada da pek çok ilde ‘Sessiz Çığlık’ eylemi yaptı.

12.04.2014Gündem
Aslolan vatandır

Aslolan vatandır

Bizler her daim onurlu Türk subayları olarak vatanımızdan vazgeçmedik. Bizi sinsilik ve sahtekârlıklarla içeri attılar. Ancak bizim için aslolan vatan ve millettir. Kalbimizin ve zihnimizin duvarlarına yazılmış olan budur. Bu uğurda gözlerimizi kapatacaksak eğer bu mutlaka sizler için gurur verici şekilde olacaktır.

15.03.2014Gündem
İlk emekli teğmen olacağım ama bu gururdur

İlk emekli teğmen olacağım ama bu gururdur

Ergenekon davasının en genç tutuklusu 28 yaşındaki Teğmen Mehmet Ali Çelebi özgürlüğünün ilk gününde, 5 ay önce cezaevinde evlendiği Kezban Çelebi ile birlikte Hasdal Cezaevi’ne gitti.

11.03.2014Gündem
Doğu Perinçek cezaevinden çıktı

Doğu Perinçek cezaevinden çıktı

Ergenekon Davası'ndan tahliye olan İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Silivri Cezaevi'nden çıktıktan sonra gazetecilere açıklama yaptı. Perinçek, sözlerine, "Bizleri Ergenekon'a hapsettiler, Türkiye'yi bölmek için. Ve şimdi Ergenekon'dan çıkıyoruz. Türkiye'yi birleştireceğiz. Bizi Ergenekon'a hapsettiler, Cumhuriyet'i yıkmak için, Türkiye'yi şeyhler, müritler, dervişler, meczuplar, cemaatler ülkesi haline getirmek için. Şimdi Ergenekon'dan çıkıyoruz. Cemaatlerin, tarikatların kökünü kazıyacağız. Cumhuriyet'i ayağa kaldıracağız" diye başladı.

11.03.2014Gündem
Masuma da katile de Ergenekon’dan çıkış

Masuma da katile de Ergenekon’dan çıkış

Özel yetkili mahkemelerin kapatılması ve tutukluluk süresinin 10 yıldan 5 yıla indirilmesiyle tahliye taleplerini değerlendiren ağır ceza mahkemelerinden özgürlük kararları çıkmaya başladı. Mahkemeler, kumpas ve düzmece delillerle yıllardır hapiste oldukları iddia edilen Yalçın Küçük, Tuncay Özkan, Merdan Yanardağ, Mehmet Ali Çelebi, Şener Eruygur gibi isimlerin yanı sıra, Danıştay Hâkimi Mustafa Yücel Özbilgin’i katletmek ve 4 hâkimi de yaralamaktan 2 kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası alan Alpaslan Arslan için de tahliye kararı verdi.

11.03.2014Gündem
Tuncer Kılınç ve Mehmet Eröz de tahliye edildi

Tuncer Kılınç ve Mehmet Eröz de tahliye edildi

Art arda tahliye kararlarının geldiği Ergenekon'da bugün de Tuncer kılınç ve Mehmet Eröz tahliye edildi. Tahliye edilenlerin sayısı 30'u buldu.

11.03.2014Gündem
TEĞMEN MEHMET ALİ ÇELEBİ HENÜZ ADALETE DOYMADIK

TEĞMEN MEHMET ALİ ÇELEBİ 'HENÜZ ADALETE DOYMADIK'

Ergenekon Davası'nın tutuklu sanıklarından Teğmen Mehmet Ali Çelebi tahliye edildi. Teğmen Mehmet Ali Çelebi tahliyenin ardından dışarı çıkarak basın açıklaması yaptı. Murat DELİKLİTAŞ/Hasan YILDIRIM/İSTANBUL/DHA

10.03.2014Haber
Teğmen Mehmet Ali Çelebi cezaevinden çıktı

Teğmen Mehmet Ali Çelebi cezaevinden çıktı

2007 yılında başlayan Ergenekon operasyonları kapsamında tutuklanarak Hasdal Cezaevi'ne konulan Teğmen Mehmet Ali Çelebi, akşam saatlerinde alınan tahliye kararlarının ardından serbest bırakıldı. Teğmen Çelebi'yi, Silivri'de gerçekleştirilen duruşmalar sırasında tanışarak cezaevinde evlendiği eşi Kezban Çelebi, kız kardeşi Eda Çelebi ve yakınları karşıladı. Tahliye işlemlerinin yapılmasının ardından Hasdal Cezaevi nizamiyesinde kendisini bekleyen yakınlarıyla kucaklaşan Teğmen Mehmet Ali Çelebi, daha sonra dışarı çıkarak basın açıklaması yaptı.

10.03.2014Gündem
Ergenekon Davasında tahliye dalgası

Ergenekon Davası'nda tahliye dalgası

2007'de başlayan, dalga dalga gerçekleşen operasyonlar ve gözaltılar ile Türkiye'nin bir numaralı gündemi olan Ergenekon sürecinde bugün art arda tahliye haberleri geldi. İstanbul 20. Ağır Ceza Mahkemesi Teğmen Mehmet Ali Çelebi, eski 1. Ordu Komutanı Hasan Iğsız, eski Jandarma Genel Komutanı Şener Eruygur, gazeteci Merdan Yanardağ ve Alaaddin Sevim hakkında da tahliye kararı verdi.Akşam saatlerinde de Doğu Perinçek,Mehmet Demirtaş, Oktay Yıldırım, Hikmet Çiçek, Hasan Atilla Uğur tahliye edildi.Veli Küçük,Hasan Ataman Yıldırım ve Levent Ersöz, Mehmet Bedri Gültekin, Erkan Önsel, Serdar Öztürk ve Turhan Özlü'nün tahliye talepleri ise reddedildi. Tahliye edilen emekli Albay Levent Göktaş, Kemal Kerinçsiz, Sedat Peker, İbrahim Şahin, Doğu Perinçek, Hasan Iğsız ve Yalçın Küçük cezaevinden çıktı.

10.03.2014Gündem
29 tahliye dilekçesi

29 tahliye dilekçesi

Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ’un tahliyesinin ardından Ergenekon tutuklusu gazeteci Tuncay Özkan, İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, emekli Albay Dursun Çiçek, avukat Kemal Kerinçsiz, emekli Tuğgeneral Veli Küçük, Prof. Dr. Yalçın Küçük, gazeteci Merdan Yanardağ ve Teğmen Mehmet Ali Çelebi’nin avukatları aracılığıyla tahliye taleplerini 18. Ağır Ceza Mahkemesi’ne verdiği belirtildi.

9.03.2014Gündem
Paşalar gibi çıktı

Paşalar gibi çıktı

Eski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Silivri Cezaevi'nden tahliye edildi. Başbuğ, tahliyesinden sonra uzun bir konuşma yaparak tepkisini dile getirdi.

7.03.2014Gündem
3Y çöktü

3Y çöktü

Balyoz ve Ergenekon davası sanık yakınlarından oluşan Vardiya Bizde Platformu üyeleri Sessiz Çığlık eylemi için bu hafta 74’üncü kez buluştu.

23.02.2014Gündem
Gerekçeli kararı yazmayan hâkimleri HSYK’ya şikâyet

Gerekçeli kararı yazmayan hâkimleri HSYK’ya şikâyet

Ergenekon davasında 16.5 yıl hapis cezası alan Teğmen Mehmet Ali Çelebi ile 10.5 yıl hapis cezasına çarptırılan gazeteci Merdan Yanardağ’ın avukatı Serkan Günel, kısa kararın üzerinden 6 ay geçmesine rağmen gerekçeli kararı hazırlamayan, Ergenekon davasının görüldüğü İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti hakkında HSYK’ya suç duyurusunda bulundu.

13.02.2014Gündem
Teğmen Çelebinin avukatı: Başbakan dinlensin

Teğmen Çelebi'nin avukatı: Başbakan dinlensin

Ergenekon davasında 16.5 yıl hapis cezasına çarptırılan Teğmen Mehmet Ali Çelebi’nin avukatı Serkan Günel, 6 ay geçmesine rağmen gerekçeli kararı açıklamayan hakimleri, HSYK’ya şikayet etti. Avukat Günel’in sunduğu dilekçede, yargı içindeki paralel yapı iddiasının sahibi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve davanın eski hakimi Köksal Şengün’ün tanık olarak dinlenmesini talep etti.

13.02.2014Gündem
Enflasyonda sehven hata

Enflasyonda 'sehven' hata!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) sigara fiyatlarında 'sehven' hatalı veri girişi nedeniyle Ocak ayı enflasyonunun yanlış hesaplandığını bildirdi. Yeni hesaba göre Ocak ayı TÜFE yüzde 1,72'den yüzde 1,98'e revize edildi. Ocak ayı yıllık enflasyonu da yüzde 7,48'den yüzde 7,75'e yükseltildi.

5.02.2014Ekonomi
Gerçekler yürüyor hakikatin balyozu duvarları yıkıyor

Gerçekler yürüyor hakikatin balyozu duvarları yıkıyor

ERGENEKON ve Balyoz davası sanık yakınlarının oluşturduğu Vardiya Bizde Platformu bu hafta yine birçok ilde Sessiz Çığlık eylemleri için buluştu. İstanbul’daki eyleme, Ergenekon davasında 16.5 yıl hapis cezasına çarptırılan kardeşi Teğmen Mehmet Ali Çelebi’yi Hasdal Cezaevi’nde ziyaret eden Volkan Çelebi de katıldı. Volkan Çelebi, kardeşinin birkaç saat önce yazdığı mektubu okudu.

21.01.2014Gündem
Çığlık: Acilen bırakın

Çığlık: Acilen bırakın

TUTUKLU asker yakınları tarafından kurulan Vardiya Bizde Platformu, her cumartesi olduğu gibi bu hafta da Sessiz Çığlık eylemi yaptı.

11.01.2014Gündem

Yazar Sonuçları

Sultanahmet’e imam olmanın şartı var vekilliğin yok

HAYDİ pehlivanlar meydana, 24 Haziran’da büyük seçim var! Ülkesi için heyecan duyan, milleti için genişlik ve de umut sağlayacak projeleri olanlar gelsin beri, dağarcıklarındakileri dinleyelim can ve güven tazeleyelim.

1.05.2018

Reisçi miyiz Hocacı mıyız?

REİSÇİ ya da Hocacı olabilmemiz için...Şunlar lazım:

2.05.2016

Hani ‘değişim’!

KILIÇDAROĞLU’nun 52 kişilik PM listesinin yarıdan fazlasının 27 üye ile delinmesi ‘bir kızgınlığın’ ifadesi olarak ortaya çıktı.

18.01.2016

Asıl yarış PM’de

CHP’nin bugünkü kongresi için Esenboğa’ya indiğimizde  Cenevre’den gelen ‘İsviçreli’ Türk işadamı H.K. Türkiye’nin haline çok kızgındı.

15.01.2016

Ülkeleri onlara ihanet etse de

O, ne Başbakan Erdoğan gibi İstanbul’da...

20.06.2014