MENÜ

Sınav Zamanı

Sınav Zamanı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sınav Zamanı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.023 Sınav Zamanı haberi bulunmuştur.

Sınav Zamanı Haberleri

Yeşilçamın çınarları aynı çatı altında yaşıyor

Yeşilçam'ın çınarları aynı çatı altında yaşıyor

Yeşilçam'ın unutulmaz isimleri yıllar sonra bir çatı altında buluştu. Unutulmaz filmlere hayat veren sanatçılar Mehtap Anıl, Atilla Pekdemir, Hikmet Karagöz, Meral Küçükerol Kartal'da bulunan Sanatçı Yaşam Evi'nde hayatlarını sürdürüyor.

26.01.2019Keyif
‘Gazneli Şükrü’ İTÜ’nün zirvesinde

‘Gazneli Şükrü’ İTÜ’nün zirvesinde

İstanbul Teknik Üniversitesi’nin bu yılki okul birincisi Afganistan uyruklu öğrenci Shokrullah Sorosh oldu. İnşaat Mühendisliği Bölümü’nü 3.99 not ortalamasıyla bitiren Sorosh, ailesinin üniversiteye gidebilmiş ilk üyesi. Sorosh ile başarısının sırrını ve Afganistan’dan gelen mültecilere bakışını konuştuk.

4.07.2018Gündem
Sınav öncesi sosyal medya detoksu önerisi

Sınav öncesi sosyal medya detoksu önerisi

YKS bu hafta sonu gerçekleşecek. Sınav öncesinde adaylara son tavsiyelerde bulunan PDR Koordinatörü Özen Yazgan, "Bu dönemde duygusal olarak kendilerini güçlü tutsunlar. Sosyal medya detoksu yapsınlar ve telefonlarına daha az baksınlar" dedi.

28.06.2018Eğitim
Dersten sonra piknik ve LGS hazırlığı

Dersten sonra piknik ve LGS hazırlığı

Sivas'ın Ulaş ilçesindeki ortaokulda öğrencilerinin liseye geçiş sınavında başarılı olmasını isteyen öğretmenler, haftada üç gün son ders bitiş zilinin ardından okulda gönüllü mesaiye kalıp fedakarlık örneği sergiliyor. Son ders zilinin ardından öğretmen ve öğrenciler, okul bahçesinde piknik yaparak günün stresini atıyor.

14.05.2018Eğitim
YKSye yaklaşık 3 ay kaldı… Hazırlığa hız vermek için 8 öneri

YKS'ye yaklaşık 3 ay kaldı… Hazırlığa hız vermek için 8 öneri

YKS’ye yaklaşık üç ay var. Üniversite adayları, 23-24 Haziran’da TYT ve AYT’de istedikleri üniversiteye girmek için ter dökecek. Heyecan şimdiden başladı. Peki, adaylar bu süreyi nasıl değerlendirmeli?

19.03.2018Eğitim
Taşeron için sınav zamanı

Taşeron için sınav zamanı

Kadroya geçmek için taşeron çalışanların sınav süreci başlıyor. Bugünden itibaren 23 Mart’a kadar kamuda sözlü ve yazılı sınavlar yapılacak. İlk sınav Sağlık Bakanlığı’nda. Sınavın yazılı ve sözlü sınav yapılması halinde, adayın sürekli işçi kadrosuna geçirilebilmesi için yazılı sınavdan en az elli puan alması, sözlü sınavda da başarılı bulunması şart olacak.

3.03.2018Ekonomi
Lise ve ortaokullar için sınav dönemi yaklaşıyor... İşte en bilinen sınav klişeleri

Lise ve ortaokullar için sınav dönemi yaklaşıyor... İşte en bilinen sınav klişeleri

Ortaokul ve liseliler için sınav zamanı yaklaşırken akıllara öğrenciler arasında en yaygın olan klişeler geliyor. “Sınava son üç gün kala çalışırım”, “bir gün kala çalışırım” “şimdi uyuyayım, yarın sabah erken kalkıp çalışırım”ın da aralarında bulunduğu en bilinen klişeleri derledik.

21.02.2018Eğitim
Karne heyecanı için geri sayım başladı

Karne heyecanı için geri sayım başladı

 Okul öncesi eğitim kurumları ile ilk ve ortaöğretimde okuyan yaklaşık 18 milyon öğrenci, 19 Ocak’ta karnelerini alacak. İkinci eğitim dönemi ise, 5 Şubat’ta başlayacak. Öğrenciler, iki hafta boyunca dinlenme fırsatı bulacak.

18.01.2018Eğitim
SGK 50 müfettiş yardımcısı alacak

SGK 50 müfettiş yardımcısı alacak

Sosyal Güvenlik Kurumunda (SGK) boş bulunan 50 müfettiş yardımcısı kadrosu için yazılı ve sözlü sınav sonucuna göre personel alınacak.

26.12.2017Ekonomi
İşte yeni liseye giriş sınavının detayları... Sınavda kaçıncı sınıf müfredatından soru çıkacak

İşte yeni liseye giriş sınavının detayları... Sınavda kaçıncı sınıf müfredatından soru çıkacak?

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, TEOG’un ardından uygulanacak yeni liseye giriş sistemiyle ilgili detayları canlı yayında açıkladı. Bakan Yılmaz’ın açıklamalarına göre haziran ayında yapılacak sınavda öğrencilere 90 soru yöneltilecek ve 135 dakika süre verilecek. Bunların arasında açık uçlu soru olmayacak. Sınav ücreti ise alınmayacak. Örnek sorular aralık ayında yayınlanacak.

27.11.2017Eğitim
Kız yurdunu ayağa kaldıran olayın sırrı çözüldü Panik anları kamerada...

Kız yurdunu ayağa kaldıran olayın sırrı çözüldü! Panik anları kamerada...

Karaman'daki kız yurdunda yaşanan olayla ilgili başlatılan soruşturmada, 3 kız öğrenci, 'Halka' adlı korku filmindeki 'Samara' karakterine benzetilince paniğe yol açan şakayı başlattıklarını itiraf etti. 3 öğrenci birkaç hafta önce arkadaşlarını korkutmak için makyaj malzemeleriyle yüzlerini boyayarak şakayı başlattıklarını söyledi. 3 kız öğrenci daha sonra kendilerinin de korktuğunu, oda kapısına masa dayayıp öyle uyumaya başladıklarını söyledi. Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü ise, "Söz konusu öğrencilerle ilgili gerekli disiplin işlemleri derhal başlatılmıştır" açıklamasında bulundu.

7.11.2017Gündem
Yetenekle üniversiteli olmak isteyenler koşullara dikkat

Yetenekle üniversiteli olmak isteyenler koşullara dikkat!

Sanat, spor ya da müzikle ilgili bir alanda yükseköğretime devam etmek isteyenlerin sınav puanlarının yanı sıra üniversitelerin yetenek sınavlarını da geçmesi gerekiyor.

20.07.2017Eğitim
İşte bu

İşte bu

Mehmet Hakan, Huzeyfe ve Oğuz... Üçü de görme engelli olan gençler kaynaştırma eğitimi veren liselerini birincilikle bitirdi. Bu başarının arkasında onlara inanan aileleri ve öğretmenleri, sınav zamanı ders kitabını yüksek sesle okuyan arkadaşları ve en önemlisi de hayata tutunma azimleri var. ‘Engelsiz dünya, engelsiz yaşam’ sloganlarının içini dolduran gerçek hikâyelerin gerçek kahramanları onlar.

1.07.2017Gündem
Denizci subaydan Pensilvanya itirafı...

Denizci subaydan Pensilvanya itirafı...

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında, Deniz Kuvvetleri Komutanlığında görevli 21'i asker, 3'ü sivil 24 kişi hakkında açtığı davanın iddianamesinde, sanıklarından eski asker Murat Baykal'ın, "Burak, beni yaklaşık 1,5 saat mesafedeki Pensilvanya'daki Fetullah Gülen'in çiftliğine götürdü. Hafta sonunu Pensilvanya'da geçirdik. Orada 2 gece kaldık. 2012 yılı Kasım ya da Aralık ayıydı. Fetullah Gülen'in hasta olduğu söylendi. Onunla görüştürülmedik. Diğer kişilerin verdikleri dersleri dinledik" ifadesine yer verildi.

21.03.2017Gündem
Açıköğretim dünyaya yayılıyor

Açıköğretim dünyaya yayılıyor

Anadolu Üniversitesi (AÜ) bünyesinde 1982 yılında başlatılan Açıköğretim Sistemi, yurt içindeki öğrencilerinin yanı sıra Amerika, Avrupa ve Asya kıtasındaki ülkelerde yaşayan Türk öğrencilere yönelik eğitim ve sınavlar gerçekleştiriyor.

8.02.2017Eğitim
Üniversitelerde çağımızın vebası: Procrastination (Erteleme)

Üniversitelerde çağımızın vebası: Procrastination (Erteleme)

Erteleme hastalığı, nam-ı diğer “procrastination”a yakalanıp yakalanmadığınızı öğrenmeniz için tetkik niyetine 5 ipucu veriyoruz.

31.10.2016Kampüs
LYS adayları sosyal medyada stres atıyor

LYS adayları sosyal medyada stres atıyor

Üniversiteye girişte ikinci aşama olarak uygulanan Lisans Yerleştirme Sınavları’na (LYS) sayılı günler kala adayların heyecanı da artmış durumda. 18-19, 25 ve 26 Haziran’da beş oturumda yapılacak sınavlardan önce adaylar Twitter’da açtıkları  #LYSdenBeklentim  Trend Topic listesine girdi.

9.06.2016Eğitim
YGS’de iki soru iptal, bir cevap değişikliği

YGS’de iki soru iptal, bir cevap değişikliği

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir, 13 Mart 2016'da gerçekleştirilen 2016-YGS’ye ait madde analizlerinin incelendiğini, cevap anahtarlarının kontrollerinin tamamlandığını, itirazların bilimsel açıdan değerlendirildiğini belirtti. Demir, "ÖSYM Yönetim Kurulu tarafından temel soru kitapçığında yer alan temel matematik testindeki 15'inci soru ile fen bilimleri testindeki 9'uncu sorunun iptal edilmesine, fen bilimleri testindeki 7'nci sorunun 'A' olarak girilmiş cevabının 'D' olarak değiştirilmesine karar verildi" dedi.

24.03.2016Eğitim
YGSde başarı için bunları atlamayın

YGS'de başarı için bunları atlamayın

2 milyonu aşkın adayın gireceği YGS Pazar günü yapılacak. Adaylar heyecanlı günlerden geçiyor. Sınav kaygısının arkasında adayların algılarının olduğunu anlatan uzmanlar, "Endişelendiğinizde duygusal olarak rahat ve mutlu olduğunuz ortamı gözünüzün önüne getirmeye çalışın" diyerek uyarıda bulunuyor.

11.03.2016Eğitim
Sınav kaygısını azaltan 5 altın öneri

Sınav kaygısını azaltan 5 altın öneri

2 milyonu aşkın kişinin katılacağı YGS için artık sayılı saatler kaldı. Üniversiteye girişte birinci aşama olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı için kimi gecesini gündüzüne katarak çalışırken kimi disiplinli bir çalışmayla sosyal faaliyetlerine de zaman ayırdı, kimi de sınavın pek de üzerinde durmadı.

11.03.2016Sağlık
ÖSYMden üniversite adaylarına özel animasyonlu film

ÖSYM'den üniversite adaylarına özel animasyonlu film

ÖSYM bu yıl üniversite adaylarına özel animasyonlu film hazırlayarak sınav kurallarını bir kez daha vurguladı. Peki ÖSYM yeni sınav kuralları nedir? Sınavda nelere dikkat edilmelidir? Ayrıntılar haberimizde.

2.02.2016Gündem
TEOG birinci dönem sonuçları ne zaman açıklanacak

TEOG birinci dönem sonuçları ne zaman açıklanacak?

TEOG sınav sonuçları açıklandı mı? Öğrencilerin merakla beklediği TEOG sınavı birinci dönem sonuçları ile ilgili detaylar haberimizde.

30.12.2015Gündem
‘Sınav zamanı kornaya basma, gürültü yapma’

‘Sınav zamanı kornaya basma, gürültü yapma’

Adana Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, 25-26 Kasım tarihlerinde yapılacak TEOG sınavı öncesinde vatandaşlara gürültü uyarısında bulundu. Vatandaşların gürültüye neden olacak hareketlerden kaçınması, sürücülerin de kornaya basmaması istendi.

24.11.2015Eğitim
Sınav zamanı

Sınav zamanı

Milli Eğitim Bakanlığı, 13 Eylül 2014 tarihinde Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği’nde yaptığı değişiklikle, liselerde zayıf notu olan öğrenciler için bir nevi ‘kurtarma yazılısı’ yerine geçecek ‘ortak sınav’ zorunluluğu getirdi.

16.01.2015Eğitim
Sınav zamanı

Sınav zamanı

Milli Eğitim Bakanlığı, 13 Eylül 2014 tarihinde Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği’nde yaptığı değişiklikle, liselerde zayıf notu olan öğrenciler için bir nevi ‘kurtarma yazılısı’ yerine geçecek ‘ortak sınav’ zorunluluğu getirdi.

15.01.2015Gündem
Takviye değil tasfiye

Takviye değil tasfiye

Sarı kırmızılı kulübün yöneticileri Abdurrahim Albayrak ile Ali Dürüst, Galatasaray’a 6 aylık maliyetleri 8 milyon 663 bin lira olan 8 ismin takımdan gönderilmesi adına çabalıyor.

13.01.2015Futbol
Hiperaktifse ne yapmalısınız

Hiperaktifse ne yapmalısınız?

Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu bir kişinin dikkatini görev ve sorumluluklara vermede güçlük yaşaması veya çok hareketli, konuşkan, aceleci olması durumudur. Çocuk ve Genç Psikiyatrisi başkanı Prof. Dr. Eyüp Sabri Ercan, DEHB hakkında bilgi verdi:

3.09.2014Sağlık
Liseli nineler

Liseli nineler

Açıköğretim lisesi ikinci dönem sınavlarına katılan 1 milyon 642 bin adayın arasında 79 ve 75 yaşında 2 büyükanne lise diploması için gün sayıyor.

18.08.2014Gündem
Sorun milenyum kuşağında değil de bizde mi

Sorun milenyum kuşağında değil de bizde mi?

2000 doğumlular milenyum çocuğu oldu da ne oldu? Başımıza gelmeyen kalmadı! Ne çocuk psikologları, ne rehber öğretmenler, ne büyüklerimizden gördüklerimiz bu kuşağı anlamamıza yetiyor. “Nasıl oldu da bu hale geldiler” diye dert yanan ebevyenlere naçizane tavsiyem: Yanıtı çok uzaklarda aramayın.

31.05.2014Sağlık
Canavarı unutmayalım

Canavarı unutmayalım

ENFLASYONDA hedefi tutturamayan ve bu nedenle hükümete mektup yazmaya hazırlanan Merkez Bankası’ndan enflasyonun kötü sonuçları olduğunu anlatan bir kitap geldi.

19.01.2014Ekonomi
Dünyanın en iyi bilen dergisinin sıcak reklamları

Dünyanın en iyi bilen dergisinin sıcak reklamları

Yayıncısının annesinden borç alarak ilk sayısını evinin mutfağında hazırladığı dergi, bugün dünyanın en iyi bilinen markalarından biri.

4.12.2013Ekonomi
Sınavlarda 2 gözetmen öğretmen sınıfta olacak

Sınavlarda 2 gözetmen öğretmen sınıfta olacak

Kasım ve nisan ayı sonunda yapılacak yeni sınavlarda, sınıflarda aynı anda 2 gözetmen öğretmen bulunacak. Öğrenciler, ortak sınavlara olağanüstü şartlar dışında kendi okullarında girecek. Sınava girmek istemeyen öğrenciler o gün okula gelmeyecek. Öğrenciler, tekli oturma düzeninde ortak sınava girecekler. Sınavda en az iki farklı kitapçık türü kullanılacak.

8.11.2013Eğitim
Sorular havuzdan gelecek

Sorular havuzdan gelecek

8. sınıfların gireceği 12 sınavın soruları farklı yöntemle hazırlanacak.

18.09.2013Gündem

Yazar Sonuçları

Bu ‘ruh çilesi’nin sonu gelir mi acaba

YARIŞ gibi görünse de...  Uykusuz bedenler yorulur gibi anlaşılsa da...

11.06.2017

Hevesimi kursağımda bırakan Oscar’lar

Bu yıl Oscar töreni tam dünya sıkıcılığıyla devam ediyordu ki büyük bir skandalla hareketli hale geldi. Yazık ya, ‘La La Land’ ekibini ‘en iyi film’ diye sundular, sonra ‘ay yanlışlık oldu’ diyerek aldılar ödülü elinden. Valla o hevesinin kursakta kalma hissini en iyi ben anlarım. Bütün hayatım o düzeyde geçiyor çünkü.

4.03.2017

Sorun milenyum kuşağında değil de bizde mi?

2000 doğumlular milenyum çocuğu oldu da ne oldu?

31.05.2014