MENÜ

Sıfır Tolerans

Sıfır Tolerans ile ilgili tüm haberleri, son dakika Sıfır Tolerans haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Sıfır Tolerans haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 997 Sıfır Tolerans haberi bulunmuştur.

Sıfır Tolerans Haberleri

İşte Hadisenin yeni sevgilisi

İşte Hadise'nin yeni sevgilisi

Hadise, “Sıfır Tolerans” klibinde rol alan Fransız manken Aurelien Muller’i ailesiyle tanıştırdı. Ünlü şarkıcının ısrarla inkar ettiği “yeni aşk” iddiasını, ablası Hülya doğruladı: “Tanışma aşamasındalar.”

1.12.2017Magazin
Özgüvenli olun

'Özgüvenli olun'

Boğaziçi Üniversitesi’nde öğrenciler için ‘Farkındalık ve Özgüven Artırma Çalışması’ etkinliği düzenlendi.

25.11.2017Gündem
Gözünü kapatsaymış

Gözünü kapatsaymış!

Elçin Sangu’nun sevgilisinin öpüşme krizi hakkında ne düşünüyorsunuz? Madem sevgilisinin filmde öpüşme sahnesi var, buna katlanmalı mıydı? Yoksa tam aksine sinema salonundan çıkması doğru bir tutum mu? Magazin Konseyi haftanın en çok konuşulan olaylarını masaya yatırdı.

19.11.2017Magazin
Madenlerde renkli denetim

Madenlerde renkli denetim

ENERJİ ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın “İşletme güvenliği sağlanamamış madencilik faaliyetlerine sıfır tolerans” sloganı ile duyurduğu madencilikte yeni modelin ilk güvenlik uygulaması başladı.

15.11.2017Ekonomi
BAEden sert açıklama: İrana karşı boş durmayacağız

BAE'den sert açıklama: "İran'a karşı boş durmayacağız"

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dışişleri Bakanı Enver Karkaş, bugün yaptığı açıklamada, ülkesinin, İran’ın bölge istikrarına yönelik tehditleri karşısında boş durmayacağını söyledi.

13.11.2017Dünya
Aşk diye bir şey yok

Aşk diye bir şey yok

Hadise, önceki akşam Zuma adlı restorandaydı.

8.11.2017Magazin
Kampusta taciz var

Kampusta taciz var

Akademik yıl başlarken kampus ve yurtlardaki tacizler hem öğrencilerin hem üniversitelerin gündeminde. Birçok üniversitede tacize karşı kadın öğrencilere yardım eden birimler kuruldu, kimi yurtlarda güvenlik odaları oluşturuldu. Kampusta tacize uğrayan öğrenciler yaşadıklarını, akademisyenler mevcut durumu ve ‘Kampus Cadıları’ mücadelelerini Hürriyet’e anlattı.

14.10.2017Gündem
Sıkı denetim, kırtasiye ürünlerine güveni artırdı

Sıkı denetim, kırtasiye ürünlerine güveni artırdı

 Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci: "Kırtasiye ve okul kıyafetlerine yönelik ağustosta başlayan sıkı denetimler eylül ayı boyunca devam edecek. Kırtasiye ürün grubunda 2011 yılında ilk kez yapılan denetimlerde yüzde 53 olan güvensizlik oranı, 2017 yılında yüzde 1,5 olarak gerçekleşmiştir" açıklamasında bulundu.

20.09.2017Ekonomi
Savaştan kaçma hakkını savunan bir gerilla

Savaştan kaçma hakkını savunan bir gerilla

Aytekin Yılmaz’ın ‘Ernesto’nun Dağları’ adlı romanı, örgütten, dağlardan firar eden bir gerillanın şiddeti, savaşı sorgulayışını anlatıyor. Sahici bir yüzleşmeye, inanmamaya ve yapmamaya çağıran roman; insanca bir hayatın en çok bunlarla düşlenebileceğini duyuruyor.

30.08.2017Kitap Sanat
‘Rekabet için eşitlik olmalı’

‘Rekabet için eşitlik olmalı’

MALATYA’da elektrik enerjisi üretimi sağlayacak Türkiye’nin ilk çöp yakma ve bertaraf etme tesisi olan ‘Entegre Çevre Projesi’nin temel atma töreninde konuşan Bülent Tüfenkci, enerjiye ihtiyaç bulunduğunu, Türkiye’yi büyütürken ve geliştirirken enerjideki açıkları giderme adına birçok adım attıklarını kaydetti.

29.07.2017Ekonomi
Bu düzen değişecek

Bu düzen değişecek

Türkiye’nin cari açığına ilaç olması beklenen maden yönetmeliğinin 30 Eylül’e kadar hayata geçeceğini anlatan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Türkiye’nin ham bakır, krom ve altın ihraç ettiğini ancak bunun 10 katına Türkiye’ye geri döndüğünü belirtti. Aybayrak, yeni düzenlemeyle bu sistemin değişeceği sinyalini verdi.

29.07.2017Ekonomi
En acı takvim

En acı takvim

Şubatta katledilen 30 kadından biriydi Sinem. Işık ise mayıs raporundaki 39 isim arasındaydı. Nurhayat, nisanda öldürüldü. Kadın cinayeti istatistiklerinde sadece rakam değil onlar. Bir isimleri, yaşamları, hayalleri vardı...

10.06.2017Gündem
Zincirleme skandal Doping...

Zincirleme skandal! Doping...

Beşiktaşlı milli boksör İbrahim Demirezen, Dünya Boks Ligi (WSB) maçında dopingli çıktı. Ancak skandal burada bitmedi.

10.06.2017Diğer

Tacize yer yok! Sessiz kalmayın dur deyin!

Türkiye’de kadınların hayatı, evinin içinde de sosyal hayatta da hiçbir zaman kolay olmadı. Dünya Ekonomik Forumu’nun 2016 Küresel Cinsiyet Uçurumu raporuna göre, kadın-erkek eşitliği bakımından Türkiye, 144 ülke arasında 130’uncu sırada. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu raporuna göre, 2016’da 328 kadın erkekler tarafından öldürüldü. 2017 Nisan’ında ise öldürülen kadın sayısı 30, cinsel şiddete uğrayan kadın sayısı 28. Bunlar, kadına yönelik şiddetin sadece kamuoyuna yansıyan, görünen yüzü. Bir de bu şiddetin, kanıksanmış, normalleşmiş, bu yüzden de pek konuşulmayan yönleri var. Her gün sokakta, toplu taşıma araçlarında yaşanan taciz olayları gibi. Ancak üç gün önce Adana’da bir otobüste yaşanan örnekte olduğu gibi olay büyüdüğünde, polis dahil olduğunda görünürlük kazanan, öte yandan kadınlara hayatı dar eden tacizler... Hürriyet Pazar, toplu taşıma araçlarında yaşanan taciz olaylarına dur demek, farkındalık yaratmak için bugün bir kampanya başlatıyor: ‘Tacize Yer Yok!’ Tüm okurlarımızı, kamu yetkililerini, belediyeleri desteğe, işbirliğine çağırıyoruz. Unutmayın, biz yer vermezsek, toplu taşımadaki tacizlere son verilebilir.

13.05.2017Hayat
Atletizm Federasyonundan doping açıklaması Taviz...

Atletizm Federasyonu'ndan doping açıklaması! Taviz...

Türkiye Atletizm Federasyonu, Elvan Abeylegesse, Gamze Bulut ve Songül Konak'ın adlarının karıştığı doping skandalı hakkında bir açıklama yayımladı.

30.03.2017Diğer
Çalışan her 4 kadından biri şiddet görüyor

Çalışan her 4 kadından biri şiddet görüyor

TÜRKİYE’nin önde gelen şirketleri aile içi şiddet vakalarına karşı harekete geçti. Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), Sabancı Vakfı, Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) ve Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu, şirketlerin kadın çalışanlarının evde ve yakın çevrelerinde yaşadıkları şiddeti ortaya çıkarmak ve önlemek için bir proje başlattı.

13.12.2016Ekonomi
Hidayet Türkoğluna büyük şok

Hidayet Türkoğlu'na büyük şok!

Hidayet Türkoğlu'nun başkan seçildiği Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Seçimli Olağan Genel Kurulu için iptal davası açıldı. Konuyu yargıya taşıyan Basketbol Taban Hareketi Lideri Ayberk Yağız, Türkoğlu'nun NBA'de oynadığı dönemde doping nedeniyle 6 ay ceza almış olmasını gerekçe gösterdi.

29.11.2016Basketbol
Kadın milletvekili sayısı artmalı

Kadın milletvekili sayısı artmalı

Gülben Ergen, AK Parti Grup Başkanvekili İlknur İnceöz ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde buluştu, artan şiddet olaylarından kadın haklarına, Meclis’in her geçen gün sertleşen diline kadar pek çok konuyu konuştu.

22.11.2016Magazin
Büyükelçi Feridun Sinirlioğlu: Bölgede gelecek seküler demokraside

Büyükelçi Feridun Sinirlioğlu: Bölgede gelecek seküler demokraside

Bu aslında Büyükelçi Feridun Sinirlioğlu’nun Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı sıfatıyla verdiği son röportaj. Yedi senelik müsteşarlık mesaisinden sonra Türkiye’nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi olarak atandığı New York’a hareketinden saatler önce yapıldı. Kendisi Atlantik’in üzerinde uçaktayken ise bu satırların yazarı, bir gazetecinin başına gelebilecek en fena şeylerden biriyle yüz yüze geldi. Bir saat yirmi dakikalık kaydın kendisi vardı ama sesi yoktu. Bu teknik krizi anlayışla karşılayıp yeni görevinin ilk haftasında bana tekrar telefonla çok geniş zaman ayırdığı için Büyükelçi Sinirlioğlu’na özel bir teşekkür borçluyum. Burada okuyacaklarınız kendisinin ‘eski müsteşar’ sıfatıyla yaptığı yorumlardır. Yeni görev alanının öncelikli konularını ileride başka bir röportajda değerlendirebilmeyi umuyorum. Sinirlioğlu’nun dış politikaya yönelik eleştirilere de yanıt vererek burada çizmiş olduğu iskelet, Türk hariciyesinin bugün nerede durduğuna ilişkin önemli bir manifesto niteliğinde.

23.10.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Silah almak, ekmek almak gibi kolay ve ucuz

Gülben Ergen bu hafta, pompalı tüfekle öldürülen 17 yaşındaki Helin Palandöken’in babası Nihat Palandöken ile buluştu. Her geçen gün artan kadına karşı şiddeti önlemek için neler yapılması gerektiğini, Helin’in davasının mahkeme sürecini ve ailenin mücadelesini konuştu.

5.12.2017

Neden birbirlerine ‘dur’ demediler

Murat Başoğlu ve yeğeninin skandal ötesi ilişkisi bu yazın en Türkiye’ye özgü pembe dizisi olup çıktı.

24.08.2017

Bir şampiyonluk 'Hadise' si

Şu hayatta hep bir yarış içindeysek; lafa da bir klişeyle başlamak isterim: Herkesin yarışı kendiyle olmalı sahiden.

21.07.2017

İşkenceye ‘sıfır tolerans’ gerekir

İSTANBUL’da İdil Kültür Merkezi’ne yönelik polis operasyonunda, Bergül Varan’ın saçları, kendisini gözaltına almak isteyen polisler tarafından kökünden koparılmıştı.

5.07.2017

İş dünyasında yolsuzlukla mücadelede yol uzun

BU yıl Davos’un en ilgi çeken toplantılardan biri yolsuzlukla ilgili olanıydı.

20.03.2017

Kadın milletvekili sayısı artmalı

Gülben Ergen, AK Parti Grup Başkanvekili İlknur İnceöz ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde buluştu, artan şiddet olaylarından kadın haklarına, Meclis’in her geçen gün sertleşen diline kadar pek çok konuyu konuştu.

22.11.2016