MENÜ

Resmi Gazete

Resmi Gazete ile ilgili tüm haberleri, son dakika Resmi Gazete haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Resmi Gazete haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 29.005 Resmi Gazete haberi bulunmuştur.

T.C. Resmî Gazete, 7 Ekim 1920 günü kurulan ve 7 Şubat 1921 tarihinden itibaren çıkmaya başlayan Türkiye Cumhuriyeti'nin resmî gazetesidir. Gazetenin amacı; hükümet, meclis, cumhurbaşkanı ve başbakan tarafından çıkan kararname, yasa, yönetmelik, genelge gibi kararları yayınlamaktır.

Devamı

Resmi Gazete Haberleri

Kurban Bayramı tatili 9 gün olacak mı

Kurban Bayramı tatili 9 gün olacak mı?

Ülke genelinde bayram hazırlıkları devam ederken, Ramazan Bayramı'nda 9 günlük tatilin ardından Kurban Bayramı tatil günleri de gündeme gelmeye başladı. Bayram tatilini yıllık izin günleriyle birleştirmeyi planlayanlar, Kurban Bayramı tatilinin kaç gün olacağını sorguluyor. Peki, Kurban Bayramı tatili 9 gün olacak mı? Kurban Bayramı ne zaman? İşte, konuya dair bilgiler.

16.07.2019Gündem
Diyarbakır Valiliği HDPli belediyenin kararını reddetti

Diyarbakır Valiliği HDP'li belediyenin kararını reddetti

Diyarbakır Valiliğince, HDP'li belediyenin caddeye terör suçlusunun adını verme kararına ilişkin, "Diyarbakır'ın İslam ile şereflenmesine vesile olan komutanın adının verildiği caddenin ismi değiştirilerek, PKK/KCK terör örgütüne yardım ve yataklık yapmak suçundan hapis cezası almış bir kişinin adının verilmesi kamu vicdanını yaralayacak nitelikte karar olduğundan, Valiliğimizce reddedilmiştir." açıklamasında bulunuldu.

16.07.2019Gündem
Gayrisafi gelir tespiti yöntemine açıklık getirildi

Gayrisafi gelir tespiti yöntemine açıklık getirildi

Ticaret Bakanlığınca, Tüketicinin Korunması Hakkında Kanuna aykırılık halinde uygulanacak idari para cezalarının üst sınırlarının belirlenmesi sırasındaki tereddütlerin giderilmesi için gayrisafi gelirin tespitinde kullanılan yöntemlere açıklık getirildi.

16.07.2019Ekonomi
Bekçilik sınav soruları ODSGMde açıklandı mı Sonuçları ne zaman açıklanacak

Bekçilik sınav soruları ODSGM'de açıklandı mı? Sonuçları ne zaman açıklanacak?

Bekçilik sınav soruları ve cevapları, sınava giren binlerce kişinin merakla araştırdığı konu olmaya devam ediyor. Bekçilik sınav sonuçları açıklanmadan önce sorular ve cevapları görüntülemek isteyen vatandaşlar, Milli Eğitim Bakanlığı'nın yapacağı açıklamaları merak ediyor. Peki, bekçilik sınav soruları ve cevapları nereden görüntülenebiliyor. İşte, sınav sonuçları öncesinde merak edilen o detaylar

16.07.2019 Gündem
TÜBİTAK Ar-Ge personeli alacak Başvuru şartları neler

TÜBİTAK Ar-Ge personeli alacak! Başvuru şartları neler?

TÜBİTAK tarafından Kocaeli ve Ankara'da görev yapacak 16 Ar-Ge personeli istihdam edilecek. Söz konusu ilanın Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından, başvuru şartları ve diğer detayları merak konusu oldu. Peki, TÜBİTAK Ar-Ge personeli alımı başvuru şartları neler?

16.07.2019Gündem
TÜBİTAK personel alacak

TÜBİTAK personel alacak

TÜBİTAK tarafından Kocaeli ve Ankara'da görev yapacak 16 Ar-Ge personeli istihdam edilecek.

16.07.2019Teknoloji
TÜBİTAK personel alacak

TÜBİTAK personel alacak

TÜBİTAK, Kocaeli ve Ankara'da görev yapmak üzere 16 personel alacak.

16.07.2019Ekonomi
Adalet Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman bitecek

Adalet Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman bitecek?

Adalet Bakanlığı bünyesinde 12 bin 713 personel alımına yönelik başlatılan süreçte sona gelindi. Adayların heyecanlı bekleyişi devam ederken, infaz koruma memuru, zabıt katibi, mübaşir ve icra katibi istihdamına yönelik 1 Temmuz 2019'da başlayan başvurular, kısa süre sonra sona erecek. Peki, Adalet Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman bitecek? Son başvuru tarihi ne zaman? İşte, o konuya ilişkin bilgiler.

15.07.2019Gündem
Trump harekete geçti... Yasak bugün başlıyor

Trump harekete geçti... Yasak bugün başlıyor

ABD'de Donald Trump yönetimince yapılan yeni düzenlemeyle, Orta Amerika ya da herhangi bir üçüncü ülkeden yola çıkarak Meksika sınırından ABD'ye giriş yapan göçmenlerin sığınma hakkı talep etmeleri yasaklanıyor

15.07.2019Gündem
Resmi tatillerde eczaneler açık mı Eczaneler 15 Temmuzda (bugün) açık mı

Resmi tatillerde eczaneler açık mı? Eczaneler 15 Temmuz'da (bugün) açık mı?

Resmi tatillerde eczaneler açık mı sorusu, tedavi sürecinde ilaç tedariği sağlamak isteyen vatandaşların araştırdığı konu oldu. Eczaneler 15 Temmuz Pazartesi günü açık mı sorusu, bu günün resmi tatil olması dolayısıyla gündem konuları arasında yer alıyor. Peki, bugün eczaneler açık mı ve çalışıyor mu? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

15.07.2019Gündem
Prof. Dr. Mehmet Emin Maşalı, İstanbul İl Müftülüğüne atandı

Prof. Dr. Mehmet Emin Maşalı, İstanbul İl Müftülüğüne atandı

Diyanet İşleri Başkanlığına ait atama kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. İstanbul İl Müftülüğüne Prof. Dr. Mehmet Emin Maşalı görevlendirildi.

14.07.2019Gündem
Mesleki eğitim merkezi öğrencilerine lise diploması

Mesleki eğitim merkezi öğrencilerine lise diploması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Yeni düzenlemeyle artık mesleki eğitim merkezlerindeki öğrenciler, diploma alabilmek için fark derslerini ya açık öğretim kurumları yoluyla ya da yeni uygulama olarak mesleki eğitim merkezlerinde yüz yüze eğitim yoluyla tamamlayabilecek" dedi.

13.07.2019Eğitim
Bankaların altın, gümüş, platin kredilerine ilişkin düzenleme

Bankaların altın, gümüş, platin kredilerine ilişkin düzenleme

Hazine ve Maliye Bakanlığınca, Türk Parası Kıymetini Koruma Hakkında 32 Sayılı Karara İlişkin Tebliğ'de değişikliğe gidildi.

13.07.2019Ekonomi
Trafik sigortasında değişiklik yapıldı

Trafik sigortasında değişiklik yapıldı

Trafik sigortasına ilişkin kamu hizmet alımları kapsamında, gizlilik ve güvenlik gerekçesiyle trafik tesciline tabi olmayan araçlara ilişkin poliçeler Riskli Sigortalılar Havuzu kapsamı dışında tutulacak.

13.07.2019Gündem
Her dönemde bir ara tatil

Her dönemde bir ara tatil

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) geçen aylarda yaptığı tatil düzenlemesi ortaöğretim kurumları yönetmeliğinde yer aldı. Buna göre ders yılı iki döneme ayrılacak ve her dönemde bir ara tatil yapılacak. Ders yılının başlaması, ara, yarıyıl ve yaz tatilleri ile ders kesimi tarihlerini MEB belirleyecek.

13.07.2019Eğitim
Tapuda fotoğraf kalktı, yük azaldı

Tapuda fotoğraf kalktı, yük azaldı

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’nin yürüttüğü tapu senetlerinin üzerine fotoğraf yapıştırılması şartının kaldırılmasıyla 158 milyon lira tasarruf edilecek.

13.07.2019Ekonomi
Sıfır Atıkın uygulama takvimi belirlendi

Sıfır Atık'ın uygulama takvimi belirlendi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca hazırlanan "Sıfır Atık Yönetmeliği" Resmi Gazete'de yayımlandı. Yönetmelikle, ülke genelinde Sıfır Atık Yönetim Sistemi'nin oluşturulmasına yönelik mahalli idareler ile bina ve yerleşkeler için uygulama takvimi ortaya konuldu. Buna göre, kamu kurum ve kuruluşları 1 Haziran 2020 itibarıyla Sıfır Atık'a geçecek. Nüfusu 250 binin üzerindeki büyükşehir ilçe belediyeleri ile organize sanayi bölgeleri, havalimanları, iş merkezi ve ticari plazalar, limanlar ve 5000 metrekare üzeri alışveriş merkezleri, 250 ve fazla öğrencisi bulunan eğitim kurumları ile yurtlar, 100 yatak ve üzeri kapasiteli sağlık kuruluşları, akaryakıt istasyonları ile dinlenme tesisleri, 300 ve üzeri konuta sahip siteler de 31 Aralık 2020'ye kadar Sıfır Atık'a geçecek. Sıfır atık uygulaması tren ve otobüs terminallerinde ise 31 Aralık 2021'e kadar başlayacak. Mülki idare amirinin başkanlığında Mahalli Çevre Kurulu kararıyla her il için "İl Sıfır Atık Yönetim Sistemi Planı" hazırlanacak.

12.07.2019Ekonomi
40 bin çocuk ana sınıfıyla tanıştı

40 bin çocuk ana sınıfıyla tanıştı

MEB, okul öncesi eğitime katılımı arttırmak için geliştirilen alternatif modellerle yaklaşık 40 bin çocuğun eğitime erişimini sağladı. 'Gezici sınıf' modelinde, sınıf şeklinde dizayn edilmiş otobüsler içinde eğitim veriliyor. 2018'in başından bu yana köy köy dolaşan gezici öğretmenler, 850 çocuğa ulaştı. 'Taşıma merkezi ana sınıfı' uygulamasıyla yaklaşık 70 köydeki 200 çocuk, 14 merkeze taşınarak eğitime alındı. Hiç anaokuluna gitmemiş çocuklara yönelik yaz okulu etkinliklerine ise temmuzun ilk hafta sonundan beri 38 bin çocuk devam ediyor.

12.07.2019Eğitim
Okullara iki yeni ara tatil düzenlemesi Resmi Gazetede

Okullara iki yeni ara tatil düzenlemesi Resmi Gazete'de

MEB tarafından, ortaöğretim kurumlarına yönelik iki yeni ara tatil getirilmesiyle ilgili düzenlemelerin yer aldığı yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlandı.

12.07.2019Eğitim
O illerde yaşayan ve yaşamaya söz verenlere güzel haber 100 bin TL hibe verilecek

O illerde yaşayan ve yaşamaya söz verenlere güzel haber! 100 bin TL hibe verilecek

Tarımsal faaliyetlerin uzman kişiler tarafından yapılmasını teşvik amacıyla kırsal alanda yaşayan veya yaşamayı taahhüt eden tarımsal projeleri için 100 bin liraya kadar hibe verilecek.

12.07.2019Ekonomi
23 enerji ve tarım müşaviri için kadro ihdası

23 enerji ve tarım müşaviri için kadro ihdası

Enerji ve Tabii Kaynaklar ile Tarım ve Orman bakanlıklarının yurt dışı teşkilatlarında görevlendirilmek üzere 23 müşavir kadrosu ihdas edildi.

12.07.2019Ekonomi
Resmi Gazeteden mobil uygulama

Resmi Gazete'den mobil uygulama

Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı Hukuk ve Mevzuat Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan Resmi Gazete'nin mobil uygulaması hayata geçirildi.

12.07.2019Teknoloji
İçişleri Bakanlığı sözleşmeli bilişim personeli alacak Başvuru şartları neler

İçişleri Bakanlığı sözleşmeli bilişim personeli alacak! Başvuru şartları neler?

İçişleri Bakanlığı, fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun vatandaşlar arasından sözleşmeli bilişim personeli istihdam edecek. Peki, İçişleri Bakanlığı sözleşmeli bilim personeli alımı başvuru şartları neler?

11.07.2019Gündem
Yıldız Teknik Üniversitesi sözleşmeli personel alımı yapacak - Başvuru şartları neler

Yıldız Teknik Üniversitesi sözleşmeli personel alımı yapacak - Başvuru şartları neler?

Yıldız Teknik Üniversitesi, Devlet Personel Başkanlığının resmi sayfası üzerinden personel alımı ilanı yayımladı. Yapılan duyuruya göre, 5 sözleşmeli personel Yıldız Teknik Üniversitesi’nde istihdam edilecek. Yıldız Teknik Üniversitesi sözleşmeli personel alımı başvuru şartları neler?

11.07.2019Gündem
Yabancı yatırımcılardan 981i Türk vatandaşı oldu

Yabancı yatırımcılardan 981'i Türk vatandaşı oldu

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü verilerine göre, Türk Vatandaşlığı Kanunu'nun Uygulanmasına İlişkin Yönetmeliğin 19 Eylül 2018'de değiştirilmesinden bugüne kadar ABD, Kanada, Çin, Rusya, İtalya, Avustralya ve Yunanistan vatandaşlarının aralarında bulunduğu 981 yatırımcı, Türk vatandaşlığı hakkını kazandı. Türk vatandaşı olmak isteyen 2 bin 700 yabancı, 1 milyar dolara yaklaşan tutarda yatırım yaptı.

11.07.2019Ekonomi
EPDK 11 şirkete lisans verdi

EPDK 11 şirkete lisans verdi

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunca (EPDK), elektrik, petrol ve sıvılaştırılmış petrol gazları (LPG) alanlarında faaliyet gösterecek 11 şirkete lisans verildi.

11.07.2019Ekonomi
Tenefüs 5 dakika uzadı

Tenefüs 5 dakika uzadı

Resmi Gazete’de yayımlanan Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği değişikliğiyle ilk ve ortaokulda teneffüs süreleri 5 dakika uzatılarak 15 dakikaya çıkarıldı. Ayrıca devamsızlık yapanın durumu veliye SMS ve e-postayla bildirilecek.

11.07.2019Eğitim
‘Haşhaş’ yönetmeliği değiştirildi

‘Haşhaş’ yönetmeliği değiştirildi

Haşhaş yönetmeliğinde değişikliğe gidildi. “Haşhaşın Ekimi, Kontrolü, Toplanması, Değerlendirilmesi, İmhası, Satın Alınması, Satılması İhracı ve İthali Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” Resmi Gazete’de yayımlandı.

11.07.2019Gündem
7225 nitelik kodu hangi özel koşuldur Güvenlik soruşturması nasıl yapılıyor

7225 nitelik kodu hangi özel koşuldur? Güvenlik soruşturması nasıl yapılıyor?

7225 nitelik kodu, ÖSYM'nin yayımladığı takvime göre 'Güvenlik Tahkikatının Olumlu Sonuçlanması' olarak bilinmektedir. Kamuya memur alımında önem arz eden 7225 nitelik kodu, güvenlik tahkikatını kapsamaktadır. Peki, 7225 nitelik kodu nedir ve güvenlik tahkikatı yapılırken nelere dikkat edilmektedir? İşte, o hususta bazı bilgiler

10.07.2019Eğitim
İlkokula başlama yaşı Resmi Gazetede 2019-2020 ilkokula başlama yaşı tablosu

İlkokula başlama yaşı Resmi Gazete'de! 2019-2020 ilkokula başlama yaşı tablosu

İlkokula başlama yaşı için düzenlemeler Resmi Gazete'de yayımlandı. İlkokul birinci sınıfa ve anaokuluna başlama yaşında gerçekleştirilen güncelleme, ana sınıfı, ana okulu ve ilkokula başlama yaşının sınırlarını belirledi. İşte, ilkokula başlama yaşı hakkında merak edilen bazı bilgiler

10.07.2019Eğitim
Sağlık Bilimleri Üniversitesine Jandarma için yetiştirilmek üzere 78 öğrenci alınacak Başvuru şartları neler

Sağlık Bilimleri Üniversitesine Jandarma için yetiştirilmek üzere 78 öğrenci alınacak! Başvuru şartları neler?

Jandarma Genel Komutanlığının muvazzaf tabip subay, diş tabibi subay ve sağlık astsubayı ihtiyacının karşılanması için 2019-2020 eğitim ve öğretim yılında ÖSYM yerleştirmesine göre SBÜ'de öğrenim görmek üzere 78 öğrenci alınmasına ilişkin duyuru Resmi Gazete'de yayımlandı. İşte, söz konusu ilanın tüm detayları...

10.07.2019Gündem
Son dakika MEB’den yönetmelik değişikliği... Teneffüs süreleri uzadı

Son dakika! MEB’den yönetmelik değişikliği... Teneffüs süreleri uzadı

‘Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik’ Resmi Gazete’de yayımlandı. Okula başlama yaşı, ara tatiller gibi yeni düzenlemeler yönetmelikte yer aldı. İlk ve ortaokullarda teneffüs süreleri 10 dakikadan 15’e çıkarıldı. İkili eğitim yapılan okullarda ise en az 10 dakika olacak.

10.07.2019Eğitim
Haşhaş ekimine elektronik başvuru

Haşhaş ekimine elektronik başvuru

Haşhaş üretimine ilişkin başvurular HÜBAS üzerinden elektronik ortamda gerçekleştirilebilecek.

10.07.2019Ekonomi
Tapu ve imar kanunlarında değişiklik Resmi Gazetede

Tapu ve imar kanunlarında değişiklik Resmi Gazete'de

Tapu Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

10.07.2019Ekonomi
YDS başvuruları ne zaman yapılacak YDS/2 ne zaman

YDS başvuruları ne zaman yapılacak? YDS/2 ne zaman?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2019-YDS/2) için başvuru tarihleri açıklandı. Sınav için geri sayım devam ederken, adaylar sınav başvuru tarihlerini merak etmeye başladı. Başvuru ücretini ve başvuru işlemlerini belirlenen tarihlerde tamamlayan adaylar YDS'ye girmeye hak kazanacaklar. Peki, YDS başvuruları ne zaman yapılacak? YDS/2 ne zaman?

9.07.2019Gündem
Bitkisel ürünlerde operatörlerin kayıt altına alınması

Bitkisel ürünlerde operatörlerin kayıt altına alınması

Bitki, bitkisel ürün ve diğer maddelerin üretimini, ithalatını, depolamasını ve ticaretini yapacak operatörlerin kayıt altına alınmasının şartları yeniden düzenlendi. Yemeklik patatesin ithalatçıları, depolayanları ve bunların ticaretini yapanlar, ürünlerini bulundurdukları satış yeri, depo gibi yerlerle ilgili bilgi verecek.

9.07.2019Ekonomi
Gübre dağıtıcılık, lisans ve tescil belgeleri dijital ortamda

Gübre dağıtıcılık, lisans ve tescil belgeleri dijital ortamda

Gübre Dağıtıcılık Belgesi, lisans belgesi ve tescil belgesi alımı için yapılacak başvurular elektronik ortama taşındı.

9.07.2019Ekonomi
Petrol piyasası lisans yönetmeliğinde değişiklik

Petrol piyasası lisans yönetmeliğinde değişiklik

Petrol piyasasında rafinerici, iletim, depolama, işleme, dağıtıcı ve ihrakiye teslimi lisans başvurusunda bulunacakların şirketleri için istenilen asgari ödenmiş sermaye miktarları yeniden düzenlendi.

9.07.2019Ekonomi
Elektrik piyasası lisans yönetmeliğinde değişiklik

Elektrik piyasası lisans yönetmeliğinde değişiklik

Elektrik piyasasında üretim faaliyetinde bulunmak isteyen tüzel kişiler, ön lisans almak için sunulması gereken bilgi ve belgeleri Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başvuru Sistemi üzerinden sunacak.

9.07.2019Ekonomi
Adalet Bakanı’na üç yardımcı

Adalet Bakanı’na üç yardımcı

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan üç yeni Adalet Bakan Yardımcısı atadı. Erdoğan’ın imzasıyla dünkü Resmi Gazete’de yayımlanan kararlara göre Adalet Bakan yardımcılıklarına Zekeriya Birkan, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Şaban Yılmaz ile Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş atandı.

9.07.2019Gündem
Tarım ve Orman Bakanlığı, hizmetlerini dijital ortama taşıyor

Tarım ve Orman Bakanlığı, hizmetlerini dijital ortama taşıyor

Tarım ve Orman Bakanlığının hizmetlerinin etkinliğinin arttırılması ve dijitalleştirilmesi amacıyla çeşitli tarım faaliyetleri ve uygulamaları ile hayvancılık alanında çeşitli yönetmelik ve tebliğlerinde değişiklik öngören düzenlemeler, Resmi Gazete'nin dünkü mükerrer sayısında yayımlandı.

9.07.2019Ekonomi
Tapu senedinde artık fotoğraf olmayacak

Tapu senedinde artık fotoğraf olmayacak

Tapu Sicil Müdürlüklerince Düzenlenen Resmi Senetlere İlişkin Usul Ve Esaslar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı. Buna göre, bürokrasinin ve kırtasiyeciliğin azaltılması amacıyla, tapu işlemlerine fotoğraf yapıştırılması yürürlükten kaldırıldı. Artık vatandaşların tapuda işlem yaparken fotoğrafları alınmayacak.

8.07.2019Gündem
Adalet Bakanlığı İcra İşleri Dairesi Başkanlığı personel alımı yapıyor İcra katibi başvuru şartları neler

Adalet Bakanlığı İcra İşleri Dairesi Başkanlığı personel alımı yapıyor! İcra katibi başvuru şartları neler?

Adalet Bakanlığı bu yıl 12 bin 713 personel alacak. Bu kapsamda, İcra İşleri Dairesi Başkanlığı'nda bin 99 sözleşmeli icra katibi istihdam edilecek. Yapılacak alımlarda KPSS şartının yanı sıra başka şartlar da aranacak. Peki, Adalet Bakanlığı icra katibi alımı başvuru şartları neler?

8.07.2019Gündem
Adalet Bakanlığına 3 bakan yardımcısı atandı

Adalet Bakanlığı'na 3 bakan yardımcısı atandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcılıkları'na Şaban Yılmaz, Zekeriya Birkan ve Uğurhan Kuş'u atadı.

8.07.2019Gündem
Yerli ve milli kriptoya teşvik

Yerli ve milli kriptoya teşvik

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan genelgeye göre, kritik kurum ve kuruluşların üst yöneticileri ile kritik öneme sahip personel hakkında güvenlik soruşturması veya arşiv araştırması yaptırılacak.

8.07.2019Gündem
Arabası olan herkesi ilgilendiriyor Sigortada teminatlar değişti

Arabası olan herkesi ilgilendiriyor! Sigortada teminatlar değişti

Zorunlu Trafik Sigortası'ndaki teminatlar 1 Temmuz 2019 tarihi itibariyle yüzde 8-8.5 aralığında arttı. Böylece bir kaza anında 36 bin lira olan hasar karşılama tazminatı 39 bin liraya yükseldi.

8.07.2019Ekonomi
İçişleri Bakanlığı personel alımı yapıyor Başvuru şartları neler

İçişleri Bakanlığı personel alımı yapıyor! Başvuru şartları neler?

İçişleri Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere, 21 sözleşmeli bilim personeli alımı yapılacak. Yazılı ve sözlü sınav başarı sırasına göre yapılacak alımlarda, başvuru yapabilmek için belirlenen şartları taşımak gerekiyor. Peki, İçişleri Bakanlığı sözleşmeli bilim personeli alımı başvuru şartları neler?

7.07.2019Gündem
Merkez’de Çetinkaya gitti, Uysal geldi

Merkez’de Çetinkaya gitti, Uysal geldi

Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya dün Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararıyla görevden alındı. Çetinkaya’nın yerine Başkan Yardımcısı Murat Uysal atandı.

7.07.2019Ekonomi
İlkokul kayıtları ne zaman başlıyor e-Okul üzerinden okul kaydı nasıl yapılır

İlkokul kayıtları ne zaman başlıyor? e-Okul üzerinden okul kaydı nasıl yapılır?

Temmuz ayının ilerlediği günlerde, 2019-2020 eğitim öğretim dönemi okul kayıtları vatandaşların gündeminde yer almaya başladı. İlkokula başlama yaşında çocuğu olanlar, Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) yayınladığı takvime göre, konuya dair araştırmalarını sürdürüyor. Milyonlarca veli, ilkokul kayıtlarının başladığı tarihe göre ilk kez bir eğitim kurumuna çocuklarına yazdıracak. Peki, ilkokul kayıtları ne zaman başlıyor?

6.07.2019Gündem
Turizm bölgelerindeki tesislerin niteliği artırılacak

Turizm bölgelerindeki tesislerin niteliği artırılacak

Kültür ve Turizm Bakanlığınca turizm bölgelerindeki tesislerin niteliğinin artırılmasını sağlamak amacıyla hazırlanan Turizm Tesisleri Uygulama Yönetmeliği Resmi Gazete'de yayımlandı.

6.07.2019Ekonomi