EKSTRA
MENÜ

Hazine Bakanlığı

Hazine Bakanlığı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hazine Bakanlığı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 12.352 Hazine Bakanlığı haberi bulunmuştur.

Hazine Bakanlığı Haberleri

Küresel ekonominin en güçlü kurumlarına kadınlar liderlik ediyor

Küresel ekonominin en güçlü kurumlarına kadınlar liderlik ediyor

Ekonomi ve finans sektöründeki erkek egemenliği yavaş yavaş kırılırken, sektöre yön veren kurumlardan ABD Hazine Bakanlığı, IMF, Avrupa Merkez Bankası ve Dünya Ticaret Örgütü'nün liderlik koltuğunda kadınlar oturuyor.

7.03.2021Ekonomi
ABDden askeri darbe nedeniyle Myanmardaki 2 generale yaptırım kararı

ABD'den askeri darbe nedeniyle Myanmar'daki 2 generale yaptırım kararı

ABD yönetimi, Myanmar’da askeri darbe nedeniyle 2 generale yaptırım uygulama kararı aldı.

23.02.2021Dünya
IMFten Türkiyeye ilişkin olumlu açıklama

IMF'ten Türkiye'ye ilişkin olumlu açıklama

IMF Türkiye Masası Şefi Donal McGettigan "Kredibilitenin iyileşmesini sağlayan politika değişikliği enflasyonu da kademeli olarak düşürecektir. Sıkı ve sürdürülebilir para politikası uygulaması, Türkiye ve yurt dışındaki yatırımcıların güveni için hayati önem taşıyor" dedi.

18.02.2021Ekonomi
Yellen kripto paralardan rahatsız

Yellen kripto paralardan rahatsız

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, kripto paralar ve sanal varlıkların kötüye kullanımının büyüyen bir sorun olduğunu belirterek, "sorumlu inovasyona" ihtiyaç olduğunu ifade etti.

11.02.2021Ekonomi
ABD Hazine Bakanı Yellen: Kripto paralar ve sanal varlıkların kötüye kullanımı büyüyen bir sorun

ABD Hazine Bakanı Yellen: "Kripto paralar ve sanal varlıkların kötüye kullanımı büyüyen bir sorun"

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, kripto paralar ve sanal varlıkların kötüye kullanımının büyüyen bir sorun olduğunu belirterek, "sorumlu inovasyona" ihtiyaç olduğunu ifade etti.

11.02.2021Ekonomi
ABD Hazine Bakanlığı: Yüksek oynaklık sırasında piyasa altyapısı dayanıklıydı

ABD Hazine Bakanlığı: Yüksek oynaklık sırasında piyasa altyapısı dayanıklıydı

ABD Hazine Bakanlığı, finansal piyasaların temel altyapısının, son dönemde yaşanan yüksek oynaklık ve işlem hacmi sırasında dayanıklılığını kanıtladığını bildirdi.

5.02.2021Ekonomi
ABD Hazinesi tahvil satışı yaptı

ABD Hazinesi tahvil satışı yaptı

ABD Hazine Bakanlığı, yeniden finansman kapsamında 3, 10 ve 30 yıl vadeli 126 milyar dolarlık rekor seviyede devlet tahvili satışı yapacağını duyurdu.

4.02.2021Ekonomi
Gamestopta işler tersine dönmeye başladı

Gamestop'ta işler tersine dönmeye başladı

Piyasalarda bir süreliğine de olsa "Büyük balık küçük balığı yer" hikayesini tersine çeviren GameStop çılgınlığı, şirketin hisselerinin yüzde 60 değer kaybetmesiyle yatışırken, neden olduğu sonuçlar özellikle açığa satış yapan yatırımcıları tedbirli olmaya zorluyor.

4.02.2021Ekonomi
GameStop olayına el kondu

GameStop olayına el kondu!

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, GameStop'taki bireysel yatırımcı işlemlerini yol açtığı oynaklığı regülatörler ile görüşecek.

3.02.2021Ekonomi
ABD Hazinesi borçlanmaya gidiyor

ABD Hazinesi borçlanmaya gidiyor

ABD Hazine Bakanlığı, bu yılın ilk çeyreğinde 274 milyar dolar borçlanmayı planladığını bildirdi.

2.02.2021Ekonomi
Xiaomi, kendisini kara listeye alan ABD hükümetine dava açtı

Xiaomi, kendisini kara listeye alan ABD hükümetine dava açtı

Çin merkezli teknoloji üreticisi Xiaomi, geçtiğimiz haftalarda ABD'de kara listeye alındı. Bu gelişmenin üzerine şirket, ABD hükümetine dava açarken, yazılı bir açıklama da yaptı.

1.02.2021Teknoloji
Borsalar son 13 haftanın en kötü performansını geride bıraktı

Borsalar son 13 haftanın en kötü performansını geride bıraktı

Küresel piyasalarda bu haftanın odağında Fed toplantısı, "GameStop" olayı, Kovid-19 salgınında artan vaka ve ölüm sayıları, aşı tedarikinde yaşanan sorunlar ve ABD'deki teşvik paketine ilişkin gelişmeler yer aldı.

30.01.2021Ekonomi
GameStop hissesiyle başladı, milyonları etkiledi İşte kısa sürede yaşananlar

GameStop hissesiyle başladı, milyonları etkiledi! İşte kısa sürede yaşananlar

Finans dünyasını etkisi altına alan GameStop ve Dogecoin gelişmesi milyonlarca kişiyi de etkisi altına aldı. Dev kurumlar milyarlarca dolar kaybederken aracı kurumlar da küçük yatırımcılara adeta savaş açtı. ABD’nin sosyal medya devlerinden Reddit’te örgütlenen küçük yatırımcılar büyük fonları zor duruma düşürdü. Dogecoin’de de GameSpot’a benzer olarak Reddit’teki bir grubun birleşmesiyle yükseliş yaşandı.

29.01.2021Ekonomi
ABDde 3 önemli bakanlığa 3 Türk kadın atandı

ABD'de 3 önemli bakanlığa 3 Türk kadın atandı

ABD'de Dışişleri Bakanlığı, Savunma Bakanlığı ve Hazine Bakanlığı'nda üst düzey pozisyonlara 3 Türk kadın getirildi. Didem Nişancı ve Özge Güzelsu'nun ardından Naz Durakoğlu da ABD Dışişleri Bakanlığı’nda Yasama-Kongre İlişkilerinden Sorumlu Müsteşar Yardımcısı oldu.

27.01.2021Dünya
Fed faiz kararı toplantısı ne zaman Fed faiz kararı bekleniyor

Fed faiz kararı toplantısı ne zaman? Fed faiz kararı bekleniyor

Fed faiz kararı ile ilgili son dakika açıklamaları yakından takip ediliyor. Faiz toplantısı yapıldıktan sonra yeni karar açıklanıyor. Fed’in faizlerde ve para politikasında bir değişikliğe gitmesi beklenmezken, Powell'ın söylemlerinden özellikle tahvil alım programının gelecekteki seyrine ilişkin ipuçları aranacak.

27.01.2021Ekonomi
Küresel piyasalar Fede odaklandı

Küresel piyasalar Fed'e odaklandı

Küresel piyasalar dün karışık bir seyir izlemesinin ardından bugün ABD Merkez Bankası'nın (Fed) kararları ve sonrasında Fed Başkanı Jerome Powell'ın açıklamalarına odaklandı.

27.01.2021Ekonomi
ABDnin Hazine Bakanı Yellen göreve başladı

ABD'nin Hazine Bakanı Yellen göreve başladı

ABD Başkanı Joe Biden'ın Hazine Bakanı adayı Janet Yellen, Senato'dan aldığı onayın ardından yemin ederek görevine başladı. Yellen'a Hazine Bakanlığı görevinde özel kalem müdürü olarak Türk asıllı Didem Nişancı eşlik edecek.

26.01.2021Ekonomi
Yellen resmen ABD Hazine Bakanı oldu

Yellen resmen ABD Hazine Bakanı oldu

ABD Senatosu, Başkan Joe Biden'ın Hazine Bakanlığına aday gösterdiği eski ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen'a onay verdi.

26.01.2021Ekonomi
Janet Yellen Hazine Bakanı oldu ABD tarihinde bir ilk...

Janet Yellen Hazine Bakanı oldu! ABD tarihinde bir ilk...

ABD Senatosu, Başkan Joe Biden'ın Hazine Bakanlığına aday gösterdiği eski ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen'a onay verdi. Yellen, ülke tarihinde bu göreve getirilen ilk kadın oldu. Öte yandan Yellen'a Hazine Bakanlığı görevinde özel kalem müdürü olarak Türk asıllı Didem Nişancı eşlik edecek.

26.01.2021Ekonomi
Siber saldırganlar Covid-19 aşı belgelerini sızdırdı

Siber saldırganlar Covid-19 aşı belgelerini sızdırdı

Avrupa Birliği için ilaçları değerlendiren ve onaylayan Avrupa İlaç Ajansı (EMA), geçen ay bir siber saldırıya uğramış ve Covid-19 ile ilgili belgeler çalınmıştı. Ajans, belgelerin bir kısmının siber suçlular tarafından online olarak yayınlandığını duyurdu. Siber güvenlik uzmanları, konuyu mercek altına aldı.

22.01.2021Teknoloji
Yellen: Faizler bir süre daha düşük düzeylerde kalacak

Yellen: Faizler bir süre daha düşük düzeylerde kalacak

ABD’nin seçilmiş Başkanı Joe Biden’ın Hazine Bakanı adayı Janet Yellen, faiz oranlarının önümüzdeki dönemde uzun bir süre daha düşük düzeylerde kalacağını söyledi.

20.01.2021Ekonomi
Petrol fiyatları ABD yardım paketi desteğinde yükseldi

Petrol fiyatları ABD yardım paketi desteğinde yükseldi

Petrol fiyatları, ABD’de Joe Biden yönetiminin uygulayacağı yeni yardım paketinin ekonomiyi ve dolayısıyla talebi destekleyeceği beklentisiyle yükseldi.

19.01.2021Ekonomi
ABDde bütçe Aralıkta 144 milyar dolar açık verdi

ABD'de bütçe Aralık'ta 144 milyar dolar açık verdi

Federal hükümetin bütçe açığı, geçen ay beklenenden daha düşük seviyede gerçekleşerek 144 milyar dolar olarak kaydedildi. Ülkede, 2021 mali yılının üçüncü ayı olan aralık itibarıyla toplam bütçe açığı 573 milyar dolar olarak hesaplandı.

14.01.2021Ekonomi
‘Amerikan parası ondan sorulacak’

‘Amerikan parası ondan sorulacak’

ABD Başkanı Barack Obama döneminde Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nda (SEC) 2018’e kadar özel kalem müdürlüğü yapan Didem Nişancı’nın (47), 20 Ocak’ta görevi devralacak olan Joe Biden tarafından ABD Hazine Bakanlığı’na aday gösterilen Janet Yellen’in senatoda onaylanması durumunda sağ kolu olacağı ifade edildi.

13.01.2021Ekonomi
DSÖ ABDnin yaptırımlarını delmekle suçlanıyor

DSÖ ABD'nin yaptırımlarını delmekle suçlanıyor

Koronavirüs salgınıyla mücadele sürerken DSÖ ile ilgili ortaya atılan iddia gündeme damgasını vurdu.  Söz konusu iddiaya göre, DSÖ tarafından Birleşik Arap Emirlikleri’nden (BAE) yola çıkan tıbbi malzemelerin, Libya’nın doğusunda yer alan Hafter güçlerinin kontrolündeki Bingazi şehrine gönderilmesi sırasında Suriye’nin en büyük ikinci havayolu firması “Cham Wings’e” ait uçak kullanıldı. Ortaya atılan iddia DSÖ’nün Libya ofisinin resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımla ortaya çıktı. İddiaların hedefindeki hava yolu firması “Cham Wings” geçtiğimiz günlerde Suriye’den Libya’ya Hafter saflarında savaşmak üzere giden askerleri taşımasıyla gündeme gelmişti.

12.01.2021Dünya
ABD Hazine Bakanlığına Türk asıllı özel kalem müdürü

ABD Hazine Bakanlığı'na Türk asıllı özel kalem müdürü

ABD başkanlığına seçilen Joe Biden'ın 20 Ocak'ta göreve başlamasıyla ABD Hazine Bakanı olması beklenen Janet Yellen'ın özel kalem müdürünün Türk asıllı Didem Nişancı olacağı iddia edildi.

12.01.2021Dünya
Didem Nişancı kimdir nereli kaç yaşında ABDde önemli görev

Didem Nişancı kimdir nereli kaç yaşında? ABD'de önemli görev

Didem Nişancı, ABD Hazine Bakanlığı Özel Kalem Müdürlüğü görevi ile gündemde yer almaya başladı. ABD'nin ilk kadın Hazine Bakanı olacak olan Janet Yellen'in özel kalem müdürlüğü görevine getirilecek olan Didem Nişancı, ABD Senatosunda da bazı görevlerde yer almıştı. İşte, Didem Nişancı kimdir nereli kaç yaşında soruları hakkında bazı bilgiler

12.01.2021Gündem
Marketlerde fiyatlar semtlere göre belirleniyor

Marketlerde fiyatlar semtlere göre belirleniyor

Marketlerde satılan gıdalarda aynı ürünler semtlere göre çok farklı fiyatlardan satışa çıkarılıyor. Bir ürün iki farklı semtte neredeyse iki kat farklı fiyata satılabiliyor.

6.01.2021Ekonomi
Büyük güçler birbirlerine siber saldırılarla meydan okuyor

Büyük güçler birbirlerine siber saldırılarla meydan okuyor

Siber savaşlar ulusal veya küresel güvenliğe tehdit oluşturuyor mu? Siber sektörde istihbaratın özelleştirilmesinin etkisi nedir? Siber savaşlar insanların günlük hayatlarını nasıl mahvedebilir? Siber suçları onların gerçek faillerine atfetmek gerçekten mümkün mü? Enformasyon savaşı kansız olacak mı, yoksa sanal eylemlerin gerçekten kan dökme potansiyeli var mı? Devlet veya devlet dışı aktörlerden siber üstünlüğü ele geçiren var mı? Devletler siber saldırılara ne zaman ve nasıl yanıt vermeli? Aktif veya pasif savunma pozisyonu en iyi seçenek mi? Halihazırda siber saldırılara karşı siber saldırı düzenlemeyi meşru ve hukuki kılan uluslararası bir yasal çerçeve var mı? Son derece karmaşık güvenlik problemleri barındıran ve çoklu bilinmeyenlerle dolu olan gelecekteki siber savaş ortamını tanımlayabilmek için yanıtlanması gereken uzun bir soru listesi var.

24.12.2020Teknoloji
Son dakika haberler: ABDden Esma Esad ve ailesine yeni yaptırım kararı

Son dakika haberler: ABD'den Esma Esad ve ailesine yeni yaptırım kararı!

ABD'den gelen son dakika haberine göre; ABD Dışişleri Bakanlığı, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın eşi Esma Esad'a ve ailesine yönelik yaptırım kararı aldı.

23.12.2020Dünya
İranda silahlı kuvvetlerin bankası devlet bankasıyla birleşti

İran'da silahlı kuvvetlerin bankası devlet bankasıyla birleşti

Merkez Başkanı Abdulnasır Himmeti "Bugün (Devrim Muhafızları Ordusu'na ait) Ensar Bankası'nın katılımıyla birlikte Sepah Bankası çatısı altında birleşme işlemi sona ermiştir" dedi.

21.12.2020Ekonomi
301 milyon Euroluk tahvil tartışması... Tevfik Göksudan Ekrem İmamoğluna yalanlama

301 milyon Euro'luk tahvil tartışması... Tevfik Göksu'dan Ekrem İmamoğlu'na yalanlama

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun tahvil ihracının Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından askıya alındığı iddiasına ilişkin, bakanlığın değerlendirmesinin prosedür çerçevesinde sürdüğünü belirtti. Göksu, "İBB Başkanının elinde Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından 301 milyon Euro'luk bono tahvil ihraç talebinin askıya alındığına dair bir belge var mı? Bir bilgi var mı? Yazılı bir açıklama var mı? Olmadığını çok iyi biliyorum. Çünkü Hazine ve Maliye Bakanlığının çalışma usullerinde 'askıya almak' diye ne bir kavram var ne de bir prosedür var." diye konuştu.

17.12.2020Gündem
ABD, İsviçre ve Vietnamı kur manipülatörü ilan etti

ABD, İsviçre ve Vietnam'ı "kur manipülatörü" ilan etti

ABD Hazine Bakanlığı, İsviçre ve Vietnam'ı "kur manipülatörü" olarak tanımladı.

16.12.2020Ekonomi
Bu vahim yanlıştan vazgeçin

Bu vahim yanlıştan vazgeçin

ABD’nin Rusya’dan S-400 alımı nedeniyle Türkiye’ye yaptırım kararı almasına karşı iktidar ve muhalefet tek yürek oldu. TBMM’de dört parti ortak açıklama yaparak ‘Yaptırım kararını reddediyoruz. ABD’yi bu vahim yanlıştan bir an evvel geri dönmeye davet ediyoruz’ çağrısında bulundu.

16.12.2020Dünya
Son dakika haberler: Yunanistandan ABDnin yaptırım kararına küstah yorum

Son dakika haberler: Yunanistan'dan ABD'nin yaptırım kararına küstah yorum!

ABD, Rusya'dan S-400 sistemlerinin alımı nedeniyle Türkiye'ye bazı yaptırımlar uygulama kararı aldı. Bu gelişmenin ardından Dışişleri Bakanlığı, Washington Yönetimi'ne çok sert tepki gösterdi. Öte yandan Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov da ABD'nin aldığı kararı "uluslararası hukuka karşı kibirli tutum" olarak nitelendirdi. Yaptırım kararına Azerbaycan ve İran'dan da sert tepki gelirken Yunanistan, kararla ilgili olarak bir kez daha skandal açıklamalar yapmaktan geri kalmadı.

15.12.2020Dünya
Son dakika haberi: ABDden Türkiyeye skandal yaptırım kararı Dışişleri Bakanlığından çok sert tepki

Son dakika haberi: ABD'den Türkiye'ye skandal yaptırım kararı! Dışişleri Bakanlığı'ndan çok sert tepki

Son dakika haberi... ABD, Rusya'dan S-400 sistemlerinin alımı nedeniyle Türkiye'ye bazı yaptırımlar uygulama kararı aldı. Bu gelişmenin ardından Dışişleri Bakanlığı, Washington Yönetimi'ne çok sert tepki gösterdi. Yaptırımların hedefindeki Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan'ın CNN Türk'te yayınlanan Tarafsız Bölge programına özel açıklamalarda bulundu. Demir, yaptırımların Türkiye'yi etkilemeyeceğini vurguladı. Skandal kararın ardından ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, "Türkiye'yi bir an önce ABD ile koordinasyon içinde S-400 sorununu çözmeye davet ediyorum" mesajı yayınladı. Öte yandan Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov da ABD'nin aldığı kararı "uluslararası hukuka karşı kibirli tutum" olarak nitelendirdi.

15.12.2020Dünya
ABD Hazinesi’ne siber saldırı

ABD Hazinesi’ne siber saldırı

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcüsü John Ullyot, Hazine Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığına bağlı Ulusal Telekomünikasyon ve Enformasyon İdaresinin iç yazışmalarının bilgisayar korsanları tarafından izlendiğini duyurdu.

15.12.2020Dünya
Trump giderayak CAATSA’yı imzaladı

Trump giderayak CAATSA’yı imzaladı

ABD Başkanı Donald Trump, Kongre’nin de baskısıyla, S-400 alımı nedeniyle Türkiye’ye yaptırım uygulanmasını onayladı. Ankara, gerekli karşı adımın atılacağı sinyalini verdi.

15.12.2020Dünya
ABD ve Rusya arasında siber saldırı gerilimi

ABD ve Rusya arasında siber saldırı gerilimi!

Beyaz Saray, ABD Ticaret ve Savunma bakanlıklarına, "yabancı bir hükümetin" siber saldırıda bulunulduğunu açıklarken, Washington Post gazetesi söz konusu saldırının ardında Rus hükümeti olduğunu öne sürdü.

13.12.2020Dünya
ABDde 145 milyar dolarlık bütçe açığı

ABD'de 145 milyar dolarlık bütçe açığı

Federal hükümetin bütçe açığı, kasımda beklenenden daha düşük seviyede gerçekleşerek 145,3 milyar dolar olarak kaydedildi. Ülkede 2021 mali yılının 2'inci ayı olan kasım itibarıyla toplam bütçe açığı 429,3 milyar dolar olarak hesaplandı.

11.12.2020Ekonomi
ABD kasımda 145 milyar dolarlık bütçe açığı verdi

ABD kasımda 145 milyar dolarlık bütçe açığı verdi

Federal hükümetin bütçe açığı, kasımda beklenenden daha düşük seviyede gerçekleşerek 145,3 milyar dolar olarak kaydedildi - Ülkede 2021 mali yılının 2'inci ayı olan kasım itibarıyla toplam bütçe açığı 429,3 milyar dolar olarak hesaplandı

10.12.2020Ekonomi
ABD’ye İlk kadın hazine bakanı

ABD’ye İlk kadın hazine bakanı

Dünya çapında ses getiren ABD Başkanlık seçimlerinin ardından bakanlık adayları da netleşmeye başladı.

1.12.2020Ekonomi
Son dakika... Ve Biden kritik ismi açıkladı

Son dakika... Ve Biden kritik ismi açıkladı

Son dakika haber... Seçilmiş ABD Başkanı Joe Biden, koronavirüs salgınının vurduğu ABD ekonomisine şekil verecek ekibi belirledi. Demokrat Biden, eski ABD Merkez Bankası (FED) Başkanı Jannet Jellen'ı Hazine Bakanlığı için önerdi.

30.11.2020Dünya
Bidendan dikkat çeken seçim; ülke tarihinde bir ilk

Biden'dan dikkat çeken seçim; ülke tarihinde bir ilk!

Biden'ın Hazine Bakanlığına eski FED Başkanı Yellen'ı getirmesi bekleniyor. Janet Yellen, ABD Senatosu'nda onaylanması durumunda ülke tarihinde bu göreve getirilen ilk kadın olacak.

24.11.2020Dünya
231 yıllık tarihinde bir ilk

231 yıllık tarihinde bir ilk

ABD'nin 46. Başkanı seçilen Joe Biden, kabinesinin ilk isimlerini açıklamaya başladı. Amerikan basınına göre ABD Merkez Bankası'nın (Fed) eski başkanı Janet Yellen, yeni kabinede hazine bakanlığı görevini üstelenebilir.

24.11.2020Ekonomi
Küresel piyasalar haftaya aşı iyimserliği ile başladı

Küresel piyasalar haftaya "aşı" iyimserliği ile başladı

Küresel piyasalar, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı aşılamanın aralık ayında başlayabileceğine ilişkin beklentilerle haftaya pozitif bir başlangıç yaptı.

23.11.2020Ekonomi
‘Piyasaların tepkisi pozitif olacaktır’

‘Piyasaların tepkisi pozitif olacaktır’

Türkiye’nin, dünyanın birçok yerine üretim yapmak için çok iyi pozisyonda olduğunu belirten Chatham House’un konsey başkanı Jim O’Neill: “Yatırımcı yüksek kazanç elde edeceği ülke arıyorsa ve ciddi reform uygulanıyorsa, bu yatırım yapmak için en iyi pozitif kombinasyondur.”

21.11.2020Ekonomi
Uluslararası ihracat kredileri müzakereleri askıya alındı

Uluslararası ihracat kredileri müzakereleri askıya alındı

Türkiye'nin de aralarında bulunduğu 18 üyeden oluşan Uluslararası İhracat Kredileri Çalışma Grubu, teknik müzakereleri geçici olarak askıya aldığını duyurdu.

20.11.2020Ekonomi
Fed Başkanı Powell: Faizleri artırırken sabırlı olmalıyız

Fed Başkanı Powell: Faizleri artırırken sabırlı olmalıyız

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, "toplumda eşitsizliğin yolunu açan" faiz artışlarında sabırlı olmaları gerekeceğini vurguladı.

18.11.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

Bir zamanlar Washington D.C.’de devir teslim törenleri

Hürriyet’in Washington D.C. muhabiri olarak görev yaptığım altı yıla yakın süre içinde iki başkanlık seçimi izledim, bu çerçevede iki kez yönetim değişikliğine tanıklık ettim.

21.01.2021