MENÜ

Pazar Ayini

Pazar Ayini ile ilgili tüm haberleri, son dakika Pazar Ayini haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Pazar Ayini haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 660 Pazar Ayini haberi bulunmuştur.

Pazar Ayini Haberleri

Muharrem ayı ne zaman başlayacak

Muharrem ayı ne zaman başlayacak?

Muharrem ayına az bir süre kala, Muharrem ayının ne zaman başlayacağı merakla aranıyor. Muharrem ayı ve Hicri yılbaşının hangi güne denk geldiğini merak eden vatandaşlar Muharrem ayı ne zaman sorusunun cevabını arıyor. Derlediğimiz haberde Muharrem ayının önemi ve Muharrem ayının ne zaman başlayacağı sorularının cevabını bulabilirsiniz.

1.10.2016Gündem
8 ayın balığı 10 günde tutuldu

8 ayın balığı 10 günde tutuldu

Geçen av sezonunda 8 ayda tutulan palamut miktarı bu sezonda 10 günde tutuldu. Son 5 yılın en bereketli sezonunun yaşandığı dönemde palamutun kilogramı geçen yıla göre 5 kat ucuzladı. Geçen yıl tezgahta 25 lira olan palamutun fiyatı bu yıl 5 liraya düştü.

30.09.2016Ekonomi
ALJ Gruptan yeni yatırım müjdesi

ALJ Grup'tan yeni yatırım müjdesi

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış AŞ Üst Yöneticisi (CEO) ve ALJ Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Haydar Bozkurt, ALJ Grup’un Türkiye pazarının potansiyelini çok iyi bildiğini ve yatırım yapılmaya değer bir ülke olarak gördüğünü belirterek, "Bu fikrimiz hiç değişmedi. Büyük bir istekle ve kararlılıkla yatırım yapmaya devam edeceğiz. ALJ olarak, halen üzerinde çalışmakta olduğumuz yeni bir yatırım projesini de yılın son çeyreğinde kamuoyuna açıklayacağız" dedi.

7.08.2016Ekonomi
Videolu ihracat

Videolu ihracat

İhracat Ramazan Bayramı’ndaki 9 günlük tatilin etkisiyle temmuzda yüzde 18.7 azaldı ve 8.8 milyar dolara geriledi. İhracatçı darbe girişiminin etkisinin sınırlı kalması içinse siparişleri iptal etmek isteyen müşterilerine fabrikalarının videosunu çekip ‘İşler yolunda’ mesajı verdi. Bu sayede darbe girişiminden sonraki hafta yapılan ihracat darbe girişimi haftasından yüzde 16 daha çok oldu.

1.08.2016Ekonomi
1 Arap turist 5 Rus’a bedel

1 Arap turist 5 Rus’a bedel

TURİZM sektörü zor günler geçirirken, yeni pazar arayışları da hızlandı.

17.06.2016Ekonomi
Fettah Tamince: Bir Arap tüketici 5 Rus tüketici kadardır

Fettah Tamince: Bir Arap tüketici 5 Rus tüketici kadardır

RİXOS Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince, turizm sektörünün yaşadığı krizin Türkiye’nin turizm yazılımını bir kez daha gözden geçirme zorunluluğunu ortaya çıkardığını belirterek, "Bunu yapabilirsek belki 2 yıl sonra ’İyi ki böyle bir şok yaşamışız. Riskli pazarları çeşitlendirdik’ diyeceğiz" dedi. "Avrupa’nın en iyi destinasyonları yıllardır Araplarla ayakta kalır" diyen Tamince "Bir Arap tüketici 5 Rus tüketici kadardır" şeklinde konuştu.

17.06.2016Ekonomi
‘Turizm terör sona ermezse rahatlamaz’

‘Turizm terör sona ermezse rahatlamaz’

ONLINE turizm şirketi Tatilbudur.com Genel Müdürü Bülent Kuş 19 yıldır sektörde olduğunu ve böyle kriz görmediklerini belirtirken terör bitmeden turizmin düzelmesinin zayıf olduğunu ifade etti.

29.05.2016Ekonomi
Anzak Koyunda duygu seli

Anzak Koyu'nda duygu seli

ÇANAKKALE'de, Anzak Çıkarması'nın 101'inci yıldönümünde, Arıburnu önündeki Anzak Koyu'nda Şafak Ayini yapıldı.

25.04.2016Ege
Çanakkale Anzak Koyu’nda, 101 yıl önceyi andılar

Çanakkale Anzak Koyu’nda, 101 yıl önceyi andılar

ÇANAKKALE’de, Anzak Çıkarması’nın 101’inci yıldönümünde, Arıburnu önündeki Anzak Koyu’nda Şafak Ayini yapıldı. Merasim Kıtası’nın yerini almasıyla başlayan tören öncesinde, yaklaşık 2 bin Anzak, geceden geldikleri koyda, dedeleri için dua etti, sabaha kadar ayini bekledi. Katılımın geçen yıllara göre daha az olmasının son dönemdeki terör olaylarından kaynaklandığı ileri sürüldü. Geçen yıl ki törenlere on binden fazla Avustralyalı ve Yeni Zelandalı katılmıştı

25.04.2016Gündem
Ankaraya gelme

Ankara'ya gelme!

Expo 2016 Antalya’nın Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de yürüten Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, “Expo için Cumhurbaşkanımız, ‘Faruk gerekirse Ankara’ya gelmeyeceksin. İşin gücün EXPO olacak’ talimatı verdi. Biz de bu talimatı aynen yerine getirdik” dedi.

23.04.2016Ekonomi
Bakan Çelik, EXPO’yu bitiren talimatın perde arkasını anlattı

Bakan Çelik, EXPO’yu bitiren talimatın perde arkasını anlattı

Expo 2016 Antalya’nın Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de yürüten Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, “Expo için Cumhurbaşkanımız, ‘Faruk gerekirse Ankara’ya gelmeyeceksin. İşin gücün EXPO olacak’ talimatı verdi. Bizde bu talimatı aynen yerine getirdik” dedi.

23.04.2016Ekonomi
Uçurtmalar gökyüzünü süsleyecek

Uçurtmalar gökyüzünü süsleyecek

BORNOVA Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında 17 Nisan Pazar günü saat 13.00’te Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’nda 2 bin uçurtma dağıtılacak.

15.04.2016Ege
Bu gece Regaip Kandili.. İşte en güzel Kandil mesajları

Bu gece Regaip Kandili.. İşte en güzel Kandil mesajları

Bugün üç ayların başlangıcını müjdeleyen gün olan Regaip Kandili. Hicri takvime göre Recep ayının ilk Perşembe gecesini Cuma'ya bağlayan gece olarak kabul ediliyor. Regaip Kandili'nde sevdilerinize değerli yakınlarınıza Kandil mesajlarınızı gönderebilmeniz için en güzel Kandil mesajlarını haberimizde bir araya getirdik. İşte Regaip Kandili mesajları ve bu gecede neler yapılması gerektiğini içeren detaylar

7.04.2016Gündem
Bir Gaudi harikası: Barselona

Bir Gaudi harikası: Barselona

İspanya’nın en popüler şehirlerinden biri olan Barselona, şehre gelecek olan turistlere adeta 'gelmeyin' diyor. Barselona Belediye Başkanı Ada Colau, şehre gelen turist sayısından bir hayli şikayetçi olduğunu ve bu konuda bazı kısıtlamalara gideceklerini uzun zaman önce açıklamıştı. Ancak Colau'nun bu açıklamalarına rağmen Barselona'ya gelen turist sayısı her geçen gün artıyor.

20.02.2016Seyahat
Türkiye’de 50 bini aşarak tarihi rekor kıran Toyota, çıtayı yükseltti

Türkiye’de 50 bini aşarak tarihi rekor kıran Toyota, çıtayı yükseltti

2009 yılı sonunda Japon Toyota’nın Türkiye temsilciliğini Sabancı Holding’den devralan ALJ Grubu, satışları 5 yılda 25 binden 51 bin adede çıkartarak tarihi rekora imza attı. Toyota Türkiye CEO’su Ali Haydar Bozkurt, “Önümüzdeki yıl minimum satış hedefimiz 65 binden başlıyor. Orta vadede ise 100 bin adetlik satışa ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

7.02.2016Ekonomi
2016 ücret zammı yüzde 8-9

2016 ücret zammı yüzde 8-9

İnsan kaynakları danışmanlık firması Mercer, Türkiye genelinde 2016 ücret zammını yüzde 8 olarak açıklarken, yönetim danışmanlık şirketi Hay Group ücret zammını yüzde 9 olarak açıkladı. En yüksek zammı yazılım, metal ve oto sanayi, en düşük zammı yatırım sektörü çalışanları alacak.

Avrupa’ya dönüş

Avrupa’ya dönüş

Otomotiv sektörünün 2 milyar dolar ihracat yapmasıyla ekimde ihracattaki kan kaybı yüzde 1.5’e inerken TİM Başkanı Büyükekşi ihracatçılara ‘Yeniden Avrupa’ya ağırlık verin’ çağrısı yaptı. AB’ye yılın on ayında ihracat ise yüzde 9.8 azaldı.

1.11.2015Ekonomi
Ünlü astrolog Susan Millerdan ay sonu değerlendirmesi

Ünlü astrolog Susan Miller'dan ay sonu değerlendirmesi

Zorlu sayılabilecek bir Eylül ayını geride bırakmak üzereyiz. Susan Miller, uzun zamandır yaşadığımız bu çetrefilli dönemi Merkür gerilemesine bağlıyor ama içimize de su serpiyor: 'Korkmayın, az kaldı!'

23.09.2015Hayat
İnternette alışverişe 28 milyar TL harcadık

İnternette alışverişe 28 milyar TL harcadık

TÜRKİYE’de, internet üzerinden alışveriş yapanların oranı yüzde 30.8’den yüzde 33.1’e çıktı. Bankalararası Kart Merkezi (BKM) verilerine göre de bu yılın ilk yarısında yerli kredi kartlarıyla internetten 25.7 milyar lira harcama yapılarak geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 25, 126 milyonu geçen işlem sayısında ise yüzde 19.3 artış yaşandı. Aynı dönemde yurtdışından yerli kredi kartlarıyla yapılan alışveriş miktarı da 431 milyon TL artarak 2 milyar 146 milyon 29 bin TL’ye ulaştı.

31.08.2015Ege
Okulların geç açılması kararı turizmciyi umutlandırdı

Okulların geç açılması kararı turizmciyi umutlandırdı

TURİZMCİLERİN girişimleri ile 14 Eylül'de açılması planlanan okulların 28 Eylül'de açılmasına karar verilmesi, turizm sektöründe sevinç yarattı. Sektör temsilcileri, kötü bir sezon geçirdiklerini belirterek, bu kararın turizmciye umut olacağını söyledi.

22.08.2015Ege
Mobilyacıların gözü ABD pazarında

Mobilyacıların gözü ABD pazarında

Türkiye mobilya sektörünün, uluslararası pazarlardan pay alması için çalışmalarını aralıksız sürdüren ‘Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği’, son olarak ABD’ye çıkartma yaptı. Beş ayrı şehirde sektörel çalışma ve ziyaretler gerçekleştirdiklerini anlatan Birlik Başkanı Ahmet Güleç, ABD mobilya ithalatının yaklaşık 30 milyar dolar olduğunu ve bu pazardan pay almayı hedeflediklerini söyledi.

14.08.2015Ekonomi
Bayram tatilinde 250 milyon lira harcandı

Bayram tatilinde 250 milyon lira harcandı

Ramazan Bayramı'nda seyahat acentaları kanalıyla yurtiçinde 180 bin, yurtdışına ise 20 bin kişi tatile çıkarken, tatil yapan vatandaşlar bayram tatilinde 200-250 milyon lira civarında harcama yaptı.

23.07.2015Ekonomi
Ramazan Bayramı ne zaman | Ramazan Bayramı kaç gün

Ramazan Bayramı ne zaman? | Ramazan Bayramı kaç gün?

Ramazan ayının sonuna doğru gelirken herkes ‘Ramazan Bayramı ne zaman?’ diye merak etmeye başladı. Ramazan ayından hemen sonra başlayan Ramazan; veya Şeker Bayramı arefe günü yarım gün olmak üzere devamındaki 3 gün tatil olacak. Peki Ramazan Bayramı hangi günlere denk geliyor?

13.07.2015Kelebek

Yazar Sonuçları

Magnesia Antik Kenti, büyüle bizi

YOK bu memleket gibisi arkadaşım.

27.08.2016

Organizatörler ne yapıyor...

Konserler, şenlikler, festivaller iptal ediliyor, müzik eğlence sektörü kan ağlıyor. Peki bu organizatörler ağlaşmaktan başka ne yapıyor?

2.06.2016