MENÜ

Pasifik

Pasifik ile ilgili tüm haberleri, son dakika Pasifik haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Pasifik haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 8.232 Pasifik haberi bulunmuştur.

Pasifik Haberleri

Solomon Adalarında 6,3 büyüklüğünde deprem

Solomon Adaları'nda 6,3 büyüklüğünde deprem

Güney Pasifik'te Solomon Adaları'nda şiddetli bir deprem meydana geldi.

27.01.2020Dünya
Okan Bayülgene cevap Damla Sönmezden geldi Hangi oyuncu Hangi sahne İlginç bir genelleme...

Okan Bayülgen'e cevap Damla Sönmez'den geldi! Hangi oyuncu? Hangi sahne? İlginç bir genelleme...

Başarı haberleri arka arkaya geliyor: Geçen hafta Avrupa Film Akademisi’ne kabul edildi. ‘I Am You’ isimli filmi ABD’de gösterime giriyor. Altın Portakal ve Altın Koza ödüllerinden sonra bu sene SİYAD’dan ödül alması bekleniyor. Damla Sönmez’le buluşmak için çok nedenimiz vardı. Sohbette gündemdeki işlerinden başladık; öteki olmak, iklim krizi, erkek şiddeti ve mülteci sorunlarına kadar uzandık.

Hibrit bilişim modellerinin artışı dikkat çekiyor

Hibrit bilişim modellerinin artışı dikkat çekiyor

Vertiv uzmanları belirledikleri 2020 veri merkezi trendlerini yorumladılar. Buna göre kurumların üst düzey yöneticileri son yıllarda verilerin işletmede mi bulutta mı tutulacağı konusundaki tartışmalardan, genel ve özel bulut modelleri ile yeniden yapılandırılmış bir merkez etrafındaki edge varlıkları birleştiren hibrit mimarilerden taraf olarak vazgeçecekler. Veri yönetimi ve bilgi işlem kaynaklarına yönelik olan bu dönüşmekte olan yaklaşım, BT altyapısı ve süreklilik çözümlerinin küresel sağlayıcısı olan Vertiv'in uzmanları tarafından belirlenen ve yeni ortaya çıkan 5 trendden birisidir ve 2020 veri merkezi trendleri arasında yer almaktadır.

24.01.2020Teknoloji
Sömestir tatilinde çocuklar İstanbul Akvaryuma akın etti

Sömestir tatilinde çocuklar İstanbul Akvaryum'a akın etti

2019-2020 eğitim öğretim yılının ilk dönemi sona ermesiyle birlikte tatili fırsat bilen aileler, çocuklarıyla birlikte İstanbul Akvaryum'u ziyaret ediyor.

22.01.2020Seyahat
Doğal afetler 10 yılda 3 trilyon dolara mal oldu

Doğal afetler 10 yılda 3 trilyon dolara mal oldu

Son 10 yılda deprem, sel ve dolu gibi doğal afetlerden kaynaklanan ekonomik kayıpların 3 trilyon doları geçtiği bildirildi. Bir önceki 10 yıllık döneme göre ekonomik kayıpların 1 trilyon dolardan fazla olması dikkati çekti.

22.01.2020Dünya

Filipinler'de Taal Yanardağı'nın bulunduğu ada yerleşime kapatılacak

Filipinler'de 12 Ocak'ta patlayan Taal Yanardağı'nın bulunduğu Volka Adası'ndaki yerleşimlerin kalıcı olarak taşınması planlanıyor.

20.01.2020Dünya
Renault, Türkiyeden atak bekliyor

Renault, Türkiye'den atak bekliyor

Renault 2020'de Avrupa ve Çin pazarında hafif daralma, Türkiye'de toparlanma öngörüyor.

17.01.2020Otomobil
15 Avrasya ülkesi Bulut Bilişim için Türkiye’ye geliyor

15 Avrasya ülkesi 'Bulut Bilişim' için Türkiye’ye geliyor

Yakın gelecek trendlerinden bulut bilişimin nabzı yine bölgenin en önemli etkinliklerinden biri ile Türkiye’de atacak. 15 farklı ülkeden katılacak sektör temsilcileri ve bulut bilişim profesyonellerini bir araya getirecek olan CloudTalk Global-2020 Konferans ve Fuarı, 21 Nisan 2020’de İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek.

17.01.2020Teknoloji
Hibrit bilişim modellerinde kayda değer artış var

Hibrit bilişim modellerinde kayda değer artış var

Vertiv uzmanları belirledikleri 2020 veri merkezi trendlerini yorumladılar. Buna göre kurumların üst düzey yöneticileri son yıllarda verilerin işletmede mi bulutta mı tutulacağı konusundaki tartışmalardan, genel ve özel bulut modelleri ile yeniden yapılandırılmış bir merkez etrafındaki edge varlıkları birleştiren hibrit mimarilerden taraf olarak vazgeçecekler.

17.01.2020Teknoloji
Küresel petrol arzı aralıkta azaldı

Küresel petrol arzı aralıkta azaldı

Küresel petrol arzı, geçen yıl aralıkta bir önceki aya göre 780 bin varil azalarak günlük 100 milyon 700 bin varile indi.

16.01.2020Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tüm imkanlarımızı güneyimizdeki coğrafyanın istikrarı için seferber etmeyi sürdüreceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tüm imkanlarımızı güneyimizdeki coğrafyanın istikrarı için seferber etmeyi sürdüreceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde "2019 Yılı Değerlendirme Toplantısı"nda konuştu. Erdoğan, Selahattin Demirtaş'ın yazdığı tiyatro oyunu ile ilgili "Enteresan olan bir şey var; bir bakıyorsunuz ki ana muhalefetin başı ve heyeti, o parti ile birlikte bir teröristin yazmış olduğu kitabın sahnelendiği tiyatroda tiyatro izliyorlar. İnanıyorum ki benim aziz milletim vakti geldiğinde bunlara da gereken dersi verecektir." ifadelerini kullandı. "Libya'daki meşru hükümetin ayakta kalması için bu ülkeye askerimizi gönderiyoruz." diyen Erdoğan, "Türkiye'nin güvenliğinin sınırları dışında başladığının bilinciyle siyasi, ticari, insanı, diplomatik ve askeri tüm imkanlarımızı güneyimizdeki coğrafyanın istikrarı için seferber etmeyi sürdüreceğiz." ifadelerini kullandı.

16.01.2020Gündem
Filipinlerde on binlerce kişi tahliye edildi Uyarı geldi: Her an patlayabilir

Filipinler'de on binlerce kişi tahliye edildi! Uyarı geldi: Her an patlayabilir

Filipinler'de başkent Manila yakınlarındaki Taal Yanardağı'nda meydana gelen patlamanın ardından, afet bölgesinden tahliye edilen vatandaşların sayısı 82 binin üzerine çıkarken, şimdiye kadar 2 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

16.01.2020Dünya
YÖKAK Başkanı Elmas: Amacımız üniversitelerde kalitenin gelişmesini sağlamak

YÖKAK Başkanı Elmas: Amacımız üniversitelerde kalitenin gelişmesini sağlamak

YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Elmas, British Council işbirliğiyle düzenlenen ‘Türkiyede ve Birleşik Krallıkta Yükseköğretimde Kalite Güvencesi Çalıştayı’nda YÖKAK’ın yükseköğretim kurumlarında kalite kültürünün oluşmasını ve gelişmesini sağlayarak, ülke hedefleriyle uyumlu, dünyadaki kalite ajanslarıyla konuşan, sade, esnek ve dinamik bir kalite güvencesi sistemi oluşturmayı amaçladığını söyledi.

14.01.2020Eğitim
Netaş’ın Uluslararası Pazarlar Genel Müdürü Sinan Dumlu oldu

Netaş’ın Uluslararası Pazarlar Genel Müdürü Sinan Dumlu oldu

Netaş’ın “Uluslararası Pazarlar Genel Müdürlüğü” görevine Sinan Dumlu atandı. Dumlu, ana hissedarı Çinli teknoloji devi ZTE ile yakın coğrafyada etkinliğini artırmayı hedefleyen Netaş’ın dış pazarlardaki satış, proje ve çözüm işlerinden sorumlu olacak.

13.01.2020Teknoloji
Sıtma hastalığı nedir, belirtileri neler Sıtma bulaşıcı mı

Sıtma hastalığı nedir, belirtileri neler? Sıtma bulaşıcı mı?

Sıtma hastalığı seyahat hastalıklarından biri. Sıtma; kuluçka süresi ortalama 7 gün olan akut ateşli bir hastalıktır. Hastalık insanlara, parazitle enfekte olmuş dişi anofel sivrisineğinin ısırığıyla bulaşmaktadır. Sıtma hastalığı nedir, belirtileri neler?

11.01.2020Sağlık
İhracatta 2020 hedefi 190 milyar dolar

İhracatta 2020 hedefi 190 milyar dolar

TİM Başkanı İsmail Gülle "Şu anda ihracatta ocak ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 5'in üzerinde bir artışla gidiyoruz. Bu yıl ihracatta hedefimiz 190 milyar dolar" dedi,

9.01.2020Ekonomi
Hearthstone Masters Tour 2020’de dopdolu geçecek

Hearthstone Masters Tour 2020’de dopdolu geçecek

Masters Tour turnuvalarının sayısı üçten altıya yükselirken, Hearthstone Espor ekibi etkinlik partneri olarak ESL ve DreamHack’le el sıkıştı.

8.01.2020eSpor
Hearthstone Masters Tour turnuvalarının sayısı ikiye katlanacak

Hearthstone Masters Tour turnuvalarının sayısı ikiye katlanacak

Masters Tour turnuvalarının sayısı üçten altıya yükselirken, Hearthstone Espor ekibi etkinlik partneri olarak ESL ve DreamHack’le el sıkıştı.

8.01.2020Teknoloji
Taylandda nesli tükenmekte olan kaplumbağa türünün yumurtaları çalındı

Tayland'da nesli tükenmekte olan kaplumbağa türünün yumurtaları çalındı

Güneydoğu Asya ülkesi Tayland'da ülkenin batısındaki Phang-nga vilayetinde, nesli tükenmekte olan Pasifik deri sırtlı deniz kaplumbağasına (Dermochelis coriacea) ait kuluçkadaki yumurtalar çalındı.

7.01.2020Teknoloji
43 ülkeye teknoloji ihracatı yapan Türk girişim ilk yatırımını aldı

43 ülkeye teknoloji ihracatı yapan Türk girişim ilk yatırımını aldı

Yeni nesil araştırma ve perakende teknolojileri şirketi REM People, İstanbul Portföy ve BUBA Ventures’ın 2016 yılında güçlerini birleştirerek kurdukları İstanbul merkezli girişim sermayesi fonu Bosphorist Venture Capital’den ilk yatırımını aldı. REM People, 12 milyon dolarlık değerleme üzerinden yapılan Pre-Serie A Yatırımı ile birlikte Avrupa, Asya Pasifik ve MENA Bölgesi’ndeki etkinliğini daha da pekiştirecek

2.01.2020Teknoloji
2019da 3,85 trilyon dolarlık birleşme ve satın alma gerçekleştirildi

2019'da 3,85 trilyon dolarlık birleşme ve satın alma gerçekleştirildi

Bu yıl dünyada yaklaşık 3,85 trilyon dolar değerinde şirket satın alma ve birleşme gerçekleştirilirken, bunun 1,81 trilyon doları ABD merkezli şirketlerin dahil olduğu işlemlerden oluştu.

31.12.2019Ekonomi
2020ye böyle girdiler

2020'ye böyle girdiler

Dünyanın en doğusundaki Yeni Zelanda, 2020 yılını, Türkiye'de saatler öğleden sonra 2'yi gösterirken karşıladı. Pasifik'teki ada ülkeleri Samoa ile Kiribati, 2020'ye ilk giren ülkeler oldu.

31.12.2019Dünya
Felaket devam ediyor Ölü sayısı 28e çıktı

Felaket devam ediyor! Ölü sayısı 28'e çıktı

Filipinler'de etkisini gösteren Ursula (Phanfone) Tayfunu nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısı 28'e yükseldi.

27.12.2019Dünya
Kanadada 6,2 büyüklüğünde deprem

Kanada'da 6,2 büyüklüğünde deprem

Kanada'nın British Columbia eyaletinin Vancouver kentinde 6,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

25.12.2019Dünya
ABDden bomba hamle... Dikkat çeken Çin ve Rusya detayı

ABD'den bomba hamle... Dikkat çeken Çin ve Rusya detayı

ABD'nin Çin ve Rusya ile rekabet kapsamında Afrika'dan başlamak üzere bazı bölgelerdeki kuvvetlerini başka bölgelere kaydıracağı bildirildi.

24.12.2019Dünya
ABD Uzay Kuvvetleri 6’ncı askeri hizmet kuvveti olarak resmen kuruldu

ABD Uzay Kuvvetleri 6’ncı askeri hizmet kuvveti olarak resmen kuruldu

ABD Başkanı Donald Trump’ın Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasası olarak da bilinen 2020 savunma bütçesini onaylaması ile birlikte ABD Uzay Kuvvetleri Komutanlığı da resmen kurulmuş oldu.

21.12.2019Dünya
Son dakika: Googledan erişim sorunu ile ilgili flaş açıklama

Son dakika: Google'dan erişim sorunu ile ilgili flaş açıklama

Türkiye’deki Google servislerinde bugün yaşanan problemle ilgili beklenen açıklama geldi. Google'dan erişim sorunu ile ilgili yapılan açıklamada ‘Konuyla ilgili dahili bir araştırma sürdürüyoruz. İleriki bir tarihte ayrıntılı bir olay özetini de paylaşmış olacağız’ ifadeleri kullanıldı.

19.12.2019Teknoloji
Eximbanktan ihracatçılara verimliliğe göre faiz

Eximbank'tan ihracatçılara verimliliğe göre faiz

Türk Eximbank Genel Müdür Yardımcısı Enis Gültekin "2018 sonu itibarıyla 44,2 milyar dolarlık finansman sağladık ihracatçılara. Bu yılı da 48,4 milyar dolarla tamamlamayı bekliyoruz" dedi.

19.12.2019Ekonomi
Can almaya devam ediyor Ölü sayısı arttı

Can almaya devam ediyor! Ölü sayısı arttı

Güney Pasifik'te yer alan Samoa'daki kızamık salgınında ölenlerin sayısı 76'ya çıktı.

18.12.2019Dünya
200 milyon insanın iklim mültecisi olacağı tahmin ediliyor

200 milyon insanın 'iklim mültecisi' olacağı tahmin ediliyor

Prof. Dr. Ekşi,"İklim değişikliği sadece ada devletlerini değil tüm dünyayı tehdit eden global bir tehlike. Nitekim 2050 yılına kadar, 200 milyon insanın iklim sebebiyle yerlerini değiştireceği tahmin ediliyor." dedi.

18.12.2019Teknoloji
SpaceX, Ka-bant internet uydusunu fırlattı

SpaceX, "Ka-bant" internet uydusunu fırlattı

Amerikan roket ve uzay mekiği üreticisi SpaceX, Japon ve Singapurlu şirketlere ait yeni nesil internet hizmet uydusunu fırlattı.

18.12.2019Teknoloji
Mercedes-Benz Türk’te plastiksiz dönem başladı

Mercedes-Benz Türk’te plastiksiz dönem başladı

Mercedes-Benz Türk, fabrikalarında yürüttüğü “Atık Yönetimi”, “Hava Kirliliği Kontrolü” ve “Sıfır Atık Su” gibi projeleri ile doğa dostu otomotiv üreticilerden biri olmayı sürdürürken, tüm bunlara ek olarak şirket genelinde tek kullanımlık plastik ürünleri kullanmama kararı aldı.

16.12.2019Teknoloji
Son dakika... Filipinlerde 6.8 büyüklüğünde deprem

Son dakika... Filipinler'de 6.8 büyüklüğünde deprem

ABD Jeoloji Araştırmaları Kurumu Filipinler'de 6.8 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini duyurdu. Depremin ardından tsunami uyarısı yapılmadı.

15.12.2019Dünya
Küresel petrol arzı kasımda arttı

Küresel petrol arzı kasımda arttı

Küresel petrol arzı, kasımda bir önceki aya göre 20 bin varil artarak günlük 101 milyon 360 bin varile yükseldi.

12.12.2019Ekonomi
Samoada kızamık salgınında ölü sayısı 72ye yükseldi

Samoa'da kızamık salgınında ölü sayısı 72'ye yükseldi

Güney Pasifik'te yer alan Samoa'daki kızamık salgınında ölenlerin sayısı 72'ye çıktı.

12.12.2019Dünya
Her güvenlik ihlali 100 bin dolar zarara neden oluyor

Her güvenlik ihlali 100 bin dolar zarara neden oluyor

Siber güvenlik kuruluşu ESET’in Asya-Pasifik bölgesindeki şirketlerle yaptığı araştırmaya katılan neredeyse her beş katılımcıdan biri, son iki yıl içinde en az altı siber güvenlik ihlaliyle karşılaşmış. Her güvenlik ihlalinin bir şirkete ortalama 100 bin dolardan fazla kayba mal olduğu tahmin ediliyor.

12.12.2019Teknoloji
Bougainville: Dünyanın en yeni ülkesi olacak

Bougainville: Dünyanın en yeni ülkesi olacak

Güney Pasifik'te yer alan Bougainville Adası'nda düzenlenen referandumda halkın tercihi, Papua Yeni Gine'den bağımsızlığın kazanılması oldu.

11.12.2019Dünya
Devler sahnesinde bir kasaba: Hienghene

Devler sahnesinde bir kasaba: Hienghene

Süper Lig ve 1. Lig ekiplerinin tamamı, 2. Lig ekiplerinin de çoğu, Pasifik Okyanusu’nda küçük bir ada ülkesi olan Yeni Kaledonya’daki 2483 nüfuslu bir kasabanın takımı Hienghene’den daha yüksek kadro değerine sahip. Okyanusya şampiyonu olan ekip, Kulüpler Dünya Kupası ilk turunda kendisinden 37 kat pahalı El Sadd’la karşılaşacak.

10.12.2019Futbol
Hienghene mucizesi Nüfusu Bozcada, değeri Vanspor kadar ama...

Hienghene mucizesi! Nüfusu Bozcada, değeri Vanspor kadar ama...

Okyanusya Şampiyonlar Ligi şampiyonu olan Yeni Kaledonya ekibi Hienghene tarih yazmanın peşinde ama işleri çok zor zira kendisine en yakın rakibinin piyasa değeri 22 kat fazla.

9.12.2019Futbol
Salgın alarmı Okullar tatil edildi

Salgın alarmı! Okullar tatil edildi

Güney Pasifik'te yer alan ABD'ye bağlı özerk bölge Amerikan Samoası'nda, kızamık salgını ilan edilerek, pazartesinden itibaren eğitime ara verildi.

8.12.2019Dünya
Yengeçlerin ölüm kapanı

Yengeçlerin ölüm kapanı

Hint Okyanusu’ndaki Cocos Adaları ve Pasifik Okyanusu’ndaki Henderson Adası’nda yapılan araştırmalarda, söz konusu bölgelerdeki milyonlarca plastik atık nedeniyle 570 bin keşiş yengecinin öldüğü ortaya çıktı.

7.12.2019Dünya
Plastik kirliliği yarım milyon keşiş yengecini öldürdü

Plastik kirliliği 'yarım milyon keşiş yengecini öldürdü'

Bilim insanları plastik atıkların içinde hapsolan 570 bin keşiş yengecinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

6.12.2019Teknoloji
Yılın En iyi Havalimanı belli oldu

Yılın En iyi Havalimanı belli oldu

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı (İSG), dünyanın önde gelen havacılık organizasyonlarından biri olan Asya Pasifik Havacılık Merkezi (CAPA) tarafından "Yılın En İyi Havalimanı" seçildi.

6.12.2019Ekonomi
Nebati: Büyüme hedefimiz yüzde 5

Nebati: Büyüme hedefimiz yüzde 5

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati "Bugün, bu işle en çok ilginen kuruluşlar gelecek yıl Türkiye'nin 2020'de yüzde 3 büyümesini bekliyor ancak bizim hedefimiz yüzde 5. Uluslararası kuruluşların birçoğunun da önümüzdeki yıl büyüme rakamlarını tekrar düzenleyeceğine dair inancım çok yüksek" dedi.

5.12.2019Ekonomi

Yazar Sonuçları

Dört kitabın mânâsı denizlerde mi gizli?

Bir damla su, her yerde bir damla sudur. Ama bize ona bazen Atlas Okyanusu deriz, bazen Hint Okyanusu.

25.01.2020

Çevrenin korunmasına gönül verdi bir kere

BUGÜN konumuz çevre. Önce bir meslektaşı konuk ediyorum.

21.01.2020

Issız bir adaya düşseniz...

Ne diye düşesiniz ki? Ama ya düşerseniz?

18.01.2020

Airbus’larımız imalat hattında

THY’nin Airbus’tan aldığı, 25’i kesin 5’i opsiyonel 30 adet geniş gövdeli A350-900 tipi uçaklardan ikisi hızla uçuşa hazırlanıyor. Fransa’nın Toulouse kentindeki fabrikada bizim kuşları görünce çok heyecanlandım. Birinin neredeyse imalatı son aşamadaydı. Diğerinin kanatları takılmış, gövdesinin içi toparlanıyordu. Mart ayında ilki gelecek, sonra ikincisi filoya katılacak. Bu uçaklar Türk Hava Yolları’nın hem orta menzilde hem de uzak ve çok uzak menzilde nefesini rahatlatacak…

15.01.2020

Yemek felsefesinde kesin kural:Yalın olan, en zor olandır!

Söyleyince basit gibi gelebilir ama en lezzetli yemeklere gereksiz süsten kaçıp sadece en temel şeyleri yaparak ulaşılıyor. Yeter ki kullandığınız ürünler doğal, yöresel, mevsiminde ve pişirdiğiniz yer odunla yanan taşfırın olsun.

12.01.2020

Dikkatler neler üzerine toplanıyor

Bu hafta bütün dikkatlerimiz 3 ve 4 Aralık günlerinde Londra’da yapılacak NATO Zirvesinde olacak. NATO kuruluşunun 70. yılını kutluyor. NATO’nun 1949 yılında kuruluşundan bu yana Dünya o kadar çok değişti ki NATO’nun da değişmemesi zaten imkansızdı.

3.12.2019