MENÜ

Öso

Öso ile ilgili tüm haberleri, son dakika Öso haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Öso haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 3.095 Öso haberi bulunmuştur.

Öso Haberleri

Madrid

Madrid

14.01.2004Seyahat
Madrid

Madrid

Madrid'de şehir turuna çıkarken hareket noktanız Ortaçağın Madridi'nden kalıntıları bugüne taşıyan Calle Mayor ve Plazo Mayor olmalı. Bu bölge, tarihi ve anıtsal yapılarla çevrili. Daha sonra zafer takını geçerek Plaza de las Cibeles ve Puerta del Sol'a gelebilirsiniz. Biraz mola verecekseniz Prado'nın yakınındaki birbirinden güzel parklar ve göller sizi bekliyor.

15.01.2004Seyahat
Hedefi 25 milyar dolar koydu ’organize bölgeler’e bozuldu

Hedefi 25 milyar dolar koydu ’organize bölgeler’e bozuldu

Orta Anadolu Makine ve Aksamları İhracatçıları Birliği (OAİB) Başkanı Adnan Dalgakıran, organize sanayi bölgelerini ’rant bölgesi’ sözleriyle eleştirirken, Türkiye’deki üniversitelerin yeterli bilgiye sahip mühendis yetiştiremediğinden yakındı. "Makine sektörü teknolojinin öncülüğünü yapacak" diyen Dalgakıran, 2010 yılı ihracat hedeflerini de 25 milyar dolar olarak açıkladı.

2.02.2007Ekonomi
63 tüp selenyum ve osmiyuma suçüstü

63 tüp selenyum ve osmiyuma suçüstü

İzmir polisi, Rusya’dan Iğdır’a özel korunaklı tüpler içinde getirilmiş, bulundurulması ve taşınması yasak olan selenyum ve osmiyum maddelerinin getirildiği bilgisini alıp çalışma başlattı. Ekipler, Y.Y’nin TIR içerisinde İzmir’e getirdiği iki maddeyi, Aksaray’dan gelen O.T’ye teslim edeceğini belirledi.

21.03.2008Gündem
Makine sektörü “Dalgakıran ile devam” dedi

Makine sektörü “Dalgakıran ile devam” dedi

Türkiye Makine İhracatının tamamını gerçekleştiren Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri (OAİB) Makine ve Aksamları İhracatçıları Birliği Olağan Genel Kurulu’nda, seçime tek liste ile giren Adnan Dalgakıran ve yönetimi, oyların tamamını alarak tekrar seçildi.

5.06.2008Gündem
Suriyeden PKK operasyonu

Suriye'den PKK operasyonu

Türk Silahlı Kuvvetleri ve İran ordusu tarafından Irak'ın kuzeyindeki kamplarına yönelik kapsamlı ve başarılı operasyonlar sonrasında ağır kayıplar veren terör örgütüne yönelik Suriye'de operasyonlarını sürdürüyor. Terör örgütü mensuplarına yönelik gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonlarda 11 kişi yakalandı.

29.07.2009Gündem
Erdoğan: Mübarek daha farklı adımlar atmalı

Erdoğan: Mübarek daha farklı adımlar atmalı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, diplomatik temaslarda bulunmak için gittiği Kırgızistan'da, parlamentoda konuşma yaptı. Erdoğan ayrıca, Eylül ayındaki seçimlerde yeniden aday olmayacağını açıklayan Mısır Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek'ten çok daha farklı bir adım atmasını beklediğini belirtti. Erdoğan, “Bir demokrasi uygulamasının çok kısa bir sürede başlaması için de şu andaki mevcut yönetim güven vermiyor. Bu sürece girilmesi gerekir diye düşünüyorum” ifadesini kullandı.

2.02.2011Dünya
Yepyeni bir çizgi film kanalı

Yepyeni bir çizgi film kanalı

Özellikle 2-7 yaş arası çocuklar ve aileleri için yayın yapacak Disney Junior, 1 Haziran’dan itibaren Türkiye’de. Yeni kanalda neler izleyeceğimizi Disney Channel Orta ve Doğu Avrupa, Güney Afrika ve Orta Doğu Başkan Yardımcısı Maciej Bral’e sorduk.

28.04.2011Kelebek
Özgür Suriye Ordusu’nun askerleri neden savaştıklarını anlattı

Özgür Suriye Ordusu’nun askerleri neden savaştıklarını anlattı

Türkiye sınırından yaklaşık 1,5 kilometre uzaklıktaki Ain El Beyda’nın tepelerinde konuşlanan Özgür Suriye Ordusu’nun (ÖSO) askerlerinden Justin Vela, neden savaştıklarını Independent’a anlattı.

8.12.2011Gündem
SURİYE ORDUSUNUN TANKINI BÖYLE VURDULAR

SURİYE ORDUSUNUN TANKINI BÖYLE VURDULAR

Suriye'nin olaylı Humus kentinde muhalif Özgür Suriye Ordusu, Beşar Esad askerlerine ait bir tankı roketatarla vurdu. İki gün önce Humus kentinin Bab El-drib mahallesinde çekilen görüntülerde 100 metre mesafeden Esad'ın tankı ÖSO'na ait bir asker tarafından RBG7 roketatarla vuruluyor. Bir sosyal paylaşım sitesinde ÖSO El-faruk taburu sayfası "Olayda tank içinde bulunan 5 Esad askeri hayatını kaybetti" diye yazdı.Ahmet Haşim MUHTAROĞLU-DHA

14.12.2011Haber
Vuitton’unu kişiselleştir

Vuitton’unu kişiselleştir

Louis Vuitton çantanızla hava yatmak size yetmiyor mu? Benzer çantaları taşıyanlardan farklı görünmek istiyorsunuz? O zaman Mon Monogram çalışması tam da size göre. Çünkü bu yöntemle isminizin baş harflerini, sevdiğiniz renkleri çanta ve cüzdanların üzerine işletebiliyorsunuz

17.12.2011Kelebek
Suriye hükümeti 24 saat içinde 21 isyancıyı idam edebilir

Suriye hükümeti 24 saat içinde 21 isyancıyı idam edebilir

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad hükümetinin, saf değiştiren 21 Suriyeli askeri idam etmeyi planladığını açıklaması üzerine, isyancı güçler, “sert misilleme” tehdidinde bulundu.

19.12.2011Gündem
Şamı kim vurdu

Şam'ı kim vurdu

Suriye’nin başkenti Şam’ı vuran iki bombalı saldırıda 44 kişi öldü. Esad Yönetimi, Arap Birliği gözlem heyetinin ülkede çalışmalara başladığı gün gerçekleşen saldırıyı, “teröristlerin ve El Kaide’nin hediyesi” diye niteledi. Fransa ve muhalifler ise saldırının arkasında Esad rejiminin olabileceğini öne sürdü.

23.12.2011Gündem
Suriyeli muhalifler güçlerini birleştirdi

Suriyeli muhalifler güçlerini birleştirdi

Suriye Ulusal Konseyi’nden (SUK) bugün yapılan açıklamada, Konsey'in, ordudan ayrılan askerlerin oluşturduğu Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) ile birlikte hareket etme kararı aldığı bildirildi.

13.01.2012Gündem
Türk köyünde isyan konseyi

Türk köyünde isyan konseyi

Time Dergisi, Suriyeli muhaliflerin, sınırdaki Güveççi’ye yakın bir Türk köyünde gizlice gerçekleştirdiği toplantıya katıldı. Muhalefetin farklı kanatlarını temsil edenler arasında geçen konuşmalar rejim karşıtı isyana dair bugüne dek bilinmeyen detaylar içeriyor.

12.02.2012Gündem
Suriye Ulusal Konseyinden askeri konsey kararı

Suriye Ulusal Konseyi'nden askeri konsey kararı

Suriye Ulusal Konseyi (SUK), Özgür Suriye Ordusu’na destek olunması için bir askeri konseyin faaliyete geçirildiğini duyurdu.

1.03.2012Gündem
Suriyede Esad karşıtı eylemlerin yıldönümü

Suriye'de Esad karşıtı eylemlerin yıldönümü

Suriye'de Devlet Başkanı Beşar Esad karşıtı gösterilerin başlamasının üzerinden bir yıl geçti. Ülkede, sivil eylemlerin yanı sıra silahlı saldırılar da düzenleniyor. Çatışmalar, Hama ve Humus gibi kentlerde yoğunlaşırken, Suriye ordusunun giderek kontrolü ele geçirdiği belirtiliyor. Başkent Şam'da ise isyanın yıldönümünde Esad'a destek gösterileri düzenleniyor.

15.03.2012Gündem
İdlib fiilen tampon bölge

İdlib fiilen tampon bölge

Suriye ordusu İdlib gibi kentlerden silahlı muhalifleri atsa da, dün Şam’ın kalbinde darbe yedi. İdlib ilinin Türkiye sınırında Özgür Suriye Ordusu’ndan bağımsız bir “birliği” yöneten “Ebu Süleyman” ise “Esad’ın tankları bu dağlık alana giremiyor. Türkiye korkusundan uçak da gönderemiyorlar” dedi.

19.03.2012Gündem
İsyancı general konseyine lider oldu

İsyancı general konseyine lider oldu

Suriyeli muhalifler birleşme yolunda önemli bir adım attı.

25.03.2012Gündem
“Tek mi değil mi hiç önemi yok”

“Tek mi değil mi hiç önemi yok”

Suriye Ulusal Konseyi (SUK) Başkanı Burhan Galyun, asıl önemli olanın SUK’un “meşru temsilci” olarak kabul edilmesi olduğunu belirterek, “Tek mi değil mi hiç önemli değil. Önemli olan SUK’un meşru temsilci olarak kabul edilmesidir. Bu Esad rejiminin meşruiyetini kaybettiği anlamına gelir” dedi.

1.04.2012Gündem
Muhalif dolaylı silahlanacak

Muhalif dolaylı silahlanacak

Suriye’deki silahlı muhaliflerin maaşa bağlanması kararı uluslararası medyada yankılandı. Washington Post’un haberine göre Özgür Suriye Ordusu bu paraları muhtemelen Ortadoğu karaborsasından silah almak için kullanacak. New York Times, üç ayda 100 milyon dolar tutan faturayı Körfez ülkelerinin ödeyeceğini bildirdi, “Aracılı savaşın eşiğine gelindi” diye yazdı.

2.04.2012Gündem
Lübnan son bir haftada iki defa iç savaşın eşiğinden döndü

Lübnan son bir haftada iki defa iç savaşın eşiğinden döndü

Lübnan'ın en büyük iki kenti Beyrut ve Trablusşam'da patlak veren çatışmalar, Suriye'de yaşanan olayların Lübnan’da bir iç savaş olasılığını tırmandırdığına işaret ediyor. Yaşananlar ayrıca Hizbullah'a karşı bir denge unsuru olarak desteklenen Selefilerin yükselişinin nelere yol açabileceğinin ufak bir göstergesi.

22.05.2012Gündem
Muhalifler Esad’ın karargâhına kadar girip kurmaylarını zehirlemiş

Muhalifler Esad’ın karargâhına kadar girip kurmaylarını zehirlemiş

Suriyeli muhaliflerin Esad'ın karargâhına kadar girerek, kurmaylarına suikast düzenlediği ortaya çıktı. Kurmayların son anda kurtulduğu bu saldırı, Suriye için "bir milat" olarak nitelendiriliyor.

25.05.2012Gündem
Suriye’de yine katliam var dünya ayakta

Suriye’de yine katliam var dünya ayakta

SURİYE’de 12 Nisan’da ilân edilen ateşkese rağmen rejim karşıtı isyanda ölümler devam ediyor. Suriyeli muhalifler, Humus’a bağlı Hula ilçesinde önceki gün başlayıp dün sabahın ilk saatlerine kadar süren topçu ateşinde 50’si çocuk en az 110 kişinin hayatını kaybettiğini bildirdiler. Şiddetin tırmanmaya devam etmesi, uluslararası diplomasiyi de hareketlendirdi.

26.05.2012Gündem
Türkiyenin dahil olduğu rehine krizi çıkmazda

Türkiye'nin dahil olduğu rehine krizi çıkmazda

İran'daki dini bir ziyaretten Lübnan'a dönmek isterken, Suriye'nin Halep kentinde kaçırılan 11 Şii hacının durumları belirsizliğini koruyor.

28.05.2012Gündem
Suriyeli muhaliflerden Esada 48 saat süre

Suriyeli muhaliflerden Esad'a 48 saat süre

Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) Beşar Esad yönetimine ateşkese uyması için 48 saat süre verdiğini açıkladı.

31.05.2012Gündem
Kaçırılan Lübnanlılarla ilgili flaş iddia

Kaçırılan Lübnanlılarla ilgili flaş iddia

Kendilerini ‘Halep'teki Suriye Devrimcileri’ olarak adlandıran muhalif bir grup, Suriye'de 22 Mayıs'ta kaçırılan 11 Lübnanlı Şii hacının ellerinde olduğunu öne sürdü.

1.06.2012Gündem
ABD ve Rusya Suriye için gizli bir pazarlık yürütüyor

ABD ve Rusya Suriye için gizli bir pazarlık yürütüyor

Suriye'nin Hula kasabasında meydana gelen katliamın ardından Rusya'nın yaptığı açıklamalarda hissedilen nüans, Washington'un bu ülke için önerdiği "Yemen Seçeneği"nin Kremlin'de karşılık bulduğuna yönelik yorumları güçlendiriyor.

1.06.2012Gündem
Suriye’de ‘ateşkes’ resmen bitiyor mu

Suriye’de ‘ateşkes’ resmen bitiyor mu

Suriye’deki rejim karşıtı isyanda şiddeti durdurma hedefiyle 12 Nisan’da yürürlüğe giren, ancak hem Şam yönetiminin hem de silahlı muhaliflerin defalarca ihlal ettiği ateşkesten, taraflardan biri resmen çekildi.

4.06.2012Gündem
Türkiye Clinton’a Suriye için bastıracak

Türkiye Clinton’a Suriye için bastıracak

ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, eşbaşkanlığını Türkiye ve ABD’nin üstlendiği Global Terörle Mücadele Forumu’nun toplantısına katılmak üzere yarın İstanbul’a geliyor.

5.06.2012Gündem
MİTle ilgili müthiş iddia

MİT'le ilgili müthiş iddia

İngiltere’nin önde gelen gazetelerinden Independent, Suriye’deki isyancıların Suudi Arabistan ve Katar tarafından silahlandırıldığını iddia etti. Gazetenin haberinde, “silahların Suriye’ye Türkiye üzerinden gönderildiği, Milli İstihbarat Teşkilatı’nın da bu duruma zımnen destek olduğu” öne sürüldü.

13.06.2012Gündem
MİTe ağır suçlama, Clintondan Türkiyeye Halep uyarısı

MİT'e ağır suçlama, Clinton'dan Türkiye'ye Halep uyarısı

Suriye'deki durumun çözümüne ilişkin çabaların sıkıntıya girdiği bir dönemde, İngiliz Independent gazetesi, Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) muhaliflerin silahlandırılmasına göz yumduğunu öne sürerken, ABD de Suriye ordusunun Halep civarında yığınak yapmaya başladığı uyarısında bulundu.

13.06.2012Gündem
Sınırda radar savaşları: Şam ve Lübnan sınırında da var

Sınırda radar savaşları: Şam ve Lübnan sınırında da var

Fransız gazetesi Le Figaro, Rusya’nın Suriye-Türkiye sınırında radar sistemi kurduğunu yazdı. Özgür Suriye Ordusu askerlerini gözlemlemek için kurulduğu belirtilen radar, Türkiye topraklarına yaklaşık 10 km mesafede bulunuyor. Radar sayesinde Kürecik ve ABD’’nin İncirlik üsleri de gözetlenebilecek.

15.06.2012Gündem
Özgür Suriye Ordusu: PKK ile görüşüyoruz

Özgür Suriye Ordusu: PKK ile görüşüyoruz

Rejim karşıtı askerlerin kurduğu Özgür Suriye Ordusu’nun Esad yönetimine karşı PKK ile görüştüğü iddia edildi. The Times’a konuşan ordunun üst düzey komutanı Hacı Abdülkadir el Salih, “Görüşmeler yaptık, fakat PKK kararsız” dedi.

16.06.2012Gündem
Guardiandan Türkiyeye büyük suçlama

Guardian'dan Türkiye'ye büyük suçlama

İngiltere'de yayın yapan Guardian gazetesi, Türkiye'nin, Suriyeli muhaliflere silah sevkıyatının koordine edilmesi için İstanbul'da bir komuta merkezi kurulmasına izin verdiğini öne sürdü.

23.06.2012Gündem
ESADIN TANKINI BÖYLE UÇURDULAR

ESAD'IN TANKINI BÖYLE UÇURDULAR

Özgür Suriye Ordusuna bağlı Fedailer Tugayı, Başkent Şam'ın 14 km kuzey doğusundaki Doma bölgesinde Beşar Esad'a bağlı Suriye ordusunun T72 Tankının vurulma görüntüsünü paylaşım sitelerinde yayınladı. Görüntüde bölgenin sokaklarında ilerleyen T72 Modeli Tank, Top makineli tüfekle her yöne kurşun yağdırıyor. Ağır top namlusunu çevirirken ÖSO askerleri tarafından tanksavar füze ile vuruluyor. Füze tanka isabet ettikten sonra her yeri duman ve ateş kaplıyor. ÖSO askerleri tekbir sesleri işliğinde sevinç gösterisi yaparak havaya ateş açıyor. Haber - Ahmet Haşim MUHTAROĞLU-IRAK(DHA)

4.07.2012Haber
Suriye’de sivil katliam iddiası: 267 ölü

Suriye’de sivil katliam iddiası: 267 ölü

Suriye ordusunun Hama’nın Tiremse köyünde önceki gün düzenlediği saldırıda 150 ile 267 arasında kişinin öldürüldüğü bildirildi. Yine kritik bir BM Güvenlik Konseyi öncesinde gelen “sivil katliamı” iddiası infial yarattı.

13.07.2012Gündem
Müslüman Kardeşler ÖSOyu destekliyor

Müslüman Kardeşler ÖSO'yu destekliyor

Suriye'deki halk direnişine destek vermek için Suriye Müslüman Kardeşler Teşkilatı'nın düzenlediği 'Müslüman Kardeşler: Devam Eden Yürüyüş' başlıklı konferans başladı.

16.07.2012Gündem
Özgür Suriye Ordusu meşru hedeflerini açıkladı

Özgür Suriye Ordusu meşru hedeflerini açıkladı

Suriye'de olayların başladığı Mart 2011 tarihinden bu yana başkent Şam en şiddetli çatışmalara sahne olurken, Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), ülke genelinde "Şam Volkanı" ve "Suriye depremleri" adlı iki büyük operasyon başlattığını açıkladı. ÖSO Filistinli örgütleri de "meşru hedef" saydığını duyurdu.

17.07.2012Gündem
Şam volkanı patladı

Şam volkanı patladı

Suriye’de 16 ayda 17 bini aşkın kişinin öldüğü iç savaşta dün yeni bir aşamaya girildi. Çatışmaların birkaç gündür yoğunlaştığı ve rejimin ilk kez askeri helikopterler kullanmaya başladığı başkent Şam’da düzenlenen intihar saldırısında Genelkurmay Başkan Yardımcısı ve Devlet Başkanı Beşar Esad’ın eniştesi Asıf Şevket ile Savunma Bakanı Davud Racha ve Devlet Başkan Yardımcısı Hasan Türkmeni öldü.

18.07.2012Gündem
Bombalar çiçek ve çikolataya saklanmıştı

"Bombalar çiçek ve çikolataya saklanmıştı"

Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO) üst düzey yetkililerine göre, dün Esad'ın beyin takımından üç önemli ismin ölümüne neden olan saldırıda kullanılan patlayıcılar, çiçek saksısı ve çikolata kutusuna saklanmıştı.

19.07.2012Gündem
Şam Volkanı’na Esad’dan operasyon

Şam Volkanı’na Esad’dan operasyon

Şam’da önceki gün düzenlenen saldırıda üç üst düzey ismin birden öldürülmesinin ardından Esad Yönetimi’nin büyük bir temizlik kampanyası başlattığı öne sürülüyor. İddiaya göre rejim, Ramazan başlamadan, Şam’ı “teröristlerden temizleme” gayesinde.

19.07.2012Gündem
ABD’ye silah listesi sunduk

ABD’ye silah listesi sunduk

Esad rejimiyle savaşan Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO) Washington Temsilcisi, Hürriyet'e konuştu. ABD Yönetimi'yle son 2.5 ayda 20'ye yakın toplantı yaptıklarını anlatan, adının yazılmasını istemeyen temsilci, ABD'ye ağır silah ihtiyaçlarından oluşan bir liste sunduklarını, 3 ay içinde bu silahları edinemezlerse Suriye'de boşluk oluşacağını ve El Kaide türü örgütlerin güçleneceğini savundu. Washington'da ÖSO'yu destekleyen örgütlerden Suriye Acil Eylem Gücü'nün direktörü Sasha Ghosh-Siminoff ise Türkiye'nin düşen jetten sonra sınır geçişlerini azaltmasından yakındı.

20.07.2012Gündem
Esadın kalbine bomba üç hafta önce konmuş

Esad'ın kalbine bomba üç hafta önce konmuş

Suriye devlet televizyonu, Şam'daki Ulusal Güvenlik Kurumu binasına çarşamba günü düzenlenen saldırıda ağır yaralanan istihbarat şefi Hişam İhtiyar'ın bugün ölen saatlerinde öldüğünü bildirdi. Saldırıya ilişkin yeni detaylar açıklayan muhalifler ise bombaların binaya üç hafta önceden yerleştirildiğini iddia etti.

20.07.2012Gündem

Yazar Sonuçları

“Dekoloji” güzelleşiyor evini değil, dünyayı düşün!

XXI. yüzyılın duyarlı markaları, “ekolojik” kelimesinin yarattığı ilkel, basit, naif ve estetikten yoksun çağrışımı değiştirmek için arayış içindeler. Çevreye duyarlı olarak da şık olunabileceğini kanıtlamak için yeşil tasarımların içine espri, teknoloji ve tasarım unsurlarını ekliyorlar.

13.01.2012