MENÜ

Nikos Anastasiadis

Nikos Anastasiadis ile ilgili tüm haberleri, son dakika Nikos Anastasiadis haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Nikos Anastasiadis haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 679 Nikos Anastasiadis haberi bulunmuştur.

Nikos Anastasiadis Haberleri

Eski İsrail ajanlarının şirketi Rum kesiminde ortaya çıktı

Eski İsrail ajanlarının şirketi Rum kesiminde ortaya çıktı

Pegasus yazılımının Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’nda öldürülen Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın izini bulmakta kullanıldığı belirtilmişti. Bu yazılımı pazarlayan İsrail gizli servisi Mossad’ın eski ajanı ve şirketi, Kıbrıs Rum kesiminde deşifre oldu.

20.11.2019Dünya
Fatihin sondaja başlayacak olması Rumları korkuttu

Fatih'in sondaja başlayacak olması Rumları korkuttu

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın, Türkiye'nin Karpaz burnu açıklarında sondaj faaliyeti başlayacağı yönündeki açıklaması Rumların tepkisini çekti. Rum Başkanlık Sarayı’ndan yapılan yazılı açıklamada, "Türkiye, tüm sondajları sona erdirsin" denildi.

16.11.2019Gündem
Güney Kıbrıs’ta para karşılığı pasaport skandalı

Güney Kıbrıs’ta para karşılığı pasaport skandalı

2002’de AB üyesi olan Kıbrıs Rum yönetimi, Malezya’nın Kalkınma Fonu’nu hortumlayan ve kırmızı bültenle aranan Jho Taek Low’a bakanlar kurulu kararıyla AB pasaportu verilmesi skandalıyla çalkalanıyor.

7.11.2019Dünya
Berlin’de Kıbrıs zirvesi yapılacak

Berlin’de Kıbrıs zirvesi yapılacak

BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, Kıbrıslı Türk ve Rum liderler Mustafa Akıncı ile Nikos Anastasiadis’i 25 Kasım’da Berlin’de üçlü görüşmeye davet etti.

3.11.2019Dünya
Zirveden Türkiye’ye kınama

Zirveden Türkiye’ye kınama

YUNANİSTAN Başbakanı Kiriakos Miçotakis ile Rum Yönetimi Lideri Nikos Anastasiadis, ‘7’nci Yunan-Rum-Mısır buluşması’ çerçevesinde dün Kahire’de Mısır Devlet Başkanı Abdülfettah es Sisi ile bir araya geldi.

9.10.2019Dünya
Kahire’de Türkiye’yi dışlama zirvesi

Kahire’de Türkiye’yi dışlama zirvesi

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’nun, geçen hafta Atina ziyareti sırasında Türkiye’nin Kıbrıs açıklarında sondaj çalışmalarına karşı olduklarını söylemesinden cesaretlenen Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis ve Rum Yönetimi lideri Nikos Anastasiadis bugün Kahire’de Mısır lideri Abdülfettah es Sisi ile bir araya gelecekler.

8.10.2019Dünya
Rum tarafı: Kıbrıs görüşmelerine hazırız

Rum tarafı: Kıbrıs görüşmelerine hazırız

Yavuz sondaj gemisinin doğu Akdeniz’e gönderilmesi sonrası Rum kesimi lideri Anastasiadis, BM Genel Sekreteri’nden gelecek ay bir Avrupa başkentinde KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile üçlü görüşme daveti beklediğini belirtti.

7.10.2019Dünya
Panikleten kareler

Panikleten kareler

Türkiye’nin sondaj gemisi Yavuz’u, Akdeniz’de faaliyetini sürdüren sondaj gemisi Fatih’in yanına yollaması ve bölgeden Türk savaş gemileriyle birlikte çekilmiş fotoğraflarının yayınlanması Atina ve Kıbrıs Rum Kesimi’ni hareketlendirdi. Yavuz’un bulunduğu noktanın Rumlara ait olduğunu öne süren Yunanlar Türkiye’nin bu hamlesini ABD’ye, Rumlar ise AB’ye şikâyet etti.

6.10.2019Dünya
Rum kesiminden Yavuz’a tehdit

Rum kesiminden Yavuz’a tehdit

TÜRKİYE’nin Fatih’ten sonra ikinci sondaj gemisi Yavuz, Rumların İtalyan ENI ve Fransız Total şirketlerine kiraladığı alanla örtüşen, Türkiye’nin kıta sahanlığının son noktasına, iki firkateyn eşliğinde ilerledi.

5.10.2019Dünya
Rum yönetiminde Yavuz alarmı

Rum yönetiminde 'Yavuz' alarmı

Kıbrıs'ta Karpaz bölgesi açıklarındaki sondaj çalışmalarını tamamladıktan sonra Mersin'e giden Yavuz sondaj gemisi, yeniden Doğu Akdeniz'e açıldı. Yavuz sondaj gemisinin, sondaj çalışmaları için yeniden Doğu Akdeniz'e açılması Rum yönetimi tarafından yakından takip edilmeye başlandı. Rum medyası ise geminin güzergahını dakika dakika izleyip, Yavuz'un, Rumların sondaj alanı olarak ilan ettiği 7'inci parsele doğru hareket ettiği bilgisini paylaştı.

3.10.2019Dünya
Rumlar hızla silahlanıyor

Rumlar hızla silahlanıyor

Kıbrıs Rum Kesimi dün tek taraflı olarak kutladığı bağımsızlık günü dolayısıyla Lefkoşa’nın Rum Kesimi’nde askeri geçit töreni düzenledi. Törende Sırbistan’dan alınan obüs sistemleri de ilk kez sahne aldı. Rum lider Anastasiadis ise yine Türkiye’yi suçladı.

2.10.2019Dünya
Rumlar Maraş için BMGK’ya başvuracak

Rumlar Maraş için BMGK’ya başvuracak

BM Genel Kurulu’nun 74’üncü açılış törenleri dolayısıyla New York’ta temaslarda bulunan Kıbrıs Rum yönetimi lideri Nikos Anastasiadis, KKTC’nin açmaya hazırlandığı 1974’ten bu yana kapalı tutulan Maraş kentiyle ilgili Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’ne (BMGK) başvuracaklarına açıkladı.

30.09.2019Dünya
Kıbrıs sorunu New York’a taşınıyor

Kıbrıs sorunu New York’a taşınıyor

KIBRIS sorunu BM Genel Kurulu açılış toplantılarının yapıldığı New York’a taşınıyor.

24.09.2019Dünya
‘Yeni ilhak mesajı ağır ihlaldir’

‘Yeni ilhak mesajı ağır ihlaldir’

İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Dışişleri Bakanları Konseyi Olağanüstü Toplantısı’nda konuşan Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, İsrail Başbakanı Netanyahu’nun Ürdün Vadisi’ni ilhak açıklamalarına tepki gösterdi.

16.09.2019Dünya
Böyle tepki gösterdi: İyi çocuk ama sınırı aşmasın

Böyle tepki gösterdi: İyi çocuk ama sınırı aşmasın

DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rum Dışişleri Bakanı Nikos Hristodulidis’in ’Türkiye ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın arasında görüş ayrılığı’ olduğu yönündeki sözlerine sert tepki gösterdi. Rum medyasına konuşan Çavuşoğlu, Biz Akıncı, KKTC hükümeti ve bütün siyasi partilerle yakın işbirliği içerisindeyiz. Nikos sınırı aşmasın dedi. Kıbrıs’ta iki devletli çözüm olabileceği mesajını da veren Çavuşoğlu, "Taraflar hazır ise, evet bu olabilir. Biz hiçbir modeli dışlamıyoruz" dedi.

15.09.2019Gündem
Suudiler de Rumlara yanaştı

Suudiler de Rumlara yanaştı

Doğu Akdeniz’deki enerji kaynaklarından Türkiye’yi dışlamak amacıyla İsrail ve Mısır’la işbirliğine giren Kıbrıs Rum kesimine bir destek de Suudi Arabistan’dan geldi.

12.09.2019Dünya
Çavuşoğlunun Kapalı Maraş ziyaretine Rumlardan küstah sözler

Çavuşoğlu'nun Kapalı Maraş ziyaretine Rumlardan küstah sözler

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne (KKTC) yaptığı ziyaret, Rumların tepkisini çekti. Rum yönetimi, Çavuşoğlu’nun Kapalı Maraş ziyaretini ve yaptığı açıklamaları BM ile AB gündemine getirme çalışması başlattı.

10.09.2019Dünya
Kıbrıs’ta ‘kırmızı çizgiler’ belirlendi

Kıbrıs’ta ‘kırmızı çizgiler’ belirlendi

KKTC’ye gelen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile görüştü. Türkiye ve KKTC’nin muhtemel Kıbrıs müzakerelerindeki kırmızı çizgileri saptandı.

10.09.2019Dünya
‘Türkiye’nin garantörlüğü elzem’

‘Türkiye’nin garantörlüğü elzem’

Kıbrıs’ta BM’nin bir hafta süren mekik diplomasisinden sonra istişarelerde bulunmak üzere KKTC’ye gelen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye’nin garantörlüğünü ‘modası geçmiş’ olarak değerlendirenlerin ihanet içinde olduğunu söyledi.

9.09.2019Dünya
Fotoğraf var anlaşma yok

Fotoğraf var anlaşma yok

KIBRIS müzakerelerini yeniden başlatabilmek amacıyla ‘yol haritası’ oluşturmaya çalışan BM Genel Sekreteri’nin geçici özel temsilcisi Jane Holl Lute, Pazar günü başladığı mekik diplomasisinde Türk ve Rum liderler Mustafa Akıncı ve Nikos Anastasiadis ile 6 günde 6 defa görüştü, ancak tarafların uzlaşmasını sağlayamadı. Lute, çalışmaların devam edeceğini belirterek, bir resepsiyon düzenledi ve liderlerle el ele fotoğraf çektirerek Ada’dan ayrıldı.

7.09.2019Dünya
Türkiye ile deniz sınırı anlaşması karşılığında Rum yönetiminden yüzde 30 ‘gaz parası’ teklifi

Türkiye ile deniz sınırı anlaşması karşılığında Rum yönetiminden yüzde 30 ‘gaz parası’ teklifi

Kıbrıs Rum yönetimi lideri Nikos Anastasiadis, Doğu Akdeniz’deki doğalgaz ve sondaj gerilimine son vermek amacıyla KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’ya geçen ay yazılı sunduğu teklifin içeriğini açıkladı. Rum lider, Türkiye’nin Rumlarla deniz sınırı belirlemesi karşılığında, kendi sondajlarından elde edilecek gelirin yüzde 30’unu Kıbrıslı Türklere vermeyi teklif etti. Akıncı, Kıbrıs Türklerinin karar alma süreçleri içinde yer almaması nedeniyle teklifi ciddi bulmadı.

6.09.2019Dünya
BM Temsilcisi Kıbrıs’ta mekik diplomasisinde

BM Temsilcisi Kıbrıs’ta mekik diplomasisinde

Kıbrıs müzakerelerini yeniden başlatma çalışmaları yürüten BM, Lefkoşa’da Türk ve Rum liderler Mustafa Akıncı ve Nikos Anastasiadis arasında mekik diplomasisi başlattı.

4.09.2019Dünya
Rumlarda Maraş alarmı: Rus ve Çinli yatırımcılar Maraşa yöneldi

Rumlarda Maraş alarmı: Rus ve Çinli yatırımcılar Maraş'a yöneldi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) hükümetinin tek taraflı olarak Kapalı Maraş’ın açılması için çalışma başlatması, yatırımcıların gözünü bölgeye yöneltti. Rus ve Çinli yatırımcıların, 1974’ten önce Kapalı Maraş’ta mülkü olanları kıskaca aldığı ve mülklerini satması için ikna etmeye çalıştığı belirtildi.

3.09.2019Dünya
Birleşmiş Milletler Kıbrıs’ta nabız yokladı

Birleşmiş Milletler Kıbrıs’ta nabız yokladı

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri’nin geçici Kıbrıs özel temsilcisi Jane Holl Lute, Lefkoşa’ya gelerek, Genel Sekreter Antonio Guterres ile New York’ta yapılacak 3’lü görüşme öncesinde Türk ve Rum liderler Mustafa Akıncı ve Nikos Anastasiadis’le bir araya geldi.

2.09.2019Dünya
Rum lider Anastasiadisten Türkiye için küstah sözler

Rum lider Anastasiadis'ten Türkiye için küstah sözler

Kıbrıs Rum Yönetimi lideri Nikos Anastasiadis, ’Türkiye'nin, Doğu Akdeniz'deki faaliyetlerinin Kıbrıs’taki ortamı zehirlediğini’ ileri sürdü.

28.08.2019Dünya
Rum lider Anastasiadis’e ‘kara para’ suçlaması

Rum lider Anastasiadis’e ‘kara para’ suçlaması

Kıbrıs Rum yönetimi lideri Nikos Anastasiadis, 2013 yılında avukatlık yaptığı dönemde ortaklık yaptığı Rus milyarder Aleksander Abramov adına iki tabela şirketi kurarak, kara para aklamakla suçlanıyor. Rus oligarkların, Rum yönetimi, Panama ve Bahamalar’daki Virgin Adaları’nda açtıkları off-shore hesap ve tabela şirketleri üzerinden 4.6 milyar dolar akladığı öne sürülüyor.

19.08.2019Dünya
Zirveden ‘New York randevusu’ çıktı

Zirveden ‘New York randevusu’ çıktı

Doğu Akdeniz’de yaşanan enerji gerilimi sürerken KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı ve Kıbrıs Rum lideri Anastasiadis, dün Lefkoşa’da BM denetimindeki ara bölgede görüştü. Sondajlar, kapalı Maraş ve müzakereler konusunda anlaşamayan iki lider, eylül ayında BM Genel Sekreteri’nin katılımıyla New York’ta üçlü bir görüşme yapma konusunda uzlaştı.

10.08.2019Dünya
Kritik görüşme 3,5 saat sürdü… Eylülde tekrar buluşacaklar

Kritik görüşme 3,5 saat sürdü… Eylülde tekrar buluşacaklar

Kıbrıslı liderlerin görüşmesi sona erdi. KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis, Eylül ayında yeniden bir araya gelecek.

9.08.2019Dünya
Tam  kadro  KKTC’de... Gücümüzü test etmeyin

Tam kadro KKTC’de... Gücümüzü test etmeyin

Kuvvet komutanlarıyla birlikte KKTC’de Erenköy direnişinin 55’inci yıldönümü törenlerine katılan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kıbrıs sorununda ve Doğu Akdeniz’deki enerji kaynakları konusunda barışçıl çözüm arzuladıklarını belirterek “Barışçıl çözüm istiyoruz, ancak kimse gücümüzü test etmeye kalkmasın, faturası ağır olur” dedi.

9.08.2019Gündem
Gözler oradaydı net mesaj: Söz konusu değil

Gözler oradaydı net mesaj: Söz konusu değil

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, "Biz, hükümet olarak kapalı Maraş ile ilgili adım atmaya başlamışken, başlattığımız bu süreci sekteye uğratacak Kıbrıs Rum tarafını, Maraş sürecine öyle ya da böyle dahil edecek bir şeyi kabul etmemiz söz konusu değildir." dedi.

4.08.2019Dünya
KKTC Başbakanı Tatardan Miçotakisin açıklamalarına cevap

KKTC Başbakanı Tatar'dan Miçotakis'in açıklamalarına cevap

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ersin Tatar, Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis'in, "Yunanistan dış politikasının en üst stratejik talebi Türk işgaline son verilmesidir." derken tarihi gerçekleri göz ardı ettiğini belirtti.

30.07.2019Dünya
Tek dertleri Türk askeri

Tek dertleri Türk askeri

7 Temmuz’da yapılan seçimlerin ardından Yunanistan’ın yeni başbakanı olan Kiriakos Miçotakis, dün ilk yurtdışı gezisini Güney Kıbrıs Rum kesimine yaptı. Rum lider Anastasiadis ile buluşan Miçotakis, stratejik dış politika hedeflerinin adadaki ‘Türk işgali’ni sona erdirmek olduğunu iddia etti.

30.07.2019Dünya
Yunanistandan Türkiye ile cesur bir yeni başlangıç mesajı

Yunanistan'dan Türkiye ile 'cesur bir yeni başlangıç' mesajı

Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis, "Amacım Türk-Yunan ilişkilerinde cesur bir yeni başlangıç için yollar bulmak." dedi.

30.07.2019Dünya
Yunanistan Başbakanı Miçotakisten küstah sözler

Yunanistan Başbakanı Miçotakis'ten küstah sözler

Güney Kıbrıs Rum Kesimi’ne resmi ziyaret gerçekleştiren Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis, Rum yönetimi lideri Nikos Anastasiadis’i ziyareti sonrası basın toplantısında konuştu.

29.07.2019Dünya
BM’de Kıbrıs mesaisi

BM’de Kıbrıs mesaisi

BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’yı telefonla arayarak Kıbrıs sorunu konusunda New York’ta Rum lider Nikos Anastasiadis’in de katılımıyla 3’lü toplantı teklifinde bulundu.

25.07.2019Dünya
Akıncı ile Anastasiadis 9 Ağustosta buluşacak

Akıncı ile Anastasiadis 9 Ağustos'ta buluşacak

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) lideri Nikos Anastasiadis, 9 Ağustos Cuma günü bir araya gelecek.

22.07.2019Dünya
Son dakika... Bakan Çavuşoğlundan Rusyanın Su-35 teklifine yanıt

Son dakika... Bakan Çavuşoğlu'ndan Rusya'nın Su-35 teklifine yanıt

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye'nin S-400 alımından dolayı F-35 projesinden çıkarılması ve F-35'lerin Türkiye'ye teslim edilmemesi halinde nasıl bir yol izleyeceğine ilişkin, "Nasıl S-400 için başka arayışlar içine girdik ve en son S-400 anlaşmasını Rusya ile yaptıysak, o zaman Türkiye kendisi üretinceye kadar ihtiyaçlarını başka kaynaklardan gidermek ister ve en doğal hakkıdır." değerlendirmesinde bulundu.

22.07.2019Dünya
Kıbrıs’ta 5’li konferans hazırlığı

Kıbrıs’ta 5’li konferans hazırlığı

KIBRIS Rum lideri Nikos Anastasiadis, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın garantör ülkeler Türkiye, Yunanistan ve İngiltere’nin de katılımıyla BM denetiminde 5’li bir konferans düzenlenmesi önerisini kabul ettiğini açıkladı. Zirvenin Eylül-Ekim aylarında New York’ta yapılacak BM Genel Kurulu toplantıları sırasında olması bekleniyor. Akıncı ile Anastasiadis önümüzdeki günlerde zirvenin tarihi konusunda biraraya gelecek.

20.07.2019Dünya
Akıncı: Hepimiz Sayın Rum liderden açıklık istiyoruz

Akıncı: Hepimiz Sayın Rum liderden açıklık istiyoruz

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Rum yönetimi lideri Nikos Anastasiadis ile yakın bir zamanda bir araya geleceğini belirterek, "Hepimiz Sayın Rum liderden açıklık istiyoruz. Sayın Rum lider ne istiyor? Amacı ne? Kıbrıs'ta nasıl bir gelecek öngörüyor? Farklı ortamlarda farklı söylemler dönemi artık bitmelidir" dedi.

19.07.2019Dünya
Dördüncü gemi de gidiyor

Dördüncü gemi de gidiyor

Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki sondaj faaliyetleri nedeniyle yaptırım açıklayan AB’ye yanıtı sert oldu. Türkiye; Fatih, Yavuz ve Barbaros’tan sonra Oruç Reis araştırma gemisini de Kıbrıs açıklarına gönderiyor. Bakan Çavuşoğlu, AB için “Kıytırıktan karar almak zorunda kaldılar” derken Rum Kesimi, KKTC’nin ‘ortak komite’ önerisini reddetti.

17.07.2019Dünya
Rum liderliği gerginlik siyasetini tercih etmektedir

"Rum liderliği gerginlik siyasetini tercih etmektedir"

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, bugün Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) lideri Nikos Anastasiadis ile bir araya gelen Kıbrıs Rum siyasal parti liderlerinin, KKTC'nin sunduğu "hidrokarbon konusunda ortak komite" kurma önerisini reddetmesinden üzüntü duyduğunu belirtti.

16.07.2019Dünya
Son dakika... Rumlardan Türk tarafının önerisine ret

Son dakika... Rumlardan Türk tarafının önerisine ret

Güney Kıbrıs Rum yönetimi siyasi parti liderlerinin, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın "hidrokarbonlar" konusunda ortak komite kurulması önerisini reddettiği bildirildi.

16.07.2019Dünya
Türklerin teklifi Rumları karıştırdı

Türklerin teklifi Rumları karıştırdı

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın Türkiye’nin de tam destek verdiği doğu Akdeniz’deki sondaj krizini sona erdirecek yeni önerisi Kıbrıs Rum yönetimini karıştırdı.

15.07.2019Dünya
Anastasiadis, KKTCnin hidrokarbon önerisini salı günü liderlerle görüşecek

Anastasiadis, KKTC'nin hidrokarbon önerisini salı günü liderlerle görüşecek

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) lideri Nikos Anastasiadis, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) hidrokarbon kaynakları konusunda ortak bir komite kurulması yönündeki öneri mektubunu teslim alarak, Rum siyasi parti başkanlarından oluşan Başkanlar Konseyi'ni 16 Temmuz Salı günü toplantıya çağırdı.

14.07.2019Dünya
KKTC’den Rumlara yeni öneri: Gazı ortak çıkaralım

KKTC’den Rumlara yeni öneri: Gazı ortak çıkaralım

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Kıbrıs Rum yönetimi lideri Nikos Anastasiadis’e Doğu Akdeniz’de sondaj ve doğalgaz krizini sona erdirecek yeni bir öneri sundu ve doğal kaynakların ortak bir komiteyle yönetilmesini istedi.

14.07.2019Dünya
Rum kesimi şaşırtmadı... Yine ret

Rum kesimi şaşırtmadı... Yine ret

Rum Yönetimi Lideri Nikos Anastasiadis, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın Akdeniz’deki hidrokarbonun kullanımı ile ilgili ’ortak komite kuralım’ önerisini reddetti.

13.07.2019Dünya
KKTC Cumhurbaşkanı Akıncıdan Anastasiadise yeni hidrokarbon önerisi

KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı'dan Anastasiadis'e yeni hidrokarbon önerisi

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, BM Kıbrıs Özel Temsilciliği aracılığıyla, Rum lider Nikos Anastasiadis hidrokarbonlar konusunda ortak bir komite kurulması yönünde yeni bir öneri sundu.

13.07.2019Dünya
Dışişleri Bakanlığı: Akıncının önerisine tam destek veriyoruz

Dışişleri Bakanlığı: Akıncı'nın önerisine tam destek veriyoruz

Türkiye, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) Kıbrıs Adası etrafındaki hidrokarbon kaynaklarının araştırılması ve işletilmesine yönelik Rum tarafına sunduğu yeni iş birliği önerisini memnuniyetle karşılarken, söz konusu öneriye tam destek verdi.

13.07.2019Dünya
AB’den tedirgin yaptırım adımı

AB’den tedirgin yaptırım adımı

AB’nin Kıbrıs Rum Kesimi ile dayanışma çerçevesinde Türkiye’ye yönelik atmaya hazırlandığı yaptırım adımı büyük ölçüde sembolik düzeyde kalacak. Türkiye’nin olası tepkisi nedeniyle yaptırımlar Brüksel’de bir yandan da tedirginlik yaratıyor.

12.07.2019Dünya

Yazar Sonuçları

Ateşle oynayanlar

Fırat’ın doğusunda yeni bir şeyler planlanıyor. Lakin her kafadan farklı bir ses çıkıyor.

9.10.2019