MENÜ

Metin Özçelik

Metin Özçelik ile ilgili tüm haberleri, son dakika Metin Özçelik haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Metin Özçelik haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 510 Metin Özçelik haberi bulunmuştur.

Metin Özçelik Haberleri

Vurdular, sonra boğaz kestiler

Vurdular, sonra boğaz kestiler

Birahanede, garson kız ile erkek arkadaşı, işyeri sahibi ve çalışanları tarafından tabancayla vurulup boğazları kesilerek öldürüldü.

20.09.2005Gündem
Tahliye edildi

Tahliye edildi

Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanarak cezaevine konulduktan sonra rahatsızlanınca hastaneye kaldırılan Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Prof. Dr. Erol Manisalı, tahliye edildi.

4.06.2009Gündem
Ergenekon Savcılarını HSYKya şikayet etti

Ergenekon Savcılarını HSYK'ya şikayet etti

İKİNCİ Ergenekon Davası'nın tutuklu sanıklarından Durmuş Ali Özoğlu, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Aykut Cengiz Engin ile Ergenekon Soruşturması'nın yürütüldüğü Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’nde görev yapan 7 savcı ve 6 hakim hakkında görevlerini kötüye kullandıkları, görevlerini ihmal ettikleri gerekçesi ile Adalate Bakanlığı ve Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Başkanlığı’na (HSYK) suç duyurusunda bulundu.

24.09.2009Gündem
‘Belgeler benim değil’ demişti

‘Belgeler benim değil’ demişti

Ergenekon davası sanıklarından emekli Albay Levent Göktaş’ın avukatı Serdar Öztürk, tutuklandıktan sonra, polisin fisinde bulduğunu öne sürülen belgelerin kendisine ait olmadığını söyledi.

23.12.2009Gündem
Ergenekon savcı ve hakimlerini HSYKya şikayet ettiler

Ergenekon savcı ve hakimlerini HSYK'ya şikayet ettiler

İşçi Partisi, “Ergenekon” soruşturmasını yürüten Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz ile hakimler Rüstem Eryılmaz ve Metin Özçelik hakkında Hakimler ve Savcılar Yüksek Kuruluna (HSYK) şikayet dilekçesi verdi.

10.06.2010Gündem
İP’den Ergenekon şikayeti

İP’den Ergenekon şikayeti

İŞÇİ Partisi Genel Sekreteri Avukat Hasan Basri Özbey, “Ergenekon” savcısı Zekeriya Öz, İstanbul 14’üncü Ağır Ceza Mahkemesi Hâkimi Rüstem Eryılmaz ve İstanbul 11’inci Ağır Ceza Mahkemesi Hâkimi Metin Özçelik hakkında Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’na şikayet dilekçesi verdi.

10.06.2010Gündem
Yakalanmayacaklar

Yakalanmayacaklar

Balyoz Güvenlik Harekât Planı davasının görüleceği 10’uncu Ağır Ceza Mahkemesi, 28’i muvazzaf general, 17’si emekli general olmak üzere 102 sanık hakkında oybirliğiyle çıkardığı yakalama kararı “Usul” yönünden üst mahkemece bozuldu.

6.08.2010Gündem
Balyozda yakalamalara itiraz kabul edildi

Balyoz'da yakalamalara itiraz kabul edildi

Mahkeme, Balyoz davasında 101 sanığın yakalanması kararına itiraz taleplerini oy çokluğu ile kabul etti.

6.08.2010Gündem
Albay Bektaştan hakimlere tazminat davası

Albay Bektaş'tan hakimlere tazminat davası

Poyrazköy davası sanıklarından emekli Binbaşı Levent Bektaş, İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi başkanının da aralarında olduğu 6 hakim hakkında 10’ar bin TL’lik tazminat davası açtı.

17.08.2010Gündem
Bektaştan 60 bin liralık tazminat davası

Bektaş'tan 60 bin liralık tazminat davası

Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmata ilişkin davanın tutuklu sanığı Levent Bektaş, Yargıtay 4. Hukuk Dairesine başvurarak İstanbul 10, 11 ve 12. ağır ceza mahkemelerinde görev yapan 6 hakim aleyhine toplam 60 bin TL'lik manevi tazminat davası açtı.

17.08.2010Gündem
İşte yargı krizinin perde arkası

İşte yargı krizinin perde arkası

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nda (HSYK) atama krizi gittikçe büyüyor. HSYK, Turan Çolakkadı ve Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz'ü görevden almak istedi. Bakanlığın kararname taslağının geri alındığı yönündeki açıklamasına da HSYK'dan "Bakanlığın böyle bir yetkisi yok" cevabı geldi.

18.08.2010Gündem
HSYK’da kriz

HSYK’da kriz

Unvanlı hâkim ve savcıların atanmasının görüşüldüğü dünkü HSYK toplantısında, geçen yıl Adalet Bakanlığı ile HSYK’nın seçilmiş üyeleri arasında kopan İstanbul’daki Ergenekon savcılarına atama krizi daha da derinleşti.

18.08.2010Gündem
22’si AİHM’de

22’si AİHM’de

Muzaffer Tekin ve Dursun Çiçek’in de aralarında bulunduğu Ergenekon kapsamında hakkında dava açılan veya ifadesi alınan 22 kişi adil yargıyla özgürlük ve güvenlik hakları ihlal edildiği gerekçesiyle Türkiye’yi Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne (AİHM) şikâyet etti. Sanıklar 1 milyon 835 bin Euro ve 222 bin TL tazminat istedi.

22.11.2010Gündem
Balyoz’da tahliye taleplerine ret

Balyoz’da tahliye taleplerine ret

İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi, Balyoz davası sanıklarının tahliye taleplerini oy çokluğu ile reddetti.

5.04.2011Gündem
Başkanın karşı oyuna rağmen itirazlara yine ret

Başkanın karşı oyuna rağmen itirazlara yine ret

Balyoz davasında tutuklanan Emekli Orgeneral Çetin Doğan, emekli Orgeneral Şükrü Sarışık, Koramiral Kadir Sağdıç ve Tuğamiral Mehmet Fatih Ilgar’ın da aralarında bulunduğu 50 sanığın itirazı reddedildi.

5.04.2011Gündem
Hanefi Avcıdan HSYKya şikayet

Hanefi Avcı'dan HSYK'ya şikayet

Tutuklu Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, daha önce “Ergenekon” soruşturmasını yürüten Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz ile İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi hakimleri Metin Özçelik, Mehmet Ekinci ve Birol Bilen hakkında, “görevlerini kötüye kullandıkları” iddiasıyla Hakimler ve Savcılar Yüksek Kuruluna (HSYK) şikayette bulundu.

7.04.2011Gündem
Savcı Öz’ü HSYK’ya şikâyet etti

Savcı Öz’ü HSYK’ya şikâyet etti

Tutuklu eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, daha önce “Ergenekon” soruşturmasını yürüten Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz ile İstanbul 11’inci Ağır Ceza Mahkemesi hâkimleri Metin Özçelik, Mehmet Ekinci ve Birol Bilen hakkında, “görevlerini kötüye kullandıkları” iddiasıyla Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’na (HSYK) şikâyette bulundu.

7.04.2011Gündem
Hakimlerin Balyoz kavgası sertleşiyor

Hakimlerin Balyoz kavgası sertleşiyor

Balyoz davası kapsamında tutuklu olan sanıkların "tahliye taleplerinin reddi" kararına yapılan itiraz da üst mahkemece oy çokluğu ile reddedildi. İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Şeref Akçay üç ayrı muhalefet şerhiyle de dikkat çekti.

19.04.2011Gündem
Kararlarım yüzünden selamı kestiler

Kararlarım yüzünden selamı kestiler

Balyoz davasında ‘tutukluluk kararlarına itiraz’ hâkimleri karşı karşıya getirdi. Sanıkların tahliye edilmesi yönünde daha önce 2 kez görüş bildiren Mahkeme Başkanı Şeref Akçay, 15 Nisan tarihli kararında da aynı görüşü savundu. Akçay, “Mahkememiz üyelerinin nezaket kurallarını aşan tutumları, başkanla konuşmama aşamasında” dedi.

19.04.2011Gündem
Askeri casusluk davası tartışmalı başladı

Askeri casusluk davası tartışmalı başladı

Muvazzaf ve emekli askerler ile TÜBİTAK görevlilerinin yargılandığı ‘Askeri Casusluk ve Şantaj’ davası başladı. Davaya, Başkan Şeref Akçay’ın izne ayrılmasının ardından mahkemeye üye hakim Metin Özçelik başkanlık etti.

20.04.2011Gündem
Askerler ilk kez askeri suçtan Ağır Ceza’da

Askerler ilk kez askeri suçtan Ağır Ceza’da

Bu dava ile ilk kez asker kişilerin, asker suçları nedeniyle sivil mahkemede yargılanacak olduğunu belirten sanık avukatları, yargılamanın askeri mahkemede yapılmasını istedi.

20.04.2011Gündem
Taşınabilir belleklerin seri numaraları aynı çıktı

Taşınabilir belleklerin seri numaraları aynı çıktı

Poyrazköy davası sanığı Ergin Geldikaya’ya ait olduğu iddia edilen taşınabilir belleğin 15 ay sonra Askeri Casusluk davasının sanığı İbrahim Sezer’in evinde bulunduğu iddiasını İstanbul 11’inci Ağır Ceza Mahkemesi araştırdı. Mahkemeye getirilen iki taşınabilir belleğin seri numaraları aynı çıktı.

22.04.2011Gündem
Çetin Doğanın avukatından reddihakim talebi

Çetin Doğan'ın avukatından reddihakim talebi

“Balyoz Planı” davası kapsamında tutuklu bulunan eski 1. Ordu Komutanı emekli orgeneral Çetin Doğan'ın avukatları, reddihakim talebinde bulunarak, müvekkilin tutukluluk durumuna itiraz etti.

9.05.2011Gündem
6 hâkime ret

6 hâkime ret

Balyoz Planı davası kapsamında tutuklu bulunan eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan’ın avukatları, “tarafsız ve bağımsız olmadıkları” gerekçesiyle reddi hâkim talebinde bulundu. Mahkemeye sunulan dilekçede, eski İstanbul 12’nci Ağır Ceza Mahkemesi üyesi Necat Ede’nin “Kurumsal olarak ciddi baskı altındayım” sözleri yer aldı.

9.05.2011Gündem
Tutukluluğa itiraz reddedildi

Tutukluluğa itiraz reddedildi

Futbolda şike soruşturması kapsamında Aziz Yıldırım'ın da arasında olduğu toplam 21 kişinin tutukluluğa itirazı reddedildi.

22.07.2011Futbol
Çok konuşulacak 4 Ahmet Şık gerekçesi

Çok konuşulacak 4 Ahmet Şık gerekçesi

Gazeteci Ahmet Şık'ın da aralarında olduğu 5 kişinin tahliye talepleri oy çokluğuyla reddedildi. İşte bu karara katılmayan İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Şeref Akçay'ın çok konuşulacak gerekçeleri...

18.08.2011Gündem
Hakimden BDPli Öndere: Fark etmez

Hakimden BDP'li Önder'e: Fark etmez

Terör örgütü adına eylemlere katıldıkları ve AK Parti’den milletvekili seçilen gazeteci Mehmet Metiner’e suikast yapılması iddialarıyla haklarında dava açılan 54’ü tutuklu 72 sanıklı davaya devam ediliyor. Duruşmada Kürtçe savunma krizi yaşandı. Duruşma salonuna girmek isteyen BDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ile mahkeme başkanı arasında tartışma çıktı.

29.02.2012Gündem
İstanbul Adliyesi’nde veda yemeği

İstanbul Adliyesi’nde veda yemeği

Şike, Ergenekon ve Balyoz gibi soruşturmaların yürütüldüğü Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’nin, Çağlayan’daki Adalet Sarayı’na taşınmasına başlandı.

11.05.2012Gündem
Askeri casusluk davasında sona doğru

Askeri casusluk davasında sona doğru

Askeri Casusluk ve Şantaj davasında sona yaklaşıldı.

24.07.2012Gündem
Askeri casusluk davasında karar perşembe günü

Askeri casusluk davasında karar perşembe günü

YAKLAŞIK 15 aydır muvazzaf ve emekli askerler ile TÜBİTAK görevlilerinin yargılandığı ‘Askeri Casusluk ve Şantaj Davası 2 Ağustos Perşembe günü karara bağlanacak.

30.07.2012Gündem
“Şantaj ve askeri casusluk” davasında karar açıklandı

“Şantaj ve askeri casusluk” davasında karar açıklandı

“Şantaj ve askeri casusluk” davası kapsamında “suç örgütü lideri olduğu” iddiasıyla tutuklu yargılanan ve bugün tahliye edilen emekli Albay İbrahim Sezer'in, “suç örgütü üyeliği”, “devletin güvenliğine ilişkin belgeleri kullanmak” ve “özel hayatın gizliliğini ihlal” gibi suçlardan toplam 15 yıl 7 ay 14 gün hapisle cezalandırılmasına karar verildi.

2.08.2012Gündem
Hiç casus çıkmadı

Hiç casus çıkmadı

davasında tüm sanıkların askeri casusluk ve fuhuş suçlarından beraatine karar verdi. 45 sanık “Örgüt üyeliği ve özel hayatın gizliliğini ihlal” gibi suçlardan ceza aldı, 10 sanık tüm suçlardan beraat etti.

2.08.2012Gündem
Askeri casusluk davasında karar

Askeri casusluk davasında karar

'Askeri Casusluk' iddialarına ilişkin 20 Nisan 2011’de başlayan yargılama 15 ay sonra karara bağlandı. Askeri casusluk ve fuhuş suçlarından tüm sanıkların beraatine karar veren mahkeme tutuklu sanıklar emekli Albay İbrahim Sezer, emekli Yarbay Mehmet Seyfetin Alevcan, Albay Tamer Zorlubaş, Deniz Mehmet Irak’ı da tahliye etti.

3.08.2012Gündem
Adı yok ceza çok

Adı yok ceza çok

Yargılananların çoğunu subayların oluşturduğu 56 sanıklı, “Askeri casusluk ve fuhuş davası”nın adı düştü. Çünkü sanıkların tümü davanın adına konu olan casusluk ve fuhuş suçlarından beraat etti. 45 kişi “örgüt üyeliği” gibi suçlardan cezalandırıldı.

3.08.2012Gündem
Balyoz Davası nedir

Balyoz Davası nedir

Ergenekon davasından sonra kamuoyunu en çok meşgul eden, askeri ve siyaseti en çok geren dava oldu Balyoz. Savcının 250’si tutuklu, 362 muvazzaf ve emekli subayın hepsi için 20 yıla kadar hapis istediği davada gergin duruşmalar oldu.

21.09.2012Gündem
Yargıtaydan Ergenekon ve Balyoz sanıklarına ret

Yargıtay'dan Ergenekon ve Balyoz sanıklarına ret

Yargıtay 4. Hukuk Dairesi, “Ergenekon” ve “Balyoz” davasında tutuklu yargılanan bazı sanıkların davalara bakan ağır ceza mahkemesi hakimleri hakkında açtığı tazminat davalarını “dava ön şartının yokluğu” nedeniyle reddetti.

29.01.2013Gündem
Teğmen Mehmet Ali Çelebi tutuklandı

Teğmen Mehmet Ali Çelebi tutuklandı

Ergenekon davası kapsamında 16 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılan Teğmen Mehmet Ali Çelebi teslim oldu ve tutuklandı. Teğmen Çelebi, son özgür dakikalarında Boğaz keyfi yaptı, çay içti, martılara simit attı.

14.08.2013Gündem
Hâkimler: Koordinasyon değil görüşme bile olmadı

Hâkimler: 'Koordinasyon değil görüşme bile olmadı'

MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın Taraf Gazetesi yöneticileri ve bazı yazarlarını sahte veya kod isimlerle dinlemesiyle ilgili verdiği, “Mahkemeleri kandırarak değil, hâkimleri koordine ederek dinleme kararları alındı” yönündeki savunması, kararların altında imzası olan hâkimler tarafından yalanlandı.

3.12.2013Gündem
10 polis ne yaman çelişki

10 polis ne yaman çelişki

İşçi Partisi’nde arama yapan 10 polis memuruna açtığı dava beraatla sonuçlanınca şikâyet üzerine hakkında ‘kınama’ cezası verilen Ankara Cumhuriyet Savcısı Abbas Özden Hürriyet’e konuştu. Savcı Özden, “Bugün telaffuz edilenleri ben 5 yıl önce söylediğim ve soruşturma açtığım için ceza aldım” dedi, özetle şunları söyledi:

25.01.2014Gündem
Balyoz Davasında yeniden yargılama talepleri reddedildi

Balyoz Davası'nda yeniden yargılama talepleri reddedildi

Balyoz Davası'nda sanıkların yaptığı 'yeniden yargılama' talebinin reddine yapılan itiraz da üst mahkeme tarafından oybirliğiyle kesin olarak reddedildi.

20.02.2014Gündem
Yazılı emri bozun

'Yazılı emri bozun'

Balyoz Davası'nda 20 yıl hapis cezasına çarptırılan emekli Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 3 sanık avukatı, yeniden yargılama talebinin kesin olarak reddedilmesinin ardından Adalet Bakanlığı'na başvurarak "Yazılı emirle kanun yararına bozma" talebinde bulundu.

22.02.2014Gündem
Yarbay Ali Tatarın ailesinden kumpas şikayeti

Yarbay Ali Tatar'ın ailesinden 'kumpas' şikayeti

Yarbay Ali Tatar’ın eşi Nilüfer Tatar ve ağabeyi Ahmet Tatar sabah saatlerinde İstanbul Adalet Sarayı’na gelerek soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Bülent Başar’a yaklaşık 2 saat ifade verdi. İfadenin ardından adliye önünde açıklama yapan Abi Ahmet Tatar, "Bugün buraya bu kumpasların şikayeti amacıyla geldik. Bildiğiniz gibi bize büyük bir hukuksuzluk yaşatıldı bu süreçte. Ve bu hukuksuzluğun sonucunda biz kardeşimizi kaybettik" dedi.

1.12.2014Gündem
O savcının peşindeyim

O savcının peşindeyim

Hakkındaki iddialar üzerine intihar eden Deniz Yarbay Ali Tatar’ın ağabeyi Ahmet Tatar, Amirallere Suikast davası polis, savcı ve hâkimlerinden şikayetçi oldu. Ali Tatar’ın eşi Nilüfer Tatar ise ifadesinin ardından, “Ölene dek, eşim hakkındaki soruşturmayı yürüten savcı Süleyman Pehlivan’ın peşinde olacağım” dedi.

1.12.2014Gündem
Üniversiteler rektörünü seçiyor

Üniversiteler rektörünü seçiyor

Düzce Üniversitesinde (DÜ) rektörlük seçimi yapıldı. Yedi adayın yarıştığı seçimde 301 oy olan Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ilk sırada yer aldı.

20.04.2015Eğitim

Yazar Sonuçları

Şimdi kimin suratına tüküreceğiz

4 Temmuz 2013 günü Gezi’ye katılanlara atılan iğrenç iftira ile ilgili şunu yazmıştım:

14.02.2014