MENÜ

Meb

Meb ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Meb haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5.043 Meb haberi bulunmuştur.

Millî Eğitim Bakanlığı, 430 sayılı Tevhid-i Tedrisat Kanunu, 1739 sayılı Millî Eğitim Temel Kanunu ile kalkınma plan ve programları doğrultusunda millî eğitim hizmetlerini yürütmek üzere kurulan bakanlıktır. Bu bakanlık aslen 1869 yılında Maarif Nezareti adı altında başlamıştır.


3797 sayılı Yasaya göre Millî Eğitim Bakanı’nın başlıca görevleri;

- Atatürk ilke ve inkılâplarına ve Anayasada ifadesini bulan Atatürk Millîyetçiliğine bağlı, Türk milletinin millî, ahlakî, manevî, tarihî ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren, ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan, insan haklarına ve Anayasanın başlangıcındaki temel ilkelere dayanan demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk Devleti olan Türkiye Cumhuriyetine karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getirmiş vatandaşlar yetiştirmek üzere, Bakanlığa bağlı her kademedeki öğretim kurumlarının öğretmen ve öğrencilerine ait bütün eğitim ve öğretim hizmetlerini plânlamak, programlamak, yürütmek, izlemek ve denetim altında bulundurmak,

- Okul öncesi, ilköğretim, ortaöğretim ve her çeşit örgün ve yaygın eğitim kurumlarını açmak ve yükseköğretim dışında kalan öğretim kurumlarının diğer bakanlık kurum ve kuruluşlarınca açılmasına izin vermek,

- Türk vatandaşlarının yurt dışında yapılacak eğitim ve öğretimi ile ilgili hizmetleri düzenlemek ve yürütmek,

- Diğer bakanlık, kurum ve kuruluşlarca açılan yükseköğretim dışında kalan örgün ve yaygın eğitim kurumlarının denklik derecelerini belirlemek, program ve yönetmeliklerini birlikte hazırlamak ve onaylamak,

- Türk Silahlı Kuvvetleri’ne bağlı ortaöğretim kurumlarının program, yönetmelik ve öğrenim denklik derecelerinin belirlenmesi konularında iş birliğinde bulunmak,

- Yükseköğretimin millî eğitim politikası bütünlüğü içinde yürütülmesini sağlamak için Yükseköğretim Yasası ile Bakanlığa verilmiş olan görev ve sorumluluklarını yerine getirmek,

- Okullardaki beden eğitimi, spor ve izcilik eğitimi ile ilgili hizmetleri yürütmek,

- Yüksek öğrenim gençliğinin barınma, beslenme ihtiyaçlarını ve maddî yönden desteklenmelerini sağlamaktır.

Meb Haberleri

Belgeselci oldular

Belgeselci oldular

Van’ın Akçaören köyündeki ilkokulda eğitim alan öğrenciler ellerinde mikrofon, sırtlarında kamera köyü karış karış gezdi. İlk kez kamerayla tanışan minikler, köyün yaşlılarıyla konuşup ‘Onlar da Çocuktu’ adlı bir belgesel hazırladı.

16.12.2017Gündem
600 bin bursiyere ödeme kolaylığı

600 bin bursiyere ödeme kolaylığı

MEB ile Türkiye Vakıflar Bankası arasında 600 bine yakın öğrencinin yararlandığı burs ve sosyal yardım ödemeleri ile ilgili işbirliği protokolü imzalandı. MEB Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt, protokolle öğrencilerin burs, sosyal yardım ve harçlıklarının ödemelerinin de hızlandırılacağını belirtti.

15.12.2017Eğitim
MEB’de yeni genel müdür göreve başladı

MEB’de yeni genel müdür göreve başladı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’ne, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Eğitim Ortamlarının ve Öğrenme Süreçlerinin Geliştirilmesi Daire Başkanı, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün kardeşi olan Mehmet Nezir Gül getirildi.

15.12.2017Eğitim
Tam gün eğitim için 45 bin derslik

Tam gün eğitim için 45 bin derslik

MEB, okullarda sabahçı-öğlenci şekilndeki ikili eğitime son verilmesi ve tam gün eğitime geçilmesi için ihtiyaç duyulan illerdeki yatırımlar kapsamında yapımı süren 45 bin 306 dersliğin, 2019’un sonuna kadar tamamlanmasını planlıyor.

14.12.2017Eğitim
MEBden Suriyelilere yönelik kılavuz

MEB'den Suriyelilere yönelik kılavuz

MEB, geçici koruma statüsündeki Suriyelilere yönelik rehberlik ve özel eğitim hizmetleri kılavuz kitapları hazırladı.

14.12.2017Eğitim
MEB’den ‘Tarihi 100 Lise’ kitabı

MEB’den ‘Tarihi 100 Lise’ kitabı

Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü, eğitim kurumlarının tarihsel süreçlerini anlatmak amacıyla, Osmanlı İmparatorluğu’ndan Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna ve günümüze kadar gelen, tarihi kimliği olan liselerin yer aldığı ‘Tarihî 100 Lise’ kitabı hazırladı.

13.12.2017Eğitim
BİLSEM ne zaman yapılacak BİLSEM sınav takvimi

BİLSEM ne zaman yapılacak? BİLSEM sınav takvimi

BİLSEM sınavı ne zaman yapılacak sorusu, öğrenci velileri ve öğretmenler tarafından araştırılmaya başlandı. İlkokul, ortaokul ve lise çağındaki yetenekli öğrencilerin kapasitelerini en üst seviyede kullanmalarına aracılık eden BİLSEM, sınavı ile merak konusu oldu. Peki, BİLSEM sınavı ne zaman gerçekleştirilecek? İşte, sınavla ilgili detaylı bilgiler

11.12.2017Eğitim
AÖL sınav sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak

AÖL sınav sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak?

AÖL sınav sonuçları, 9-10 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilen sınavın ardından merakla araştırılmaya başlandı. Lise öğrenimlerini Açıköğretim aracılığıyla gerçekleştiren öğrenciler, AÖL sınav sonuçları için sorgulamasını sürdürüyor. Peki, on binlerce kişinin merakla araştırdığı AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

9.12.2017Gündem
Bakan Yılmaz’ın meslek lisesi çağrısına meslek odalarından yanıt

Bakan Yılmaz’ın meslek lisesi çağrısına meslek odalarından yanıt

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın meslek odalarına yaptığı “meslek liselerinin yönetimini devretmeye hazırız” çağrısına olumlu yanıt geldi. Organize Sanayi Bölgeleri Derneği, bu liselerin özel sektöre değil OSB’lere bırakılmasından yana. Tek istekleri ise öğrenci başına verilen desteğin artırılması. İstanbul Ticaret Odası da göreve hazır olduğunu belirtti.

9.12.2017Eğitim
Marmariste MEB onaylı güzel sanatlar kursu açıldı

Marmaris'te MEB onaylı güzel sanatlar kursu açıldı

Marmaris'te MEB onaylı güzel sanatlar kursu açıldı

9.12.2017Marmaris
Sözleşmeli öğretmen ek atama sonuçları açıklandı

Sözleşmeli öğretmen ek atama sonuçları açıklandı

MEB, 2017 Aralık ayı boş kalan pozisyonlara sözleşmeli öğretmen ek atama sonuçlarını açıkladı.

9.12.2017Eğitim
Teknoloji sınıflarına MEB’den ödül

Teknoloji sınıflarına MEB’den ödül

Muratpaşa Belediyesi’nin Adalya Vakfı Engelsiz Kafe, Vostalya ve Motosiklet Grubu işbirliğiyle Ramazan Savaş Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi’nde açılan teknoloji sınıfları, MEB tarafından ‘Yenilikçilik’ ödülüne değer görüldü.

8.12.2017Eğitim
Teknoloji sınıflarına MEBden ödül

Teknoloji sınıflarına MEB'den ödül

Teknoloji sınıflarına MEB'den ödül

8.12.2017Antalya
‘Geleceğe Kulaç Atıyoruz’ projesine MEB’den ödül

‘Geleceğe Kulaç Atıyoruz’ projesine MEB’den ödül

Samsun Valiliği himayesinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda Büyükşehir Belediyesi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Sağlık Müdürlüğü ortaklığıyla yürütülen ‘Geleceğe Kulaç Atıyoruz Projesi’, MEB tarafından ‘Eğitim ve öğretimde yenilikçilik’ ödülüne layık görüldü.

7.12.2017Eğitim
Türkiyedeki öğretmenlerde hangi yeterlilikler aranacak... MEB yayınladı

Türkiye'deki öğretmenlerde hangi yeterlilikler aranacak?... MEB yayınladı

MEB, Öğretmen Strateji Belgesi'nde yer alan Öğretmenlik Mesleği Genel Yeterlikleri'nin güncelleme çalışmalarını tamamladı.

7.12.2017Eğitim
Bakan Yılmaz: İhmal edeceğimiz tek bir insan Türkiyenin kaybıdır

Bakan Yılmaz: İhmal edeceğimiz tek bir insan Türkiye'nin kaybıdır

MEB’in düzenlediği ‘Sanata Engel Yok’ sergisinin açılışına katılan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “Muhakkak her birinde bir cevher var. Maharet onu çıkarabilmekte. Bakanlık, öğretmenler, aileler olarak bizim vazifemiz. Çünkü geride bırakabileceğimiz tek bir insan yok. İhmal edeceğimiz tek bir insan Türkiye'nin kaybıdır" dedi.

6.12.2017Eğitim
MEB’den başarılı girişimci kadınlara ödül

MEB’den başarılı girişimci kadınlara ödül

MEB Müsteşar Yardımcısı Ercan Demirci, Türkiye Vodafone Vakfı, MEB ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) iş birliğiyle hayata geçirilen ‘Girişimcilikte Önce Kadın’ projesi kapsamında başarılı girişimci kadınların ödüllendirildiği törende yaptığı konuşmada, kamuda yaklaşık 3 milyon 600 bin civarında memur bulunduğunu, bunun 1 milyonunun MEB’in personeli ve öğretmeni olduğunu söyledi.

5.12.2017Eğitim
AÖL sınav yerleri ne zaman açıklanacak Sınav giriş belgesi nasıl alınır

AÖL sınav yerleri ne zaman açıklanacak? Sınav giriş belgesi nasıl alınır?

Açıköğretim Lisesi (AÖL) 1. dönem oturumları bu yıl 9-10 Aralık tarihlerinde gerçekleşecek. Sınava kısa bir süre kalması nedeniyle hazırlıklarını hızlandıran öğrenciler, bir yandan da sınav yerleri bilgisini de içeren AÖL sınav giriş belgelerinde. Sınav giriş belgeleri Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı 'http://aol.meb.gov.tr/' sitesi üzerinden takip ediliyor. Peki AÖL sınav yerleri ne zaman açıklanacak? Sınav giriş belgesi nasıl alınır?

4.12.2017Gündem
MEBden CHPli Tanrıkuluna yanıt: Savaş, cihat kavramının anlamlarından yalnızca biridir

MEB'den CHP'li Tanrıkulu'na yanıt: 'Savaş', 'cihat' kavramının anlamlarından yalnızca biridir

MEB'den CHP'li Tanrıkulu'na yanıt: 'Savaş', 'cihat' kavramının anlamlarından yalnızca biridir

3.12.2017Merkez
Engel görmeyin... Sadece engelleri kaldırın

Engel görmeyin... Sadece engelleri kaldırın

Türkiye’nin de imzaladığı Dünya Çocuk Hakları Sözleşmesi, her çocuğun eğitim, sağlık gibi haklarını yasayla güvence altına alıyor. Yine Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yönetmeliğine göre engelli öğrencilerin kaynaştırma eğitimine katılarak yaşıtlarıyla aynı okullarda eğitim alma hakkı bulunuyor. Maalesef sıkça dile getirilen bu haklar lafta ve kâğıt üzerinde kalıyor. Dilara, Rüzgar, Özge, Raci’nin yaşadıkları da bunun en çarpıcı örneklerinden. Onların hikâyelerini dinledikçe en temel hakları olan eğitim için bile ne kadar olağanüstü bir çaba sarf etmeleri gerektiği daha net anlaşılıyor.

2.12.2017Gündem
Milletvekili İrgil: Ücretli öğretmenler zorla istifa mı ettiriliyor

Milletvekili İrgil: Ücretli öğretmenler zorla istifa mı ettiriliyor?

Milletvekili İrgil: Ücretli öğretmenler zorla istifa mı ettiriliyor?

2.12.2017Merkez
Ehliyet sınavı ne zaman yapılacak MEBden ehliyet sınavları için büyük değişiklik

Ehliyet sınavı ne zaman yapılacak? MEB'den ehliyet sınavları için büyük değişiklik

Ehliyet sınavı ne zaman yapılacak sorusu, araçlarıyla trafiğe çıkacağı gün için geri sayıma geçen vatandaşlar tarafından sorgulanmaya devam ediyor. Sürücü belgesi sahibi olmak isteyen on binlerce kişiyi yakından ilgilendiren ehliyet sınavı ne zaman sorusu, araştırılan konu oldu. Peki, ehliyet sınavı ne zaman yapılacak? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

2.12.2017Gündem
AÖL sınav yerleri kaç gün içerisinde açıklanır Açık Lise sınav yeri sorgulama

AÖL sınav yerleri kaç gün içerisinde açıklanır? Açık Lise sınav yeri sorgulama

AÖL 1. dönem sınavları için sayılı gün kalması nedeniyle öğrencileri sınav yeri telaşı sardı. Sınava girecekleri yeri merak eden açık lise öğrencileri, sık sık MEB'in resmi sayfasını ziyaret ederek AÖL sınav yerlerini takip ediyor. Öğrenciler yer bilgisini de içeren sınav giriş belgesini online sistem üzerinden görüntüleyip çıktısını alabilecekler. Peki AÖL sınav yerleri kaç gün içerisinde açıklanır?

2.12.2017Gündem
MEB’ten Çiğdem’e e-sınav merkezi

MEB’ten Çiğdem’e e-sınav merkezi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), tüm motorlu taşıt sürücü kursu ile açık ortaokul ve açık lise sınavlarını elektronik sınav (e-sınav) merkezlerinde yapacak.

1.12.2017Ankara
MEB’den otizmli çocuklara özel program

MEB’den otizmli çocuklara özel program

MEB tarafından hazırlanan Özel Eğitim Programları kapsamında, Türkçe Dersi Öğretim Programı ile orta-ağır zihinsel engelli ve otizmli 2’nci 3’üncü. kademe öğrencilerine okuma yazma öğretilerek, günlük yaşamlarını sürdürmeleri kolaylaştırılacak. Zihinsel engelli ve otizmli çocuklar, internetten yemek tarifi okuyabilecek duruma gelecek, yemek yaparken veya eczaneye gittiğinde kullanacağı terimleri derste öğrenecek - Türkçe öğretim taslaklarında, "Sosyal Yaşamım", "Günlük Yaşamım", "İş ve Meslek Yaşamım", "Eğlence ve Boş Zamanlarım" temalarındaki temel kavramlar öğrencilere aktarılacak.

30.11.2017Eğitim
BİLSEM sınavı ne zaman İşte sınav öncesi BİLSEM sorularına örnekler

BİLSEM sınavı ne zaman? İşte sınav öncesi BİLSEM sorularına örnekler

BİLSEM (İstanbul Bilim ve Sanat Merkezi) sınavları için hazırlıklarını sürdüren öğrenciler ve veliler, bir yandan da tarih araştırması yapıyor. BİLSEM öğrenci gözlem Formlarının doldurulması için verilen süre 29 Kasım’da sona erdi. Peki BİLSEM sınavı ne zaman yapılacak? Bireysel değerlendirme itirazları nasıl yapılacak? İşte tüm detaylar!

30.11.2017Gündem
MEB’den tekli eğitim atağı

MEB’den tekli eğitim atağı

Tüm okullarda ikili eğitimden tekli eğitime geçiş çalışmalarını sürdüren MEB, arsa ihtiyacını karşılamak için kamulaştırma işlemlerini hızlandırdı.

30.11.2017Eğitim
AÖL sınav yerleri ne zaman açıklanacak AÖL çıkmış soruları

AÖL sınav yerleri ne zaman açıklanacak? AÖL çıkmış soruları

AÖL (Açıköğretim Lisesi) sınav oturumları için kısa bir süre kaldı, sınav yerleri için araştırmalar hız kazandı. AÖL çıkmış sorularıyla hazırlıklarını sürdüren öğrenciler, bir yandan sınav yerlerini sorguluyor. 9-10 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek olan sınavın giriş belgeleri 'http://aol.meb.gov.tr/' adresi üzerinden erişime açılacak. Peki AÖL sınav yerleri ne zaman açıklanacak?

30.11.2017Gündem
Şehit meslektaşları için albüm çıkaran öğretmenler MEB’de

Şehit meslektaşları için albüm çıkaran öğretmenler MEB’de

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, şehit öğretmenler Şenay Aybüke Yalçın, Necmettin Yılmaz ve tüm şehit meslektaşları anısına albüm çıkaran İstanbul Başakşehir Abdi İbrahim Ortaokulu öğretmenlerini kabul etti.

30.11.2017Eğitim
‘Özel Eğitim Programları’ askıya çıkarıldı... MEB öneri bekliyor

‘Özel Eğitim Programları’ askıya çıkarıldı... MEB öneri bekliyor

MEB, ‘Özel Eğitim Program’ taslaklarını askıya çıkardı.

28.11.2017Eğitim
İşte yeni liseye giriş sınavının detayları... Sınavda kaçıncı sınıf müfredatından soru çıkacak

İşte yeni liseye giriş sınavının detayları... Sınavda kaçıncı sınıf müfredatından soru çıkacak?

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, TEOG’un ardından uygulanacak yeni liseye giriş sistemiyle ilgili detayları canlı yayında açıkladı. Bakan Yılmaz’ın açıklamalarına göre haziran ayında yapılacak sınavda öğrencilere 90 soru yöneltilecek ve 135 dakika süre verilecek. Bunların arasında açık uçlu soru olmayacak. Sınav ücreti ise alınmayacak. Örnek sorular aralık ayında yayınlanacak.

27.11.2017Eğitim
Sömestr tatili için tarih netleşti: 15 tatil ne zaman başlıyor

Sömestr tatili için tarih netleşti: 15 tatil ne zaman başlıyor?

Okullar ne zaman kapanacak sorusunu ilgiyle yönelten öğrenciler, konuyla ilgili araştırmalarını gerçekleştirmeye devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden yapmış olduğu çalışma takvimi açıklamasıyla birlikte netlik kazanan 15 tatil ne zaman sorusu, öğrenciler kadar veliler tarafından da merak ediliyor. Peki, sömestr tatili ne zaman başlayacak? İşte, 15 tatil hakkında MEB'in resmi bilgisi

25.11.2017Gündem
Öğretmenler Günü Sorunların Gölgesinde

Öğretmenler Günü Sorunların Gölgesinde

24 Kasım Öğretmenler Günü’nde, öğrencilerin sevgi gösterileriyle karşılaşan öğretmenlerin yüzündeki tebessüme, mesleğin ihraç, atanamama ve ücretlendirme gibi pek çok sorununun gölgesi düşüyor.

24.11.2017Antalya
Beylikdüzüne 3 yeni okul

Beylikdüzü'ne 3 yeni okul

Beylikdüzü Belediyesi tarafından inşa edilen Cevat Güleç Ortaokulu, Şehit Ömer Halisdemir Özel Eğitim Okulu ve Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Anaokulu için Yakuplu Cevat Güleç Ortaokulu'nda resmi açılış töreni düzenledi. Açılışa katılan MEB Müsteşar Yardımcısı Muammer Yıldız, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde birden fazla eğitim kurumunu açmış olmanın kıvancını yaşadıklarını söyledi.

24.11.2017Eğitim
24 Kasım Öğretmenler Günü kampanyaları... Mart sonuna kadar geçerli kampanyalar var

24 Kasım Öğretmenler Günü kampanyaları... Mart sonuna kadar geçerli kampanyalar var

Günler öncesinden duyurulan Öğretmenler Günü kampanyaları devam ediyor. THY, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle 31 Mart tarihine kadar iç hat seferlerde seyahat edecek öğretmenler ve ailelerine yüzde 25 indirim yaparken; APS kurye gönderilerinde yüzde 25 indirim imkânı sağlıyor. İşte 24 Kasım Öğretmenler Günü kampanyaları!

24.11.2017Eğitim
Eğitim neferleri hayatlara dokunuyor

Eğitim neferleri hayatlara dokunuyor

Bugün 24 Kasım Öğretmenler Günü. Eğitim neferleri, Türkiye’nin dört yanında geleceğin mimarları öğrencilerin hayatlarını inşa ediyor. Kız çocuklarına voleybolu sevdirerek onlara şampiyonluklar kazandıran da var, verdiği sıra dışı ev ödevleriyle akranlarıyla iletişimlerini geliştirmek isteyenler de, babalara masal okutarak çocuğuyla arasındaki bağı güçlendirenler de.

23.11.2017Eğitim
25 binden fazla öğretmene teşekkür mesajı

25 binden fazla öğretmene teşekkür mesajı

MEB’in İletişim Merkezi MEBİM 147’ye, Öğretmenler Günü nedeniyle öğrencilerine gösterdikleri ilgi, sevgi ve sabırdan dolayı 25 binin üzerindeki öğretmen için teşekkür mesajı geldi.

23.11.2017Eğitim
MEB Müsteşarı’ndan PISA Direktörü’ne cevap: Ezber, önemli bir öğrenme yöntemidir

MEB Müsteşarı’ndan PISA Direktörü’ne cevap: Ezber, önemli bir öğrenme yöntemidir

MEB Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin, yeni müfredatla ders kitaplarını hazırlanmasında ve Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından incelenmesinde ‘değerler’ kavramının ölçüt alınacağını belirtti. PISA Direktörü Andreas Schleicher'in "Ezberci bir eğitimden uzaklaşılmalı" sözü üzerinde duran Tekin, “Ezber mantığı ve yöntemi bizim geleneğimiz için önemli bir öğrenme yöntemidir. Buna Batılı bir normda yaklaşıp 'tu kaka' hale getirmemek gerekir” dedi.

23.11.2017Eğitim
Öğretmenler Günü kamu spotu ünlüleri buluşturdu

Öğretmenler Günü kamu spotu ünlüleri buluşturdu

MEB, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla öğretmenlik mesleğinin önemini vurgulayan kamu spotu hazırladı.

22.11.2017Eğitim
Bakan Yılmaz 81 ilden öğretmenlerle buluştu

Bakan Yılmaz 81 ilden öğretmenlerle buluştu

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz mesleğinde fark yaratan öğretmenlerle buluştu. Yılmaz ayrıca, ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’ kapsamında düzenlenen ‘81 İl 81 İyi Örnek’ sergisinin açılışını yaptı.

22.11.2017Eğitim
MEB’den ‘Öğretmenler Günü’ afişleri

MEB’den ‘Öğretmenler Günü’ afişleri

MEB, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle çeşitli afişler hazırladı.

22.11.2017Eğitim
MEB bilgisi: Okullar ne zaman kapanacak 15 tatil ne zaman

MEB bilgisi: Okullar ne zaman kapanacak? 15 tatil ne zaman?

Sömestr tatilinin başlayacağı güne kilitlenen öğrenciler, 15 tatil ne zaman sorusuna cevap arıyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi iş takviminde açıkladığı ve 2017-2018 eğitim öğretim yılının ne zaman başlayıp ne zaman biteceğini duyurduğu bilgiler arasında okullar ne zaman kapanacak konusu da yer alıyor. İşte, MEB'in açıkladığı bilgilere göre sömestr tatili ne zaman başlayacak sorusunun detaylı bilgileri

21.11.2017Gündem
Nobel ödüllü Sancar’dan MEB’e STEM önerisi

Nobel ödüllü Sancar’dan MEB’e STEM önerisi

2015 Nobel Ödülü’nü alan Aziz Sancar, Doç. Dr. Mehmet Aydeniz’in raporuna yazdığı önsözde, gençlere hayal kurmalarını tavsiye ederken MEB’e de STEM müfredatını 21’inci yüzyıl bilgi ve yetkinliğiyle zenginleştirme çağrısında bulundu.

20.11.2017Eğitim
Skandal üstüne skandal...

Skandal üstüne skandal...

İzmir'in Çiğli ilçesinde okul servis minibüsünde unutulmasının ardından yaşamını yitiren 3 yaşındaki Alperen Sakin'in ölümünde ihmali olduğu ileri sürülen sanıkların yargılanmasına devam edildi. Sanık B.G. "Müfettişler geldiğinde yaşı tutmayan çocukları görmesin diye çocuklar, evi yakın olan kurucumuzun evine götürülürler. Müfettişler gidene kadar orada kalırlar" dedi.

20.11.2017Gündem
Bir okulda üç öğrenci

Bir okulda üç öğrenci

Türkiye’de 24 azınlık okulu ayakta kalmaya çalışıyor. En çarpıcı örneklerden biri Büyükada’daki Rum İlkokulu. Bir zamanlar onlarca öğrencinin bahçesinde koşuşturup oynadığı okulda bugün sadece üç öğrenci var. Türkiye’deki azınlık okullarının temsilcileri Hürriyet’e konuştu.

18.11.2017Gündem
İlkokul çağındaki Suriyelilerin tamamı eğitime kazandırıldı

İlkokul çağındaki Suriyelilerin tamamı eğitime kazandırıldı

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) geçici koruma altındaki Suriyelilere yönelik yürüttüğü çalışmalar kapsamında, ilkokul çağındaki 308 bin 637 öğrencinin tamamı eğitime kazandırıldı.

16.11.2017Eğitim
Atatürk düşmanının adı liseden kaldırıldı

Atatürk düşmanının adı liseden kaldırıldı

OSMANLI döneminde Damat Ferit hükümetinde şeyhülislam olarak görev yapan ve Kurtuluş Savaşı yıllarında Mustafa Kemal Atatürk için ölüm fetvası çıkartan Mustafa Sabri’nin adının Tokat’ta yeni açılan bir imam hatip lisesine verilmesi tepki çekti. Skandalın ardından harekete geçen Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) okula, 24 Temmuz’da şehit olan Yakup Akdağ’ın adını verdi.

15.11.2017Gündem
İSKİF’2017 İstanbul Kariyer ve İstihdam Fuarı, kapılarını açıyor

İSKİF’2017 İstanbul Kariyer ve İstihdam Fuarı, kapılarını açıyor

İSKİF’2017 İstanbul Kariyer ve İstihdam Fuarı, kapılarını açıyor

14.11.2017İstanbul

Yazar Sonuçları

İşte öğretmenin hali!

EĞİTİM-İş, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle öğretmenlerin ekonomik, mesleki ve sosyal durumlarını ortaya koyan bir araştırma yaptı. 

23.11.2017

Antalya’da Lara ve Konyaaltı betonlaşıyor: Ülkeyi seven kaldı mı

YEREL yönetimci, eski milletvekili Av. Gürkut Acar, ABB Başkanı Menderes Türel’e gazeteciler vasıtasıyla soruyor:

16.11.2017