MENÜ

Meb

Meb ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Meb haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 10.358 Meb haberi bulunmuştur.

Millî Eğitim Bakanlığı, Anayasa, 430 sayılı Tevhid-i Tedrisat Kanunu, 1739 sayılı Millî Eğitim Temel Kanunu ile kalkınma plan ve programları doğrultusunda millî eğitim hizmetlerini yürütmek üzere kurulan bakanlıktır. Bu bakanlık aslen 1869 yılında Maarif Nezareti adı altında kurulmuştur.

Meb Haberleri

MEB resmi takvimi yayınladı Okullar ne zaman açılacak

MEB resmi takvimi yayınladı! Okullar ne zaman açılacak?

Okullar ne zaman açılacak sorusuna cevap arayan on binlerce kişi, konuyla ilgili detayları araştırmaya başladı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan iş takviminde yer alan bilgilere göre okullar ne zaman açılacak sorusuna cevap arayan vatandaşlar, konuyla ilgili detayları araştırmaya başladı. Peki, okullar ne zaman açılacak? İşte, bakanlıktan alınan resmi bilgiler

21.7.2017GündemHürriyet Yazarı
Din kültürü ve ahlak bilgisi müfredat taslağı askıda

"Din kültürü ve ahlak bilgisi" müfredat taslağı askıda

Milli Eğitim Bakanlığı’nca (MEB), ilköğretim (4-8'inci sınıflar) ve ortaöğretim din kültürü ve ahlak bilgisi dersi müfredat taslağının askıya çıkarıldığı bildirildi.

21.7.2017EğitimHürriyet Yazarı
2017 TEOG tercih işlemleri nasıl yapılacak TEOG tercihleri için son gün ne zaman

2017 TEOG tercih işlemleri nasıl yapılacak? TEOG tercihleri için son gün ne zaman?

2017 TEOG tercih işlemleri nasıl yapılacağı yüz binlerce öğrenci tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. TEOG tercih işlemlerinin başlamasının hemen ardından öğrenciler MEB'in resmi internet sitesi üzerinden TEOG tercihlerini yapmaya başladılar. Öte yandan TEOG tercih işlemlerinin ne zaman sona ereceğini merak eden öğrencilerde internet üzerinden net tarihi merak ediyorlar. Peki, 2017 TEOG tercih işlemleri nasıl yapılacak? TEOG tercihleri için son gün ne zaman? İşte detaylar.

20.7.2017EğitimHürriyet Yazarı
Öğretmen atamaları sonuçlandı İşte, 2017 öğretmen atama puanları ve belge detayları

Öğretmen atamaları sonuçlandı! İşte, 2017 öğretmen atama puanları ve belge detayları

Sözleşmeli öğretmen atama sonuçları Mili Eğitim Bakanlığı tarafından 19 Temmuz tarihinde adayların erişimine açıldı. Toplam 20 bin adayın atamalarının gerçekleşeceği sözleşmeli öğretmen atama sonuçları sonrasında diğer işlemler için hazırlıklar başladı. İşte, sözleşmeli öğretmen atama puanları ve sonrasında yapılması gereken işlemler hakkında detaylı bilgiler

20.7.2017EğitimHürriyet Yazarı
Bursluluk sınav sonuçları duyuruldu 2017 PYBS sonuçları bilgisi

Bursluluk sınav sonuçları duyuruldu! 2017 PYBS sonuçları bilgisi

Bursluluk sınav sonuçları, öğrencilerin erişimine açıldı. Milyonlarca öğrencinin merakla beklediği konular arasında yer alan Milli Eğitim Bakanlığı bursluluk sınav sonuçları, bakanlık internet sitesi üzerinden 18 Temmuz günü erişime açıldı. Sonuç açıklama ekranının ardından bu hakka sahip olan on binlerce öğrenci, bundan sonraki işlemlerin nasıl yapılacağını araştırmaya başladı. Peki, burs ücreti ne kadar olacak? İşte, ücret bilgileri ve detayları

20.7.2017EğitimHürriyet Yazarı
2017 yılı yaz tatili ne zaman bitecek Okullar ne zaman açılacak İşte MEB tarafından belirtilen tarih

2017 yılı yaz tatili ne zaman bitecek? Okullar ne zaman açılacak? İşte MEB tarafından belirtilen tarih!

2017 yılı yaz tatilinin ne zaman biteceği ve okulların ne zaman açılacağı milyonlarca öğrenci tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Okulların kapanmasının ardından yaz tatilinin tadını çıkaran öğrenciler daha şimdiden okulların açılacağı tarihe odaklanmış durumda. Tatil planlarını okulların açılacağı tarihe göre ayarlayan öğrenciler MEB tarafından belirlenen en net tarihi merak ediyorlar. Peki, 2017 yılı yaz tatili ne zaman bitecek? Okullar ne zaman açılacak?

19.7.2017GündemHürriyet Yazarı
20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için yapılan atama sonuçları açıklandı

20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için yapılan atama sonuçları açıklandı

20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için yapılan atama sonuçları açıklandı

19.7.2017AnkaraHürriyet Yazarı
CHPli Tezcan: Bakanlarla ilgili gidene güle güle gelene hoş geldin asıl değişmesi gereken sarayın kendisi (Geniş haber)

CHP'li Tezcan: Bakanlarla ilgili gidene güle güle gelene hoş geldin asıl değişmesi gereken sarayın  kendisi (Geniş haber) 

CHP'li Tezcan: Bakanlarla ilgili gidene güle güle gelene hoş geldin asıl değişmesi gereken sarayın  kendisi (Geniş haber) 

19.7.2017AnkaraHürriyet Yazarı
Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları saat kaçta açıklanacak MEB saat verdi

Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları saat kaçta açıklanacak? MEB saat verdi

MEB'ten sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçlarıyla ilgili duyuru geldi. Binlerce öğretmen adayının büyük bir merakla beklediği sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları bugün açıklanacak. 20 bin sözleşmeli öğretmenlik için yapılan tercihler 17 Temmuz'da sona ermişti. Peki sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları saat kaçta açıklanacak?

19.7.2017EğitimHürriyet Yazarı
CHPli Karabıyık: MEB müfredatında Atatürkçülük bilinçli olarak yok ediliyor, içi boşaltılıyor

CHP'li Karabıyık: MEB müfredatında Atatürkçülük bilinçli olarak yok ediliyor, içi boşaltılıyor

CHP'li Karabıyık: MEB müfredatında Atatürkçülük bilinçli olarak yok ediliyor, içi boşaltılıyor

19.7.2017AnkaraHürriyet Yazarı
Barbaros Hayrettin Paşa bölgede

Barbaros Hayrettin Paşa bölgede

Barbaros Hayrettin Paşa bölgede

19.7.2017BakırköyHürriyet Yazarı
Evrim yok cihat dört başı mamur

'Evrim yok cihat dört başı mamur'

Merakla beklenen müfredat dün açıklandı. Evrim Teorisi’nin çıkarılması tartışma yaratan müfredata Gezi Parkı eylemleri, 17-25 Aralık, 15 Temmuz darbe girişimi ve cihat girdi. Yeni müfredat bu yıl 1, 5 ve 9’uncu sınıflarda; 2018-2019 eğitim öğretim yılında ise tüm eğitim kademelerinde uygulanacak. Din dersi programı pazartesi günü askıya çıkacak.

18.7.2017GündemHürriyet Yazarı
TEOG tercihleri için son gün ne zaman E- okul tercih robotu

TEOG tercihleri için son gün ne zaman? E- okul tercih robotu

TEOG tercihleri için süreç 14 Temmuz Cuma günü başladı. Tercih işlemleri, Milli Eğitim Bakanlığı http://www.meb.gov.tr veya https://e­okul.meb.gov.tr internet adreslerinde yayımlanan TEOG tercih listelerinde yer alan okulların tercih kodlarına göre yapılıyor. Özellikle E- okul tercih robotu büyük kolaylık sağlıyor. Peki TEOG tercihleri için son gün ne zaman?

18.7.2017EğitimHürriyet Yazarı
2017 ehliyet sınavı ne zaman yapılacak MTSKS-3 sınav tarihi

2017 ehliyet sınavı ne zaman yapılacak? MTSKS-3 sınav tarihi

2017 yılında ehliyet sınavlarının ne zaman yapılacağı milyonlarca vatandaş tarafından en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2017 yılında yapılacak olan ehliyet sınavlarının tarihleri açıklandı. Peki, 2017 ehliyet sınavı ne zaman yapılacak? İşte, MTSKS-3 sınav tarihi.

18.7.2017GündemHürriyet Yazarı
MEB bursluk sınavı sonuçları açıklandı 2017 Bursluluk sınavı sonuçları nasıl öğrenilir

MEB bursluk sınavı sonuçları açıklandı! 2017 Bursluluk sınavı sonuçları nasıl öğrenilir?

MEB tarafından 2017 yılı bursluluk sınavı sonuçları binlerce öğrencinin erişimine açıldı. Bursluluk sınavı sonuçları 10 Haziran'da gerçekleşmişti. Sınavlarının yapılmasının hemen ardından öğrenciler büyük merakla sonuçların açıklanacağı tarihe odaklanmışlardı. PYBS sonuçları bugün itibariyle açıklandı. PYBS sonuçlarının açıklanmasının hemen ardından öğrencilerin merak ettiği bir diğer detayda burs ücretlerinin ne kadar yatacağı oldu. Peki, 2017 Bursluluk sınavı sonuçları nasıl öğrenilir? PYBS burs ücretleri ne kadar?

18.7.2017EğitimHürriyet Yazarı
Bursluluk Sınav sonuçları bugün saat kaçta açıklanacak

Bursluluk Sınav sonuçları bugün saat kaçta açıklanacak?

Bursluluk Sınav sonuçları MEB tarafından yapılan duyuru ile bugün açıklanacağı duyurulmuştu. Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi adreslerinden yapılacak resmi duyuru ile Bursluluk Sınav sonuçları erişime bugün açılacak. Şimdi adayların gözü Bursluluk Sınav sonuçlarının saat kaçta açıklanacağına çevrildi. Peki Bursluluk Sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar

18.7.2017GündemHürriyet Yazarı
Cihat müfredatta...

'Cihat' müfredatta...

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, yeni müfredat ile ilgili düzenlenen basın toplantısında 'cihat' kavramının fıkıh temel dini bilgilerde yer alacağını söyledi.

18.7.2017GündemHürriyet Yazarı
2018-2019’da tüm sınıflarda yeni müfredatla eğitim verilecek

2018-2019’da tüm sınıflarda yeni müfredatla eğitim verilecek

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Ankara Başöğretmen Salonu’nda yeni müfredatı açıklıyor. Buna göre, yeni müfredat bu sene 1, 5 ve 9’uncu sınıflarda uygulamaya konulacak. 2018-2019 eğitim öğretim yılında tüm ders ve sınıflarda yeni müfredatla eğitim verilecek.

18.7.2017EğitimHürriyet Yazarı
E Okul giriş işlemi ile sonuçlar öğrenilebilecek mi E Okul için ODSGM detayı

E Okul giriş işlemi ile sonuçlar öğrenilebilecek mi? E Okul için ODSGM detayı

E Okul girişi ile birlikte girmiş oldukları sınavın sonuçlarını öğrenmek isteyen adaylar, bu bilgilerin buradan edinilip edinmediğini sorguluyor. E Okul giriş işlemi aracılığıyla TEOG tercih işlemlerini kolayca gerçekleştirebilecek olan adaylar, sahip oldukları puana göre okumak istedikleri bölümleri belirleyecek. İşte, tüm bu işlemlerin yapılabileceği E Okul giriş işlemi ve ODSGM konusunda detaylı bilgiler

18.7.2017EğitimHürriyet Yazarı
EMOdan yangın yönetmeliği uyarısı

EMO'dan yangın yönetmeliği uyarısı

EMO'dan yangın yönetmeliği uyarısı

18.7.2017İzmirHürriyet Yazarı
Bursluluk sınav sonuçları MEB.gov.tr üzerinden saat kaçta açıklanacak

Bursluluk sınav sonuçları MEB.gov.tr üzerinden saat kaçta açıklanacak?

Bursluluk sınavı sonuçları neticesinde burs alıp almayacağı netleşecek olan öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı internet sitesi aracılığıyla konunun detaylarını öğrenecek. PYBS kılavuzunda ve bakanlığın sosyal medya hesaplarında bugün açıklanacağı duyurulan sonuçlar, sonrasında kazanan öğrenciler tarafından evrak işlemlerine tabi tutulacak.. Peki, PYBS bursluluk sınavı ne zaman açıklanacak? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

18.7.2017EğitimHürriyet Yazarı
Akıllara takılanlara cevaplar

Akıllara takılanlara cevaplar

Bu yıl liseye başlayacak öğrencilerin devlet okullarını tercihlerinde son 6 güne gelindi. Ancak hâlâ velilerin akıllarına takılan sorular var. Biz de bunlara cevaplar derledik. Uzmanlar, “Yüzdelik diliminizin 1-5 puan üzerindeki ve altındaki okulları listenize yazın” diyor.

17.7.2017EğitimHürriyet Yazarı
TEOGda açık uçlu soru dönemi başlıyor

TEOG'da "açık uçlu" soru dönemi başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığı’nca (MEB), Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında, 8. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenecek 2017-2018 eğitim öğretim yılı, birinci ve ikinci dönem ortak sınavlarında açık uçlu sorular yöneltileceği bildirildi.

17.7.2017EğitimHürriyet Yazarı
Hayat ‘tercih’lerle inşa ediliyor

Hayat ‘tercih’lerle inşa ediliyor

Üniversite tercihleri 18-26 Temmuz arasında yapılacak. ÖSYM’nin yayımladığı 2017-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’nu dikkatli incelemek sağlıklı tercih için oldukça önemli bir adım.

17.7.2017EğitimHürriyet Yazarı
2017 LYS tercihleri ne zaman sona erecek LYS tercih robotu nasıl kullanılır

2017 LYS tercihleri ne zaman sona erecek? LYS tercih robotu nasıl kullanılır?

2017 LYS tercihlerinin ne zaman sona ereceği binlerce Üniversite hayali kuran öğrenci tarafından merak edilen konular arasında yer almaya başladı. LYS sınav sonuçlarının açıklanmasının hemen ardından tercih işlemlerine odaklanan öğrenciler tercihlerini yapmaya başladılar. Tercih robotunun nasıl kullanılacağını merak eden öğrenciler internetten araştırma yapmaya başladı. Öte yandan öğrenciler LYS tercihlerinin ne zaman sona ereceğini merak ediyorlar. Peki, 2017 LYS tercihleri ne zaman sona erecek? LYS tercih robotu nasıl kullanılır?

16.7.2017EğitimHürriyet Yazarı
Bursluluk sınavı sonuçları bu hafta içerisinde açıklanacak PYBS sonuçları ne zaman açıklanacak

Bursluluk sınavı sonuçları bu hafta içerisinde açıklanacak? PYBS sonuçları ne zaman açıklanacak?

Bursluluk sınavı sonuçları için heyecan dolu bekleyiş devam ediyor. 10 Haziran’da 5, 6, 7, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11'inci sınıflara yönelik İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'nın ardından gözler sonuçlara çevrilmişti. Beklenen açıklama Milli Eğitim Bakanlığı'ndan geldi. MEB, PYBS sonuçları için net tarih verdi, takvime göre sonuçlar bu hafta açıklanacak. Peki Bursluluk sınavı sonuçları temmuzun kaçında açıklanacak?

16.7.2017EğitimHürriyet Yazarı
Okullar ne zaman açılacak MEB takviminden resmi bilgiler

Okullar ne zaman açılacak? MEB takviminden resmi bilgiler!

Okullar ne zaman açılacak konusu öğrenci ve velilerin gündeminde yer almaya devam ediyor. Milyonlarca kişinin merakla araştırdığı konular arasında yer alan okullar ne zaman açılacak sorusu, yaz tatilinin ortasına gelinmesiyle birlikte plan kurmak isteyen tatilciler tarafından sorgulanmaya başlandı. Peki, okullar ne zaman açılacak? İşte, Milli Eğitim Bakanlığı'nın takviminde yer alan detaylı bilgiler

15.7.2017EğitimHürriyet Yazarı
BİLSEM 2017 mülakat sonuçları velilerle paylaşıldı

BİLSEM 2017 mülakat sonuçları velilerle paylaşıldı!

BİLSEM sonuçları, öğrenci velilerinin erişimine açıldı. Milli Eğitim Bakanlığı'nın Bilim Sanat Merkezlerinde eğitim almak için girmiş oldukları BİLSEM sınavının sonuçlarını merak eden öğrenciler ve velileri, bakanlığın yapmış olduğu açıklamanın ardından öğrenci velileri tarafından sorgulanmaya başlandı. İşte, merakla beklenen BİLSEM sonuçları ve itiraza dair bazı detaylar

15.7.2017EğitimHürriyet Yazarı
TEOG lise taban puanları nasıl öğrenilir 2017 TEOG tercihleri nasıl yapılacak

TEOG lise taban puanları nasıl öğrenilir? 2017 TEOG tercihleri nasıl yapılacak?

TEOG lise taban puanlarının nasıl öğrenileceği TEOG tercihlerini yapmaya başlayan binlerce öğrenci tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konulardan biri haline geldi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen TEOG tercihleri 14 Temmuz itibariyle başladı. TEOG tercihleri 24 Temmuz tarihine kadar devam edecek. TEOG yerleştirmeye esas puanlarına göre liselere tercih işlemleri 14 Temmuz’dan itibaren 24 Temmuz saat 17.00'ye kadar e-okul.meb.gov.tr internet adresinden veya herhangi bir ortaokul müdürlüğünden yapılabilecek. Peki, TEOG lise taban puanları nasıl öğrenilir? 2017 TEOG tercihleri nasıl yapılacak?

14.7.2017EğitimHürriyet Yazarı
2017 TEOG tercih robotu nasıl kullanılır TEOG yüzdelik dilim nasıl hesaplanır

2017 TEOG tercih robotu nasıl kullanılır? TEOG yüzdelik dilim nasıl hesaplanır?

2017 TEOG tercih işlemlerinin başlamasının hemen ardından binlerce öğrenci tercih robotunun nasıl kullanılacağını merak ediyor ve araştırıyor. TEOG tercih işlemlerinin başlamasıyla birlikte öğrenciler yüzdelik dilim hesaplamaya başladılar. Yüzdelik dilim, öğrencinin aldığı yerleştirmeye esas puan ile sınava giren tüm öğrencilerin içinde başarı sıralamasını gösteren değerdir. Öte yandan öğrenciler yerleştirme işlemlerinin nasıl yapılacağını da merak ediyorlar. Peki, 2017 TEOG tercih robotu nasıl kullanılır? TEOG yüzdelik dilim nasıl hesaplanır?

14.7.2017EğitimHürriyet Yazarı
2017 MEB bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak PYBS sonuçlarının açıklanacağı tarih

2017 MEB bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? PYBS sonuçlarının açıklanacağı tarih!

2017 MEB bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacağı binlerce vatandaş tarafından en çok merak edilen ve sorgulanan konular arasında yer almaya devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen 5, 6, 7, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11'inci sınıflara yönelik İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı 10 Haziran’da yapıldı. Parasız Yatılılık ve Bursluluk sınavını kazanmayı dört gözle bekleyen öğrenciler MEB'in resmi sitesinden net tarihi öğrenmeye çalışıyorlar. Peki, 2017 MEB bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

13.7.2017GündemHürriyet Yazarı
ÖABT sınav giriş belgesi nasıl alınır ÖABT sınavı ertelendi mi İşte ÖSYMden açıklama

ÖABT sınav giriş belgesi nasıl alınır? ÖABT sınavı ertelendi mi? İşte ÖSYM'den açıklama

ÖABT sınav giriş belgesinin nasıl alınacağı, Öğretmenlik Alan Bilgisini Sınavına girecek olan vatandaşlar tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Öğretmen adaylarının gireceği ÖABT sınavı yerleri belli oldu ancak sınav tarihiyle ilgili iddialar vatandaşlar üzerinde soru işaretlerine neden oldu. Bu yılın takvimine göre Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT), MEB öğretmen atamalarına katılacak öğretmen adayları için alanlarına bağlı olarak sınavın gerçekleşeceği tarih belirlendi. Peki, ÖABT sınav giriş belgesi nasıl alınır? ÖABT sınavı ertelendi mi? İşte ÖSYM açıklaması.

13.7.2017GündemHürriyet Yazarı
TEOG tercih robotu MEB üzerinden kullanılacak TEOG taban puanları

TEOG tercih robotu MEB üzerinden kullanılacak! TEOG taban puanları

TEOG tercih işlemleri ne zaman yapılacak sorusu, iyi bir lisede okumak isteyen öğrenciler tarafından sorgulanmaya devam ediyor. TEOG tercih robotu aracılığıyla sahip oldukların puanları değerlendirmeye tabi tutabilecek olan lise adayları, buradan çıkardıkları sonuçları ele alarak TEOG tercih işlemlerini tamamlayacak. Peki, TEOG tercih işlemleri ne zaman gerçekleşecek? İşte, taban puanları ve detaylı bilgiler

13.7.2017GündemHürriyet Yazarı
2017 TEOG tercihleri ne zaman yapılacak TEOG yerleştirme işlemlerine ne zaman başlanacak

2017 TEOG tercihleri ne zaman yapılacak? TEOG yerleştirme işlemlerine ne zaman başlanacak?

2017 TEOG tercihleri ne zaman yapılacağı binlerce güzel bir lisede okuma hayali kuran öğrenci tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. TEOG tercih işlemlerine ne zaman başlayacağını merak eden öğrenciler MEB'in resmi internet sitesi üzerinden araştırmalarını devam ettiriyorlar. MEB'den yapılan açıklamaya göre; Öğrenciler 14-24 Temmuz tarihlerinde 25 okula kadar tercih yaparak ortaokul müdürlüklerince tercih işlemlerini onaylatacaklar. Peki, TEOG yerleştirme işlemlerine ne zaman başlanacak?

11.7.2017GündemHürriyet Yazarı
Yüz binlerce öğrenci o günü sorguluyor Okullar ne zaman açılacak

Yüz binlerce öğrenci o günü sorguluyor! Okullar ne zaman açılacak?

Okullar ne zaman açılacak sorusu, yaz tatilini gerçekleştiren öğrencilerin en çok merak ettiği konular arasında yer alıyor. Tatil planlarına Milli Eğitim Bakanlığı'nın iş takvimine göre şekil verecek olan öğrenci ve veliler, konuyla ilgili detayları araştırmaya başladı. Peki, 2017/2018 eğitim öğretim dönemi ne zaman başlayacak? İşte, okullar ne zaman açılacak sorusu hakkında detaylı bilgiler

11.7.2017GündemHürriyet Yazarı
2017 AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak AÖL sonucu nasıl öğrenilir

2017 AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? AÖL sonucu nasıl öğrenilir?

2017 AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacağı binlerce Açıköğretim Lisesi okuyan öğrenci tarafından oldukça merak edilen ve sorgulanan konular arasında yer almaya başladı. Zorunlu veya isteğe bağlı olarak eğitimine açıköğretimde devam eden öğrenciler, 1-2 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilen AÖL 3. dönem sınavlarına girdi. Şimdi de öğrenciler AÖL sınav sonuçlarını büyük bir merakla bekliyorlar. Peki, 2017 AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? AÖL sonucu nasıl öğrenilir? İşte detaylar.

10.7.2017GündemHürriyet Yazarı
Özellere ücret analizi

Özellere ücret analizi

Milli Eğitim Bakanlığı, ‘Özel Okul Raporu’ hazırladı. Buna göre 50 bin TL ve üstü okulların sayısı 41 olarak belirlenirken, bunlarda eğitim alan öğrencilerin sayısı yüzde 1’in altında kaldı. 8 binden fazla özel okulda toplam 1.2 milyonu aşkın öğrenci okuyor.

10.7.2017EğitimHürriyet Yazarı
2017 sözleşmeli öğretmenlik tercih başvurusu nasıl yapılır Sözleşmeli öğretmenlik atamaları ne zaman

2017 sözleşmeli öğretmenlik tercih başvurusu nasıl yapılır? Sözleşmeli öğretmenlik atamaları ne zaman?

2017 sözleşmeli öğretmenlik tercih başvurularının nasıl yapılacağı binlerce öğretmen adayı tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Sözleşmeli öğretmenlik tercihleri hakkında detayları araştıran adaylar bir diğer yandan da sözlü sınavda başarılı olanların atamalarının nasıl gerçekleşeceğini merak etmeye başladılar. Peki, 2017 sözleşmeli öğretmenlik tercih başvurusu nasıl yapılır? Sözleşmeli öğretmenlik atamaları ne zaman? İşte detaylar.

10.7.2017EğitimHürriyet Yazarı
2017 MEB bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak PYBS sınavları nasıl değerlendirilecek

2017 MEB bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? PYBS sınavları nasıl değerlendirilecek?

2017 MEB bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacağı binlerce vatandaş tarafından merakla aranan ve sorgulanan konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. MEB tarafından gerçekleşen bursluluk sınavı sonuçları için öğrenciler her gün sonuç sorgulama sayfasını ziyaret ediyorlar. Eğitimlerini desteklemek için girdikleri sınavın sonucunu merak eden öğrenciler şimdi sonuç heyecanı yaşıyor. Peki, 2017 MEB bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? PYBS sınavları nasıl değerlendirilecek? İşte detaylar.

10.7.2017EğitimHürriyet Yazarı
MEBden PISAya ‘yerli rakip’

MEB'den PISA'ya ‘yerli rakip’

MEB, eğitimde öğrencilerin gelişimlerini ve okul bazlı başarılarını ölçecek, PISA ile TIMSS’e rakip olacak ‘Eğitimde Öğrenci Gelişimini İzleme Sistemi’ni hayata geçiriyor.

10.7.2017EğitimHürriyet Yazarı
Okullar ne zaman açılacak Milli Eğitim Bakanlığı duyurdu

Okullar ne zaman açılacak? Milli Eğitim Bakanlığı duyurdu!

Okullar ne zaman açılacak sorusuyla gelecek ay içerisinde kurdukları plana yön verecek olan vatandaşlar, Milli Eğitim Bakanlığı'nın yapmış olduğu takvim açıklamasını araştırmaya başladı. Okullar ne zaman açılacak sorusuyla birlikte Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayımladığı takvimi dikkate alacak olan vatandaşlar, bu duruma göre tatil planlarını şekillendirecek. İşte, okullar ne zaman açılacak sorusunun cevabı

10.7.2017EğitimHürriyet Yazarı
Lise tercihlerinde bunlara dikkat edin

Lise tercihlerinde bunlara dikkat edin

Liseye girecek öğrenciler ve veliler koşturmacalı bir süreç yaşıyor. Özel okulların kayıtları 13 Temmuz’a kadar sürecek. Devlet liseleri içinse tercihler, 14-24 Temmuz arasında yapılacak. Doğru tercih yöntemi, okulun en yüksek yüzdelik dilimiyle, kendi yüzdelik diliminize en yakın olan okulu 20’nci tercihinize yazıp yukarıya doğru küçük aralıklarla çıkmanız. Alttaki 5 tercihinizi kendinizi garantiye almak için düşük yüzdelik dilimine sahip okullardan seçmeniz gerekiyor.

10.7.2017EğitimHürriyet Yazarı
Nakil dönemi beklediğiniz okula sıra gelebilir

Nakil dönemi beklediğiniz okula sıra gelebilir

Geçtiğimiz hafta özel okullara kayıt koşturması yaşandı. Saint Benoit Fransız Lisesi’nde yaşanan mükerrer kayıt ve velilerin haklı olarak ısrarı diğer birçok okulu da etkiledi. Önce kayıt hakkı kazandığı söylenen, sonrasında kayıt yapılmadığı açıklanan veliler okulun tarihinde belki de ilk kez “oturma eylemi” yaparak mağduriyetlerinin giderilmesini istedi. Okul yönetimi bu durumda “ek kontenjan” ile çözüme gidebileceklerini belirterek, okulda bulunan 70’e yakın velinin kaydını yaptı.

10.7.2017EğitimHürriyet Yazarı
MEBden merdiven altı kurumlara 3.5 milyonluk ceza

MEB'den 'merdiven altı' kurumlara 3.5 milyonluk ceza

MİLLİ Eğitim Bakanlığı (MEB) denetimler sonucunda, 22 ilde, kurum açma izniyle iş yeri açma ve çalışma ruhsatı almadan eğitim veren kurumlara, 3 milyon 642 bin 835 lira idari para cezası keserek bu kurumları kapattı.

8.7.2017GündemHürriyet Yazarı
MEB sınavlarında ucu açık soru dönemi

MEB sınavlarında ucu açık soru dönemi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) öğrencilerin açık uçlu sorularla değerlendirilmesi için ilk adımı attı. Açık uçlu sorularla yapılacak sınavlarla her öğrencinin eğitim seviyesi takip edilecek, eksikleri saptanacak ve öğrenciye özel kişiselleştirilmiş ev ödevi verilecek. Pilot uygulama gelecek yıl başlayacak.

8.7.2017EğitimHürriyet Yazarı
TEOG tercih robotu nasıl kullanılır TEOG tercihleri ne zaman

TEOG tercih robotu nasıl kullanılır? TEOG tercihleri ne zaman?

TEOG tercih robotu aracılığıyla tercih işlemlerini gerçekleştirecek olan öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı'nın gerçekleştireceği tercih dönemini merakla bekliyor. TEOG tercihleri ne zaman sorusu ile bu işlemlerin hangi tarihte gerçekleşeceğini öğrenmek isteyen öğrenci ve veliler, detayları sorguluyor. Peki, TEOG tercihleri ne zaman gerçekleşecek? İşte, tercih robotu ve ek kontenjanlarla ilgili detaylı bilgiler

8.7.2017EğitimHürriyet Yazarı
MEBden izinsiz eğitim faaliyetlerine 3 milyon 642 bin lira ceza

MEB'den izinsiz eğitim faaliyetlerine 3 milyon 642 bin lira ceza

MEB yaptığı denetimler sonucunda, 22 ilde, kurum açma izniyle iş yeri açma ve çalışma ruhsatı almadan eğitim veren kurumlara, toplam 3 milyon 642 bin 835 lira idari para cezası keserek kapattı.

8.7.2017EğitimHürriyet Yazarı

Yazar Sonuçları

Atatürk’süz müfredat olmaz

MİLLİ Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın kamuoyuna ‘müjde’ olarak sunduğu 2017-2018 eğitim dönemi müfredatı üzerinde ayrıntılı bir inceleme yapan Eğitim İş Sendikası,  AKP döneminde Milli Eğitim müfredatında yapılan en köklü değişikliklerden biri olan yeni müfredatın ‘art niyetli’ olduğunu savunuyor ve “Müfredatın meydana getirilme usulü, KHK’larla ülkeyi yöneten AKP’nin Milli Eğitim Bakanlığı’na yakışır biçimde gerçekleşmiştir” diyor.

20.7.2017

İstanbul’da her yer bitik

İSTANBUL yine bir temmuzda sele teslim oldu. Her yer ‘bitik’ hale gelir, bir çözüm getirilmez ama kardan sonra ‘yağmur’ yağışında da sokağa çıkma yasağı konulur; valiliğimizin kararı dünyada ilk kez oluyor. Bu İstanbul için utanılacak bir durum değil midir?

18.7.2017

Nakil dönemi beklediğiniz okula sıra gelebilir 

Geçtiğimiz hafta özel okullara kayıt koşturması yaşandı. Saint Benoit Fransız Lisesi’nde yaşanan mükerrer kayıt ve velilerin haklı olarak ısrarı diğer birçok okulu da etkiledi.

8.7.2017