MENÜ

Meb

Meb ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Meb haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5.719 Meb haberi bulunmuştur.

Millî Eğitim Bakanlığı, 430 sayılı Tevhid-i Tedrisat Kanunu, 1739 sayılı Millî Eğitim Temel Kanunu ile kalkınma plan ve programları doğrultusunda millî eğitim hizmetlerini yürütmek üzere kurulan bakanlıktır. Bu bakanlık aslen 1869 yılında Maarif Nezareti adı altında başlamıştır.


3797 sayılı Yasaya göre Millî Eğitim Bakanı’nın başlıca görevleri;

- Atatürk ilke ve inkılâplarına ve Anayasada ifadesini bulan Atatürk Millîyetçiliğine bağlı, Türk milletinin millî, ahlakî, manevî, tarihî ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren, ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan, insan haklarına ve Anayasanın başlangıcındaki temel ilkelere dayanan demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk Devleti olan Türkiye Cumhuriyetine karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getirmiş vatandaşlar yetiştirmek üzere, Bakanlığa bağlı her kademedeki öğretim kurumlarının öğretmen ve öğrencilerine ait bütün eğitim ve öğretim hizmetlerini plânlamak, programlamak, yürütmek, izlemek ve denetim altında bulundurmak,

- Okul öncesi, ilköğretim, ortaöğretim ve her çeşit örgün ve yaygın eğitim kurumlarını açmak ve yükseköğretim dışında kalan öğretim kurumlarının diğer bakanlık kurum ve kuruluşlarınca açılmasına izin vermek,

- Türk vatandaşlarının yurt dışında yapılacak eğitim ve öğretimi ile ilgili hizmetleri düzenlemek ve yürütmek,

- Diğer bakanlık, kurum ve kuruluşlarca açılan yükseköğretim dışında kalan örgün ve yaygın eğitim kurumlarının denklik derecelerini belirlemek, program ve yönetmeliklerini birlikte hazırlamak ve onaylamak,

- Türk Silahlı Kuvvetleri’ne bağlı ortaöğretim kurumlarının program, yönetmelik ve öğrenim denklik derecelerinin belirlenmesi konularında iş birliğinde bulunmak,

- Yükseköğretimin millî eğitim politikası bütünlüğü içinde yürütülmesini sağlamak için Yükseköğretim Yasası ile Bakanlığa verilmiş olan görev ve sorumluluklarını yerine getirmek,

- Okullardaki beden eğitimi, spor ve izcilik eğitimi ile ilgili hizmetleri yürütmek,

- Yüksek öğrenim gençliğinin barınma, beslenme ihtiyaçlarını ve maddî yönden desteklenmelerini sağlamaktır.

Meb Haberleri

Son dakika... Numan Kurtulmuştan canlı yayında flaş sözler

Son dakika... Numan Kurtulmuş'tan canlı yayında flaş sözler

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş Danıştay'ın 'andımız' kararı ile ilgili olarak, "Uzun bir süredir unuttuğumuz yüksek yargının siyasete müdahalesiyle karşı karşıyayız bunu tasvip etmemiz mümkün değildir" dedi.

21.10.2018Gündem
AÖL kayıt işlemleri uzatıldı AÖL ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemleri

AÖL kayıt işlemleri uzatıldı! AÖL ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemleri

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı faaliyet gösteren Açık Öğretim Lisesi (AÖL) ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemleri için belirlenen son tarihin uzatıldığı açıkladı. Bu açıklamanın ardından, ilk kayıt ve kayıt yenileme için son tarihin ne zaman olacağı merak konusu oldu. Peki, AÖL ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemleri ne zaman bitecek?

20.10.2018Gündem
Sömestr ne zaman başlayacak MEBden 15 tatil açıklaması

Sömestr ne zaman başlayacak? MEB'den 15 tatil açıklaması

2018-2019 eğitim dönemi tüm hızıyla devam ederken, yarıyılın ilk ayını geride bırakan öğrenciler şimdiden 15 tatile yönelik araştırma yapmaya başladı. İnternette 'Sömestr ne zaman başlayacak?' sorusuna yanıt arayan öğrenciler, konu hakkında Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) yaptığı açıklamaları öğrenmek istiyor. Peki, sömestr ne zaman başlayacak? 15 tatil ne zaman?

19.10.2018Gündem
MEB’den ‘Andımız dönmesin’ temyizi

MEB’den ‘Andımız dönmesin’ temyizi

Danıştay 8’inci Dairesi’nin ‘Öğrenci andı okutulsun’ kararı büyük tartışma yarattı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) oyçokluğuyla verilen ve daire başkanının muhalif kaldığı kararı, bir üst kurul olan Danıştay İdari Dava Daireleri Genel Kurulu’nda temyiz edecek. Karara siyasetçilerden farklı tepkiler geldi. MHP, genel merkez binasına Andımız afişi asarken, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, karar için “Danıştay idarenin yerine geçti” eleştirisini yaptı.

19.10.2018 Gündem
MEBden Danıştayın öğrenci andı kararıyla ilgili açıklama: Henüz kesinleşmedi

MEB'den Danıştay'ın 'öğrenci andı' kararıyla ilgili açıklama: Henüz kesinleşmedi

MEB'den Danıştay'ın 'öğrenci andı' kararıyla ilgili açıklama: Henüz kesinleşmedi

19.10.2018Ankara
Öğrenciler teknolojiyi kullanarak üretmeyi öğrenecek

Öğrenciler teknolojiyi kullanarak üretmeyi öğrenecek

Harezmi Eğitim Modeli'nin 2018-2019 eğitim ve öğretim yılı tanıtımı yapıldı. İstanbul Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Altınöz, "Model, öğrencilerin teknolojiyi kullanarak nasıl üretebileceklerini keşfetmelerinin yanında, güvenli, etik ve ahlaki değerleri özümseyerek bilimsel araştırma yöntemleriyle belirlenen süreci öğretmenlerle değerlendirip güncelleyen bir yapıda" dedi.

18.10.2018Eğitim
Bekçilik sınavı ne zaman Bekçilik sınavı giriş belgesi sorgulama

Bekçilik sınavı ne zaman? Bekçilik sınavı giriş belgesi sorgulama

İçişleri Bakanlığı bünyesinde istihdam edilecek bekçiler için yapılacak yazılı sınava kısa bir süre kaldı. Çeşitli branşlarda 100 soruya yanıt verecek adayların, sınav giriş belgeleri yakın zaman önce MEB tarafından erişime açıldı. Peki, bekçilik sınavı ne zaman? Bekçilik sınav giriş belgesi nasıl sorgulanır?

17.10.2018Gündem
Başkan Çoban: Öğretmenlik meslek kanunu çıkarılsın

Başkan Çoban: Öğretmenlik meslek kanunu çıkarılsın

Başkan Çoban: Öğretmenlik meslek kanunu çıkarılsın

16.10.2018Antalya
AÖL 1. dönem sınavı ne zaman yapılacak Yeni AÖL kitapları ne zaman verilecek

AÖL 1. dönem sınavı ne zaman yapılacak? Yeni AÖL kitapları ne zaman verilecek?

Açık Öğretim Lisesi’nin (AÖL) 2018-2019 eğitim öğretim yılı 1. dönem sınavlarının ne zaman başlayacağı, çok sayıda öğrenci tarafından merak ediliyor. AÖL kayıt yenileme ve ilk kayıt işlemlerinin tamamlanmasının ardından gözler bu kez 1. dönem sınavlarının yapılacağı tarihe çevrildi. Öte yandan yeni AÖL kitaplarının verileceği tarih de merak konusu oldu. Peki, AÖL 1. dönem sınavları ne zaman yapılacak? Yeni AÖL kitapları ne zaman verilecek?

16.10.2018Gündem
Bekçilik sınavı ne zaman yapılacak İşte sınav yapılacak iller

Bekçilik sınavı ne zaman yapılacak? İşte sınav yapılacak iller

Bekçilik sınavı ne zaman yapılacak sorusunun yanıtı, bekçi olmak isteyen vatandaşların merak ettiği ve sorguladığı konular arasında yer almaya başladı. Çarşı ve Mahalle Bekçiliği yazılı sınavının ne zaman ve hangi illerde gerçekleşeceği belli oldu. Peki, bekçilik sınavı ne zaman yapılacak? İşte sınav yapılacak iller.

14.10.2018Gündem
15 tatil ne zaman başlayacak MEBden sömestr tatili tarihi

15 tatil ne zaman başlayacak? MEB'den sömestr tatili tarihi

15 tatil ne zaman başlayacak sorusunun yanıtı milyonlarca öğrenci tarafından sorgulanan konular arasında yer almaya devam ediyor. 2018-2019 eğitim ve öğretim yılı programı, MEB tarafından yayımlanan iş takvimiyle birlikte belli oldu. Peki, 15 tatil ne zaman başlayacak? MEB'den sömestr tatili tarihi.

10.10.2018Gündem
Bekçilik sınavı ne zaman İşte sınav yapılacak iller

Bekçilik sınavı ne zaman? İşte sınav yapılacak iller

Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınavı için son viraja girildi. İçişleri Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere yapılacak bekçi alımına başvurular aylar öncesinde tamamlandı. Gözler şimdi sınavın yapılacağı tarihte. Peki, Bekçilik sınavı ne zaman?

9.10.2018Gündem
EBA öğrenci girişi nasıl yapılır

EBA öğrenci girişi nasıl yapılır?

EBA öğrenci girişi nasıl yapılacak sorusunun yanıtı araştırılmaya devam ediyor. Gençlerin akademik başarıları ve sosyal faaliyetlerini geliştirmek amacıyla kurulmuş olan EBa sistemi öğrencilerin yoğun ilgisini çekmeye devam ediyor. Peki, EBA öğrenci girişi nasıl yapılır?

9.10.2018Eğitim
MEBden engelli öğrencilere kültür gezisi

MEB'den engelli öğrencilere kültür gezisi

MEB ve Turkcell'in iş birliğiyle Van, Erzurum ve İzmir'de özel eğitime ihtiyacı olan engelli çocukların yaşadıkları kentleri tanımaları amacıyla kültür gezileri düzenlendi.

9.10.2018Eğitim
MEB’den öğrencilere psikososyal destek

MEB’den öğrencilere psikososyal destek

MİLLİ Eğitim Bakanı Ziya Seçuk, okullarda kadına şiddet, erken yaşta evlilik, cinsel istismar gibi konularda eğitici çalışmalar yaptıklarını belirterek, ‘önleyici destek programı ile doğal afet, göç, cinsel istismar, ölüm yas, intihar ve terör travmaları’ olmak üzere yedi başlıkta psikososyal destek programı uyguladıklarını açıkladı.

8.10.2018Eğitim
15 tatil ne zaman ne zaman başlayacak Sömestr tatili hangi güne denk geliyor

15 tatil ne zaman ne zaman başlayacak? Sömestr tatili hangi güne denk geliyor?

Yaklaşık 8 ay sürecek 2018-2019 eğitim öğretim yılı maratonuna başlayan 18 milyon öğrenci, şimdiden 15 tatilin ne zaman başlayacağını merak etmeye başladı. Birinci dönemin tamamlanacağı ve sömestr tatiline başlayacakları tarihi sorgulayan öğrenciler, konu hakkında MEB'den yayınlanan açıklamaları öğrenmek istiyor. Peki, 15 tatil ne zaman? Sömestr ne zaman başlayacak?

8.10.2018Gündem
Bekçi alımı yazılı sınavı ne zaman yapılacak 2018 bekçi alımı sınav yerleri

Bekçi alımı yazılı sınavı ne zaman yapılacak? 2018 bekçi alımı sınav yerleri

Bekçi alımı yazılı sınavının ne zaman yapılacağı binlerce aday tarafından araştırılan ve sorgulanan konular arasında yer almaya devam ediyor. Çarşı ve mahallelerde halkın can ve mal güvenliğini sağlamada kolluk kuvvetlerine yardımcı olmaları amacıyla il Valiliklerine bekçiler istihdam edilecek. Peki, bekçi alımı yazılı sınavı ne zaman yapılacak?

4.10.2018Gündem
Bilim şenlikleri kapsamında öğretmenlere eğitici eğitimi veriliyor

Bilim şenlikleri kapsamında öğretmenlere eğitici eğitimi veriliyor

Bilim şenlikleri kapsamında öğretmenlere eğitici eğitimi veriliyor

4.10.2018Merkez
Açıköğretim (AÖL) lise kayıtları ne zaman bitiyor Açık lise sınav tarihleri

Açıköğretim (AÖL) lise kayıtları ne zaman bitiyor? Açık lise sınav tarihleri

Eğitimlerini açıköğretim lisesinde (AÖL) gerçekleştirmek isteyen vatandaşların sorguladığı lise kayıtları için süreç kaldığı yerden devam ediyor. Açıköğretim lisesinin yıl içerisinde belirli dönemlerde gerçekleştireceği sınavlara katılmak isteyen öğrenciler, açık lise sınav tarihlerini de öğrenmek istiyor. Peki, geçtiğimiz günlerde tarihi uzatıldığı açıklanan açıköğretim lise kayıtları ne zamana kadar yapılacak?

4.10.2018Gündem
E Okul VBS girişi nasıl yapılır E Okulda hangi bilgiler yer alıyor

E Okul VBS girişi nasıl yapılır? E Okul'da hangi bilgiler yer alıyor?

Güncel sınav, not ve devamsızlık durumu gibi bilgilerin sorgulandığı e-Okul sistemine olan ilgi, okulların açılmasıyla birlikte yoğunluk kazandı. E Okul üzerinden çeşitli işlemleri yapmak ya da bazı bilgileri görüntülemek isteyen çok sayıda öğrenci, e-Okul VBS girişini ve e-Okul'da ne tür sorgulamalar yapabileceklerini araştırıyor. Peki, E Okul'da hangi sorgulamalar yapılır? E Okul VBS girişi nasıl yapılır?

3.10.2018Gündem
Bekçilik yazılı sınavı ne zaman 2018 bekçi alımı

Bekçilik yazılı sınavı ne zaman? 2018 bekçi alımı

Bekçilik yazılı sınavına dair heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Aylar öncesinden başvurularını tamamlayan ve beklenti içinde giren on binlerce vatandaş, bekçilik yazılı sınav tarihleri konusunda bilgi almak adına internette araştırma yapıyor. Peki, bekçilik yazılı sınavı ne zaman?

3.10.2018Gündem
Mesleki eğitime ‘ulusal yeterlilik’ değerlendirmesi

Mesleki eğitime ‘ulusal yeterlilik’ değerlendirmesi

MEB, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile MYK, yaklaşık 1.5 milyon öğrencinin eğitim aldığı meslek lisesi ve mesleki eğitim merkezlerindeki tüm programların Ulusal Meslek Standartları ve Ulusal Yeterliliklerle uyumunu değerlendirdi. Toplantıda, mesleki eğitim merkezlerindeki 22 dal programıyla ilgili bu ayın sonuna kadar güncelleme yapılması kararlaştırıldı.

3.10.2018Eğitim
AÖL ek sınav giriş yerleri açıklandı AÖL ek sınavı ne zaman

AÖL ek sınav giriş yerleri açıklandı! AÖL ek sınavı ne zaman?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Açık Öğretim Lisesi (AÖL) ek sınav giriş yerleri erişime açıldı. Sınav giriş yerlerinin açıklanmasıyla birlikte, dönemi 8 ve üzeri olan AÖL öğrencileri için yapılacak ek sınavın tarihi de merak konusu oldu. Peki, AÖL ek sınav yerleri nasıl sorgulanır? AÖL ek sınavı ne zaman yapılacak?

3.10.2018Gündem
MEBden okullara yardımcı kaynak uyarısı

MEB'den okullara yardımcı kaynak uyarısı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), yardımcı materyallerin reklam ve tanıtımının yapılmasına izin verilmemesi ve öğrencilere aldırılmaması için her türlü tedbirin uygulanması istendi.

1.10.2018Eğitim
AÖL ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemi nasıl yapılıyor

AÖL ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemi nasıl yapılıyor?

AÖL ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemi için süreyi uzatan Milli Eğitim Bakanlığı, öğrencilerin müracaatını almaya devam ediyor. 8 Ekim Pazartesi gününe kadar sürecek olan AÖL işlemleri ders seçiminin de gerçekleştirilmesiyle tamamlanacak. Peki, AÖL kayıt yenileme ve ilk kayıt işlemleri nasıl yapılacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

1.10.2018Gündem
MEB emekli öğretmenlerin de fikirlerinden yararlanacak

MEB emekli öğretmenlerin de fikirlerinden yararlanacak

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), bir milyon öğretmenin fikirlerini Bakanlığa direkt iletebilmeleri için oluşturulan ‘birmilyonfikir.meb.gov.tr’ platformu, emekli öğretmenlerin de kullanımına açıldı.

30.09.2018Eğitim
MEBden güvenlik ve temizlik personeli alımı | MEB TYP başvuru ekranı

MEB'den güvenlik ve temizlik personeli alımı | MEB TYP başvuru ekranı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İŞKUR aracılığı ile okullarda görevlendirmek üzere güvenlik ve temizlik görevlisi alımı yapıyor. Toplum Yararına Programı (TYP) kapsamında yapılan alımlara başvuru şartları ve nasıl başvuru yapılacağı, bu hususta beklenti içinde olan vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Peki, MEB güvenlik ve temizlik görevlisi alımı başvuru şartları neler?

29.09.2018Gündem
MEB’den ‘Sarıklı Cübbeli Ders’ haberine açıklama

MEB’den ‘Sarıklı Cübbeli Ders’ haberine açıklama

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Ankara Yenimahalle ilçesindeki Abdulkadir Geylani İmam Hatip Ortaokulu ile ilgili bir gazetenin “Sarıklı Cübbeli Ders” başlıklı haberinde yer verdiği iddialara ilişkin açıklamada bulundu.

29.09.2018Gündem
2018 AÖL kayıt işlemleri | AÖL ilk kayıt ve kayıt yenileme süresi uzatıldı

2018 AÖL kayıt işlemleri | AÖL ilk kayıt ve kayıt yenileme süresi uzatıldı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Açık Öğretim Lisesi (AÖL) 2018/1. Dönem ilk kayıt işlemleri ve kayıt yenileme için belirlenen süre uzatıldı. Bu gelişmenin ardından henüz kayıt yenileme ya da ilk kayıt işlemini yapmayan çok sayıda kişi, AÖL kayıt işlemleri hakkında bilgi almak adına araştırma yapıyor. Peki, AÖL kayıt yenileme işlemi nasıl yapılır?

28.09.2018Gündem
Gündem 24 Saat- 27.09.2018

Gündem 24 Saat- 27.09.2018

...

28.09.2018Özet
Fabrika gibi okulda üretimde rekor gelir

Fabrika gibi okulda üretimde rekor gelir

MEB verilerine göre, yaklaşık 5 milyon liralık geliriyle Türkiye'de ikinci sıraya yerleşen Ankara Altındağ Siteler Mesleki Eğitim Merkezi'nde, mobilya, metal ve tekstil sektörleri başta olmak üzere fabrika gibi üretim yapılıyor. Balkanlar, Orta Doğu ve Avrupa'da özellikle mobilya sektöründe çok iyi bilinen Siteler'de faaliyetlerini sürdüren merkezin öğrencileri, özellikle okulların sıra, masa, sandalye, tabure, dolap, minder gibi ihtiyaçlarının üretiminde görev alıyor. Kamu kurum ve kuruluşlarından gelen talepleri de karşılayan merkezin bu yılki cirosunun geçen senenin önüne geçmesi bekleniyor.

27.09.2018Eğitim
MEBden ilkokulda çok önemli düzenleme: Ücretsiz olacak, haftada 10 saati geçmeyecek

MEB'den ilkokulda çok önemli düzenleme: Ücretsiz olacak, haftada 10 saati geçmeyecek

MEB, ilkokullarda uygulanacak yeni programın ilkelerini belirledi. 3'üncü ve 4'üncü sınıfta okuyan öğrenciler için 'İlkokullarda Yetiştirme Programı' başlatılacak. Haftada toplam 10 ders saatini geçmeyecek ve velilerden hiçbir şekilde ücret talep edilmeyecek.

27.09.2018Gündem
MEBBİS nedir MEBBİS öğretmen girişi nasıl yapılır

MEBBİS nedir? MEBBİS öğretmen girişi nasıl yapılır?

Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBİS) zaman zaman en çok rağbet gören sayfalardan biri oluyor. Öğretmenler ve atama bekleyen öğretmen adayları, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulan MEBBİS’te eğitim ile ilgili tüm resmi işlemleri kolayca gerçekleştirebiliyor. Peki, MEBBİS tam olarak nedir? MEBBİS öğretmen girişi nasıl yapılır?

26.09.2018Gündem
Bakan Selçuktan, bir milyon öğretmene fikir üretme çağrısı

Bakan Selçuk'tan, bir milyon öğretmene fikir üretme çağrısı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bir milyon öğretmenin fikirlerini bakanlığa direkt iletebilmeleri için oluşturulan dijital platformu tanıttı. Selçuk, "Tüm meslektaşlarımızı temin ederim ki, bu projelerle analiz raporları çerçevesinde bire bir ilgileneceğim. Toplanan verilerin ilk değerlendirme çalışmasını, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde kamuoyuyla paylaşacağız. 24 Kasım'dan sonra da bu bir milyon fikrin sergilenmesi ve bize gönderilmesi devam edecek" dedi.

26.09.2018Eğitim
600 binden fazla Suriyeli öğrenci ders başı yaptı

600 binden fazla Suriyeli öğrenci ders başı yaptı

MEB verilerine göre, Türkiye genelinde 600 binin üzerinde Suriyeli öğrenci ders başı yaptı. Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nün Eylül 2018 verilerine göre 1 milyon 47 bin eğitim çağındaki Suriyeli nüfusun kademeli olarak resmi okullara kaydedilmesi çalışmaları devam ediyor. Türkiye genelindeki 282 geçici eğitim merkezinde 100 bin 678 öğrenci yoğun Türkçe öğretimi temelli eğitim görüyor.

26.09.2018Eğitim
MEB’ten yeni platform... Haydi öğretmenler fikrinizi paylaşın

MEB’ten yeni platform... Haydi öğretmenler fikrinizi paylaşın

MEB öğretmenlerin fikir, proje ve önerilerini almak için yeni bir çevrimiçi platfrom kurdu. ‘Bir Milyon Öğretmen Bir Milyon Fikir’ platformuna devlet okullarındakiler MEBBİS, özel okullarda görev yapan öğretmenler ise e-Okul kullanıcı bilgileriyle girebilir.

26.09.2018Eğitim
MEB’ten yeni platform… Haydi öğretmenler fikrinizi paylaşın

MEB’ten yeni platform… Haydi öğretmenler fikrinizi paylaşın

MEB öğretmenlerin fikir, proje ve önerilerini almak için yeni bir çevrimiçi platfrom kurdu. ‘Bir Milyon Öğretmen Bir Milyon Fikir’ platformuna devlet okullarındakiler MEBBİS, özel okullarda görev yapan öğretmenler ise e-Okul kullanıcı bilgileriyle girebilir.

26.09.2018Eğitim
Sömestr tatili ne zaman 15 tatil ne zaman başlayacak İşte MEBin verdiği tarih

Sömestr tatili ne zaman? 15 tatil ne zaman başlayacak? İşte MEB'in verdiği tarih

Sömestr tatili hakkında milyonlarca öğrenci araştırmalarını sürdürmeye başladı. Okulların açılmasıyla birlikte milyonlarca öğrenci yeni eğitim ve öğretim yılına başladı. 15 tatilin hangi tarihe denk geldiğini merak eden öğrenciler, ara dönemde yapacakları planları önceden hazırlamak istiyorlar. Peki, sömestr tatili ne zaman? 15 tatil ne zaman başlayacak? İşte MEB'in verdiği tarih.

25.09.2018Gündem
Özel okul teşvik ek yerleştirme sonuçları açıklandı

Özel okul teşvik ek yerleştirme sonuçları açıklandı

Özel okul teşvik desteğinden faydalanacak binlerce öğrenci ve velisinin heyecanla beklediği, özel okul teşvik ek yerleştirme sonuçları açıklandı. Sonuçların Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından açıklanmasının ardından, gözler sonuç sorgulama sayfasına çevrildi. Peki, özel okul teşvik ek yerleştirme sonuçları nasıl sorgulanır?

24.09.2018Gündem
Öğretmen eğitimi yeniden yapılandırılacak

Öğretmen eğitimi yeniden yapılandırılacak

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran, "Öğretmen eğitimleri, MEB, YÖK ve eğitim fakülteleriyle birlikte yapılandırılacak" dedi.

24.09.2018Eğitim
Özel okul teşvik ek yerleştirme sonuçları açıklandı mı

Özel okul teşvik ek yerleştirme sonuçları açıklandı mı?

İlk yerleştirme döneminde destekten yararlanamayan velielerin sorguladığı özel okul teşvik ek yerleştirme sonuçları için geri sayım başladı. 75 bin öğrencinin faydalanacağı özel okul teşvik desteğinden boş kalan kontenjanlar, özel okul teşvik ek yerleştirme sürecinde değerlendirilecek. Peki, Milli Eğitim Bakanlığı'nın yapacağı değerlendirme sonucu belirlenecek olan özel okul teşvik ek yerleştirme sonuçları nereden öğrenilebilecek? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

24.09.2018Gündem
MEB’de görev değişimi

MEB’de görev değişimi

MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğü’ne Ercan Türk’ün yerine Cevdet Vural getirildi.

24.09.2018Eğitim
İŞKUR TYP personel başvuru ekranı | MEBten güvenlik ve temizlik görevlisi istihdamı

İŞKUR TYP personel başvuru ekranı | MEB'ten güvenlik ve temizlik görevlisi istihdamı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın ortaklaşa yaptığı proje ile MEB tarafından yapılacak temizlik ve güvenlik görevlisi alımları İŞKUR TYP üzerinden başladı. Peki, MEB güvenlik ve temizlik görevlisi alımı şartları neler?

23.09.2018Gündem
Bekçilik yazılı sınavı ne zaman Bekçilik sınavı ne zaman yapılacak

Bekçilik yazılı sınavı ne zaman? Bekçilik sınavı ne zaman yapılacak?

Halkın can ve mal güvenliğini sağlamada kolluk kuvvetlerine yardımcı olmaları amacıyla İçişleri Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere bekçi alımı yapılacak. Emniyet Genel Müdürlüğü bu kapsamda, 1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği yazılı sınavının yapılacağı tarihi açıkladı. Peki, Bekçilik sınavı ne zaman yapılacak? Bekçilik yazılı sınavı ne zaman?

23.09.2018Gündem
Yetenekle liseli olma fırsatı devam ediyor

Yetenekle liseli olma fırsatı devam ediyor

MİLLİ Eğitim Bakanlığı (MEB) yetenekle liseli olmak isteyenler için fırsatın devam ettiğini duyurdu.

21.09.2018Eğitim
CHP okul önlerinde eylem yapacak

CHP okul önlerinde eylem yapacak

CHP okul önlerinde eylem yapacak

21.09.2018İzmir
AÖL kayıt yenileme işlemleri başladı AİO ve AÖL kayıt işlemleri

AÖL kayıt yenileme işlemleri başladı! AİO ve AÖL kayıt işlemleri

Açıköğretim Lisesi (AÖL) eğitimlerine devam eden öğrencilerin sorguladığı kayıt yenileme süreci 20 Eylül akşam saatlerinde başladı. 28 Eylül tarihine kadar alınacak olan kayıt yenileme işlemleri, Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi için geçerli olacak. Peki, AÖL kayıt yenileme işlemi nasıl gerçekleştirilecek? İşte, konuyla ilgili bazı bilgiler

20.09.2018Eğitim
Yetenekli öğrenciye liselere yerleştirmede ikinci hak

Yetenekli öğrenciye liselere yerleştirmede ikinci hak

MEB tarafından 10'uncu sınıfa geçen ve özel yeteneği bulunan öğrencilere güzel sanatlar ile spor liselerine geçişlerde ikinci bir hak tanındı. Buna göre, MEB bu yıl ilk defa, özel yeteneği olduğunu düşünen öğrenciler için sanat ve spor liselerinin boş kontenjanlarına geçmek amacıyla eylül ve ekim aylarının son haftasında özel yetenek sınavları yapacak.

20.09.2018Eğitim
Bekçilik için yazılı sınav tarihi belli oldu

Bekçilik için yazılı sınav tarihi belli oldu

Emniyet Genel Müdürlüğünden, 1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği yazılı sınavının 20 Ekim 2018'de yapılacağı bildirildi.

20.09.2018Gündem
YLSY sözlü sınavına çağrılmaya hak kazananlar belli oldu

YLSY sözlü sınavına çağrılmaya hak kazananlar belli oldu

MEB bursuyla lisansüstü öğrenim için yurtdışına gönderilmek üzere başvuran adaylardan sözlü sınava çağrılmaya hak kazananlar duyuruldu.

19.09.2018Eğitim