MENÜ

Kesim

Kesim ile ilgili tüm haberleri, son dakika Kesim haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Kesim haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 20.249 Kesim haberi bulunmuştur.

Kesim Haberleri

Harbiyede dev buluşma

Harbiye'de dev buluşma

Türk Sanat Müziği’nin Diva’sı Bülent Ersoy ve Türk Müziği’nin usta besteci ve yorumcusu Selami Şahin, dün akşam Poll Production organizasyonu Demirören Tv medya sponsorluğunda düzenlenen Turkish Airlines Harbiye Açıkhava Konserleri kapsamında sahne aldı.

27.08.2019Magazin
Adanaya 60 bin şırdan yetmiyor

Adana'ya 60 bin şırdan yetmiyor

Adanalılar, akşam saatlerinden sabahın ilk ışıklarına kadar 50 ile 60 bin arasında şırdan tüketiyor. Şırdancı Emin Kertiş "Talep arttı, kesim az, fiyatlar yüzde 50 arttı" dedi. ATO Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Alıravcı "Şırdanı tescillendirmek istiyoruz" açıklamasında bulundu.

27.08.2019Ekonomi
‘Ankara’da deprem olmazdı nereden çıktı bunlar…’

‘Ankara’da deprem olmazdı nereden çıktı bunlar…’

Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Süleyman Pampal, Ankara’da son günlerde yaşanan depremlerle ilgili, “Ankara’nın hem merkezinde hem kent çevresinde çok sayıda aktif fay var” dedi. Prof. Dr. Pampal, "Bu depremler haberci deprem değil uyarıcı deprem” diye konuştu.

26.08.2019Gündem
Küresel piyasalar ticaret savaşının kızışmasıyla negatif seyrediyor

Küresel piyasalar ticaret savaşının kızışmasıyla negatif seyrediyor

Küresel piyasalarda yükselen jeopolitik riskler ve ticaret savaşı endişeleri ile pay piyasalarında sert düşüş yaşanırken, para birimleri üzerindeki baskı arttı.

26.08.2019Ekonomi
Kadın cinayeti dememek  hafifletiyor

Kadın cinayeti dememek hafifletiyor

Emine Bulut’un eşi tarafından öldürülmesiyle gözler yine kadın cinayetlerine çevrildi. Toplumsal tepkinin ardından yeniden cezaların azlığı/çokluğu tartışılmaya başlandı. Prof. Dr. Adem Sözüer’e göre kadın ve aileyi koruyan kanunları suçlamak tam bir çarpıtma. Bunun arka planındaysa kadın-erkek eşitliğine karşı çıkan bir zihniyet var. Peki ne yapmalı?

26.08.2019Gündem
Türkiyenin en büyüğüne mühendis aranıyor

Türkiye'nin en büyüğüne mühendis aranıyor

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ), son teknolojiyle donatılacak ve uçak yapısallarının üretileceği kompozit tesisi için çeşitli alanlardan mühendisleri bünyesine katacak.

26.08.2019Teknoloji
Fileye tamam mı devam mı

Fileye tamam mı devam mı?

Moda Konseyi son dönemde herkesin üzerinde görülen file çorap/tulum konusunu masaya yatırdı...

25.08.2019Magazin
Bakanlıklara yatırımcı dostu birimler geliyor

Bakanlıklara yatırımcı dostu birimler geliyor

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Arda Ermut, "Yatırımcıların muhatap olduğu tüm bakanlıklarda, yatırımlara ilişkin izin, lisans, ruhsat gibi işlemlere dair başvuruları alacak ve bu süreçleri koordine edecek, Yatırım Ofisi ile temas sağlayacak 'yatırım koordinasyon birimleri' oluşturulacak. Yatırım takip modelimizi oluştururken ülkemizin en çok ihtiyaç duyduğu alanlardaki yatırımlara öncelik tanıyacağız. Bunun için belli başlı kriterler belirleyeceğiz. Bu kriterleri taşıyan yatırımcılar 'Yatırım Ofisi Destekli Proje' niteliği kazanacak" açıklamasında bulundu.

25.08.2019Ekonomi
10 maddede orman yangınıyla mücadele Yaşatmak bir ömür sürer, yakmak bir dakika...

10 maddede orman yangınıyla mücadele! Yaşatmak bir ömür sürer, yakmak bir dakika...

Geçen hafta gündemin ana maddelerinden biri orman yangınlarıydı. Son yıllarda tarihin en büyük yangınlarını yaşayan Türkiye’nin ormanlarının yüzde 60’ına yakını büyük risk taşıyor. Bu da herkesin sırtına bir sorumluluk yüklüyor. Yangın çıktığındaysa ne yapmamız gerektiğini bilmemiz şart. Orman Genel Müdürlüğü, Türkiye Ormancılar Derneği ve Orman Mühendisleri Odası’ndan edindiğimiz bilgilerle ‘orman yangınına doğru müdahale rehberi’ hazırladık.

25.08.2019Hürriyet Pazar
TUSAŞ mühendis arıyor

TUSAŞ mühendis arıyor

TUSAŞ, Türkiye'nin en büyük, dünyanın tek çatı altındaki 4'üncü büyük kompozit üretim tesisi için mühendis ekibi oluşturuyor. Türkiye'nin havacılık ve uzay projelerinin şekilleneceği merkezde makine, metalurji ve malzeme, havacılık ve uzay mühendisleri istihdam edilecek.

24.08.2019Ekonomi
Mustafa Cengizden Falcao cevabı: Ahiret sorusu

Mustafa Cengiz'den Falcao cevabı: Ahiret sorusu

Galatasaray yeni göğüs sponsoru Terra Pizza ile imza töreni düzenledi. Törende başkan Mustafa Cengiz önemli açıklamalarda bulundu.

24.08.2019Futbol
Eyüpspordan 16 transfer

Eyüpspor'dan 16 transfer

TFF 2. Lig Kırmızı Grup ekiplerinden Eyüpspor, yeni sezon öncesinde yeni yönetim ve yeni teknik direktörüyle çalışmalarına yoğun bir tempoyla devam ediyor. Eyüpspor Teknik Direktörü Mehmet Ali Honca, yeni sezonda toplam 16 transfer yaptıklarını söyledi.

23.08.2019Futbol
‘İğrenç’ dedi sınavı geçersiz sayıldı, vejetaryen çıkınca karar geri alındı

‘İğrenç’ dedi sınavı geçersiz sayıldı, vejetaryen çıkınca karar geri alındı

İngiltere’de ortaöğrenim bitirme sınavındaki din bilgisi sorularından birinde helal et için ‘iğrenç’ yorumu yapan öğrencinin sınavı geçersiz sayıldı. Müslümanlara karşı ırkçılık yapmakla suçlanan öğrencinin sıkı bir vejetaryen olduğu anlaşılınca sınav kurulu öğrenciden özür dileyerek kararı geri aldı.

20.08.2019Avrupa
İşçi olarak geldiği Almanya’da, tavuk sektöründe lider oldu

İşçi olarak geldiği Almanya’da, tavuk sektöründe lider oldu

Karabüklü iş insanı Orhan Buyurman, işçi olarak geldiği Almanya’da kurduğu ‘Çağla Tavukçuluk’la 25 yıldır beyaz et sektörünün öncü firmaları arasında yer aldı.

19.08.2019Avrupa
TBB Başkanı Feyzioğlu: Yargı Reformu Türkiyenin önünü açacaktır

TBB Başkanı Feyzioğlu: Yargı Reformu Türkiye'nin önünü açacaktır

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, Yargı Reformu ile ilgili 'Değerli bir çalışmadır, inşallah ekimde yasalaşacak, Türkiye’nin önünü açacaktır.' dedi. Feyzioğlu, Adli Yıl Açılış töreniyle ilgili olarak ise 'Türkiye'nin normalleşmesi sürecinde Yargıtay Başkanlığımız önemli bir adım attı, bize elini uzattı. Biz de elimizi uzattık.' açıklamasında bulundu.

18.08.2019Gündem
Erkek popçuların sahnesinde zirve kimin

Erkek popçuların sahnesinde zirve kimin?

Moda Konseyi bu kez erkek pop yıldızlarının stilini mercek altına aldı.

18.08.2019Magazin
Bu film benim hafızam

Bu film benim hafızam

Filmleriyle sinemaya yeni bir soluk getiren Hollywood’un en aykırı yönetmeni Quentin Tarantino’nun yeni eseri “Bir Zamanlar Hollywood’da”, Türkiye’de 23 Ağustos’ta vizyona girecek. Barbaros Tapan, Quentin Tarantino ve filmin oyuncularından Margot Robbie ile Los Angeles’ta buluştu, merakla beklenen yapımın detaylarını konuştu.

18.08.2019Magazin
Türkiye ziyareti her şeyi değiştirdi

Türkiye ziyareti her şeyi değiştirdi

Geçmişte 1915 Ermeni olaylarını ‘soykırım’ olarak kabul eden Kolombiya’nın Armenia kenti, Türkiye ziyaretinin ardından kararı geri aldı. 2019’un başındaki ziyaretin ardından Türkiye’den etkilenen kent yetkilileri, belediye meclisinin duvarına Osman Hamdi Bey’in ‘Kaplumbağa Terbiyecisi’ isimli tablosunu boyatmıştı.

18.08.2019Dünya
Gönül elçileri bu kez Arakanlı yetimleri sevindirdi

Gönül elçileri bu kez Arakanlı yetimleri sevindirdi

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) tarafından ‘Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş’ sloganıyla gerçekleştirilen vekaletle kurban kesim organizasyonu kapsamında Arakan’a giden gönül elçileri, yetimhanede eğitim gören öğrencilere bayram hediyesi verdi.

16.08.2019Avrupa
Aşağı Saksonya’da ‘helal kesim’ tartışması

Aşağı Saksonya’da ‘helal kesim’ tartışması

Almanya’da ‘helal kesim’ tartışması yeniden gündeme geldi. Aşağı Saksonya Eyaleti’nde hükümet ortağı CDU Eyalet Meclis Grubu, hayvanların uyuşturulmadan kesiminin tamamen yasaklanması kararı aldı. CDU’nun aldığı karar, istisnalara da izin verilmemesini içeriyor. Alınan karara Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) ve Almanya Yahudiler Cemiyeti tepki gösterdi.

16.08.2019Avrupa
Sevgilisiyle izledi

Sevgilisiyle izledi

Candan Erçetin, önceki akşam Bodrum Antik Tiyatro sahnesindeydi.

16.08.2019Magazin
DİTİB’den 150 ülkeye kurban yardımı

DİTİB’den 150 ülkeye kurban yardımı

Merkezi Almanya’nın Köln kentinde bulunan Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Genel Başkanı Kazım Türkmen, bu yıl 150 ülke ve 500’e yakın farklı bölgede kurban yardımı yaptıklarını söyledi.

14.08.2019Avrupa
Bodrum’un pahalı olduğu iddiaları...  Büyük haksızlık yapılıyor

Bodrum’un pahalı olduğu iddiaları... 'Büyük haksızlık yapılıyor'

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Türkiye’nin en gözde tatil cenneti olan Bodrum’un pahalı olduğunu iddia ederek, bu tür haberlerle insanları Bodrum’dan uzaklaştırmaya çalışanlara cevap verdi. Bodrum’da her keseye, her bütçeye tatil imkanı olduğunu söyleyen Başkan Aras, “Bodrum’a büyük haksızlık yapılıyor” dedi.

13.08.2019Gündem
20 milyon sofraya kurban eti

20 milyon sofraya kurban eti

Diyanet İşleri Başkanlığı’na vekâlet yoluyla kestirilen 454 bin hisse kurban, yurtiçinde ve yurtdışında olmak üzere yaklaşık 20 milyon insana ulaştırılacak.

13.08.2019Gündem
Erdoğan’ın kurbanı Togo’da kesildi

Erdoğan’ın kurbanı Togo’da kesildi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Türkiye Diyanet Vakfı’na (TDV) vekâlet verdiği hissenin de yer aldığı kurbanlar, Batı Afrika ülkesi Togo’da kesildi.

13.08.2019Gündem
Kurban en son ne zamana kadar kesilir Kurban kesim vakti ne zaman biter

Kurban en son ne zamana kadar kesilir? Kurban kesim vakti ne zaman biter?

Kurban Bayramı ikinci gününde ülke genelinde devam ederken, kurban ibadetini idrak eden vatandaşlar kurban kesim vaktiyle ilgili araştırmalarını sürdürüyor. Kurban kesiminin ne zamana kadar yapılacağını merak edenler, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın bu konu hakkındaki bilgilerini öğrenmek istiyor. Peki, kurban en son ne zamana kadar kesilir? Kurban kesim vakti ne zaman biter? İşte, o konu hakkında bilgiler.

12.08.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğanın kurbanı Togoda kesildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kurbanı Togo'da kesildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye Diyanet Vakfına (TDV) vekalet verdiği hissenin de yer aldığı kurbanlar, Batı Afrika'daki Togo'da kesildi.

12.08.2019Dünya
Bayramda metro, otobüsler, marmaray ve metrobüs kaç gün ücretsiz olacak

Bayramda metro, otobüsler, marmaray ve metrobüs kaç gün ücretsiz olacak?

Kurban Bayramı'nda yakınlarını metro, otobüs ve metro gibi ulaşım araçlarını kullanarak ziyaret edecek olan vatandaşlar, toplu taşımaların ücretsiz olup olmadığını sorguluyor. Bayram boyunca tüm seferler ücretsiz olarak gerçekleştirilecek. Peki, Bayramda metro, otobüsler, marmaray ve metrobüs kaç gün ücretsiz olacak? İşte, o konu hakkında bilgiler.

12.08.2019Gündem
Alev Alatlı: En büyük günah bilgisizlik değil kötülüktür

Alev Alatlı: En büyük günah bilgisizlik değil kötülüktür

Yazar Alev Alatlı, toplam 11 cildi bulacak ‘Nasihatnameler’in ilk iki cildi ‘Fesüphallah’ ve ‘Hafazanallah’ ile okurunun karşısına çıktı. Tarihin derinliklerine inerek Batı eleştirisi yapan yazara Shakespeare tartışmasını, damadını genel müdür yaptığı iddialarını, iktidara yakın durduğu için kendisine yöneltilen eleştirileri sordum. “İnsan mürekkep yalamış olduklarını varsaydığı insanların bu denli küçüldüklerini görmek istemiyor” diyen Alatlı anlatıyor: “Neden Latife Tekin değil de Orhan Pamuk Nobel aldı”, “Türkiye hangi dönemini yaşıyor”, “Bozlağı uzun havadan ayıramayan neden tarihçi olmaz?”

12.08.2019Gündem
Kesime götürülen kurbanlık sahile kaçtı

Kesime götürülen kurbanlık sahile kaçtı

Antalya'da kesim yerine götürülürken kaçan kurbanlık dana, sahilde restoran ve kafelerin önünden geçerek gözden kayboldu.Konyaaltı ilçesinde kesim yerine götürülen dana, sahibinden kaçarak Sahil Antalya Yaşam Parkı'na geldi. Denize yüzmek için gelen yerli ve yabancı tatilcilerde şaşkınlık yaratan dana, sahil kenarındaki yürüyüş yolunda kilometrelerce ilerledi. Restoran ve kafe çalışanlarının yakalamaya çalıştığı dana, kaçarak sahilden uzaklaştı. Liman Mahallesi'ne kadar kendisini yakalamak isteyenlerden kaçan dana, daha sonra gözden kayboldu. Kurbanlığın kesimden kaçarak sahilde ilerleyişini tatilciler cep telefonuyla görüntüledi. Bazı kişilerin sosyal medya hesabından paylaştığı görüntüler yoğun ilgi gördü. Boynundaki iple deniz kenarındaki yürüyüş yolunda koşan dana, yaklaşık 5 kilometre sahil bandında başı boş dolaştı. Bir restoran çalışanı Sefa Toros, temizlik yaparken bir anda üzerine gelen danayı görünce masaların arkasına girerek korunmaya çalıştığını söyledi. Kurbanlık üzerine gelince korktuğunu belirten Toros, İlk defa sahilde kaçan dana gördüm. Kaçarak sahil boyunca gitti. Yakalamaya çalışan iki kişi vardı. Sanırım biri sahibi, ancak kimse yakalayamadı. Dana bir kişiye tekme atarak kaçmaya devam etti diye konuştu.

11.08.2019Haber
Kesime götürülürken sahile kaçmıştı Ünlü sanatçı devreye girdi

Kesime götürülürken sahile kaçmıştı! Ünlü sanatçı devreye girdi

Antalya'da, kesim yerine götürülürken sahibinin elinden kaçan kurbanlık boğa, sahilde restoran ve kafelerin önünden geçip, yaklaşık 5 kilometre koştuktan sonra kayboldu. Sanatçı Haluk Levent, Antalya’da kesim yerine götürülürken sahibinin elinden kaçan kurbanlık boğayla ilgili sosyal medya hesabından, ’Kesimden kaçanları biz alıyoruz. Görenler ihbar etsin Ferdinand’ın yanına alalım’ notuyla paylaşımda bulundu.

11.08.2019Gündem
Acemi kasaplar yine iş başında

Acemi kasaplar yine iş başında!

Kurban Bayramı’nın ilk gününde kurban keserken yine binlerce kişi yaralandı. tüm yurttta kesici alet ve hayvanların darbeleri ile yaralanan 7 bin 364 kişi hastanelerde tedaviye alındı.

11.08.2019Gündem
Kurban en son ne zaman kesilir Diyanet cevapladı

Kurban en son ne zaman kesilir? Diyanet cevapladı

Kurban Bayramı'nın birinci günü bugün idrak edilmeye başladı. Dört gün boyunca sürecek bayram süresince kurban ibadetini yerine getirmek isteyen vatandaşlar, bu süre zarfında en son ne zaman kurban kesebileceklerini merak ediyor. Peki, kurban en son ne zaman kesilir?

11.08.2019Gündem
Kaçan kurbanlıklar ortalığı birbirine kattı

Kaçan kurbanlıklar ortalığı birbirine kattı

Rize'de sahibinin elinden kaçan kurbanlık boğalar vatandaşları kovaladı. Kaçmaya çalışırken düşen 2 gazeteci yaralandı.

11.08.2019Gündem
Kurbanlık yerine kendilerini kestiler Acemi kasaplar hastanelere akın etti...

Kurbanlık yerine kendilerini kestiler! Acemi kasaplar hastanelere akın etti...

Kurban Bayramı'nın ilk saatleriyle birlikte Türkiye'nin dört bir yanından 'acemi kasap' haberleri gelmeye başladı. Kurbanlıklar yerine kendilerini kesen kasapların kimileri kendi imkanlarıyla hastaneye gelirken, durumu nispeten daha kötü olanlarsa ambulanslarla sağlık merkezlerine taşındı.

11.08.2019Gündem
Bayramda İETT otobüsleri, vapurlar ve metro kaç gün ücretsiz İşte İETT bayram tarifesi

Bayramda İETT otobüsleri, vapurlar ve metro kaç gün ücretsiz? İşte İETT bayram tarifesi

Dört gün sürecek olan bayram tatilinin gelmesiyle, akraba ve yakınlarını ziyaret edecek olan vatandaşlar, metro, vapur, metrobüs gibi ulaşım araçlarının ücretsiz olup olmadığını araştırmaya başladı. İETT ulaşım araçlarından faydalanacak olanlar için, bayram tarifesiyle ilgili resmi kaynaklardan daha önce açıklama yapılmıştı. Bayramda İETT otobüsleri, vapurlar ve metro kaç gün ücretsiz? İşte, o konu hakkında bilgiler.

11.08.2019Gündem
Oğuzhan hukuk okuyacak: Karanlığı sesle aştı

Oğuzhan hukuk okuyacak: Karanlığı sesle aştı

Münevver öğretmen ve öğrencilerinin seslendirdiği soru bankalarıyla sınava hazırlanan görme engelli öğrenci Oğuzhan Osral hukuk fakültesini kazandı. Adana’dan Gaziantep’e gidecek olan Oğuzhan, engelli öğrencilere şu mesajı veriyor: “Azim, gayret ve çalışmak yeterli. Çalıştıktan sonra hiçbir şey engel değil.”

11.08.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Kırılma noktaları

Makul çizgiyi her geçen gün kaybediyoruz.

24.08.2019

Taylor Heyecanı!

Tüm dünya nefesini tuttu Taylor Swift’in 7. stüdyo albümünün yayınlanmasını bekliyor!

21.08.2019

Hastalandık bize ilaç gerek!

Otomotiv sektörünün en büyük çatı örgütleri olan Otomotiv Sanayi Derneği (OSD), Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) ve Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği’nin (OYDER) başkanları ekonominin lokomotifi olan sektörün sorunlarını, taleplerini ve yapılması gerekenleri Hürriyet’e değerlendirdi.

19.08.2019

30 milyonluk bir adam Sörloth

Trabzonspor'un yeni transferi her geçen gün üzerine koyuyor.

19.08.2019

Bu film benim hafızam

Filmleriyle sinemaya yeni bir soluk getiren Hollywood’un en aykırı yönetmeni Quentin Tarantino’nun yeni eseri “Bir Zamanlar Hollywood’da”, Türkiye’de 23 Ağustos’ta vizyona girecek. Barbaros Tapan, Quentin Tarantino ve filmin oyuncularından Margot Robbie ile Los Angeles’ta buluştu, merakla beklenen yapımın detaylarını konuştu.

18.08.2019

Tasarlanmış seri cinayetler orman yangınları

Yakılmıştır’ kanaati yaygınlık kazanıyor.

16.08.2019

Türkiye’nin en zanaatkar köyü: Kayaköy  

Dünyanın en güzel yürüyüş yollarından biri olan Likya yolu üstünde yer alan tarihi boyunca onlarca uygarlığın yaşadığı ve Fethiye merkezine 13 km uzaklıkta yer alan Kayaköy’ü duymamış olan yoktur. Henüz gidip görmemiş olanlar bile Louis de Bernieres'in Kanatsız Kuşlar romanından, ‘Büyü’ filminin bazı sahnelerinden ya da Russel Crowe’un, Cem Yılmaz ve Yılmaz Erdoğan’ın da oynadığı The Water Diviner (Son Umut) filminde Kayaköy’ü hatırlayacaklardır. Bir de Noel Baba’nın (St. Nicholas) evinin de bu bölgede olduğu söyleniyor.

15.08.2019