MENÜ

İnternet

İnternet ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İnternet haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 136.730 İnternet haberi bulunmuştur.

İstanbul.net

İstanbul.net, internet üzerinden insanların arkadaşlık kurma amacı güttüğü sosyal bir sitedir. Sitenin sunduğu imkânlar arasında Chat yapma avantajı da bulunmaktadır. İnsanlar arasında ki diyaloglarla birlikte arkadaşlık kurulabiliyor, kurulan bu arkadaşlıklar evlilikle de sonuçlanabiliyor. 

İnternet Haberleri

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) için son durum ne İşte EYT hakkında son durum bilgileri

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) için son durum ne? İşte EYT hakkında son durum bilgileri

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) için en son gelişmeleri internet üzerinden takip eden vatandaşlar, konuyla ilgili araştırmalarını sürdürüyor. Siyasilerin zaman zaman gündeme getirdiği konu hakkında yeni bilgiler ajanslara düşmeye devam ediyor. İşte, günün en son EYT haberleri ve haber derlemesi

21.10.2018Ekonomi
DGS ek yerleştirme sonuçları ÖSYM tarafından ne zaman açıklanacak Tarih belli oldu mu

DGS ek yerleştirme sonuçları ÖSYM tarafından ne zaman açıklanacak? Tarih belli oldu mu?

2018 DGS ek yerleştirme sonuçlarına ilişkin heyecanlı bekleyiş devam ediyor. AİS sistemi üzerinden ek tercih başvurularını tamamlayan öğrenciler, şimdi ÖSYM'den gelecek sonuç açıklama haberine odaklandı. Konu hakkında sürekli ÖSYM'nin internet sitesini güncelleyen öğrenciler, sonuçlar hakkında bilgi almak istiyor. Peki, DGS ek yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak?

21.10.2018Gündem
Chicago Bulls Ömer Aşıkı serbest bıraktı

Chicago Bulls Ömer Aşık'ı serbest bıraktı

Eklem iltihabı sebebiyle basketbol kariyerini sürdüremeyen Ömer Aşık, Chicago Bulls'tan ayrıldı.

21.10.2018Basketbol
YDS/3 ne zaman yapılacak İşte sınav tarihi

YDS/3 ne zaman yapılacak? İşte sınav tarihi

YDS/3 ne zaman yapılacak sorusunun yanıtı yabancı dil tazminatı almak isteyen kamu personelleri tarafından araştırılan ve sorgulanan konular arasında yer almaya devam ediyor. ÖSYM tarafından yayımlanan duyuruyla birlikte YDS/3 sınav tarihleri ve geç başvuru tarihi belli oldu. Peki, YDS/3 ne zaman yapılacak? İşte sınav tarihi.

21.10.2018Eğitim
ABDde inanılmaz olay Cadılar yargıca büyü yaptı

ABD'de inanılmaz olay! Cadılar yargıca büyü yaptı

ABD'nin New York şehrinin Brooklyn semtinde bir ayin düzenleyen bir grup "cadı", ABD'nin kısa bir süre önce göreve başlayan Yüksek Mahkeme Yargıcı Brett Kavanaugh'ya büyü yaptı. Onlarca kişinin katıldığı ayin, internet üzerinden de canlı yayınlandı.

21.10.2018Dünya
Bankacı kardeşlerin inanılmaz zimmet oyunu Milyonlarca lirayı aktardılar

Bankacı kardeşlerin inanılmaz zimmet oyunu! Milyonlarca lirayı aktardılar

Erzurum'da çalıştığı bankadan zimmetine geçirdiği 3 milyon 175 bin lirayı ödemek için 1 milyon 370 bin lirayla "İddaa" oynayıp kaybettiği öne sürülen İsmail Cem O. ile görev yaptığı başka bir bankadan usulsüz işlemler gerçekleştirerek ağabeyine para aktardığı iddia edilen A.Z.T. hakkında "zimmet", "özel belgede sahtecilik", "dolandırıcılık" ve "yarar sağlama" suçlarından 32 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

21.10.2018Gündem
Köy sakinlerini soluğu çatıda aldıran olay

Köy sakinlerini soluğu çatıda aldıran olay

Ankara’nın Bala ilçesine bağlı mahalle statüsündeki köyde telefon şebeke vericilerinin iyi çekmemesi nedeniyle Enise Cihaner askerdeki oğluyla hafta içi telefonda görüşemezken köy sakinleri ise cep telefonu görüşmelerini tepe ve çatılara çıkarak gerçekleştirebiliyor. 

21.10.2018Gündem
Meteoroloji yağış için bu kentleri uyardı

Meteoroloji yağış için bu kentleri uyardı!

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Malatya, Elazığ, Bingöl, Tunceli ve Adıyaman'ı kapsayan bölgede yarın sabaha kadar havanın sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Marmara Bölgesi'nde de hava sıcaklarının 1 ila 2 derece azalması ve aralıklı sağanak yağış olması bekleniyor.

21.10.2018Gündem
Son dakika... Bakanlıktan çok önemli uyarı: Hemen onaylamayın

Son dakika... Bakanlıktan çok önemli uyarı: Hemen onaylamayın

Ticaret Bakanlığınca, tüketicilerin, telefon hatları üzerinden gerçekleştirilen internet aboneliği kampanyası tanıtımlarıyla karşılaşmaları durumunda, tekliflere "hemen onaylıyorum" şeklinde cevap vermemeleri ve devam eden aboneliklerinin taahhüt sürelerini takip etmeleri uyarısında bulunuldu.

21.10.2018Ekonomi
Çin’de akıllı araç pazarı 2020’ye kadar 14 milyar doları aşacak

Çin’de akıllı araç pazarı 2020’ye kadar 14 milyar doları aşacak

Çin Sanayi ve Enformasyon Teknolojisi Bakanı Miao Vey, ülkesinin otonom araçlar olarak bilinen akıllı bağlantılı araçlara yönelik pazar hacminin 2020'ye kadar 100 milyar yuanı (yaklaşık 14,5 milyar dolar) aşmasını beklediklerini söyledi.

21.10.2018Teknoloji
İstanbul Muhafızları ekibi Bursalılarla buluştu

'İstanbul Muhafızları' ekibi Bursalılarla buluştu

'İstanbul Muhafızları' ekibi Bursalılarla buluştu

20.10.2018Merkez
Dijital, turizmin en büyük destekçisi

'Dijital, turizmin en büyük destekçisi'

'Dijital, turizmin en büyük destekçisi'

20.10.2018Merkez

Gözler oraya döndü... Cevap bekleyen sorular

2 Ekim'den beri kendisinden haber alınamayan Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'nda öldüğünü doğrulayan Riyad, şimdi yeni sorularla karşı karşıya.

20.10.2018Dünya
Endüstri 4.0a karşı Toplum 5.0i gelecekte neler bekliyor

Endüstri 4.0'a karşı Toplum 5.0'i gelecekte neler bekliyor?

İngiltere'de insansız hava araçları bir yıl boyunca bir hektarlık bir tarlaya buğday ekti, sürdü, ilaçladı ve geçtiğimiz günlerde de hasadını yaptı. Tüm bunları yaparken hiçbir yardım almadılar.

20.10.2018Teknoloji
Fenomenler topluma model olarak sunuluyor

"Fenomenler topluma model olarak sunuluyor"

Uzmanlar, özellikle internette hızla yayılan bazı fenomen ve YouTuber'ların yaydıkları içerikler, sosyal deney tarzı videolar ve paylaşımlarla ahlak dışı yaşantıların, suistimalin, kişilik erozyonunun, psikolojik tahribatın ve nihilistçi uygulamaların meşrulaştırılmak istediğini ifade etti.

20.10.2018Teknoloji
Çinin dijital istihbarat savaşı hızla büyüyor

Çin'in dijital istihbarat savaşı hızla büyüyor!

ABD ve Çin, ticaret savaşlarının arka planında yürüttüğü istihbarat mücadelesiyle "soğuk savaşın" ikinci perdesini "dijital boyuta" taşıyor. ABD'nin "teknoloji casusluğu" suçlamasının hedefindeki Çin'in dijital istihbarat faaliyetlerine yoğunlaşması dikkati çekiyor.

20.10.2018Teknoloji
Ortaöğretim KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak İşte belirlenen tarih

Ortaöğretim KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte belirlenen tarih

KPSS Ortaöğretim sınavının sonuçlarına yönelik heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Sonuçların açıklanacağı günü sabırsızlıkla bekleyen memur adayları, ÖSYM'den gelecek sonuç açıklama haberlerine odaklanmış durumda. Peki, KPSS Ortaöğretim sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

20.10.2018Eğitim
Üçüncü haftanın en iyileri Beaubois ve Wilbekin

Üçüncü haftanın en iyileri Beaubois ve Wilbekin!

Anadolu Efes'in Fransız basketbolcusu Beaubois ile Maccabi FOX'ta forma giyen Wilbekin, THY Avrupa Ligi'nde üçüncü haftanın en değerli oyuncuları oldu.

20.10.2018Basketbol
Kaymakam Uzunoğlundan ailelere kötü alışkanlık uyarısı

Kaymakam Uzunoğlu'ndan ailelere 'kötü alışkanlık' uyarısı

Kaymakam Uzunoğlu'ndan ailelere 'kötü alışkanlık' uyarısı

20.10.2018Sivas
Bekçilik yazılı sınavının sonuçları ne zaman açıklanacak

Bekçilik yazılı sınavının sonuçları ne zaman açıklanacak?

1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği yazılı sınavı, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen illerde tamamlandı. Gözler şimdi sonuçların açıklanacağı tarihe çevrildi. Sınavda karşılarına çıkan sorulara yanıt veren bekçi adayları, sonuçların açıklanacağı tarihi öğrenmek istiyor. Peki, bekçilik yazılı sınavının sonuçları ne zaman açıklanacak?

20.10.2018Gündem
JP Morgan neden gümüş alıyor

JP Morgan neden gümüş alıyor?

JP Morgan neden gümüş alıyor?

20.10.2018İstanbul
Polis, ATM dolandırıcılarına karşı alınacak önlemleri anlattı

Polis, ATM dolandırıcılarına karşı alınacak önlemleri anlattı

Polis, ATM dolandırıcılarına karşı alınacak önlemleri anlattı

20.10.2018Merkez
İKM mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak

İKM mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?

Adalet Bakanlığı bünyesinde İnfaz Koruma Memuru (İKM) olarak görev almak isteyen vatandaşların sorguladığı sözlü mülakat sonuçları, kurumun resmi internet sitesi üzerinden araştırılmaya devam ediliyor. Adliyelerin gerçekleştirdiği sınavların ardından beklentiye geçen vatandaşlar, Gardiyanlıkla ilgili mesleki bilgi, Atatürk İlkeleri ve İnkilap Tarihi, genel kültür, bir konuyu kavrama ve ifade yeteneği konularından mülakata girmişti. Peki, İKM mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, konu hakkında bazı bilgiler

20.10.2018Gündem
Kadın üreticiler, Başkan Tarhanı ziyaret etti

Kadın üreticiler, Başkan Tarhan'ı ziyaret etti

Kadın üreticiler, Başkan Tarhan'ı ziyaret etti

20.10.2018Merkez
Tekfen Filarmoni Orkestrası, Mersine geliyor

Tekfen Filarmoni Orkestrası, Mersin'e geliyor

Tekfen Filarmoni Orkestrası, Mersin'e geliyor

20.10.2018Merkez
POMEM başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak

POMEM başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

Polis Akademisi Başkanlığı'na bağlı POMEM'e 23. dönem için bini kadın olmak üzere, 10 bin öğrenci alımı gerçekleştirilecek. Söz konusu alımlar için ön başvurular geçtiğimiz günlerde tamamladı. Gözler şimdi POMEM ve EGM'den gelecek sonuç açıklama haberinde. Başvurularını tamamlayan ve beklenti içine giren adaylar, sürekli EGM ve POMEM'in resmi internet sitelerini güncelliyor. Peki, POMEM başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

19.10.2018Gündem
PTT kesin sınav sonucu sorgulama | PTT kesin sınav sonuçları açıklandı

PTT kesin sınav sonucu sorgulama | PTT kesin sınav sonuçları açıklandı

PTT'de çeşitli branşlara yapılacak personel alımı için 12 Ağustos’ta yazılı sınava giren vatandaşların merakla beklediği kesin sonuçlar, yapılan itiraz değerlendirmesinin ardından adayların erişimine açıldı. Adaylar şimdi, merakla kendilerine ait sonuçları sorguluyor. İşte, merakla beklenen kesin sonuçlar...

19.10.2018Gündem
Marmariste okulların çevresinde denetim yapıldı

Marmaris'te okulların çevresinde denetim yapıldı

Marmaris'te okulların çevresinde denetim yapıldı

19.10.2018Marmaris
Zafer Algözden Sanatsal faaliyetlerde vergi yükü hafifletilsin talebi

Zafer Algöz'den 'Sanatsal faaliyetlerde vergi yükü hafifletilsin' talebi

Zafer Algöz'den 'Sanatsal faaliyetlerde vergi yükü hafifletilsin' talebi

19.10.2018Merkez
Hafta sonu hava nasıl olacak Hafta sonu hava durumu raporu

Hafta sonu hava nasıl olacak? Hafta sonu hava durumu raporu

Hafta sonu hava durumu yurt genelinde merak konusu oldu. Tatil planlarında kötü bir sürpriz yaşamak istemeyen vatandaşlar, internet üzerinden ‘hafta sonu hava nasıl olacak?’ sorusuna yanıt arıyor. İşte, hafta sonu hava durumuna ilişkin bilgiler

19.10.2018Gündem
ALES sonuçları ÖSYMnin AİS ekranından açıklandı

ALES sonuçları ÖSYM'nin AİS ekranından açıklandı!

ALES sınav sonuçları ÖSYM'nin AİS ekranı üzerinden açıklandı. 30 Eylül’de yapılan ALES sonuçları ÖSYM’nin internet sitesinde bulunan AİS ekranından şifre ile sorgulanabilecek.

19.10.2018Eğitim
Star Rafineri iş başvurusu nasıl yapılır Star Rafineri iş ilanları

Star Rafineri iş başvurusu nasıl yapılır? Star Rafineri iş ilanları

Star Rafineri iş başvurusu, İzmir'de bulunan işletmeye başvuruda bulunmak isteyen vatandaşların internet üzerinden araştırdığı konu olmaya başlandı. Yaklaşık 30 bin kişiye iş imkanı sağlayacak olan Star Rafineri, açık pozisyonlara başvuru kabul edecek. Peki, Star Rafineri iş ilanları nereden görüntülenecek ve başvurular nereden yapılabilecek? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

19.10.2018Ekonomi
Star Rafineri nerede

Star Rafineri nerede?

Star Rafineri nerede sorusu, Türkiye'de temelleri 2008 yılında atılan ve 2 bin 860 dönümlük bir arazinin üzerine inşa edilen tesisin açılışının ardından merak konusu oldu. Star Rafineri nerede açıldı sorusuna yanıt arayan vatandaşlar, internet üzerinden sorgulamalarına başladı. Peki, 10 milyon ton yıllık petrol işleme kapasitesine sahip olan Star Rafineri nerede kuruldu? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

19.10.2018Ekonomi
Özhaseki: Belediye başkanları orkestra şefi gibi olmalı

Özhaseki: Belediye başkanları orkestra şefi gibi olmalı

Özhaseki: Belediye başkanları orkestra şefi gibi olmalı

19.10.2018Kayseri
Beşiktaşın Göztepe hazırlıklarını sürüyor

Beşiktaş'ın Göztepe hazırlıklarını sürüyor

Beşiktaş, Spor Toto Süper Lig'in 9. haftasında Göztepe ile 21 Ekim Pazar günü oynayacağı karşılaşmanın hazırlıklarını sürdürdü.

19.10.2018Futbol
Siber zorbalık nedir

Siber zorbalık nedir?

Siber zorbalık, son günlerde sıkça konuşulan bir kavram halini aldı. Özellikle internetin hayatımıza iyiden iyiye girmesiyle, bazı suçlar da haliyle internet üzerinden işlenir oldu. Siber zorbalık da işte tam bu kapsamda karşımıza çıkan önemli bir kavram. Peki nedir siber zorbalık?

19.10.2018Teknoloji
İŞKUR büro personeli başvuru sonuçlarının açıklanacağı tarih belli oldu mu

İŞKUR büro personeli başvuru sonuçlarının açıklanacağı tarih belli oldu mu?

İŞKUR bünyesinde istihdam edilecek sözleşmeli büro personeli için yapılan başvuruların sonuçları henüz açıklanmadı. Günlerdir heyecanla beklenen sonuçların ne zaman açıklanacağını merak eden vatandaşlar, konu hakkında internette araştırma yapıyor. Peki, İŞKUR büro personeli başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

19.10.2018Gündem
Hedef 40 milyon turist, 32 milyar dolar döviz girdisi

Hedef 40 milyon turist, 32 milyar dolar döviz girdisi

TÜRKİYE Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, "2016’dan sonraki süreçte turizm sektörü hızla toparlandı. 2018’de de hem gelen kişi sayısında hem de gelirde tarihi bir rekor bekliyoruz. Hedef 40 milyon turist, 32 milyar dolar da döviz girdisi" dedi.

19.10.2018Ekonomi
Tarım ve Orman Bakanlığından önemli adım Kayıt altına alınıyor...

Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan önemli adım! Kayıt altına alınıyor...

Tarım ve Orman Bakanlığınca, ülkedeki yerel bitki çeşitleri kayıt altına alınarak, denetim için Yerel Çeşit Kayıt Komitesi oluşturulacak. Yerel Çeşit Kayıt Listesi'ne alınan çeşitler ve tohumluklarının çoğaltımı ve ticareti yapılabilecek.

19.10.2018Ekonomi
TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya: Hedef 40 milyon turist, 32 milyar dolar döviz girdisi

TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya: Hedef 40 milyon turist, 32 milyar dolar döviz girdisi

TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya: Hedef 40 milyon turist, 32 milyar dolar döviz girdisi

19.10.2018Merkez
Gayrimenkul Kıymetler Borsası kuruldu

Gayrimenkul Kıymetler Borsası kuruldu

MÜSİAD tarafından Türkiye'deki gayrimenkullerin alım-satım ve kiralama gibi işlemlerinin 7/24 elektronik ortamdan yapılabilmesi, konut ve iş yeri gibi projelerle ilgili gerçek ve şeffaf bilgilere ulaşımın kolaylaşması, sektörün yabancıya satışının katlanarak artması amacıyla Gayrimenkul Kıymetler Borsası AŞ (GABORAS) kuruldu.

19.10.2018Ekonomi
Onur Air,  Biz de varız dedi

Onur Air, " Biz de varız" dedi

Onur Air, " Biz de varız" dedi

19.10.2018Bakırköy
Nerede deprem oldu Son depremler listesine yenileri ekleniyor…

Nerede deprem oldu? Son depremler listesine yenileri ekleniyor…

Türkiye’nin farklı il ve ilçelerinden deprem haberleri gelmeye devam ediyor. Kandilli Rasathanesi ve AFAD, depremin şiddeti ve derinliğiyle ilgili bilgileri resmi sayfası üzerinden paylaşıyor. İşte, 19 Ekim tarihli son depremler listesi

19.10.2018Gündem
O ildeki tek 5 yıldızlı otel satışa çıktı

O ildeki tek 5 yıldızlı otel satışa çıktı!

Isparta’nın tek 5 yıldızlı oteli, internet sitesi üzerinden satışa çıkarıldı.

19.10.2018Ekonomi
PTT kesin sınav sonuçları ne zaman açıklanacak

PTT kesin sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

PTT'de istihdam edilecek personel alımına yönelik yapılan yazılı sınavın kesin sonuçlarının 19 Ekim'de açıklanması bekleniyordu. Akşam saatlerinin gelmesine rağmen sonuçların açıklanmaması, bu konuda beklenti içinde olan vatandaşları heyecanlandırdı. Peki, PTT kesin sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

19.10.2018Gündem
Japonyada kredi kartı boyutunda telefon

Japonya'da kredi kartı boyutunda telefon

Japonya'nın en büyük telekomünikasyon firmalarından NTT Docomo, 5,3 milimetre kalınlığında bir telefonun ülkede önümüzdeki ay piyasaya çıkacağını duyurdu. 4G destekli telefon kredi kartı büyüklüğünde ve böylece cüzdanların kredi kartı ceplerine sığabiliyor.

19.10.2018Teknoloji
Kesinlikle öldü

Kesinlikle öldü

ABD Başkanı Donald Trump, kayıp Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı olayına ilişkin bugüne kadarki en net açıklamasını dün yaptı.

18.10.2018Dünya
Herkes yapması gerekeni biliyor

Herkes yapması gerekeni biliyor

Sarı lacivertli futbolcular, başkan Ali Koç’un, ‘takımın saha dışında birlikte olmadığı’ eleştirisi sonrası, kaptan Hasan Ali Kaldırım ve idari menajer Onur Başar’ın organizasyonuyla dün sabah kahvaltıda bir araya geldi. Comolli, kendilerini güzel günlerin beklediğini söyledi.

18.10.2018Futbol

Yazar Sonuçları

Anne ile babanın çocuk tanımı farklı

Prof. Dr. Norma Razon Türkiye’nin çok yakından tanıdığı bir pedagog. Bu yıl meslek hayatının 50. yılını kutluyor. 50. yıla özel olarak yediden yetmiş yediye herkesin faydalanabileceği bir projeyi hayata geçirdi. www.cocukludunya.com internet sitesini… Norma hocayla hem projesini hem de günümüz çocuk eğitimini konuştuk.

19.10.2018

Cemal Kaşıkçı’nın ölümünden sonra yayımlanan son yazısı

Cemal Kaşıkçı’nın aynı zamanda çevirmenliğini de yapan asistanı, kendisinin İstanbul’da kaybolduğu haberinin duyulduğunun ertesi günü (3 Ekim) gitmeden bırakmış olduğu son yazısını Washington Post’taki editörüne gönderdi.

19.10.2018