MENÜ

Imei Kaydı

Imei Kaydı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Imei Kaydı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Imei Kaydı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 82 Imei Kaydı haberi bulunmuştur.

Imei Kaydı Haberleri

3G ithalatçılara yaradı

3G ithalatçılara yaradı

Türkiye'de bireysel olarak yurt dışından getirilen mobil cihaz sayısı, Üçüncü Nesil Mobil İletişim Sistemlerinin (3G) devreye girdiği Temmuz ayında yaklaşık yüzde 130 artış gösterdi.

17.11.2009Teknoloji
iPadi ABDden alan SIMe dikkat etsin

iPad'i ABD'den alan SIM'e dikkat etsin

iPad 2'ler Türkiye'de ABD'den pahalı, Avrupa ile aynı fiyatla satılacak. ABD'den alacaklar SIM yuvası olmasına özellikle dikkat etmeli.

29.04.2011Teknoloji
e-Devlet söyle bana...

e-Devlet söyle bana...

E-Devlet’in, kullanımı her geçen gün artıyor. Yaklaşık 15 milyon kişinin kayıtlı olduğu sistemde, saatlerce sürecek bürokratik işlemler saniyeler içerisinde tamamlanabiliyor.

6.07.2013Ekonomi
Yurtdışından telefon getirenler dikkat

Yurtdışından telefon getirenler dikkat!

Yurtdışından gelen telefon nasıl kullanılır? IMEI kaydı nasıl yapılır? IMEI numarası nasıl öğrenilir? İşte yurtdışından telefon getireceklerin bilmesi gerekenler...

13.05.2015Teknoloji
Yurt dışından telefon getirirken dikkat

Yurt dışından telefon getirirken dikkat!

Yurt dışından getirilen telefonlar nasıl kullanılır? IMEI kaydı nasıl yapılmalı? IMEI numarasını öğrenmek için ne yapmalı? İşte yurt dışından telefon getireceklerin bilmesi gereken önemli ayrıntılar...

13.05.2015Avrupa
‘Cep’te harç zammı kapıda

‘Cep’te harç zammı kapıda

CEP telefonlarına gelmesi beklenen ek gümrük vergisinden sonra şimdi de yolcu beraberinde yurtdışında getirilen telefonlardan alınan harçlara da (IMEI kaydı) zam gündeme geldi.

3.08.2015Ekonomi
E-Devlet nedir E-Devlet ile hangi hizmetlerden yararlanılır

E-Devlet nedir? E-Devlet ile hangi hizmetlerden yararlanılır?

E-devlet şifreniz ile yapacağınız online işlemler sayesinde,eski sistemde gerekli kuruma giderek yaptığımız işlemler dönemi geride kaldı. Artık devletin sağladığı hizmetlerden yararlanmak için elektronik sistem ile kendinize ait sayfada tüm işlemlerinizi yapabilirsiniz.

9.10.2015Gündem
E-Devlet Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım

E-Devlet Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

E-devlet şifreniz ile yapacağınız online işlemler sayesinde, eski sistemde gerekli kuruma giderek yaptığımız işlemler dönemi geride kaldı. Artık devletin sağladığı hizmetlerden yararlanmak için elektronik sistem ile kendinize ait sayfada tüm işlemlerinizi yapabilirsiniz.Peki e-devlet şifrenizi unutursanız ne yapacaksınız?

23.10.2015Bilgi
E Devlet Şifremi Unuttum | E Devlet Şifre İşlemleri

E Devlet Şifremi Unuttum | E Devlet Şifre İşlemleri

E-devlet sistemi sayesinde resmi işlerimizi kolayca halledebiliyoruz. Peki, şifremizi unutmamız halinde ne yapmalıyız? Şifre sıfırlama nasıl yapılır? Yeni şifremi nasıl alabilirim?

28.10.2015Bilgi
E devlet giriş ile BİMER başvurusu nasıl yapılır | E devlet nedir

E devlet giriş ile BİMER başvurusu nasıl yapılır? | E devlet nedir?

E devlet girişini kullanarak BİMER başvurularını kolayca yapabilirsiniz. Peki, E devlet BİMER başvurusu nasıl yapılır? E devlet nedir, nasıl kullanılır? Nasıl e devlet şifresi alabilirim?

20.11.2015Bilgi
E devlet giriş | E devlet şifremi unuttum ne yapmalıyım

E devlet giriş | E devlet şifremi unuttum ne yapmalıyım?

E devlet sistemi sayesinde resmi işlerimizi kolayca halledebiliyoruz. Peki, şifremizi unutmamız halinde ne yapmalıyız? Şifre sıfırlama nasıl yapılır? Yeni şifremi nasıl alabilirim?

2.12.2015Bilgi
E Devlet giriş nasıl yapılır

E Devlet giriş nasıl yapılır?

E devlet sistemi sayesinde resmi işlerimizi kolayca halledebiliyoruz. Peki, şifremizi unutmamız halinde ne yapmalıyız? Şifre sıfırlama nasıl yapılır? Yeni şifremi nasıl alabilirim?

10.12.2015Bilgi
E-Devlet giriş işlemleri | E- Devlet şifre değiştirme nasıl yapılır

E-Devlet giriş işlemleri | E- Devlet şifre değiştirme nasıl yapılır?

E devlet giriş sistemi sayesinde resmi işlerimizi kolayca halledebiliyoruz. E devlet sistemi nasıl kullanılır? Peki, şifremizi unutmamız halinde ne yapmalıyız? Şifre sıfırlama nasıl yapılır? Yeni şifremi nasıl alabilirim?

11.12.2015Bilgi
Yurtdışından telefon getirenler dikkat

Yurtdışından telefon getirenler dikkat

Yurtdışından gelen telefon nasıl kullanılır? IMEI kaydı nasıl yapılır? IMEI numarası nasıl öğrenilir? İşte yurtdışından telefon getireceklerin bilmesi gerekenler...

21.01.2016Teknoloji
e-Devlet IMEI sorgulama ve mobil hat sorgulama nasıl yapılır

e-Devlet IMEI sorgulama ve mobil hat sorgulama nasıl yapılır?

2008 senesinde e-Devlet kapısı sisteminin hayata geçirilmesiyle beraber kamu kurumlarıyla alakalı tüm online hizmetler tek bir sayfa üzerinden hizmete sunulmaya başlandı. e-Devlet sistemi üzerinden hizmet veren kurumlardan biri de Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK)’dur. Peki, e-Devlet üzerinden IMEI sorgulama işlemi nasıl yapılır? e-Devlet ile mobil hat sorgulaması nasıl gerçekleştirilir? Tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz...

3.03.2016Gündem
E- devlet ile KYK Borç Sorgulama İşlemi

E- devlet ile KYK Borç Sorgulama İşlemi

E- devlet sayesinde artık her türlü işleminizi internet aracılığıyla çok kısa sürede yapabilirsiniz. KYK borç ödeme sorgulama işleminizi de e-devlet kapısından kolayca yapabilir, taksitlerin hangi ay başlayıp biteceğini, ne kadar ödeme yapacağınız gibi detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

12.04.2016Gündem
Parça parça getirip ölü IMEIyle satıyorlar

Parça parça getirip ölü IMEI'yle satıyorlar

Kaçak ürünlere, BTK’daki ölü IMEI numaraları kodlanarak Türkiye’de çalışmaları sağlanıyor. Böylece bu telefonlar vergi ödemeden satılıyor.

19.09.2016Teknoloji
Bavuldaki ‘cep’e harç+bandrol

Bavuldaki ‘cep’e harç+bandrol

Yurtdışından getirilen cep telefonu, televizyon, radyo, video ve uydu alıcılarıyla bazı cihazlar için bir defaya mahsus olmak üzere, 1-80 Euro arası bandrol ücreti alınacak. 1 Ocak 2017 itibariyle alınmaya başlanacak olan ücret telefonlar için 20 Euro olarak belirlendi. Böylece yurtdışından yolcu beraberinde getirilen cep telefonlarına 138.80 liralık harç dışında 20 Euro (73 TL) ek bandrol ücreti de ödenecek.

23.12.2016Ekonomi
Yurtdışından telefon getirecekseniz bunları bilin

Yurtdışından telefon getirecekseniz bunları bilin!

Yurt dışından telefon getirmenin belli başlı kuralları var. Öncelikle pasaporta işletilmediğinde telefonunuzun Türkiye'de aramalara kapanacağını bilin. Yani IMEI kaydı yapılması şartıyla herhangi bir ülkeden aldığınız telefonu kullanabiliyorsunuz. Eğer bir kez olsun pasaportunuza yurt dışından aldığınız bir telefonu işletirseniz bu kez iki yıl boyunca artık pasaportunuzu kullanamıyorsunuz. 2 yıl dolduğunda ancak bir telefon daha pasaporta kaydettirme şansınız var. Peki yurt dışından telefon alırken başka nelere dikkat etmeli?

4.12.2017Teknoloji
Yurtdışından alınan telefon Türkiye’de nasıl kaydedilir

Yurtdışından alınan telefon Türkiye’de nasıl kaydedilir?

Yurtdışı telefon satın alıp Türkiye’de kullanmak, sağladığı fiyat avantajı nedeniyle bir çoğumuzun sıklıkla yaptığı bir şeydi. Özellikle iPhone, Samsung ve diğer pahalı modellerde Türkiye satış fiyatlarının yurtdışı telefon fiyatlarına göre abartılı yüksek olması vatandaşları buna iten başlıca sebepler arasında. Peki yurtdışından alınan telefon Türkiye’de nasıl kaydedilir?

8.04.2018Teknoloji
IMEI nedir İMEİ numarası ne demek

IMEI nedir? İMEİ numarası ne demek?

İMEİ numarası, cep telefonu kullanıcılarının sıkça karşılaştığı konular arasında ter alıyor. Uluslararası kodları ifade eden IMEI numarası, teknolojik cihazların kimliğini oluşturmaktadır. IMEI Kodu aracılığıyla cihazın marka ve modelini, üretim yılını öğrenebilecek olan vatandaşlar, resmi kayıtlarda da bu koddan faydalanabiliyor. Peki, IMEI Kodu nedir ve ne anlama gelmektedir? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

6.07.2018Teknoloji
Son dakika: Yurt dışından getirilen telefonlarla ilgili önemli gelişme

Son dakika: Yurt dışından getirilen telefonlarla ilgili önemli gelişme

Yurt dışından getirilen telefonlar için alınan harç bedeli 170 TL'den 500 TL'ye yükseltildi.

9.11.2018Teknoloji
‘Cep’ten harç 3 kat zamlandı

‘Cep’ten harç 3 kat zamlandı

Döviz kurlarının düşmesi ve kontratlı satışların 6 taksitle sınırlandırılması sonrasında yolcu beraberinde getirilen akıllı telefonların hızla artması sonrasında IMEI kayıt ücreti arttırıldı.

9.11.2018Ekonomi
Yurt dışından telefon getireceklere kötü haber

Yurt dışından telefon getireceklere kötü haber

Yurtdışından cep telefonu getirmesi süresi Resmi Gazete kararıyla 2 yılda bir yerine 3 yılda bir olarak yeniden düzenlendi.

15.05.2019Teknoloji
IMEI kayıt ücreti ne kadar Yurt dışından telefon alırken dikkat

IMEI kayıt ücreti ne kadar? Yurt dışından telefon alırken dikkat

IMEI kayıt ücretleri değişti. Akıllı telefonları daha ucuz diye yurt dışından satın almayı planlayan kullanıcıların bundan sonra iki kez düşünmesi gerekecek; zira yapılan zam neticesinde IMEI kayıt ücreti 618.65 TL'ye tırmandı. Peki IMEI kaydı nasıl yapılır?

24.06.2019Teknoloji
Yurt dışı telefon harcı değişti Bugünden itibaren herkes...

Yurt dışı telefon harcı değişti! Bugünden itibaren herkes...

Resmi Gazete'de yer alan Cumhurbaşkanlığı Kararı gereğince yurt dışından telefon getirenler bugünden itibaren 618,65 TL değil, 1500 TL ödeme yapacak.

19.07.2019Teknoloji
Yeni dönemde telefon rehberi

Yeni dönemde telefon rehberi

AKILLI telefonlar, son dönemlerde yapılan düzenlemelerle gündemde. Bunlardan sonuncusu ise yolcu beraberinde getiren akıllı telefonlara yönelik oldu. Harç ocak ayında önce 618 TL’ye, geçen hafta itibariyle ise 1.500 TL’ye çıkarıldı. Akıllı telefonlarda yaşanan bu durum akıllara “Hâlâ yurtdışından akıllı telefon almak hesaplı mı” sorusunu getiriyor. Biz de bu sorudan yola çıkarak, Türkiye’de popüler üst seviyedeki 5 modeli bir araya getirdik ve satış fiyatlarını kıyasladık. 1.500 TL’lik IMEI kaydı ücretiyle yurtdışındaki fiyat farkı oldukça azalmış durumda. Bu durum da Türkiye’den satın alınan modellerin beraberinde taksit, garanti ve kampanya gibi avantajlarının öne çıkmasını sağlıyor.

21.07.2019Ekonomi
Yurt dışından getirilen telefonları yasa dışı olarak 100 liraya kayıt ediyorlar İşte o yöntem...

Yurt dışından getirilen telefonları yasa dışı olarak 100 liraya kayıt ediyorlar! İşte o yöntem...

Akıllı telefon fiyatlarının yüksek olması ve yurt dışından yolcu beraberinde getirilen telefonun kaydetme ücretinin 1500 liraya çıkması nedeniyle telefon teknik servisleri yasa dışı yöntemler bulmaya başladı.

22.07.2019Ekonomi
Kayıt uyanıklığı

Kayıt uyanıklığı

30 Mayıs’ta hayata geçirilen düzenlemeyle yurtdışından getirilen telefonların IMEI kaydında, pasaport sahibiyle mobil iletişim hattı sahibinin aynı kişi olması gerekiyor. Uyanıklar ise devrede. 29 Mayıs öncesinde Türkiye’ye giriş yapmış kişilerin pasaportlarına kayıt yaptıran uyanıklar, işlem için en az 1.750 TL talep ediyor.

27.08.2019Ekonomi
Eğer istenirse cep telefonu hırsızlığı anında biter

Eğer istenirse cep telefonu hırsızlığı anında biter

Bugün itibarıyla dünyada 1 milyar, Türkiye’de ise 22 milyon kadar cep telefonu kullanıcısı olduğu sanılıyor. Cep telefonları hayatımıza öylesine girdi ki, onsuz nasıl yaşıyor, insanlarla nasıl iletişim kurup, buluşuyorduk unuttuk. Evden çıkarken anahtardan önce cep telefonunu almış mıyım diye kontrol eder olduk.

13.11.2004Gündem
Eğer istenirse cep telefonu hırsızlığı anında biter

Eğer istenirse cep telefonu hırsızlığı anında biter

Cep telefonunu çalındıktan sonra kullanılamaz hale getirmek, dolayısıyla hırsızlığı önlemek mümkün. IMEI numarasından bir telefonu bulmak bütün cihazlara uygulanabiliyor.

13.11.2004Gündem
10 yıldır sadece geçen mart telefon izlemedik

10 yıldır sadece geçen mart telefon izlemedik

Üst düzey polis istihbaratçısı, MİT'in telefon ve e-mail trafiğini izlemesiyle ilgili Hürriyet'e şok açıklamalarda bulundu.
  Bakanlar Kurulu ‘telekulak’a el koyuyor

1.06.2005 Gündem
10 yıldır sadece geçen mart telefon izlemedik

10 yıldır sadece geçen mart telefon izlemedik

Emniyet’te istihbarattan sorumlu üst düzey bir yetkili, MİT’in Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nden aldığı izleme kararı konusunda, ‘Biz 10 yıldır 90’a yakın mahkeme kararıyla izleme uygulamasını sürdürüyorduk’ dedi.

1.06.2005Gündem
Klonlu ’cep’leri yakalamak için kayıtsızlar 10 günde kapanacak

Klonlu ’cep’leri yakalamak için kayıtsızlar 10 günde kapanacak

Kayıt altına alınmayan 500 bin cep telefonu için kapatılma işlemi dün başladı. Kayıt dışı telefonların içindeki 100 bin klonlu cep telefonunu izleyeceklerini, bunların elde edilecek sonuca göre kapatılacağını belirten Telekomünikasyon Kurumu Başkanı Tayfun Acarer, "Tüketici mağduriyetini önlemeye çalışıyoruz. Süreç bu nedenle 10 günü bulabilir" dedi.

31.01.2006Ekonomi
Simsar’da da bir ’Ergenekon’ çıktı

Simsar’da da bir ’Ergenekon’ çıktı

Babası eski Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu Başkanvekili Recep Özcan ile birlikte Simsar Operasyonu’nda tutuklanan Orkun Özcan’ın ’Ergenekon’ adlı şirketi üzerinden ülkeye kaçak cep telefonu soktuğu öne sürüldü. Sahte IMEI numaraları alınan telefonlar daha sonra piyasaya verilmiş.

21.03.2008Gündem
Cepten de dinliyorlar

Cepten de dinliyorlar

Türkiye Bilgisayar Mühendisleri ve Programcıları Derneği Başkanı Yılmaz Sönmez, Telekulak Araştırma Komisyonu’na bilgi verirken, cep telefonlarının IMEI kimlik numaralarıyla dinlenebildiğini açıkladı. Yollanan SMS aracılığıyla casus yazılım yüklenen telefonların konuşmaları kaydedildiği gibi, mesajları da izlenebiliyor.

17.12.2008Gündem
Kaçak cep telefonu kullanıcılarına şok

Kaçak cep telefonu kullanıcılarına şok

istanbul mali şube müdürlüğü kaçak cep telefonu sattığı ileri sürülen bir şebekeye yaptığı operasyonda 9 bin kaçak ve sahte cep telefonu ile aparatlarının ele geçirdi. Binlerce cep telefonu iptal edilecek.

22.12.2008Gündem
Kızlar çetesine helikopterli baskın

Kızlar çetesine helikopterli baskın

Adana Emniyet Müdürlüğünce Suriye ve Irak ile bağlantılı hırsızlık şebekesine yönelik Şanlıurfa ve Mardin'i de kapsayan operasyonla 19 kişi gözaltına alındı. Polisin helikopterle operasyon düzenlediği çetenin liderinin bir kadın olduğu ve çok sayıda kadınla birlikte çalıştığı ortaya çıktı.

19.02.2010Gündem
Plaj hırsızı sevgililer yakalandı

Plaj hırsızı sevgililer yakalandı

GAZİOSMANPAŞA’da cep telefonu bayilerine giderek ikinci el telefon satmaya çalışan Metin D. (20) ile sevgilisi Nurcan Y. (24) şüpheli hareketlerde bulununca Güven Timleri’ne bağlı ekipler tarafından gözaltına alındı.

15.07.2010Gündem
İddiaları Silivri’den mektupla yanıtladı

İddiaları Silivri’den mektupla yanıtladı

Devrimci Karargâh Örgütü’ne yardım ettiği gerekçesi ile tutuklanan Hanefi Avcı’dan mektup var.

5.10.2010Gündem
Yurtdışından cep telefonu getirenler DİKKAT

Yurtdışından cep telefonu getirenler DİKKAT

Son aylarda “112 Acil Yardım” hattına gelen binlerce cevapsız aramanın iPhone 4'lerin şifresini kırmak isteyen kaçak cep telefonu kullanıcılarına ait olduğu ortaya çıktı. iPhone 4'lerini daha ucuz olduğu için yurtdışından temin eden kullanıcıların ise IMEI numaraları tespit edilip BTK tarafından telefonları her an kapanabilir.

18.04.2011Teknoloji

Yazar Sonuçları

Milletvekiline kayıtdışı ‘cep’ sürprizi

BİR GSM operatörünün iki yıl önce milletvekillerine promosyon amaçlı hediye ettiği cep telefonları da kayıtdışı çıktı. Bu telefonları kullanan milletvekillerine, SMS mesajı gönderilerek, 13 Aralık salı gününe kadar 5 milyon lira karşılığında telefonlarını kayıt ettirmeleri istendi.

10.12.2005

Mark Twain’in cepteline kilit Sultan Ahmet Camisi’nde tecavüz

Mark Twain’in ilk gelişinin ardından 150 yıl geçtikten sonra, 2005’teki İstanbul ziyareti izlenimlerini aktarmıştım. Twain geçenlerde yine gelmiş İstanbul’a, izlenimlerini yolladı:

9.11.2006

Klonlu faturalı cepe ’tek hat’ formülü

FATURALI olarak satın alınmış olmasına rağmen, IMEI numarası kopyalandığı için kullanıma kapatılan 5 bin cep telefonu, yeniden görüşmeye açılıyor.

24.12.2006