MENÜ

Hidayet Karaca

Hidayet Karaca ile ilgili tüm haberleri, son dakika Hidayet Karaca haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Hidayet Karaca haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 402 Hidayet Karaca haberi bulunmuştur.

Hidayet Karaca Haberleri

Kongre’den Kerry’ye Gülen mektubu

Kongre’den Kerry’ye Gülen mektubu

TÜRKİYE’DE Gülen Hareketi ve hükümet arasında süren gerilim Washington’a sıçradı ve Fethullah Gülen’in Salı günü New York Times’ta yayınlanan, Türkiye’deki antidemokratik uygulamalar nedeniyle Erdoğan Yönetimi’ni eleştiren makalesinden bir gün önce Amerikan Kongresi’nin 88 üyesinin ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’ye bir mektup yazarak, Kerry’den Türkiye’de Gülen’le bağlantılı gazetecilere yönelik son gözaltılar nedeniyle Erdoğan Yönetimi ile görüşmesini istediği ortaya çıktı.

5.02.2015Dünya
ABD Kongresi’nden Kerry’ye Gülen mektubu

ABD Kongresi’nden Kerry’ye 'Gülen' mektubu

Amerikan Kongresi’nin 88 üyesi Amerikan Dışişleri Bakanı John Kerry’ye bir mektup yazarak, Kerry’den Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ulaşmasını ve Türkiye’de Fethullah Gülen’le bağlantılı gazetecilere yönelik son gözaltıları gündeme getirmesini istedi.

5.02.2015Dünya
Mahkeme, Dumanlının tutuklanması talebini reddetti

Mahkeme, Dumanlı'nın tutuklanması talebini reddetti

14 Aralık soruşturması kapsamında Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı’nın da aralarında bulunduğu 8 kişinin 1. Sulh Ceza Mahkemesi’nce serbest bırakılmasına savcının yaptığı itiraz üst mahkeme tarafından reddedildi.

31.12.2014Ekonomi
Muhatabımız Cumhurbaşkanı Değil Başbakan

Muhatabımız Cumhurbaşkanı Değil Başbakan

Yedi ay önce Muharrem Yılmaz’ın istifası üzerine TÜSİAD Başkanlığı koltuğuna oturan Haluk Dinçer ile bu röportajı başkanlığı bırakacağı yönündeki söylentilerin zirve yaptığı bir ortamda yaptık.

28.12.2014Ekonomi
Hidayet Karacanın tutukluluğuna itiraz reddedildi

Hidayet Karaca'nın tutukluluğuna itiraz reddedildi

İstanbul 2. Sulh Ceza Hakimliği, 14 Aralık Operasyonu'nda tutuklanan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca'nın tutukluluk kararına yaptığı itirazı reddetti.

25.12.2014Gündem
Ekrem Dumanlının serbest bırakılmasına itiraz

Ekrem Dumanlı'nın serbest bırakılmasına itiraz

14 Aralık Operasyonu soruşturmasını yürüren savcı Hasan Yılmaz, Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı'nın da aralarında bulunduğu 8 kişinin mahkemeden serbest bırakılmasına itiraz etti. Savcı Yılmaz, adli kontrol tedbirlerinin yetersiz kalacağını belirterek, Dumanlı'nın da aralarında bulunduğu 8 kişinin tutuklanmasını istedi. Yılmaz'ın itirazını İstanbul 2. Sulh Ceza Hakimi Hulusi Pur karara bağlayacak.

25.12.2014Gündem
TBMM Başkanı Çiçek: Sorumluluk Komisyonda

TBMM Başkanı Çiçek: Sorumluluk Komisyon'da

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, 4 eski Bakanla ilgili Yüce Divan oylamasının ertelenmesiyle ilgili konuştu.

23.12.2014Gündem
Hidayet Karaca tutuklama kararına itiraz etti

Hidayet Karaca tutuklama kararına itiraz etti

14 Aralık Operasyonu kapsamında "Terör örgütü yöneticiliği" gerekçesiyle tutuklanarak Silivri Cezaevi'ne konulan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca tutuklama kararına itiraz etti.

22.12.2014Gündem
Sadece haberler soruluyorsa

Sadece haberler soruluyorsa

YİNE geldik aynı tartışmaya. Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı ve bazı gazetecilerin gözaltına alınması, Samanyolu Yayın Grup Başkanı Hidayet Karaca’nın tutuklanması basın özgürlüğüne müdahale mi, değil mi? İktidar çevreleri ve onların görüşlerini destekleyenlere göre bu sorunun yanıtı kesinlikle hayır!

21.12.2014Okur Temsilcisi
Ekrem Dumanlı canlı yayında neler anlattı (Açıklamaları - izle)

Ekrem Dumanlı canlı yayında neler anlattı? (Açıklamaları - izle)

Ekrem Dumanlı canlı yayında açıklamalarda bulundu. Neler söyledi? 14 Aralık'ta başlatılan operasyon kapsamında gözaltına alınan Zaman gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı ve Samanyolu Televizyonu Yayın Grup Başkanı Hidayet Karaca'nın da aralarında bulunduğu 12 kişi hakkında karar açıklandı. İşte Duman'nın açıklamalarından satırbaşları...

21.12.2014Gündem
Ayrıntıları Türk hükümetine sorun

Ayrıntıları Türk hükümetine sorun

ABD, Türk hükümetinin, hakkında tutuklama kararı çıkarılan Fethullah Gülen’in iadesini isteyip istemediğine yönelik soruyu yanıtlamadı.

20.12.2014Dünya
Ekrem Dumanlıya miting gibi karşılama

Ekrem Dumanlı'ya miting gibi karşılama

14 Aralık operasyonu kapsamında gözaltına alındıktan günlerce sonra serbest kalan Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı, Zaman gazetesine gelişinde mesai arkadaşları tarafından coşkuyla ve karanfillerle karşılandı.

20.12.2014Gündem
Örgütten 4 tutuklama

Örgütten 4 tutuklama

14 Aralık Operasyonu kapsamında 1’inci Sulh Ceza Mahkemesi’ne sevk edilen Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ‘örgüt yöneticisi’ suçlamasıyla, emniyet müdürleri Tufan Ergüder, Ertan Erçıktı ve emniyet amiri Mustafa Kılıçaslan da örgüte üye oldukları iddiasıyla tutuklandı. Kararda Fethullah Gülen için ‘şüpheli’ denilirken, 7 kişiyle birlikte, Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı da yurtdışına çıkış yasağıyla serbest kaldı.

20.12.2014Gündem
Hidayet Karaca ve üç isim Silivri Cezaevinde

Hidayet Karaca ve üç isim Silivri Cezaevi'nde

14 Aralık Operasyonu'nda haklarında tutuklama kararı verilen Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski emniyet müdürleri Tufan Ergüder ve Ertan Erçıktı ile emniyet amiri Mustafa Kılıçaslan, kararın ardından Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'ndan iki ayrı polis midibüsüyle Silivri'ye doğru yola çıkarıldı.

19.12.2014Gündem
Serbest bırakılan Dumanlıdan önemli açıklamalar

Serbest bırakılan Dumanlı'dan önemli açıklamalar

14 Aralık soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve az önce serbest bırakılan Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı konuştu. Dumanlı "Bana terör örgütü üyesi diyenler aynıyla iade ediyorum. Teröristlere altın yaldızlar dağıtıldığı Türkiye’de Türkiye’nin evlatlarını terörist ilan edenlere söylüyorum, aynıyla size yapıştırıyoruz" dedi.

19.12.2014Gündem
İşte tutuklama kararının gerekçesi

İşte tutuklama kararının gerekçesi

14 Aralık operasyonu kapsamında Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı serbest bırakılırken, Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca dahil 4 kişi ise tutuklandı.

19.12.2014Gündem
TRT: Fethullah Gülen hakkında yakalama kararı çıkartıldı

TRT: Fethullah Gülen hakkında yakalama kararı çıkartıldı

14 Aralık operasyonu kararlarının ardından TRT Haber'den bomba bir iddia geldi. TRT Haber'e göre mahkeme kararları dışında Gülen cemaati lideri Fethullah Gülen'e de yakalama kararı çıkarıldı.

19.12.2014Gündem
Hidayet Karaca tutuklandı mı Ekrem Dumanlı için karar verildi

Hidayet Karaca tutuklandı mı? Ekrem Dumanlı için karar verildi

14 Aralık pazar günü Zaman Gazetesi'ne yapılan operasyonla gözaltına alınan Ekrem Dumanlı ve Samanyolu televizyonu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca için karar açıklandı.

19.12.2014Gündem
Hidayet Karaca tutuklandı

Hidayet Karaca tutuklandı

14 Aralık operasyonu kapsamında Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı serbest bırakılırken, Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca dahil 4 kişi ise tutuklandı.

19.12.2014Gündem
Ekrem Dumanlı serbest bırakıldı

Ekrem Dumanlı serbest bırakıldı

Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı yurt dışı yasağıkonularak serbest bırakıldı. Ekrem Dumanlı dahil 8 kişi 'adli kontrol'uygulamasıyla serbest bırakıldı. Hidayet Karaca terör örgütü kurmak veyönetmek suçlamasıyla, diğer üç kişi ise terör örgütü üyesi olmaksuçundan tutuklandı.

19.12.2014Haber
14 Aralık soruşturmasında karar açıklandı

14 Aralık soruşturmasında karar açıklandı

14 Aralık operasyonunda gözaltına alınan Zaman gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı ve Samanyolu Televizyonu Yayın Grup Başkanı Hidayet Karaca’nın da aralarında bulunduğu 12 kişi hakkında karar açıklandı.

19.12.2014Gündem
Mahçupyandan Ekrem Dumanlı ile ilgili çarpıcı sözler

Mahçupyan'dan Ekrem Dumanlı ile ilgili çarpıcı sözler

14 Aralık'ta düzenlenen cemaat operasyonunu CNN Türk'te yorumlayan Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun başdanışmanı ve Akşam yazarı Etyen Mahçupyan, canlı yayında Şirin Payzın'ın sorularını yanıtladı.

19.12.2014Gündem
Hidayet Karacanın avukatından açıklama

Hidayet Karaca'nın avukatından açıklama

Tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edilen Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı, Samanyolu Yayın Gurubu Başkanı Hidayet Karaca'nın da aralarında bulunduğu 12 kişinin sorgusu tamamlandı. Mahkeme, 12 kişi ile ilgili kararını saat 14.00'de açıklayacağını duyurdu. Mahkeme sonrası Hidayet Karaca'nın avukatı Fikret Duran adliye önünde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Mehmet AKTARAN /İstanbul/DHA

18.12.2014Haber
Tahşiye’den terör örgütü üyeliği çıktı

Tahşiye’den terör örgütü üyeliği çıktı

14 ARALIK’ta düzenlenen operasyonla gözaltına alınan Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı ve Samanyolu Televizyonu Yayın Grup Başkanı Hidayet Karaca’nın da aralarında bulunduğu 12 kişinin silahlı terör örgütüne üye olmak suçlamasıyla tutuklanmaları talep edildi. Şüphelilere Tahşiye ve Rahle Yayınevi’ne düzenlenen operasyonla ilgili sorular soruldu. Mahkeme şüpheliler hakkındaki kararını bugün saat 14:00'te açıklayacak.

18.12.2014Gündem
Şüpheliyle telefonda görüşmedik

Şüpheliyle telefonda görüşmedik

Samanyolu TV Grup Başkanı Hidayet Karaca’nın emniyetteki ifadesini İstanbul Cumhuriyet Savcısı Hasan Yılmaz aldı. Karaca sorgusunun başında ne ile suçlandığını öğrenmek istedi.

18.12.2014Gündem
Ekrem Dumanlı ve Hidayet Karaca 7 saat ifade verdi

Ekrem Dumanlı ve Hidayet Karaca 7 saat ifade verdi

14 Aralık Operasyonu'nda gözaltına alınan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ve Ekrem Dumanlı'nın ifade verme işlemi tamamlandı. Dumanlı ve Karaca tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edildi. Dumanlı'nın "silahlı terör örgütüne üye olmak'' suçlamasıyla mahkemeye sevkedildiği öğrenildi.

18.12.2014Gündem

Hidayet Karaca'nın ifadesinin detayları ortaya çıktı

İstanbul merkezli “paralel yapı” operasyonu kapsamında, tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edilen Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca'nın savcılık ifadesinin detayları ortaya çıktı.

18.12.2014Gündem

Yazar Sonuçları

Gazeteci-terörist tartışmasındaki konumum

HİDAYET Karaca ve Ekrem Dumanlı’nın “terör örgütü” üyeliği–yöneticiliği ile soruşturulması, birinin tutuklanıp diğerinin yurtdışına çıkmasının yasaklanması tartışılıyor.

22.12.2014

Sadece haberler soruluyorsa

Yine geldik aynı tartışmaya. Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı ve bazı gazetecilerin gözaltına alınması, Samanyolu Yayın Grup Başkanı Hidayet Karaca'nın tutuklanması basın özgürlüğüne müdahale mi, değil mi?

22.12.2014

Siyasi paranoya ve ekonomi balonu...

Ne ülke içinde ne de ülke dışında, Türkiye'de "bağımsız yargı" olduğuna dair aklı başında hiç kimseyi ikna etmenin mümkün olmadığı bir algı, son bir hafta boyunca yaratılmış oldu.

20.12.2014

Dışarıda da: ‘Hukuku iplemem’

“ÖDE şu tazminatı, hukuka uymuyorsun, yükümlülüğünü yerine getirmiyorsun.”

20.12.2014

14 Aralık’a dair

Ekrem Dumanlı’ya geçmiş olsun.

20.12.2014

Ekrem Dumanlı parti kurup lider olabilir

EKREM Dumanlı, gözaltı çıkışı öyle bir nutuk attı ki...

20.12.2014

Tutuksuz yargılansınlar

Yolsuzluklarla da elbette mücadele etmek zorundayız. Bu açıdan, kim ne yaptıysa, hesabını vermek zorunda. Ama "Cemaat'in yaptıklarını mazur görmek" ise, söz konusu olamaz.

19.12.2014

Kafası karışıklar için ifade özgürlüğü rehberi...

TÜRKİYE’nin de ilk imzacıları arasında yer aldığı Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’nin 9. maddesi ‘Düşünce, vicdan ve din özgürlüğü’ başlığı taşır.

18.12.2014