MENÜ

İstinaf

İstinaf ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İstinaf haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.990 İstinaf haberi bulunmuştur.

İstinaf Haberleri

Mahkemeler ne zaman açılacak Davalar ne zaman görülecek

Mahkemeler ne zaman açılacak? Davalar ne zaman görülecek?

Corona virüsü normalleşme sürecinin 1 Haziran'da başlamasıyla birlikte mahkemelerin başlangıç tarihi gündeme geldi. Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), yargıda normale dönüş eylem planınına göre, yargısal faaliyetlerin bir kısmı atılan adımlarla beraber başlatıldı. Gözler şimdi duruşmaların başlayacağı tarihte. Peki, mahkemeler ne zaman açılacak? Davalar ne zaman görülecek? İşte, ayrıntılar.

2.06.2020Gündem
Mahkemeler ne zaman açılacak

Mahkemeler ne zaman açılacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı normalleşme sürecinde 1 Haziran itibariyle pek çok adım atıldı. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle Mart ayında ara verilen mahkemelerin de yeniden ne zaman başlayacağı merak konusu oldu. Peki, mahkemeler ne zaman açılacak?

1.06.2020Gündem
Son dakika haberler: HSK tarihleri duyurdu: 1 ve 16 Haziran

Son dakika haberler: HSK tarihleri duyurdu: 1 ve 16 Haziran

Hakim ve Savcılar Kurulu, adli ve idari yargı ilk derece mahkemelerinde duruşma ve keşiflerin 16 Haziran'da başlamasına karar verdi. HSK kararıyla istinaf ve vergi mahkemelerinin ise duruşma ve keşif haricindeki tüm yargısal faaliyetleri 1 Haziran'da başlayacak.

29.05.2020Gündem
28 Şubat’ın kritik ismiydi, Karadayı vefat etti

28 Şubat’ın kritik ismiydi, Karadayı vefat etti

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin 22’nci Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı (88) dün çoklu organ yetmezliği nedeniyle hayatını kaybetti. 28 Şubat döneminde görev yapan Karadayı, 2013’te başlayan ve 2018’de karara bağlanan ‘postmodern darbe’ davasında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası almıştı.

27.05.2020Gündem
Tarihi karar Velayeti kendisine verilen çocuğunun soyadını değiştirebilecek

Tarihi karar! Velayeti kendisine verilen çocuğunun soyadını değiştirebilecek!

Eşinden ayrılan kadın, velayeti kendisine verilen çocuğunun soyadını artık değiştirebilecek. Çocuğun eğitim hayatında karşılaştığı zorlukları gerekçe gösteren bir kadın, çocuğuna kendi soyadını vermek için yargıya müracaat etti. Davada son noktayı koyan Yargıtay, çocuğun soyadının annenin soyadı olarak değiştirilmesinin çocuğun üstün yararına olacağına hükmetti.

25.05.2020Gündem
FETÖ firarisi Adil Öksüz’ün kayınpederi koronavirüsten öldü

FETÖ firarisi Adil Öksüz’ün kayınpederi koronavirüsten öldü  

15 TEMMUZ darbe girişiminin kilit ismi, FETÖ firarisi Adil Öksüz’ün kayınpederi Cevat Yıldırım, Sakarya'da koronavirüs tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

19.05.2020Gündem
Galata Kulesi, Selimiye Kışlası artık vakıfların

Galata Kulesi, Selimiye Kışlası artık vakıfların

Vakıflar Genel Müdürü Ersoy, Galata Kulesi’nin Vakıflar’a devrinin mahkeme kararıyla tescillendiğini söyledi. Ersoy, “Vahdettin Köşkü, Adile Sultan Sarayı, Zeynep Kamil Hastanesi, Paşakapısı Cezaevi, Selimiye Kışlası, Beylerbeyi Polis Evi, Abraham Paşa Konağı, Ihlamur Kasrı da artık Vakıflar’a tescilli” dedi.

16.05.2020Gündem
Vakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy’dan Galata Kulesi açıklaması

Vakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy’dan 'Galata Kulesi' açıklaması

Vakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy, Galata Kulesi’nin Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne devrinin mahkeme kararıyla tescillendiğini söyledi.

15.05.2020Haber
Vakıflar Genel Müdürü Ersoy’dan Galata Kulesi açıklaması

Vakıflar Genel Müdürü Ersoy’dan 'Galata Kulesi' açıklaması

Vakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy, Galata Kulesi’nin Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne devrinin mahkeme kararıyla tescillendiğini söyledi.

15.05.2020Gündem
Tazminat ödeyecek

Tazminat ödeyecek

TUNAY Bozyiğit’in 11 yıl önce Selda Bağcan’a açtığı dava karara bağlandı.

13.05.2020Keyif
Lüks villada kaçak krizi... İş insanlarını karşı karşıya getiren iddia: Dron ile gözlüyor

Lüks villada 'kaçak' krizi... İş insanlarını karşı karşıya getiren iddia: Dron ile gözlüyor

Milyon dolarlık villaların bulunduğu sitedeki ‘kaçak yapı’ krizi iki iş insanını karşı karşıya getirdi. Katarlı Mohd Abdulla Alsiddiqi Alemadi, Türk komşusu Mehmet Ünal’ı belediyeye şikâyet etti, kaçak yapılar için yıkım kararı çıktı. Ünal’ın eşi ise Alemadi’yi dron uçurarak evlerinin içini gözetlediği gerekçesiyle polise şikâyet etti.

25.04.2020Gündem
Ahmet Kaya’nın filmine gösterim izni

Ahmet Kaya’nın filmine gösterim izni

MERHUM sanatçı Ahmet Kaya’nın hayatını anlatan “İki Gözüm Ahmet” filminin, 7 Şubat’ta vizyona girişi, sanatçının vârisleri eşi Gülten Kaya ile kızları Çiğdem Öztürk ve Turaç Melis Kaya tarafından durdurulmuştu.

20.04.2020Magazin
Af yasası son dakika kimler tahliye olacak İnfaz yasasından kimler yararlanıyor

Af yasası son dakika kimler tahliye olacak? İnfaz yasasından kimler yararlanıyor?

TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen infaz düzenlemesine ilişkin kanun, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Af yasasının yürürlüğe girmesiyle beraber infaz yasasından kimlerin yararlanacağı merak konusu oldu. Peki, af yasası sonrası kimler tahliye olacak? İnfaz yasası hangi suçları kapsıyor? İşte, o konu hakkında ayrıntılı bilgiler..

15.04.2020Gündem
Son dakika haberi: Ceza infaz düzenlemesi TBMM’de kabul edildi

Son dakika haberi: Ceza infaz düzenlemesi TBMM’de kabul edildi!

Son dakika haberi... AK Parti ve MHP gruplarının ortak hazırladığı infaz düzenlemesine ilişkin kanun teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı. Terör, cinayet, uyuşturucu ve cinsel suçlar kapsam dışı bırakıldı.

13.04.2020Gündem
Eşinin dedikodusunu yapan koca hakkında önemli karar

Eşinin dedikodusunu yapan koca hakkında önemli karar!

Yargıtay 2. Hukuk Dairesi, iş ve arkadaş çevresinde eşinin dedikodusunu yapan erkeği ağır kusurlu buldu. Emsâl kararla eşinin dedikodusunu yapmak hem boşanma hem de tazminat sebebi sayıldı.

12.04.2020Gündem
Af yasasında son durum ne 2020 Af yasası Resmi Gazetede yayınlandı mı

Af yasasında son durum ne? 2020 Af yasası Resmi Gazete'de yayınlandı mı?

Kamuoyunda af yasası olarak bilinen infaz düzenlemesi Meclis'te görüşülmeye devam ediyor. AK Parti ve MHP'nin uzun süredir üzerinde çalıştığı infaz düzenlemesinde yapılan görüşmeler neticesinde sona yaklaşılırken, gözler 'af yasası'nın Resmi Gazete'de yayınlanacağı tarihe çevrildi. Peki, Af yasasında son durum ne? 2020 Af yasası Resmi Gazete'de yayınlandı mı? İşte, infaz düzenlemesinde son gelişmeler ve af yasasıyla ilgili ayrıntılı bilgiler...

9.04.2020Gündem
Kezzaplı saldırganın beraat ettiği ‘çocuğa darp’ davasında gerekçeli karar açıklandı

Kezzaplı saldırganın beraat ettiği ‘çocuğa darp’ davasında gerekçeli karar açıklandı

KONYA'da, kavgalı olduğu komşularının üzerine kezzap atarak, 3'ü çocuk 6 kişiyi yaraladığı iddiasıyla 9 yıl 4 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılan Gülay Durusoy (41), ailenin zihinsel engelli oğlu Akil Şahin'i itip, düşürdüğü gerekçesiyle yargılandığı davada ise suçu işlediğinin sabit olmadığı gerekçesiyle beraat etti. Mahkemenin gerekçeli kararında, "Katılan ile sanık arasında olayın öncesinden kaynaklanan husumet bulunduğu, her ne kadar katılan sanığın oğlunu darp ettiği iddiası ile şikayetçi olmuş ise de katılanın bu soyut iddiaları dışında sanığın atılı suçu işlediğine dair cezalandırılmasına yeter şüpheden uzak kesin ve inandırıcı hukuki delil bulunmadığı anlaşıldığından beraatine karar verilmiştir' denildi.

9.04.2020Gündem
FETÖ davasında yeniden yargılanan eski polise 7,5 yıl hapis

FETÖ davasında yeniden yargılanan eski polise 7,5 yıl hapis

Adana'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin davada hapis cezasına çarptırılan 5 sanığın, istinaf mahkemesinin "hükmün yeniden incelenmesi kararı" üzerine yeniden yargılandığı davada, eski emniyet müdürüne 7 yıl 6 ay hapis cezası hapis cezası verildi.

27.03.2020Gündem
Kezzaplı saldırgan komşu, çocuğu dövme davasında beraat etti

Kezzaplı saldırgan komşu, çocuğu dövme davasında beraat etti

KONYA'da, kavgalı olduğu komşularının üzerine kezzap atarak, 3'ü çocuk 6 kişiyi yaraladığı iddiasıyla 9 yıl 4 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılan Gülay Durusoy (41), aynı ailenin zihinsel engelli oğlu Akil Şahin'i itip, düşürdüğü gerekçesiyle yargılandığı davada, suçu işlediğinin sabit olmadığı gerekçesiyle beraat ettirildi.

23.03.2020Gündem
Meclis’te sıkı mesai

Meclis’te sıkı mesai

Koronavirüsle mücadele döneminde çalışmaya devam eden Meclis, bu hafta yargı alanındaki iki dönemli düzenlemede aşama kat etmeyi planlıyor. Uzlaşma sağlanırsa cezaevi mevcudunu önemli ölçüde azaltması beklenen teklif hızla yasalaştırılacak.

23.03.2020Gündem
Yargıtaydan Metin İyidil hakkındaki beraat kararıyla ilgili bozma istemi

Yargıtay'dan Metin İyidil hakkındaki beraat kararıyla ilgili bozma istemi

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, eski korgeneral Metin İyidil hakkındaki beraat kararının bozulmasına, İyidil'in Türk Ceza Kanunu'nun "anayasayı ihlal" suçunu düzenleyen 309. maddesinden cezalandırılmasına karar verilmesini istedi. Tebliğnamede, İyidil'in darbenin bastırılması için birliğinin başına geçerek darbecilerle mücadele etmediği, darbe teşebbüsünün hazırlık ve planlama aşamalarında yer aldıktan sonra girişimin FETÖ terör örgütü üyesi askerler tarafından gerçekleştirildiğinin açıklandığı ilk andan itibaren darbeci ast birlik komutanları ile irtibatını sürdürerek onları yönlendirdiği belirtildi. İyidil'in bir yandan da medya organlarına bağlanıp darbenin karşısında olduğu şeklinde açıklamalar yaparak kamuoyunu ve darbeye karşı mücadele eden yurtsever güçleri yanıltmaya çalıştığı ve darbecilere zaman kazandırmayı amaçladığı kaydedildi. İyidil ile ilgili son kararı Yargıtay 16. Ceza Dairesi verecek.

18.03.2020Gündem
Engelli ablasına tecavüz eden genci öldüren sanığın cezasında ‘ağır tahrik’ indirimi

Engelli ablasına tecavüz eden genci öldüren sanığın cezasında ‘ağır tahrik’ indirimi

Bursa'da işitme engelli ablasına cinsel saldırıda bulunduğunu öğrendiği Mehmet Kocadoğan'ı (26) tabancayla vurarak öldüren Yusuf P.'nin (28) 'kasten adam öldürmek' suçundan 15 yıl, 'ruhsatsız silah bulundurmak' suçundan 2 yıl 1 ay olmak üzere toplam 17 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırıldığı mahkeme kararı, Bursa İstinaf Mahkemesi'nce bozuldu. Bursa Bölge Adliye Mahkemesi 1. Ceza Dairesi’nde duruşmalı görülen davada sonucunda sanık Yusuf P.'ye, ağır tahrik indirimi uygulayarak, 'kasten adam öldürmek' ve ’ruhsatsız silah bulundurmak' suçlarından toplam 13 yıl 6 ay hapis cezası verildi.

15.03.2020Gündem
Sezenin ölümüne neden olmuştu... Karar verildi...

Sezen'in ölümüne neden olmuştu... Karar verildi...

Ege Üniversitesi Kampüsü içinde, yolun karşısına geçmek isteyen Sezen Zambak'a (23) traktörle çarparak ölümüne neden olan Vehbi Bolsoy (46), 3 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Ceza, 'iyi hal' indirimiyle 2 yıl 10 aya düşürüldü.

13.03.2020Gündem
Havalimanındaki olayda yeni gelişme Türkiye bu görüntüleri konuşmuştu...

Havalimanındaki olayda yeni gelişme! Türkiye bu görüntüleri konuşmuştu...

Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığı, İstanbul Havalimanı'nda yer hizmetleri şirketi çalışanına hakaret ettiği gerekçesiyle 1740 TL adli para cezası alan F.F.E. için verilen beraat kararının bozulmasını istedi.

13.03.2020Gündem
Son dakika haberi... Metrobüsteki şemsiyeli saldırının cezası belli oldu

Son dakika haberi... Metrobüsteki şemsiyeli saldırının cezası belli oldu!

Kadıköy'de 23 Eylül 2016 tarihinde şemsiyeyle metrobüs şoförüne müdahale ederek, aracın kaza yapmasına ve 17 kişinin yaralanmasına neden olduğu iddiasıyla ‘Olası kastla kamu malına zarar verme’ ve ‘Olası kastla kasten yaralama’ suçlarından yargılanan Murat Akbulut, 11 yıl 7 ay hapis cezasına çarptırıldı.

12.03.2020Gündem
Son dakika haberler: Kaynanasına “oğlunu sen mutlu et” diyen kadın ağır kusurlu bulundu

Son dakika haberler: Kaynanasına “oğlunu sen mutlu et” diyen kadın ağır kusurlu bulundu

Aile Mahkemesi, bir kavga esnasında kaynanasına “Ben oğlunu mutlu edemiyorsam sen mutlu et” diyen kadını ağır kusurlu buldu. Kadının nafaka ve tazminat talebi reddedilirken, boşandığı eşine 7 bin TL ödemesine hükmetti.

11.03.2020Gündem
Şizofreni hastası onun da gözlerini oymaya çalışmış Burcu o anları anlattı…

Şizofreni hastası onun da gözlerini oymaya çalışmış! Burcu o anları anlattı…

Adana Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı Hastanesi'nde yatarak tedavi gören Sultan Güner'in (57) 2 gözünü parmaklarıyla oyan şizofreni hastası N.K.'nin (36), 2 yıl önce Manisa’da tedavi gördüğü hastanede dış fırçasıyla gözlerini oymaya çalıştığı Burcu Ş. (34), yaşadığı korku dolu anları anlattı.

8.03.2020Gündem
Tüm çalışanları ilgilendiriyor Kıdem tazminatına ilişkin emsal karar

Tüm çalışanları ilgilendiriyor! Kıdem tazminatına ilişkin emsal karar

İşten çıkarılan ve işe iade davası açan bir kişi sadece kıdem tazminatıyla yetinmedi. Baz ücrete bütün giydirilmiş alacaklar ile yakacak, yemek, kıyafet, bireysel emeklilik yardımı, süreklilik arz eden prim ve mesai ödemelerini de kıdem tazminatına eklettirdi. Böylece yüzde 30 daha fazla tazminat almış oldu.

5.03.2020Ekonomi
Eylülün ölümüne sebep olan servis şoförünün tahliyesine savcılıktan itiraz

Eylül'ün ölümüne sebep olan servis şoförünün tahliyesine savcılıktan itiraz

AVCILAR'da bir ilkokul bahçesinde 9 yaşındaki Eylül Mirzaoğlu’na çarparak ölümüne neden olan servis şoförü Hüseyin Y., 2 Mart Pazartesi günü görülen duruşmada 5 yıl hapis cezası verilerek tahliye edildi. Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı verilen tahliye kararına itiraz ederek sanığın yeniden tutuklanmasını talep etti.

4.03.2020Gündem
Aynı daireyi iki kişiye satıştan 3 yıl 4 ay hapis

Aynı daireyi iki kişiye satıştan 3 yıl 4 ay hapis

ANTALYA'da aynı daireyi iki kişiye sattığı iddiasıyla yargılandığı davada 3 yıl 4 ay hapis cezası alan Ali İhsan Kaymaz'ın istinaf başvurusu reddedildi. Kaymaz'ın cezası kesinleşti.

2.03.2020Gündem
Ceren Damar Şenel cinayeti davası istinafa taşınacak

Ceren Damar Şenel cinayeti davası istinafa taşınacak

Öğrencisi Hasan İsmail Hikmet tarafından öldürülen Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi Araştırma Görevlisi Ceren Damar Şenel'in ailesinin avukatı Prof. Dr. Çetin Arslan, sanık hakkında verilen hükmü istinaf mahkemesine taşıyacaklarını bildirdi.

27.02.2020Gündem
F.Bahçenin kupasını çalma girişimi davasında karar

F.Bahçe'nin kupasını çalma girişimi davasında karar!

İstinaf Mahkemesi, Fenerbahçe’nin şampiyonluk kupasını çalmaya çalışırken yakalanan Halit Şahin’in, "Mala zarar verme" ve "Hırsızlığa teşebbüs" suçlarından aldığı 1 yıl 5 ay 15 günlük hapis cezasını onadı.

27.02.2020Futbol
Patron işçisini döverek öldürdü Korkunç görüntüler…

Patron işçisini döverek öldürdü! Korkunç görüntüler…

İzmir’de yanında çalışan işçisini darp ederek ölümüne sebep olan Hasan Yücel’in Mustafa Demir’i feci şekilde darp ettiği anlar güvenlik kameralarına yansıdı. Yücel, yargılandığı davada müebbet hapis cezası alırken, Yücel’in avukatı ise olayın ‘kasten öldürme’ değil kazayla gerçekleştiğini savunarak dosyayı istinafa gönderirken, müvekkilinin diyabet hastası olduğunu ve Türk Ceza Kanunu’nun 34. maddesi gereğince diyabet nedeniyle geçici olarak cezai ehliyetinin ortadan kalkıp kalkmadığının Adli Tıp Kurumundan alınacak raporla tespit edilmesini istedi.

27.02.2020Gündem
Gamzenin ölümü kahretmişti Karar belli oldu...

Gamze'nin ölümü kahretmişti! Karar belli oldu...

Antalya'da kullandığı aracın kaza yapması sonucu arkadaşı Gamze Yılbaş'ın (18) ölümüne neden olduğu iddia edilen sürücü İlayda Kılıç'a (21) verilen 5 yıl hapis cezası, Bölge Adliye Mahkemesi 11. Ceza Dairesi tarafından kaldırıldı. Sanığı 4 yıl 5 ay hapse mahkum eden mahkeme, infaz işlemlerinin başlaması için dosyayı yerel mahkemeye gönderdi.

26.02.2020Gündem
Fırat Çakıroğlunun katiline verilen çifte müebbet ceza onandı

Fırat Çakıroğlu'nun katiline verilen çifte müebbet ceza onandı

Yargıtay 16. Ceza Dairesi, üniversite öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nu öldüren Nurullah Semo'ya "kasten öldürme" ve "devletin birliğini ve ülkenin bütünlüğünü bozmak" suçlarından iki kez müebbet hapis cezası veren istinaf kararını onadı. Kararda, sanığın kasten öldürme suçunun da sabit olduğu belirtilerek, bu nedenlerle Bölge Adliye Mahkemesi hükümlerin onanmasına karar verildiği bildirildi.

25.02.2020Gündem
Ömer Faruk Kavurmacı’ya hapis ve tahliye: Ağzımızın payını aldık...

Ömer Faruk Kavurmacı’ya hapis ve tahliye: Ağzımızın payını aldık...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Kadir Topbaş’ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı, FETÖ üyeliğinden 8 yıl 9 ay hapis cezası aldı. Kavurmacı’nın tutuklu kaldığı süre gözetilerek tahliyesine karar verildi.

22.02.2020Gündem
Son dakika... İşadamı Ömer Faruk Kavurmacının cezası belli oldu

Son dakika... İşadamı Ömer Faruk Kavurmacı'nın cezası belli oldu

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik TUSKON davasından dosyaları ayrılan tutuksuz sanık Mustafa Şevki Kavurmacı, tutuklu sanık Ömer Faruk Kavurmacı ve firari sanık Ahmet Said Kavurmacı'nın yargılandığı davada karar açıklandı.

21.02.2020Gündem
TMSFdeki şirketlerin büyüklüğü 60 milyar lira

TMSF'deki şirketlerin büyüklüğü 60 milyar lira!

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Başkanı Gülal TMSF bünyesinde 807 şirketin bulunduğunu ve aktif büyüklüklerinin 60.1 milyar lira olduğunu söyledi.

21.02.2020Ekonomi
İzmirde minik Alperenin ölümüne ilişkin yargılanan müfettişler beraat etti

İzmir'de minik Alperen'in ölümüne ilişkin yargılanan müfettişler beraat etti

İzmir'in Çiğli ilçesinde okul servis minibüsünde unutulmasının ardından yaşamını yitiren 3 yaşındaki Alperen Sakin'in ölümüne ilişkin "ihmal suretiyle görevi kötüye kullanmak" suçlamasıyla hakkında dava açılan 3 maarif müfettişi beraat etti.

20.02.2020Gündem
Son dakika haberler: Avukatlar şikayet etti, mahkeme Ali Tezel’e yasak koydu

Son dakika haberler: Avukatlar şikayet etti, mahkeme Ali Tezel’e yasak koydu!

Sosyal Güvenlik Uzmanı Ali Tezel, İstanbul Barosu’nun kendisine karşı açtığı davaya kaybetti. 4 yıl süren yargılama sonrası, mahkemenin kararını Yargıtay da onadı. Karara göre, Tezel, sitesinde yer alan iş hukuku ile ilgili linkleri kaldıracak; bu alanda faaliyet yürütemeyecek. Gelen son dakika haberine göre, Türkiye Barolar Birliği’nin de müdahil olduğu davada, Tezel’in, avukat olmadığı halde bu alanda faaliyet yürüttüğü ve çeşitli illerdeki 20 büro üzerinden kazanç sağladığı iddia ediliyordu.

20.02.2020Gündem
Hazineden önemli açıklama Vergi borcu olanlar dikkat

Hazine'den önemli açıklama! Vergi borcu olanlar dikkat

Hazine, vergide "kanun yolundan vazgeçme" uygulamasına açıklık getirdi.

20.02.2020Ekonomi
Son dakika haberi: Osman Kavala yeniden tutuklandı

Son dakika haberi: Osman Kavala yeniden tutuklandı

Anadolu Kültür AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala, "Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme" suçundan tutuklandı.

19.02.2020Gündem
Boşanan anne çocuğuna soyadını verebilecek İşte şartı...

Boşanan anne çocuğuna soyadını verebilecek! İşte şartı...

Boşanan bir annenin çocuğuna kendi soyadını vermesinin önü açıldı.

19.02.2020Gündem
Son dakika haberi: İstanbuldaki Trans nefreti cezasız kalmadı Sizi burada yaşatmayacağız

Son dakika haberi: İstanbul'daki Trans nefreti cezasız kalmadı! 'Sizi burada yaşatmayacağız'

İSTANBUL Avcılar’da 2016 yılında, trans birey M.P. yaşadığı apartman dairesine gittiğinde aralarında bina sakinlerinin de bulunduğu sopalı 15 kişilik bir grupla karşılaştı. Mahalle sakinleri “Sizi burada yaşatmayacağız” tehditlerinde bulunarak trans bireyi evinden çıkarmaya çalıştı.

19.02.2020Gündem
Son dakika haberi... Osman Kavala hakkında yeniden gözaltı kararı

Son dakika haberi... Osman Kavala hakkında yeniden gözaltı kararı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, Osman Kavala hakkında, 15 Temmuz darbe girişimi soruşturması kapsamında gözaltı kararı verildi. Kavala, Silivri Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda tahliyesinin ardından polis ekiplerince teslim alındı.

18.02.2020Gündem
Ev alacaklar bunlara dikkat

Ev alacaklar bunlara dikkat!

Tapu kaydına bakmadan ipotekli ev alırsanız evinizi kaybedebilirsiniz, imar durumuna bakmazsanız kaçak ve yıkılacak bir eve para ödeyebilirsiniz, hatalı bir evrak imzalarsanız eksik ya da geç teslim edilen konuta karşı tüm haklarınızı kaybedersiniz... Tüm bu kötü senaryolarla karşılaşmamanız için ev alma rehberi hazırladık.

18.02.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

Ortak alan vergi muafiyetini kaldırır mı?

Emekli maaşından başka gelirim yok ve brüt 185 m2’lik tek konutum var.

19.05.2020

Afla cezaevinden kimler çıkacak

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, af yasasında eşitlik ilkesi gözetilmediğini söylüyor.

7.04.2020

Allah’ın ayetleriyle alay etmek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 7 maaşını vererek yardım kampanyası başlattı.

2.04.2020

Yargıtay Başkanı’nın gözünden yargıya güven meselesi

Bu ayın sonuna doğru yaş haddi nedeniyle emekliye ayrılacak olan Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, son zamanlarda yargının durumuna ilişkin dikkat çekici açıklamalar yapıyor.

14.03.2020