MENÜ

Hidayet Karaca

Hidayet Karaca ile ilgili tüm haberleri, son dakika Hidayet Karaca haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Hidayet Karaca haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 402 Hidayet Karaca haberi bulunmuştur.

Hidayet Karaca Haberleri

Saçlarını boyattı ama...

Saçlarını boyattı ama...

Kapatılan Bugün gazetesi yazarı ve Bugün TV'de program yapımcısı olan, aynı zamanda Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca'nın da avukatlığını yapan eski savcı Gültekin Avcı, İzmir'in Karabağlar ilçesinde, bir evin tavan arasında saklanırken yakalanmıştı.

26.08.2016Gündem
Prof Dr. Hakan Yavuz: Cemaatçiler savaşı kaybetmiş Naziler gibi Hoca’ya karşı isyan var

Prof Dr. Hakan Yavuz: 'Cemaatçiler savaşı kaybetmiş Naziler gibi! Hoca’ya karşı isyan var'

Bir yanda fantastik bilgilerle sürekli el artıran itirafçılar... Bir yanda ‘dir’li ‘dır’lı kesin cümleleriyle memleketimin televizyon yorumcuları... Ve topu hâlâ üst akıllara atan politikacılar... Bu kakafoniden sağlıklı bir analiz çıkarmamız zor. Türkiye’de Gülen’le ilgili yayımlanmış objektif akademik çalışma sayısı bir-ikiyi geçmiyor. Dünyada Cemaat’i en iyi incelemiş isimlerden biri, hatta kimilerine göre ilki Utah Üniversitesi Siyasal Bilgiler Bölümü’nden Prof. Dr. Hakan Yavuz... Yavuz, bir dönem Cemaat’e yakın durmuş, Fethullah Gülen ile defalarca mülakat yapmış, 2000’li yılların sonunda ise Hürriyet’te yayımlanan üç açıklamayla net bir mesafe koymuş biri. Cemaat’le ilgili ilk uluslararası akademik çalışmayı yaptı. İkinci kitabı Oxford Üniversitesi Yayınları’ndan çıktı. Kendisiyle FETÖ’nün son durumunu ve Türkiye’de bu yapıları yaratan toplumsal ahlak sorununu konuştuk.

20.08.2016Gündem
O hakimin eşi hakimlerin ablasıymış

O hakimin eşi 'hakimlerin ablası'ymış

Kapatılan Samanyolu Yayın Gurubu Başkanı Hidayet Karaca’nın da aralarında bulunduğu 62 kişi hakkında tahliye kararı verdikten sonra tutuklanan Hakim Mustafa Başer’in hakim eşi Rabia Başer de tutuklandı. Hakimlerin ablası olduğu iddia edilen Bölge İdare Mahkemesi Hakimi Rabia Başer, HSYK tarafından 16 Temmuz 2016 tarihinde açığa alınmış, 17 Temmuz tarihinde de Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında gözaltı kararı verilmişti.

18.08.2016Gündem
Şimdi artık o iftardan eser yok: FETÖ hukuku

Şimdi artık o iftardan eser yok: FETÖ hukuku

İstanbul Emniyeti İstihbarat Şube Müdürlüğü, 2008’in eylül ayında bir iftar yemeği düzenledi. İTO’nun Kandilli Cemile Sultan Korusu’nda verilen iftar yemeğinin davetlileri, Beşiktaş’taki Özel Yetkili Mahkeme’de görev yapan hâkim ve savcılardı. Ergenekon soruşturmasını yürüten hâkim ve savcılar da o yemekteydi. İftar yemeğinde çekilen fotoğraflar, 1 yıl sonra, 2009 Ekim’inde ‘odatv’nin internet sitesinde yayınlandı. Büyük yankı uyandırdı. Hürriyet o gün iftar yemeğinde bulunan polis şeflerinin ve hâkim-savcıların şimdi nerede olduğunun yanıtını aradı. İşte cevabı:

13.08.2016Gündem
Hüseyin Gülerce: Gülenin yıkılması 3 ayağın çökmesine bağlı

Hüseyin Gülerce: Gülen'in yıkılması 3 ayağın çökmesine bağlı

Bir dönem adı Gülen cemaati ile anılan Star gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce, Habertürk TV'de açıklamalarda bulundu. FETÖ'nün CIA'den destek aldığını söyleyen Gülerce, 'Böyle bir canavara destek verdik, Allah bizi affetsin' diye konuştu. Fetullah Gülen'in adını ilk kez 1977'de duyduğunu belirten Gülerce, "Benim en büyük hatam, 95'te Zaman Gazetesi Genel Müdürü olunca, dualarını alayım düşüncesiyle vardığımda, görüşmeyi beklerken bir patırtı üzerine gidip bunun Cevdet Türkyolu'nu dövmesini görmem." diye konuştu. "Gülen'in yıkılması üç ayağın çökmesine bağlı" diyen Gülerce "bunları taban desteği, siyasi ve ulusal destek' olarak açıkladı.

11.08.2016Gündem
Çatı iddianame kabul edildi

'Çatı iddianame' kabul edildi

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) ile ilgili,Fethullah Gülen'in de arasında bulunduğu 73 kişi hakkında hazırladığı "çatı iddianamesi", Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Davanın ilk duruşması, 22-25 Kasım 2016'da görülecek.

22.07.2016Gündem
Bülent Arınç BBC Türkçeye konuştu

Bülent Arınç BBC Türkçe'ye konuştu

BBC Türkçe'ye konuşan eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, başkanlık tartışmalarından, çözüm sürecine; Ahmet Davutoğlu’nun başbakanlık görevinden istifasından, kendi siyaset hayatına ve basın özgürlüğüne kadar birçok konuda soruları yanıtladı.

17.06.2016Dünya
Tahşiyecilere Kumpas davasında savunmalara başlandı

'Tahşiyecilere Kumpas' davasında savunmalara başlandı

"TAHŞİYECİLERE Kumpas" kurulduğu iddiasıyla ilgili 10’u tutuklu 33 sanık hakkında açılan davanın 6. duruşması, İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapıldı.

29.03.2016Gündem
Anayasa Mahkemesinin Can Dündar ve Erdem Gül kararının gerekçesi

Anayasa Mahkemesi'nin Can Dündar ve Erdem Gül kararının gerekçesi

Anayasa Mahkemesi'nin Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül ile ilgili ihlal kararının gerekçesi açıklandı.

9.03.2016Gündem
Taşhiyecilere Kumpas Davasında tahliye talepleri reddedildi

Taşhiyecilere Kumpas Davası'nda tahliye talepleri reddedildi

Tahşiyeciler Grubuna yönelik kumpas kurulduğu iddiasıyla 9’u tutuklu 33 sanığın yargılandığı davada, mahkeme tutuklu sanıkların tahliye talepleri reddetti. Duruşma ertelendi.

25.02.2016Gündem
“Tahşiyecilere kumpas” davasında iddianamenin okunmasına başlandı

“Tahşiyecilere kumpas” davasında iddianamenin okunmasına başlandı

Paralel Devlet Yapılanması'nın (PDY) “Tahşiyecilere kumpas” kurduğu iddiasıyla aralarında firari sanık Fetullah Gülen ile Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski emniyet müdürleri Ali Fuat Yılmazer, Yurt Atayün ve Ömer Köse'nin de bulunduğu 10'u tutuklu 33 sanığın yargılandığı davada, iddianamenin okunmasına geçildi.

23.02.2016Gündem
Kod adın ne

Kod adın ne

Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, Fethullah Gülen Cemaati’nin üst yönetimine ilişkin yürütülen soruşturmada video konferans sistemiyle ifade verdi. Savcı, Karaca’ya ‘Kod adın nedir?’, ‘Fethullah Gülen örgütü içindeki konumunuz nedir?’ soruları yöneltti.

25.01.2016Gündem
4 hakime ihraç

4 hakime ihraç

‘Paralel Devlet Yapılanması’ soruşturması kapsamında tutuklanan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ve polislerin reddi hâkim talebini, yetkisi olmadığı halde kabul eden ve salıverilmelerine hükmeden hâkimler Metin Özçelik ve Mustafa Başer’in ilk derece mahkemesi sıfatıyla Yargıtay 16. Ceza Dairesi’nde yargılanmasına dün başlandı. Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) ise tutuklu yargılanan iki hâkimin disiplin dosyasını dünkü toplantıda gündemine aldı. Daire, Başer ve Özçelik’in Yargıtay’da hâkim karşısında olduğu sırada müfettişin ihraç istemli raporunu görüştü ve karara bağladı.

21.01.2016Gündem
Nokta Dergisi yöneticileri Silivri Cezaevinden çıktı

Nokta Dergisi yöneticileri Silivri Cezaevi'nden çıktı

"Türkiye Cumhuriyeti hükümetine karşı silahlı isyana tahrik" suçundan tutuklu yargılandıkları davada dün görülen ilk celsede tahliye edilen Nokta Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Cevheri Güven ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Murat Çapan, 58 gün tutuklu kaldıkları Silivri Cezaevi'nden çıktı. Tahliye kararının ardından cezaevindeki işlemleri tamamlanan Güven ve Çapan'ı, ailesi, yakınları ve Nokta Dergisi çalışanları cezaevi önünde karşıladı.

30.12.2015Gündem
Fethullah Gülen istinabe yoluyla ifade verecek

Fethullah Gülen istinabe yoluyla ifade verecek

"Tahşiyecilere kumpas kurulduğu" iddiasına ilişkin 33 sanığın yargılandığı davanın 1 numaralı sanığı Fethullah Gülen'in avukatı Nurullah Albayrak, "İstinabe yoluyla (Bir devletin yetkili bir adli makamının diğer bir devletin adli makamı adına yerine getirdiği işlemler bütünü) bu yapılabilirdi.

22.12.2015Gündem
O dava başladı

O dava başladı

‘'Taşhiye örgütüne kumpas kurdukları’ öne sürülen ve hakkında tutuklama verilerek kırmızı bülten çıkartılması talep edilen Fethullah Gülen’in de aralarında bulunduğu 33 sanığın yargılanmasına başlandı.

22.12.2015Gündem
Adliye karşısında bekleyiş

Adliye karşısında bekleyiş

Aralarında Fethullah Gülen, Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ve eski emniyet müdürlerinin de bulunduğu 9’u tutuklu 33 sanığın yargılanmasına bugün İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlandı.

22.12.2015Gündem
Adliye karşısındaki bekleyiş sürüyor

Adliye karşısındaki bekleyiş sürüyor

Aralarında FethullahGülen, Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ve eski emniyetmüdürlerinin de bulunduğu 9’u tutuklu 33 sanığın yargılanmasına bugünİstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlandı.Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı Çağlayan’daki İstanbul AdaletSarayı’nın karşısındaki alanda duruşma öncesi toplanan, aralarındakadınların da bulunduğu bir grup, sabah saatlerinden itibaren beklemeyebaşladı. Gruptaki bazı kişilerin Kur’an-ı Kerim okudukları görüldü.Adliye karşısındaki bekleyiş sürüyor. Haber-Kamera:  Taner YENER  - Yaşar KAÇMAZ /İSTANBUL,(DHA)

22.12.2015Haber
Paralel Yapı davasında ilk duruşma yarın

'Paralel Yapı' davasında ilk duruşma yarın

'Paralel Yapı' soruşturması kapsamında, "Tahşiyecilere kumpas" iddiasıyla, aralarında Fetullah Gülen'in de bulunduğu 33 sanığın yargılanmasına başlanacak.

21.12.2015Gündem
Gazetecilerden protesto

Gazetecilerden protesto

TÜRKİYE Gazeteciler Sendikası (TGS), tutuklu gazetecilerin serbest bırakılması için ‘Basın öne eğilmesin’ sloganıyla Galatasaray Lisesi önünde eylem yaptı.

20.12.2015Gündem
Tahşiye davasında tüm sanıklar için beraat kararı

'Tahşiye' davasında tüm sanıklar için beraat kararı

Liderliğini Mehmet Doğan’ın yaptığı iddia edilen 51 sanıklı Tahşiye davasında karar çıktı. Mahkeme, örgüt kurma ve yönetme suçundan yargılanan tüm sanıklar hakkında beraat kararı verdi. Mahkeme, ruhsatsız silah bulundurma suçundan da  4 kişi hakkında verdiği hapis cezalarını para cezasına çevirerek hükmün açıklanmasını geriye bıraktı.

15.12.2015Gündem
Hidayet Karaca’nın evinde arama

Hidayet Karaca’nın evinde arama

Silivri Cezaevinde tutuklu bulunan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca’nın Ümraniye’deki evinde arama yapıldı. Karaca'nın evindeki aramaya CHP'li Mahmut Tanal da Twitter'dan tepki gösterdi.

12.12.2015Gündem
Gülen Cemaatinin üst yönetimine operasyon: 67’si firarda 5’i gözaltında

Gülen Cemaati'nin üst yönetimine operasyon: 67’si firarda 5’i gözaltında

Gülen Cemaati’ne yönelik ana soruşturmada savcılık dün düğmeye bastı. Fethullah Gülen dahil 73 şüpheli için gözaltı kararı alındı. Ancak sadece eski AK Parti İzmir Milletvekili İlhan İşbilen ve 4 şüpheli gözaltına alınabildi. Akın İpek ve Ekrem Dumanlı firariler arasında.

11.12.2015Gündem
10 ilde eş zamanlı Paralel Yapı operasyonu

10 ilde eş zamanlı 'Paralel Yapı' operasyonu

Ankara CumhuriyetBaşsavcılığı'nın 'Paralel Yapı' iddiasıyla yürüttüğü ana soruşturmakapsamında, Ankara merkezli 10 ilde operasyon başlatıldı. AnadoluAjansı'nın haberine göre, operasyon 'tepe yönetim'e yönelikgerçekleştirildi. Operasyonda Ekrem Dumanlı, Akın İpek ve HidayetKaraca'nın da aralarında bulunduğu 65 kişi hakkında gözaltı kararıolduğu, şüphelilerden 43'ünün yurt dışında bulunduğu öğrenildi.

11.12.2015Haber
10 ilde eş zamanlı Paralel Yapı operasyonu

10 ilde eş zamanlı 'Paralel Yapı' operasyonu

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın 'Paralel Yapı' iddiasıyla yürüttüğü ana soruşturma kapsamında, Ankara merkezli 10 ilde operasyon başlatıldı. Anadolu Ajansı'nın haberine göre, operasyon 'tepe yönetim'e yönelik gerçekleştirildi. Operasyonda Eski AK Parti Milletvekili İşbilen'in de bulunduğu 5 kişi gözaltına alınırken, Ekrem Dumanlı, Akın İpek ve Hidayet Karaca'nın da aralarında bulunduğu 65 kişi hakkında gözaltı kararı olduğu ancak şüphelilerden 43'ünün yurt dışında bulunduğu öğrenildi.

11.12.2015Gündem
Silivri’deki Umut nöbetinde 7. gün

Silivri’deki "Umut nöbeti"nde 7. gün

Tutuklu gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül’e destek olmak ve onlarla dayanışma sergilemek için başlatılan ’Umut Nöbet"inin 7’ncisini, Basın Konseyi eski Başkanı ve CHP eski milletvekili Oktay Ekşi, Posta Gazetesi yazarı Candaş Tolga Işık, Bugün TV eski Genel Yayın Yönetmeni Tarık Toros ve Sivas Divriği Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yahya Kemal Bayar tuttu. Silivri Cezaevi önünde sandalye üzerinde tutulan nöbetleri 4 gazeteci, sırayla birbirlerinden devraldı.

8.12.2015Gündem
Ekrem Dumanlı hakkında yakalama kararı varmış

Ekrem Dumanlı hakkında yakalama kararı varmış

ZAMAN Gazetesi Genel Yayın Yönetmeliği’nden 5 Ekim’de yaptığı yazılı açıklamayla istifa eden ancak gazetedeki köşe yazılarına devam eden Ekrem Dumanlı hakkında 18 Eylül’de yakalama kararı alındığı ortaya çıktı.

10.11.2015Gündem
54 hâkim ve savcıya yurtdışı yasağı

54 hâkim ve savcıya yurtdışı yasağı

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talebi üzerine ‘Selam Tevhid’de kumpas soruşturması kapsamında 49’u açığa alınan 54 hâkim ve savcı hakkında, Bakırköy 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi yurtdışına çıkış yasağı kararı verdi.

3.11.2015Gündem
Fethullah Gülen hakkındaki 3üncü iddianame

Fethullah Gülen hakkındaki 3'üncü iddianame

Takipsizlik kararıyla ortadan kalkan Selam Tevhid Soruşturması'nda usulsuzlük yapıldığı iddiasına ilişkin yürütülen soruşturma 15 ay sonra tamamlandı. Soruşturmayı yürüten Başsavcıvekili İrfan Fidan, aralarında Fethullah Gülen, Emre Uslu ile eski emniyet müdürü Yurt Atayün'de aralarında bulunduğu 122 şüpheli hakkında hazırladığı 10 bin 529 sayfalık iddianameyi mahkemeye gönderdi.

27.10.2015Gündem
Suruç’tan sonra 1673 kişi tutuklandı

Suruç’tan sonra 1673 kişi tutuklandı

ADALET Bakanı Kenan İpek, cezaevlerine ilişkin rakamları açıklarken, Suruç katliamının yaşandığı 22 Temmuz’dan bugüne kadar PKK, KCK, YGH, YDG-H örgütüne mensup 1308, IŞİD ve El Kaide’ye mensup 276, DHKP-C ve diğer sol terör örgütlerine mensup 89 kişi olmak üzere toplam 1673 tutuklama yapıldığını bildirdi.

20.10.2015Gündem
Fethullah Gülen’e gıyabi tutuklama ve kırmızı bülten

Fethullah Gülen’e gıyabi tutuklama ve kırmızı bülten

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, 'Paralel Devlet Yapılanması'nın, "takipsizlikle sonuçlanan 25 Aralık soruşturmasında usulsüzlükler yaptığı ve şüphelilere kumpas kurduğu" iddiasıyla aralarında bir numaralı sanık olarak Fetullah Gülen'in de bulunduğu 69 şüpheli hakkında hazırlanan iddianameyi kabul etti.

19.10.2015Gündem
Bülent Keneş serbest bırakıldı

Bülent Keneş serbest bırakıldı

TWITTER’daki mesajlarında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesi ile 10 Ekim 2015’te tutuklanarak Silivri Cezaevi’ne konulan Today’s Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bülent Keneş, avukatlarının yaptığı itiraz üzerine 4 gün sonra tahliye edildi.

14.10.2015Gündem
AYM’den ret gerekçesi

AYM’den ret gerekçesi

ANAYASA Mahkemesi (AYM) Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca’nın “terör örgütü yöneticiliği” suçundan tutuklanması nedeniyle hak ihlali yapıldığına ilişkin bireysel başvurusunun ret kararınıın gerekçesini açıkladı.

9.10.2015Gündem
14 Aralık iddianamesi kabul edildi

14 Aralık iddianamesi kabul edildi

14 Aralık soruşturmasında, aralarında Fethullah Gülen ve tutuklu Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ile eski emniyet müdürlerinin de bulunduğu 15’i tutuklu 33 sanık hakkında hazırlanan 332 sayfalık iddianame mahkeme tarafindan kabul edildi. Öte yandan, Fethullah Gülen hakkında hazırlanan 2. iddianamenin detayları ortaya çıktı.

2.10.2015Gündem
O davada ilginç tesadüf

O davada ilginç tesadüf

KÖŞE yazıları ve tutuklu polis müdürleriyle yaptığı telefon görüşmeleri delil gösterilerek tutuklanan Bugün gazetesi yazarı Gültekin Avcı’nın avukatı, tutuklama kararını veren hâkim Durmuş Karaçalı ile Avcı arasında husumet olduğunu öne sürerek kararın hukuka aykırı olduğunu savundu.

23.09.2015Gündem
Gültekin Avcı tutuklandı

Gültekin Avcı tutuklandı

Bugün Gazetesi yazarı ve tutuklu Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca'nın avukatlığını yapan Gültekin Avcı ile aynı operasyonda gözaltına alınan 6 polis tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. Mahkeme, AVCI ile 3 polisin tutuklanmasına karar verdi.

21.09.2015Gündem
Gültekin Avcı ve 3 polis tutuklandı

Gültekin Avcı ve 3 polis tutuklandı

BUGÜN Gazetesi yazarı ve halen tutuklu olan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca’nın avukatlığını yapan Gültekin Avcı, "Silahlı terör örgütü kurma ve yönetmek", "Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya ve görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etmek" ve "Devletin gizli kalması gereken bilgilerini siyasal veya askeri casusluk amacıyla temin etmek" suçlarından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Avcı ile aynı operasyonda gözaltına alınarak mahkemeye sevk edilen 3 polis daha tutuklanırken, diğer 3 polis adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

20.09.2015Gündem

Yazar Sonuçları

Sultanahmet patlaması serbest çağrışımları

İNSANIN ilk aklına gelenin “eyvah, turizm” olması ne feci bir şey...

12.01.2016