MENÜ

Hdp Eş Başkanı Selahattin Demirtaş

Hdp Eş Başkanı Selahattin Demirtaş ile ilgili tüm haberleri, son dakika Hdp Eş Başkanı Selahattin Demirtaş haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Hdp Eş Başkanı Selahattin Demirtaş haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.178 Hdp Eş Başkanı Selahattin Demirtaş haberi bulunmuştur.

Hdp Eş Başkanı Selahattin Demirtaş Haberleri

Davet krizi

Davet krizi

MECLİS’in yeni yasama yılı dün Genel Kurul’daki özel oturumla açılırken, oturumun ardından Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Meclis Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Meclis Başkanı’nın makamında bir araya geldiler. Yüksek yargı organları başkanları, bazı parti yöneticileri ve milletvekillerinin de bulunduğu bu özel sohbette, Erdoğan ile Bahçeli samimi şekilde selamlaşırken karşılıklı sıcak mesajları oldu.

1.10.2017Gündem
Cezaevi odasında tweet araması

Cezaevi odasında tweet araması

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a ait Twitter hesabından mesajlar paylaşılması üzerine tutuklu bulunduğu Edirne Cezaevi’ndeki odasında arama yapıldığı belirtildi.

30.09.2017Gündem
Selahattin Demirtaş’ın cezaevindeki odasında Twitter araması yapıldı

Selahattin Demirtaş’ın cezaevindeki odasında Twitter araması yapıldı

Edirne'de tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın cezaevindeki odasında attığı tweetler sebebiyle arama yapıldığı iddia edildi.

30.09.2017Gündem
Yüz yüze savunmaya masraf engeli

Yüz yüze savunmaya masraf engeli

Edirne’de tutuklu HDP Lideri Selahattin Demirtaş, Ankara’daki davaya, ‘yargılama gideri konusundaki zorluklar’ gerekçesiyle getirilmedi. SEGBİS’le savunma yapmayı reddeden Demirtaş, duruşmaya bu sistemle bağlanmazsa susma hakkını kullanmış sayılacak.

27.09.2017Gündem
Demirtaşın davasına bakacak mahkeme belli oldu

Demirtaş'ın davasına bakacak mahkeme belli oldu

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında yürütülen soruşturma kapsamında, 4 Kasım 2016 tarihinden bu yana tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın davasına bakacak mahkeme belirlendi.

19.09.2017Gündem
HDP’nin Diyarbakırdaki mitinginde yoğun güvenlik önlemi

HDP’nin Diyarbakır'daki mitinginde yoğun güvenlik önlemi

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) Diyarbakır’da düzenlediği, ’Adalet, Vicdan ve Demokrasi’ mitingi başladı. Yoğun katılımın olduğu miting için Diyarbakır polisi olağanüstü güvenlik önlemleri aldı.

17.09.2017Gündem
Hesap verecekler

'Hesap verecekler'

Tutuklu HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk’un annesi Hatun Tuğluk’un mezardan çıkarılmasına neden olan saldırıya sert tepkiler geldi. Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, “Hesabını vereceklerdir” derken, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, “Kınıyoruz” dedi. Hatun Tuğluk, Tunceli’de toprağa verildi.

14.09.2017Gündem
HDPden AYMde adalet nöbeti

HDP'den AYM'de adalet nöbeti

HDP Parti Sözcüsü Osman Baydemir ile Kadın Meclisi Sözcüsü Dilan Dirayet Taşdemir, Grup Başkanvekili Ahmet Yıldırım, milletvekilleri Meral Danış Beştaş ve Garo Paylan, tutuklu HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve milletvekillerinin durumunu görüşmek için adli yıl açılışı dolayısıyla dün öğle saatlerinde Anayasa Mahkemesi’ne (AYM) gitti.

5.09.2017Gündem
Demirtaş’tan ‘adalet’li bayram mesajı

Demirtaş’tan ‘adalet’li bayram mesajı

HDP’nin tutuklu Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, Edirne Cezaevi’nden gönderdiği Kurban Bayramı mesajında, “Ülkemizdeki demokrasi güçleri, vicdan sahibi tüm yurttaşlarımız korku duvarlarını yıkmaya ve seslerini yükseltmeye başladılar. Yüreklerimiz birlikte atıyor, özlemlerimiz aynı, mücadelemiz ortaktır” dedi.

1.09.2017Gündem
Demirtaş: Çoğumuz tutuklu olsak bile, HDP bu ülkenin siyasi geleceğini belirleyecek partidir

Demirtaş: Çoğumuz tutuklu olsak bile, HDP bu ülkenin siyasi geleceğini belirleyecek partidir

DİYARBAKIR Cumhuriyet Başsavcılığı'nın hakkında açtığı soruşturma kapsamında 4 Kasım 2016 tarihinden beri Edirne Cezaevi’nde bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, kurban bayramı nedeniyle mesaj gönderdi.

1.09.2017Gündem
Avrupadan tutuklu vekil başvurusu

Avrupa'dan tutuklu vekil başvurusu

AVRUPA Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Birleşik Avrupa Sol Grubu Başkanı Tiny Kox, TBMM Başkanı İsmail Kahraman’a gönderdiği mektupta, tutuklu 10 HDP’li ve 1 CHP’li milletvekilinin tahliye edilmesi için çaba göstermesini istedi.

28.08.2017Gündem
Kelepçeli nakle itiraz etti

Kelepçeli nakle itiraz etti

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile HDP Hakkâri Milletvekili Abdullah Zeydan, Meclis Başkanlığı ile Adalet Bakanlığı’na yeni dilekçeler göndererek duruşmalara nakil ve hastanelere sevklerde kelepçe uygulamasına son verilmesini istediler.

24.08.2017Gündem
142 yıla kadar hapisle yargılandığı davaya bakacak mahkeme bulunamıyor

142 yıla kadar hapisle yargılandığı davaya bakacak mahkeme bulunamıyor

Hakkında yürütülen soruşturmalar kapsamında 3 Kasım 2016 tarihinde tutuklanan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın, ’Terör örgütü kurma, yönetme’, ’örgüt propagandası’, ’suç ve suçluyu övme’ iddialarıyla 142 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı ana davasının dosyası, mahkemeler arasındaki uyuşmazlık nedeniyle ortada kaldı.

23.08.2017Gündem
Kilit partiyiz

'Kilit partiyiz'

HDP tarafından Van’da devam eden ‘Vicdan ve Adalet Nöbeti’nde Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın gönderdiği mesaj okundu.

13.08.2017Gündem
Demirtaş, Erdoğana dava açtı

Demirtaş, Erdoğan'a dava açtı

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, hakkında 'terörist' ifadesini kullandığını öne sürdüğü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında 60 bin liralık tazminat davası açtı.

12.08.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Resimdeki eksiği bulun

Aşağıda Anadolu Ajansı tarafından, kendi muhabir, Kayhan Özer tarafından çekilip yayına verilmiş bir fotoğraf göreceksiniz.

2.10.2017

Gazeteciler ve siyasetçiler hapisteyken adil devlet

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ABD’yi eleştirirken, Önemli olan büyük ülke olmak değil, adil devlet olmak” dedi ya, katılmamak mümkün değil. Tabii bu sözü gazeteci meslektaşlarımızın tahliyesini umutla beklerken desteklemenin nasıl olacağını sorarsanız, adaletin bizdeki durumuna da aynı açıdan bakmamız gerekecek; buyurun beraber bakalım.

10.09.2017

Türk yargısının içler acısı hali

Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit 5 Eylül’de Adli Yıl açılışındaki konuşmasında hem söylediğiyle, hem de söylemediğiyle Türk yargısının içler acısı mevcut halini açık seçik ortaya koydu.

6.09.2017

CHP, AK Parti’nin zayıf noktasını sonunda buldu mu?

Bizde de vardır “Aşil Topuğu” deyimi ama pek kullanılmaz, vücudun en zayıf noktası demektir. Yunan mitolojisine göre, annesinin kutsal nehirde yıkarken suya kapılmasın diye topuğundan tuttuğu için bir tek oradan yara alabilecek Aşil, bugün Çanakkale ili sınırlarındaki antik Truva savaşının en önemli şahsiyetlerindendir.

27.08.2017

Eşikteki Kriz: Almanya ile gerilimin çok ötesinde

Almanya Başbakanı Angela Merkel’in son hamlesine kadar olan biteni Almanya’da 24 Eylül’de yapılacak seçimlerle izah etmek daha mümkündü; artık pek değil. Almanya ile tırmanan gerilim, Türkiye’nin eşiğinde durduğu ve yaklaşmakta olan bir krize işaret ediyor.

20.08.2017

Kılıçdaroğlu tutuklanırsa mı? Akıldan dahi geçirmemeli

Türkiye Cumhuriyetinin kurucu partisi, ana muhalefet CHP liderini daha önce hapse atanlar oldu. 12 Eylül askeri darbesi ardından Bülent Ecevit, yazdıkları yüzünden hapsedildi; çıkardığı Arayış dergisinde stajyer olarak gazeteciliğe başlamıştım, birebir tanık oldum.

16.08.2017

Enis’i bırakın da İçişlerine bakın

Acaba birileri Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a yanıltıcı bilgi mi verdi de Enis Berberoğlu’nun hapisten “Buradan çıktım, çıktım. Çıkmadım, açıklamalarda bulunacağım” diye Kemal Kılıçdaroğlu’nun tehdit ettiğini söyledi?

14.08.2017

16 yılda nereden nereye?

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan dün Antalya’da CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na da hapis yolunun açılmasıyla sonuçlanması muhtemel suçlamalarda bulundu. AK Parti bugün 16’ıncı yılını ülkede siyasetin sertleştiği bir dönemde kutluyor.

13.08.2017