MENÜ

Gülüş

Gülüş ile ilgili tüm haberleri, son dakika Gülüş haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Gülüş haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 462 Gülüş haberi bulunmuştur.

Gülüş Haberleri

Başka ilaç aramayın, en iyi ilaç: Gülmek

Başka ilaç aramayın, en iyi ilaç: Gülmek

En son, karnınızı tutarak, yerlerde yuvarlanarak ne zaman güldünüz? Ne zaman bir arkadaşınızla telefonda kahkahalara boğuldunuz? Hayatımızda gülmek için vakit ayırmadığımız bir gerçek. Psikiyatrist Dr. Judith Kupersmith (Texas Tech Tıp Merkezi) gülmenin sanılandan çok daha önemli olduğunu, stresi anlamlı ölçüde azalttığını söylüyor ve "Gülmenin strese karşı bir savunma mekanizması olduğunu düşünün. Aynı anda hem gülmek hem de üzüntülü olmak çok zordur" diyor.

Gülümse, hadi gülümse

Gülümse, hadi gülümse!

Duygular virüs gibi yayılabilir ama tüm duyguların yayılması aynı kolaylıkla olmaz. Yale Üniversitesi’nin Yönetim Okulu’nda yapılan bir incelemede, çalışma gruplarında neşe ve sıcaklığın zok kolay yayıldığı, kızgınlığın daha az bulaşıcı olduğu, depresyonun ise hiç yayılmadığı bulunmuştur. İyi ruh hallerinin daha hızlı yayılması, işten alınan sonuçlarla doğrudan ilintilidir. Yale’de yapılan incelemeye göre ruh halleri, insanların verimli çalışma düzeyini etkilemekte; iyimser ruh halleri işbirliğini, adil davranışları ve iş performansını artırmaktadır.

30.09.2002Kelebek

Yazar Sonuçları

Serdaramus 2002

YİNE yılın o günü geldi ve ben yine her yıl olduğu gibi gelecek tahminlerimi yayınlamak zorundayım.

30.12.2001

Atatürk, yemek masasında verdiği kararları uygulamaz mıydı?

İSMET İNÖNÜ'nün Defterler'ini (1919-1973, iki cilt) okurken, günlük notlarından bir büyük devlet adamının portresinin çıkarılabileceğini farkettim.

11.01.2002

Gül sen gülün olayım

ESKİ fotoğraflarını görene kadar mütemadiyen gülmesini başına konan devlet kuşuna bağlıyordum.

19.11.2002

Kaç erkek sattığı evin parasıyla karısına mücevher almıştır?

Ela ve Leyla'ya 'hoşça kalın' dedim.

Şimdi büyük apartmanların arasına sıkışmış, önünden geçerken dikkat etmezseniz göremeyeceğiniz beyaz köşkün geniş bahçesine çıktım.

14.11.2003