MENÜ

Gübre

Gübre ile ilgili tüm haberleri, son dakika Gübre haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Gübre haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 8.512 Gübre haberi bulunmuştur.

Gübre Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan, iftar programında çiftçilerle bir araya geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, iftar programında çiftçilerle bir araya geldi

Cumhurbaşkanlığı Sergi Salonu'nda çiftçiler ile bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaptığı konuşmada "Çiftçilere toplamda 3 milyar 447 milyon lira destek ödemesi yapmış olacağız." dedi. "Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından geçen yıl ton başına 1050 TL'den alınan sert ekmeklik buğdayın fiyatı, yüzde 29 artışla ton başına 1350 TL olmuştur." diyen Erdoğan, "Bu sene destek miktarını, eski rakamla söylüyorum, 16 katrilyon TL'nin üzerine çıkarıyoruz. Gübre ve yemden alınan KDV'yi tamamen kaldırmanın yanında, mazotun yarısı sizden yarısı bizden diyerek çiftçilerimizin üretim maliyetlerini ciddi oranda düşürüyoruz." dedi.

14.05.2019Haber
Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeleri tek tek açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeleri tek tek açıkladı

Cumhurbaşkanlığı Sergi Salonu'nda çiftçiler ile bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaptığı konuşmada "Çiftçilere toplamda  3 milyar 447 milyon lira destek ödemesi yapmış olacağız." dedi. "Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından geçen yıl ton başına 1050 TL'den alınan sert ekmeklik buğdayın fiyatı, yüzde 29 artışla ton başına 1350 TL olmuştur." diyen Erdoğan, "Bu sene destek miktarını, eski rakamla söylüyorum, 16 katrilyon TL'nin üzerine çıkarıyoruz. Gübre ve yemden alınan KDV'yi tamamen kaldırmanın yanında, mazotun yarısı sizden yarısı bizden diyerek çiftçilerimizin üretim maliyetlerini ciddi oranda düşürüyoruz." dedi.

14.05.2019Gündem
Tarım Kredi üreticinin yanında

Tarım Kredi üreticinin yanında

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri, ortaklarına yönelik sürdürdüğü destekleme hizmetlerini yeni kampanyalar ile güçlendirdi. Kampanya ile sıvı ve toz gübre, zirai ilaç, fide, tarım sigortası ve hayvan yemlerinde faizsiz kredi imkanı sunuluyor.

14.05.2019Ekonomi
Tarım sektörü 2019’dan umutlu

Tarım sektörü 2019’dan umutlu

Tarım kredilerinde bu yılki beklentinin 110 milyar TL olduğunu ifade eden DenizBank Tarım Bankacılığı Grubu Genel Müdür Yardımcısı Burak Koçak, “2019’da tarım sektörü olumlu bir yıl geçirecek. DenizBank olarak biz de 100 kişilik bir ekiple, yurt çapında 1.2 milyona yakın üreticimize hizmet veriyoruz. Çiftçiye sadece finansman değil, işiyle ilgili destek veren bir danışmanız” diye konuştu.

14.05.2019Ekonomi
5 yılda 10 milyon TL yatırım

5 yılda 10 milyon TL yatırım

Faaliyet alanlarındaki değer zincirinin tüm aşamalarında sürdürülebilirliği ön planda tuttuklarını ifade eden Philip Morris/Sabancı Kurumsal İlişkiler Direktörü Zeynep Güney Altıntaş, 2014 yılından bu yana, Philip Morris/Sabancı olarak sürdürülebilir tütün üretimi ve iyi tarım uygulamalarına 10 milyon TL’nin üzerinde yatırım gerçekleştirdiklerini söyledi.

14.05.2019Ekonomi
Çiftçiler borcunu hasatta ödüyor

Çiftçiler borcunu hasatta ödüyor

Akbank olarak tarım sektörünün ihtiyaçlarını, sezonluk nakit akışlarını göz önünde bulundurarak hazırladıkları bankacılık ürünleri ve sigorta hizmetleri ile karşıladıklarını kaydeden Akbank Perakende Bankacılık’tan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz, “Çiftçimize ürün hasat dönemine bağlı olarak geri ödemesiz dönem avantajı ile vade sonunda ana para ve faiz ödeme imkânı sağlıyoruz” dedi.

14.05.2019Ekonomi
Köyleri terk etmeyin, çiftçilik daha karlı olacak

"Köyleri terk etmeyin, çiftçilik daha karlı olacak"

Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği Genel Başkanı Fehmi Kiraz, "Çiftçilerimiz üretime devam etsin, köylerini terk etmesin. Çiftçilik ve tarımsal üretim birkaç yıl sonra daha fazla kar getirecek. Orta vadede çiftçilik ve tarımsal üretim kazançlı ve önemli hale gelecek. Bu yıl mevsim normallerinin üzerinde gerçekleşen yağışlar, tüm ürünlerde çiftçinin yüzünü güldürüyor. Pek çok üründe rekolte daha iyi olacak" açıklamasında bulundu.

13.05.2019Ekonomi
ODTÜ mezunu kariyerini bıraktı Şimdi talebe yetişemiyor...

ODTÜ mezunu kariyerini bıraktı! Şimdi talebe yetişemiyor...

ODTÜ mezunu Aslı Aksoy, uğruna kariyerini terk ettiği kuşkonmaz üretiminde 4 yılda Türkiye’nin ikinci büyük üreticisi olurken, iç ve dış piyasada taleplere yetişmekte zorlanıyor.

13.05.2019Ekonomi
Vatandaş ürün künyesini sevdi

Vatandaş "ürün künyesi"ni sevdi

Ticaret Bakanlığı tarafından hizmete alınan "Hal Kayıt Sistemi Mobil" uygulaması kısa sürede 200 bin kullanıcıya ulaştı.

12.05.2019Ekonomi
Enflasyonun ilacı bilinçli tarım

Enflasyonun ilacı bilinçli tarım!

Gıda fiyatları üzerinde aşağı yönlü baskı oluşturmanın yolunun verimliliği arttırmaktan geçtiğine dikkat çeken İGSAŞ Genel Müdürü Turan Tok, “Bitkilerini iyi besleyen ülkeler hayvan ve insanlarını da iyi besleyebilir. Bilinçli tarım uygulamalarımızda eksiklik var. Toprak, su kadar verimlilik için doğru gübre kullanımı çok önemli. Ancak son yıllarda gübre kullanımı azalıyor” dedi.

11.05.2019Ekonomi
Çörek otu yağının faydaları neler Çörek otu nasıl kullanılır

Çörek otu yağının faydaları neler? Çörek otu nasıl kullanılır?

Genellikle hamur işlerinde kullandığımız çörek otunun pek çok kullanım alanı ve faydası var. A, B, C vitaminleri, potasyum ve değerli bileşenleri içeren çörek otu, bağışıklık sistemini güçlendirir ve hastalıklara karşı direnç sağlar. Peki, çörek otu yağının faydaları neler? Çörek otu nasıl kullanılır?

9.05.2019Sağlık
Hainlerin tuzağı imha edildi

Hainlerin tuzağı imha edildi

VAN'ın Başkale ilçesi kırsalında jandarmanın terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlediği operasyonda, araziye tuzaklanan el yapımı patlayıcı, bulunarak imha edildi.

8.05.2019Gündem
Atıktan 270 milyon dolar çıkaracak

Atıktan 270 milyon dolar çıkaracak

Dünyada gelişen teknoloji ve sanayi yatırımları metal madenciliğinin önemini giderek artırıyor.

7.05.2019Ekonomi
1 milyon hayvan ve bitki türü yok olma tehlikesi ile karşı karşıya

1 milyon hayvan ve bitki türü yok olma tehlikesi ile karşı karşıya

BM Biyolojik Çeşitlilik ve Ekosistem Hizmetleri Konulu Hükümetlerarası Bilim-Politika Platformu raporunda, "İnsan faaliyetleri yüzünden 1 milyona yakın hayvan ve bitki türü yok olma tehlikesiyle karşı karşıya." denildi.

7.05.2019Teknoloji
Gübre analiz laboratuvarları ve ücretleri belirlendi

Gübre analiz laboratuvarları ve ücretleri belirlendi

Kimyevi ve organik gübre analizlerinin yapılabileceği laboratuvarlar ve ücretleri belli oldu.

5.05.2019Ekonomi
Kuzey Korede 10 milyon kişi ciddi gıda sıkıntısı yaşıyor

Kuzey Kore'de 10 milyon kişi ciddi gıda sıkıntısı yaşıyor

Kuzey Kore'de gıda kaynaklarının ve tarımdaki verimin azalması sonucu ülkede 10 milyondan fazla kişinin "ciddi gıda sıkıntısı" içinde olduğu bildirildi.

3.05.2019Dünya
‘Bazıları fitne peşine düştü’

‘Bazıları fitne peşine düştü’

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ‘Türkiye ittifakı’ ile ilgili tartışmalara, “Bazıları hemen söyleme amacımızın ne olduğu gayet açık olan Türkiye ittifakı ifademizi ‘Cumhur İttifakı’nın alternatifi gibi göstererek fitne çıkartma peşine düştü” diye tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün TOBB ETÜ’de düzenlenen TOBB 75’inci Genel Kurulu’nda şunları söyledi:

3.05.2019Gündem
TMOdan hububat alım açıklaması

TMO'dan hububat alım açıklaması

Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü "Türkiye genelinde bulunan yaklaşık 270 iş yerinde ve protokol imzalanan lisanslı depolarda alım faaliyeti gösterilecek" dedi.

2.05.2019Ekonomi
Kayseride kaybolmuş, Kırşehirde bıçaklanmış halde bulunmuştu. 14 yaşındaki kızın ifadesi ortaya çıktı

Kayseri'de kaybolmuş, Kırşehir'de bıçaklanmış halde bulunmuştu. 14 yaşındaki kızın ifadesi ortaya çıktı

Kayseri'de ailesi tarafından kayıp ihbarı yapılan ve Kırşehir'de sazlık alanda yaralı bulunan ortaokul öğrencisinin, ifadesinde, Nevşehir'in Avanos ilçesine gitmek için bindiği araçta bıçaklandığını belirttiği bildirildi.

2.05.2019Gündem
TMO 2019 arpa ve buğday alım ton fiyatları ne kadar oldu

TMO 2019 arpa ve buğday alım ton fiyatları ne kadar oldu?

Toprak Mahsülleri Ofisi (TMO) tarafından gerçekleştirilecek 2019 buğday ve arpa alım fiyatları belli oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 75’inci Genel Kurulu’nda açıkladığı fiyatlar, 2019 yılında geçerli olacak. Peki, TMO'nun 2019 arpa ve buğday alım ton fiyatları ne kadar olacak? İşte, o detaylar

2.05.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan çiftçilere müjde

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan çiftçilere müjde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, buğday alımı ve mazot desteğine ilişkin çiftçilere müjde verdi.

2.05.2019Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan çarpıcı mesajlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan çarpıcı mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin 75’inci Genel Kurulu’nda önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye İttifakı açıklamasıyla ilgili olarak, “Bazıları hemen Türkiye İttifakı ifademizi Cumhur İttifakı alternatifi gibi göstererek fitne çıkartmaya çalıştı” dedi.

2.05.2019Ekonomi
Soğan tarlada 1 lira

Soğan tarlada 1 lira

Osmaniye'de bu yıl soğan rekoltesinden oldukça memnun olan üretici, soğanın tarladaki kilogram fiyatı ile tezgahta satılan fiyatı arasında yüksek fark bulunmasından yakınıyor.

2.05.2019Ekonomi
Emine Erdoğan, Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesini ziyaret etti

Emine Erdoğan, Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi'ni ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, dünyada otoyol kavşağında kurulmuş ilk ve tek botanik bahçe olma özelliğini taşıyan Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi'ni gezerek, incelemelerde bulundu

29.04.2019Gündem
Antalyada karpuz hasadı gecikmeli başladı

Antalya'da karpuz hasadı "gecikmeli" başladı

Yılda ortalama 500 bin ton karpuzun üretildiği Antalya'da hasat, hava şartlarından dolayı yaklaşık 10 gün gecikmeli başladı.

26.04.2019Ekonomi
MÜSİAD Başkanı Kaan: Kırsaldaki yaşamı teşvik etmemiz lazım

MÜSİAD Başkanı Kaan: Kırsaldaki yaşamı teşvik etmemiz lazım

MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan "Köyleri yeniden imar etmemiz lazım. Hollanda, yaklaşık 110 milyar dolarla dünyada en fazla gıda ihracatı yapan ülkedir. Bizim 17 milyar dolar ihracatımız var. Kırsaldaki yaşamı teşvik etmemiz lazım" dedi.

24.04.2019Ekonomi
Freni boşalan TIR pazara daldı

Freni boşalan TIR pazara daldı!

ŞANLIURFA’nın Siverek ilçesinde, park halindeki TIR, freni boşalınca semt pazarına girdi. TIR, bir minibüs ile pazar tezgahlarına çarparak dururken, kazada şans eseri yaralanan olmadı.

22.04.2019Gündem
İnsansız deniz araçları imece usulü geliştirilecek

İnsansız deniz araçları imece usulü geliştirilecek

Denizlerde büyük bir dönüşüm başlatacak yerli ve milli insansız deniz araçlarının nitelikleri ve geliştirilme yöntemleri, kamu, üniversite ve özel sektör iş birliği ile belirlenecek.

18.04.2019Teknoloji
Bakan Dönmez açıkladı Bor temelli yerli yakıt pili geliyor

Bakan Dönmez açıkladı! Bor temelli yerli yakıt pili geliyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez "Yüksek teknoloji açısından hayati önem taşıyan elektrikli araçlar için menzil artırmaya ve uçuş süresini artırmaya yönelik bor temelli yerli yakıt pili sistemlerini üretmede belli bir noktaya geldik" dedi.

17.04.2019Ekonomi
Çalış, yorul, öğren ve bedava tatil yap

Çalış, yorul, öğren ve bedava tatil yap

TaTuTa... Yani Tarım, Turizm, Takas... Buğday Derneği’nin koordinatörlüğünde doğa dostu üretim yapan çiftliklerin, tesislerin bir araya gelerek oluşturduğu ağın gönüllü çalışana en çok ihtiyaç duyduğu günlerdeyiz. Türkiye’nin dört bir yanına dağılmış çiftliklerde hem yeni beceriler edinebilir hem de para harcamadan tatil yapabilirsiniz. Bazılarını sizin için derledik ancak tam listeye www.tatuta.org adresinden ulaşmak mümkün.

15.04.2019Seyahat
Konya Büyükşehir Stadyumu’nda bombalı eylem için keşif yapmışlar

Konya Büyükşehir Stadyumu’nda bombalı eylem için keşif yapmışlar

Diyarbakır'ın Kocaköy ilçesi kırsalında etkisiz hale getirilen 2 kadın teröristin üzerinden çıkan dijital materyallerde, Konya Büyükşehir Belediyesi Stadyumu’nun maç günü çekilen keşif fotoğrafı ve görüntüler ele geçirildi. Soruşturma kapsamında Konya’da tutuklanan 4 kişi hakkında hazırlanan iddianamede, ”PKK/KCK terör örgütünün, Beşiktaş stadyumu çevresinde yapılan bombalı saldırıyı gerçekleştirilmiş olması birlikte değerlendirildiğinde, Konya Büyükşehir Belediyesi Stadyumu’nda görev alan güvenlik güçlerine yönelik gerçekleştirilecek eylem öncesi keşif çalışması yapıldığı anlaşılmaktadır" denildi.

14.04.2019Gündem
Çiftlikteki gübre çukurunda çocuk cesedi bulundu

Çiftlikteki gübre çukurunda çocuk cesedi bulundu

Aydın-Muğla karayolu üzerinde bulunan bir hayvan çiftliğinin gübre biriktirme alanında çocuk cesedi bulundu. Cumhuriyet savcılığı tarafından el konulan olayla ilgili inceleme başlatıldı.

8.04.2019Haber
Korkunç olay Çiftlikteki gübrelerin içinde çocuk cesedi bulundu

Korkunç olay! Çiftlikteki gübrelerin içinde çocuk cesedi bulundu

Aydın-Muğla karayolu üzerinde bulunan bir hayvan çiftliğinin gübre biriktirme alanında çocuk cesedi bulundu. Cumhuriyet Savcılığı tarafından el konulan olayla ilgili inceleme başlatıldı.

8.04.2019Gündem
Tekstil fabrikasındaki işini bıraktı Solucan gübresiyle kendi işinin patronu oldu

Tekstil fabrikasındaki işini bıraktı! Solucan gübresiyle kendi işinin patronu oldu

MANİSA’nın Kırkağaç ilçesinde yaşayan Yücel Küçükkansız (33), tekstil farikasındaki işini bırakıp ’Kaliforniya solucanı’ üretimine başladı. Kendi işinin patronu olan Küçükkansız, 6 ayda 3 ton solucan gübresi üretmeye başladı.

8.04.2019Ekonomi
Görenler şaşkına döndü Evini adeta seraya çevirmiş

Görenler şaşkına döndü! Evini adeta seraya çevirmiş

Ankara'da evinde kurduğu serada uyuşturucu imal edilen bitki yetiştiren şahıs yakalanarak tutuklandı.

4.04.2019Gündem
Ankarada kaldığı evi uyuşturucu serasına çevirdi

Ankara'da kaldığı evi uyuşturucu serasına çevirdi

Ankara'da Çayyolu'nda, skunk uyuşturucu madde yetiştirmek isteyen Hasan E. isimli kişi kaldığı evde sera kurdu. Başkentin bilinen muhitlerinden olan Çayyolu'dan bir evde skunk uyuşturucu madde yetiştirildiği tespit edildi. Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nün dikkati ve takibi neticesinde belirlenen adrese baskın yapıldı. Eve giren polis ekipleri yapılan düzenek karşısında şaşırdı. Genellikle bekar evleri ya da öğrenci evlerinde kullanılan bez dolabın skunk madde üretimi için çeşitli materyaller yardımıyla seraya çevrildiği görüldü. Serayı, Antalya'nın Muratpaşa ilçesi nüfusuna kayıtlı 26 yaşındaki üniversite mezunu Hasan E. isimli kişinin yaptığı anlaşıldı. Hasan E.'nin sosyal paylaşım video sitelerinden uyuşturucu maddelerin nasıl yetiştirildiği ve düzeneklerin nasıl kurulması gerektiğine ilişkin bilgi edindiği belirlendi. Son zamanlarda özellikle büyük şehirlerde bu tip düzeneklerin yapıldığı ve o illerdeki Narkotik ekiplerinin ilgili adreslere operasyon düzenlediği bilgisine ulaşıldı. Polis ekiplerinin başkentteki evde yaptıkları aramada 9 büyük saksı, havalandırma motoru, koku önleyici tahliye borusu, 2 adet aydınlatma ışığı, 2 adet ısıtma cihazı, 2 adet güç kaynağı, yetiştirilen skunk maddesinin hızlı büyümesi için kullanılan kimyasal sıvı gübre, küçük deney tüplerinde 11 adet hint keneviri ve 1 kilo 50 gram ağırlığında evdeki üretim yöntemleri ile hasat edilmiş skunk madde ele geçirildi. Zanlı Hasan E. Emniyetteki işlemlerinin arından çıkarıldığı mahkemede tutuklanarak Sincan Ceza Evi' ne gönderilerek tutuklandı.

4.04.2019Haber
İşte MHPnin itiraz edeceği yerler....

İşte MHP'nin itiraz edeceği yerler....

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı, CNN Türk'te Dicle Canova'nın konuğu oldu. MHP'li Kalaycı yerel seçimlerle ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu. İşte Kalaycı'nın açıklamalarından satır başları:

1.04.2019Gündem
Emine Erdoğan Cemre Çarşısı etkinliğine katıldı

Emine Erdoğan "Cemre Çarşısı" etkinliğine katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Toplumsal Gelişim Merkezi Eğitim ve Sosyal Dayanışma Derneği'nce (TOGEM-DER) sıfır atık projesine destek amacıyla organize edilen "Cemre Çarşısı"nı gezdi.

29.03.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara Haymana'da vatandaşlara hitap etti. Erdoğan konuşmasında, "Seçimden sonra ekonomimizi bu tür saldırılara karşı daha güçlü hale getirecek yapısal reformları süratle gerçekleştireceğiz" dedi.

28.03.2019Gündem
5 dil bilen şüpheli yapmış, polis bile şaşırdı

5 dil bilen şüpheli yapmış, polis bile şaşırdı!

Adana'da 5 dil bilen bilgisayar yazılımcısı Gökhan K.'nin (33) evinin balkonuna 30 bin lira harcayarak uyuşturucu serası kurduğu belirlendi. Gökhan K., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

28.03.2019Gündem
Coğrafya dersinde çiftçilik yapıyorlar

Coğrafya dersinde çiftçilik yapıyorlar

Bursa’nın İnegöl ilçesinde bulunan Halil İnalcık Sosyal Bilimler Lisesi’nde öğrenciler, coğrafya dersi kapsamında okul bahçesine kurdukları seralarda ürün yetiştiriyor. Sınıftaki teorik derslerin dışında günlerini seralarda geçiren öğrenciler yaklaşık iki ay sonra ektikleri ürünlerin hasadını yapacak.

20.03.2019Eğitim
Üreticiye 5 ay faizsiz dönem

Üreticiye 5 ay faizsiz dönem

TARİŞ’ten devraldıkları bilgi birikimi ve beşeri sermaye ile girdikleri tarım bankacılığı alanında DenizBank olarak oyunu değiştiren kurum olduklarını ifade eden DenizBank Tarım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Burak Koçak, “DenizBank olarak ayrı bir önem verdiğimiz tarım sektörü, üzerine titrediğimiz ve her ayrıntısına büyük bir titizlikle odaklandığımız bir sektör. Her ürün grubu, hatta her tarımsal ürün kendine özgü dinamiklere ve çok değişken nakit akışına sahip. Şu anda ülkemizde üretilen ve ekonomik değeri olan 300’den fazla tarımsal ürüne finansal destek sağlıyoruz. Bu ürünler kendi içinde kredi ihtiyacı, nakit akışı, gelir elde etme ve ödeme gücüne kavuşma sıklığı gibi birçok alanda birbirinden ayrılıyor. Buna dikkat etmeksizin uygulanan bir finansman yöntemi ile rasyonel bir faaliyeti bile ödeme güçlüğüne sokabilirsiniz” dedi.

19.03.2019Ekonomi
Hasat zamanı ödeme imkânı

Hasat zamanı ödeme imkânı

TÜRKİYE ekonomisinin en önemli bileşenlerinden birinin tarım sektörü olduğunu ifade eden Akbank Perakende Bankacılık’tan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz, “Sektör, gıda maddesi ihtiyacını karşılaması, sanayi sektörüne hammadde sağlaması, sanayi ürünlerine talep yaratması ve ihracata katkısı ile ülke kalkınmasında kritik bir rol oynuyor. Ayrıca modern sulama, organik tarım ve modern tarım tekniklerinin zirai alanda kullanılmaya başlaması ile de sektör gün geçtikçe genişliyor ve daha da önem kazanıyor. Bu noktada Akbank olarak tarım sektörünün ihtiyaçlarını, sezonluk nakit akışlarını göz önünde bulundurarak hazırladığımız bankacılık ürünleri ve sigorta hizmetleri ile karşılıyoruz” dedi.

19.03.2019Ekonomi
Valilik açıkladı O şemaya ait defter bulundu

Valilik açıkladı! O şemaya ait defter bulundu

Siirt'in Eruh ilçesi kırsalında terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda, el yapımı patlayıcıların hazırlanması için kullanılan elektronik devrelerin şemasının yer aldığı not defteri bulundu.

13.03.2019Gündem
Meral Akşener: Türk milletine bir değil, bin Meral helal olsun

Meral Akşener: Türk milletine bir değil, bin Meral helal olsun

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisini mahkemeye verdiğini belirterek, "Türk milletine bir Meral değil, bin Meral helal olsun. 28 Şubat'ta tanklı, tüfekli paşalara boyun eğmemişim sana mı boyun eğeceğim" dedi.

11.03.2019Gündem
Bakan Pakdemirli: Türkiye bir tarım ülkesi olarak iddiasını sürdürüyor

Bakan Pakdemirli: Türkiye bir tarım ülkesi olarak iddiasını sürdürüyor

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli "Türkiye bir tarım ülkesi olarak iddiasını sürdürmektedir ve her geçen gün hedeflerini büyütmektedir. Tarım, ekolojinin, biyolojinin, iktisadın kesişim merkezidir ve bu merkez, başlı başına stratejik bir sektördür" dedi.

8.03.2019Ekonomi