MENÜ

Firuz Bağlıkaya

Firuz Bağlıkaya ile ilgili tüm haberleri, son dakika Firuz Bağlıkaya haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Firuz Bağlıkaya haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 187 Firuz Bağlıkaya haberi bulunmuştur.

Firuz Bağlıkaya Haberleri

100 milyonluk maden suyu

100 milyonluk maden suyu

Türk içecek markaları yeni ürünler ve Ar-Ge yatırımları ile yurtdışında hızlı bir büyüme yakaladı. 2015 yılında Afyonkarahisar’da kurulan Avşar Maden Suyu da bu markalar arasında. Amerika’dan Hollanda’ya kadar 20 ülkeye ihracat yapan Avşar Maden Suyu, 2019 yılında 100 milyon lira ciro hedefliyor.

16.04.2019Ekonomi
Otel fiyatları yerli turist için erken rezervasyonun önemini artırdı

Otel fiyatları yerli turist için erken rezervasyonun önemini artırdı 

Tatil sezonuna az bir süre kala otel fiyatlarında yükseliş meydana geldi.

14.04.2019Ekonomi
Turisti kandıran yanacak

Turisti kandıran yanacak!

KÜLTÜR ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un 1618 sayılı Seyahat Acentaları Kanunu’na ilişkin açıkladığı değişiklik müjdesinin detaylarını anlatan Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, düzenlemenin sadece sektör temsilcilerini değil, turisti de güvence altına alacağını söyledi.

27.03.2019Ekonomi
Harekete geçildi Kredi kartına 12 taksit yapılacak

Harekete geçildi! Kredi kartına 12 taksit yapılacak

Kuzey Kıbrıs’a Türkiye’den giden turist sayısını 800 binden 2 milyona çıkarmak için turizmciler harekete geçti. TÜRSAB’ın girişimiyle KKTC turlarına kredi kartına 12 taksit geliyor.

25.03.2019Ekonomi
Her Türk, Kıbrısa bir defa da olsa gelmeli

"Her Türk, Kıbrıs'a bir defa da olsa gelmeli"

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, KKTC'nin güzelliklerinin çok olduğunu belirterek, "Tabii Türkiye'nin güzellikleri ile kıyaslamak kolay değil, Türkiye kültürüyle, doğasıyla, mutfağıyla çok çok zengin. Ama daha küçük ölçekte bizim de güzelliklerimiz çok var diye düşünüyorum. Türk insanının buraya gelmesinin (ekonomik faydasının dışında) başka bir anlamı daha var. Buraya bir defa olsun gelmeli bütün Türkiye insanı. Bu, hedef olarak konulmalı." dedi.

18.03.2019Dünya
KKTCnin hedefi 1.5 milyon turist

KKTC'nin hedefi 1.5 milyon turist

KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu (Kıbrıs'a geçen yıl) Gelen turist sayısı 1.2 milyon civarında. Gelirimiz ise 965 milyon dolar. Bu yıl hedefimiz 1.5 milyon turist gelmesi" dedi.

18.03.2019Ekonomi
Rus turist sayısı 6 milyonu geçecek

Rus turist sayısı 6 milyonu geçecek

TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya "Türkiye, Ruslar için çok uygun bir tatil noktası. Bu yıl Rusya'dan gelen turist sayısının yüzde 10-15'lik artışla 6 milyonu geçmesini bekliyoruz" dedi.

13.03.2019Ekonomi
Muhteşem dönüş

Muhteşem dönüş

Göbeklitepe’nin birebir kopyasının yer aldığı Almanya’da düzenlenen Berlin Uluslararası Turizm Borsası (ITB) Fuarı Türk turizmcinin yüzünü güldürdü. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Almanların Türkiye için erken rezervasyonlarında büyük artış olduğunu, yıl sonunda 5.6 milyonu Türkiye’ye beklediklerini söyledi.

7.03.2019Ekonomi
TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya: 100 milyon turist ağırlayabiliriz

TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya: 100 milyon turist ağırlayabiliriz

TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, Türkiye'nin 100 milyon turisti ağırlayacak kapasiteye sahip olduğunu söyledi.

5.03.2019Ekonomi
Turizmde hedef büyük... Rekor üstüne rekor beklentisi

Turizmde hedef büyük... Rekor üstüne rekor beklentisi!

TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, "Güven ve huzur ortamı devam ettiği müddetçe ülkemizde turizm her geçen gün büyüyecek. Ben birkaç sene üst üste rekor yıllar yaşayarak büyüyeceğini düşünüyorum" açıklamasında bulundu.

3.03.2019Ekonomi
Bilboa etkisi

Bilboa etkisi

Turizm sektörü, Antalya’da Eczacıbaşı Profesyonel tarafından düzenlenen ‘Sezona Merhaba’ organizasyonunda bir araya geldi.

1.03.2019Ekonomi
Orta Avrupalı turistler rotayı Türkiyeye çevirdi

Orta Avrupalı turistler rotayı Türkiye'ye çevirdi

TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya "Ön rezervasyonlarda Türkiye'ye beklenenin üzerinde bir talep var. Henüz 2015'i yakalayamadığımız Orta Avrupa pazarı da dönüyor. Dolayısıyla 2019 güzel bir yıl olacak" dedi.

28.02.2019Ekonomi
Okullar artık tur düzenleyemeyecek

Okullar artık tur düzenleyemeyecek

Yapılan düzenlemeyle dernek, belediye ve okullar tarafından turlar düzenlenmesinin önü tümüyle kapatıldı.

25.02.2019Eğitim
Turları, artık sadece seyahat acenteleri düzenleyebilecek

Turları, artık sadece seyahat acenteleri düzenleyebilecek

TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, okullar, dernekler ve belediyeler tarafından yapılan turların kalktığını söyledi.

24.02.2019Ekonomi
Turizmi kongre büyütür

Turizmi kongre büyütür

Bu yıl 6’ncı kez kongre, toplantı ve etkinlik sektörünü bir araya getiren ‘ACE of MICE Exhibition by Turkish Airlines’ fuarı, İstanbul Kongre Merkezi’nde kapılarını açtı.

21.02.2019Ekonomi
2019 Türkiyenin turizm yılı olacak

2019 Türkiye'nin turizm yılı olacak

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Bağlıkaya, Avrupa ülkelerindeki turistlerin yeniden Türkiye'ye yöneldiğini söyledi.

14.02.2019Seyahat
Türkiye ile İran arasında turizmde iş birliği

Türkiye ile İran arasında turizmde iş birliği

TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya "Turist alışverişinde İran ile Türkiye arasında bir dengesizlik olduğunun biz de farkındayız. Türkiye'ye gelen İranlı sayısını azaltmak yerine İran'a gelen Türkiyeli sayısını artırma yönünde çaba sarf etmeye ve çözüm bulmaya geldik" dedi.

12.02.2019Ekonomi
23. EMITT Fuarı kapılarını açtı

23. EMITT Fuarı kapılarını açtı

Dünyanın en büyük 4 turizm fuarı arasında yer alan EMITT'e, 94 ülkeden bin 100 ana firma katılıyor.

31.01.2019Ekonomi
Yabancı turist hedefi 50 milyona tırmandı

Yabancı turist hedefi 50 milyona tırmandı

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, "2019'da yabancı ziyaretçi sayısında yüzde 20'nin üzerinde bir artış ile hedefimiz 50 milyon yabancı turisti yakalamak. 2019'un sektörümüz için rekor yılı olması için üzerimize düşen görevleri yerine getirmeye hazırız." dedi.

5.01.2019Ekonomi
Dış hat yolcularından alınacağı duyurulan güvenlik vergisi düşürülüyor

Dış hat yolcularından alınacağı duyurulan güvenlik vergisi düşürülüyor

Devlet Hava Meydanları İşletmesi'nin (DHMİ) dış hat yolcularından alacağı güvenlik bedelinde indirime gidiliyor. Daha önce 3 euro olarak açıklanan yolcu başına güvenlik bedeli 1,5 euroya iniyor

2.01.2019Seyahat
İlk 11 ayda gelen yabancı ziyaretçi sayısı 38 milyona yaklaştı

İlk 11 ayda gelen yabancı ziyaretçi sayısı 38 milyona yaklaştı

Türkiye'ye gelen yabancı ziyaretçi sayısı Kasım'da yüzde 19, ilk 11 ayda yüzde 22.25 artışla 37.54 milyon kişi olurken cari açığın en önemli finansman kaynağı olan turizm sektöründe toparlanmanın 2019 yılında da devam edeceğine kesin gözüyle bakılıyor.

28.12.2018Ekonomi
Dış hat yolcularından alınacağı duyurulan güvenlik vergisi düşürülüyor

Dış hat yolcularından alınacağı duyurulan güvenlik vergisi düşürülüyor

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği'nce (TÜRSAB), dış hat yolcularından alınacağı duyurulan 3 avro güvenlik vergisinin 1,5 avroya düşürüldüğü bildirildi.

27.12.2018Ekonomi
2018’e dolu veda

2018’e dolu veda

Yaklaşan yılbaşı için birçok kişi programını yaptı. Yerli turist kayak otelleri, Antalya ve KKTC’de yeni yıla girmeye hazırlanırken, İstanbul’da da sevindirici gelişmeler yaşandı. Yılbaşında uzun yıllardır neredeyse sadece Ortadoğulu turist ağırlanırken, bu yıl itibariyle İspanyol ve İtalyanların da rezervasyon yaptırdıkları ifade edildi. Özellikle Taksim Talimhane bölgesi ilk tercihler arasında.

27.12.2018Ekonomi
Vatandaş duyar duymaz akın etti Tatili 4 güne çıkardı

Vatandaş duyar duymaz akın etti! Tatili 4 güne çıkardı

TÜRKİYE Seyahat Acentaları Birliği(TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya, bu yıl 1 Ocak’ın salı gününe denk gelmesi nedeniyle pazartesi günü izin kullanarak, yılbaşı tatilini 4 güne çıkaran çok sayıda vatandaş olduğunu açıkladı.

19.12.2018Ekonomi
Turist aslında daha çok harcıyor

Turist aslında daha çok harcıyor

TURİZM sektörü son günlerde rekorlarla anılıyor. Ülkeye gelen yabancı turist sayısı 35 milyonu aşarken, yurtdışında yaşayan Türklerle birlikte turist sayısında 41 milyon görüldü.

10.12.2018Ekonomi
Türkiyenin turist başına geliri göründüğünden daha fazla

"Türkiye'nin turist başına geliri göründüğünden daha fazla"

TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya: "Türkiye'nin kişi başı turist geliri çok düşük' deniliyor ya 32 milyar dolarlık geliri 35 milyon turiste böldüğümüzde kişi başı 914 dolarlık gelir kazanıldığı ortaya çıkıyor. Yunanistan, Bulgaristan ve Gürcistan'daki kapılardan giriş yapan 5 milyon ziyaretçi de turist sayıldığı için gelirimiz düşükmüş gibi çıkıyor. Bu yanlış" açıklamasında bulundu.

9.12.2018Ekonomi
Uçağa binemeyen arkadan el sallar

Uçağa binemeyen arkadan el sallar

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, İzmir’den turizmcilere seslendi. Turizmcinin her şeyi devletten beklememesi gerektiğini kaydeden Ersoy, “Türkiye’ye ne olursa olsun düşüncesiyle hareket etmek isteyenler var. Artık bu devir kapandı. Türkiye hızla piste doğru ilerliyor. Uçağa binmek isteyenler binecek. Arkadan bakıp el sallamak isteyenler de geçmişleriyle avunmaya devam edecek” dedi.

7.12.2018Ekonomi
Kredi kartı taksit sınırının artması erken rezervasyonu hareketlendirecek

"Kredi kartı taksit sınırının artması erken rezervasyonu hareketlendirecek"

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun (BDDK) bazı alanlarda taksit sınırını artırmasına ilişkin, "Vatandaşın yararına olmasını beklediğimiz bu düzenleme sektör için de iyi olacak. Bu düzenlemenin hayata geçmesi erken rezervasyonu da hareketlendirecektir." dedi.

24.11.2018Ekonomi
Hedef 1 milyon Hintli turist

Hedef 1 milyon Hintli turist

50 ülkeden 200 lüks tur ve düğün planlamacısı dün İstanbul’a geldi. 2019’da düzenlenecek turlar için ikili görüşmeler yapan yabancı tur operatörlerinin yetkilileri bu görüşmelerin ardından Trabzon, Kapadokya, İzmir ve Bodrum gibi turizm merkezlerini kapsayan turizm merkezlerini ziyaret edecek.

20.11.2018Ekonomi
2020 yılında 1 milyon Hintli turist hedefimiz var

"2020 yılında 1 milyon Hintli turist hedefimiz var"

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya:"Türkiye'de yapılan Hint düğünlerinde ortalama 1,5 ila 5 milyon dolar arasında harcama yapılıyor. Düğün ile seyahati birleştiren bu organizasyonlar, Türkiye ekonomisine ciddi miktarda döviz katkısı sağlıyor. 2020 yılında 1 milyon Hintli turist hedefimiz var." açıklamalarında bulundu. WorkShop TravelShop ve TravelShop Türkiye Genel Müdürü Murtaza Kalender: "Hindistan ile vize sıkıntımız var. Çin'e uyguladığımız e-visa'yı Hindistan'a uygularsak 2020'de 1 milyon Hintliyi Türkiye'ye getirebiliriz. Yılda 20 düğün hayal değil." ifadelerinde bulundu.

19.11.2018Ekonomi
5 yılda 5e katlanacak Akın akın Türkiyeye gelecekler

5 yılda 5'e katlanacak! Akın akın Türkiye'ye gelecekler

Zengin turistin adresi yeniden Türkiye olmaya başladı. 2019’da zengin turist yüzde 40 artacak. Sayı 5 yılda 5’e katlanacak.

11.11.2018Ekonomi
Palandöken, Erciyes ve Uludağda oteller sezon için dolmaya  başladı

Palandöken, Erciyes ve Uludağ'da oteller sezon için dolmaya başladı

TTYD Yönetim Kurulu Üyesi Emrullah Akçakaya:"Palandöken, Erciyes, Uludağ gibi kış ve kayak turizminin merkezlerinde, şimdiden aralık sonundan şubat sonuna kadar devam edecek yoğun sezon için bazı otellerin rezervasyonlarının dolduğunu, bazılarının da yüzde 50'lerin üzerinde olduğunu söyleyebilirim." açıklamalarında bulundu. TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya:"Bu yıl kış sezonunda çok ciddi artış olacağını tahmin ediyorum. Kış turizmiyle ilgilenen turizmcileri güzel bir sezon bekliyor." ifadelerinde bulundu.

23.10.2018Ekonomi
Hedef 40 milyon turist, 32 milyar dolar döviz girdisi

Hedef 40 milyon turist, 32 milyar dolar döviz girdisi

TÜRKİYE Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, "2016’dan sonraki süreçte turizm sektörü hızla toparlandı. 2018’de de hem gelen kişi sayısında hem de gelirde tarihi bir rekor bekliyoruz. Hedef 40 milyon turist, 32 milyar dolar da döviz girdisi" dedi.

19.10.2018Ekonomi
TÜRSAB Başkanı: Net döviz girdimiz 28 milyar dolar

TÜRSAB Başkanı: Net döviz girdimiz 28 milyar dolar

TÜRKİYE Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya, "Net döviz girdisi sağlayan bir sektörüz ve bu sene 32 milyar dolar hedefimiz var. Şu an net döviz girdimiz, 28 milyar dolar" dedi.

14.10.2018Ekonomi
Erken rezervasyon hareketli geçecek

Erken rezervasyon hareketli geçecek

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, yıl sonu turist hedeflerine ilişkin, “40 milyon hedefimize aynen devam ediyoruz” dedi.

6.10.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Tarkan’lı kültür yılı başlıyor

Vladimir Putin ve Recep Tayyip Erdoğan 8 Nisan’da Bolşoy’da Türk-Rus Kültür Yılı’nın açılışını yapacak. Kültürel etkinliklerin yer alacağı yıl boyunca iki ülke halklarının yakınlaşması için konserler düzenlenecek. Tarkan, Moskova ve Kazan’da iki konser verecek. DEİK ise 100 milyar dolarlık ticaret hacmi hedefi için harekete geçti.

17.03.2019

TÜRSAB Casa Garibaldi’yi İstanbul’a kazandırdı

BEYOĞLU’nun kuytuda kalmış hazinelerinden biri Garibaldi Binası.

26.11.2018

Bursa turizmden pay almak istiyor

Yıllardır yazar söylerim, başka Bursa yoksa eğer, sürdürülebilir kentleşme için, sanayinin kabuk değiştirmesi, yeni teknolojilere uyum sağlayıp daha az kirleten, daha az yoğunluklu iş gücüyle çalışan bir yapıya bürünmesi gerekir.

15.10.2018