MENÜ

Film Afişi

Film Afişi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Film Afişi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 413 Film Afişi haberi bulunmuştur.

Film Afişi Haberleri

Seda’ya yakışmadı

Seda’ya yakışmadı

Seda Sayan’ın programına katılıp Hale Soygazi’nin oğlu olduğunu iddia eden Murat Şar’ın ünlü oyuncuyla arasında biyolojik bağ olmadığı DNA testiyle kanıtlandı. Soygazi’nin özür beklediği Seda Sayan, “Özürlük bir durum yok” dedi ve ekledi: “Geçmişte DNA testi yapılıp negatif karar çıktıktan yıllar sonra ‘Evet benim çocuğum’ diyenleri gördük.” Ne diyorsunuz Seda Sayan’ın bu açıklamasına?

29.07.2019Magazin
Türkiye’nin en şık erkeği kim

Türkiye’nin en şık erkeği kim?

Başak Dizer Tatlıtuğ, Ceylan Atınç ve Aslı Barış’tan oluşan Moda Konseyi araştırdı: Ülkemizin en iyi giyinen erkekleri kimler?

27.10.2018Magazin
Sinematek ruhu Kalamışta

Sinematek ruhu Kalamış'ta

Kadıköy Belediyesi çatısı altında çalışmalarına başlayan Sinematek/Sinema Evi, sinemaseverleri yıldızlar altında film izlemeye davet ediyor. Üç sinema klasiğinin seyirciyle buluşacağı Yıldızlar Altında Sinema Keyfi’nin gösterimleri 13, 14 ve 15 Eylül’de Kalamış Atatürk Parkı’nda saat 21:00’de gerçekleştirilecek.

3.09.2018Kampüs
Kaan Müjdeciye Almanyadan iki büyük destek

Kaan Müjdeci'ye Almanya'dan iki büyük destek

Yeni filmi 'Iguana Tokyo'nun çekimlerine başlamadan önce filmin olası bütçesine destek aramalarını sürdüren Kaan Müjdeci’ye Japonya’dan sonra Almanya’dan da destek müjdesi geldi.

25.07.2018Kitap Sanat
O bir ‘profesyonel biriktirici’ 6 depoda 160 bin kitap

O bir ‘profesyonel biriktirici’ 6 depoda 160 bin kitap

Kendisini ‘profesyonel bir biriktirici’ olarak tanımlayan Talat Öncü’nün altı depoda bir kısmı elyazması 160 bin kitabı, 75 bin nüsha dergisi, 600 antika haritası, 15 bin film afişi, binlerce kartpostalı, fotoğrafı, Osmanlı ve Anadolu hükümeti pulları var.

19.02.2018Gündem
O bir ‘profesyonel biriktirici’ 6 depoda 160 bin kitap

O bir ‘profesyonel biriktirici’ 6 depoda 160 bin kitap

Kendisini ‘profesyonel bir biriktirici’ olarak tanımlayan Talat Öncü’nün altı depoda bir kısmı elyazması 160 bin kitabı, 75 bin nüsha dergisi, 600 antika haritası, 15 bin film afişi, binlerce kartpostalı, fotoğrafı, Osmanlı ve Anadolu hükümeti pulları var. Video: Rıza Özel-Sezgin Çıvgınoğlu

2.02.2018Life Style
Kitaplardan sinema perdesine uyarlanan 10 akılda kalıcı film

Kitaplardan sinema perdesine uyarlanan 10 akılda kalıcı film!

Okuduğumuz satırlardan çıkıp beyazperde ile buluşan hikayelerin yeri her zaman ayrıdır. Çünkü hep daha fazlasını, yansıtılanın ardındakini görür ve hissederiz. Bazıları ete kemiğe bürününce daha çok etkiler, bazılarınınsa sadece kitap satırlarında kalmasını isteriz. Peki bizim için, ne olursa olsun, unutulmaz olan uyarlama filmler hangileri?

24.07.2016Keyif
Yeşilçam sizi çağırıyor

Yeşilçam sizi çağırıyor

Hafize Ana, Kapıcılar Kralı, Turist Ömer, Cilali İbo... Türk sinemasının unutulmaz diğer karakterleri... Yeşilçam’ın ünlü filmlerinden geriye kalanlar Türker İnanoğlu Vakfı Sinema ve Tiyatro Müzesi’nde yaşatılıyor.

4.12.2015Seyahat
İTKda Cumhuriyet balosu coşkusu

İTK'da Cumhuriyet balosu coşkusu

İZMİR Özel Türk Koleji Mezunları Derneği tarafından ilki Cumhuriyetin 90. yılında gerçekleştirilen ve bu yıl 3'üncüsü düzenlenecek olan Geleneksel Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu'nda Atatürk'ün başlattığı, "Cumhuriyet balosu" coşkusu yeniden yaşatıldı.

23.10.2015Ege
Türk tasarımcı, Avatar-2 afişinde son ikiye kaldı

Türk tasarımcı, Avatar-2 afişinde son ikiye kaldı

Antalyalı tasarımcı Gökşan Özman, Hollywood yapımı "Avatar"ın serideki ikinci filmi için hazırladığı afişle, 10 proje arasında son ikiye kaldı.

6.08.2015Keyif
İletişim eğitimi ne işe yarar

İletişim eğitimi ne işe yarar?

Bir kabus senaryosu, karanlık bir bilim-kurgu senaryosu hayal edelim. Profesyonel olarak yönetilmiş tüm iletişim süreçleri ve profesyonel bir çaba ile oluşturulmuş tüm iletişim ürünleri bir anda yok olsun.

13.07.2015Eğitim
Kısa film festivaline gerisayım

Kısa film festivaline gerisayım

Akbank Kısa Film Festivali, bu yıl 16 - 26 Mart tarihleri arasında 11. kez düzenlenecek. Festivalde bu yıl 23 ülkeden toplam 86 kısa film ve 2 uzun metraj film seyirciyle buluşacak.

10.03.2015Keyif
Böyle çocuk kitabı olur mu

Böyle çocuk kitabı olur mu?

Elbette olmaz! Ama olsaydı, veliler ikiye ayrılırdı: Kitapları almak için kuyruk olanlar ve muhtemelen 'çocuklarımızın gelişimini bozdunuz' diye olay çıkaranlar...

25.08.2014Hayat
Ressam Mehmet Bal vefat etti

Ressam Mehmet Bal vefat etti

Yeşilçam filmlerine hazırladığı afişlerle de tanınan ressam Mehmet Bal 87 yaşında Tarsus ilçesinde vefat etti.

25.04.2014Gündem
Seni senden başka kimse kurtaramaz

Seni senden başka kimse kurtaramaz!

‘Bayıldığım adam’ röportajı devam ediyor.Emrah Yücel’in hikâyeleri de…Bugün okuyacağınız öykü, bir insanın bir anda kurduğu düzeni küt diye terk edip, başka bir ülke de -ki orası Amerika- yepyeni, sıfırdan nasıl bir hayat kurduğunu, nasıl bir başarıya ulaştığını anlatıyor.Ben çok etkilendim.Ve her defasında olduğu gibi, yerler bana dar geliyor, yine sığamadım.Emrah Yücel’in hikâyesi salıya devam edecek…Çünkü o, 2014’te Türkiye’yi dünyada tanıtacak isim.Bence Türkiye’yle ilgili de şahane şeyler anlatıyor.Salıya, tekrar Emrah Yücel’le kaldığımız yerden devam edeceğiz…

1.02.2014Kelebek
Hayali Film Afişleri ve Klaketleri Sergisi

Hayali Film Afişleri ve Klaketleri Sergisi

Bahçeşehir Anadolu Lisesi 9.sınıf öğrencileri Tarih öğretmenleri İlhan Gülek’in öncülüğünde, Anadolu Uygarlıklarını konu alan ‘Hayali Film Afişleri ve Klaketleri’ sergisini Bakırköylü Sanatçılar Derneği’nde (BASAD) 10 Mayıs’ta açtı.

15.05.2013Eğitim
KABLOSUZ ERİŞİM SAĞLAYAN FİLM AFİŞİ

KABLOSUZ ERİŞİM SAĞLAYAN FİLM AFİŞİ

Güney Kore’nin en büyük film dağıtım şirketi CJ Entertainment, tanıtım bütçesinin önemli bir kısmını gençlere yönelik hazırlanan afişlere ayırıyor. Ne var ki geleneksel afişler, akıllı telefonları olmadan adım atmayan günümüz gençlerine pek hitap etmiyor. Firmanın bu sorununa çağre arayan ajansı Cheil Worldwide, hem geleneksel afiş uygulamasını hem de günümüz teknolojisini bir araya getiren bir çözüm bulmuş. Afişlerin yapıştırıldığı panolara kablosuz modem yerleştirilmiş. Üstelik QR Kod uygulamalarında olduğu gibi kullanıcıya telefonlarına herhangi bir yazılım indirme zorunluluğu gibi şart getirilmiyor. Kullanıcının telefonundan ilgili ağı seçmesi yeterli.

Berrin Menderesi canlandırmak isterdim

"Berrin Menderes'i canlandırmak isterdim"

Türk Sineması’nın kilometre taşlarından Hülya Koçyiğit’le, filmler, kadınlar, sevgi, politika ve hayat hakkında bir sohbet...

24.11.2012Kelebek
Filmi mi geliyor

Filmi mi geliyor

World of Warcraft'ın uzun yıllardır beklenen filminden haber alamazken, bir anda ortaya çıkan Diablo 3 film afişi solukları kesmeye yetti. Ancak acı gerçek sonra ortaya çıktı.

30.10.2012Teknoloji
1950 öncesi Türk sinemasına yolculuk

1950 öncesi Türk sinemasına yolculuk

Geçen pazartesi günü TÜRVAK Sinema-Tiyatro Müzesi’nde ‘Afiş, Fotoğraf ve Belgelerle 1950 Öncesi Türk Sineması’ sergisi açıldı.

6.04.2012Kelebek
Amazon Stüdyoları için film afişi dizayn yarışması

Amazon Stüdyoları için film afişi dizayn yarışması

Film yapımcıları, yazarlar ve film meraklıları için yaratıcılık imkanı sunan ve Amerika'da faaliyet gösteren Amazon Stüdyoları, “Aksiyon-Macera” film projesi için poster tasarım etmek üzere bir yarışma düzenliyor.

17.10.2011Gündem
‘Borazan’ isyanı

‘Borazan’ isyanı

YGS’ye tepkiler Türkiye’nin dört bir yanında dün de devam etti. Hükümet, cemaat ve ÖSYM aleyhine sloganlar atan eylemciler, “Yandaşlara Güzellik Sınavı”, “Yutkunma başkan, şifreyi çözdük çoktan”, “Önceden Soruları Yerleştirme Merkezi” yazan pankartlar taşıdılar.

10.04.2011Gündem
Girişte Kemal Sunal ve Yılmaz Güney heykeli üçüncü katta Muhsin Ertuğrul’un vasiyeti

Girişte Kemal Sunal ve Yılmaz Güney heykeli üçüncü katta Muhsin Ertuğrul’un vasiyeti

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı’nın desteğiyle Beyoğlu’na taşınan Türkiye’nin ilk ve tek ‘Sinema Tiyatro Müzesi’ TÜRVAK, yarın kapılarını açıyor. Yeşilçam’ın unutulmaz replikleri yuvasına dönüyor

31.12.2010Kelebek
1 TL verin, Messi Beşiktaş’a gelsin

1 TL verin, Messi Beşiktaş’a gelsin

Kartal’ın birbiri ardına yaptığı flaş transferler sanal alemin en çok konuşulan konularından biri oldu.

25.12.2010Futbol
NASAdan Beşiktaşa uyarı

NASA'dan Beşiktaş'a uyarı

Beşiktaş'ın son günlerde kadrosuna kattığı Simao ve Almeida transferinin ardından oluşturduğu kadro ile internette çeşitli transfer geyiklerinin dönmesine sebep oldu...

25.12.2010Futbol
Türvak artık Beyoğlunda

Türvak artık Beyoğlu'nda

Türker İnanoğlu Vakfı (TÜRVAK) Sinema-Tiyatro Müzesi ve Sanat Kitaplığı, Kavacık'taki adresinden Beyoğlu'na taşındı.

21.12.2010Gündem
42 film afişi sergiye çıktı

42 film afişi sergiye çıktı

Muğla’nın Köyceğiz İlçesi’nde düzenlenen 5. Kaunos Altın Aslan Türk Filmleri Festivali’ne katılan sanatçıların eski filmlerinin afişleri sergiye çıktı.

5.08.2010Ege
TÜSİAD: Sağlıklı demokrasi büyümenin de önemli anahtarı

TÜSİAD: Sağlıklı demokrasi büyümenin de önemli anahtarı

TÜSİAD Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, ‘Sağlıklı bir demokrasinin büyüme ve kalkınmanın anahtarı’ olduğunu dile getirdi. Yalçındağ, “Küresel ekonomik entegrasyon ve rekabet gücünün yolu, daha iyi bir demokrasiden geçer” iddiasında bulundu.

11.12.2009Ekonomi
Altın Portakaldan dakika dakika haberler

Altın Portakal'dan dakika dakika haberler

46. Antalya Altın Portakal Film Festivali'ne katılan Kadir İnanır 40. sanat yılı anısına açılan sergiyi gezerken, Sümer Tilmaç festival ve jüri üyeleri ile alakalı eleştiriler yaptı.

13.10.2009Gündem
Dev buluşma

Dev buluşma

Müzik dünyasının iki önemli ismi Emel Sayın ve Ferhat Göçer, Minik Kalplerle Elele Derneği'nin (MİKA-DER) organize ettiği konserde aynı sahneyi paylaşacak. İkili, 17 Ağustos akşamı Kuruçeşme Arena'da sevenleriyle buluşacak.

4.08.2009Gündem
Mustafa Altıoklar’ı çıldırtan 2010 sinema projeleri

Mustafa Altıoklar’ı çıldırtan 2010 sinema projeleri

Gün geçmiyor ki 2010 İstanbul Avrupa Kültür Başkenti Ajansı’nın çalışmalarıyla ilgili bir tartışma çıkmasın. İktidar kavgaları kadar projelere yapılan itirazlar da yüksek sesle dile getirilmeye başlandı. Son olay da, yönetmen Mustafa Altıoklar’ın zehir zemberek mektubu.

31.01.2009Gündem
Raikkonen uyudu, Ferrari 60’ncı yılı için F60’ı yarattı

Raikkonen uyudu, Ferrari 60’ncı yılı için F60’ı yarattı

Formula 1 Dünya Şampiyonası sarsıntılı bir dönemden geçiyor. Takımların terk ettiği, şaşalı tanıtımların iptal edildiği, İstanbul Park’ın bile kriz yaşadığı bir dönemde F1’de sezon açılışını aynı zamanda 60’ıncı yılını da kutlayan Ferrari yaptı. Yeni kurallara göre düzenlenen araç geçmiş yıllara göre çok farklı görünürken, Formula 1’de arka arkaya tanıtımlar bu startla birlikte başlamış oldu. Ferrari’nin yeni otomobilini piste çıkardığı dakikalara ise damgasını vuran ise ekiple birlikte olmak yerine otoparkta bir otomobilin içinde kendini soyutlayarak uyumayı tercih eden Kimi Raikkonen oldu. Ferrari’nin en önemli rakibi olan McLaren Mercedes yeni aracını tanıtırken, Toyota’da yeni otomobilini internet yoluyla Formula 1 tutkunlarının karşısına çıkardı.

20.01.2009Gündem

Yazar Sonuçları

Bu karar en sıkı AKP’linin bile vicdanına sığmadı

ÖNCEKİ gün o Silivri kararı gelince, 2000’li yılların başındaki o iki geceyi hatırladım.

17.02.2018

“Şampiyonuz babacığım”

Ben bu cümleyi tanıyorum. Ben cümleyi yaşadım biliyorum. Ben bu cümleyi çok fena anlıyorum.

21.05.2016

Emrah Yücel: Seni senden başka kimse kurtaramaz!

‘Bayıldığım adam’ röportajı devam ediyor.

1.02.2014

Yaratıcı kartvizitler

Yaratıcı kartvizitler,kadınlara özel reklam,tadılabilen dergi ve ilginç reklamlar...

8.04.2013

Tüzmen röportajının cümle cümle analizi

ALLAH razı olsun Gülden Aydın’dan...

17.06.2012

Batı Trakya’da bir film afişi

Evet, sorunları var Batı Trakya’nın ama değişen çok şey de var. 15 yıl önce bir Türk Dışişleri Bakanı’nın Batı Trakya’yı ziyaret etmesi ancak şaka olabilirdi. Yönetmen Cihan Bodur’un hem Türkçe hem Yunanca yazan ‘Bir Yudum Aşk’ filminin afişi de...

12.03.2011

Uçurtmayı vurmasınlar

GEÇENLERDE, eli kulağında baharı ve baharın ilk habercisi uçurtmaları, özellikle "şeytan uçurtması"nı yazdıktan sonra, sevgili Ahmet Haluk Başaklar'dan bir ileti aldım.

30.03.2010

ABD’ye ihracatta Gölcüklü Connect öne çıktı Chicago’da yıldız olup ‘Sevgililer Günü’ filmine girdi

KOÇ Ailesi’nin geçen yıl ekim ayında Carnegie Vakfı’nın “hayırseverlik madalyası” aldığı töreni izlemeye giderken Koç Holding Kurumsal İlişkiler Direktörü Gökhan Akça’dan şunu istedim:

13.02.2010

Lambaya püff de!

DENİZLİ yerel basınının manşetiydi (Lambaya püff de) dün. Denizlisporlu futbolcular ve teknik direktörün fotoğraflarının hemen üstüne yazılmış bir film afişi tadındaydı...

9.08.2009