EKSTRA
MENÜ

Kaan Müjdeci

Kaan Müjdeci ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kaan Müjdeci haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 90 Kaan Müjdeci haberi bulunmuştur.

Kaan Müjdeci Haberleri

AçıkhavADA Sinema akşamları

AçıkhavADA Sinema akşamları

Adalar Belediyesi perşembe, cuma, cumartesi ve pazar akşamları ada sakinlerini açık havada sinemaya bekliyor...

6.08.2020Kitap Sanat
Kızım Marisa’yla kalbimin tam ortasına sımsıcak bir güneş doğdu

Kızım Marisa’yla kalbimin tam ortasına sımsıcak bir güneş doğdu

Uzun zamandır Türkiye-ABD hattında mekik dokuyor, sık sık ödüllü yapımlarda boy gösteriyordu Saadet Işıl Aksoy. Son zamanlardaysa anne olmanın heyecanını ve telaşını yaşıyor. Kızını kucağına aldığı anı anlatırken seçtiği kelimeler mutluluğunun ne kadar büyük olduğunu gösteriyor: “Hayatım boyunca duyduğum tüm sevginin toplamını bir anda içimde hissettim.”

10.05.2020Hürriyet Pazar
Kültür ve Turizm Bakanlığından sinema sektörüne 30 proje için 23 milyon 175 bin lira destek

Kültür ve Turizm Bakanlığından sinema sektörüne 30 proje için 23 milyon 175 bin lira destek

Kültür ve Turizm Bakanlığı, geçen yıl yasalaşan yeni sinema kanununun ardından ilk çekim sonrası ve ortak yapım desteklerini verdi. Bakanlık, sinema sektörüne 30 proje için 23 milyon 175 bin lira destek sağladı.

28.03.2020Keyif
Sinemacılardan yeni mecmua: Axolotl

Sinemacılardan yeni mecmua: Axolotl

Yönetmen Kaan Müjdeci ve İstanbul Uluslararası Deneysel Film Festivali’nin kurucu yönetmeni Yavuz Gözeller’in çabalarıyla yayın dünyasına yeni bir edebiyat mecmuası katıldı: Axolotl. Sinemacıların kaleme aldığı metinlerden oluşan Axolotl, iki ayda bir yayımlanacak.

26.12.2019Kitap Sanat
Kaan Müjdeci Venedik yolunda

Kaan Müjdeci Venedik yolunda

İlk filmi 'Sivas' ile dünya çapında birçok ödüle layık görülen Kaan Müjdeci’nin ikinci uzun metraj film projesi 'Iguana Tokyo' 76. Venedik Uluslararası Film Festivali kapsamındaki Venice Gap Financing Market’a katılmaya hak kazandı.

26.08.2019Kitap Sanat
Kendime güçsüz olabilme, yataklara düşüp üzülebilme özgürlüğü verdim

Kendime güçsüz olabilme, yataklara düşüp üzülebilme özgürlüğü verdim

Saadet Işıl Aksoy uzun zamandır Türkiye-Amerika hattında mekik dokuyor. Yakın zamanda üç yeni filmiyle beyazperdeye dönecek: ‘Saf’, ‘Görülmüştür’ ve ‘Iguana Tokyo’... Aksoy’la buluştuk, evliliğini, Amerika’daki hayatını, oradaki oyunculuğun kurallarını ve Türkiye’yi konuştuk.

31.03.2019Hürriyet Pazar
İguana Tokyo

İguana Tokyo

İlk filmi “Sivas” ile Venedik’ten ödülle dönen Kaan Müjdeci’nin ikinci filmi “İguana Tokyo”nun Japonya çekimleri tamamlandı.

30.03.2019Keyif
İstanbul için ‘Ulusal Yarışma’ vakti

İstanbul için ‘Ulusal Yarışma’ vakti

55. Ulusal Yarışma’nın, Antalya Film Festivali’nden kaldırıldıktan sonra taşındığı İstanbul’daki ikinci yılının teması: ‘Neyimiz var kaybedecek?’ Açılış bu akşam ‘Keşanlı Ali Destanı’ gösterimiyle yapılacak. Mevcut durum sürdürülürse Türkiye sinemasının neleri kaybedeceğini, yarışmayı organize eden Kaan Müjdeci ve yapımcı Serkan Çakarer ile konuştuk. m Banu TUNA

29.09.2018Hürriyet Pazar
55. Ulusal Yarışma başlıyor

55. Ulusal Yarışma başlıyor

Uluslararası Antalya Film Festivali’nde ulusal yarışma kategorisinin iptal edilmesinin ardından bir araya gelen sinemacılar tarafından düzenlenen 55. Ulusal Yarışma, 30 Eylül akşamı Beyoğlu Sineması’nda yapılacak açılış töreni ile başlıyor.

26.09.2018Kitap Sanat
Mastroianni, Kaan Müjdecinin filminde

Mastroianni, Kaan Müjdeci'nin filminde

İlk filmi Sivas ile birçok ödül kazanan Kaan Müjdeci'ye yeni filmi Iguana Tokyo için iki önemli kuruluştan finansal destek geldi.

25.07.2018Keyif
Kaan Müjdeciye Almanyadan iki büyük destek

Kaan Müjdeci'ye Almanya'dan iki büyük destek

Yeni filmi 'Iguana Tokyo'nun çekimlerine başlamadan önce filmin olası bütçesine destek aramalarını sürdüren Kaan Müjdeci’ye Japonya’dan sonra Almanya’dan da destek müjdesi geldi.

25.07.2018Kitap Sanat
Türkiye’den gelen teklifi kabul etti

Türkiye’den gelen teklifi kabul etti

Dünyaca ünlü İtalyan kökenli Fransız aktris ve şarkıcı Chiara Mastroianni, Kaan Müjdeci’nin yeni filmi ‘Iguana Tokyo’nun başrolünde oynamayı kabul etti! ‘Persepolis’, ‘Ready To Wear’, ‘Les Bien-Aimés’, ‘Les Chansons d’Amour’ gibi filmlerin yıldızı Mastroianni’nin, başrolünde yer alacağı filmin çekimleri, Tokyo ve Berlin’de yapılacak.

12.06.2018Avrupa
Kaan Müjdeciye Japonyadan destek

Kaan Müjdeci'ye Japonya'dan destek

İlk filmi 'Sivas' ile birçok ödül kazanan Kaan Müjdeci’nin, senaryosunu yazdığı ve çekimlerine eylül ayında başlayacağı 'Iguana Tokyo' filmi Japonya’nın en önemli film destek fonundan yararlanmaya hak kazandı. 'Iguana Tokyo', 1974 yılından bu yana Japonya Kültür Bakanlığı’nın UNIJAPAN kuruluşu tarafından verilen Bunka-cho adlı film fonundan; toplam bütçesinin %20'lik kısmını karşılayacak bir destek alacak.

15.05.2018Kitap Sanat
Antalya Ulusal Yarışma, yeniden

Antalya Ulusal Yarışma, yeniden!

54. Antalya Film Festivali’nin ulusal yarışmayı iptal kararının ardından yönetmen Kaan Müjdeci’nin organizasyonuyla festivalle aynı tarihlerde 20-27 Ekim’de Beyoğlu Sineması’nda alternatif bir ulusal yarışma düzenleniyor. Jüride Kadir İnanır’ın da aralarında olduğu isimler var. Festival ekibi, "Cesaretle, tutkuyla, sevgiyle, neşeyle, aşkla, umutla, dayanışmayla..." diyor...

9.10.2017Kitap Sanat
BLUTV’DE 21. YÜZYILIN EN İYİ FİLMLERİ

BLUTV’DE 21. YÜZYILIN EN İYİ FİLMLERİ

Geçtiğimiz haftalarda The New Yorker’ın yayınladığı “21. yüzyılın en iyi 25 filmi” listesi kısa sürede internet üzerinde yayıldı ve benzer listeler ardı arkasına paylaşılmaya başladı. Hızla bir furya haline gelen 2000’li yılların en iyileri listelerine her gün bir yenisi ekleniyor. Koleksiyonunda 1.000’in üzerinde filmin bulunduğu BluTV’de vakit kaybetmeden bu hareketin bir parçası oldu ve kendi koleksiyonunda yer alan, bir tıkla izlenebilecek 21. yüzyılın en iyi filmlerini sıraladı. İşte BluTV’de izleyebileceğiniz, 2000’lerin en iyi 25 filmi:

24.07.2017Televizyon
Sinemamızın en iyi 100 filmi

Sinemamızın en iyi 100 filmi

Bir uzun yürüyüştür sinema bu ülkede. Hem uzun hem zorlu ve meşakkatli... Kimileri kabul etmese de genel olarak üzerinde hemfikir olunan bir ‘çıkış noktası’na sahibiz; o da 1914 tarihli Fuat Uzkınay imzalı ‘Ayastefanos Abidesi’nin Yıkılışı’. Bu ‘ilk’ filmin üzerinden neredeyse 103 yıl geçmiş. Geride de onca emek, onca hatıra, onca birikim var. Bütün bu izleri takip ederek genel bir resme soyunmak istedik Hürriyet Pazar olarak. 100 kişiden oluşan, sinema erbabı bir grup insana beğenilerini, sinema tarihimiz içinde sevdikleri, önemsedikleri filmleri sorduk, ‘En iyi 10 film’lerini istedik (bazıları kıyamadı, listelerini ‘sırasız’ verdi). ‘Türkiye sinemasının en iyi 100 filmi’ işte böyle çıktı ortaya. Yönetmenler, oyuncular, yapımcılar ve sinema yazarları seçti; bize de sonuçları paylaşmak düştü. Bu soruşturmayı sizlerle paylaşırken de jürideki kimi isimlerden en sevdikleri filmler hakkında duygularını, düşüncelerini aldık, sevdalarının ifadelerini istedik. Toparlarsak; böyle geniş bir çalışmayı sayfalarımıza taşımaktan, sizlerle paylaşmaktan ve büyük bir sinemasal mirasın genel fotoğrafını çekmekten gurur duyduk, umarız sizler de beğenirsiniz...

25.03.2017Keyif
Venedik’in kulaklarını ’Çın’latacak

Venedik’in kulaklarını ’Çın’latacak

Venedik Bienali 57. Uluslararası Sanat Sergisi Türkiye Pavyonu’nda, sanatçı Cevdet Erek’in ‘Çın’ başlıklı işi yer alacak. 13 Mayıs – 26 Kasım tarihleri arasında Venedik Bienali’nin ana mekânlarından Arsenale’deki Sale d’Armi’de sergilenecek eserinde asıl atmosferi ses oluşturacak.

27.02.2017Kitap Sanat
Ünlü yönetmene Venedikten özel ödül

Ünlü yönetmene Venedik'ten özel ödül

73. Venedik Film Festivali’nde, Türk sinemasının usta yönetmenlerinden Reha Erdem’in çektiği “Koca Dünya (Big Big World)” filmi, Jüri Özel Ödülü’ne layık görüldü.

10.09.2016Dünya
Mustang neden Türkiye adına aday olmadı

'Mustang' neden Türkiye adına aday olmadı?

'Mustang' bu sene 88'incisi düzenlenecek olan Oscar Ödülleri'nde Fransa adına aday oldu. Filmin aday olması sevinçle karşılanırken, 'Mustang’ in Fransa adına yarışacak olması bu mutluluğa gölge düşürdü.

14.01.2016Keyif
Kerimanda her kadından bir şey var

'Keriman'da her kadından bir şey var'

Sevilen dizi 'Paramparça'nın Keriman'ına hayat veren Nursel Köse canlandırdığı karakteri şu sözlerle tanımladı: “Keriman sınırsız ve otantik, sırf güç ve para üzerinden kimlik kurmuş, bir çok kadından süzme bir karakter. Onda her kadından bir şey var.”

25.09.2015Avrupa
Mahsun Kırmızıgülün Oscar isyanı

Mahsun Kırmızıgül'ün Oscar isyanı

Mahsun Kırmızıgül, yönetmenliğini üstlendiği "Mucize" filminin değil, Kaan Müjdeci'nin Venedik'ten ödülle dönen Sivas filminin Türkiye adına Oscar'a adayı gösterilmesine isyan etti.

17.09.2015Keyif
Sivas filmi Türkiyenin Oscara adayı

Sivas filmi Türkiye'nin Oscar'a adayı

Amerika'da yapılacak 88. Akademi Ödülleri'ne (Oscar)" En İyi Yabancı Film" dalında Türkiye'nin adayı, 11 yaşında bir çocuk olan Aslan ile yaralı halde bulduğu Sivas isimli bir dövüş köpeğinin hikayesinin anlatan "Sivas" filmi oldu.

16.09.2015Keyif
Ablukaya Venedikten Jüri Özel Ödülü

Abluka'ya Venedik'ten Jüri Özel Ödülü

Emin Alper’in, dünya prömiyerini 72. Venedik Film Festivali’nin ana yarışma bölümünde yapan "Abluka" adlı filmi, burada Jüri Özel Ödülü’ne layık görüldü. Ödülün ardından açıklama yapan Alper, filminin Türkiye’de barışçıl ve demokratik bir ortama katkıda bulunmasını umduğunu dile getirdi.

14.09.2015Keyif
Abluka Venedikte Altın Aslan için yarışacak

'Abluka' Venedik'te Altın Aslan için yarışacak

Yönetmen Nuri Bilge Ceylan’ın jüri üyesi olduğu 72. Venedik Film Festivali’nde 3 Türk filmi izleyiciyle buluşacak. Türk yönetmen Alper’in ikinci uzun metraj filmi “Abluka”, Altın Aslan ödülünü kovalayacak.

1.09.2015Avrupa
Alberto Barberadan Nuri Bilge Ceylana övgü

Alberto Barbera'dan Nuri Bilge Ceylan'a övgü

Venedik Film Festivali Direktörü Alberto Barbera, bu yıl jüride yer alan Nuri Bilge Ceylan’ın, yaşayan en büyük yönetmenlerden biri olduğunu söyledi. Barbera ayrıca, bir yemekte tanıştığı Ceylan'a nasıl jüri üyeliği teklifi teklif ettiğini anlattı.

31.07.2015Keyif
Meksika’nın konuğu Türkiye sineması

Meksika’nın konuğu Türkiye sineması

Meksika’da 18’incisi düzenlenen Guanajuato Film Festivali’nin bu yılki konuğu Türkiye. Festivalde Türkiye’den 19’u uzun metrajlı toplam 56 film gösterilecek. Ana yarışma jürisindeki isimlerden biri de Melisa Sözen.

22.07.2015Keyif
Moskova çıkarması

Moskova çıkarması

37. Moskova Uluslararası Film Festivali, bu yıl ilk kez “Cinema of Turkey-Yesterday and Today” adı altında özel bir Türkiye bölümü açılıyor.

18.06.2015Keyif
Engelsiz festival de ‘Bakur’ engeline takıldı

Engelsiz festival de ‘Bakur’ engeline takıldı

KÜLTÜR ve Turizm Bakanlığı’nın İstanbul Film Festivali’nden ‘Bakur’ belgeselinin gösterimi için istediği ‘film kayıt tescil belgesi’, Türkiye’de görme, işitme ve ortopedik engellilerin erişebildiği ilk film festivali olan Ankara Engelsiz Filmler Festivali’ni de vurdu.

22.04.2015Keyif
Londra Türk Film Festivali başlıyor

Londra Türk Film Festivali başlıyor

İngiltere’nin başkenti Londra’da Türk sinemasını, filmleri, sanatçıları, panel ve atölye çalışmalarıyla Londra izleyicisi ile buluşturan Londra Türk Film Festivali (LTFF), 7-17 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek.

21.04.2015Avrupa
Kötü bir 1 Nisan şakası

Kötü bir 1 Nisan şakası!

Berlin’in en iyi 10 barından birinin İstanbul’a şube açması, bardağı taşıran son damla. Şehirde bir Berlin sevdasıdır, aldı başını gidiyor. Bakın baştan uyarıyorum: En son bu kafaya girdiğimizde, koca imparatorluk elden gittiği gibi, İstanbul’u da İngilizler işgal etti... Yine de “Nayn Daavud, biz seviyoğuz” diyenlerdenseniz, buyurun İstanbul’da, Alman sicimiyle asılma rehberiniz...

Türk filmleri Boston’da

Türk filmleri Boston’da

14’üncü Boston Türk Film Festivali (BTFF), bugün Nuri Bilge Ceylan'ın Cannes’da Altın Palmiye kazanan filmi ‘Kış Uykusu’nun gösterimiyle başlayacak.

19.03.2015Keyif
47. SİYAD Türk Sineması Ödüllerini kimler kazandı

47. SİYAD Türk Sineması Ödülleri'ni kimler kazandı?

47. SİYAD Türk Sineması Ödülleri sahiplerini buldu. Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda sunuculuğunu oyuncu Özge Özberk'in yaptığı törende konuşan SİYAD Başkanı Melis Behlil, gecede, bu sene 94 üyenin oylarıyla belirlenen ödüllerin verileceğini söyledi. Gerçek olayların kurmacadan çok daha inanılmaz hale geldiği bir senenin geçirildiğini ifade eden Behlil, "15 yaşında bir çocuk 9 ay mücadele ettikten sonra aramızdan ayrıldı. Katilerinin yargı önüne çıkmasını hala bekliyoruz. Berkin Elvan'ı anıyoruz" dedi.

12.03.2015Keyif

Yazar Sonuçları

Antalya özüne dönüyor...

Sinemamızın en köklü etkinliği ‘Antalya Altın Portakal’, bu geceki açılış töreniyle başlıyor. Bu yıl 56’ncısı düzenlenecek festivalin en önemi yanı, iki yıldır kaldırılmış olan ‘Ulusal Yarışma’nın tekrar evine dönmesi. Organizasyonun öne çıkan bütün meselelerini festival direktörü Ahmet Boyacıoğlu ve sanat yönetmeni Başak Emre’yle konuştuk...

26.10.2019

Antalya Film Festivali siyasetten arındırılmalı

CHP Adayı Muhittin Böcek, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı mazbatasını önceki gün aldı ve görevine resmen başladı...

10.04.2019

Gecenin getirdikleri...

Sistem dışına itilmiş iki kardeşin acemice giriştikleri soygun sonrası yaşananları anlatan ‘Soygun’, dinamik temposu ve özellikle Robert Pattinson’ın etkileyici performansıyla dikkat çekiyor. Filmin yönetmeni ‘Safdie Biraderler’...

20.10.2017

Kırkpınar Yağlı Güreşleri bir gün yağsız karakucak güreşlerine dönüşebilir

GEÇTİĞİMİZ günlerde sinemacı Kaan Müjdeci’yle röportaj yaptım. Biliyorsunuz, Antalya Film Festivali’ndeki “ulusal film yarışması” kaldırıldı. Müjdeci de bu durumu esprili bir şekilde protesto etti. Önce alternatif bir festival internet sitesi yaptı, Antalya Film Festivali’nin orijinal sitesini kopyaladı, Belediye Başkanı Menderes Türel’i de “Arkadaşlar! Bir hata yaptık! Ulusal kategori geri dönüyor” diye konuşturdu.

16.10.2017

Ölenle ölünür mü?

Yitip giden bir değerin ardından geride kalanın trajedisi...

8.04.2016

Türk sinemasına kötülük yapıyorlar

35. İstanbul Film Festivali’nde mutlaka görmeniz gereken filmlerden biri: Kapalı Gişe: Türkiye’de Tekelleşen Film Dağıtımı...

7.04.2016

Harikalar diyarı Berlin’den notlar

Hafta sonu yurtdışı kaçamağı için ideal noktalardan biri Berlin. Hava buz mu buz, ama kimin umrunda? Berlin genç, dinamik, eğlenceli ve sürekli bir tasarım coşması yaşıyor. Buyrunuz taptaze Berlin notlarına...

12.12.2015

Taşları yerinden oynatan Beren

Beren Saat’in, her biri upuzun dört ayrı paragraftan oluşan “Sevdiklerimin huzuru için” başlıklı Instagram açıklaması hâlâ tartışılıyor.

22.09.2015

Oscar’a tek film gidiyor Mahsun

Türkiye’nin bu yıl Oscar aday adayı filmi olarak Sivas seçildi...

17.09.2015

Kötü bir 1 Nisan şakası!

Berlin’in en iyi 10 barından birinin İstanbul’a şube açması, bardağı taşıran son damla.

3.04.2015

71'inci Venedik Film Festivali'nin ardından

71. Venedik Film Festivalinin başkanı Alberto Barbera ile ayaküstü konuşuyoruz “Gelin” filmi galası öncesi. “Türkler Venedik’e çıkartma yaptı” diyor. Haksız da değil. “Sivas” ı ana yarışma bölümüne bizzat kendisi seçmiş. Yönetmen Kaan Müjdeci’nin yapıtına gözü kapalı inanıyor. Ödül bekliyor. Fatih Akın’ın “The Cut” ını adeta Cannes Film Festivali'nden kopartmış almış.

24.03.2015