MENÜ

Esnafa Kredi

Esnafa Kredi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Esnafa Kredi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Esnafa Kredi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.183 Esnafa Kredi haberi bulunmuştur.

Esnafa Kredi Haberleri

TESKten esnafa kredi talebi

TESK'ten esnafa kredi talebi

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Ekonomik dalgalanmadan en olumsuz etkilenen kesim esnaf. Bu olumsuz etkiyi en aza indirmek için diğer kesimlere olduğu gibi esnafa da can suyu kredisi verilmeli" açıklamasında bulundu.

6.07.2019Ekonomi
TESKten esnafa kredi talebi

TESK'ten esnafa kredi talebi

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "2 milyona ulaşan esnaf ve sanatkarımız can suyu kredisini dört gözle bekliyor. Piyasa koşullarında esnafımızın nakit sıkıntısının giderilmesi için sıfır faizli ve 12 ay geri ödemesiz can suyu kredisi hayati önem taşıyor" açıklamasında bulundu.

22.05.2019Ekonomi
Milyonları ilgilendiriyor 10 adımlık dev paket

Milyonları ilgilendiriyor! 10 adımlık dev paket

Hükümet, esnafa destek olacak reform paketi hazırladı. Kira yardımından prim teşvikine kadar esnafa birçok destek sağlanacak.

25.01.2019Ekonomi
Sadece kamu değil tüm bankalar fedakarlık yapmalı

Sadece kamu değil tüm bankalar fedakarlık yapmalı

VAKIFBANK Genel Müdürü Mehmet Emin Özcan, “Kampanyaların devamının gelmesi lazım. Bankacılık sektörünün bu dönemde elini taşın altına koyması gerekir. Sadece kamu bankalarının değil tüm bankaların bu fedakârlığı yapması lazım. Yakın zamanda çok uygun maliyetle 550 milyon TL karşılığı 8 yıl vadeli bir kredi temin ettik. Bununla da yine bir kampanya düşünüyoruz. Daha henüz bunu tam kararlaştırmadık ayrıntıları ama bunu da yakın zamanda kamu oyuna açıklarız” dedi.

23.01.2019Ekonomi
Kredi kartı borçlarıyla ilgili önemli gelişme

Kredi kartı borçlarıyla ilgili önemli gelişme

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kredi kartı borcunu ödemekte güçlük çeken vatandaşlarımıza da mevcut borçlarını daha kolay ödemeleri için imkan sağlıyoruz. Ödeme güçlüğü çeken vatandaşların kredi kartı borçları tek çatı altında toplanacak. Ziraat Bankası'ndan alacağı krediyle borcunu kapatacak. Sonra çok uygun şartlarda aylık gelirine uygun şekilde ödeyecek" dedi.

8.01.2019Ekonomi
Fuat Oktay: Geleneği olmayanın, geleceği olmaz

Fuat Oktay: Geleneği olmayanın, geleceği olmaz

Kırşehir'e 31'inci Ahilik Haftası ve 54'üncü Esnaf Bayramı kutlamaları için gelen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, geleneği olmayanın geleceğinin de olmayacağını belirterek Ahilik kültürünün önemine dikkat çekti.

22.09.2018Gündem
Palandöken: Esnafa prim borcunu ödemesi için yeni imkan

Palandöken: "Esnafa prim borcunu ödemesi için yeni imkan"

Prim borcundan dolayı emekli olamayan esnaf ve sanatkarın emekli olabilmesi için yeni bir fırsat doğduğunu söyleyen TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Esnaf ve sanatkarın prim borcunu ödeyip emekli olabilmesi için kredi imkanı sunan işbirliği protokolü SGK ile Ziraat Bankası arasında imzalandı. Bir önceki protokolden yararlanamayan esnaf ve sanatkarımıza uzun vadeli kredi kullanarak emekli olması için yeni bir fırsat verildi. Banka bu kez kredi verirken esnafın mali sicilini bahane etmemeli" dedi.

4.07.2018Ekonomi
‘Erken seçim’in zemini yok

‘Erken seçim’in zemini yok

AK Parti’de alınan her kararın, olası bir ‘erken seçim’le ilişkisi sık sık tartışma konusu olurken, parti yönetimi, sandığa vaktinden önce gidilmeme gerekçelerini, “Yaptığımız yapısal değişiklikler henüz halka yansımadı, sonuçların görülmesi yıl sonunu bulur. Bunun olumlu etkileriyle yerel seçime gidilir” diye açıklıyor. Öte yandan, AK Parti’de üst düzeyde yapılan değerlendirmelerde, büyük kongre ile birlikte parti yönetiminde de köklü değişiklikler yapılacağı dile getiriliyor.

2.04.2018Gündem
Esnaftan bankalara kara liste tepkisi

Esnaftan bankalara "kara liste" tepkisi

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, devletin esnafa kredi vermek için her türlü imkanı zorladığını ancak bankaların "kara liste" uygulamasıyla esnafın önünü tıkadığını ileri sürdü.

7.01.2018Ekonomi
Ahilik Fonu kesintileri 1 yıl ertelensin

'Ahilik Fonu kesintileri 1 yıl ertelensin'

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Esnaf Ahilik Sandığı prim kesintilerinin 1 yıl ertelenmesi gerektiğini belirterek, "Her ay yatırılması gereken SGK prim borcunu bile ödemekte güçlük çeken esnafımıza Ahilik Fonu kesintilerinde 1 yıl erteleme kolaylığı sağlanmalı." ifadelerini kullandı.

28.11.2017Ekonomi
Şaşaa debdebe bitiyor

Şaşaa debdebe bitiyor

Başbakan Binali Yıldırım acil ihtiyaç ve güvenlik dışında kamuya yine araç alınmayacağını belirterek, 49 yıllığına kiralanan ve süresi dolmak üzere olan sahil otellerinin de istenirse satın alınabileceğini veya 49 yıllığına yeniden kiralanabileceğini açıkladı.

17.10.2017Ekonomi
Başbakan Yıldırım: Ben yaptım oldu yok Geri verecekler

Başbakan Yıldırım: Ben yaptım oldu yok! Geri verecekler

Başbakan Binali Yıldırım, Yıldırım, "Emlak vergisi yüzde 50’den fazla olmayacak. Yüzde 500 olur mu? Bu gaddarlıktır. Bunun hesabını verecekler. Ben yaptım oldu yok! Şimdi tıpış tıpış aldıkları paraları geri verecekler" dedi.

17.10.2017Gündem
15 bin esnafa faizsiz kredi

15 bin esnafa faizsiz kredi

ESOB Başkanı Nihat Sözütek, faizsiz krediden Türkiye genelinde 15 bin esnafın faydalanacağını belirtti. Sözütek Adana'da ise 6 bin esnafın başvurduğunu, 368 esnafın bu krediden faydalanabildiğini söyledi

3.02.2017Ekonomi
Sicil affı ne zaman çıkacak Kimleri kapsıyor

Sicil affı ne zaman çıkacak? Kimleri kapsıyor?

Banka ve kredi sicil affı için beklentilerini sürdüren işletme sahipleri, firmalarına temiz bir sayfa açmak için sicil affı gündemini yakından takip ediyor. Çeşitli nedenlerle kredi sicillerinde olumsuzluk oluşan vatandaşların banka tarafından olumsuz intiba görmesi, hükumeti harekete geçirdi. Toplam 12 milyon 500 bin kişiyi yakından ilgilendiren sicil affı yasasını düzenlemesini hazırlanan hükumet yetkilileri konu hakkında detaylı açıklama yaptı

15.01.2017Ekonomi
Sicil affıyla ilgili çok önemli açıklamalar

Sicil affıyla ilgili çok önemli açıklamalar

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, sicil affına ilişkin yasa tasarısının yaklaşık 12 milyon 500 bin kişiyi ilgilendirdiğini belirterek, "Bunu sadece işletmeler, sanayicilerimize yönelik diye düşünmememiz lazım. Özellikle kredi kartı kullanıcıları, bireysel kredi kullananlar da dahil olmak üzere kredilerde sorun yaşayanlar, 6 ay içinde ya borcunun tamamını ya da çeklerini, senetlerini ödedikleri halde 5 yıldan önce kara listeden çıkamıyorlardı. Bu durumda olanlar veya borcunu yeniden yapılandıranlar bu haktan faydalanacaklar. Sicil affından yaklaşık 1 milyon 500 bin ile 1 milyon 600 bin arasında esnafımızın yararlanacağını düşünüyoruz." dedi.

12.01.2017Ekonomi
Esnafa 50 bin TL faizsiz kredi ne zaman ödenecek Kredi şartları nasıl olacak

Esnafa 50 bin TL faizsiz kredi ne zaman ödenecek? Kredi şartları nasıl olacak?

Esnafa 50 bin TL faizsiz kredi şartları için beklentide bulunan işletme sahipleri, KOSGEB tarafından 2017 yılında verilmesi planlanan 50 bin TL faizsiz kredi için detayları araştırmaya başladı. Esnafın üzerindeki buhranı ortadan kaldırmak için geçtiğimiz yıl sonu yapılan KOSGEB 50 bin TL faizsiz kredi ödemesi, 2017 yılında da devam edecek. Peki esnafa 50 bin TL faizsiz kredi ne zaman başlayacak? İşte, faizsiz krediden faydalanmak isteyen adayların merakla araştırdığı konunun resmi detayları

6.01.2017Ekonomi
Başbakan Yıldırımdan Trumpa tebrik telefonu

Başbakan Yıldırım'dan Trump'a tebrik telefonu

Başbakan Binali Yıldırım, Rize'de yaptığı konuşmada ekonomi alanında önemli açıklamalarda bulundu. KOBİ'lere 17 milyarlık yeni kredi imkanını müjdeleyen Başbakan, işverene uygulanan asgari ücret desteğinin de devam edeceğini belirtti. Öte yandan Başbakan Yıldırım, ABD'nin 45. Başkanı seçilen Donald Trump'ı da telefonla arayarak tebrik etti.

11.11.2016Gündem
Terör mağdurları ve afetzede esnafa kredi kolaylığı

Terör mağdurları ve afetzede esnafa kredi kolaylığı

Terör mağduru ya da afetzede olan esnaf, önceden KOSGEB desteklerinden yararlanmış olsa dahi makine, ekipman ve demirbaş alımları ile işyeri modernizasyonunun karşılanması amacıyla 30 bin liraya kadar kadar sıfır faizli kredi kullanabilecek. Başbakan Yardımcısı Şimşek, konuya ilişkin kararname taslağını Başbakanlığa gönderdi.

13.03.2016Ekonomi
İğne ile kuyu kazıyoruz

İğne ile kuyu kazıyoruz

KURULDUĞU 1953’ten bu yana ‘Anadolu Bankacılığı’ misyonunu bırakmayan Şekerbank’ın Genel Müdürü Halit Yıldız, “Küçük tasarruf sahibi binlerce müşterinin birikimleri, düşük tutarlarda esnafa, çiftiye verdiğimiz krediler Şekerbank’ın en büyük zenginliğidir. Bu, iğneyle kuyu kazmak gibi zor bir iş” dedi.

7.03.2015Ekonomi
Başbakan Tekirdağda halka hitap etti

Başbakan Tekirdağ'da halka hitap etti

Başbakan Erdoğan, Tekirdağ Hükümet Caddesi'nde düzenlenen toplu açılış töreninde halka hitap etti.

7.12.2013Gündem
Esnafa kredi desteği

Esnafa kredi desteği

YAPI Kredi Bankası Tarihi Kemeraltı Esnaf Derneği ile kredi protokolü imzalayıp daha avantajlı fırsatlar sunmaya başladı.

3.03.2013Ege

Yazar Sonuçları

Bir faiz hikâyesi

KANUNİ Sultan Süleyman zamanındayız. Viyana kapılarından Hint Okyanusu’na uzanan “cihan devleti”nde ciddi sorunlar baş göstermektedir.

19.11.2017

Kore örneği bu hesaba uymaz

BAŞBAKAN Yıldırım bir TV programında konuşurken Güney Kore’nin 1987’de başkanlık sistemine geçerek Türkiye ile arasındaki ekonomik farkı açtığını anlattı. Gösterdiği bir tabloda başkanlık sistemine geçtikten sonra Kore’nin arayı çok açtığı iddia ediliyordu.

6.04.2017

Gönlü gani: Ölülere yardım

İSİMLERİ Ziraat Bankası kayıtlarında var ama artık hayatta değiller, 29 bin 670 çiftçi, madem kayıtları silinmemiş, o zaman “ölen çiftçilere kredi”.

28.03.2015