ANTALYA HABERLERİ

MAKAM TADİLATI ATSO'YU GERDİ

Salim UZUN/HÜRRİYET
19.10.2018 - 10:27Son Güncelleme :

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin’e ait makam odasında yapılan yaklaşık 300 bin TL’lik tadilat, ATSO yönetim kurulu içinde krize neden oldu.

Salim UZUN/HÜRRİYET

ANTALYA Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin’e ait makam odasında yapılan ve 225 bin artı KDV’ye mal olan tadilat, 11 kişilik ATSO yönetim kurulu içinde krize neden oldu. ATSO Yönetim Kurulu’ndan çıkan tadilat kararının oy çokluğu ile alındığı öğrenilirken, Hürriyet’e konuşan başkan ve yönetim kurulu üyeleri sert açıklamalar yaptı.

BİZİ TOPA TUTARLAR

Yönetim kurulunda görüşülen tadilat önerisine itiraz ederek şerh koyan ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Murat Totoş, “Ben kimsenin adamı değilim. Mantığıma aykırı gelen her şeye itiraz ederim. Şerh koymadan önce de kendisini (Davut Çetin) uyardım. Esnafın nefes kredisine ihtiyacı olduğunu, o yüzden de tadilatın bu şartlar altında yapılmasının uygun olmadığını söyledim. Hatta ‘Bunu yaparsanız bizi topa tutarlar’ diye ekledim” dedi.

ESNAFA KREDİ VERİLEBİLİRDİ

“Tadilat yapılabilir ama zamanlaması yanlış” diyen Totoş, şöyle devam etti: “Devlet bile kemer sıkarken sizin böyle bir şey yapmanız hoş karşılanmaz. Ben başkanı, yönetim kurulu korumak adına her şeyi yaptım. Bu konuyu gündeme taşıyan da ben değilim. Hatta uyarımı bire bir yapmak için randevu talep ettim ancak kendisi müsait olmadığı için görüşemedik. Üstelik esnafın paraya ihtiyacı var. Nefes kredisi niye 500 bin TL yattı? 800 bin TL yatamaz mıydı?”

RAHATSIZ OLDULAR

Tartışmanın detayları ile ilgili Hürriyet’e konuşan ATSO Başkanı Çetin, “Tadilat gideri 225 bin TL artı KDV. Kaplamalar değişiyor, yeni boya yapılıyor. Bu tadilatlar bizde her zaman var. Kim bunu deşiyorsa çok ayıp ediyor. Bu terbiyesizliktir. Bu işadamlarının kim olduğunu herkes biliyor. Seçimin bittiğini hala unutamadık. Şimdi de adım sağda solda çok geçtiği için rahatsız oldular bunları deşiyorlar” diye konuştu.

MAKAM ARABAMI DEĞİŞTİRİRDİM

Başkan Çetin, şöyle devam etti: “Bu arkadaşlar yönetimdeyken 200 bin TL’lik tuvalet tadilatı yaptım. Temizliğe 120 bin TL verdim. Bunlar planlı tadilatlar. Bundan sonra da yapacağım. İstedikleri kadar konuşsunlar, yazsınlar, zorlasınlar bir yerlere varamazlar. Ne yapıyorsam yönetim kurulu kararı ile yapıyorum. 1 milyon TL’ye inovasyon merkezi yapıyoruz ama kimse bunu konuşmuyor. Tadilat görüşmesinde 1 arkadaş şerh koydu, ortalığa yayanda onlar zaten. 10 senelik arabaya biniyorum. Gösteriş delisi olsam önce makam arabamı değiştirirdim.”

NEDEN MAKAM ODASI?

Tadilat kararını oy çokluğu ile alındığını doğrulayan ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Nilay Akbaş Tarakçı, şöyle dedi: “ATSO yerli, yabancı çok fazla konuğu ağırlayan vizyon merkezlerden biri. O yüzden bu tadilat gerekliydi. Aslında birçok noktada tadilatlar yapıldı. Sadece makam odasının gündeme gelmesi ise ilginç.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden MAKAM TADİLATI ATSO'YU GERDİ hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Ekim 2018 tarihinde saat 10 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça MAKAM TADİLATI ATSO'YU GERDİ haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

14 Ekim 2019, Pazartesi
 • İmsak
  05:37
 • Güneş
  06:56
 • Öğle
  12:48
 • İkindi
  15:59
 • Akşam
  18:31
 • Yatsı
  19:45
Sayfa Başı