MENÜ

Diyanet

Diyanet ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Diyanet haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 17.144 Diyanet haberi bulunmuştur.

Diyanet İşleri Başkanlığı, 3 Mart 1924 tarihinde Şeriye ve Evkaf Vekaletinin yerine kurulan, İslam dininin inançları, ibadet ve ahlâk esasları ile ilgili işleri yürütmek, din konusunda toplumu aydınlatmak ve ibadet yerlerini yönetmekle görevli kurumdur. Mustafa Kemal Atatürk'ün emriyle 429 sayılı kanunla Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığına bağlı bir teşkilat olarak kurulmuştur.

Anayasanın 136. maddesinde; "Genel idare içinde yer alan Diyanet İşleri Başkanlığı, laiklik ilkesi doğrultusunda, bütün siyasî görüş ve düşünüşlerin dışında kalarak ve milletçe dayanışmayı ve bütünleşmeyi amaç edinerek, özel kanununda gösterilen görevleri yerine getirir." hükmü yer almaktadır.

Diyanet İşleri Başkanlığının Mehmet Görmez yapmaktadır.

Diyanet Haberleri

5 çocuğa cinsel istismardavasında 2 sanığa hapis, 3 sanığa beraat

5 çocuğa cinsel istismar'davasında 2 sanığa hapis, 3 sanığa beraat

KONYA'da, 16- 18 yaşlarındaki 5 öğrencinin, 2014- 2015 yıllarında yatılı Kur'an kursunda 11- 12 yaşlarındaki 5 erkek öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davada karar açıklandı. Mahkeme heyeti, tutuksuz sanıklardan Ö.Ş. ve E.A.'ya, 2'şer yıl 6'şar ay hapis cezası vererek, cezalarını erteledi. Tutuksuz 3 sanığın ise haklarında şikayet olmaması nedeniyle beraatine karar verdi.

17.02.2019Gündem
Ramazan ne zaman başlayacak, ilk oruç  ne zaman tutulacak

Ramazan ne zaman başlayacak, ilk oruç ne zaman tutulacak?

Üç aylar ve Ramazan’ın tarihi her yıl olduğu gibi bu yıl da günler öncesinden merak konusu oldu. Regaip, Miraç ve Berat kandilleri ile Kadir Gecesi'ni de içinde barındıran üç aylar 8 Mart 2019'da başlayacak. Peki, Ramazan ne zaman başlayacak, ilk oruç ne zaman tutulacak? İşte, Diyanet’in bu yılki takvimine göre, Ramazan ayının başlangıç tarihi ve bayram tarihleri.

17.02.2019Gündem
Sigaranın haram olduğunu milletimize anlatmalıyız

"Sigaranın haram olduğunu milletimize anlatmalıyız"

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "Dünyada ve ülkemizde yıllarca 'haram' denilmediği için dikkate alınmayan sigara bağımlılığından insanlığı kurtarmamız lazım. Sigara haramdır ve her birimiz sigaranın haram olduğunu milletimize anlatmalıyız." dedi.

16.02.2019Gündem
Geçen yıl 751 ton atık pil toplandı

Geçen yıl 751 ton atık pil toplandı

TAP Genel Sekreteri Neslihan Bahar Boyacılar: "2018 yılı sonu itibarıyla 751 ton atık pil toplandı. En çok atık pili bölge olarak Marmara'dan, şehir olarak ise İstanbul'dan topluyoruz. Şu ana kadar Türkiye çapında büyükşehir, il, ilçe ve belde olmak üzere 660 belediye ile işbirliği halindeyiz. Her yıl ödüllü atık pil yarışmasına katılan şehir ve okul sayısı artıyor. Okullardan atık pili belediyeler topluyor, her il kendi içerisinde değerlendiriliyor ve her ilde en çok atık pil toplayan 3 okul tarafımızdan ödüllendiriliyor" açıklamasında bulundu.

16.02.2019Ekonomi
Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımında son gün Başvuru şartları neler

Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımında son gün! Başvuru şartları neler?

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından istihdam edilecek, 3 bin Kuran kursu öğreticisi, 6 bin imam hatip ve 500 müezzin kayyım olmak üzere 9 bin 500 sözleşmeli personel alımında, başvuru sürecinin sonuna gelindi. Söz konusu pozisyonlar için başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, ilanın detaylarını ve başvuru şartlarını sorguluyor. Peki, Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı başvuru şartları neler?

15.02.2019Gündem
İstanbulda cuma namazı saat kaçta 15 Şubat cuma namazı saatleri

İstanbul'da cuma namazı saat kaçta? 15 Şubat cuma namazı saatleri

İstanbullular cuma namazı saatini araştırmaya başladı. Şubat ayının üçüncü cumasını idrak edecek vatandaşlar, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayınladığı cuma namazı saatlerini sorguluyor. Peki, İstanbul'da cuma namazı saat kaçta kılınacak? Cuma namazı saat kaçta?

15.02.2019Gündem
Hangi ilde cuma namazı saat kaçta kılınacak Tüm illerin cuma namazı saatini derledik

Hangi ilde cuma namazı saat kaçta kılınacak? Tüm illerin cuma namazı saatini derledik

Öğlen saatleriyle birlikte cuma nam'azı saatine yönelik araştırmalar hız kazandı. İkamet ettikleri veya 15 Şubat'ı geçirdikleri yerdeki ezan okunuş saatini merak eden vatandaşlar, 'cuma namazı saat kaçta kılınacak?' sorusuna internet üzerinden yanıt arıyor. Peki, hangi ilde cuma namazı saat kaçta kılınacak? Tüm illerin cuma namazı saatini derledik

15.02.2019Gündem
Regaip Kandili ne zaman 2019 dini günler takvimi

Regaip Kandili ne zaman? 2019 dini günler takvimi

Regaip Kandili ne zaman sorusunun yanıtı, milyonlarca Müslüman vatandaş tarafından sorgulanmaya devam ediyor. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan 2019 yılı dini günler takvimiyle birlikte kandil tarihleri belli oldu. Peki, bu yıl Regaip Kandili ne zaman idrak edilecek?

14.02.2019Gündem
Tuhaf öneri: ‘Camiyi gezsinler ama namazı göstermeyin’

Tuhaf öneri: ‘Camiyi gezsinler ama namazı göstermeyin’

Belçika’nın Flaman bölgesinde yer alan Aalst kentinde De Duizenpootjes İlkokulu tarafından kentin önemli binalarına ziyaret kapsamında öğrencilerin camiye yapacakları ziyaret, bazı ebeveynlerin tepkisine neden oldu.

14.02.2019Avrupa
Nihat Zeybekci: İzmirdeki en önemli problem...

Nihat Zeybekci: İzmir'deki en önemli problem...

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci, CNN TÜRK'te yayınlanan 40 programında Buket Aydın'ın sorularını yanıtladı. Zeybekci, "İzmir'deki en önemli problem vatandaşlarımızın yaşam kalitesi problemidir. Vatandaşlarımızın normal sürelerde trafikte ulaşabildikleri, hava kirliliği, kanalizasyon, katı atık, çöp, spor alanlarıyla ilgili, yeşil alanlarla ilgili, çarpık yapılaşmayla ilgili, gecekondulaşmayla ilgili problem vardır. Yaşam tarzı demek hemen hemen bunların tamamını kenara koyup, hadi gelelim beraber yine başka bir alana götürmek demek. Bu İzmir'in vaktini kaybetmek, çalmak demektir." ifadelerini kullandı.

13.02.2019Gündem
Emine Erdoğan: Kadınların, çocukların dertleri için kendimizi sorumlu hissediyoruz

Emine Erdoğan: Kadınların, çocukların dertleri için kendimizi sorumlu hissediyoruz

Emine Erdoğan, "Kadınların, çocukların ve elbette insanlığın dertleri için kendimizi sorumlu hissediyoruz." dedi.

13.02.2019Gündem
İsmini soran Başkan hayretler içinde kaldı

İsmini soran Başkan hayretler içinde kaldı

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ismini sorduğu öğrencinin adının 55 harfli olduğunu duyunca kulaklarına inanamadı. Seçimler öncesi propaganda faaliyetlerine devam eden Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ziyaret ettiği öğrenci yurdunda ismini sorduğu Kongolu Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencisi Abdoulkarim Kasongo Kaloba Mobutu Seseseko Ngubegdu Wa Zabanga’nın isminin 55 harften oluştuğunu duyunca kulaklarına inanmayıp tekrar sordu. Bu kadar uzun ismini tek seferde söyleyen öğrenci, belediye başkanını şaşkınlığa uğrattı.Öğrenci yurdunda başka bir Nijerli öğrencinin memleketini soran Başkan Alinur Aktaş, ‘Trabzon’ cevabını alınca yurtta kahkaha dolu ânlar yaşanmasına sebep oldu. Dünyanın her yerinden öğrencilerin bulunduğu Türkiye Diyanet Vakfı Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdu’nda öğrencilerle sohbet eden Alinur Aktaş, öğrencilerin tek tek sıkıntılarını dinledi.İsminin uzunluğuyla duyanların kulaklarına inanamadığı Abdoulkarim Kasongo Kaloba Mobutu Seseseko Ngubegdu Wa Zabanga, “Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencisiyim. İsmimi söyleyince kimse bir şey anlamıyor. İsmim 55 harften oluşuyor. Başkan da anlamadı, tekrar sordu” dedi.

13.02.2019Haber
Almanya’da Türk gençlerine ‘Öğrenci Fuarı’

Almanya’da Türk gençlerine ‘Öğrenci Fuarı’

Almanya’nın Duisburg kentinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliğince (DİTİB) Türk gençlerine yönelik ‘Öğrenci Fuarı’ düzenlendi.

13.02.2019Avrupa
Sabah namazı nasıl kılınır İşte Diyanet bilgisi

Sabah namazı nasıl kılınır? İşte Diyanet bilgisi

Sabah namazı nasıl kılınır sorusunun yanıtı dini vazifelerini yerine getirmek isteyen milyonlarca Müslüman vatandaş tarafından sorgulanmaya devam eden konular arasında yer alıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan sabah namazı bilgisiyle birlikte, vatandaşlar sabah namazı kılınışını ayrıntısıyla öğrenebiliyor. İşte detaylar.

12.02.2019Gündem
Temizlikte de tanzim satış

'Temizlik'te de tanzim satış

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, son günlerde patlıcan, domates, patates fiyatlarının tırmandırılmaya başlandığını belirterek, “Bu teröre karşı Gabar’da, Cudi’de, Tendürek’te nasıl inlerine girdiysek bu sebze, meyve, gıda terörünü estirenlere, tanzim satışlar kurarak ucuz ürün satmaya başladık. Fiyatlar neredeyse yarı yarıya indi. Sebze, meyve bunlarla kalmayacağız, temizlik malzemelerinde de buna gireceğiz. Oyunu hep beraber bozacağız” dedi. Erdoğan, Keçiören’de katıldığı toplu açılış törenlerinde şunları söyledi:

12.02.2019Gündem
İlk oruç ne zaman tutulacak 2019 Ramazan Bayramı ne zaman

İlk oruç ne zaman tutulacak? 2019 Ramazan Bayramı ne zaman?

2019 Ramazan ayı ne zaman idrak edilecek sorusunun yanıtı vatandaşlar tarafından sorgulanmaya devam eden konular arasında yer alıyor. Rahmet ve mağfiret mevsimi olan Ramazan ayı bu yılda güzelliklerle eda edilecek. Vatandaşlar ilk orucun hangi akşam tutulacağını merak ediyor. Peki, ilk oruç ne zaman tutulacak? 2019 Ramazan Bayramı ne zaman?

11.02.2019Gündem
Diyanet İşleri Başkanlığı 9 bin 500 personel alımı yapıyor... Başvurular için son gün ne zaman

Diyanet İşleri Başkanlığı 9 bin 500 personel alımı yapıyor... Başvurular için son gün ne zaman?

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın sözleşmeli 9 bin 500 personel alımına ilişkin kararı geçtiğimiz haftalarda Resmi Gazete'de yayımlanmıştı. Kadroda 3 bin Kur'an kursu öğreticisi, 6 bin imam-hatip ve 500 müezzin kayyım pozisyonlarında alım yapılacak. Peki, Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı başvuruları için son gün ne zaman?

11.02.2019Gündem
Diyanet alkol markasındaki âlâ ifadesini dava etti

Diyanet alkol markasındaki "âlâ" ifadesini dava etti

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulunca, İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Mahkemesinde açılan davada alkollü içecek üreten bir şirkete ait markada "âlâ" ifadesinin geçmesinin dinen uygun olmadığı gerekçesiyle bu ifadenin hükümsüzlüğüne karar verip kaldırılması talebinde bulunuldu.

11.02.2019Gündem

Kentsel dönüşüme kesinlikle mecburuz kimse ağlamasın

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kartal’da çöken binada hayatını kaybeden Alemdar ailesinin 9 ferdi için düzenlenen cenaze törenine katıldı, Gökay Alemdar’ın tabutuna omuz verdi. Hastanedeki yaralıları da ziyaret eden Erdoğan, kentsel dönüşüm vurgusu yaptı: “Yerel yönetimlerin üzerinde çok büyük sorumluluklar var.”

10.02.2019Gündem
ÇAYKURun hedefi Pakistan pazarı

ÇAYKUR'un hedefi Pakistan pazarı

ÇAYKUR Genel Müdür Vekili Yusuf Ziya Alim "Pakistan, Türk çay ihracatı için önemli bir dönüm noktası olabilir. Bu noktada Bakanlığımız nezdinde girişimlerimiz var. Herkesten nihai sonuca ulaşılabilmesi için destek bekliyoruz." dedi.

9.02.2019Ekonomi
Kartalda çöken binada aynı aileden ölen 9 kişi son yolculuğuna uğurlandı

Kartal'da çöken binada aynı aileden ölen 9 kişi son yolculuğuna uğurlandı

İstanbul Kartal'da çarşamba günü çöken binada Alemdağ ailesinden hayatını kaybeden 9 kişi son yolculuğuna uğurlanıyor. Cenaze törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Buradan çıkartmamız gereken bir çok dersler var'' dedi.

9.02.2019Gündem
Almanya’da  DİTİB yöneticisi  bıçaklandı

Almanya’da DİTİB yöneticisi bıçaklandı

DİYANET İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Almanya’nın Bretten Yeşil Cami Derneği Yönetim Kurulu üyesi Savaş Çelik, çarşamba günü, kimliği henüz belirlenemeyen maskeli iki kişinin silahlı ve bıçaklı saldırısına uğradı.

9.02.2019Gündem
2019 Ramazan ve Kurban Bayramı ne zaman Kaç gün tatil yapılacak

2019 Ramazan ve Kurban Bayramı ne zaman? Kaç gün tatil yapılacak?

İslam dini için önemli bir yere sahip olan Ramazan ve Kurban Bayramı için geri sayım başladı. İbadetlerin yerine getirileceği bu aylar için geri sayım devam ederken internet üzerinden tarih sorgulamaları da devam ediyor. Peki, 2019 yılının Ramazan ve Kurban Bayramı ne zaman ve kaç gün olacak? İşte, tatil günleri hakkında bazı bilgiler

8.02.2019Gündem
FETÖ’cüler ‘Ablalarımızı rahat bırakın’ deyip bıçakladı

FETÖ’cüler ‘Ablalarımızı rahat bırakın’ deyip bıçakladı

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Almanya’nın Bretten Yeşil Cami Derneği Yönetim Kurulu üyesi Savaş Çelik (45), kimliği belirsiz maskeli iki kişinin silahlı ve bıçaklı saldırısına uğradı. Göğsünden, kolundan ve bacağından yaralanan üç çocuk babası Çelik, hastaneden taburcu olduktan sonra yaşadıklarını Hürriyet’e anlattı:

8.02.2019Avrupa
İşte İstanbul başta olmak üzere tüm illerin cuma namazı saatleri

İşte İstanbul başta olmak üzere tüm illerin cuma namazı saatleri

Saatlerin 12.00’ye yaklaşmasıyla birlikte cuma namazı saati için araştırmalar hız kazandı. Türkiye’nin en kalabalık şehri İstanbul’da yaşayan vatandaşlar, günün ilk ışıklarından itibaren ‘cuma namazı saat kaçta?’ sorusuna yanıt arıyor. İşte, İstanbul başta olmak üzere 8 Şubat tarihli cuma namazı saatleri…

8.02.2019Gündem
Hangi ilde Cuma namazı saat kaçta kılınacak İllerin Cuma saati

Hangi ilde Cuma namazı saat kaçta kılınacak? İllerin Cuma saati

Öğle saatlerinde camilere giderek ibadetlerini yerine getirecek olan Müslümanların araştırdığı Cuma namazı saat kaçta kılınacak sorusu, Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan alınan bilgilere göre yanıt buluyor. Peki, Diyanet'ten alınan bilgilere göre Cuma namazı bugün İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere hangi ilde saat kaçta kılınacak? İşte, illere göre Cuma namazı saati

8.02.2019Gündem
Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı başvuru şartları neler

Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı başvuru şartları neler?

Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı başvuruları için süreç başladı. 3 bin Kur'an kursu öğreticisi, 6 bin imam-hatip ve 500 müezzin kayyım pozisyonları olmak üzere toplamda 9 bin 500 kişi Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde istihdam edilecek. Peki, Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı başvuru şartları neler?

7.02.2019Gündem
Resmi Gazete yayımlandı Diyanete 9 bin 500 personel alınacak

Resmi Gazete yayımlandı! Diyanet'e 9 bin 500 personel alınacak

Diyanet İşleri Başkanlığı'na yapılacak olan personel alımı için kadrolar yayımlandı. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın sözleşmeli 9 bin 500 personel alımına ilişkin kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Kadroda 3 bin Kur'an kursu öğreticisi, 6 bin imam-hatip ve 500 müezzin kayyım pozisyonlarında yapılacak.

6.02.2019Ekonomi
Resmi Gazetede yayımlandı... Çeşitli kurumlarda 768 kişilik kadro ihdası

Resmi Gazete'de yayımlandı... Çeşitli kurumlarda 768 kişilik kadro ihdası

Adalet Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Avrupa Birliği Başkanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Devlet Arşivleri Başkanlığı, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ile Sivas Cumhuriyet Üniversitesi bünyesine 768 kişilik yeni kadro ihdas edildi.

6.02.2019Gündem
2019 Ramazan Bayramı ne zaman İşte Ramazan ayının önemi

2019 Ramazan Bayramı ne zaman? İşte Ramazan ayının önemi

2019 Ramazan Bayramı ne zaman sorusunun yanıtı milyonlarca vatandaş tarafından sorgulanmaya devam ediyor. Manevi güzelliklerin dolu olduğu Ramazan ayı için geri sayım başladı. Tatil planı ve dini vazifelerini yerine getirecek olan vatandaşlar, Ramazan Bayramı tarihi araştırıyor. Peki, 2019 Ramazan Bayramı ne zaman? İşte Ramazan ayının önemi

5.02.2019Gündem
Kılıçdaroğlundan önemli açıklamalar

Kılıçdaroğlu'ndan önemli açıklamalar

Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda, kim ne derse desin doğruları konuşmaya ve Türkiye'nin çıkarlarını savunmaya devam edeceklerini söyledi.

5.02.2019Gündem
Diyanet İşleri Başkanlığı duyurdu: 9 bin 500 personel alınacak

Diyanet İşleri Başkanlığı duyurdu: 9 bin 500 personel alınacak

Diyanet İşleri Başkanlığınca, sözleşmeli Kuran kursu öğreticisi, imam hatip ve müezzin kayyım pozisyonlarına 9 bin 500 personel alınacak.

1.02.2019Gündem
İstanbul’da cuma namazı saat kaçta İşte il il cuma namazı saatleri

İstanbul’da cuma namazı saat kaçta? İşte il il cuma namazı saatleri

Saatlerin ilerlemesiyle birlikte İstanbullular da cuma namazı saatine yönelik araştırmalarını hızlandırdı. Peki, bugün İstanbul’da cuma namazı saat kaçta kılınacak? İşte, İstanbul, Ankara İzmir başta olmak üzere tüm illerin cuma namazı vakitleri ve ezan saati…

1.02.2019Gündem
Cuma namazı saat kaçta, kaç dakika kaldı Cuma namazı nasıl kılınır

Cuma namazı saat kaçta, kaç dakika kaldı? Cuma namazı nasıl kılınır?

Öğlen saatlerinin yaklaşmasıyla birlikte cuma namazı saatine yönelik araştırmalar da başladı. Cuma namazı ibadetini cemaatle birlikte kılmak isteyenler, ikamet ettikleri ildeki cuma namazı saatini merak ediyor. Diyanet İşleri Başkanlığı 1 Şubat tarihli cuma hutbesinin yanı sıra namaz saatlerini internet sayfası üzerinden paylaştı. Peki, cuma namazı bugün saat kaçta kılınacak? İşte, il il cuma namazı saatleri

1.02.2019Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Erbaştan Bakan Akara ziyaret

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan Bakan Akar'a ziyaret

DİYANET İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ı makamında ziyaret etti.

31.01.2019Gündem
Ramazan ne zaman başlayacak 2019 Ramazan Bayramı ne zaman

Ramazan ne zaman başlayacak? 2019 Ramazan Bayramı ne zaman?

Hicri takvimde 9. ay olan ve İslam dininin inancına göre kutsal sayılarak oruç ibadetinin yapıldığı Ramazan ayına yönelik beklentiler, ocak ayının son günlerinin gelmesiyle birlikte arttı. Peki, Ramazan ne zaman başlayacak?

31.01.2019Gündem
Tente faciasında yeni gelişme: Devlet malıdır haczedilemez

Tente faciasında yeni gelişme: Devlet malıdır haczedilemez!

Ataköy’deki tente faciasında yaralanıp 150 bin TL tazminat kazanan Avniye Gündoğdu, İstanbul 33’üncü İcra Müdürlüğü’ne takıldı. Önceki ‘kabul’ kararından dönen müdürlük, “Diyanet’in hesapları devlet malıdır, haczedilemez” dedi.

31.01.2019Gündem
2019 Kurban Bayramı ne zaman İşte Kurban Bayramı tarihi

2019 Kurban Bayramı ne zaman? İşte Kurban Bayramı tarihi

2019 Kurban Bayramı ne zaman sorusunun yanıtı, dini vazifelerini yerine getirecek olan vatandaşlar tarafından sorgulanan konular arasında yer almaya devam ediyor. Hem tatil planı yapmak hem de ibadetlerini tamamlamak isteyen vatandaşlar, 2019 Kurban Bayramı'nın hangi gün idrak edileceğini merak ediyor. Peki, 2019 Kurban Bayramı ne zaman? İşte Kurban Bayramı tarihi.

30.01.2019Gündem
Aşağı Saksonya imamlarla ilgili sözleşmeyi feshetti

Aşağı Saksonya imamlarla ilgili sözleşmeyi feshetti

Aşağı Saksonya’daki cezaevlerinde Türkiye’den gelen ve DİTİB’e bağlı imamlar artık hizmet veremeyecek. İlgili sözleşmenin feshedildiğini açıklayan Aşağı Saksonya Adalet Bakanlığı, Anayasayı Koruma Teşkilatı’ndan imamlar hakkında bilgi isteneceğini, gönüllü çalışanların ise işine devam edeceğini açıkladı.

30.01.2019Avrupa
İslam’a aykırı siteler erişime kapatıldı

İslam’a aykırı siteler erişime kapatıldı

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu, kendisini ‘mehdi’ ve ‘resul’ ilan eden İskender Evrenesoğlu’na ait olduğu belirlenen Kuran-ı Kerim meali ve tefsir yayını yapan internet sitelerini inceledi.

30.01.2019Gündem
Türkiyenin dünyanın hiçbir bölgesinde gizli gündemi yoktur

"Türkiye'nin dünyanın hiçbir bölgesinde gizli gündemi yoktur"

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Türkiye'nin dünyanın hiçbir bölgesinde bir gizli gündemi yoktur. Türkiye Ankara'da ne söylüyorsa, İstanbul'da ne söylüyorsa Balkanlar'da da Asya'da da Afrika'da da aynısını söyleyen bir dış politika perspektifine sahip." dedi.

28.01.2019Gündem
Üç Aylar ne zaman İşte Üç Ayların başlangıç tarihi

Üç Aylar ne zaman? İşte Üç Aylar'ın başlangıç tarihi

Üç Aylar ne zaman idrak edilecek sorusunun yanıtı, milyonlarca Müslüman vatandaş tarafından sorgulanmaya devam eden konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Recep, Şaban ve Ramazan aylarının yer aldığı Üç Aylar'da vatandaşlar dini vazifelerini yerine getirecek. Peki, Üç Aylar ne zaman? İşte Üç Aylar'ın başlangıç tarihi.

27.01.2019Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş net konuştu: Sınava dahi giremeyecekler

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş net konuştu: ''Sınava dahi giremeyecekler'

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "Bu yıl hem hac hem de umre organizasyonlarında sigara kullanmayan din görevlilerimizi tercih edeceğiz. Daha sonraki yıllarda sigara kullananlar sınava dahi giremeyecek. Belki daha sonraki aşamalarda din görevliliği sınavlarında, sigara kullananlar tercih edilmeyecek. Bu kararın alınmasında vatandaşlardan gelen şikayetler de etkili oldu. Vatandaşlarımız, elinde sigara bulunan din görevlisi görmek istemiyor" dedi.

27.01.2019Haber
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş net konuştu: Sınava dahi giremeyecekler

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş net konuştu: ''Sınava dahi giremeyecekler''

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "Bu yıl hem hac hem de umre organizasyonlarında sigara kullanmayan din görevlilerimizi tercih edeceğiz. Daha sonraki yıllarda sigara kullananlar sınava dahi giremeyecek. Belki daha sonraki aşamalarda din görevliliği sınavlarında, sigara kullananlar tercih edilmeyecek. Bu kararın alınmasında vatandaşlardan gelen şikayetler de etkili oldu. Vatandaşlarımız, elinde sigara bulunan din görevlisi görmek istemiyor" dedi.

27.01.2019Gündem
Almanya’nın Menden kentinde camiye saldırı

Almanya’nın Menden kentinde camiye saldırı

Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Eyaletine bağlı Menden kentinde bir caminin camları kırıldı.

27.01.2019Avrupa
Bir Osmanlı turu

Bir Osmanlı turu

Bir tur şirketi Balkanlar, Orta Avrupa, İtalya, Benelüks, Fas & Endülüs, Amerika, Çin, Tayland ve Tunus gibi 40 ülkeye ‘Osmanlı’nın izinde’ turlar düzenlemeye başladı. Bu turlarda İtalya’da bir yeniçerinin yerleştiği köyden İspanya’da Endülüs bölgesine, ABD’de Muhammed Ali’nin hayatından Tayland’da Osmanlı’nın inşa ettiği camiye kadar Osmanlı’nın ve İslam’ın izleri sürülüyor.

27.01.2019Ekonomi

Yazar Sonuçları

‘Çocuğum kapıdan geçmez’ diyorum o üzerine alıyor

DÜN ‘cumhur ittifakı’nın Ankara büyükşehir belediye başkan adayı Mehmet Özhaseki aradı.

31.01.2019

Muharrem İnce’ye karşı destan yazdın ey CHP!

KIRKLARELİ Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu’nu Kırklareli halkı istediği halde yeniden aday yapmadılar.

31.01.2019

İsmet Yılmaz’ın acilen atması gereken altı adım

AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, AK Parti Sivas belediye başkan adayına oy isterken...

27.01.2019