MENÜ

Deprem

Deprem ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Deprem haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 38.689 Deprem haberi bulunmuştur.

Deprem, yer sarsıntısı yada zelzele, yer kabuğunda beklenmedik bir anda ortaya çıkan enerji sonucunda meydana gelen sismik dalgalanmalar ve bu dalgaların yeryüzünü sarsması olayına denir. Sismik aktivite ile kastedilen, olayın meydana geldiği alandaki depremin frekansı, türü ve büyüklüğüdür. Depremler Sismograf ile ölçülür. Bu olayları inceleyen bilim dalına da Sismoloji denir. Depremlerin şiddeti Moment magnitüd ölçeği (ya da eskiden kullanımda olan Richter ölçeği) ile belirlenmektedir. Bu ölçeğe göre 3 ve altı şiddetteki depremler genelde hissedilmezken 7 ve üstü şiddetteki depremler yıkıcı olabilir. Sarsıntının şiddeti Mercalli şiddet ölçeği ile ölçülür. Depremin meydana geldiği noktanın derinliği de yıkım kuvvetine etkilidir ve yer yüzüne yakın noktada gerçekleşen depremler daha çok hasar vermektedir. Deprem; tsunami, sel, heyalan,fırtına gibi diğer doğal olayları da etkilemektedir.

Deprem Haberleri

Marmara Denizinde korkutan deprem

Marmara Denizi'nde korkutan deprem

Kandilli Rasathanesi'nden gelen son dakika bilgisine göre MarmaraDenizi'nde 3.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

23.03.2019Gündem
Bakan Soylu: Aponun yeğeni kapı kapı Saadet Partisinin kazanması için çalışmaktadır

Bakan Soylu: 'Apo'nun yeğeni kapı kapı Saadet Partisi'nin kazanması için çalışmaktadır'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı İmamoğlu çıkıyor diyor ki; şöyle şuralıyım, buralıyım diye. Bana o lazım değil. Adam laf söyledi, suratında meymenet olmayan bir adam. 'Kürdistan'da biz kazanacağız. Batıda AKP ve MHP'ye kaybettireceğiz' dedi. Bir tek söz duydunuz mu siz İmamoğlu'ndan, Ankara'daki Mansur Yavaş'tan?" dedi. Soylu, Temel Karamollaoğlu'nun sözlerine karşılık da ''Ahlaksızlık yapan ben miyim? Yoksa rahmetli Erbakan'ın 'Milli Görüş'ünü iki tane milletvekilliği için PKK'ya satan mıdır ahlaksız? Şimdi orada Saadet Partisi'yle, PKK ittifak etmektedir. Apo'nun yeğeni Ömer Öcalan kapı kapı Saadet Partisi'nin kazanması için çalışmaktadır" diye konuştu.

23.03.2019Gündem
Çin’de kimya tesisindeki patlamada ölü sayısı artıyor

Çin’de kimya tesisindeki patlamada ölü sayısı artıyor

Çin’in doğusundaki Ciangsu eyaletindeki kimya tesisinde meydana gelen patlamada ölü sayısı 64’e yükseldi.

23.03.2019Dünya
‘Söylentilere kulak asmayın’

‘Söylentilere kulak asmayın’

AK Parti İstanbul büyükşehir belediye başkan adayı Binali Yıldırım, önceki gün düzenlenen Nevruz programına CHP’nin İstanbul büyükşehir belediye başkan adayı Ekrem İmamoğlu’nun ayrılmasından sonra katılmasıyla ilgili “Söylentilere kulak asmayın. Malum, kampanya çok yoğun. Onunla randevulaşacağız diye bir programımız da yoktu” dedi.

23.03.2019Gündem
Denizli 3 günde 862 kez sallandı

Denizli 3 günde 862 kez sallandı

Denizli'nin Acıpayam ilçesinde çarşamba sabahı meydana gelen 5.5 büyükülğündeki depremin ardından 3 günde toplam 862 artçı sarsıntı yaşandı.

22.03.2019Gündem
Son dakika... Denizlide korkutan deprem

Son dakika... Denizli'de korkutan deprem

Denizli'nin Acıpayam ilçesinde 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

22.03.2019Gündem

İlhan Şeşen'in evini soyanlar yakalandı

Şarkıcı ve oyuncu İlhan Şeşen'in Kadıköy Fenerbahçe'deki evine girerek elektronik eşyalarını alan hırsızlar yakalandı. Şeşen ailesinin, deprem endişesi nedeniyle evin kapısını kilitlemedikleri bu nedenle hırsızların kartla kapıyı kolaylıkla açarak içeri girdikleri ortaya çıktı.

22.03.2019Haber
Denizli ve Malatyadaki depremlerin ardından bugün de Gaziantep sallandı

Denizli ve Malatya'daki depremlerin ardından bugün de Gaziantep sallandı

Türkiye son günlerde peş peşe gelen depremlerle sarsılıyor. Denizli’deki 5.5 büyüklüğündeki depremden bir gün sonra Malatya’da da 4.1 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmişti. Bugün de Gaziantep'in Nurdağı ilçesinde Richter ölçeğine göre 3.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

22.03.2019Gündem
Denizli 3.9 büyüklüğünde depremle sallandı

Denizli 3.9 büyüklüğünde depremle sallandı

Denizli’nin Acıpayam ilçesinde 3.9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

22.03.2019Gündem
Denizlideki deprem anından inanılmaz görüntüler

Denizli'deki deprem anından inanılmaz görüntüler

DENİZLİ'nin Acıpayam ilçesinde önceki gün meydana gelen Richter ölçeğine göre 5.5 büyüklüğündeki deprem anına ilişkin yeni güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı.

22.03.2019Gündem
Deprem uzmanından çarpıcı açıklamalar: 23 yıl sonra değişti, en tehlikesiz illerden biri...

Deprem uzmanından çarpıcı açıklamalar: 23 yıl sonra değişti, en tehlikesiz illerden biri...

Gazi Üniversitesi Deprem Mühendisliği Uygulama ve Araştırma Merkezi Uzmanı Doç. Dr. Bülent Özmen, 1 Ocak'ta yürürlüğe giren "Türkiye Deprem Tehlike Haritası" ile birçok ilin deprem tehlikesi değerinin değiştiğini belirterek, yeni veri ve bilgiler ışığında birçok ilin deprem tehlikesi değerinin düştüğünü, bir kısmının da yükseldiğini bildirdi. Özmen, "Kırşehir, yeni haritanın yürürlüğe girmesiyle deprem tehlikesi açısından en tehlikesiz illerden biri haline geldi. Haritaya göre Çanakkale, Muğla, Adana, Antalya, Eskişehir, Malatya gibi birçok ilin deprem tehlikesi düştü, Trabzon, Rize, Elazığ, Erzurum ve Aksaray gibi illerin deprem tehlikesi yükseldi" dedi.

22.03.2019Gündem
Binali Yıldırımdan CNN TÜRK canlı yayınında 500 bin istihdam açıklaması

Binali Yıldırım'dan CNN TÜRK canlı yayınında '500 bin istihdam' açıklaması

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Ahmet Hakan'ın sunduğu 'Tarafsız Bölge' programına konuk oldu. Yıldırım, 'Bir dönemde 500 bin istihdam' açıklamasının detaylarını anlattı.

21.03.2019Gündem
Down sendromlu çocuklar araçlarla tur attı

Down sendromlu çocuklar araçlarla tur attı

'Kromozom Saymayan Dostlar' temasıyla düzenlenen etkinlikte, down sendromlu çocuklar resim ve balonlarla süslenmiş vosvoslarla gezdi.

21.03.2019Eğitim
Bekçi alımı başvurusu için aranan şartlar nelerdir Başvurularda 2001-1989 kriteri

Bekçi alımı başvurusu için aranan şartlar nelerdir? Başvurularda 2001-1989 kriteri!

Mahalle sakinlerinin huzurunu korumak ve kolluk kuvvetlerinin üstlendiği görevi yerine getirmek için alınacak olan 8 bin bekçi için başvuru şartları araştırılmaya devam ediliyor. Peki, bekçi alımı başvuru şartları nelerdir? İşte, 2001-1989 yılları arasında dünyaya gelen, askerlik görevini yerine getirmiş vatandaşların 18 Mart-1 Nisan tarih aralığında başvurabileceği bekçi alımı başvurusu için aranan şartlar ve bazı bilgiler

21.03.2019Gündem
Bakan Kurum: 200 binin üzerinde vatandaş yararlanacak

Bakan Kurum: 200 binin üzerinde vatandaş yararlanacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum "(TOKİ'nin indirim kampanyası) 200 binin üzerinde vatandaşımız bu indirim kampanyasından borçlarını ödemeleri halinde yüzde 22 indirim alabiliyor. Hem borcunu ödeyecek vatandaşlarımıza hem de yeni konut alacak vatandaşlarımıza hayırlı olsun." dedi.

21.03.2019Ekonomi
Denizli beşik gibi... 26 saatte 501 artçı oldu

Denizli beşik gibi... 26 saatte 501 artçı oldu

Denizli'nin Acıpayam ilçesinde dün sabah meydana gelen richter ölçeğine göre 5.5 büyüklüğündeki depremin ardından 26 saatte bölgede toplam 501 artçı sarsıntı oldu. Denizlililer, geceyi çadırlarda ve araçlarında geçirdi.

21.03.2019Gündem
Bakan Soylu’dan Denizli depremi ile ilgili açıklama

Bakan Soylu’dan Denizli depremi ile ilgili açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Denizli'nin Acıpayam ilçesinde deprem sonrası tespitlerin yapıldığını, hasar gören evlerle ilgili çalışmanın en yakın zamanda başlayacağını söyleyerek, depremzedelere hitaben "En yakın zamanda başlayacaktır. Sizi çok çadırlarda bekletmeyeceğiz" dedi.   

21.03.2019Gündem
Denizlide depremde 22 kişi yaralandı, 7 bina tamamen yıkıldı, 278 yapıda hasar var

Denizli'de depremde 22 kişi yaralandı, 7 bina tamamen yıkıldı, 278 yapıda hasar var

Denizli'nin Acıpayam ilçesinde dün meydana gelen 5,5 büyüklüğündeki deprem sonrası başta devlet kurumları olmak üzere yardım kuruluşları bölgede yaşayan vatandaşlar için seferber oldu.

21.03.2019Gündem
Gündem 24 Saat- 21.03.2019

Gündem 24 Saat- 21.03.2019

Gündem 24 Saat- 21.03.2019

21.03.2019Özet
MTA ve AFADın Türkiye fay hattı haritası 2019 nasıl görüntülenebiliyor

MTA ve AFAD'ın Türkiye fay hattı haritası 2019 nasıl görüntülenebiliyor?

Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü (MTA), ile Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından geliştirilen Türkiye fay hattı haritası, vatandaşların erişimine açıldı. Yurdun birçok bölgesinde yer alan fay hatlarının haritasını çıkaran MTA ve AFAD, haritayı vatandaşların erişimine açtı. İşte, 2019 yılına ait Türkiye fay hattı haritası

21.03.2019Gündem
Malatyada 4.1 şiddetinde deprem

Malatya'da 4.1 şiddetinde deprem

Malatya'nın Arguvan ilçesinde 4.1 şiddetinde deprem meydana geldi. Deprem esnasında okulda bulunan ve büyük panik yaşayan öğrenciler tahliye edildi.

21.03.2019Haber
Denizli Valisi Karahan’dan Kerpiçten yapılan evlere girmeyin uyarısı

Denizli Valisi Karahan’dan 'Kerpiçten yapılan evlere girmeyin' uyarısı

Denizli'nin Acıpayam ilçesinde meydana gelen 5.5 şiddetindeki depremin ardından sarsıntının en çok hasara yol açtığı noktalarda incelemelerde bulunan Denizli Valisi Hasan Karahan riskli binaların tahliye edildiğini belirterek, "Vatandaşlarımız yine o tür, kerpiçten yapılmış köy evlerine de kesinlikle girmesinler. Hafif ya da orta hasar bakmasınlar. Çünkü onların en ufak bir sarsıntıda yıkılmayacağının garantisini kimse veremez” dedi.

21.03.2019Gündem
Malatyada peş peşe depremler

Malatya'da peş peşe depremler

MALATYA'nın Arguvan ilçesinde bu sabah birer saat arayla Richter ölçeğine göre sırasıyla 3,1, 3.6 ve 4.1 büyüklüğünde 3 deprem meydana geldi. İlk belirlemelere göre can ve mal kaybının yaşanmadığı depremler, kısa süreli paniğe neden oldu. Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, saat 08.51'de meydana gelen 4,1 büyüklüğündeki depreme ilişkin, şu ana kadar kendilerine ulaşan olumsuz bir durum olmadığını bildirdi.

21.03.2019Gündem
Depremde evleri yıkılan vatandaşlar yaşadıklarını gözyaşlarıyla anlattı

Depremde evleri yıkılan vatandaşlar yaşadıklarını gözyaşlarıyla anlattı

Denizli’nin Acıpayam ilçesinde meydana gelen 5.5 büyüklüğündeki depremin etkisini, evi yıkılan vatandaşlar gözyaşları içerisinde anlattı. Deprem anında yıkılan evin içerisinde kalan bir vatandaş, "Çatı ayrıldı, gökyüzünü gördüm. Tuğlalar kafama düşüyordu" diyerek olayın şokunu halen atlamadığını ağlayarak söyledi.

20.03.2019Haber
Deprem tahminleriyle dikkat çeken Frank Hoogerbeets kimdir

Deprem tahminleriyle dikkat çeken Frank Hoogerbeets kimdir?

Denizli'de sabah saatlerinde meydana gelen 5.5 büyüklüğünde depremle birlikte gözler bildiği deprem tahminleriyle tanınan Frank Hoogerbeets'a çevrildi. Binlerce insanı korkutan depremle birlikte özellikle son dönemde yaptığı deprem tahminleri ile ünlenen Frank Hoogerbeets kimdir? soruları internette en çok aranan konular arasındaki yerini alıyor. Peki Hoogerbeets’ın şimdiye kadar iddia ettiği deprem tahminleri neler?

20.03.2019Gündem
Depremde evleri yıkılan vatandaşlar yaşadıklarını gözyaşlarıyla anlattı: Çatı ayrıldı ve gökyüzünü gördük

Depremde evleri yıkılan vatandaşlar yaşadıklarını gözyaşlarıyla anlattı: 'Çatı ayrıldı ve gökyüzünü gördük'

Denizli’nin Acıpayam ilçesinde meydana gelen 5.5 büyüklüğündeki depremin etkisini, evi yıkılan vatandaşlar gözyaşları içerisinde anlattı. Deprem anında yıkılan evin içerisinde kalan bir vatandaş, "Çatı ayrıldı, gökyüzünü gördüm. Tuğlalar kafama düşüyordu" diyerek olayın şokunu halen atlamadığını ağlayarak söyledi.

20.03.2019Gündem
Denizli beşik gibi sallanıyor Tam 180 deprem…

Denizli beşik gibi sallanıyor! Tam 180 deprem…

Denizli'de 5.5'lik depremin ardından büyüklüğü 1.1 ve 4.8 arasında değişen toplam 180 deprem daha meydana geldi.

20.03.2019Gündem
Son dakika... Denizlide bir deprem daha

Son dakika... Denizli'de bir deprem daha

Denizli'de bu sabah meydana gelen 5.5 büyüklüğündeki depremin ardından merkez üssü yine Acıpayam olan 4.1 büyüklüğünde bir deprem daha oldu.

20.03.2019Gündem

Denizli şiddetli depremle sarsıldı! Binada hasar oluşmadı, hastalar içeri alındı

Merkez üssü Denizli'nin Acıpayam ilçesi olan 5.5 büyüklüğündeki deprem anı güvenlik kameralarına da yansıdı. Bu arada deprem nedeniyle tedbir amaçlı boşaltılan Acıpayam Devlet Hastanesi'nde tahliye edilen hastalar tekrar içeri alındı.

20.03.2019Gündem
Depremden kaçarken ölümden son anda kurtuldu

Depremden kaçarken ölümden son anda kurtuldu

Denizli’nin Acıpayam ilçesinde meydana gelen deprem sırasında kendini oturduğu çay ocağından dışarı atan adam kaçarken binalardan düşen kiremit ve beton parçalarından son anda kurtuldu. Yaşananlar ise bir iş yerinin güvenlik kameralarına yansıdı.

20.03.2019Gündem
Depremde ölümün teğet geçtiği anlar güvenlik kamerasında

Depremde ölümün teğet geçtiği anlar güvenlik kamerasında

Depremde ölümün teğet geçtiği anlar güvenlik kamerasında. Deprem sonrası yaşanan panik sırasında bir kişi çatıdan düşen parçadan son anda kurtuluyor. O anlar kameraya böyle yansıdı.

20.03.2019Haber
Bakan Selçuktan Denizli depremi açıklaması

Bakan Selçuk'tan Denizli depremi açıklaması

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Denizli'de yaşanan deprem sonrası açıklamalarda bulundu.

20.03.2019Ekonomi
Son dakika... Fransada 5 büyüklüğünde deprem

Son dakika... Fransa'da 5 büyüklüğünde deprem

Fransa'nın Bordeaux kenti yakınlarında yerel saatle 10:56'da 5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

20.03.2019Dünya
Denizli depremi sonrası Bakan Kurumdan açıklama

Denizli depremi sonrası Bakan Kurum'dan açıklama

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Denizli'de yaşanan depremin ardından kentsel dönüşümün önemine dikkat çekti. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "ilk belirlemelere göre ağır hasarlı 139 binamız var, hafif hasarlı 132 binamız var, yıkık da 7 binamız olmak üzere toplamda 278 yapıya ilişkin tespitler yapıldı. Bunlar ön tespitler, arkadaşlarımız 5 bölgede sahadalar, tespitlere devam ediyorlar. 22 tane de yaralı vatandaşımız var." açıklamasında bulundu.

20.03.2019Ekonomi
Depremde enkaza dönen evde yangın çıktı, aile sinir krizleri geçirdi

Depremde enkaza dönen evde yangın çıktı, aile sinir krizleri geçirdi

Denizli’nin Apıcayam ilçesinde deprem sırasında yıkılan bir evde yangın çıktı. Aile, enkaz alanında sinir krizi geçirirken bölgede onlarca evde hasar olduğu belirtiliyor.

20.03.2019Gündem
Denizli Valisi Karahan: Can kaybı yok

Denizli Valisi Karahan: Can kaybı yok

Denizli Valisi Hasan Karahan, Denizli'nin Acıpayam ilçesinde meydana gelen 5,5 büyüklüğünde deprem ile ilgili açıklamalarda bulundu.

20.03.2019Haber
Alkin: İnşaat sektörü 300 milyar dolarlık büyüklüğe oynuyor

Alkin: İnşaat sektörü 300 milyar dolarlık büyüklüğe oynuyor

TİM Genel Sekreteri Prof. Dr. Kerem Alkin "Türkiye inşaat sektöründe dünyada öncü olmaya başladı. Çinli müteahhitlerden sonra dünyada en çok iş alan, en başarılı iş yürüten ülke pozisyonundayız" dedi.

20.03.2019Ekonomi
Denizliyi sarsan deprem anları kamerada

Denizli'yi sarsan deprem anları kamerada

Denizli'yi sarsan deprem anları kamerada

20.03.2019Haber
Denizlide deprem

Denizli'de deprem

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Denizli'de saat 09.34'te merkez üssü Acıpayam olan 5.5 büyüklüğünde bir deprem olduğunu duyurdu.

20.03.2019Gündem
Deprem tahmini yine tuttu Türkiyede o bölgeleri uyardı

Deprem tahmini yine tuttu! Türkiye'de o bölgeleri uyardı

Geçtiğimiz hafta Türkiye'yi deprem için uyaran yeni nesil deprem tahmincisi Frank Hoogerbeets tekrar uyardı.

20.03.2019Dünya
Son dakika... Acıpayam Kaymakamı açıkladı: Okullar tatil edildi

Son dakika... Acıpayam Kaymakamı açıkladı: 'Okullar tatil edildi'

Denizli Valisi Hasan Karahan, Acıpayam ilçesinde meydana gelen 5,5 büyüklüğünde depremde ilk belirlemelere göre can ya da mal kaybının oluşmadığını belirtti. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan da depremi ciddi şekilde hissettiklerini söyleyerek, ''Acaba dedik masa mı… Herkes ayağa kalktı, ciddi mesafe olmasına rağmen hissettik'' dedi. Acıpayam Kaymakamı Ali Şanlıer de ilçede okulların tatil edildiğini söyledi. Denizli'de Serinhisar ve Aydın'ın Karacasu ilçelerinde de deprem nedeniyle eğitime ara verildi. Derste deprem konusunu işlerken depremi yaşayan öğrenciler dışarı çıkarak güvenli alanlarda toplandı. Özel bir lisenin coğrafya öğretmeni, derste deprem konusunu işlerken deprem olduğunu ve hemen dışarı çıktıklarını belirtti.

20.03.2019Gündem
Denizlide 5.5 büyüklüğünde deprem

Denizli'de 5.5 büyüklüğünde deprem

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Denizli'de saat 09.34'te merkez üssü Acıpayam olan 5.5 büyüklüğünde bir deprem olduğunu duyurdu. Kandilli Deprem Araştırma Enstitüsü ise depremin şiddetinin 5.6 olduğunu açıkladı. Deprem İzmir ve Antalya'da da hissedildi.

20.03.2019Haber
Nerede deprem oldu İşte Türkiyedeki son depremler

Nerede deprem oldu? İşte Türkiye'deki son depremler

Deprem haberleri günün en çok konuşulan konusu oldu. Deprem Ege Bölgesi ile Güney Marmara'daki illerde hissedildi. Depremin ardından bölgede 4,2, 4,5 ve 4,8 büyüklüğünde artçı sarsıntılar oldu. Peki, başka nerelerde deprem oldu? İşte Türkiye'deki son depremler

20.03.2019Gündem
Son dakika Denizlide şiddetli deprem... Peş peşe artçılar oldu, Antalyadan ve İzmirden de hissedildi

Son dakika! Denizli'de şiddetli deprem... Peş peşe artçılar oldu, Antalya'dan ve İzmir'den de hissedildi

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Denizli'de saat 09.34'te merkez üssü Acıpayam olan 5.5 büyüklüğünde bir deprem olduğunu duyurdu. Kandilli Deprem Araştırma Enstitüsü ise depremin şiddetinin 5.6 olduğunu açıkladı. Öte yandan deprem tüm Ege Bölgesi ile Güney Marmara kentlerinde de hissedildi. Depremin ardından 4.5, 4.8 ve 4.2 büyüklüğünde artçı sarsıntılar oldu. AFAD depremde hafif yaralanan vatandaşlar olduğunu belirtti. Deprem nedeniyle Yeniköy, Karahöyük, Uçarı ve Gedikli mahallelerinde 50'ye yakın evde hasar oluştu. Depremin en fazla hasar verdiği mahallelerden Karahöyük'te camilerden "evlere girilmemesi, elektrik kullanılmaması" konusunda uyarılar yapıldı.

20.03.2019Gündem
Son dakika: Amasyada 3.7 büyüklüğünde deprem

Son dakika: Amasya'da 3.7 büyüklüğünde deprem!

Amasya’nın Merzifon ilçesinde 3.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

19.03.2019Gündem
Bakan Kurum müjdeleri sıraladı

Bakan Kurum müjdeleri sıraladı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum "Altıağaç, Karaağaç ve Hüseyingazi mahallelerinde tamamlanma aşamasına gelen konutlarımız var. Buradaki 600 konutumuzu da alandaki vatandaşlarımıza verilmek suretiyle Büyükşehir Belediyemizle bir protokol imzaladık" dedi.

19.03.2019Ekonomi
Son dakika... Bakan Kurum açıkladı: 10.5 milyon vatandaş yararlandı

Son dakika... Bakan Kurum açıkladı: 10.5 milyon vatandaş yararlandı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Kurum, LPG'li araçlardan, imar barışı ve kentsel dönüşüm çalışmalarına ilişkin önemli bilgiler verdi.

19.03.2019Ekonomi
Müslüm Gürses gibi öldü sanılıp morga konulmuş

Müslüm Gürses gibi öldü sanılıp morga konulmuş

Adana'da bir süre önce 540 lira yaşlılık maaşını çaldıran 75 yaşındaki Hüseyin Yaradan'ın 1970'li yıllarda Tarsus'ta geçirdiği trafik kazasında Müslüm Gürses gibi öldü diye morga konduğu ancak onu görmeye gelen arkadaşının fark etmesiyle yaşadığı ortaya çıktığı öğrenildi.

19.03.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Vedalaşmak zor olacak

Ne hazin... Koca havalimanında hayatın yerini derin bir sessizlik alacak. Kimse koşuşmayacak, köprülerinde uçaklar olmayacak, anonslar susacak. Tek tesellimiz yerinde ağaçlar büyüyecek. Çocukların şen kahkahaları olacak...

20.03.2019