MENÜ

Çılgın Proje

Çılgın Proje ile ilgili tüm haberleri, son dakika Çılgın Proje haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Çılgın Proje haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 963 Çılgın Proje haberi bulunmuştur.

Çılgın Proje Haberleri

Shahid Khandan çılgın proje Dünyada ilk kez...

Shahid Khan'dan çılgın proje! Dünyada ilk kez...

İngiliz ekibi Fulham'ın Pakistan asıllı ABD'li milyarder sahibi Shahid Khan çılgın bir projeye imza atıyor.

28.11.2019Futbol
Kanal İstanbul projesine son şekli verilecek

Kanal İstanbul projesine son şekli verilecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2011'de açıklanan ve kamuoyunda "çılgın proje" olarak bilinen Kanal İstanbul Projesi'nin ÇED raporuna son şeklinin verilmesi amacıyla 28 Kasım'da 1. İnceleme Değerlendirme Komisyon toplantısı düzenlenecek.

26.11.2019Ekonomi
Bakan Varank: Amasya’nın 20 yıllık hayali, çılgın proje hayata geçti

Bakan Varank: Amasya’nın 20 yıllık hayali, çılgın proje hayata geçti

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank "Amasya'nın 20 yıllık hayali olan çılgın proje hayata geçti. Şehir merkezinden geçen Yeşilırmak'ı kauçuk bir bentle şişiren proje ile adeta bir taşla üç kuş vuruldu." dedi.

19.03.2019Ekonomi
Bilim insanları bakırdan altın yaptı

Bilim insanları bakırdan altın yaptı!

Her gün yeni bir icatla dünyanın karşısına çıkan Çinliler bu kez bakırı altına dönüştürerek dünyanın dikkatini yeniden üzerlerine çekmeyi başardı. Peki bakırdan altın yapabilmek nasıl mümkün oldu dersiniz?

27.12.2018Teknoloji
Bakan Turhan açıkladı Ulaşımda mega projeler YİD ile şahlanacak

Bakan Turhan açıkladı! Ulaşımda mega projeler "YİD" ile şahlanacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan: "Türkiye genelinde yaklaşık 150 milyar lira tutarındaki ulaştırma projesini yap-işlet-devret modeliyle yapıyoruz" açıklamasında bulundu.

11.10.2018Ekonomi
Ulaştırma ve Altyapı Bakanından flaş Kanal İstanbul açıklaması

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı'ndan flaş 'Kanal İstanbul' açıklaması

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından kamuoyuna açıklanan 100 Günlük İcraat Programı'ndaki Türkiye'nin gurur projeleri için çalışmaları hızlandırdık. Programın en önemli projeleri arasında yer alan Türkiye'nin prestij projesi Kanal İstanbul etüt proje işinin tamamlanması ve yapım ihale ilanına çıkılması için hem Karayolları hem de Altyapı Yatırımları genel müdürlüklerimizin çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor" diye konuştu.

7.08.2018Ekonomi
Belediye başkanından çılgın proje: 1 Euroya ev

Belediye başkanından çılgın proje: 1 Euro'ya ev

İtalya’nın Sicilya bölgesinde bulunan yaklaşık 11 bin nüfuslu Mussomeli şehrinin Belediye Başkanı Giuseppe Catania, şehirde turizmi canlandırmak için bazı evlerin 1 Euro’ya satılmasına karar verdi.

2.08.2018Dünya
Mega projelerde yeni dönem

Mega projelerde yeni dönem

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile yeniden yapılandırılmasının ardından gözler, dünyaya örnek gösterilen mega projelere odaklandı. Dünyanın en büyüğü olacak İstanbul Yeni Havalimanı'nın ilk fazı planlandığı gibi 29 Ekim'de hizmete girecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kamuoyuna "çılgın proje" olarak tanıtılan Kanal İstanbul'un ihale tarihi belli olacak, Üç Katlı Büyük İstanbul Projesi'nde süreç hızlanacak .

11.07.2018Ekonomi
Fenerbahçede çılgın proje 80 bin kişilik yeni stat

Fenerbahçe'de çılgın proje! 80 bin kişilik yeni stat

Fenerbahçe’nin eski yöneticilerinden Hakan Bilal Kutlualp’in önerdiği modern ve büyük stat,camiadan çok olumlu tepkiler aldı.

6.07.2018Futbol
Erzurumun tarihi gizemi

Erzurum'un tarihi gizemi

Erzurum'un Yakutiye ilçesinde, tarihi Üç Kümbetler'in restorasyonu ile bu tarihi yapıların yer aldığı alandaki 300 yataklı 13 butik otelin inşası devam ediyor.

26.06.2018Seyahat
Geline azıcık kıyak istiyorum

Geline azıcık kıyak istiyorum

İYİ Parti Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, hem eşinin hem de Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın memleketi olan Rize’de oy istedi.

8.06.2018Gündem
İnceleme: Darwin Project

İnceleme: Darwin Project

Scavengers Studio tarafından geliştirilen Battle Royale türünde bir oyun olan Darwin Project ile kuzeye, daha kuzeye! Akçaağaç yaprağının, karın ve soğuğun ülkesinde doğru yolculuk...

11.05.2018Teknoloji
Kanal İstanbul’a Güney Koreli inşaat devi talip

Kanal İstanbul’a Güney Koreli inşaat devi talip

SK Engineering & Construction Başkan Yardımcısı Seung, "Biz projeye önderlik etmek istiyoruz.” dedi.

9.05.2018Ekonomi
Kanal ortaklığı

Kanal ortaklığı

Dünyanın önde gelen inşaat şirketi Rönesans’ı Kanal İstanbul heyecanı sardı. Şirket bu yıl ihalesi yapılması planlanan proje için Hollandalı, Belçikalı ve Japon firmalarla konsorsiyuma hazırlanıyor. Plan ise projedeki kanal açma işini üstlenmek.

28.04.2018Ekonomi
O şirket tam 600 bin metrekare arsa topladı Fiyatlar yüzde 3200 arttı

O şirket tam 600 bin metrekare arsa topladı! Fiyatlar yüzde 3200 arttı

Babacan Holding, Çılgın proje olarak bilinen Kanal İstanbul’un çevresinde 6 yıldır arsa topluyor. 600 bin metrekare arsa stokuna ulaşan şirketin hedefi 5 yılda 10 milyarlık proje inşa etmek.

28.02.2018Ekonomi
1.5 trilyon dolarlık çılgın proje

1.5 trilyon dolarlık çılgın proje

ABD Başkanı Trump, başkanlık koltuğuna oturduktan sonraki ilk Birliğin Duruşması konuşmasında kritik mesajlar ve kongreyi 1,5 trilyon dolarlık altyapı yatırımı planını oylamaya çağırdı.

31.01.2018Ekonomi
İstanbulun 19 ilçesi adalı olacak 6 köprü ile birbirine bağlanacak

İstanbul'un 19 ilçesi adalı olacak! 6 köprü ile birbirine bağlanacak!

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan tarafından güzergâhı açıklanan Çılgın Proje Kanal İstanbul, İstanbul’u dünyanın en büyük adalarından birine de kavuşturacak. Marmara ile Karadeniz’i birbirine bağlayacak kanal ile Avrupa yakasında yer alan 35 ilçeden 19'u ada tarafında kalacak, 6'sı ise ada dışında kalacak. Ada dışında kalan ilçelere bağlantı ise 6 köprü ile ücretsiz bir şekilde sağlanacak.

24.01.2018Ekonomi
Ronaldo’nun Türkiye planı

Ronaldo’nun Türkiye planı

Real Madrid'in Portekizli yıldız oyuncusu Ronaldo'nun Türkiye planı ortaya çıktı. İŞte çılgın proje...

23.01.2018Futbol
Her şey inşaat mı

Her şey inşaat mı?

İNSAN hakları alanında saygın bir hukukçu olan Prof. Dr. Turgut Tarhanlı’dan bir e-posta geldi. Hürriyet internette 15 Ocak’ta yayınlanan “Kanal İstanbul” hakkındaki bir haberi eleştiriyordu:

21.01.2018OkurTemsilcisi
Türkler Katara çıkarma yaptı: Çılgın teklif

Türkler Katar'a çıkarma yaptı: Çılgın teklif

Çılgın proje Kanal İstanbul, Katar’da gerçekleşen “Expo Turkey By Qatar” fuarının gündemine oturdu. Proje güzergâhında 4.6 milyon metrekare arsa stoku olan Emlak Konut ortak yatırım için teklif götürdü. Emlak Konut’un teklif götürdüğü bu şirketin Katar devletine ait Qatari Diar olduğu öğrenildi.

18.01.2018Ekonomi
ÇED raporu hâlâ paylaşılmadı

ÇED raporu hâlâ paylaşılmadı

Çevre Mühendisleri Odası Başkanı Baran Bozoğlu, Kanal İstanbul projesiyle ilgili henüz ÇED raporu ve fizibilite çalışmasının açıklanmadığına dikkat çekerek “Mühendislik bilimi açısından faydalı veya zararlı diye yorum yapmak imkânsız. Güzergâh dışında hiçbir teknik bilgi açıklanmadı” dedi.

17.01.2018Gündem
Prof. Dr. Naci Görürden uyarı: Kanal İstanbul projesinden en çok Marmara etkilenecek

Prof. Dr. Naci Görür'den uyarı: Kanal İstanbul projesinden en çok Marmara etkilenecek

Kanal İstanbul projesinden en çok Marmara’nın etkileneceğini belirten uzmanlar uyarılarda bulundu.

17.01.2018Gündem
Çok konuşulan o köy havadan görüntülendi Yatırımcı akın etti

Çok konuşulan o köy havadan görüntülendi! Yatırımcı akın etti

Çılgın proje olarak ifade edilen Kanal İstanbul Projesi'nin güzergahında yer aldığının açıklanmasının ardından taşınması gündeme gelen Arnavutköy Durusu Köyü havadan görüntülendi. Görüntülerde, mahallenin 3'üncü havalimanına yakınlığı da dikkat çekerken, köye çok sayıda yatırımcının arazi almak için akın ettiği öğrenildi. Köy sakinleri ise olası bir taşınma durumunda ne yapacaklarını bilmediklerini söylüyor.

17.01.2018Ekonomi
“Çılgın proje”nin sakin insanları

“Çılgın proje”nin sakin insanları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2011’de ‘Çılgın Proje’ olarak açıkladığı Kanal İstanbul’un güzergâhı belli oldu. 45 kilometre uzunluğunda olacak Kanal İstanbul için ilk kazmanın vurulması için geri sayım heyecan başlasa da, Baklalı ve Dursunköy sakinleri için durum farklı. Onlar ilk başta köylerinin ortasından geçeceği açıklanan Kanal’a şimdi komşu olacaklarının açıklanmasıyla derin bir ‘oh’ çekti. Fakat “Biz apartmanda yaşamayı bile bilmeyiz” diyen köylüler huzur dolu arazilerine veda edecekleri için üzgün.

16.01.2018Haber
45 km’lik yeni ‘boğaz’

45 km’lik yeni ‘boğaz’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2011’de ‘Çılgın Proje’ olarak açıkladığı Kanal İstanbul’da güzergâh belli oldu. Bakan Ahmet Arslan, araştırılan 5 güzergâhtan Küçükçekmece-Sazlıdere-Durusu’nun seçildiğini açıkladı. 45 kilometre uzunluğunda olacak Kanal İstanbul için ilk kazma bu yıl vurulacak.

15.01.2018Ekonomi
Küçükçekmeceye Kanal İstanbul piyangosu

Küçükçekmece'ye "Kanal İstanbul" piyangosu

Kanal İstanbul Projesi’nin detayları belli oldu. Projenin geçeceği güzergahlar olan Küçükçekmece, Arnavutköy ve Başakşehir’de gayrimenkul artışlarının yüzde 50 civarında seyredeceği belirtildi. Bununla birlikte projenin sadece Türkiye'den değil yurt dışından da yatırımcı çekeceği bildirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2011 yılında açıklanan ve kamuoyunda ‘çılgın proje’ olarak adlandırılan Kanal İstanbul Projesi'ne ilişkin detaylar belli oldu. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, projenin güzergahını açıkladı. Bakan Arslan’ın açıklamalarına göre Kanal İstanbul Projesi, Küçükçekmece Gölü'nden girecek ve Sazlısu Barajı'nın oradan Terkos Barajı'nın doğusundan Karedeniz'e çıkmış olacak. Projenin güzergahı da yaklaşık 45 km olacak.Kanal İstanbul Projesi’nin güzergahının açıklanmasıyla beraber, değerine değer katması beklenen bölgelere gözler çevrildi. Bunların başında Küçükçekmece, Başakşehir ve Arnavutköy yer alıyor. Konuyla ilgili görüşleri sorulan Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, ‘çılgın proje’yi “İstanbul’un değerine değer katacak” diyerek özetledi. Kanal İstanbul Projesi’nin açıklanmasıyla beraber İstanbul’un yeni gelişme bölgesinin de tam olarak resmileştiğini söyleyen Özelmacıklı, “Aslında uzun zamandır kanalın yer belliydi ve bu güzergah hep öngörülüyordu. Şu anki güzergah çerçevesinde Küçükçekmece Gölü itibariyle Sazlıbosna Barajı üzerinden kanal kuzeye ulaşacak. Yaklaşık 45 km uzunluğunda olacak bu kanalla beraber bir çok yeni gelişme modelleri ve gayrimenkul alanları oluşacak. Bu alanlar içerisinde lojistik alanlardan tutun da kentsel gelişme alanları çerçevesinde yapılaşacak bir çok yer var. Bunlar da Türkiye ve İstanbul için önemli bir avantaj. Hatta bunun için yeni bir kıta oluşuyor diyebiliriz” dedi.

15.01.2018Haber
Geçtiği yerleri uçuracak Konut fiyatları yüzde 50 artacak

Geçtiği yerleri uçuracak! Konut fiyatları yüzde 50 artacak

Kanal İstanbul projesinin detayları belli oldu. Projenin geçeceği Küçükçekmece, Arnavutköy ve Başakşehir güzergâhlarında gayrimenkul artışlarının yüzde 50 civarında seyredeceği belirtildi. Bununla birlikte projenin sadece Türkiye'den değil yurtdışından da yatırımcı çekeceği bildirildi.

15.01.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Korunamama örneği: Grünes Gewölbe Müzesi

DRESDEN, İkinci Dünya Savaşı’nda programlı olarak bombalanan bir şehirdir. Japonya Hiroşima ve Nagazaki’de atom bombası yediği için insanlığın zihninde daha derin bir yara uyandırdı.

8.12.2019

İstanbul’a genç ve enerjisi yüksek bir başkan gerekiyor

Gerçekten de enerjisi yüksek. Ve müthiş bir ikna kabiliyeti var. Konuştukça konuşuyor, güzel konuşuyor. Yorulmuyor. Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü Belediye Başkanı’ydı. “Orada yaptıklarım, yapacaklarımın teminatı!” diyor. Kendinden emin. Eşi de bir noktada söyleşimize katıldı, yarın onu da okuyabilirsiniz...

19.02.2019

Kulüpler dünya savaşı

FIFA Başkanı Gianni Infantino 24’lü bir, ‘Kulüpler Dünya Kupası’ oluşturmak istiyor. UEFA Başkanı Aleksander Ceferin bu öneriyle şiddetle savaşıyor,

6.06.2018

Kadın

Farkındasınızdır.

5.04.2018