MENÜ

Barış Güler

Barış Güler ile ilgili tüm haberleri, son dakika Barış Güler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Barış Güler haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.316 Barış Güler haberi bulunmuştur.

Barış Güler Haberleri

Cumhurbaşkanı Gül: Kapanamaz

Cumhurbaşkanı Gül: Kapanamaz

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ‘Büyük Rüşvet Operasyonu’ ile ilgili ilk kez konuşarak, “Yolsuzluk veya yanlış söz konusu olursa bunların üstü falan kapanmaz, kapanamaz. Herkesin rahat olması gerekir” dedi.

24.12.2013Gündem
Barış Güler villasını kime sattı

Barış Güler villasını kime sattı

İçişleri Bakanı Muammer Güler’in oğlu Barış Güler’in evinden çıkan paranın 1.2 milyon dolarlık bölümünün sattığı villanın parası olduğunu öne sürmesi üzerine CHP konuyu TBMM’ye taşıdı.

24.12.2013Gündem
BAKAN GÜLER, CEBİNDEN ÇIKARDIĞI CEVİZ VE HURMALARI YEDİ

BAKAN GÜLER, CEBİNDEN ÇIKARDIĞI CEVİZ VE HURMALARI YEDİ

İçişleri Bakanı Muammer Güler. aralarında oğlu Barış Güler'in de bulunduğu operasyonun ardından ilk kez Çankaya Köşkü'ne çıktı.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri Töreni için Çankaya Köşkü'ne gelen Bakan Güler ve diğer bakanlarla tek tek el sıkıştı. Ödül töreni sırasında Bakan Güler'in cebinden çıkardığı küçük poşetler içerisindeki ceviz ve hurmaları yedi. DHA

24.12.2013Haber
Bakan Güler, oğlunun evinde bulunan paralarla ilgili konuştu

Bakan Güler, oğlunun evinde bulunan paralarla ilgili konuştu

İçişleri Bakanı Muammer Güler, 'Büyük Rüşvet' operasyonu kapsamında tutuklanan oğlu Barış Güler'in evinden çıkan paralar hakkında konuştu.

24.12.2013Gündem
Soruşturma yok, tüm işlemler hukuka uygun

Soruşturma yok, tüm işlemler hukuka uygun

Halkbank, operasyonlara ilişkin KAP’a açıklama yaptı.

23.12.2013Ekonomi
Tapelere müfettiş

Tapelere müfettiş

İSTANBUL merkezli Büyük Rüşvet Operasyonu’nda oğlu tutuklanan İçişleri Bakanı Muammer Güler, ‘tapelere ek yapıldığı’ iddiasının ardından dün mülkiye başmüfettişi görevlendirdi.

23.12.2013Gündem
Müdürü savcıya vermedi

Müdürü savcıya vermedi

Büyük Rüşvet Operasyonu’yla ilgili bilgileri sızdırdığı gerekçesiyle ifadeye çağrılan İstanbul İstihbarat Şube Müdürü Ahmet Arıbaş, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne yeni atanan Selami Altınok tarafından savcılığa gönderilmedi. Altınok, savcılığa çağrıyı mevzuata aykırı bulduğunu bildirdi.

23.12.2013Gündem
Barış Gülerin avukatından açıklama

Barış Güler'in avukatından açıklama

İçişleri Bakanı Muammer Güler'in oğlu Barış Güler'in avukatı Kamil Şirin, "26 Ekim 2013 tarihli telefon görüşmesinde Bakan bey ve müvekkilimin yaptığı görüşmede alt satırlarına 'paranın hepsini aldın mı?' ve 'defterini düreceğim o p...' şekilde yalan bir takım eklemeler yapılmıştır. Bunlar gerçek değildir. Bu eklemeleri yapan ve yayınlayan herkes hakkında suç duyurusunda bulunacağız" dedi.

23.12.2013Gündem
17 Aralık depreminde flaş gelişme

17 Aralık depreminde flaş gelişme

Savcılık, İstanbul İstihbarat Şube Müdürü Ahmet Arıbaş'ı, "17 Aralık soruşturmasını sızdırmak" suçlamasıyla başlatılan soruşturma kapsamında "şüpheli" sıfatıyla ifadeye çağırdı. İstanbul Emniyeti "hangi delil ve suçlamalarla ifadeye çağrıldığı tam olarak anlaşılmadı" gerekçesiyle Ahmet Arıbaş'ı ifadeye göndermedi.

23.12.2013Gündem
Bakan Güler, suç duyurusunda bulunacak

Bakan Güler, suç duyurusunda bulunacak

İçişleri Bakanı Muammer Güler, "dinleme kayıtlarına ek yapıldığı" iddiasıyla ilgili suç duyurusunda bulunacak.

23.12.2013Gündem
Dinlersek sahte olup olmadığını anlarız

'Dinlersek sahte olup olmadığını anlarız'

İçişleri Bakanı Muammer Güler'in, İstanbul merkezli yürütülen soruşturmada dinleme kayıtlarına ilişkin tapelere ek yapıldığı konusundaki açıklamasını değerlendiren ceza hukukçuları ve avukatlar, şüphelilerin avukatlarının dinleme kayıtları ve tapeleri talep etmesi gerektiğini, dinlemelere ilişkin ses kayıtları ile bunların çözümlerini içeren tapelerin karşılaştırılmasıyla iddiların kolaylıkla tespit edilebileceğini vurguladı.

23.12.2013Gündem
Nazlıcan Özkan isyan etti

Nazlıcan Özkan isyan etti

Tuncay Özkan'ın kızı Nazlıcan, Bakan oğullarının yakınlarının börekle yaptığı Metris Cezaevi ziyaretini eleştirdi.

23.12.2013Gündem
Eğer öyleyse kafama sıkarım

Eğer öyleyse kafama sıkarım

MHP Milletvekili Lütfü Türkkan'ın, "twitter'da Alper Terzioğlu adıyla aileme, Atatürk'e küfreden kişi İçişleri Bakanı Muammer Güler'in oğlu, Barış Güler'miş" iddisına, bizzat Bakan Güler'den yanıt geldi. Türkkan'ı telefonla arayan İçişleri Bakanı Güler, "eğer o hesap oğlumunsa, kafama sıkarım" dedi.

22.12.2013Gündem
2 bakan oğluna Metris’te ziyaret

2 bakan oğluna Metris’te ziyaret

“BÜYÜK Rüşvet” operasyonunda cumartesi günü 2 bakanın oğlunun da aralarında bulunduğu tutukluların gönderildiği Metris Cezaevi’nin önünde dün öğle saatlerinde ziyaretçi hareketliliği vardı.

22.12.2013Gündem
Bakan Çağlayanın eşi Metrise ziyarete geldi

Bakan Çağlayan'ın eşi Metris'e ziyarete geldi

DÜN çocukları için açılan Metris cezaevinin kapıları bugün anneler için açıldı. Bakan Zafer Çağlayan’ın eşi Songül Çağlayan oğlunun yattığı cezaevine geldi. Börek, baklava paketleri ve bavullarla girdiği cezaevinde yaklaşık 2 buçuk saat kaldı.

22.12.2013Gündem
ANNELER ÇOCUKLARININ YATTIĞI METRİSTE

ANNELER ÇOCUKLARININ YATTIĞI METRİS'TE

Çocukları için açılan Metris cezaevinin kapıları anneler için açıldı. Bakan Zafer Çağlayan'ın eşi Songül Çağlayan oğlunun yattığı cezaevine geldi. Börek, baklava paketleri ve bavullarla girdiği cezaevinde yaklaşık 2 buçuk saat kaldı. Ankara plakalı ve koruma polislerinin eşlik ettiği başka araçlar da Metris Cezaevi'ne kadın ziyaretçiler getirdi. Onların da diğer tutuklu Barış Güler'in yakınları olduğu öğrenildi. Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın eşi Songül Çağlayan, '17 Aralık operasyonu'nda tutuklanan oğlu Salih Kaan Çağlayan'ı Metris Cezaevinde ziyaret etti. İstanbul merkezli '17 Aralık operasyonu' kapsamında tutuklanan ve aralarında 2 bakan çocuğunun da bulunduğu Metris Cezaevi'nin kapısında dikkat çekici ziyaretçi hareketliliği yaşandı. Mehmet AKTARAN - Ezgi ÇAPA, İstanbul DHA

22.12.2013Haber
Bakan Gülerden ilk açıklama

Bakan Güler'den ilk açıklama

İçişleri Bakanı Muammer Güler, oğlu Barış Güler'in de tutuklandığı rüşvet ve yolsuzluk operasyonu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Güler 'Yayınlanan sözde belgelerin ilk bakışta dahi birçok çelişkiyi içinde barındırdığını gördüm. Hatta bizim konuşma tapelerimizde çok can alıcı yerlerde maalesef parayla ilgili konularda eklemeler olduğunu gördüm. Bunlar son derece güzelce düzenlenmiş ve eklemeler yapılmış, ilk bakışta dahi açıkça anlaşılabilecek düzenlemelerdir' dedi.

22.12.2013Gündem
Tek sıra Metris’e

Tek sıra Metris’e

17 Aralık’ta yolsuzluk ve rüşvet konulu 3 ayrı soruşturmayla ilgili düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan 71 kişiden işadamı Reza Zarrab, İçişleri Bakanı Muammer Güler’in oğlu Barış Güler, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın oğlu Kaan Çağlayan ve Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan’ın da aralarında bulunduğu 24 kişi tutuklandı.

21.12.2013Gündem
Tümörüm var kemoterapi görmem lazım

Tümörüm var kemoterapi görmem lazım

Reza Zarrab mahkemedeki ifadesinde böbrek üstü tümörünün 4 günde 1 cm büyüdüğünü bu yüzden acilen terapi sürecine başlaması gerektiğini söyledi. Zarrab kendisine yöneltilen rüşvet iddialarını ise reddetti.

21.12.2013Ekonomi
Koruma polisim var nasıl örgüt üyesi olurum

Koruma polisim var nasıl örgüt üyesi olurum

17 Aralık operasyonunda çete üyesi olmak ve rüşvet suçlamasıyla tutuklanan İçişleri Bakanı Muammer Güler’in oğlu Barış Güler, ifadesinde, “11 senedir korumam bulunması nedeniyle attığım her adım emniyet tarafından takip edilmiştir. Bundan dolayı da bir örgüt üyesi olmam ve o tür işler içine girmem mantık dışıdır.

21.12.2013Ekonomi
Reza Zarrabtan şok ifade

Reza Zarrab'tan şok ifade

Rüşvet ve yolsuzluk kapsamında tutuklanan Reza Zarrab'ın savcılıkta verdiği ifadede şok iddialarda bulundu. Zarrab, Yeni Şafak Gazetesi'nden bir gazetecinin bir haberi yayınlamaması karşılığında 1 milyon dolar istediğini ileri sürdü.

21.12.2013Gündem
Tek sıra halinde cezaevine

Tek sıra halinde cezaevine

İSTANBUL Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında tutuklanan İçişleri Bakanı Güler’in oğlu Barış Güler, Bakan Çağlayan’ın oğlu Kaan Çağlayan, İşadamı Reza Zarrab ve Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan’ın da aralarında olduğu 14 kişi saat 09.00’da İstanbul Adalet Sarayı’ndan çıkartıldı. Polislerin arasında tek sıra halinde adliye koridorunda yürütülen 14 kişi daha sonra minibüslerle Metris Cezaevi’ne götürüldü.

21.12.2013Gündem
Yolsuzluk operasyonunda 24 kişi tutuklandı

Yolsuzluk operasyonunda 24 kişi tutuklandı

17 Aralık Operasyonu'nda dün adliyeye getirilen 71 şüpheliden 16'sı tutuklandı. Toplam tutuklu sayısı 24 oldu.

21.12.2013Gündem
Bakan oğullarının tutuklanma gerekçesi

Bakan oğullarının tutuklanma gerekçesi

Büyük Rüşvet operasyonunda gözaltına alınanlardan İçişleri Bakanı Güler'in oğlu Barış, Bakan Çağlayan'ın oğlu Kaan Çağlayan, Reza Zarrab ve Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan'ın da aralarında olduğu 14 kişi tutuklandı.

21.12.2013Gündem
2 Bakan oğlu ile Reza Zarrab tutuklandı

2 Bakan oğlu ile Reza Zarrab tutuklandı

Büyük Rüşvet operasyonunda gözaltına alınanlardan İçişleri Bakanı Güler'in oğlu Barış, Bakan Çağlayan'ın oğlu Kaan Çağlayan, Reza Zarrab ve Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan'ın da aralarında olduğu 14 kişi tutuklandı. Savcılık sorguları tamamlanan ve mahkemeye sevk edilen 21 kişilik diğer grup için de karar çıktı. Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir'in de araların bulunduğu 19 kişi serbest bırakılırken, 2 kişi tutuklandı.

21.12.2013Gündem
Milyar dolarlık durak

Milyar dolarlık durak

REZA Zarrab’ın (Rıza Sarraf) para üssü olduğu iddia edilen Kapalıçarşı’nın bitişiğinde bulunan ‘Rococo Center’ işhanındaki ‘Durak Döviz’ operasyonun yapıldığı günden bu yana kapalı. Zarrab'ın Rococo Center'daki 6 metrekarelik ofisten metrekare başına 19.6 milyar dolar kara para aklandığı söyleniyor. Bu para yıllık kirası metrekare başı 2500 dolar olan bir işyeri için oldukça astronomik bir rakam.

20.12.2013Ekonomi
Sular VİP şüphelilere

Sular VİP şüphelilere

Büyük yolsuzluk ve rüşvet soruşturmalarından biri olan Reza Zarrab ve bakan oğulları Barış Güler ile Kaan Çağlayan’ın da aralarında bulunduğu grup savcılık sorguları ilk bitenler oldu.

20.12.2013Gündem
Adliye binasından ilk fotoğraf

Adliye binasından ilk fotoğraf

İçişleri Bakanı Muammer Güler'in oğlu Barış Güler tutuklanma talebiyle adliyeye sevk edildi.

20.12.2013Gündem
Üç bakan oğluna tutuklama talebi

Üç bakan oğluna tutuklama talebi

Savcı, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın oğlu Kaan Çağlayan, Muammer Güler'in oğlu Barış Güler, Bakan Bayraktar'ın oğlu Abdullah Bayraktar ile Reza Zarrab'ı tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk etti. En çarpıcı detay ise savcıların tutuklama talebini oy birliği ile almaları oldu. Şüphelilere yöneltilen suçlamalar ise şöyle: "Altın kaçakçılığı, rüşvet almak-vermek, imar kirliliği, kara para aklama, sahtecilik, görevi kötüye kullanma ve resmi belgede sahtecilik"

20.12.2013Gündem
Cinayette dokunmadılar yolsuzluk operasyonunda attılar

Cinayette dokunmadılar yolsuzluk operasyonunda attılar

İstanbul’da Bakanların çocuklarının da aralarında bulunduğu "yolsuzluk ve rüşvet" iddiaları ile ilgili operasyonun başlaması ile birlikte önce İstanbul Emniyeti'nde kar yumağı şeklinde başlayan süreç, adeta bir çığa dönüşerek Türkiye çapına ulaştı.

20.12.2013Gündem
Bakan Güler talimat verdi, polisler polisleri izledi

Bakan Güler talimat verdi, polisler polisleri izledi

Türkiye'yi sarsan "Büyük Rüşvet" operasyonunda, İstanbul Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şubesi'nde görev yapan polislerin, soruşturma kapsamında İçişleri Bakanı Muammer Güler'in oğlu Barış Güler'i takibe alan polisleri takip ettiği ortaya çıktı. Takip yapan istihbarat polisleri, takip edilen polisler tarafından görüntülenerek soruşturma dosyasına eklendi.

20.12.2013Gündem
BARIŞ GÜLER VE REZA ZARRAB SAĞLIK KONTROLÜNDEN GEÇİRİLDİ

BARIŞ GÜLER VE REZA ZARRAB SAĞLIK KONTROLÜNDEN GEÇİRİLDİ

İçişleri Bakanı Muammer Güler'in oğlu Barış Güler ile iş adamı Reza Zarrab'ın da aralarında bulunduğu bir grup, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi ardından ise adliyeye sevkedildi.

20.12.2013Haber
Çakar çakmaz çakan çakmak

Çakar çakmaz 'çakan' çakmak

OPERASYON Barış Güler’in, 8 Ekim 2013’te Reza Zarrab’ın (Reza Zerrab) ofisinden çıkarken kendisini çakmak şeklindeki kamerayla görüntüleyen polisi fark etmesi üzerine hızlandırıldı.

20.12.2013Ekonomi
8 kişi tutuklandı, 66 kişi Adliyeye sevk edildi

8 kişi tutuklandı, 66 kişi Adliye'ye sevk edildi

Rüşvet ve yolsuzluk operasyonu kapsamında 8 kişi tutuklandı. Bu sabah erken saatlerde aralarında Bakan Güler'in oğlu Barış Güler, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, işadamı Ali Ağaoğlu, Reza Zarrab ve Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan'ın da bulunduğu 66 kişi adliyeye sevk edildi.

20.12.2013Gündem
Sarkuysanı nasıl kuşattılar

Sarkuysan'ı nasıl kuşattılar

Sarkuysan'dan bir yönetim kurulu üyesinin verdiği bilgilere göre Reza Zarrab'la birlikte şirketin toplantılarına katılan İçişleri Bakanı Muammer Güler'in oğlu Barış Güler Zarrab'ın koruması sanılmış.

19.12.2013Ekonomi
Tüm mal varlıklarına tedbir konuldu

Tüm mal varlıklarına tedbir konuldu

İSTANBUL Emniyeti’nin düzenlediği Büyük Rüşvet operasyonundan bir gün önce, İstanbul 18. Sulh Ceza Mahkemesi’nin gözaltına alınacak kişilerin malvarlıklarına tedbir konulmasına dair karar verdiği ortaya çıktı.

19.12.2013Ekonomi
Arınç: Para sayma makinesi...

Arınç: Para sayma makinesi...

Türkiye’nin gündemine bomba gibi düşen operasyonun ardından AK Parti’den en net açıklamayı Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç yaptı. Arınç’a en çok konuşulan görüntüleri, Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan’ın evinde bulunan ayakkabı kutuları içerisindeki paralar ve İçişleri Bakanı Muammer Güler’in oğlu Barış Güler’in evinde görüntülenen para sayma makinası soruldu. Arınç, oğulları gözaltında olan 3 bakan için de “Bu arkadaşlarımız ‘Bana müsaade’ diyebilirler veya Başbakanımız bunu isteyebilir. Kabine revizyonu kararını da Başbakan verecek” dedi.

19.12.2013Gündem
Barış Güler babasını aradı ama ulaşamadı

Barış Güler babasını aradı ama ulaşamadı

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun ayrıntıları belli olmaya başladı. İddiaya göre operasyon sabahında Barış Güler babası İçişleri Bakanı Muammer Güler'e ulaşmaya çalıştı ancak başaramadı.

19.12.2013Gündem
Gereğini yapması için Meclise gönderdik

'Gereğini yapması için Meclis'e gönderdik'

Rüşvet ve yolsuzluk soruşturmasını yürüten Savcılık yetkilileri, 4 Bakan hakkında 'gereğinin yapılması' için delil ve dökümanları Meclis'e gönderdiklerini belirttiler.

19.12.2013Gündem
Sinan Aygün: Parayı iade etmediler

Sinan Aygün: Parayı iade etmediler

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, yolsuzluk ve rüşvet operasyonu kapsamında evlerde yapılan aramalarda bulunan yüklü miktarda paralar konusunda Ergenekon sanığı Sinan Aygün'ü örnek göstermişti. Arınç'ın, "Sinan Aygün'de de 2.5-3 trilyon para bulunmuştu, ancak sonradan kendisine iade edildi" açıklamasına Aygün itiraz etti: "Para bana iade edilmedi. Nakit olarak geri verildi ama karşılığında arsalarıma, dükkanlarıma ipotek konuldu. Üstelik MASAK'ın 'bulunan paranın, Ergenekon ile ilgisi yoktur' raporuna rağmen mahkeme paranın müsaderesine, devlete geçmesine hüküm verdi."

19.12.2013Gündem
Yanınıza ne kadar para alabilirsiniz

Yanınıza ne kadar para alabilirsiniz

İçişleri Bakanı Muhammer Güler’in oğlu Barış Güler’in evinde çıkan binlerce lira ve soruşturmada ismi geçen Ahmet Murat Öziş’in bindiği takside yanında bulunan 500 bin dolardan sonra akıllara “Bu kadar para taşımak yasal mı?” sorusunu getirdi.

19.12.2013Ekonomi
O düğünde sahnede Ebru Gündeş vardı

O düğünde sahnede Ebru Gündeş vardı

Yolsuzluk operasyonunda gözaltına alınan Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın küçük oğlu Kaan Çağlayan, Cumhurbaşkanı Gül ve Başbakan Erdoğan tanıklığında yapılan görkemli düğünde Cansu Küliğ ile hayatını birleştirmişti. O gece ise sahnede bakan çocuklarına rüşvet verdiği iddia edilen Reza Zarrab'ın eşi Ebru Gündeş vardı...

19.12.2013Gündem
Barış Gülerin evindeki aramadan ilk görüntüler

Barış Güler'in evindeki aramadan ilk görüntüler

İçişleri Bakanı Muammer Güler'in oğlu Barış Güler, yolsuzluk operasyonu kapsamında dün gözaltına alınmıştı. Güler'in evindeki aramanın fotoğrafları ortaya çıktı.

19.12.2013Gündem
Ayakkabı kutusunda 4.5 milyon dolar

Ayakkabı kutusunda 4.5 milyon dolar

İSTANBUL Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü yolsuzluk ve rüşvet soruşturması kapsamında gözaltına alınan Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan’ın evindeki kütüphanede ayakkabı kutuları içinde bulunan 4.5 milyon dolara el konuldu.

18.12.2013Gündem
17 ARALIK OPERASYONUNDAKİ ÇOK ÇARPICI TEKNİK TAKİP FOTOĞRAFLARI

17 ARALIK OPERASYONU'NDAKİ ÇOK ÇARPICI TEKNİK TAKİP FOTOĞRAFLARI

17 Aralık operasyonuna ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında yapılan teknik takiplere ilişkin çok çarpıcı fotoğraflar ortaya çıktı. Teknik takip sırasında çekilen fotoğrafların soruşturma dosyasının en önemli delili olduğu ileri sürüldü. İçişleri Bakanı Güler'in oğlunun ofisinin çevresinde çekilen fotolar, 3 şüphelinin Güler'e 3 milyon dolar rüşvet verdiğinin delili olarak gösteriliyor. Bir başka foto karesinde Barış Güler ve Rıza Sarraf aynı karede görülüyor. Bu kez büro Sarraf'ın bürosu. İçeriye çantasız giren Güler'in çıkışta taşıdığı çantada 800 bin dolar olduğu ileri sürüyor.Selahattin GÜNDAY/İstanbul/DHA

18.12.2013Haber
17 Aralık operasyonundan çarpıcı kareler

17 Aralık operasyonundan çarpıcı kareler

Aralarında 3 Bakan oğlunun ve işadamlarının da aralarında olduğu '17 Aralık' operasyonuna ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında yapılan teknik takiplere ilişkin çok çarpıcı fotoğraflar ortaya çıktı.

18.12.2013Gündem
İŞTE TÜRKİYEYİ SARSAN OPERASYONUN POLİS KAMERASI GÖRÜNTÜLERİ

İŞTE TÜRKİYE'Yİ SARSAN OPERASYONUN POLİS KAMERASI GÖRÜNTÜLERİ

17 Aralık operasyonuna ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında yapılan teknik takiplere ilişkin çok çarpıcı fotoğraflar ortaya çıktı. Teknik takip sırasında çekilen fotoğrafların soruşturma dosyasının en önemli delili olduğu ileri sürüldü. İçişleri Bakanı Güler'in oğlunun ofisinin çevresinde çekilen fotolar, 3 şüphelinin Güler'e 3 milyon dolar rüşvet verdiğinin delili olarak gösteriliyor. Bir başka foto karesinde Barış Güler ve Rıza Sarraf aynı karede görülüyor. Bu kez büro Sarraf'ın bürosu. İçeriye çantasız giren Güler'in çıkışta taşıdığı çantada 800 bin dolar olduğu ileri sürüyor. Selahattin GÜNDAY, İstanbul DHA

18.12.2013Haber
İşte o para sayma makinesinin özellikleri

İşte o para sayma makinesinin özellikleri

Yolsuzluk operasyonu kapsamında dün gözaltına alınan İçişleri Bakanı Muammer Güler'in oğlu Barış Güler'in evinde bir adet para sayma makinesi bulundu. İşte Sahte para kontrolü de yapabilen cihazın özellikleri...

18.12.2013Teknoloji
Operasyon erkene alındı, 17 Aralıkta yapıldı

Operasyon erkene alındı, 17 Aralık'ta yapıldı

Teknik ve fiziki takip yapılan soruşturmada şüphelilerin faaliyetlerini durdurmaya başladıkları ve delillerin yok edilmesi yönünde görüşmeler yaptıkları tespit edildi ve soruşturma öne çekildi. Operasyon bu yüzden 17 Aralık sabahı gerçekleşti. Savcı, "17 Aralık" operasyonunda gözaltına alınan 28 kişi hakkında ek gözaltı süresi istedi.

18.12.2013Gündem