Gündem Haberleri

  Üç bakan istifa etti

  AA
  25.12.2013 - 08:32 | Son Güncelleme:

  'Büyük Rüşvet' operasyonu kapsamında oğulları tutuklanan Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ile İçişleri Bakanı Muammer Güler, bu sabah bakanlık görevlerinden istifa etti. Saat 13.15 sıralarında ise Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar istifasını açıkladı.

  Öte yandan Pakistan ziyaretinden dün akşam dönen Başbakan Erdoğan'ın gece saatlerinde Keçiören'deki evinde bazı bakanlarla görüştüğü belirtilmişti.

  BAKANLAR DÜN AKŞAM BÖYLE GÖRÜNTÜLENMİŞTİ / Foto Galeri

  Üç bakan istifa etti

  Bakan Bayraktar'dan istifa açıklaması

  İstifalar hakkında ne düşünüyorsunuz...
  MESAJINIZI YAZIN YAYINLAYALIM

  Çağlayan, bu sabah yaptığı yazılı açıklamada, bakanlık görevinden ayrıldığını bildirdi.

  ÇAĞLAYAN: 'GERÇEKLERİN ORTAYA ÇIKMASI İÇİN GÖREVİMİ BIRAKIYORUM'

  Zafer Çağlayan, şunları kaydetti:
  "17 Aralık tarihi itibariyle gerçekleştirilen operasyonun, hükümetimize, partimize ve ülkemize karşı kirli bir tezgah olduğu çok açık bir şekilde ortadadır. Yakın çalışma arkadaşlarımın ve evladımın da dahil edildiği bu çirkin oyunu bozmak ve gerçeklerin ortaya çıkmasını sağlamak için Ekonomi Bakanlığı görevimden ayrılmış bulunmaktayım."

  Üç bakan istifa etti

  17 ARALIK'TA ÜÇ BAKANIN OĞLU GÖZALTINA ALINDI

  GÜLER'DEN İLK AÇIKLAMA

  İçişleri Bakanı Güler, yazılı açıklamasında, 17 Aralık'ta İstanbul'da gerçekleşen operasyonu "Hükümetimize, partimize, ve ülkemize karşı düzenlenen kirli bir tezgahtır" ifadeleriyle değerlendirdi.

  Güler, açıklamasında şunları kaydetti:
  "Oğlumun dahil edildiği bu çirkin oyunu bozmak ve gerçeklerin daha açık şekilde ortaya çıkmasına imkan sağlamak için bakanlık görevinden affımı Sayın Başbakanımıza aynı gün şifaen arz etmiştim. Söz konusu istifa talebimi 25 Aralık 2013 günü yazılı olarak Başbakanlık makamına sunmuş bulunuyorum."

  BARIŞ GÜLER'İN EVİNDEKİ ARAMADA PARA, KASA VE PARA SAYMA MAKİNESİ GÖRÜNTÜLENMİŞTİ / Foto Galeri

  Üç bakan istifa etti

  İki bakan istifa etti gözler diğer iki bakanda

  ÇAĞLAYAN BAŞBAKAN'LA PAKİSTAN'A GİTMİŞTİ

  Çağlayan, Başbakan'ın dün akşam döndüğü Pakistan ziyaretine de katılmış, orada Hürriyet Gazetesi yazarı Vahap Munyar'a yaptığı açıklamada ''Oğlumun karakolluk işi olmaz'' ifadelerini kullanmıştı.

  Üç bakan istifa etti

  2 Bakan oğlu ile Reza Zarrab tutuklandı

  BAKAN ÇAĞLAYAN 2 GÜN ÖNCE 'TUZAK' DEMİŞTİ

  Bakan Çağlayan, 2 gün önce yaptığı açıklamada, “Amacı ve hedefi çok farklı olan, büyük bir tuzakla karşı karşıyayız. Ne benim, ne evladımın, ne de onun kadar değerli çalışma arkadaşlarımın bir yanlışın içinde olması söz konusu olamaz. Önümüzdeki günlerde her şey açığa çıkacaktır. Hukukun üstünlüğüne ve masumiyet karinesine herkesin özellikle de hukuku uygulamakla görevli ve yükümlü olanların çok daha fazla itina göstermesi gerektiğine inanıyorum. Bu süreçten alnımızın akıyla, milletçe güçlenerek çıkacağımıza inanıyorum” demişti.

  Üç bakan istifa etti

  Bakan Zafer Çağlayan: Tuzak

  TÜRKİYE'Yİ SARSAN OPERASYONDA NELER YAŞANDI?

  17 ARALIK'TA 3 BAKAN OĞLU GÖZALTINA ALINDI

  Türkiye, 17 Aralık sabahı ülkeyi derinden sarsan bir şokla uyandı. "Büyük Rüşvet" adıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı şafak operasyonuyla İçişleri Bakanı Muammer Güler'in oğlu Barış Güler, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın oğlu Salih Kaan Çağlayan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın oğlu Abdullah Oğuz Bayraktar, Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, Reza Zarrab ile işadamı Ali Ağaoğlu'nun da aralarında bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı.

  BAKAN ZAFER ÇAĞLAYAN’IN GÖRÜNTÜLERİ / HÜRRİYET TV

  BABASINI ARADI, BAKAN ÇAĞLAYAN POLİSLERDEN BİR İSTEKTE BULUNDU

  Yolsuzluk ve rüşvet soruşturması kapsamında gözaltına alınan Salih Kaan Çağlayan'ın evine baskın yapıldığı sırada babası Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ı aradığı, operasyonu telefondan öğrenen Çağlayan'ın ise polisi isteyerek "Götürürken koluna girmeyin. Resim de çekilmesin. Kanun önünde herkes eşittir. Görevinizi yapın" talebinde bulunduğu ortaya çıktı.

  SALİH KAAN ÇAĞLAYAN'IN EVİNDE ARAMA YAPILAMADI

  Salih Kaan Çağlayan’ın kaldığı evin babasının üzerine olması nedeniyle evde arama yapılamamıştı.

  İÇİŞLERİ BAKANI MUAMMER GÜLER’İN GÖRÜNTÜLERİ / HÜRRİYET TV

  ÇAĞLAYAN HEMEN BAKAN GÜLER'İ ARADI, GÜLER OĞLUNUN DA GÖZALTINA ALINDIĞINI ÖĞRENDİ

  Sabah Gazetesi yazarı Yavuz Donat, köşesinde Zafer Çağlayan'ın bu görüşmenin ardından İçişleri Bakanı Muammer Güler'i arayarak, "Bu nasıl iş?" diye sorduğunu yazdı. Çağlayan'a "Hemen bakıyorum" yanıtını veren Muammer Güler'in de oğlu Barış Güler'in gözaltına alındığını bu sayede televizyondan öğrendiğini belirtti.

  Üç bakan istifa etti

  Reza Zarrab'tan şok ifade

  BAKAN ÇAĞLAYAN'A 700 BİN LİRALIK SAAT İDDİASI

  Reza Zerrab'ın, Bakan Zafer Çağlayan'a milyonlarca dolar rüşvetin yanı sıra 300 bin frank (yaklaşık 700 bin TL) değerinde bir saat hediye ettiği ileri sürülmüştü.

  Üç bakan istifa etti

  8 AY ÖNCE OĞLUNUN DÜĞÜNÜNDE SAHNEDE EBRU GÜNDEŞ VARDI

  REZA ZARRAB 352 BİN LİRA ANKET PARASI VERDİ İDDİASI

  Yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun kilit ismi Reza Zarrab'ın Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın danışmanına “anket parası” adı altında 352 bin lira verdiği iddiasının da teknik takibe takıldığı öne sürülmüştü.

  2 BAKAN OĞLU TUTUKLANDI

  21 Aralık'ta Büyük Rüşvet operasyonunda gözaltına alınanlardan İçişleri Bakanı Güler'in oğlu Barış, Bakan Çağlayan'ın oğlu Kaan Çağlayan, Reza Zarrab ve Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan'ın da aralarında olduğu 14 kişi tutuklandı. Barış Güler ile Kaan Çağlayan, "Rüşvet almaya ve vermeye aracılık etmek" suçlamasıyla tutuklandı.

  Üç bakan istifa etti

  Bakan Bayraktar da istifaya yakın

  Mahkeme kararında şu ifadelere yer verdi.
  "Mevcut delil durumu, suçların vasıf ve mahiyeti, kanundaki cezaların alt ve üst sınırları, dosyadaki telefon dinlemeleri, iletişim bilgileri, teknik takipler ve diğer deliller göz önüne alındığında kuvvetli suç şüphesinin bulunması, dosyadaki mevcut teknik takip iletişime ilişkin tespit ve bilgilerden şüphelilerin fark edilmemek için farklı şekilde iletişime geçip delillerin ortaya çıkmasını engelleyici davranışları göstermeleri ve konumları ve sosyal statüleri de göz önüne alınarak bundan sonra da delilleri etkileme ve karartılma şüphesi, suç işlemek amacıyla örgüt kurmak suçunu CMK 100. maddesinde sayılan katolag suçlardan oluşu işin önemli ve ölçülü olması adli kontrol müessesesinin yetersiz kalacağı...''

  Üç bakan istifa etti

  Bakan oğullarının tutuklanma gerekçesi

  BAKAN GÜLER: O PARALAR OĞLUMUN SATTIĞI VİLLASININ PARALARI

  İçişleri Bakanı Muammer Güler, 'Büyük Rüşvet' operasyonu kapsamında tutuklanan oğlu Barış Güler'in evinden çıkan paranın, oğlunun sattığı villasının parası olduğunu iddia etmişti.

  Güler, şunları söylemişti:
  ''O paralar oğlumun Bahçeşehir'deki villasının satışından elde edilen paradır. Bütün belgeleri de mahkemede ibraz edilmiştir. Satış sırasında ipotek sorunu doğmuş. Dolayısıyla paranın bankaya konulması halinde kaynağının gösterilmesi mümkün değil. O nedenle 1 milyon 200 bin dolarlık ipoteğin çözülmesi için beklemişler.''

  Üç bakan istifa etti

  'OĞLUMUN EVİNDE BULUNAN PARALAR SATTIĞI VİLLASININ'

  Üç bakan istifa etti

  AK Parti hükümetlerindeki değişiklikler

  Üç bakan istifa etti

  Yakın tarihimizin en büyük siyasi istifaları

  RÜŞVET OPERASYONUNDA ADI GEÇEN BAKANLARIN GÖRÜNTÜLERİ / HÜRRİYET TV

  Üç bakan istifa etti

  ‘Tape’leri eklemişler

  Üç bakan istifa etti

  ZAFER ÇAĞLAYAN KİMDİR

  Etiketler: operasyon , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı