Hürriyet Hava Durumu - Hava Nasıl 0lacak İstanbul : 30ºC
05 Eylül 2015 19:18
EKONOMİ Haberleri

Üç bakanın oğlu gözaltında

İçişleri Bakanı'nın oğlu ilk kez

İstanbul'da bu sabah başlayan yolsuzluk ve rüşvet operasyonu büyüyor. Gözaltına alınan isimler arasında Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, İçişleri Bakanı Muammer Güler ve Çevre Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın oğulları da var. İçişleri Bakanı'nın oğlu Barış Güler, sağlık kontrolü için getirildiği hastanede ilk kez görüntülendi. Gözaltına alınan isimler arasında AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu'nun yakın akrabası da bulunuyor.

Bakanların gözaltına alınan oğulları Salih Kaan Çağlayan, Abdullah Oğuz Bayraktar ve Barış Güler.

MUAMMER GÜLER’İN OĞLU BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİ / HÜRRİYET TV

SOYLU'NUN YAKIN AKRABASI

Öte yandan Çevre Bakanlığı Genel Müdürü Mehmet Ali Kahraman, Çevre Bakanı Danışmanı Sadık Soylu ve Zafer Çağlayan’ın Özel Kalem Müdürleri  Mustafa Behçet Kaynar ve Onur Kaya'nın da gözaltına alındığı kaydediliyor. Gözaltına alınan isimler arasında bulunan Sadık Soylu'nun AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu'nun amcasının oğlu olduğu öğrenildi. Sadık Soylu, sağlık kontrolünün ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Öte yandan İçişleri Bakanı Muammer Güler'in oğlu Barış Güler, Haseki Hastanesi'ndeki sağlık kontrolünün ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi.  

 

YALISINDAN BAVUL DOLUSU BELGE ÇIKTI

 

 

 

BARIŞ GÜLER BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİ / Foto Galeri

VALİ MUTLU'DAN OPERASYON AÇIKLAMASI / HÜRRİYET TV

AK PARTİ'DE OPERASYON ŞAŞKINLIĞI

Zafer Çağlayan'ın yakın çevresi, bakanın oğlu Salih Kaan Çağlayan'ın gözaltına alındığı iddiaları ile ilgili olarak "Bizim de haberimiz yoktu TV'den öğrendik" yorumunda bulundular.

Öte yandan oğlu Barış Güler gözaltına alınan İçişleri Bakanı Muammer Güler bugün Sofya'da katılacağı programı iptal etti. Güler, Türkiye, Bulgaristan ve Yunanistan arasında Kapitan Andreevo sınır kapısında kurulması öngörülen polis ve gümrük ortak temas merkezinin kuruluş ve işleyişine ilişkin anlaşmanın imza törenine katılacaktı.

SAĞLIK KONTROLÜNDEN GEÇİRİLDİ

Muammer Güler'in oğlu Barış Güler, öğle saatlerinde Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi. Barış Güler, sağlık kontrolünün ardından emniyete götürüldü.

Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, sabaha karşı bazı adreslere baskın yapmış, gözaltına alınanlar İstanbul Emniyet Müdürlüğü Vatan Yerleşkesi'ne getirilmişti.

İşte Türkiye'yi sarsan operasyonun perde arkası

 

İstanbul'da yolsuzluk ve rüşvet operasyonu

 

HACIOSMANOĞLU: GÖZALTINDA DEĞİLİM

 

 

 

BAKANLAR TOPLANTILARI İPTAL ETTİ

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ile katılacağı; Gölbaşı Eğitim ve Sosyal Tesisi’nin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na devredilmesine ilişkin protokolün imza törenini iptal etti.

Bu sabah saat 09.45’te Ekonomi Bakanlığı’nda yapılması planlanan törene TBMM Başkanı Cemil Çiçek de katılacaktı.

İçişleri Bakanı Muammer Güler de, Türkiye, Bulgaristan ve Yunanistan arasında Kapitan Andreevo sınır kapısında kurulması öngörülen polis ve gümrük ortak temas merkezinin kuruluş ve işleyişine ilişkin anlaşmanın imza törenine katılacaktı.

Halk Bankası Genel Müdürü de gözaltında

 

Fatih Belediye Başkanı Demir gözaltında

SAVCI KARA SORUŞTURMAYI YÜRÜTEN SAVCILARDAN

Soruşturmayı yürüten Savcılardan Celal Kara, uzun süre 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görev yaptı. Savcı Kara, "Askeri Casusluk" ve "Sahte Çürük Çetesi" davalarının da savcısıydı.

 

O TİCARETE ABD’DE KIZMIŞTI

 

 

BARIŞ GÜLER GÖZALTINDA İLK KEZ GÖRÜNTÜLENDİ

İçişleri Bakanı Muammer Güler'in oğlu Barış Güler, Haseki Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi. Bir kadınla birlikte hastaneye getirilen Güler için polis farklı bir önlem aldı. Sivil polis aracı hastane kapısına kadar yanaştırıldı. Siyah gözlük takan Barış Güler'ın içeri girerken yüzünü sakladığı görüldü. Barış Güler çıkışta net olarak görüntülendi.

POLİS AĞAOĞLU ŞİRKETLER GRUBUNDAN AYRILDI / HÜRRİYET TV

İSTANBUL'DA OPERASYON

 

KİMLER GÖZALTINA ALINDI

Şu ana kadar gelen bilgiler eşliğinde gözltına alınan isimler şöyle:

İşadamı Ali Ağaoğlu, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, İçişleri Bakanı Muammer Güler'in oğlu Barış Güler, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın oğlu Salih Kaan Çağlayan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın oğlu Abdullah Oğuz Bayraktar, sanatçı Ebru Gündeş'in eşi işadamı Reza Zerrab, Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan, Çevre Bakanlığı Genel Müdürü Mehmet Ali Kahraman, Çevre Bakanı Danışmanı Sadık Soylu, Zafer Çağlayan’ın Özel Kalem Müdürleri Mustafa Behçet Kaynar ve Onur Kaya.

ALİ AĞAOĞLU’NUN YÜKSELİŞ ÖYKÜSÜ

 

EBRU GÜNDEŞ’İN EŞİ REZA ZARRAB GÖZALTINA ALINDI / HÜRRİYET TV

VALİ MUTLU'DAN OPERASYON AÇIKLAMASI

Her türlü hakkı saklıdır.

Yepyeni bir Hürriyet deneyimi için Giriş yap, sana özel Hürriyet'in tadını çıkar.

Okuyucu Yorumları { Toplam 301 Yorum }
Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.
Etiketler seçim 2015Rafael Nadalİlker Kaleliırkçıhavalimanı uçuşChelsea Marrinstagramvolkan şenManuel CharrA Milli Futbol TakımıEurobasket 2015Beyoğlufatih terimmülteci krizireal madrid