MENÜ

Yolsuzluk Operasyonu

Yolsuzluk Operasyonu ile ilgili tüm haberleri, son dakika Yolsuzluk Operasyonu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Yolsuzluk Operasyonu haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.900 Yolsuzluk Operasyonu haberi bulunmuştur.

Yolsuzluk Operasyonu Haberleri

Son dakika: Yalova Belediyesindeki zimmet soruşturmasında 3 kişi daha gözaltına alındı

Son dakika: Yalova Belediyesi'ndeki zimmet soruşturmasında 3 kişi daha gözaltına alındı

Yalova Belediyesinde bir çalışanın zimmetine para geçirdiği iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında 3 şüpheli daha gözaltına alındı.

26.02.2020Gündem
Belarusta müdür ve yöneticilerin bindiği uçakta ilginç olay Böyle yakalandılar

Belarus'ta müdür ve yöneticilerin bindiği uçakta ilginç olay! Böyle yakalandılar

Belarus’ta şeker fabrikalarındaki yolsuzluk ile ilgili operasyon esnasında Almanya’ya kaçmak üzere olan şirket müdürlerinin yakalanması için Minsk-Münih rotasında ilerleyen uçak geri çağrıldı.

29.01.2020Dünya
Suudi Arabistanda 106.6 milyar dolarlık yolsuzluk operasyonu

Suudi Arabistan'da 106.6 milyar dolarlık yolsuzluk operasyonu

Suudi Arabistan'da düzenlenen yolsuzluk operasyonun ardından hazineye 106.6 milyar dolardan fazla gelir kazandırıldı.

31.01.2019Ekonomi
Kemer Belediyesine yönelik yolsuzluk operasyonu: 20 gözaltı

Kemer Belediyesi'ne yönelik yolsuzluk operasyonu: 20 gözaltı

Antalya'nın Kemer İlçe Belediyesinde gelir yönetim sistemi üzerinden tahakkuk eden vergileri, tahakkuk etmemiş gibi göstererek haksız menfaat sağladıkları öne sürülen 19'u belediye çalışanı 20 şüpheli gözaltına alındı.

31.10.2018Gündem
Futbolda yolsuzluk operasyonu 13 yere baskın yapıldı...

Futbolda yolsuzluk operasyonu! 13 yere baskın yapıldı...

Belçika polisinin, futbolcu transferleriyle ilgili başlattığı yolsuzluk soruşturması yurt dışına uzandı.

10.10.2018Futbol
Gözler Prens’in üzerinde

Gözler Prens’in üzerinde

Suudi gazeteci Kaşıkçı’nın İstanbul’daki Suudi Başkonsolosluğu’nda kaybolduğu iddialarının ardından daha önce reform diye nitelenen adımlarıyla kendisinden çokça söz ettiren Veliaht Prens Muhammed, yine dünya gündeminde öne çıktı. New York Times’a göre Suudi muhaliflerin siyasi baskıya dair endişeleri arttı.

9.10.2018Dünya
Malezyanın eski başbakanının evlerinden 273 milyon dolarlık lüks eşya çıktı

Malezya'nın eski başbakanının evlerinden 273 milyon dolarlık lüks eşya çıktı

Malezya polisi, eski başbakan Necip Rezak'ın konutlarına geçen ay düzenlenen baskınlarda ele geçirilen para, lüks eşya, çanta ve takıların değerinin tam 273 milyon doları bulduğunu açıkladı.

27.06.2018Dünya
Eski Malezya başbakanına ait konutlarda 28 milyon dolar bulundu

Eski Malezya başbakanına ait konutlarda 28 milyon dolar bulundu

Malezya polisi, eski başbakan Necip Rezak ile ilişkili çok sayıda binaya yolsuzluk operasyonu kapsamında yaptığı baskınlarda çantalara tıkıştırılmış vaziyette 28 milyon dolar tutarında para bulduğunu açıkladı.

25.05.2018Dünya
100 bin imza polemiği

100 bin imza polemiği

İlk kez 24 Haziran’da uygulanacak, seçmenlerin 100 bin imzayla cumhurbaşkanı adayı teklif etmelerine ilişkin maraton bu sabah 08.00’de başlayıp 9 Mayıs’ta sona erecek. MHP Lideri Devlet Bahçeli, imzacı seçmenlerle ilgili dün, ‘FETÖ’nün siyasi ayağı’ iması yaptı. Bahçeli’nin sözlerine en sert tepki İYİ Parti Lideri Akşener’den geldi: “Mertlikten, erkeklikten, adamlıktan uzak söylem.”

3.05.2018Gündem
Üniversiteye yolsuzluk operasyonu... Gözaltılar var

Üniversiteye yolsuzluk operasyonu... Gözaltılar var

Yalova Üniversitesi’nde 4 ihaleye fesat karıştırıldığı iddiasıyla 6’sı kamu görevlisi olmak üzere 9 kişi gözaltına alındı.

18.04.2018Gündem
Hacettepe Teknokent’e yolsuzluk operasyonu

Hacettepe Teknokent’e yolsuzluk operasyonu

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Hacettepe Üniversitesi’ne bağlı Teknokent AŞ’de yolsuzluk yapıldığı ve yolsuzluk yoluyla elde edilen paraların da FETÖ’ye aktarıldığı iddiası üzerine soruşturma başlattı. Teknokent AŞ’ye ait Klinik AŞ’nin hisselerinin 12 Mayıs 2014’te 3 milyon liraya Renkyol Ticaret AŞ’ye devredildiği, 3 gün sonra da aynı şirketin 26 milyon 300 bin liraya bir başka şirkete satışının yapılarak Hacettepe Teknokent AŞ’nin zarara uğratıldığı iddia edildi.

3.04.2018Gündem
Bodrum âşığı prens itiraf etti Para karşılığı serbest kaldım

'Bodrum âşığı' prens itiraf etti! 'Para karşılığı serbest kaldım'

Suudi Arabistan'da yolsuzluk operasyonu kapsamında gözaltına alınan prenslerden biri olan Velid bin Talal, canlı yayında verdiği ropörtajda serbest kalması için anlaşma yapmak zorunda kaldığını itiraf etti.

20.03.2018Dünya

Siyah ferace şart değil

Bugün ABD’nin başkenti Washington’da Başkan Trump ile görüşmesi beklenen Suudi Veliaht Prensi Selman, öncesinde CBS televizyonuna konuştu. Ülkesindeki kadınların statüsüne dair önemli mesajlar veren Prens, kadınlar ve erkeklerin eşit olup olmadığı sorusuna, “Kesinlikle” yanıtını vererek, kadınların siyah ferace ya da siyah başörtü zorunluluğunun olmadığını söyledi.

19.03.2018Dünya
Suudiler iddia etti Türk dizilerine yasağın arkasında Selman var

Suudiler iddia etti! Türk dizilerine yasağın arkasında Selman var

ABD basınına konuşan Suudi yetkililer, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın Ortadoğu'da Türk dizilerine karşı uyguladığı ambargonun Türkiye'ye bir mesaj olduğunu söyledi.

14.03.2018Dünya
Gümrük kapısında yolsuzluk operasyonu Gözaltılar var...

Gümrük kapısında 'yolsuzluk' operasyonu! Gözaltılar var...

Türkiye ile Nahçıvan arasındaki Dilucu Gümrük Kapısı'nda polisin düzenlediği operasyonda, yolsuzluk yaptıkları iddiasıyla 40 kişi gözaltına alındı.

13.03.2018Gündem
Veliaht Prens’in gece darbesi

Veliaht Prens’in gece darbesi

Son dönemde ılımlı İslam ve 2030 vizyonu gibi projelerle gündeme gelen Suudi Arabistan, önceki akşam büyük bir yönetim değişikliği yaşadı. Veliaht Prens’in önerisi ve Kral’ın onayıyla genelkurmay başkanı, komutanlar ve bazı bakanlar görevden alındı. Yeni kabineye ilk kez bir kadın üye de atanırken Ortadoğu uzmanları bu gece yarısı darbesinin şifrelerini anlamaya çalışıyor.

27.02.2018Dünya
Suudi Genelkurmay Başkanının ayağını kaydıran gerçek

Suudi Genelkurmay Başkanı'nın ayağını kaydıran gerçek

SUUDİ Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Selman, devlet hiyerarşisinde kendisine ‘koşulsuz biat’ edecek kadrolaşma operasyonlarına bir yenisini daha ekledi ve 3 yıldır devam eden Yemen savaşında başarısızlıkla suçlanan silahlı kuvvetlere gece yarısı önemli bürokrat ve askerli görevden aldı. Genelkurmay Başkanı ve kuvvet komutanları Kral Selman'ın imzaladığı kararnameyle emekli edildi, hükümette çok sayıda bakan yardımcısı yenilendi ve ilk kez bir kadın kabineye atandı.

27.02.2018Dünya
Polisler baskın yaptı... Duvardan 10 milyon dolar çıktı

Polisler baskın yaptı... Duvardan 10 milyon dolar çıktı!

Çin'de yolsuzluk operasyonu yapan polis takip ettiği şüphelinin evindeki duvarı yıktı. Polisler tuğlaların içine gizlenmiş 60 milyon Yuan yani 10 milyon dolar para buldu.

16.01.2018Dünya
Dünyanın en pahalı evini satın almış

Dünyanın en pahalı evini satın almış

Suudi Arabistan’da çok sayıda prens, bakan ve üst düzey yetkilinin gözaltına alındığı ‘yolsuzluk’ operasyonu ile yaptığı reformlarla dünyanın gündeminden düşmeyen Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın 2015’te 300 milyon dolara (1 milyar 158 milyon lira) satılan Fransız şatosunu alan isim olduğu ortaya çıktı.

17.12.2017Dünya
Salvador Mundi Suudi prense gitti

'Salvador Mundi Suudi prense gitti'

Christie's Müzayede Evinin geçen ay New York'ta düzenlediği açık artırmada İtalyan ressam Leonardo da Vinci'nin rekor bedele satılan tablosunun gizli alıcısının Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Salman olduğu ileri sürüldü.

8.12.2017Dünya
Yolsuzluk operasyonu bitti Dudak uçuklatan rakam

Yolsuzluk operasyonu bitti! Dudak uçuklatan rakam

Suudi Arabistan'da yapılan geniş kapsamlı yolsuzlukla mücadele operasyonunun ana dalgasının sona erdiği ve el konulan milyarlarca doların ekonomik kalkınma projelerine harcanacağı açıklandı.

6.12.2017Dünya
Suudi Prens 1 milyar dolara serbest kaldı

Suudi Prens 1 milyar dolara serbest kaldı

SUUDİ Arabistan’da Veliaht Prens Muhammed’in (33) olası rakipleri arasında sayılan ve yolsuzluk operasyonu çerçevesinde üç haftadır Riyad’daki Ritz Carlton otelinde alıkonan Prens Miteb bin Abdullah’ın (64), 1 milyar dolarlık bir anlaşma çerçevesinde serbest kaldığı bildirildi.

29.11.2017Dünya
Suudi Arabistanda flaş gelişme Prens Miteb bin Abdullah serbest bırakıldı

Suudi Arabistan'da flaş gelişme! Prens Miteb bin Abdullah serbest bırakıldı

Suudi Arabistan'da ay başında gerçekleştirilen yolsuzluk operasyonu kapsamında gözaltına alınan Prens Miteb bin Abdullah'ın serbest bırakıldığı açıklandı.

29.11.2017Dünya
Suudi Arabistanda flaş gelişme: O prens serbest bırakıldı

Suudi Arabistan'da flaş gelişme: O prens serbest bırakıldı!

Suudi Arabistan'da 4 Kasım'da başlatılan yolsuzluk operasyonu kapsamında tutuklanan Kraliyet mensubu Suudi Prens Miteb Bin Abdullah serbest bırakıldı.

28.11.2017Dünya
Suudi Arabistanın 5 yıldızlı hapishanesinde bir gün

Suudi Arabistan'ın 5 yıldızlı hapishanesinde bir gün

BBC diplomasi muhabiri Lyse Doucet yolsuzluk iddialarıyla gözaltına alınan Suudi prens ve elitlerin kaldığı Ritz-Carlton otelinde 24 saat geçirdi. Doucet 5 yıldızlı hapishanedeki izlenimlerini kaleme aldı.

28.11.2017Dünya
Prenslerin kaldığı otelin için ilk kez görüntülendi

Prenslerin kaldığı otelin için ilk kez görüntülendi

BBC, 11 Suudi Prens ve onlarca zenginin gözaltında tutulduğu Ritz Calton otelinin içini görüntüledi.

24.11.2017Dünya
Flaş iddia: Suudi Arabistan Kralı Selman görevi devrediyor

Flaş iddia: Suudi Arabistan Kralı Selman görevi devrediyor

İngiliz Daily Mail gazetesi, Kraliyet ailesine yakın bir kaynağa dayandırdığı haberinde, Kral Selman'ın gelecek hafta görevi Veliaht Prens Muhammed bin Selman'a (32) devredeceğini öne sürdü. Habere göre; Kral Selman'ın İngiltere Kraliçesi gibi sembolik bir pozisyona geçecek.

16.11.2017Dünya
Son dakika... Suudi prens ve üst düzey yetkilileri taşıyan helikopter düştü

Son dakika... Suudi prens ve üst düzey yetkilileri taşıyan helikopter düştü

Suudi Arabistan devlet televizyonu, Yemen yakınlarında yaşanan bir helikopter kazasında bir Suudi prensinin hayatını kaybettiğini duyurdu. Ölenlerin arasında Prens Mansur bin Mukrin olduğu öğrenildi. Asır Eyaleti'nin vali yardımcısı olan Mansur bin Mukrin, eski veliaht prenslerinden Mukrin el-Suud'un da oğluydu. Suudi Arabistan İçişleri Bakanlığı, düşen helikopterin enkazına ulaşıldığını bildirdi. Olayda helikopterde bulunan 8 kişinin de hayatını kaybettiği bildirildi.

5.11.2017Dünya
Suudi Arabistandaki operasyonla ilgili merak edilenler

Suudi Arabistan'daki operasyonla ilgili merak edilenler

Suudi Arabistan'da aralarında prenslerin ve bakanların da bulunduğu çok sayıda kişi büyük yolsuzluk operasyonu kapsamında gözaltına aldı. Buna paralel olarak bazı üst düzey devlet yöneticilerinin de görevlerine son verildi. Peki operasyon hangi amaçla yapıldı? İşte son durum ve uzman yorumları:

5.11.2017Dünya
Meral Akşener: İftiraları unutacağım ama şehitlerin hesabını soracağız

Meral Akşener: İftiraları unutacağım ama şehitlerin hesabını soracağız

MHP’den ihraç edilen Meral Akşener, referandum çalışmaları kapsamında İzmir Gündoğdu meydanında yaklaşık 10 bin kişiye seslendi. Akşener, Devlet Bahçeli'nin odasında 17.25'de duran saati sorarak, '17-25 Aralık sizin için yolsuzluk operasyonu mudur yoksa sayın Cumhurbaşkanı’na kurulmuş bir kumpas mıdır? 17-25 Aralık’ta saatinizin pili çıkmıştı o saat hala pilsiz mi yoksa hala duruyor mu?' dedi.

26.03.2017Gündem
İstanbulda yolsuzluk operasyonu Rüşvet alma anı kamerada

İstanbul'da yolsuzluk operasyonu! Rüşvet alma anı kamerada

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Büyükçekmece İcra Müdürlükleri'nde yolsuzluk yaptığı iddia edilen suç örgütüne yönelik İstanbul merkezli 5 ilde operasyon yaptı. Operasyon kapsamında gözaltına alınan 21 kişi tutuklanırken, şahısların rüşvet alma anları güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı. Aralarında devlet memurlarının da bulunduğu 27 şüpheli gözaltına alındı.Edinilen bilgilere göre, İstanbul Mali Şube Müdürlüğü, Büyükçekmece İcra Müdürlükleri'nde ihaleye fesat karıştıran, rüşvet veren, ihaleye katılan diğer kişileri tehdit, şantaj, darp cebir, haksız dava açma yoluyla yıldırma yollarını kullanan organize suç örgütüne yönelik çalışma başlatmıştı. Çalışma kapsamında organize suç örgütü üyeleri ve bu suç örgütünden rüşvet alan icra müdürleri ve memurları tespit edildi. Yapılan tespitler üzerine harekete geçen polis ekipleri İstanbul merkezli 5 ilde eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyon kapsamında 2 İcra Müdür Yardımcısı, 2 İcra Memuru ve bir polis memuru olmak üzere 32 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alının 32 kişiden 2 İcra Müdür Yardımcısı, 2 İcra Memuru ve bir polis memuru olmak üzere 21 kişi tutuklanırken, 8 şahıs adli kontrol şartıyla 3 şahıs ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.Öte yandan şahısları rüşvet alma anları güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde bir şahsın cebindeki parayı çıkararak görevliye veriyor.

23.03.2017Haber
İngiliz otomotiv devine 800 milyon dolar rüşvet cezası

İngiliz otomotiv devine 800 milyon dolar rüşvet cezası

ABD Adalet Bakanlığı, İngiliz otomobil üreticisi Rolls Royce'un yabancı hükümet yetkililerine rüşvet verdiği gerekçesiyle üç ülkeye 800 milyon dolar ödeyeceğini açıkladı.

17.01.2017Dünya
Türkiyeye geçişler tekrar başladı

Türkiye'ye geçişler tekrar başladı

Yolsuzluk operasyonu nedeniyle sabah geçişlere kapatılan Bulgaristan’ın Lesovo Sınır Kapısı’nda geçişler yeniden başladı.

2.11.2016Gündem
Nazlı Ilıcak ve Mehmet Baransu ifade verdi

Nazlı Ilıcak ve Mehmet Baransu ifade verdi

Gazeteci-Yazar Ahmet Altan ile kardeşi Prof. Dr. Mehmet Altan’ın tutuklandığı "15 Temmuz darbe girişimi soruşturması"nda yeni bir gelişme yaşandı. Başka bir suç kapsamında tutuklu bulunan Gazeteciler Nazlı Ilıcak ve Mehmet Baransu, ifadesine başvurulmak üzere bugün Çağlayan’da bulunan İstanbul Adalet Sarayı’na getirildi. Ilıcak ve Baransu, Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu’nun bulunduğu 7. kata çıkarıldı. Ilıcak ve Baransu avukatları eşliğinde ifade verdikten sonra tekrar cezaevine götürüldü. Fotoğraf: Arşiv

4.10.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Miami’ye İstanbul çıkarması

SİYASİ iklim ne kadar yeni fırtınaların işaretini verse de, ekonomi 2018 yılı için ne kadar belirsizlikler içerse de sanatın yeri ayrı ve güçlü bir oyuncu olarak kalmaya devam edecek.

8.12.2017

İran ile konuşarak anlaşmanın yolu yok mudur?

Ortadoğu'da yıllardır tırmanan ve artık yapısal bir kutuplaşmaya dönüşen Şii-Sünni mezhep ayrımı son günlerde kaydedilen bazı gelişmeler nedeniyle bölgeyi yeniden adeta patlamaya hazır bir barut fıçısına döndürdü.

12.11.2017

Ya ‘emperyalizmin işgal yürüyüşü’ değilse

17-25 ARALIK operasyonuna ilk tepkimi, ertesi gün şu cümleyle vermiştim: “Bir yolsuzluk operasyonu, bazen sadece bir yolsuzluk operasyonu değildir...”

30.06.2017