GeriGündem 2 Bakan çocuğu ve Zarrab çıktı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  70
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

2 Bakan çocuğu ve Zarrab çıktı

2 Bakan çocuğu ve Zarrab çıktı
refid:25913922 ilişkili resim dosyası

17 Aralık İstanbul merkezli soruşturma kapsamında tahliyelerine karar verilen Reza Zarrab, Barış Güler ve Salih Kaan Çağlayan, Metris Cezaevi'nden çıktı. Lüks otomobiller Metris Cezaevi'ne girerek tahliye olan kişileri alarak hızla uzaklaştı.

ONLAR DA PAŞAKAPISI CEZAEVİ'NDEN AYRILDI

17 Aralık Soruşturması kapsamında tahliye olan Özgür Özdemir ve Hikmet Tuner, Paşakapısı cezaevinden ayrıldı.

BAKAN YAZICI: TAHLİYE OLMALARI BERAAT ANLAMINA GELMEZ

Bakan Hayati Yazıcı, 17 Aralık soruşturması sonrası tutuklanan, aralarında 2 bakan oğlunun da bulunduğu 5 kişinin tahliyesiyle ilgili olarak Büyükşehir Belediyesini ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, "Bu soruları ben bir hukukçu olarak çok ilginç karşılıyorum. Türkiye'de suç ve suçlamayla ilgili yargısal faaliyetleri yürüten yargısal birimlerdir. Yargı kovuşturmasını, soruşturmasını yapar, kanunun verdiği yetki çerçevesinde önlem olarak tutuklama verebilir veya dosyasına bakar, serbest bırakır. Biz bu konularda çok hassasiyet içine girdik. Bu hassasiyetin nedenleri var. Niye tutuklandı diye sorarız, niye bırakıldı diye bakarız. Mahkeme dosyayı değerlendirip takdir etti. Tutuklanmaları suçlu oldukları, tahliye olmaları beraat anlamına gelmez. Bunlar, dosyayla ilgili yargısal tasarruflardır. Ümit ediyoruz ki kimse yargıya konu edilen konularla ilgili bir haksızlığa maruz kalmasın.Yargı haklıya haklılığını, haksızlığa haksızlığını bildirir. En üstün güç, hukuk ve adalettir. Ondan şaşmamak lazım. Ölçüye böyle koymak lazım. Başka sayıklar devreye girerse adalet zaafa uğrar'' dedi.

BUNLAR BELKİ BÖCEKTİR
Bu arada, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı'nın Büyükşehir Belediyesini ziyareti sırasında önüne konulan ses kayıt cihazları ve mikrofonları görünce, "Bunlar nedir?'' diye sordu. Büyükşehir Belediye Başkanı Özhaseki, bakana "Belki böcektir'' diye espri yaptı. Özhaseki, daha sonra gülerek, "Yok sayın bakanım, Kayseri'de her şey şeffaf'' diye seslendi. Bakan ve Belediye başkanı bu espriye güldü.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle