MENÜ

Ankara Tren Garı

Ankara Tren Garı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Ankara Tren Garı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Ankara Tren Garı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.216 Ankara Tren Garı haberi bulunmuştur.

Ankara Tren Garı Haberleri

İç Anadolu’da bir Avrupa şehri: Eskişehir

İç Anadolu’da bir Avrupa şehri: Eskişehir

Eskişehir, Avrupa’nın şehirleri kadar güzel ve yaşanabilir bir şehirdir. Kışları çok soğuk geçse de insanların ve çevrenin güzelliği içinizi ısıtmaya yetecektir. Birçok caddesi ve sokakları ile her gününüz dolu dolu geçecek. Eskişehir’in adındaki eskiye aldanmayın, adı ‘eski’ ama kendisi yepyenidir Eskişehir’in…

31.01.2018Seyahat
Öğrenciler akın akın gidiyor Oteller yüzde 100 doldu

Öğrenciler akın akın gidiyor! Oteller yüzde 100 doldu

Doğu Ekspresi ocak ayında da yoğun ilgi görüyor. Devlet Demir Yolları genel Müdürlüğü resmi verilerine göre; Doğu Ekspresi ile 15 Ocak 2018 tarihi itibarıyla 14 bin 165 kişi Kars’a geldi. Bu sayı 2017 Ocak ayında 27 bin 442 idi. Doğu Ekspresi'yle Türkiye’nin 81 ilinden insanlar Kars’a akın akın gelirken, Kars’taki oteller de yüzde 100 doluluk oranını yakaladı.

17.01.2018Ekonomi
Bakan Arslan: 4 bin kilometrede çalışıyoruz

Bakan Arslan: 4 bin kilometrede çalışıyoruz

ULAŞTIRMA, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, demiryolu sektöründeki çalışmalara değinerek, 2018’de Başkentray’ı, Konya-Karaman hızlı tren hattını, Ankara-Sivas yüksek hızlı tren hattını bitirip test aşamasına getireceklerini, Samsun-Sivas hattını iyileştireceklerini ifade ederek, Gebze-Halkalı banliyo hattını da bitirmeyi hedeflediklerini bildirdi.

1.01.2018Ekonomi
Yoğun talep vardı... Bakan Arslandan çok önemli Doğu Ekspresi açıklaması

Yoğun talep vardı... Bakan Arslan'dan çok önemli Doğu Ekspresi açıklaması!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan: "(Doğu Ekspresi'ne yönelik talep) Biz vagon ilave etmeye devam edeceğiz. Bu ilgi bizi de memnun ediyor, vatandaşımız da memnun. Ülkemizde 80 milyona sağlık afiyet içinde bir yıl diliyorum. Dünyada da umarım, dilerim, beklerim ki huzurlu bir yıl olur" açıklamasında bulundu.

1.01.2018Ekonomi
Ankaranın kalbinde yılbaşı gecesi için olağanüstü önlem

Ankara'nın kalbinde yılbaşı gecesi için olağanüstü önlem

Başkent Ankara’da her sene olduğu gibi bu sene de 15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı’nda kutlama olacak. Fakat kutlamalar öncesi meydan ve etrafındaki bulvarlar araç trafiğine kapatılacak, yeni yılı karşılamak için meydana gelecek vatandaşlar kontrol noktalarından geçerek meydana alınacak.

29.12.2017Gündem
Doğu ekspresi karanfillerle karşılandı

Doğu ekspresi karanfillerle karşılandı

KARS'a Doğu Ekspres treni ile gelen yerli ve yabancı turistlere Tren Garı'nda karanfiller, yöresel ezgilerle coşkulu karşılama yapıldı.Doğu Ekspresi seferlerine ilgi sosyal medya sayesinde her geçen gün artarken, turizmcileri heyecanlandırdı. Son zamanlarda yoğun ilgi gören Doğu Ekspresi treni Ankara'dan yaklaşık 24 saatlik yolculuğunun ardından Kars Garı'na ulaştı. Kış turizmi kapsamında sosyal medyada organize olup doğal güzellikleri yerinde görmek üzere Doğu Ekspres treni ile Ankara?dan gelen 85 kişilik yerli ve yabancı turistler, Kars İl Kültür ve Turizm Müdürü Hakan Doğanay, turizmciler ve vatandaşlar karanfiller ve yöresel ezgilerle karşılandı.

22.12.2017Haber
Şimdi moda Doğu Ekspresiyle Kars yolculuğu...

Şimdi moda Doğu Ekspresi'yle Kars yolculuğu...

Şimdi moda Doğu Ekpresi'yle Kars yolculuğu... Biletler zor bulunuyor, özellikle gençler akın akın Kars'a gidiyor, oteller dolu. Ankara'dan yola çıkan Doğu Ekspresi treniyle yaklaşık 24 saatlik yolculuğun ardından Kars ve Sarıkamış ilçesindeki tren istasyonlarına gelen misafirler karanfillerle karşılandı. Hürriyet yazarı Savaş Özbey de bugün Kars seyahatinin trend olmasını yazdı.

22.12.2017Ekonomi
Başbakan Yıldırım: Tarih zulme sessiz kalan kör vicdanları da yazacak

Başbakan Yıldırım: Tarih zulme sessiz kalan kör vicdanları da yazacak

Başbakan Yıldırım, "Kudüs'ü oldubittiyle İsrail'in başkenti yapmaya çalışanlara geçit vermedik, vermeyeceğiz. Tarih zulmedenler kadar zulme sessiz kalan kör vicdanları da yazacak. Kudüs bütün insanlığın ortak hazinesidir." dedi.

17.12.2017Gündem
Bakan, Kanal İstanbul ihalesi ile ilgili tarih verdi

Bakan, Kanal İstanbul ihalesi ile ilgili tarih verdi

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli'nde, daha önceki projede orta katta bulunan raylı sistemin en alta alınmasının uygun görüldüğünü, üst ve orta katların ise otomobil gidiş-gelişi için kullanılacağını bildirdi. Kanal İstanbul ile ilgili de konuşan Bakan Arslan, "Hedefimiz, önümüzdeki yılın ilk yarısında çalışmaları bitirip, ihale sürecini başlatmak" dedi.

14.12.2017Ekonomi
Eski banliyö hattı, metro standartlarında bir yıl sonra geri dönüyor

Eski banliyö hattı, metro standartlarında bir yıl sonra geri dönüyor

YENİLEME çalışmaları nedeniyle 2013 yılında son sefer yapıldıktan sonra kapatılan İstanbul’un banliyö hatları halen açılamadı.Kapandığında 2 yıl içinde bitirileceği açıklanan ancak yaşanan sorunların ardından bir türlü açılayamayan banliyö hatlarının açılışı 2018 yılı sonu olarak planlanıyor. Raylar söküldükten sonra adeta patika yol görünümündeki eski banliyö hattının bulunduğu alanda şu anda zemin güçlendirme ve istasyon çalışmaları devam ediyor. Banliyö hattı metro standartlarına yükseltilecek. Bu hatta çalışan eski banliyö trenleri ise 4 yıla aşkın bir süredir Haydarpaşa Garı’nda bekliyor.

23.10.2017Ekonomi
Son dakika: İstanbuldaki banliyö hatları açılıyor mu Bakan açıkladı

Son dakika: İstanbul'daki banliyö hatları açılıyor mu? Bakan açıkladı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan: "2018 yılı sonunda İstanbul'un her iki yakasındaki Gebze-Haydarpaşa, Sirkeci-Halkalı banliyö hatlarını metro standartlarına getirmiş olacağız. 2018 sonu itibarıyla insanlarımız, bu hattı kullanabiliyor olacak" açıklamasında bulundu.

10.10.2017Ekonomi
Kucağıma üç bacak koydular

Kucağıma üç bacak koydular

İki yıl önce Ankara’daki gar katliamında bir bacağını kaybeden Cafer Altun, patlamadan sonra kucağına konulan üç bacakla hastaneye kaldırıldı. Öldü sanılıp hastanenin morguna konulan Altun, nabzının attığı fark edilince hayata döndürüldü. Bütün zorluklara rağmen pes etmeyen Altun öğretmen olarak göreve başlamayı bekliyor.

9.10.2017Gündem
Hepsi birer şaheser: En iyi 100 mimari eser jürisinin seçimleri...

Hepsi birer şaheser: En iyi 100 mimari eser jürisinin seçimleri...

‘En İyi 100 Türk Filmi’, ‘En İyi 100 Albüm’, ‘En İyi 100 Türk Romanı’ derken sıra geldi ‘En İyi 100 Mimari Eser’e... Hürriyet Pazar, ‘soruşturma klasikleri’nde yeni bir kapıyı daha aralıyor. 100 kişilik jürimize geniş bir hareket alanı tanıdık ve tanım aralığını, ilk yerleşmelerden biri olarak kabul edilen “Göbeklitepe’den Günümüze” parantezinde tuttuk. Daha önceki soruşturmalarımızda jüri üyelerinden ‘En iyi 10’larını istemiştik, bu kez tanım aralığının genişliğinden dolayı seçkimiz ‘En iyi 20’lik listelerden oluştu. Ve nihayetinde akademisyenlerden, mimarlardan, kültür sanat insanlarından oluşan bir seçici kurul, ‘Türkiye toprakları üzerindeki en iyi 100 mimari eser’i belirledi. İşte jüri üyelerinin madde madde en iyi 20 seçimleri...

19.08.2017Hürriyet Pazar
AB destekli ulaştırma projeleri Sirkecide sergilenecek

AB destekli ulaştırma projeleri Sirkeci'de sergilenecek

Türkiye Cumhuriyeti ve AB tarafından yürütülen Ulaştırma Operasyonel Programı bünyesinde gerçekleştirilen yapım projelerinin fotoğraflarının yer aldığı sergi Sirkeci Garı'nda 14-16 Temmuz'da ziyaret edilebilecek

11.07.2017Ekonomi
İşte Ankarada trafiğe kapatılacak yollar

İşte Ankara'da trafiğe kapatılacak yollar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Güvenpark'tan başlatacağı yürüyüş nedeniyle Ankara'daki bazı yollar trafiğe kapatılacak.

15.06.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Sarı iz tehlike buz!

SORU(N) şu:“Sarı bantlı iz yollar(kabartmalı yol) plastik olur mu?”Görme engelliler bu soru(n) için şöyle diyor:“Sarı bantlı iz yolların plastik olanlarından şikâyetçiyiz. Kışın buz şeritlerine dönüyor. Kayıp, düşüyoruz.”

21.12.2017

Vatandaştan Başkan Mustafa Tuna'ya ulaşım brifingi

Ankara’da bugün anket yapılsa... “Kentin en büyük sorunu nedir?” sorusunun yanıtı, açık ara ‘ulaşım’ çıkar. Şahsi ulaşım değil ama... Toplu ulaşım.

12.11.2017

Bakü-Tiflis-Kars projesinin gerideki kahramanları kimdir

BAKÜ-Tiflis-Kars Demiryolu Projesi büyük ölçüde tamamlandı; açılışı da 30-31 Ekim’de yapıldı. Hayırlı olsun... Meslektaşımız Vahap Munyar ayrıntılı bilgi verdi önceki günkü yazısında. “Hattın fitilini Yıldırım ateşledi” dedi. Bir okurumuz, bunu projelendirenlere ve emek sarf edenlere ‘teşekkür’ yok mu diye sordu.

1.11.2017

Başkent’in sincaplarla sınavı: Saraçoğlu Mahallesi

Bayram! Güvenpark’taki Güven Anıtı’nda güvercinler. Çocuklar yem verdikçe bayram ediyorlar. Biraz ilerde sincaplar da var.

2.09.2017

Bir mekân olsaydınız

“Yediğimiz kuru soğan, gördüğümüz Yenidoğan” diyen Mahallenin Çocuğu, namıdiğer @mevzuvargibi, geçtiğimiz günlerde twitter hesabından “Ankara’da bir mekân olsaydınız neresi olurdunuz?” diye sordu.

24.06.2017