Gündem Haberleri

  Son dakika... Ankara'da korkunç patlama: 30 ölü 126 yaralı

  Hürriyet Haber
  10.10.2015 - 12:45 | Son Güncelleme:

  Ankara Tren Garı kavşağında meydana gelen terör saldırısında 30 ölü, 126 yaralı var. Patlamaya canlı bombanın neden olduğu iddia ediliyor. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yapılan açıklamada patlamayla ilgili 6 savcının görevlendirildiği bildirildi.

  Öğle saatlerinde yapılacak 'Emek, Barış, Demokrasi' mitinginin toplanma yeri olan Ankara Tren Garı önünde saat 10.04'te patlama meydana geldi. İçişleri Bakanlığı'nın açıklamasına göre patlamada 30 kişi öldü, 126 kişi de yaralandı. Bölgede canlı bombanın patlatıldığı iddia ediliyor.

  Patlamalar bölgede paniğe yol açtı. Tarihi tren garının da büyük hasar aldığı öğrenildi.

  Patlamanın olduğu yere ambulanslar sevk edildi.

  Sıhhiye Meydanı'nda bugün "Savaşa İnat, Barış Hemen Şimdi, Barış Emek Demokrasi" konulu toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenlenecekti. Mitingin toplanma yeri tren garı olarak belirlenmişti.

  İÇİŞLERİ BAKANLIĞI: 30 ÖLÜ
  İçişleri Bakanlığı, Ankara Tren Garı kavşağında meydana gelen patlamada 30 kişinin öldüğünü ve 126 kişinin yaralandığını açıkladı. Bakanlık tarafından patlamaya ilişkin yapılan yazılı açıklamada saldırı kınanarak olayla ilgili bütün birimlerin çalışmalarını sürdürmekte olduğu bildirildi.

  İçişleri Bakanlığı'nın açıklaması, şöyle: "10.10.2015 tarihinde 12:00-16:00 saatleri arasında, Ankara Tren Garından Sıhhiye meydanına kadar toplantı ve gösteri yürüyüşü yapılacağı bildiriminde bulunulmuştur. KESK, DİSK, TMMOB ve Tabipler Birliği ve diğer sivil toplum örgütlerinin katılımı ile saat 09:30 itibariyle Ankara Tren Garı önünde toplanmaların başladığı ve katılımın devam ettiği sırada, saat 10:04 civarında henüz sebebi belirlenemeyen iki ayrı patlama meydana gelmiştir. Patlama sonucunda ilk belirlemelere göre 30 vatandaşımızın hayatını kaybettiği, 126 vatandaşımızın ise yaralandığı değerlendirilmektedir. Yaralıların tedavileri çeşitli hastanelerde devam etmektedir. Demokrasimizi ve Ülkemizin huzurunu hedef alan bu menfur saldırıyı lanetle kınıyoruz. Olayla ilgili bütün birimlerimiz çalışmalarını sürdürmekte olup, gelişmeler hakkında kamuoyu ayrıca bilgilendirilecektir. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve Milletimize başsağlığı, yaralılara acil şifalar dileriz"

  GÖRGÜ TANIĞI DEHŞET ANLATTI
  Bir görgü tanığı patlamanın meydana geldiği anı, "Patlamalardan biri halay çekenlerin ve çantaların bırakıldığı yerde meydana geldi" diye anlattı.

  YOLLAR KAPATILDI
  Kızılay ve Sıhhiye'ye yollar kapatıldı, güvenlik önlemleri artırıldı.

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara'da meydana gelen patlamayla ilgili İçişleri Bakanı Selami Altınok ile görüştü. Davutoğlu, aynı zamanda Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'ndan da olayda hayatını kaybedenler ve yaralıların durumuyla ilgili bilgi aldı.

  ERDOĞAN VE KILIÇDAROĞLU PROGRAMLARINI İPTAL ETTİ
  Cumhurbaşkanı Erdoğan programlarını iptal etti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da Ankara'da patlama haberi sonrası İstanbul'daki miting ve programlarını iptal etti.

  Son dakika... Ankarada korkunç patlama: 30 ölü 126 yaralı ANKARA TREN GARI KAVŞAĞINDA PATLAMA

  Son dakika... Ankarada korkunç patlama: 30 ölü 126 yaralı PATLAMANIN GERÇEKLEŞTİĞİ NOKTADA ‘EMEK, BARIŞ, DEMOKRASİ’ MİTİNGİ YAPILACAKTI

  Son dakika... Ankarada korkunç patlama: 30 ölü 126 yaralı ANKARA’DAKİ PATLAMADA CANLI BOMBA ŞÜPHESİ

  Son dakika... Ankarada korkunç patlama: 30 ölü 126 yaralı PATLAMADAN HEMEN ÖNCE BU PANKARTLARI AÇMIŞLARDI

  Son dakika... Ankarada korkunç patlama: 30 ölü 126 yaralı DEMİRTAŞ’IN TOPLANTI ÖNCESİ HDP İL BİNASI’NDA GÜVENLİK ARAMASI

  Son dakika... Ankarada korkunç patlama: 30 ölü 126 yaralı ANKARA’DAKİ PATLAMA DÜNYA BASININDA

  Son dakika... Ankarada korkunç patlama: 30 ölü 126 yaralı CHP’Lİ GÜRSEL TEKİN: YÜRÜYÜŞE CHP’Lİ VEKİLLER DE KATILACAKTI

  Son dakika... Ankarada korkunç patlama: 30 ölü 126 yaralı DİSK'TEN ÇAĞRI: ALANI BOŞALTIN

  Son dakika... Ankarada korkunç patlama: 30 ölü 126 yaralı HDP'Lİ SIRRI SÜREYYA ÖNDER: ANKARA'DA PATLAMAMIŞ BİR BOMBA TESPİT EDİLDİ

  Son dakika... Ankarada korkunç patlama: 30 ölü 126 yaralı CHP’Lİ ÇAM: İKİ PATLAMA OLDU, ÖNÜME BİLYE DÜŞTÜ

  Son dakika... Ankarada korkunç patlama: 30 ölü 126 yaralı TÜRK TABİPLER BİRLİĞİ HEKİMLERİ YARALILAR İÇİN HASTANELERE ÇAĞIRDI

  Son dakika... Ankarada korkunç patlama: 30 ölü 126 yaralı KILIÇDAROĞLU’NUN PATLAMA SONRASI İLK AÇIKLAMA

  Son dakika... Ankarada korkunç patlama: 30 ölü 126 yaralı HÜRRİYET GAZETESİ OKUR TEMSİLCİSİ FARUK BİLDİRİCİ PATLAMA BÖLGESİNİ ANLATTI

  Son dakika... Ankarada korkunç patlama: 30 ölü 126 yaralı SAĞLIK BAKANLIĞI'NDAN PATLAMA AÇIKLAMASI

  Son dakika... Ankarada korkunç patlama: 30 ölü 126 yaralı CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN VE LİDERLER PROGRAMLARINI İPTAL ETTİ

  Son Dakika Haberler

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı